fflïïffik. a PW «iBLAD Alle Schiedamse bejaardenwoningen krijgen alarmsysteem iVJff. Rusthuis Spaland op 22 aug. klaar voor eerste bewoners UIT HET POLITIERAPPORT Schaarste en hoge prijzen in Indonesië Ladies-day voor cricket- afdeling van Excelsior Kranten wegens papiernood dunner en ïdeiner van formaat KLACHTEN Al bijna gereed Film van Jan Schaper nogmaals vertoond AT O AAR. ANNEEfc TSF badmintont dit seizoen in Sporthal Nieuws uit Ridderkerk Burgerlijke stand Man probeerde tweemaal zijn rivaal te doden Brieile verloor van Oostvoorne Strijd tegen Chinese winkels Rotterdammer in Duitsland verongelukt KLM Friendships zullen 'Willem Yersteegh" en „Jan Dellaert" heten ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 9 AUGUSTUS 19S6 Uoofdagentscbap en Redactie; SCHIEDAM. BROERSVE5T 3 TREFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 1S.3UI9.3Ö uur en 's zaterdags van 46 uur Tel. 265823, TTiaard.dijk 171 b Met een^rode lamp aan de voordeur en een alarminstallatie, die een zoemend se- luid geelt, zullen in de naaste toekomst alle bejaarden in onze stad beveiligd zijn, godut ze bij gebeurlijkheden van allerlei aard aanstonds contact met hun medemen sen hebben, en niet alleen staan en verge ten worden. De beide bejaardenflats in Nïeuwland zijn al met deze alarmsignalen uitgerust en de verspreide bejaardemvo ningen in andere delen van de stad krij gen ten beurt. Da firma C. H. E. van der Hoeven Loodgieterij en Elektrisch be drijf aan de Tuinsingel, werkt met twee man aan de uitvoering van het project, waarmee Schiedam zich onder de Neder landse gemeenten een ereplaats verschaft. Z» is thans bezig aan de Burg. Van Hia- renlatn. Iedere dag worden vijf a zes wo ningen aangesloten. Yan de 300 tot 355 be jaardemvoningen in onze stad zijn er on geveer 250 tot 275 klaar. Men verwacht middpn oktober alle bejaardenwoningen in Schiedam van een alarminstallatie te heb ben voorzien. Het hier gevolgde systeem rode lamp aan de huisdeur en een zoemer is be ter dan het elders in het land toegepaste systeem van het SOS-drie!ioefcje. Schie dam staat er niet alleen mee: ook in Am sterdam en Haarlem zou men dit alarme ringssysteem hebben toegepast. De sug gestie om het ook hier in te voeren is ge daan in de Raadscommissie voor de Wo- ningdienst en is door de Woningdienst aanstonds ter hand genomen. De kosten zijn per woning ongeveer tachtig gulden; SCHIEDAM. De gemeentelijke autori teiten hebben de film over Schiedam van JAN Schaper beschikbaar gesteld voor de buitenlandse gasten- die hier zijn in het kader van de internationale Jeugduitwis seling- Dinsdagmiddag om kwart over vier is de film in hel Monopole Theater ver toond. De historische strekking van de film nl. hoe Schiedam zich heeft losge maakt van de depressie in de drankm- dustrie, is de jongelui ondanks de toelich- ting wat ontgaan, maar de poëtische ge deelten hadden hun. volte belangstelling, Het kan zin hebben bij een volgende vertoning voor Engelse en Duitse gasten een bandje met Engelse en Duit3e tekst te laten voor afgaan, zodat het meer tot onze gasten spreekt. De kosten hiervan behoeven niet boog te zijn. De heer Daai- meyer van de Ziekenomroep zal zich o.i. hierbij gaarne inschakelen. een totaal uitgave van 25.000 tot 30,000 gul den dus. die de Woningdienst vermoedelijk zal laten drukken op net onderhoud. Al dus is een noodzakelijke voorziening uitge voerd zonder dat er in de Raad veel woor den over behoeven te worden vuilgemaakt. Het systeem komt neer op een aantal in de slaapkamer en woonkamer aange brachte knoppen. In de kamer is er een vierkant kastje gemonteerd met een aan tal knoppen. Op het bovenste knopje staat een verpleegster afgebeeld en daaronder zit een knopje, waarmee de in werking ge brachte zomer n rode lamp weer worden uitgeschakeld. In de bejaardenflats Niemvland zit de rode lamp op dc galerij- deur en bij de eengezinswoningen aan de buitendeur. De zoemer is gekoppeld met een paar huizen, waarvan de oewoners al dus worden gewaarschuwd, wanneer ei on raad is. Als zij bij de hulp verlangende buren komen, kunnen zij door op het on derste knopje te drukken hei alarmsys teem uitschakelen. Zij kunnen daarna naar bevind van zaken hulp verlenen of de dok ter waarschuwen. De bejaarden, wier wo ning al van de alamrinstallaiie voorzien is. toonden zich over de hiermede verkre gen mogelijkheid om in noodgevallen om wonenden te waarschuwen, uitermate te vreden. SCHIEDAM Evenals vorig jaar hield de cricket-afdeling van de Sportvereniging Excelsior 7Ladtes-day", hetgeen een. wed strijd inhoudt tussen een damesteam et een selectie van heren uit de verschillen de elftallen. Vorig jaar zegevierden de da mes, maar nu eindigde het treffen, onbe slist. De heren trokken eerst naar het wicket en verzamelden 113 runs. Zij speelden met handicap wat zeggen wil, dat een rechtshandige speler nu olies links moest doen. Toen de dames aan bod kwamen werd het speelveld verkleind. Zij haalden net Een 4 persoonstent is gestolen ten nadele van de 38-jarige kunstschilder H. de K., die hij had neergezet in een volkstuin in het complex Klein Babberspolder. De tent is geel van kleur en heeft een waarde van ƒ225. Alleen de haringen en de lijnen heeft men achtergelaten. Een hond met bruine vlekken en lange oren, goed onderhouden, is aangetroffen op de Burg. Van Haarenlaan en naar het ter rein van de gemeentemuiging aan de Bui tenhavenweg overgebracht. Bij informatie In de buurt bleek, dat de hond vermoede lijk is achtergelaten door bewoners van de Donker Curtiusstraat, die de vorig» week verhuisd zijn. Een stel geiten, twee oude en drie jonge, zijn onbeheerd aangetroffen op de Nieuw- poortweg. Zij hebben een ritje per politie auto naar het slachthuis gemaakt, waar zij thans erop wachten, dat hun eigenaar zich meldt. Op het kermisterrein is een 22-jarige magazijnbediende uit Rotterdam door een onbekende jongen met een boksbeugel op zjjn neus geslagen. Na onderzoek in de Dr. Noletstichting is hij naar het Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam verwezen. Verder Is een 15-jarige jongen, H. B. in 't Veld, van het Nieuwsticht op het kermis- terrein tegen een ijzeren paal gelopen. Met een hoofdwond en enkele andere kwetsu ren is hü ter behandeling naar de .Dr. No letstichting overgebracht. Drie auto's zijn betrokken geweest bij een botsing op de Parallelweg, waar de 34- jarige F. v. B. met circa 45 km-vaart pro beerde uit te wijken voor een plas. Hij botste daarbij tegen een links geparkeerde auto. die hij 25 meter meesleurde en vol ledig vernielde. De eigenaar van de wagen ia de 27-jarige glazenzetter M. v. d. M. Daarna botste Van B. tegen een derde wagen, die Jicht beschadigd werd. Ook zijn eigen wagen liep enige schade op. Tegen een naderende auto reed de 18- jarige bromfietsrijder M. M. N. die op de Eduard van Beinumlaan omkeek, en niet op het tegemoetkomende verkeer lette. Hij liep daarbij stiijwonden aan de linkerhand en een kwetsuur aan de rech terheup op. Na behandeling in het Ge meenteziekenhuis, is hij naar zijn woning teruggekeerd. Tegen een bermpaaltje op de Vlaardin- gerdijk bij de Vijf Sluizen, reed vannacht een 18-jarige op eer. bromfiets rijdende Engelse zeeman A. A. J. opvarende van r>LS'SDAO 9 AUGUSTUS Alonpole Tb eater, 10—21.30 uur: SG-flim voor de jeugd. Ketlici, half zeven: Wielerronde, industrieterrein: oefenrit scooters VespacJub Vlaardingen. Sporthal, 9 iot 4 uur n.m.: Jeugdfeslijn_ APOTHEKEN Vu Westendorp, Parkweg 'J07. tel. 267674. het in Vlaardingen liggende Britse motor schip Ath«pl Beath, Het paaltje en het voorstuk van de bromfiets werden ontzet. Zelf belandde de Engelsman met een zwa re hersenschudding in het Gemeentezie kenhuis. Zijn toestand was hedenmorgen nog niet zo, dat hij kon worden verhoord. Het vermoeden bestaat, dat hij de brom fiets heeft gestolen. Er wordt althans in Vlaardingen een bromfiets vermist. 120 jonge wielrenners van de Toer de Frats, gevolgd door een zevental reclame wagens zijn maandagmorgen om 10 uur onder begeleiding van de Sebiedamae po litie de stad gepasseerd op weg van Kot terdam naar Vlaardingen. Bij de Vlaar- dingse grens heeft de Vlaardingse politie het escorte overgenomen. Een van de »f*1aitbomen bij de tpoor- wegovergang aan de Nieuwe Damlaan is vermoedelijk door een technische storing plotseling omlaag gekomen, Hij kwam te recht op de laadbak van een passerende vrachtauto en verbrijzelde verder de bui tenspiegel van een daar achter volgende auto. De vereniging TSF (The Smashing Fel lows) heeft voor het komende wintersei zoen twee derde van de Sporthal op vrij dagavond en 1/3 hal op zaterdagmorgen toegewezen gekregen. Op vrijdagavond maakt de badminton-afdeling van eender de deel (drie velden) gebruik, ter wij L het andere deel (l tennisbaan) van 19.00 uur tot 23,00 voor de tennisafdeling is gere serveerd, zo ook op zaterdagmorgen van 9,ö0 tot 12,00 uur G tennisbaan). Het is de bedoeling dat men deze speelgelegen- heid per uur gaat bespelen. Bij voldoen de deelname zal Wil Baard op vrijdag avond van 19,00 tot 20,00 uur junioren ex tra training geven. Uiterlijk vóór 29 augus tus moet men zich voor het indoortennis opgegeven hebben; op 7 oktober start het binnen-tennisseizoen. Voor het hockey-elftal, dat in de^ win ter in de hockey-com petitie vöor Asvion uitkomt, kan men zich tot 21 augustus opgeven. Het elftal zal als vijfde elftal van Asvion de derde week van september met de competitie aanvan o. Op vrij dagavond 28 augustus vindt - een voet balwedstrijd plaats tussen eta elftal van Asvion en het TSF-hockey-elftal; aanvang 18.30 uur op het hockeyveld van Asvion (sportpark Thurlede). Vanaf zaterdag 27 augustus wordt weer het jaarlijkse Parktoemooi gespeeld bij Van Vliet. Men kan zich opgeven tot maan dag 22 augustus voor de B-klasse: Com- petitiespelers (Degenen die twee of meer malen aan tie competitie hebben deelge nomen) en de C-klasse: Niet competitie- spelers en combinaties i" de dubbelspelen van een niet-competitiespeler met een com petitie speler. Voorts veteranen; De dames vanaf 35 jaar en de heren vanaf 40 jaar. Mevr. I. Ilcppsiein-Jcme verdedigt haar wicket tijdens .,Ladies-day'' bij de cricketa/cfeling van. de Sportuerenigmg Excelsior. het aantal van de heren op de kop af. Tot „Lady of the match" werd uitgeroepen mevr. J. de Groot. Zij sloeg 15 runs bij een en wist bovendien een wicket te ne men. De captain van het herenteam, Th. Janse bracht haar een bloemenhulde. Na afloop volgde een gezellig samenzijn op hel terras voor het clublokaal, dat werd besloten met een gezamenlijk etentje „bij de Chinees". Sportpark. De jaarlijkse beurt van de velden van het sportpark Ridderkerk, die door gemeentewerken wordt uitgevoerd is beëindigd. Men heeft gedurende de vakan ties in een periode van zes weken de vel. den gerestaureerd door opnieuw in te zaai en en andere terrein werkzaam heden te verrichten. Het werk is uitgevoerd door de dienst gemeentewerken van Ridderkerk. Sportraad. Donderdagavond acht uur vergadert de Ridder kerkse Sportraad voor de eerste maal in het seizoen weer in de B. en W.-kamer van het gemeentehuis. Tot de te behandelen zaken behoren on der meer het regelen van het in gebruik geven van de sportvelden en de verpach ting van het parkeerterrein en de kantine van het sportpark. SCHIEDAM. Ondertrouwd: J. F. A. van Beers. 24 jr. en A. M. P. van der Hoeven, 21 jr; G. P, Cock, 27 jr. en W. K. M. Raad sen, 25 jr; L. P. Immerzeel, 21 jr. en M. S. Zoetmulder. 21 jr.; .J de Jong, 19 jr. en C. van Haitem, 20 jr.: C. J. Koorneef. 25 jr. en C, A. Timmer man, 19 jr.; W. Koster. 22 jr. en A. M. Rink. 20 jr.: L. K. Litzau, 28 jr. en M. C. Schonk, 20 jr.: H. A. Post. 28 jr. en F. Oranje, 16 jr.: H. M. A. Rijkers, 28 en N. W. de Reuver, 29 jr.: T. W, G. Scholten, 29 jr. en E. van Aalten, 18 jr.; F. Schotte, 22 jr. en S. M. de Kwant, 18 jr.: J. van'der Stéen, 23 jr. en P. Brand. 18 jr.; C. Uittenbogaard. 33 jr. en A. Stam, 21 jr.; H. Wemmerus. 24 jr. en V. van der Net, 22 jr. KETHEL Eind augustus zullen In het nieuwe bejaordentchui;» win de Stichting Nederlandse Hen'. Diaconieën van Schie dam cn K et hel de bejaarden op beperkte schaal intrekken. De Stichting zal niet 9l- le bejaarden tegelijk een woning in het te huis toewijzen. Men hepfl daardoor de ge legenheid on? de ouden van dagen gelei delijk wegnijf» te maken in het gebouw. Totaal kunnen 156 bejaarden een woning betrekken, waarvan 130 alleenstaanden en 13 echtparen. Het tehuis bestaat voor Cen deel uit hoogbouw en voor een deel uit laagbouw, in de hoogbouw, bestaande uit zeven verdiepingen, bevinden zich de wa ringen voor de bejaarden. In het andere deel zijn de vertrekken voor het personeel ondergebracht. Do alleenstaande bejaarden krijgen ieder een zit-sl aap kamer toegewezen. De oppervlakte hiervan bedraagt twaalf vier kante meter, zodat men voldoende ruimte heefL om een bed en een tafel met enkele stoelen te plaatsen. Een wand van de ka mer is geheel met teak-hout bekleed. Ook bestaat er een mogelijkheid voor de bejaarden een televisie en een telefoon aan te siuiten. In de toekomst zullen vanuit De Rank" kerkdiensten naar liet tehuis worden uitgezonden, iedere bejaarde krijgt do beschikking over een aansluiting, waarmee hij deze dienst beluisteren kan. Bij ieder bed heeft men voorts een aan sluiting gemaakt, waarmee men, indien noodzakelijk, de hulp van een zuster kan inroepen. De ramen in iedere woning zij! met dubbel glas uitgevoerd, waardoor men van eer» goede warmte-isolatie tijdens d? winter verzekerd is. ÏÏIKUEUaiT VERWARMING Het gehele gebouw is centraal ter wartnd. Deze verwarming is niet zoals ge bruikelijk uitgevoerd roet radiaieurs. ma er met con vertoren. Hierbij komt de DEN HAAG, 8 aug. De 20-jarijre los- ivcrknun D. C. uit Den Ilaag. die. is aan- gehouden, omdnt hij vorige week de 25- jarige» eigenaar van een stomerij, A. V. van der V, wilde doden, heeft tegenover dr politie bekend al eerder ziin rivaal mei een revolver te hebben willen doden. !>e los werkman had omgang gehad met d* vrouw van Van der V. 7q had de verbin tenis verbroken. De laatste tjjd werd weer in gezelschap van haar echtgenoot gezien. C. hccfl bij de politie ook opgebiecht, dat hij een reek-s inbraken heeft gepleegd, o.m. in een paar benzinestations in Den Haag. in het Sportfondscnbad in Delft er, in een kantoor in Den Hoorn. In Den Hoorn pafcte C in de nacht van '31 juli een cilinderrevolver met 26 patro nen -weg. In een gestolen auto reed hij naar Den Haag. Hij Irof zijn rivaal even wel niet thuis. Daarop is hij naar het zuiden van het land gereden. In Rotter dam kreeg hij pech aan de auto, die niet i:i al te beste staat verkeerde. De Rotterdamse politie hield C aan. Daar geen aangifte was gedaan van diefstal van de auto een wrak volgens de eigenaar en evenmin van de revolver, kem de politie niet verder gaan dan C. verbaliseren we gens ongeoorloofd wapenbezit. Na verhoor werd C. heengezonden. In de nacht van 3 op 4 augustus kwam hij weer op bezoek bij van der V. en trachtte hem te wurgen. Inmiddels is C. in voorlopige hechtenis genomen. Lainpionopiocht te Hellevoet sluis Morgenavond vertrekt om half negen bij irDc Kern" aan de Sm its weg te Hellevoet- sluis de traditionele lampionoptocht, Fees* telijk versierde wagens vol kinderen zuilen ook dit jaar weer, vergezeld door vijf mu ziekkorpsen uit de omgeving, door Helle- voetsluis trekken. Sempre Crescendo en Voorne en Putten, beide uit Hellevoetsluis atemede de muziekkorpsen uit Brieile. Oostvoorne en Roekan je zullen zich tussen de optocht bevinden. Bij de start zal de voorzitter van Helvoets VVV het woord voeren, namens het orga niserend comité. De route is als volgt; „De Kern.", Smitsweg, Moriaanseweg west Rijksstraatweg, Ossehoekweg. Oostdijk, Moriaanseweg oost. Rijksstraatweg, Tol weg, Hein Èwoutsstraat, Aalbrecht van Beijerenstraat, P. C, de Vïnckstraat, Hoo- naartstraat. Sternstraat, Meeuwenlaan. Smitsweg, waarna de optocht weer bij „De Kern" zal worden ontbonden. Esperantlstoj Mierkredon. Ia 10an de ad gust o klubvespero. Ni rakontoa niajtt travivajojn dum la feria tempo ce kino Gink. Ploeg straat 19. In de Sporthal is de week Jeugdlestfjn j den dan in de eerste week- Vooral de hoek weer volop aan de gang. Er komen zich, j waar de jongens e» meisjes zich kunnen als wij goed zien, nog meer kinderen mei-1 oefenen op de schrijfmachine, stond in het centrum der belangstelling. koude lucht onder een p;jp?ysteem waar door warm water stroomt. De binnen ge stroomde lucht wordt door dit pijpsysteem verwarmd en stijgt naar boven. Zodra men de woning betreedt, komt men in een halletje dat tevens als keuken en /of wasgelegenheid dienst moet' doen. Hierin bevindt zich een stalen bak met aanrecht. Hierboven zit een stopcontact met tijdklok, die door de bejaarden ge bruikt kan worden bij het zetten van kof fie of thee te zetten. Het gevaar ria! de bejaarden on hun kookplaatje iets te lang laten staan is vrijwel uitgesloten, omdai de klok na hoogstens vijftien minuten het kookplaat je uitschakelt. Verder is in het. halletje een hang- en legkast aangebracht. Iedere etage heeft een douche, hiernaast is pi' op iedere verdieping nog eên ruime badkamer. RECREATIE In de hoogbouw zijn drie recreatieza len. waarin men naar de televisie kan kij ken, wat kan converseren of lezen. Naast deze creereat ie zalen is er op iedere ver dieping een zithoek met een ruim balkon. De laag- en de hoogbouw zijn via een rüime hai met elkaar verbonden. In deze hal bevindt zich een telefooncel waarvan eclcre bewoner gebruik kan maken. De laagbouw zelf wordt hoofdzakelijk bezet door het personeel. Hierin berinden zich twaalf kamertjes voor het interne perso neel, een recreatiezaal, een knutsel kam er voor dc- bejaarden, de keuken en de grote zaal waarin de bejaarden filmvoorstellin gen e.d. kunnen bijwonen. Op de benedenverdieping bevindt zich de ziekenboeg, bestaande uit twee grote zie kenkamers van twee maal drie bedden en g twee kleine éénpersoons ziekenkamers zogenaamde isoleer kamers. Voor de bejaarden heeft men verder nog veie speciale voorzieningen getroffen, zoals b.v. het weglaten va,] drempels. Hiervoor in de plaats zitten dunne stroken rubber. Verder zijn in het gehele gebouw leunin gen aan de muren bevestigd, waardoor moeilijk lopende mensen steun kunnen vin der!. Aan de voorrijde van hel tehuis bevindt zich een opbaarruimte met aula. Deze heeft een speciale ingang zodat men direct naar binnen kan gaan zonder eerst door hel gebouw te lopen. De bewoners van het tehuis zelf kunnen evenwel binnendoor de ze opbaarruimte bereiken. Het bejaardentehuis is ontworpen door het architectenbureau H. B. Bakker N.V. uit Rotterdam en door architect F. J. C. van der Vegt uit Delft Deze architecten hebben bijzonder veel aandacht besteed aan de gevel van het tehuis Apart is de. buitengevel, die gedeeltelijk voorzien is van geëmailleerde golfplaten, die nog maar zelden worden toegepast. Voor de ingang zal een oprit voor auto's komen. Hierbij zal een tuintje worden aange legd. waarin de bejaarden bij mooi weer kunnen vertoeven. Omtrent de officiële opening van het be jaardentehuis is nog niets bekend. Pas op 22 augustus zullen de eerste bejaarden hun woning in het tehuis betrekken, dit in tegenstelling met berichten in een an dere Schiedamse krant, die wist mede te delen, dat de drie bovenste woonlagen bezet zouden zijn. Kennelijk heeft men hef. feit dat gordijnen opgehangen 2ijn in verkeerde zin vertolkt. In hel sportpark Meeuwenoord in Den Briel Is de derby gespeeld tussen twee oude rivalen, het Brielse Wit-Rood-Wit en het Oost voorn se OVV, Zonls altijd waren deze ploegen volkomen aan elkaar ge waagd. Uiteindelijk ging het 2-klassen sterkere OW met de winst strijken (3—5). Het Brielse elftal was versterkt met de ex-prol. Exeelsiör-speler Leen Tump en Ide Briel se) Piet Weesie. Laatstgenoemde scoorde twee fraaie doelpunten, Tump kon met zijn extra bewaking niet voluit spelen. Na de openingstreffer van Piet Weesie een solo-run met een juweel- doelpunt brachten Sjoukes en v.d. Lin- 0 Spelmoment uit de wedstrijd IVlt-Rood- Wü tegen de Oost roomse voetbalvereni ging welke in Brieile is gespeeld. Doelman Dübbeït van OVV onderbreekt eex< Brieiic aanval. den van OVV de stand op 14. WRW was niet het minst onder de indruk hiervan. In de 2e helft werd het weer door "Weesie 24 en door Brockhuijzen 34. Door een zwak spelende Schil peroord van WRW kon G. Sjoukes de eindstand brengen op 3—5 nadat Tump nog tweemaal tegen paal en lat van het O W-doel had gescho ten. De Indonesische economische problemen beginnen zeer nijpend te worden. Zij ra ken hoe langer hoe meer liet levea vat» alle d'ag door grote schaarste aan allerlei esïentiële goederen en door een snelle en aanzienlijke stijging van de prijzen. Gebrek aan geld en goederen heelt de leiding van het eerste grote Indonesische warenhuis Sarinah genoopt de officiële opening uit te stéllen. Aan de bouw van dit veertien verdiepingen tellende waren huis aan een van de grote boulevards in Djakarta is vier jaar gewerkt. De parter re gaat einde deze maand open ter ver vanging van een tijdelijk gebouw elders in de stad waar de eerste zelfbedieningszaak van het land is ingericht. Dit warenhuis is gebouwd op initiatief van president Sukarno die meende de door de vele Chinese winkels berekende prijzen te kunnen beheersen door de opening van een onder regcringstoezicht siaar.d waren huis met vastgestelde prijzen voor alle goederen. Maar in de afgelopen twee jaar zijn de prijzen van de goederen in de voorlopige zelfbedienlngszaak van Sarinah ■ok gestadig omhoog gegaan, samen rnct die in de andere winkels van Djakarta. De Djakartaanse kranten hebben hun omvang drastisch beperkt om hun ver- O BAMBERG, 8 aug. De 23-jarige on gehuwde P. G. C. van de Wel uit Rotter dam is zondagmiddag bij werkzaamheden in een. bolvormige tank in Bamberg (Duits land) van een hoogte van vijftien meter naar beneden gestort en kort daarna in een ziekenhuis overleden. De heer Van de Wel. in dienst bij Roent gen technische Dienst N.V. in Rotterdam, was bezig met een onderzoek van de tank. Hij had bij het werk steeds door klopsig nalen contact met een aan de buitenkant werkende collega. Toen de signalen plotse ling eindigden bemerkte men het ongeluk. schijnen «iel door gebrek 'aan papier tij delijk te moeten staken. Zo kwam ^Kom pas" uit mei vier pagina's op halve groot* la, hetgeen aan de nooduitgavcn tijden* to oorlog deed denken. De beperking tot vier pagina's is de afgelopen maanden reeds door verscheidene dagbladen in Dja karta ingevoerd. Als in de huidige papier- nood niet door invoer uit Japan en elders vóór het einde van de2e maand wordt voorzien, zullen verscheidene dagbladen misschien nog maar tweemaal per week guan verschijnen of de verschijning ge heel moeten staken. Ondanks de pogingen van de regering om de prijzen te beheersen zijn vele goe deren in de Chinese winkets nog leeds duurder gaan worden, Vorig weekeinde bestormden de huisvrouwen een winkel waar in beslag genomen textiel van re geringswege voor lage prijzen verkocht werd. Die textiel was afkomstig van twee militaire groothandelaren Markam en Aisara die door de militaire autoritoé- iwi wegens corruptie gearresteerd zijn. Z»j staan, bekend als vrienden van. Sukarno, Indien de instelling van oinnenlaadse luchtlijnen doorgang vindt, krijgen dc twee Fokker ƒ27 „Friendship" viiegtui- gen, die de KLM heeft gehuurd van de Koninklijke Luchtmacht, de namen „Wil lem Versteegh en „Jan Dellaert". Gen er aal-ma j oor- vlieger b.d. W. C, J. Verstecgb is een van Nederlands bekende luchtvaartpioniers en was tevens jaren lang directeur van de voormalige KNILM en onderdirecteur van de KLM. UFM Del laert was dc eerste havenmeester en la ter directeur van de luchthaven Schiphol, wiens naam als grondlegger van hel nieu we Schiphol een eervolle plaats in de Ne derlandse luchtvaarthistorie zal blijven in nemen. Hij overleed in 1960. Grafschennis In Krefeld- Op de oude Joodse begraafplaats in de V.'estduitse stad Krefeld zijn in de nacht van zaterdag op zondag 34 graven geschonden. Ook op net aangrenzende christelijke kerkhof waren en kele grafstenen beschadigd. De justitie heett een beloning van drieduizend mark uitgeloofd voor de opsporing van de dader (si (JDPA),

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1