PW I0TT10SH NIEUWSBLAD Onheschemde machinedelen gevaar voor werknemers Speldjesfabrikant tijdig over op sleutelhangers Dijk langs de Grevelingen voor publiek afgesloten zijn De films in de komende dagen Vormingscursus Mater Amabilis begint weer in september at KLACHTEN VOOR DE KANTONRECHTER AAR. ANNEER. Bekende renners in de komend ronde Reach Partij Protestvergadering te Nieuwe Tonge SVV zondag naar de Heemsteden aren Vuurwerk gaat morgen door Burgerlijke stand Duits consumentenblad DM zal terugkomen Chinees-Indonesisch incident in Peking Tankbataljon Meisjes zonder kamer Thunderbolt icordt geprolongeerd Johnson pleit voor OAS-topeonferentie Lijstenfabriek „EDELCHR00M" MEISJE KUÏTËEDAMSCH NIEUWSBLAD Hoofdagentsctiap cd Bedactïe SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TREFOON 268091 ovei bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 uui en 's zaterdags van 4—6 uur Tel. 26582B, Vlaard.dijk 171 b DE SCHIEDAMMER r. G. v. L. verscheen woensdagmorgen voor de Kantonrechter om rich te verantwoorden voor het feit, dat hü met z\jn auto onvoldoende afstand had hewaard en daardoor in botsing pas gekomen met een voor hem rijdende wagen. Hoe kwam dat, begon mr. W. E. van Vloten. We naderden een voorrangskruising, vertelde L., en we reden met z'n drieën achter elkaar Plotseling zag Ik een auto de kruising raderen, maar voordat ik me dat goed realiseerde was mn voorganger al gestopt en het enige, wat ik toen nog Icon doen was remmen en uitwijken. Maar het was al te laat. Hoever reed u achter die andere wagen, vroeg de kantonrechter. L, haalde zijn schouders op. Tien, vijftien meter, rei hy voorzichtig. Dan hebt n of te hard gereden, merkte de kantonrechter op, of u was er toch dichter b\j dan u hier zegt. U moet er in het verkeer altijd rekening mee houden, vervolgde hU, dat iemand kan afremmen. Het kan wel iemand zijn, die de weg niet kent en die zo nu en dan een beetje in houdt. Dit was geen Inhouden meer, repliceerde L. Die ander ging boven op zijn remmen «taan. Er is cr hier nog niet éën geweest, merkte de officier van justitie op in zijn rekwi sitoor, die het over zijn eigen fout heeft gehad. Altijd ging er een ander op zijn remmen staan, altijd keek er een ander niet goed uit en altyd ligt de fout ergens anders dan bij de man die hier heeft moeten verschijnen. Wat deze zaak betrof, zei hij de schuld vol doende bewezen te achten en hy eiste tegen L. een boete van 15 gulden of negen dagen, waartoe deze conform werd veroordeeld. Voor ongeveer eenzelfde feit stond ook B. v. E., eveneens uit Vlasrdingen, terecht, zij het dan dat hij de overtreding per bromfiets had gepleegd. Hij stopte, vertel de E., en het enige wat ik nog kon doen was uitwijken. Dat lukte op een haar na, vervolgde hij, want toen ik er voorbij wilde schieten bleef mijn handrem haken en toen was het gebeurd. Ik heb zowel uit het proces-verbaal als uit uw verklaring hier het idee gekregen, dat u wat al te hard gereden hebt, merkte de kantonrechter op. E. schudde het hoofd. Te bard gereden heb ik niet, zei hij, anders had ik die wa gen niet meer kunnen ontwijken. Het was een ongelukje. M'n handrem haakte aan de achterzijde van de wagen en. dat is iets wat je natuurlijk nooit voor kan zijn, Ik weet niet, zei mr. W. E. van Vloten, of je dat inderdaad niet voor kan zijn. Mis schien dat langzamer rijd.en iets helpt Hoe hard rijdt u eigenlijk, vroeg hij na een tijdje. E. keek eens nadenkend om zïcb heen. Gemiddeld dertig, zei hij. Ziet u wel, antwoordde de kantonrechter, ik geef toe dat het niet te hard is, maar in situaties als deze is de toegestane 30 kilometer ruim voldoende om ergens bovenop te vliegen. De officier van justitie vroeg tegen E. een boete van 35 gulden Df zeven dagen. De kantonrechter deed hier tenslotte nog een tientje vanaf. GEEN STRAF TpEN SCHULDIG VERKLARING zonder ■*-* toepassing van straf kreeg woensdag morgen de Vlaardingen J. die met zijn auto geen voorrang zou hebben verleend aan een autobus, die hem op een voor- rangsweg naderde. Ik heb het idee, dat u de snelheid van die wagen hebt onderschat, begon de kan tonrechter. U hebt zelf gezegd, dat u dacht dat u nogvoldoende afstand had, toen u de autobus zag en dat u daarom langzaam de kruising bent opgereden. Ik heb stilgestaan, antwoordde M. en net zo lang gekeken tot ik zeker wist dat alles in orde was en toen ik de kruising op reed was er nog niets te zien. De buschauffeur verklaart overigens iets anders, onderbrak de kantonrechter. Die zegt dat hij u heeft zien stilstaan en dat hij daarom met onverminderde snel heid doorreed, dus u moet de bus ook heb ben gezien. Als getuige a décharge was verschenen de Rotterdammer C. J. v. H., die in de bus had gezeten. Hij verklaarde voor de kantonrechter de auto te hebben gezien. De chauffeur, aldus zijn relaas, reed lang zaam de kruising op. maar stopte toen hij de bus zag aankomen. De chauffeur van dé bus reed echter zonder vaart te ver minderen en zonder zelfs maar van rich ting te veranderen op de wagen van M, in en toen heeft die nog op het laatste mo ment getracht de bus te ontwijken door het kruispunt over te rijden, maar toen ■was het al veel en veel te laat. De officier van justitie zei in zijn rekwi sitoor, de schuld van M. toch wel bewezen te achtten en vroeg een geldboete van 35 gulden of zeven dagen. De fout blijft, zei mr. W. E. van Vloten, nadat de officier zijn eis bad beëindigd, dat u een. voerrangskruising bent op ge reden, terwijl er verkeer op de voorrangs- weg naderde. Ik heb echter niet de indruk dat u onvoorzichtig hebt gehandeld, eer der misschien iets te voorzichtig door te gaan stilstaan. ZATERDAG 20 AUGUSTUS Irene, 7 uur; St, Hulp Buitenlandse Werkers: Contactbijeenkomst. Marijke, 8 uur; Reis vereniging Driehoek: Contactbijeenkomst. Tthnlaan, 2 uur; Wielerronde. Irene. 8.30 uur: Gmllaume, dansavond. Maasboulevard, 9 u: Vuurwerk SG-fecstweek BIOSCOPEN Passage Theater Thunderball, dag, 2 uut en 8.15 uur, za. en zo. 2—1.15—7—9.15 uur; Monopole Theater: Beach Party, vrijdag 2. 7 9.15 uur, zaterdag 2, 7, 9.15 uur, zondag 7, 9.15 uur, dinsdag 2 en 8 uur, woensdag 8 uur. Tankbataljon, zondag 2 en 4.15 uur, woens dag 2 uur. Meisjes zonder kamer, zaterdag 24 uur. MEDISCHE DIENST In het week-end en voor spoedgevallen zijn de volgende artsen te consulteren: W. J. Franke. BK-Iaan 30, tel. 268163. JJ. Houthuysen, Marconistraat 93. tel. 268516. F Jungerius, Jac. Catalaan 8. telefoon 267355 APOTHEEK Apotheek Evers, Lange Haven 81, tel. 268242. Apotheek Kethel, Schledamsew.Uf. tel. 269927 Het werd voor M. een schuldigverkla ring zonder toepassing van strat, H. A. D. -uit Rotterdam verscheen woens dagmorgen voor het hekje omdat hij werk had laten verrichten met een onafge- schermde machine, waardoor bijna een ernstig ongeluk was geschied. Het betrof hier een zanddril, -waarbij een werknemer met zijn das tussen het aandrijfmechanis me en een V-snaar was beklemd geraakt. Gelukkig was de das gebroken, zodat er ger werd voorkomen. Als getuige-deskundige in deze zaak was verschenen de inspecteur van de Ar beidsinspectie H. de J., die verklaarde dat deze machines, in ieder geval de kleinere modellen, on afgeschermd worden geleverd en dat de koper zelf dient te zorgen voor de afschermkappen. Het is mogelijk, zei bij, dat ze er direct bij worden gekocht, maar door de fabriek worden 2e er niet bijgeleverd. Ik heb ze vier jaar in gebruik, vertelde D.. toen H. de X zijn verklaring had af gelegd. en er is nooit wat mee gebeurd. Ik wist ook niet, dat dergelijke kappen er bij behoorden, want de fabriek, die deze apparaten levert, heeft het nooit verteld en ook andere aannemers, die een derge lijke machine gebruiken, hebben er geen een. Maar ja vervolgde hij, toen dit eenmaal gebeurd was, heb ik eens verder rondgekeken en er een afscherming laten opzetten. De officier van justitie zei in. zijn rekwi sitoor te geloven dat D. de ernst van een dergelijke zaak wel inzag en hij noemde het gelukkig, dat hij zelf besloten had zijn machines van een deugdelijke afscherming te voorzien. Vaak krijgen we dergelijke gevallen voor het kantongerecht, zei hij en dan beloven de werkgevers beterschap, maar bij de eerste de beste inspectie, die dan gehouden wordt, blijkt dat ze er nog niets aan hebben gedaan en cle machines onbeschermd verder laten draaien. Hij eiste tegen D, een. boete van 100 gulden of 20 dagen. Is de zaak nu in orde, vroeg mr. W. E. van Vloten, toen de officier zijn rekwisi toor had beëindigd. D. knikte. Gedeeltelijk, zei hij. Eén machine heeft op het ogenblik besehermkappen, de andere nog niet, maar die wordt ook niet meer gebruikt. Hebt u de machines na de aangifte nog in bedrijf gezien, wendde de kanton rechter zicli tot H. de J. Eenmaal, antwoordde deze, vlak daarna. De laatste tijd niet meer, maar toen ik hem voor het laatst zag was inderdaad de machine voldoende afgeschermd. Het werd voor D. een boete van 50 gul den of tien dagen. SCHIEDAM De speldjesrage is maar net aan het bekoelen of een nieuwe rage, van sleutelhangers, komt op. Enkele speld jes-fabrikanten hebben deze ommezwaai tijdig aan zien komen en schakelden ge leidelijk om. Men kan zeggen dat de vraag naar speldjes en sleutelhangers nu ongeveer gelijk loopt. Een van die fabri kanten is de heer P. Winter. Het kantoor van zijn industrie- en handelsonderne ming is gevestigd in de P.K.O.-Laan in Schiedam. Zijn bedrijf levert speldjes, relatiegeschenken en sinds kort ook sleu telhangers. Het kantoor van de heer Winter is klein maar comfortabel, hijzelf een tamelijk magere man, rustig pratend achter zijn bureau. „Ik heb eerst wat tussen de artiesten gezeten (hij speelt piano en orgel) tot zo 1959 en ach ja, toen ging het zo verder, eerst vertegenwoordiger, toen verkoop leider, ja, bij Rotel en in 1964 ben ik met die speldjes begonnen." Eerst betrok hij ze van andere fabrikanten, maar deze in directe handel maakte de prijzen te hoog en 20 werd hij maar verkoopleider van een fabriek; ongeveer gelijk aan het bedrijf dat hij nu zelf leidt in Rotterdam. „Als een der eersten heb ik in Neder land het plastic speldje geïntroduceerd," aldus de heer Winter. Er werd druk ge spioneerd naar de produktieraethoden en de ontwerpen, de fabricage geschiedde, daarom in bet geheim, niemand kende de fabriek, de klanten kenden alleen de heer Winter, Na een ruzie tussen het bedrijf en de heer Winter richtte hij zijn eigen fa briek op en behield de klanten van zijn vorige werkgever, die immers alleen hem kenden en begon zo meteen met een vol ledige buitenhand el. Op het ogenblik heeft hij vier mensen in vaste dienst. Naast deze vier mensen heeft de heer Winter nog een groep thuiswerkers, waar van het aantal thans varieert tussen de vijftien en veertig, al naar gelang de vraag van het ogenblik. Het bedrijf heeft voor het ontwerpen van de speldjes een free-lance tekenaar in dienst. De klant krijgt een tekening op ware grootte van zijn speldje en zet bij goedkeuring ervan zijn handtekening op de achterzijde, hij kan zich dus later niet meer terug trekken- Van het ontwerp wordt een matrijs gemaakt. In de gietvorm wordt dan het plastic gegoten waarna de dan ontstane „boom" van speldjes wordt gepragd. waarbij papier met de verf eraan op het speldje wordt gedrukt. Vervolgens gaat het stukje plastic met de spelden naar de thuiswerkers. Zo'n thuiswerker werkt gewoonlijk nooit alleen maar met bet hele gezin. Deze thuiswerkers moeten een speld in een spiritus vlammetje hou den en deze op het plastic gedeelte vast hechten. Bij de sleutelhangers zijn de werkzaam heden van andere aard. Hierbij moet aan de hanger zelf een ringetje bevestigd wor den, waaraan de sleutel komt te hangen. Daarbij is het wat moeilijker om met het hele gezin te werken; de kinderen kunnen nog niet zo gemakkelijk een tangetje hanteren en knijpen dan ook vaak in hun vingers. Hierdoor heeft de heer Winter het soms wat roeilijk gehad met zijn thuis werkers. vele thuiswerkers moesten voor het werk bedanken, omdat de kinderen nu niet meer mee konden helpen, zodat het werk door minder personen moest worden gedaan, dus minder opleverde. Ook u»il de heer Winter al zijn thuis- werkers in Schiedam hebben, omdat er anders te veel üijet in petat zitten om deze mensen te bezoeken. Het gaat de heer Winter goed, dat steekt hij niet onder stoelen of banken, ook niet in zijn kantoor. Hij blijkt ook goed tegen zijn „verlies" te kunnen. Zo bekent hij rustig dat de Beatrix-Ckus speldjes het op 10 maart niet zo goed hebben gedaan. Hij xayt het aan de rookbommen van de provo's, die zijn legertje verkopers herhaaldelijk op de vlucht gejaagd hebben en aan de in woners van Amsterdam. Over het al gemeen vindt hij de Nederlanders wel koningsgezind. Maar Amsterdam blijft een beetje een moeilijke stad", aldus verzucht ook de heer Winter. De overgebleven speldjes kon hij tenslotte toch nog kwijt aan een suikerwerk- fabriek. Dit alles was gelukkig maar een dag uit twee jaren van voortdurend succes, van al maar door tirinst en on geveer vijf miljoen speldjes. En als zakenman sta je ten slotte niet by een dag stil en zo de heer De Winter ook niet bij zijn mislukte speldjes. Vorig jaar april, mei en juni waren de top- maanden. Tijdig zag hij echter dat de rage van heb publiek zich spoedig op een ander voorwerp zou richten, tijdig zag hij ook dat het de sleutelhanger zou worden. Een rage die, overgewaaid uit Frankrijk, mede döor Miss Sleutel hanger van Willem O'Duys, Nederland toef zal veroveren. De heer Winter rekent er tenminste op en de orders stromen inderdaad binnen. Belangrijk vindt de heer Winter de service die hy zijn klanten verleent. Wanneer iemand belt voor de een of andere order, zorgt hij ervoor dat er enkele uren later al een vertegenwoor diger bij hem is. De klanten zijn dan vaak verwonderd over de snelle service. De handelsonderneming van de heer Winter is dag en nacht telefonisch be reikbaar, en ook dit vindt hij zeer be- langrijk voor een goede service. In ieder geval bevalt het zakenleven hem wel, talent heeft hij zeker, dat heeft deze goed berekende ommezwaai teel bewezen en zélfs speelt hy af en toe nog wel eens piano VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1966 SCHIEDAM Morgen, zaterdag 20 au gustus, is de wielerronde van Schiedam voor aspiranten en professionals, waar vele prominente renners aan deelnemen o.a. Reibroeck, Planckaen. Peter Post (2e geworden in de grote prijs van Neder land in hst afgelopen weekendt, Ab Gel- ciermans. Bart Zoet t winnaar in de ronde van Schiedam van het vorig jaar>, Cees t?on Hespen, Cees Lute, C. Luyten. Cor Schuuring (momenteel ie in het klasse- mem voor de Ca ba Hero prijst, de gehele Caballero ploeg, gehele Willem II ploeg en de gehele Locomotief ploeg. Het par cours is ais van ouds Tumlaan-Lange Nieuwstraat. Aanvang: aspiranten 14 00 uur en professionals 14.45 uur. Voor de voorverkoop kan men terecht bij de S.G.' VW bureau. Plantage, bij het sigaren magazijn Stouthandel. Appelmarkt en bij de penningmeester R. C. Schiedam. Slacht huislaan 5b. Het parcours sluit om 13.00 uur. Als weekfiim draait bij het Monopole Theater de film Beach Party, waarin een idyllische vakantie aan het Califomischr strand wordt geschilderd. Zij zijn daarbij nimmer alleen, omdat zij omringd worden door een groot aantal vrienden en vrien dinnen- die zij veiligheidshalve had ui'.ae- nodigd. Haar opzet is r.l. met louter tliri en vneiidscnap in dc va. me zon. maar een huwelijk. Fr an kin. de jongeman, wij daar echter nog n.et van weten ca z<">eki zijn hen bij een goed geproportioneerde Hongaarse, Ava. die dienstertje is in een eafc. Ondertussen is een professor, die eer. anthropologische studie wil maken van jongelui aan het strand, bezig met gevoelige microioons en sterke kijker- ge sprekken af te luisteren, en gedragingen te registreren een soort wetenschappelijk voyeurschap. Maar deze baardige voyeur komt op een bepaald moment het meis- De middenstandsvereniging Nieuwe Ton- ce heeft een versa de ring gehouden In ver band met de afsluiting van de Kllnker- landse dijk langs de Grevelingen tussen Battenoord en II er king en. Hier werd vol op recreatie bedreven, waaraan een eind gemaakt is door de maatregel die GS hebben genomen. De dijken zijn afgezet vanwege de schade die recreatie met zich mee brengt. Het afgelopen jaar zou er voor ƒ40.000 schade aangericht zijn door het plaatsen van auto's aan de vioc-ri'lijn en aan de voet van de teen van de dijk. Kinderen spelen er met schopjes en er werden tenten geplaatst, waarvoor <?.e tentpennen In de grond werden geslagen. In de eerste plaats voelt de midden stand zich bedreigd, maar evenzeer de belanghebbenden, die geen vrije toegang meer hebben tot hun eigen terrein. Aan de vereniging namen deel de be sturen van de zwemvereniging, van de hengelsport vereniging, mensen, die een plaats gehuurd hadden voor het plaatsen van een kampwinkel en hun plannen in ïook zagen opgaan. Bovendien was aan wezig een vertegenwoordiger van de gra vin De Chambure-Kuijpers, die daar dui delijk belang heeft in verband met de heerlijkheid Grijsoord, waarvan zij eige nares is. De SVV'ers gaan zondag op bezoek bij RCH in Heemstede, dat zijn eerste wed strijd in de eerste divisie gevierd heeft met een goede overwinning van 3—1 op S. Holland Sport. Voor de SW'ers wordt het zondag dus weer een moeilijke uit wedstrijd. Alhoewel 1.1. zondag tegen Eind hoven de SWers verloren hebben, be hoeft men zeker niet met angst In het hart naar Haarlem te gaan. Er werd ver dienstelijk gespeeld maar men was zeer ongelukkig. Hoewel na de rust Van. Mee toren uitviel, waren de rood-groenen met tien man. doorlopend in de meerderheid. De blessure van Van Meeteren is helaas van dien aard, dat hij zondag zo goed als zeker niet van de partij zal zijn. Voor de rood-groenen daarom zaak om het zondag extra stevig aan te pakken. In het vorig seizoen kon men RCH ook tweemaal klop pen. Het zal in ieder geval in Heemstede spannend toe gaan. De rood-groene reserves spelen op SW Harga tegen Velox. Een nieuweling in deze reserve eerste divisie maar een goed spelend elftal. De SW'ers hebben zondag weliswaar ook een nederlaag geleden met 21 tegen PSV, maar gezien het vertoon de spel is er geen reden voor ongerustheid. SVV jeugd gaat op bezoek bij Sparta jeugd. Dit jeugdelftal van. SW telt vele nieuwelingen echter er wordt knap ge voetbald, zodat men tegen Sparta op een goede en stevige jeugdwedstrijd kan reke nen. SCHIEDAM. Het vuurwerk, dat zaterdag j.L door de slechte weers omstandigheden niet is doorgegaan, zal nu zaterdagavond worden afge stoken en wel om 9 uur, uiteraard op dezelfde plaats: de Maasboulevard. SCHIEDAM Medio september begint „Mater Amabilis" weer een vormingscur sus voor de vrouwelijke werkende jeugd in de leeftijd van 35 tot 20 jaar. De ka tholieke Stichting voor Mater Amabilis- scholen, in Schiedam gevestigd "Warande 148 (ingang op de speelplaats van de vroe gere St. Thomassehool) stelt zich ten doel meisjes van genoemde leeftijdsgroep prak tisch voor te bereiden op de toekomst. De school is tevens een ontmoetingscentrum waar de meisjes met leeftijdgenoten kun nen praten en met volwassenen problemen die van belang zijn bij het bepalen van levenskeuze. De methodiek van Mater Amabilis is er op gericht een groot aantal onderwerpen te behandelen in conversatie sfeer. Hier komen boeken of huiswerk niet bij te pas, wel een grote dosis gezellig heid. Het programma is veelzijdig en om vat o.a: opvoedkunde, medische raad, kin derverzorging, gezondheidszorg, smaakont- wikkeling, woninginrichting, godsdienst, muziek en sport, alsmede naaien en koken. Daarnaast zijn er in de zomer verschil lende clubs, waarvoor de meisjes zich kun nen opgeven, o.a. voor tafeltennis, vol leyen, make up, bloemschikken en bad minton. Verder zijn er mogelijkheden tot het bijwonen van demonstraties, het ma ken van excursies cn het bezoeken van tentoonstellingen. De cursus wordt gegeven op twee avon den per week, of overdag, dit laatste in overleg met de werkgevers van de vursls- ten. Meisjes, die iets meer willen weten over „Mater Amabilis" kunnen hiervoor iedere maandagavond en donderdagavond terecht tijdens het spreekuur in de school, waar zij worden ontvangen in de intieme en ge zellige conversatiezaal door de directrice, mej. A. B. H. Geubel. Deze spreekuren worden gehouden van 19 tot 21 uur. Geborer: Antonius W. H. z.v, A. W. H. van der Helden en J. H. van Li end en. Ed win A. N. z.v A N van Hagen, en M. D. Dingenouts. Overleden: E. M. de Bruin, 88 jr. wed: Verdoes. X F. M. Wijnties, oud 2 maan den. F, J. Dries, 78 jr. wed: Kleinekoort. Tijdens de vergadering kwam ook bur gemeester Hordijk, van Mddeiharnis.* Hij hoofd ingeland van 'net Waterschap de Dijkring Flakkee en hij verklaarde, dat do vergadering er goed aan zou doen, eerst een gesprek te openen met het wa terschap, die graag bereid zal zijn mede werking te verlenen, maar dat de rnoge- l';kheden tot aan de afsluiting van het Brouwersbavensgat slechts gering zijn. Dan zal de Klinkerlcndsed.jk ais tweede waterkering dienst doen. Voorlopig zal het ^.&tersch»p hst oog gericht moeten hou den op de beveiliging van de dijken en dp bevolking, aldus verklaarde burge meester Hordijk. Het lag echter in de bedoeling van de vergadering een rekest te zenden naar GS, omdat men vermoedt, dat men in Der. Haag maar weinig afweet van de re creatie-ontwikkeling aan de zuidkant van het eiland. Dat rekest heeft men opge schort en men heeft een bespreking aan gevraagd met de Dijkring Flakkee. Zc hoopt dat die bespreking op korte termijn zal volgen, 2odat men verdere stappen zal kunnen ondernemen, indien men niet col overeenstemming zal kunnen geraken. Ondertussen heeft mevr. De Chambure- Kuijpers toegezegd, haar terrein niet meer aan de schapenhouder te zullen ver huren. Die schapen mogen daar grazen van mei tot oktober. Om dc dijken die m beheer zijn bij het waterschap te berei ken, zullen ze eerst het terrein van de gravin moeten passeren. De vergadering zei wel bereid te zijn maatregelen te nemen teneinde auto's aan de voet van de dijk te weren. Het schep pen van de kinderen vond men minder gevaarlijk dan het weghalen van 900 m2 zoden, die tot op 80 cm. zijn weggespit. Tal van eigenaren van gorzen hebben ad vies en een onderhoud gevraagd bij het waterschap, maar tot heden is hier taal noch teken op ontvangen. BONN, 18 aug. Het warenttjdschrift DM Is uit het faillissement van oprichter eigenaar Waldemar Schweitzer opgekocht en zal in de herfst Waarschijnlijk weer uitkomen. De kopers van DM zijn de uit gevers Barmeier en Nekel in Frankfnri. Zij geven onder meer het links-satirische maandblad „Pardon" xüt. De prijs van DM zal op anderhalve mark gehandhaafd blijven. Of het blad ieder»' veertien dagen of iedere maand zal gaan verschijnen staat nog niet vast. Wel als zeker geldt dat Waldemar Schweitzer niet door Barmeier en Nekel is aangezocht om DM opnieuw als hoofdredacteur te leiden. De failliete Schweitzer houdt zich weer bezig met het uitgeven van gestencilde economische nieuwsberichten, zoals hij ook voor de op richting van DM deed. Nummer 20 van mei van dit jaar bete kende het dieptepunt: het verscheen to het geheel niet, hoewel het bij de drukker geheel gereed lag. Eind juli vroeg Schweitzer faillissement aan, nadat hij had gepoogd grote bedrijven voor zijn uit gave financieel te interesseren. PEKING, 18 aug (AFP) Op de recep tie die de Indonesische zaakgelastigde in Peking gisteren heeft gegeven ter gelegen heid van de viering van «le onafhankelijk heidsdag van zijn land, heeft zich een in cident voorgedaan. Na een korte rede bracht de zaakgelastigde, baron Soetadi- sastra, een dronk uit op partijleider Mao Tse-Taeng, president Lioe Sjao-Sji en op premier Tsjoe En-LaL De Chinese onder minister van buitenlandse zaken, Han Nien-Loeng, die de ontvangst bfjtvoonde, verliet'echter korte tijd later het ambas sadegebouw zonder op de heilwensen van de Indonesische diplomaat te hebben ge antwoord. je, Dolores, te hulp als z:j door eon group herrieschoppers wordt lastig gcvaüen. Hij neemt haar mee naar zijn woning. Er on Ut aai een wax onwennige- riendscnap tussen de twee, een romance, die overi gen» op met veel meer dan een grondig geschoren cn verjongde professor uitloopt. Ten slotte k_*ert zich ai!es ten goede. Do lores blijkt nog van Frankie tc houden, de herr; esc hoppende bende wordt van het rtrand verdreven en de professor ontdekt, tat zijn hart sedert jaren toebehoort aan zijn assistente Marianne. Een Amerikaans tankbataljon vecht :n het oosten. Dc tank \an de groep waar over sergeant Dunne het beveL voert valt uit. Reden voor de bemanning om zolang de reparatie duurt verlof op '-e nemen. In een kamp. waar vele verpleegsters we.■ken wordt uitoundig geleest. Als nun tank gemaakt is wordt hij vrijwel dade lijk wear buiten gevecht gesteld, maar nu all er mets tc feesten. Ze zitten midden a vijandelijk gebied, waaruit met geen mogelijkheid valt te ontsnappen. E«n van hen moet postvc-on derdo'en gaan halen, lopend door de vijandelijke stellingen. Hij wordt echter onmiddellijk getroffen door mitrailleur vuur. De volgen de vrijwilliger gelukt het dank zij inmid dels opgedaagde hulp deze taak te vol brengen, waarna de tank kan worden ge houden 'en zich verder gaat inzetten voor ne vrijheidsstrijd. In Monopole 20.2 uur en 4.15 wo. 2 uur. Onder de titel Meisjes zonder kamers, draait als nachtfilm op zaterdag bij hot Monopole Theater een film van Arne Rag- neborn met als hoofdrolspeelster Catnti Westerlund. Het verhaal gaat over een roodharig meisje, flat de bijnaam „Vlam" heeft gekregen. Zij valt in handen van een gewetenloos man cn wordt danig door hem uitgebuit. Ten slotte belandt zij in een tehuis voor gevallen meisjes. Nader hand neemt zij haar intrek bij een oudere prostituee, die zij daar leert kennen. Als deze ten slotte ziek wordt geeft zij Frao- eisca het advies een nieuw leven Ie be-; ginnen. Ze vindt werk in een restaurant; maar wordt woldra lastig gevallen doqr mannen, die haar herkennen aan haar ro de haar. Ze wordt gered door een jonge man, die zich zeer bezorgd voordoet; maar als hij haar eindelijk in zijn macht heeft, dwingt voor hem op straat te gaan. Het ioopt ten siotte met goed met haar af. Wegens het grote succes wordt de film, die als Bonds Be*te onder de titel Tbun- derbalt wordt aangeprezen, nog een week in het Passage Theater vertoond. Zoals bekend speelt hierin Sean Connery de rol van James Bond. Toegang vanaf 14 jaar. Zwcmexamcns te Maassluis In de gemeentelijke zweminrichting té Maassluis zijn examens afgenomen van de Kon. Ned. Zwembond. Voor diploma l (zwemproef) slaagden: Nelleke Gooien, Nora de Ruyter, Elsje van Straten, Henriëtte van Geest. Ria v.d. Zee, Cobi Koffeman, Tine Doelman, fan ny v. d. Lely, NeJIie Spruyt. Corrie v. d. Berg. Marijke van Buuren, Margo van 't Wout, Marion Steentjes, Nellie Timmers. Kittie Broek, Pauline v. d. Gaag, Mar ja E. H. Holleman. Magna v. d. Giessen, Ria v. d. Berg, Joke Schippers, Janna de Visser, Ingrid de Bruijn, Jacoba de Visser, Petronella Broek. Cornelia G. Ie Kluse en Janneke Becker. Van de heren slaagden: Martin Ree- dijk. Robbie van Vliet, Dirk Dobbel stojn, Rinie van DrieL Peter v. d. Gaag. Maar ten Meeuwisse. Gcrrrt Stolk. Han? Mecu- wisse, Geirit Stolk, Hans Me eu wis se, Ar- nolaus le Kluse, Nico v. d. Berg, Mar mus van Rijn, Jan Teertstra, Cor Westelijk, Luuk Hofland. Voor het diploma II: (geoefend zwem men): slaagden de dames: Ria Mostert, Elly van Dijk, Cornelia Snit, Coby Lie- vaart en Metiha van 't Hof. De heren: Paul Moerman, Jan Don, Hendrik W. v. d. Bogcrcl. Jan H. Wit kamp, Arie v. d. Giessen, Jacob Stolk en Peter v. Dnei. WASHINGTON, 13 aug. (Reuter» Pre sident Johnson hoeft dc Latijns-Amerikaan se landen aangespoord sneller tot econo mische integratie over te gaan en hiertoe Amertkaanse steun beloofd Sprekend ter gelegenheid van de vijfde verjaardag van het verbond tot vooruit gang toonde de president zich voorstander van een binnenkort te beleggen topconfe rentie van leden-landen van de Organisatie van Amerikaanse Staten. Dc Amerikaanse president drong er bij de Latijns-Amerikaanse landen op aan middelen te besparen door aankopen van dure, onnodige militaire uilrusting achter we ge te laten. Amerikaanse functionaris sen tekenen hierbij aan dat de president hierbij dacht aan vliegdekschepen, krui sers en supersone vliegtuigen. Overmaasseslecg 2-3-6 Schiedam Tel. 2620 67 Wij vragen .STAMPER voor kleine metaalwaren KALVAMSEUIt HULP «ALVAATSEUR LIJSTENMAKERS (metalen fotolijsten) SOLDEEH0ERS IILLPAllBEIDEUS (ook boven de 65) voor koffie en controle op onze produkten. Voor werknemers die er belang in stellen hebben wij ook thuiswerk. Aanmelden aan de fabriek of telefonisch, alle werkdagen, (s avonds tot 7 uur) X>« ittrwtta vac Sm NIEUWSBLAD feebouOt Ebch h*t r«cht *o«r idvtrtntm ïos»a«r qvchI orator iiüb- utr worden ua 4e m<n. t-erfef »vi»t «Uxargrgf-reo. drukwerken circulaire* «n dergelijk o rtukXen ■fk.OE»- rog van tussenpersonen, hetzelfde «elAt voor ander* stukken, welke niet boa* flde 09 «e Inhoud vso 4* advertentie reflecteren. Stukken. b*) het bM blijven berusten, worden m een msend ne oontroi* vaet de Inhoud tren*lefl#4. advertendi— bet bied niet a&nsprske- UJlt VfctioeJ» gn herplkat- *in£ «onder betelinj renutufle kan derhalve niet worden Ingewilligd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1