D fr hun weetje weten... KANTINE-ASSISTENTEN zelfstandige vri. kracht Optreden van de agenten was buitengewoon moedig NIEUWSBLAD ER ZIT VAART IN DEVOORUIT PERSONEEL ERVAREN f MAGAZUNPERSONEEL HOOFDJUFFROUW een secretaresse Olieconcerns f dreigen Ttnnrïi J 1- Belgische medische studie niet ideaal voor eerstejaars Maak uw kantoorervaring effectief i n INPAKKER Boojf Tank- en Scheepsschoonmaakóedriji Schoonmaakbedrijf Nestor N.V. VERKOOPSTER en LEERLING-VERKOOPSTER gevraagd f aktieve magazijnbedienden Kip met goud in de maag uw vrouw never t «MP v- TÏTTTTT JiiliiL Illegale Chinees veroordeeld Vakcentrales handhaven idee van spaarloon Haring draait door Bestedingsstop gemeente Brouwershaven opgeheven Door sterke uitbreiding Volksbond tegen Dankmisbruik Soldaat omgekomen Weer goudjacht bij Texel Col ROTTEKDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 24 AUG. 1956 Dat kunt U bij ons. Wij bieden aan een een goed gehonoreerde gevarieerde werkkring, met goede sociale voorzieningen. Indien U reeds vakantie-afspraken hebt gemaakt, houden i wij daar vanzelfsprekend rekening mee. Hebt H belangstelling, informeert U dan schriftelijk of •telefonisch bij M. C. Bezems Drukkerij „Volharding" N.V. Boomgaardstraat 118 Botterdam Tel. 13 93 36. DE CENTRALE RIJWIELEN ENGROS A. van Servellen Botterdam PAPIERGROOTHANDEL VAN ST0LK& REESE N.V, Ceintuurbaan 64, Rotterdam-N. vraagt voor de expeditie-afdeling een vraagt voor vast dienstverband voor diverse schoonmaakwerkzaamheden aan boord van haar pompboten. Persoonlijk aanmelden Burg. Hoffmanpleia 66 b bij voorkeur bekend met de rijwielbranche. Wij hebben plaatsingsmogelijkheid A. Voor de afdeling inkomende goederen. door welke afdeling de binnenkomende zendxn- gen worden uitgepakt, gecontroleerd en ge- plaatst in de magazijnen. S B. Voor de afdeling uitgaande goederen, waar de verkoopbesteUingen ter verzending worden, gereed gemaakt. Wij bieden een vaste betrekking met prima loon. Wij vragen bereidheid tot goede samenwerking in teamverband. =j Sollicitaties bij de bedrijfsleiding: JENSIUSSTEAAT 5. ROTTERDAM i—wi ui HiimMBaaaaaMmfflBaBBa vraagt een voor het leiding geven aan een groep schoonmakers'sters voor één van haar panden.. Persoonlijk aanmelden: donderdagmorgen tussen 8,30 en 10.30 uur: Mariniersweg 62 a. P. A. VAN ES CO. N.V. F ARKLAAN 26 BOTTERDAM vraagt voor de nautische/technische dienst Vereist wordt: behoorlijke ervaring als steno typiste Nederlands - Engels. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het secre tariaat of telefonisch nr. 13 54 66, toestel 26 5- daagse werkweek „SFRANGERS" Schoenmagazün. Nieuwe Binnenweg 217 - Tel. 237469. n. a. den hollander efectrotechnlsche handelsonderneming rotterdam - nijmegen 'sherlogenboscb Op ons CENTRAAL MAGAZIJN te Bot terdam hebben wij door onze voort durende uitbreidingen enkele plaatsen vacant voor die naast een groot verantwoordelijkheidsgevoel moeten beschikken over (enige) kennis van elektro technische materialen. Tevens moeten aij in staat zijn, een. gedeelte van de balieverkoop na een inwerkperiode te behartigen. Wij bieden naast een goed salaris, een. prettige sfeer in een dynamisch bedrijf. Kandidaten, die ktntneu aantonen, c.-q. tnaar- maken geschikt te zijn voor deze funktie, kunnen solliciteren aan ons adres, Soetendaalseweg 41, Rotterdam, of telefonisch onder nr. 28 46 20. 0 Vervolg van pag. KT De leiding van het politiekorps heeft vanmorgen verklaard het optreden van fle agenten, die de gevaarlijke Inbreker en uit een Inrichting ontsnapte man, achtervolg den m arresteerden, zeer moedig te vin den. S. was ter beschikking van de regering gesteld. Hij verbleef in een inrichting in Den Haag. Een paar maanden geleden keerde S. niet terug van een weekendver lof. Daar hij bij de politie bekend stond als een inbreker, die agressief is en een wa pen in zijn bezit heeft, was de politie van het gehele land gevraagd naar S. uit te kij ken, Bij zijn aanhouding moest de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht worden genomen. De twee politiemannen, die S. gister avond in een taxi aantroffen, samen met de losarbeider H. bevalen, nadat de taxi stil stond, de beide mannen hun handen in de nek te leggc-n en rustig te blijven zitten. S. voldeed hieraan niet. H. kon naar het po litiebureau aan de Jan Hendrikstraat wor den gebracht. Hij bleek een pistool bij zich te hebben met vier traangaspatronen en twee alarmkogels. Hij moet een traangas patroon en een kogel hebben gebruikt, maar de politie heeft nog niet kunnen achterhalen, waar dit is gebeurd. Intussen was S. gevlucht. Van de drie gerichte schoten trof één ervan S. in de top van. de ïhikerlong. Nadat hij via een woning in de Lepelstraat spoorloos was verdwenen- liet hij zich voor behandeling met een taxi naar een hulppost van de f) Vervolg van pag. gj Tv bezwaren van bel Petroleum Industrie Comité richten zich onder meer op de volgende punten. 0 Het recht van veto, dat minister Den Uyl de staat wil toekennen als deze gaat deel nemen bij de winning van olie of gas. Dit recht zou het rijk al krijgen als bet maar voor 'n zeer klein part deelneemt aan het kapitaal. Daarmee krijgt de staat een vol ledige controle op de winning van deze delfstoffen. 4 De minister stelt zulke zware financiële voorwaarden voor deelneming aan de ex ploratierace, dat de concurrentiepositie ten opzichte van maatschappijen die in andere delen van het Continentaal Plat werken, zeer zwak wordt. De minister wil maximaal 76.4 procent van de bruto winst op gas en 65,5 procent van de winst op de olie reserveren voor de Nederlandse staat. jn .Jbet vervolg waarschuwen de maat schappijen voor de schade die dit streven aan de Nederlandse economie kan toe brengen. Ook vrezen zij dat andere landen dit voorbeeld zullen, volgen. Het comité wijst er voorts op dat de Amerikaanse maatschappijen onder de ge stelde voorwaarden in financiële moeilijk heden komen. Zij krijgen namelijk geen tegemoetkomingen van hun regering ala zij eon partnership aangaan in een buiten landse vennootschap. Dat gevaar bestaak als de Nederlandse staat in de win n to* gaat deelnemen. G.G. en G.D. brengen. Toen hij er vernam te moeten worden opgenomen in een zie kenhuis, nam hij opnieuw de benen. De broeders van de G.G. en G.D., die met een ziekenauto S. naar een ziekenhuis wilden brengen, zetten de achtervolging in. De In middels op de hoogte gestelde politie .ver leende hierbij assistentie, S. verschanste zich In de keuken In een huls aan dc Da Costastraat. Een 30-jarige hoofdagent, die de woning was binnenge drongen, richtte zijn pistool op S., die klaar zat om te vuren. De politieman wist door overreding S. er toe te brengen, dat deze zijn pistool liet vallen. ïn dit wapen bleken zeven patronen te zitten, waarvan een in de kamer. Later arresteerde de politie ook nog een 16-jarige huisvrouw en een 43-jarige vrouw zonder beroep. Zij werden in de wo ning aan de Lepelstraat, waar S. de eerste keer was binnengevlucht, aangehouden. De politie trof in de woning goederen aan die van diefstal afkomstig waren. De 43-jarige vrouw werd tevens aangehouden wegens het onttrekken van S. aan de naspeuringen van de politie. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de honderden ringen en andere sieraden, to tal e waarde ongeveer 30.000 zijn ont vreemd bij een juwelier in Lisse. De beide aangehouden mannen, hadden er nagenoeg de gehele etalage leeggeroofd. De beide mannen werkten samen. Zij ge bruikten voor hun strooptochten auto's die in Den Haag werden gestolen. Vorige week was hun medewerker, de 25-jarige los- werkman C. G. uit Den Haag, door de Rot terdamse politie aangehouden. De Rotterdamse politie controleerde auto's en trof het drietal aan in een gesto len wagen, waarin goederen.' werden ver voerd, die bij een kraak in de nacht van 19 op 20 augustus in Schiedam werden buitgemaakt S. en H. wisten te ontkomen. G. werd gearresteerd. Hij is opgesloten in het politiebureau in Schiedam. (Van onze correspondent) BREDA, 24 aug. Toen de beer L. Goedegebuure in het Zeeuwse Sint Annaland één van zün kippen slacht te, trof hij in de maag van het beest twee stukjes goud aan, die aan elkaar gepast een trouwring vormden. Wat was er gebeurd? Enkele maan den geleden liet mevrouw Van Vossen- den Braber bij een timmerman haar ring doorknijpen omdat deze niet meer van haar vinger kon worden gescho ven. Deze operatie geschiedde boven de houtkrullen van de timmerman. De stukjes ring kwamen In de krullen terecht en niemand kon ze meer vin den. Op een dag kwam de beer Goede- gebuure deze krullen halen voor ztfn kippenhok. Eén van de kippen zag Iets blinken en dacht: „Kip ik heb je." Mevrouw Vossen beeft Inmiddels de| stukjes ring teruggekregen. nssstua f 11' i J Hij weet alles te vertellen van meubelen, koelkasten en gasfornuizen. Hij hanteert ze even gemakkelijk als zijn kampeertent. Door zijn kennis en zijn gevoel voor interieur, verwierf hij een levenspositie: basis voor een gelukkig gezin. Zij weet, als verkoopster, alies van kleding en textiel. Haar kwaiite'rtskennis en huishoudelijke aanleg vormen de basis voor haar toekomstige taak als huisvrouw. Men kan haar dan ook thuis vaak achter de naaimachine aan treffen. Beiden hebben een functïe-naar-maat gevonden bij CO-OP Vooruitgang. Zoals mèt hen ruim 1700 mede werkers. Want dit dynamisch bedrijf verkoopt veel meer dan brood en levensmiddelen alleen. CO-OP Vooruitgang is zo groot dat zij in staat is om levensposities te kunnen bieden. Verantwoordelijke functies, die passen bij aanleg en belangstelling. Zoekt U ook zo'n kans? Kom dan eens praten, want CO-OP Vooruitgang biedt vele kansen in t de winkels in huishoudelijke artikelen, woninginrichting en textiel, hBt bakkersbedrijf met 6 bakkerijen, 45 winkels en ruim 200 verkoopwijken het levensmïddelenbedrijf met 16 supermarkten en 45 zelfbedienings- en badieningswinke!. het brandstoffenbedrijf de melkinrichting tnet 20 zuivelwinkels en ruim 100 verkoopwijken O.3. sis (leerling-) ver koopster, cassière, broadverkoper en melkbezorger, winkelche!. filiaalleidster of als administratieve kracht, CO-OP Vooruitgang, Schiekada14, Rotterdam, Telefoon 28S810. MEPPEL, 24 aug. De kantonrechter te Meppel heeft gister een. 50-jarige Chi nees veroordeeld tot een week hechtenis omdat de man ruim een jaar in ons land is geweest zonder in het bezit te zijn van een verblijfsvergunning. Zoals zovele van zijn landgenoten was de man werkzaam als kok in een Chinees restaurant, waar hij om streeks een. maand geleden werd ontdekt. Zijn werkgever kreeg een boete van 130 omdat hij Chinezen in huis had, zonder dat deze een verblijfsvergunning hadden. Of de man, die nu al vier weken in voor arrest zit, een verblijfsvergunning zal krij gen, is niet bekend. Het schijnt nog niet vast te staan wat er met de vele in soort gelijke omstandigheden verkerende Oos terlingen in ons land gaat gebeuren. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 24 aug. De drie vakcen trales zallen vrijdag in de Stichting van de Arbeid ondanks het verzet van werkge verszijde aan het spaarloon als één van de loonpolitieke elementen voor volgend jaar blijven vasthouden. Dat hebben zij gisteren in onderling overleg besloten. In de vakbeweging schijnen voor wat betreft de loonvorming in 1967 de gedach ten uit te gaan naar een loonsverhoging van ongeveer 5 procent in contanten en 2 procent In certificaten (spaarloon). Men wil daarnaast een flinke rem op de prijzen. In werkgeverskring wil men de produkti- viteitsgrens wederom invoeren als norm, hetgeen op een procent of drie, vier neer komt. Zoals bekend wijst men hier in prin cipe de invoering van spaarloon van de hand- De verwachting bestaat dat de ioon- besprekingen, die vrijdag beginnen, moei lijk zuilen worden en geruime tijd in be slag zullen nemen, ÏJMUIDEN, 24 aug. De aanvoer van haring in IJmuiden is groter dan het los- apparaat aankan. Duizenden kisten ha ring zijn door het lange wachten op een losbeurt 2odanig in kwaliteit achteruit ge gaan, dat ze voor menselijke consumptie ongeschikt zijn geworden. Tot en met van daag zijn deze week bijna 13.006 kisten van 50 kilogram naar de vismeelfabriek in IJmuiden verhuisd. Maandag werden 3.600 kisten haring ver kocht cn 3.100 kisten haring doorgedraaid. Dinsdag werden 5.800 kisten baring door gedraaid en 2.800 verkocht. Vandaag draai den van de 6.000 aangevoerde kisten ha ling cr 4.000 door. FLATBEWONERS TERUG Ontspoorde kraan weer overeind AMSTERDAM, 24 aug. De "weerbar stige kraan die maandagavond in Amster dam-Noord een' huizenblok en zijn bewo ners bedreigde door neiging te krijgen te kapseizen, is gisteren door een andere kraan weer in. het rechte spoor gebracht. Daarmee was alle gevaar geweken. De gisterennacht geëvacueerde gezinnen zijn in de loop van de namiddag weer in hun huizen teruggekeerd. BROUWERSHAVEN, 24 aug. De be- stcdingsstop welke de gemeente Brouwers haven is opgelegd door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, is gisteren opgeheven. In een spoedvergadering besloot de ge meenteraad met meerderheid van stem men alsnog over te gaan tot de belas tingverhogingen welke noodzakelijk waren om de goedkeuring op de gemeentebegro ting 1966 te verkrijgen. Gedeputeerde Staten van Zeeland had den de gemeentebegroting afgekeurd en de voorwaarde gesteld, dat enkele plaatselij ke belastingen verhoogd zouden worden. met een aantal nieuwe vestigingen is op korte termijn plaats voor: Zowel vrouwelijke als mannelijke medewerkers van 15 tot circa 21 jaar kunnen in gezellige, afwisselende werkkring door nieuwe C.A.O. belangrijk meer verdienen. 21 werkdagen vakantie beneden 18 jaar -f -3 weken vakantietoeslag yoor iedereen 4- jaarlijkse gratificatie J- dienstkleding vergoeding "Voor verdere inlichtingen kunt u dagelijks terecht bij onze afdeling Personeelszaken Oppert 21 (tussen Meent en St. Laurenskerk) van maandag Lm. vrijdag 9.30 tot 12.00 en 13.30 tot 16.00 uur; zaterdags alleen na afspraak Afdeling Rotterdam, telefoon (010) - 1175 75, toestel 71. DEN HAAG. 24 aug. Het verdient geen aanbeveling te bevorderen, dat Ne derlanders zich als eerstejaars voor een studie in de geneeskunde aan een Belgi sche universiteit laten inschrijven. Er zijn echter wel studiemogelijkheden aan de Vrije Universiteit van Brussel voor enige tientallen Nederlandse studenten die in Nederland reeds het propedeutische exa men of kandidaatsexamen aan een medi sche faculteit hebben behaald. Dit zou dan een mogelijkheid zijn. voor ouderejaars aar» Nederlandse universiteiten die door overbezetting van de medische faculteit een lange wachttijd zouden hebben voor de practica van het tweede of vierde jaar. Minister Diepenhorst deelt dit mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van Dijk (WD). Ter toelichting deelt dè bewindsman mee. dat het risico van een mislukking van de studie in het eerste studiejaar van de Belgische opleidingen uitermate groot is. erndat aan bet eind van dat jaar een exa men moet worden afgelegd, dat een sterk selectief karakter draagt (gewoonlijk valt de helft van de kandidaten af). De minis ter wijst er verder op, dat onder de hui dige omstandigheden Nederlanders die aan een medische faculteit in België gaan studeren in vele gevallen slechts een we tenschappelijke graad zullen kunnen beha len die ia ons land niet geldt. Maar er bestaat gegronde hoop op wijziging binnen afzienbare tijd. De minister verklaart zich in zijn ant woord tenslotte bereid de studietoelage voort te zetten, dan wel aan te passen voor hen die gunstige mogelijkheden voor hun studie in België hebben en voor wie plaatsing op de wachtlijst voor praktisch werk bij een Nederlandse faculteit de stu die ernstig zou worden opgehouden. SCHALKHAAR. 24 aug. De 21-jarige dienstplichtige soldaat Jan A. H. Jansen is vannacht in een ziekenhuis te Deventer overleden aan de gevolgen van een onge- val, dat hem gisteravond in Schalkhaar is overkomen. Hij passeerde per bromfiets een stilstaande personenauto en botste daarbij tegen eon bejaarde dame, die juist de auto had verlaten. De jongeman kwam te vallen. De dame bleef ongedeerd. (Van onze correspondent) DEN HELDER, 23 aug. Bij gunstit weer zal het loodswezen vanmiddag oj verzoek van een nieuwe bergingsmaat schappij eèn boei leggen buiten de terri toriale -wateren van Texel op 2500 meter benoorden de Noordhaakse lichtboei. De boei moet de plaats aangeven waar de Duitse cokesboot Renate Leonhardt in 291? tot zinken is gebracht door een Brits oor logsschip. In het wrak zouden zich vele kostbaarheden bevinden waaronder 454 kistjes goud. Het leggen van de boei luidt een her nieuwde activiteit in van de befaamde goudzoeker Piet Visser uit Wijde Wormer die met vier Zaankanters de vennootschap onder firma ..Eenate Leonhardt" heeft op gericht. Het vijftal heeft een lening uitge schreven om de kosten van de berging te bestrijden. Een bedrag van 25.000 gulden zal voldoende 2ijn om de vijf firmanten aan da gedroomde miljoenen te helpen. Het plan is de berging te doen plaatsvin den in een periode van minstens tien da gen kalm weer in september. De werk zaamheden zullen worden uitgcv-jeid door duikers wier namen door de tiimunten angstvallig worden verzwegen. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2