ROTTSRMMSCH NIEUWSBLAD Wijkorgaan Nieuivlant organiseerde uitbundig geslaagd kinderfestijn Onderwijs belangrijker dan militaire dienst Verordening heeft voor Ouddorp konsekwenties Tieneravond weer klapstuk van vakantiefeestweken BEZORGERSISTERS) KLACHTEN A. P, Weeda opvolger van A. Wilschut GEMEENTERAAD ROCKANJE BESCHERMING WATERWINGEBIEDEN Voldoening Kinderfilm in Triangel Afscheid HVO van wasbaas Afscheid (Is. Schouten als cvijkpredikant Ds. Vollen overleden Verkoping bouwland en woonhuizen Eerste druiventoeht reeds volgeboekt Op naar visserijmuseum en rijdende viskeuken Proteststaking tegen sluiting scheepswerf Automobilisten moeten in België groene kaart hebben Importvoorsehriften Pakistan N.V. Rotterdamsch Nieuwsblad HUT fÊRDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1966 Hoofdagentsehap en Redactie: VLAARDiNGEN, Sm. Hqvenstr. 1 «Sii. 3229 Redactie: T®L 5453 over bezorging in Vlaardingen Smalle Havenstraat 1, tel, 3229 van 9 tot 1? uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Zaterdags van 16.30 tot 17.30 uur. De gemaakte afspraken, bij de samen smelting van tie CHU. A.R. en SGP tot de Protestants) Christelijke) Geroep) hebben de doorslag gegeven bij de ver vulling van de vacature in de PCG. ont staan door het bedanken van de heer A. Wildschut als lid van de in september to installeren nieuwe gemeenteraad. De afspraak, dat de CHU en de A.R. met eenzelfde aantal leden in d" PCG zullen zijn vertegenwoordigd en bij zetelwinst eer CHU-eandidaa; bet eerst in aanmer king komt. De PCG is steeds met 11 ze- te! r in de raad vertegenwoordigd geweest: 5 van de CHU. van de A.R. er. van de SGP. Maar afgaande op d<- In aire St;.ter.verkiezingen zou de CHU 6 en de A.H. 4 zetels in de PCG moeten bezetter.. Ais eerstvolgende candidate op de k:r«- iij?» stond mevrouw rar. Bel ling wout. Om ce gemaakte afspraak na te komen, moest /..j voor een benoeming bedanken om de weg vrij te maker voor de A.R.-candi- daat na haar op de kieslijst: de heer A. P. Weeda. Dit heeft zijn inderdaad ge daan en de heer Weeda is inmiddels be roemd verklaard als opvolger van de heer Wildschut. liet probleem, wie uit de PCG aan te wijzen als opvolger van wethou der Meerman is cr hierdoor bepaald niet minder op geworden. De gemeenteraad van Roekan je kwam dinsdagavond in openbare zitting bijeen. Medegedeeld werd dat van Gedeputeer de Staten de Koninklijke goedkeuring was ontvangen inzake het streekplan Voomo- Fotten-Rozen burg, alsmede de instemming van Ged. Staten om de jaarwedde van de wethouder* te stellen op f 24*5 per jaar. Van de ..Eilan dengemeenschap". Voor- ï-Putten-Rozenburg. is een rapport inge komen inzake de verkeersintensiteit op deze eilanden. Door burgemeetser J. Spaans werd voorts medegedeeld dat het Ministerie (van defensie) het niet juist acht dat de diensfdoende onderwijzer de dienst ver laat ..omdat hij als chauffeur in de Mi litaire Dienst onmisbaar is". „Wij zul len", a-dus de voorzitter, „hel Ministerie nogmaals verbeken de leraar naar onze school te krijgen, o.i. is de school belang rijker dan de Militaire Dienst". De heer L. van den Nol (Gem. Bel.) was het in de2e geheel eens met burge meester Spaans en zei: „We kunnen toch Joep van der Windt, de winnaar van de zeepkistenrace, kwam gister avond onder luid gejuich var. de meer dan 1000 kinderen, in zijn zeep- kistwager., mol de lauwerkrans als trofee om de schouders en een brar.-ï dende fakkel in de hand, het plein van het Groen van Prinstererlyceum opgereden, om daar het kampvuur te ontsteken. Het kampvuur, dat het besluit vormde van het grandioos geslaagde kinderfestijn, gisteren ge organiseerd door het wijkorgaan Nieuwlant, in het kader van het Kinder- vakantiefeest. Een festijn, met 's morgens kinderwedstrijden voor de kleuters, 's middags voor de leerplichtige schooljeugd en- 's avonds een kampvuurfeest, waaraan rneer dan 10C0 kinderen hebben deelgenomen. Een festijn, dat zich, in deze natte moessontijd, in uitzonderlijk goed weer mocht verheugen, waardoor het tot een waar kinderfeest kon uit groeien. Met bijzonder grote voldoening kun nen mevrouw J. 'C. de Veer-Rijnachte i'.et het schoolhoofd C. J, van Reisen, die ais bestuursleden van het wijkorgaan Nieuwlant, de organisatie en het vele voorbereidende werk van dit kinderfeest in de Babberspolder op hun schouders hadden genomen, op hun inzet terug zien. £:j hebben de Babbers-polderjeugd op een fiine feestdag in deze vakantietijd ont haald. Waarop zij bij de kinder wedstrij den als steeds werden bijgestaan door nun trouwe assistentes, de dames Pet en Brinksma, die ze maar even behoe- en op te bellen, om spontaan op hun me dewerking te kunnen rekenen. KLEURIG EN FLEURIG 's Morgens heeft dit viertal de wed strijden in plak- en scheur werk en stokversieren voor kleuters geleid. Waar bij de ca. 80 kinderen zich met rótanstok- ken, crêpe-papier, gegomd papier en kleef pasta als materiaal naar hartelust crea tief hebben kunnen uitleven. En vooral het stokversieren fleurige en kleurige pro- ciukten opleverde, waarmee een kar te op lacht in het winkelcentrum Van Hogen- dcrplaan werd gemaakt, die in de stra lende zonneschijn een buitengewoon fees telijke aanblik bood. Waarna, terugge keerd op het plein van het Groen van Prinstererlyceum, mevrouw De Veer de 15 prijzen voor de leukste creaties uit reikte. 's Middags herhaalde zich dit bij de kinderwedstrijden, die eveneens in het te ken stonden van de creativiteit: het ma ken van tekeningen met wasco op gro« to teken vellen, boetseerwerk met boetseer- klei en stokversieren met crépepapier. Niet minder dan 400 kinderen, voor wie M prijzen beschikbaar waren, hebben zich hierin uitgeleefd. Dit alles, zowel *s mor gens als 's middags, door de heer Van Reisen op de filmband vastgelegd. Een film, die ongetwijfeld een groot feest voor het oog moet zijn. ONTIEGELIJK GROOT De organisatie van het kamp vuurfeest wat in de vertrouwde handen gelegd van de R.K.-padvindersgroep de Paulusstam. Een experiment, waarmee wel op bijzon dere wijze in de roos werd geschoten.. Want dit kampvuur trok een enorme kin derschare. of, om de woorden van me vrouw De Veer te gebruiken: de belang stelling was ontiegelijk groot. Het kamp vuur werd een romantisch festijn, geheel in de trant hiervan opgeluisterd met een wedstrijd, waarin de kinderen met zang en muziek hun kunnen moeten tonen. De kinderen zongen uit volle borst de liede ren van de padvinders mee en genoten van het krantengevecht tussen geblinddoek te strijders en van het schimmenspel, dat de padvinders opvoerden, waarbij het door schijnwerpers verlichte doek, waarachter dit spel zich afspeelde, uit ooor mevrouw De Veer aan elkaar ge naaide 4 lakens bleek te bestaan. Node namen de kinderen tegen ha]X tien af scheid van het kampvuur, dat toen rog steeds met zijn romantisch schijn sel het avondlijk duister verlichtte. Provinciale Staten van Zuid-Holland heb ben op 13 mei 19G6 de verordening be scherming waterwingebieden in Zuid-Hol land vastgesteld. Alle gemeenten, die een waterleldingtcrrein binnen hun grenzen hebben, zullen met deze verordening te maken krijgen. Het brengt consequenties met zich mee en ook Ouddorp zal zich moe ten houder aan de verordening. Het is verooricn schadelijke stoffen voor handen te hebben. Men mag geen stort plaats voor schadelijke stoffen opslaan. Er zullen geen asfaitmenginstaHaltes geplaatst mogen worden Men mag geen vuilnis stortplaats hebben of aanleggen. Geen autokerkhof mag men aanleggen: geen dierenbegraafplaats: geen kampecrgelege heden en kampementen in gebruik ne men. Het vervoeren van motorbrandstof in tanks of afgesloten flessen is echter wel toegestaan. Voor Oud dorp geldt bovendien er zijn drie soorten beschermings wfngebieden althans voor een gedeelte van het nieuw In het kader van de vakantiefeestweken houdt de FICO vrijdag 5 augustus in Triangel drie filmvertoningen voor de jeugd, met als aanvangsuren: 10.31) uur. 2.- uur en 4.- uur. Vertoond zal worden dg zich ïn de Afrikaanse wildernis afspe lende, spannende kleurenfilm: Taffy, the jungle-hunter. Oftewel: Taifv, als jager in de wildernis. Taffy is een jongetje, die al terlei avonturen met dieren in de wilder nis beleeft. De toegangsprijs bedraagt f0,50. De kaartverkoop is donderdagmor gen van 10—11 uur in Triangel en op de dag van de voorstelling. Havenbedrijf Vlaardingen-Oost neemt vrijdagmorgen in restaurant Vulcaanha- ven afscheid van zijn wasbaas in algeme ne dienst, de heer G. Br lining. Deze heeft, na ©en 15-jarig dienstverband bij HVO, waarin hij 2ijn activiteiten achtereenvol gens heeft ontplooid als hellingarbeider, corveër en wasbaas, de pensioengerech tigde leeftijrl bereikt. In de zondagochtend dienst van !4 ausus- tu» neemt ds. V. J. Schouten in de Nieu we Kerk aan de Binnensingel ais wijk pre dikant afscheid van zijn gr-ïnccjiteiencn. Na de dienst is er een a '"scncirk-rcC'-vt tienera vond, vrijdag In de Stads gehoorzaal, is ongetwijfeld het hoogtepunt voor de oudere jeugd op het programma van het Kindervakantiefeest. Die, als steeds, is voorbereid en onder de ver trouwde leiding staat van de heer J. Traas. Niet In zijn functie van bedrijfsleider van liet Koipahad, maar als lid van het comité Jeugdvakantievreugd. liet belooft voor dc tieners een bijzondere avond tc worden, verzekerde de lieer Traas, die zaterdag de gegadigden een auditie heeft afgenomen. Ilij heeft het aantal optre denden klein gehouden, waardoor elk op treden Ca. een kwartier te beluisteren zal zijn. Hij heeft zich veel moeite ge troost om het toneel in een tiener sfeer te zetten: met een leuke huishar, een hom- öerdtal kleurige baionnen cn met karton nen glinsterende beeldfiguren. Zoals bij go-go beatshews gebruikelijk zullen groe pen swingende lieftallige meisjes bij de betrokken nummers een levend achter- grnnd-deeor vormen. Op deze avond zijn dat de Gou-Gou Dancers uit Vlaardingen •n de Pulp Girls uit Maassluis. De Gou-Gou Dancers is een groep van 4meisjes, afkomstig van de balletschool van Ria Verdij sseldonck. Met Sim one Ver meer als leidster. Zij zal ook als soliste optreden op zelfgecomponeerde muziek van de bünde pianiste Gerda Dcibbelstein. die haar daarbij op de piano zal bege leiden. Gerda treedt ook ze'fstanriig op. Onder de nummers, die zij zal spelen zijn ook enkele van eigen compositie. De heer Traas is bij de auditie diep onder c!e indruk gekomen van het meesterlijke spel van deze blinde jonge pianiste. Ger da zal daarbij begeleid worden door de drummer van The Zorro's uit Maassluis, die het programma van de tieneravond zullen openen. Een bijzonder goede gitaar-- In het ziekenhuis van Wageningen is gisteren op 63-jarige leeftijd ds. H. Volten (verleden. Hij was predikant van de Ge- eformeerde Kerk te Wagenir.gen. Van 1933 tot 1036 had hij als standplaats Bol- nadat hij in 1932 zijn k an did a at.se xa- ►r-n theologie aan de Vrije Universiteit le Amsterdam had afgelegd. angiKtua Zon c Maar. c Afnemende maan 5 (V) uur, onder S-'iM UU' Ü2.0L uur, onder 9.01 uur groep, aldus de heer Traas, die tweemaal achtereen zal optreden. Eerst met: een eigen show en eigen showgirls en vervol gens als begeleiders van het Viatrdïngse zangduo De Janels: de zusjes Jolly Nellie Wapenaar uit de Irisstraat. Zeer enthousiast is de heer Traas ook over de kwaliteit van de gitaargroep Relex '31 Ontstaan uit de schoolband van het R.K.- lyccum in Schiedam, waarvan de Vlaar- dlnger Ben van der Linden de leider is. Hij fungeert a's pianist en bespeelt te vens een elektronisch orgeltje. Diny Pae- rols uit Schiedam treedt in deze band op als zangeres- Een zeer goed cijfer van de heer Traas kreeg eveneens de Vlaardingse gitaargroep The Shady Sides, met de reeds een ze kere populariteit genietende A ad van IJperen als zanger. Deze groep besluit het programma. Voorts kunnen de tieners op deze avond beluisteren de Vlaardingse '"taargroepen: The Hey's, The Dogs en The Gaiters. Onder het gevarieerde gezelschap is ook een beroepszanger. die zowel voor als na de pauze ïn een trio optreedt; Robert 5teijl uit Amsterdam. Van hetzelfde gen re als de bekende zanger van protest songs. Boude wijn de Groot. Hij noemt zich pro lest-art en volkszanger. De kaartverkoop voor deze avond is gisteren ingegaan. Dagelijks aan de kas sa van de Stadsgehoorzaal. Toegangsprijs 2.50, plaatsbespreking inbegrepen. Al lereerst komen hiervoor in aanmerking de leden van instul(clubs, fanclubs en van jeugdsociëteilen. Krachtens rechterlijk bevel en ten over staan van notaris J. M. Hempenius te Middelhamis heeft dinsdagavond de ver koping plaats gehad bij inzet van perce len bouwland en woonhuizen. Voor het woonhuis met erf en tuin aan de Voor straat te Sommel3dijk, groot 5 aren en 0 ca. werd bij inzet 6,500 geboden door de heer L. Buijs; Het woonhuis met erf en tuin. eveneens aan de Voorstraat te Sommelsdijk, 3. a. 20 ca. werd inge- zet door A, van Vugt voor 4.ÖOO,--; Per celen bouwland in de Weipolder te Scm- melsdijk met een gezamenlijke pper- vlakte van 6.41.90 ha. werden, ingezet door de heer L. Koudijzer voor t 46.000,-. De percelen bouwland aan de Kladstaart- weg te Sommelsdijk, groot 3.08.20 ha. werden ingezet door de heer B. van Es voor 2.400,—. De percelen bouwland op de hoek 2e Staverseweg-Froostweg te Sommelsdijk, groot 0,80.20 ha werden in gezet door de heer P. van Dis voor 7.500,—. De percelen bouwland en wa< ter nabij de KJeiburgseweg te Sommels dijk, samen groot 2.08.49 ha werden in gezet door de heer Chr. Huizer voor 7.100,—. De percelen bouwland aan de Armenweg te Sommelsdijk, groot 1.27.60 ha werden, ingezet door de heer J. Poort vliet voor 11.700,—. Enige percelen bouw land aan en nabij de Armenweg te Nieu we Tonge, groot 8.93,00 ha werden inge zet door de heer W. Kardux voor ƒ77.000 Er was geen interesse voor het recht van erfpacht tot liet jaar 2009 op enige per celen dijkweiland te Nieuwe Tonge. Het terrein is 30 a. 2. ca. en het eeuwigdu rende erfpachtsrochl op een perceel riijk- weiland nabij deze percelen, kadaster Me lissant. groot 10, a. en 70 ca. De zake lijke lasten en erfpacht bedragen 72,80 per jaar en de opbrengst van verhuur 30,- Gisteren was er in de bejaardensoos aan de Emmastraat kaartverkoop voor de druiventochten op 31 augustus en 1 sep tember, eelke e astichting Vlaarding- se Bejaardenzorg organiseert. De belang stelling hiervoor was zo groot, dat er reeds het maximale aantal van 8 busacn voor de eerste druiventoeht werd volge boekt: 8 bussen met ieder 45 personen. Velen moesten voor de tweede tocht wor den ingeschreven. Maar daarvoor zijn nog plaatsen beschikbaar. Belangstellenden kunnen zich hiervoor in de bejaarden- soos opgeven of zich vervoegen bij secre taresse mevr, Van den Berg. Sweelink- straat 11. aangewezen waterwingebied, ten noorden van de Oude Nieuwlandseweg tot aan de duinen en ten zuiden met een breedte van een paar honderd meter, dat het verbo den is beneden 2'A meter de grond te roeren, voorzover daarvoor geen vergun ning is verleend. Het is weer wel toege staan bovengrondse vloeistofreservoirs te hebben, wanneer die ten minste zijn ge plaatst in. dichte bakken, die even hoog 2ijn als de tank. Het is toegestaan gemeen telijke riolering aan te leggen. In de ver ordening zijn een aantal mogelijkheden tot ontheffing aangegeven. Aan die ontheffin gen kunnen weer voorwaarden verbonden worden. B. en W. mogen de ontheffing niet geven, dan nadat de inspecteur van de Volksgezondheid en het bestuur van de Drinkwaterleiding daar hun oordeel over gegeven hebben. TAonderdag staat irum-jeugd-v/ai de lus- •jeugd-wandelmars naar het Beatrixpark in Schiedam op het program ma van het Kindervakan tie feest, tVaarvoor een bronzen prestatiemedaille is ontworpen in het kader van het 4e lustrum der va kantiefeesten. De kinderen van af B jaar moeten zich hiervoor vooraf laten in schrijven bij de beker, tie kantoren. Kusten f. 0.45. Tot en met vrpawg kunt u de tegenover h et zeevisser ij - museum aan de Westha- venkade opgestelde rijden de vis keu ken kosteloos be zoeken, waarin demonstra ties visbereiding worden gegeven, 's Morgens van 1012.30 uur en 's middags van 24.30 uur. Elke de monstratie duurt een half uur. In het vjsserijmuseum kunt ti zien hoe vis gevan gen en in de rijdende vis keuken hoe vis bereid word:. Hoezeer hel bezoek aan hei zeevisserIjtnusetim toe neemt, blijkt uil de mede deling, dat hert totaal aan tal van ca. 100Ö bezoekers in 1965 in de eerrte zeven maanden van 1966 reeds ts overschreden. Tot en met zaterdag kan men er dc films over „Hert echolood", „Vlsveczorging aan boord" en instructie- films over de juiste behan deling van vis aan boord van vissersschepen, alsme de demonstraties in nellen- boeten en Itistfaoriciige aanschouwen. Dagelijks in de filmzaal van hc! mu seum 's middags van 33.40 en van 44.40 uur. Het is duidelijk dat het waterwingebied beschermd moet worden. In Ouddorp gaat het om een gebied dat loopt vanaf bet waterleidingterrein De Middelduinen tot aan Wcsterweg. waarna het gebied weer schuin afloopt tot in het midden van de Koohveg en naar de Oosterweg. Hei be treft juist de twee recreatiegebieden die in onderdelen zijn vastgesteld. Uit de verordening blijkt, dat tot l ja nuari 1971 de verordening voor de kam pementen niet geldt. Men neemt aan, dal vóór dit tijd iedereen die daar blangstei- Hng voor heeft ontheffing zal hebben aan gevraagd en die ook verkregen. Tot zo- lang zal er geen nieuwbouw mogen wor den gepleegd. Wel is het noodzakelijk dat er een deugdelijke riolering aangelegd wordt met solide buizen. Meestal worden er buizen gebruikt die zo goed en kwaad als het kan, in elkaar passen. Nu zullen ook de soort buizen worden voorgeschre ven. Het zal ook verboden zijn schadelijke stoffen voor handen te hebben en te stor ten. Dat houdt in, dat verdelgingsmidde len niet meer gebruikt zullen mogen wor den. Het gaat hier om de landbouw. Voor verschillende omstandigheden zijn onthef fingen te veer]enen. Men neemt aan, dat die ook wei gegeven worden, maar men diendt dan de nodige voorzorgsmaatr gelen in acht te nemen, zoals riolering en alle hierboven genoemde. Dit zal voor velen kosten met zich meebrengen, vooral als het gaat om zomerwoningen, die niet allen op het rioleringsteïsel zijn aangeslo ten. Ouddorp heeft van het rioleringsstel sel slechts drie of vier fasen afgewerkt. Het gebied dat nu nog braak ligt en juist in hel waterwingebied is erg uitgestrekt en zal de gemeente vermoedelijk hoofdbre kens genoeg kosten om dit uit te doen voeren, Nieuwbouw is voorlopig uitgeslo ten. Grondaankopen ten einde een woning zomerwoning tc doen bouwen, heeft op dit moment geen zin. Het aanleggen pan wegen al evenmin. Er mag geen asfaltinstaliatïe in het aangewe zen gebied komen. Het zal nodig zijn, dat de gemeente meer politie aantrekt, want „het is verboden" zal moeten worden na geleefd. Men breekt zich het hoofd over de be slissing van Provinciale Staten, maar voor lopig geldt de verordening. Voor Oud- dorp is het een ingrijpende verordening, die vooral de vakantiegangers zat treffen en de mensen die een eenvoudige zomer hui ergens in een bosje hebben staan. Juist zij zijn het die getroffen worden. Voor de bevolking van Ouddorp als zoda nig zal er weinig verandering zijn. Men zal moeten letten op afvalstoffen, men zal waterdichte brandstoftanks moeten heb ben die bovendien nog in een waterdich te bak geplaatst zijn, maar het is over komelijk. Bovendien zal men daar vergunning voor- moeten hebben. Men zal het beschermen van het waterwingebied in het oog moe ten houden. Het winnen van water houdt tevens in, dat er water aan de grond ont- trokken zal worden. Er kan een schade vergoeding worden gevraagd, waarover Ged. Staten zullen beslissen. Hiervoor is een schadebeoordeüngscommissie, bestaan de uit drie onpartijdige deskundigen. Over uitspraak kan men in beroep gaan. niet zonde;- onderwijzer op de lagere school". 'De huidige onderwijzer verlaat in september a.s. de school. Zijn plaats- vervanger, onderwijzer A. J. A. Scheer hout. bevind zich momenteel in Militaire Dienst. Red.) Besloten werd nogmaals het verzoek te richten aan hel betrok ken Ministerie. B:j het voorstel om de nieuw benoemd# raadsleden toe te laten tot de gemeente raad wees mevrouw L. do Jongv. d. Berg 'P.C.G.j op de regeling dat een raadslid géén voordeel mag trekken als raadslid. Zij wees er op dat een toe komstig raadslid een gemeentewoning betrekt, „en dat is voordeel van de ge meente trekken", aldus mevr. L. de Jong. De voorzitter burgemeester J. Kpaars wees er op dat de betrokken woning een woningwetwoning „en dat is wel ge oorloofd", aldus de voorzitter. Besloten werd tot grondaankoop van da wed. A. E, de Vries. Besloten werd vervolgens zonder com mentaar der raadsleden, tot het garan deren van een rekening-courant-krediet aan de „Stichting Recreatiebelangen Roe kan je". Op voorstel van B. en W, werd afwij zend beschikt op subsidieverzoeken van de Bond tegen het vloeken: dc Federa tie van verpleeginrichtingen voor lang durige zieken en de Centrale van Katho lieke Militaire Tehuizen. Overgegaan werd tot wijziging van de salarisverordening van het gemeenteper- soneel. Bij de rondvraag wees de heer W. Padmos (V.V.D.) op de „levensgevaarlij- ke toestand van de weg nabij „Vrede- heim". De voorzitter was van oordeel dat deze weg inderdaad veel te smal 5s voor het huidige verkeer. Binnenkort zal dit echter verbeterd worden, aldus werd me degedeeld. Bij zijn afscheid als raadslid zei de heer M. C. Bakker (PvdA) o.a. „Het moet mij van het hart dat ik meen dat de2e gemeenteraad te weinig ingescha keld is geweest ia de werkzaamheden deze gemeente. m 5 In februari 1969 zal :n Chicago de groot ste tentoonstelling op het gebied van de bouwnijverheid worden gehouden, de Construction Equipment Exposition and Road Show". Door een algemene staking in Triest is het leven in de Noord Italiaan se havenstad dinsdag tot stilstand gekomen. Communis tische en niet-communistische vakbonden hebben de handen ineen Beslagen bij de staking is bedoeld als protest tegen plan nen om de San Marco scheepswerf, een staatsonderneming, te sluiten. Er werken duizenden arbeiders en de werf wordt be schouwd als een van de meest belangrijke ondernemingen van het gebied. De algemene staking trof winkels en industriële vestigingen, het openbaar ver voer en hotels en restaurants in de stad. De staking zal woensdag om middemacb' eindigen. Talrijke automobilisten trachten de Bel gische grens te passeren 2onder dat zij in het bezit zijn van een zogenaamde „Groe ne Kaart", die in een dergelijk geval ver eist is. Men verkeert veelal in. de mening dat nu in Nederland ook een verplichte W'.A. verzekering geldt, controle hierop niet meer wordt uitgeoefend. Het is echter gebleken zo meldt de KNAC, dat de Belgische douane op ver schillende plaatsen de aanwezigheid van de Groene Kaart wel degelijk controleert. Indien men deze kaart niet kan tonen, ont staat bij de vaak zeer drukke grensposten een snel groeiende rij automobilisten. Dit oponthoud kan worden, voorkomen door de Groene Kaart steeds bij de hand te hou den en op aanvraag onmiddellijk te tonen. De Algemene Bank Nederland heeft van haar kantoor in. Karachi gegevens ontvan gen over het nieuwe Pakistaanse invoer programma voor de periode juli 1966-juni 1967. In grote lijnen komt het nieuwe pro gramma overeen met de in. voorafgaan de jaren gevolgde importpolitiek. Het ac- vergrote van de export. De belangrijkste wijziging is wel dat de invoer onder het „Open General License''- sy.steem is afgeschaft. De betreffende goe deren zijn thans overgebracht naar de „Free List" of de ..Licensable List" 95 goederenposten. De lijst van goederen die op bonuslicenti.es mogen worden geïmpor teerd zal nog nader worden, bekendge maakt. Het programma voor het nieuwe import- jaar kent special Licences-procedure, voor goederen die van belang zijn voor de eco nomische ontwikkeling en voor de export, de Free List-procedure, voor grondstof fen, wetenschappelijke instrumenten en en kele handelsgoederen, waarvan de invoer deels is gebonden aan levering onder ont wik ke lings kredieten of handelsovereenkom sten met bepaalde landen, en de Bonus Li- cences-procedure, voor minder essentiële goederen, bepaalde grondstoffen en machi ne-onderdelen. Ten aanzien van de betaling geldt thans dat alle importen 'exclusief importen op bonuslicentiesi gedekt moeten zijn door een onherroepelijk documentair krediet. Voor de invoer van goederen van de „Free List" moet bij de opening van het documentair krediet een deposito van J5 pet worden gestort. Nadat internationaal aanbiedingen wa ren. gevraagd heeft, de Empresa Lineas Ma- rltimas Argentinas (ELMA) de bouw van zes schepen van 8700 ton gegund aan da Argentijnse scheepswerven Empresa Mir- toc Astiileros y Fdbricas Navates dei Esta- do cn Astarsa Astiileros Argentines Rio de vTaagt voor direkt of later Hoog loon. a: Cm«!Ie Havenstraat X Teleloo» 3233.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1