II01TBRDAMSCH NIEUWSBLAD Ongerustheid over gasexplosie is nog niet verdwenen Raadslid vraagtWaarom geen antwoord op vele klachten Jubileumprogram van Orpheus omvat Messiah in Sporthal Eeuwfeestfonds is uitgeput De Vrijheid had tijdens oorlog onmisbare taak Chinees - Indisch - Restaurant Chinees- Indisch Restaurant HONGKONG KLACHTEN Gasontploffing bij N.V. Excelsior een toeval GEMEENTE SCHIEDAM AT AAR. ANNEER. 4$] M £j&H 1 Derde zwemfeest in Rhoon Afscheid directrice mej. A. Scholten Decemberconcen IVYV telt 63 min leden Raadsagenda's van Hellevoetsluis KLANTEN bij duizenden! M O N O P O L E Aanstaande zaterdag openen wij ons geheel vernieuwde Chr. Gereformeerde kerk te Ridderkerk Nieuws uit RJboon Hoofd*ït»faeb»p «a Kedietfec SCHIEDAM, 8KOSSVEST 3 - TREFOON 268091 ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 24 AUG. 1968 over bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 ttur en 's zaterdags van 46 uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b SCHIEDAM Snuif eens aan aard gas" ehrijlt liet dagblad „De Schiedam mer in zijn commentaar op de uiteenzet tingen van de gemeentelijke autoriteiten tz. de aardgasontploffing in Ketheï, daar mee onderstrepend, dat deze ontploffing *ich niet zou hebben voorgedaan wanneer men aan het ontsnapte gas een alarme rend geurtje had waargenomen. Een vast- «telling, Waarmee wij gisteren ons com mentaar ook hebben besloten. Het blad merkt verder op, dat ook na deze verkla ringen nog wel enige raadsels omtrent de toedracht van de explosie zijn blijven be sta an. Een daarvan is de onbeantwoorde vraag, door welke kracht de toevoerbuis uit de koppeling is geschoten. Het dagblad. „De Rotterdammer schrijft in een commentaartje onder de titel Wrang: De aardgasontploffing in Xethel was het gevolg van een ongelukkige sa menloop van omstandigheden. Aldus bur gemeester Roelfsema, die met deze ver klaring kennelijk het sterk in aantal toe nemende legertje consumenten van „het wonder van Slochteren" heeft willen ge ruststellen. Of hem dit gelukt is blijft voor ons voorlopig een grote vraag. Wij twijfelen niet aan de voortdurende zorg van de Schiedamse instanties, die alles het werk stellen om een herhaling van het gebeurde te voorkomen, maar daarmee nog niet alle ongerustheid weggenomen. De explosie aan de KerXlaan blijft voor ons, aldus het blad, een wrange nasmaak houden. Het Vrije Volk legt de nadruk op het feit, dat de gemeente Schiedam wettelijk •He schuld afwijzen; het blad legt Wet houder Van Kinderen in de mond, dat dit ,,een tragisch voorbeeld (is) van wat de consequenties zijn van particulier bezit Het blad schrijft dat enkele omwonenden al herhaaldelijk op grondverzakkingen zouden hebben gewezen, die al eens eer der ongeveer hetzelfde bij een ander woon huis hadden veroorzaakt. Destijds werd het geen ramp, omdat men een en ander tijdig ontdekte. Men had na de waar schuwingen. niets meer van de gemeente vernomen." Tenslotte wijst dit blad. er ook SCHIEDAM, Ir. J. van Willigen, de adj. directeur van Schiedams GTB, heeft achteraf nog de volgende verklaring ge- geven van het ongeluk bij werkzaamhe den aan de gasleiding aan de Buitenha- venweg, welke zich kort geleden vlak voor de ingang van de Metaalbuizenfabriek Ex celsior heeft voorgedaan: De reparatie, die moest worden verricht bestond in de vervanging van een flens en kamt her haaldelijk voor. Daardoor hebben zich tot dusver nog nooit ongelukken voorgedaan. Bet is juist, dat zich in de werkkuil gas verzamelde, omdat de leiding niet WflS a^" gesloten. Daarmee hebben zich tot dusver in da praktijk nog nooit moeilijkheden voorgedaan. Kennelijk heeft de bewaking van de weg wat gefaald. Hen passeren de auto heeft door zijn hete uitlaatgas sen het gas tot ontbranding gebracht. On der soortgelijke omstandigheden heeft het gasbedrijf de laatste tien jaar honderden afsluiters geplaatst, maar een ongeluk, zoals dit heeft zich nimmer voorgedaan. Het afsluiten van de gasleiding zou bete- kenen, dat wij duizenden huisvrouwen we gens een vertrouwde manipulatie zouden duperen, aldus de heer Van Willigen, die «ebter toegaf, dat de manned van een gas masker voorzien hadden moeten zijn. Het i* echter een particuliere onderneming, die de werkzaamheden heeft uitgevoerd en dit punt onttrekt zich daardoor aan de Ver- antwoordelijkheid van de gemeente. Gemeentelijke kennisgeving Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit IJ augustus 1906 de Conferentie van de H. Johannes de Doper van de Vereniging van de H. Vincentius van Raulo afgevoerd is van de lijst van instellingen van weldadig heid, als bedoeld in artikel 3 van de Romp- wet Instellingen van Weldadigheid. Schiedam, 22 augustus 1966. WOENSDAG 24 AUGUSTUS MagnaUa Delkerk, 8 uur: Orgelkring Sonie- jand, concert Jan Steenberg, Kosthuis spaland: eerste gasten. DONDERDAG ZS AUGUSTUS St. Jacobigasthuis, 3 uur en, half vijf; afscheid directrice zuster Schotten. BIOSCOPEN Tas«are Theater Thucderball, dag. 2 uur en 8J5 uur. za. en zo. 3—4.25S.I5 uur; Won op o le Theater; Beach Party, vrijdag Z» 7 9.15 uur, zaterdag 2, 7. 9.15 uur, zondag 7, 8.35 uur, dinsdag 2 en a uur. woensdag 8 uur. Taxütbataljon, zondag 2 en 4.15 uur. woens dag 2 uur. Meisjes zonder kamer, zaterdag 24 uur. MEDISCHE DIENST In het week-ena en voor spoedgevallen zttn de volgende artsen te consulteren; W. J. Franke. BK-Iaan 30, teL 2681B3. D. Houthuysen, Marconistraat 03, tel, 26851®. F Jungerius, Jac. Catslaan 8, telefoon 267355 APOTHEEK Apotheek Evers, Lange Haven 82. te}. 268242. A po theek Ketil el. Sc ai edams ew. 411. tel, 26332? 'hog op, dat men bij de gemeente uitgaat van de eigen verantwoordelijkheid der be woners, De directeur van Gemeentewer ken. ir. J. C. Broexjer formuleerde dit als volgt: „De bewoners behoren, hun maat regelen zelf te nemen, omdat het hier particulier bezit betreft'*. Inmiddels heeft zich ook het raadslid de heer G. Verhulsdonk (VVD) met het pro bleem beziggehouden. Hij heeft gesprek ken gevoerd met bewoners van de betrok ken -wijk <sn inzage gehad van de met de gemeentelijke autoriteiten gevoerde cor respondentie. Reeds in 1864, zo stelde hij vast, was men over de situatie ter plaat se verontrust en heeft men daarvan laten blijken. De heer Verhulsdonk heeft zich thans met de volgende schriftelijke vra gen tot het College van B. en W. gericht, ZES VRAGEN ,Maar aanleiding van de aardgasexplo sie, plaatsgevonden hebbende j.l. zaterdag in de Kerklaan te Xethel, zou ik het col lege de volgende vragen willen stellen. I. Is het waar dat de oorzaak van het af knappen van de aardgasleiding een -bij zonder sterke grondverzakking was? Z. Zou deze vraag bevestigend worden be antwoord, welke maatregelen zijn er dan. genomen op de sinds 17 novembtr 1964 door de bewoners gedane verzoe ken om aan de grondverzakkingen, waarvan de oorzaak meer schijnt te lig gen in de slechte (grond) waterhuishou ding, een einde te maken? 3. Kan. het college mij mededelen, wat de reden is, dat een brief var» 18 maart 1966 aan het College van B. en W., be irekking hebbende op het voorgaande; op 22 augustus 1966 nog steeds niet is ■beantwoord? 4. Is er wel voldoende rekening gehouden bij de aanleg van de hoofdleidingen met do te verwachten grondverzakkingen? "Welke maatregelen denkt het college te nemen om dergelijke calamiteiten ie voorkomen? 5. Is het College niet met mij van mening, dat de reuk van het aardgas te neutraal is? Zou een toevoeging van een pene trante geur niet gewenst zijn om de ge bruikers tijdig te alarmeren op eventu ele lekkages of niefc gesloten 2ljnde kranen? Zo het College deze vraag be vestigend beantwoordt, is het college dan bereid deze suggestie over té nemen en uit te voeren? 6. Is bet waar, dat de brandweer niet aan wezig is geweest op dc plaats van het ongeluk en wat is, ondanks het dreigen de brandgevaar, daarvan de reden ge weest? GEEN BRANDGEVAAR Deze vragen nebben B. en W. bereikt voor de gisteren door ons gepubliceerde officiële verklaringen. Vraag 5 b,v, is ons inziens volledig beantwoord, B. en "W. hebben tijdig een odorissringsapparaat be steld, maar dit is nog niet opgeleverd, zo dat plaatselijk nog niets kon worden ge daan. Een vraag is of geen noodvoorzie ning kan worden getroffen om het gas tijdelijk te odoriseren in een van de ont vangststations. Indien dit technisch onmo gelijk is, zullen we tot 1 januari moeten wachten op de landelijke odorisatie door de Gasunie. B. en. W. hebben maandag middag'ook een verklaring gegeven voor het niet aanwezig zijn. van de brandweer. Deze was njet nodig. Er dreigde geen brandgevaar. Ook was er geen gevaar voor instorten aanwezig. Vraag 3 is het belangrijkste. Als de gemeente herhaalde lijk gewaarschuwd is en op deze waar schuwingen niet heeft geantwoord, ook niet de thans aangevoerde verklaring, dat de zorg voor de gas-aansluitxngen vanaf een meter over de rooilijn een zaak is, die niet de gemeente maar de eigenaar van de woning aangaat, dan hebben de ge meentelijke autoriteiten ten onrechte een factor van onzekerheid en gevaar laten voortbestaan. Wij zien, voor wij deze con clusie trekken, graag eerst het antwoord van B, en W. op de vragen van de heer Verhulsdonk tegemoet De heer Verhulsdonk is niet het enige raadslid dat vragen gesteld heeft naar aanleiding van de explosie. Ook de heer rar. J. B. Schueler (KVP) heeft zich schriftelijk tot B. en W. gewend en wel met de volgende vragen; In hoeverre is de gemeente bij het ge beurde in Kethel betrokken? Welk verband bestaat er tussen de in voering van het aardgas in deze ge meente en de explosie die heeft plaats gehad? ;,Kan het resultaat van.het onderzoek dat volgens persberichten, reeds is ingesteld worden medegedeeld, in het bijzonder met betrekking tót de al of niet be staande mogelijkheid van een herhaling van een ongeval als heeft plaatsgehad? Een begin ia pemaakt met de afbraak van, het rijtje huizen aan de Lange Kerk straat hoek Broersvestdat al lang op arrlouvering vracht. Zoals bekend- gaat het er om de uerbinding Huts Te Riviereweg— Lange Kerkstraat een vloeiender verloop te geven. De hoekdie thans in de rijbaan vooruitspringt zal worden rechtgetrokken Voor het eerst sinds vele jaren heeft da Oranjevereniging Juliana in Rhoon geen buitenfeesten georganiseerd voor de laat! ste zaterdag van de maand augustus. Belangstelling was er de laatste jaren nagenoeg rüet, alleen reeds om het feit dat er geen geschikte ruimte te vinden was. waar de feesten konden worden c», houden. De vereniging „Een Zwembad Rhoon" heeft op deze dag het derde zwem, feest voor de jeugd georganiseerd. De toegangsprijs tot het bad op de terdagmorgen 27 augustus 1966 bedraagt £0,25, terwijl het deelnemen aan de wei. strijden voor alle Rhoonse jongens ea meisjes gratis is. Om tien uur 's morgein wordt geopend waarna 10,15 uur wedstrijd, zwemmen voor verschillende leef tij dsgroe. pen. Aan de snelste zwemmer (ster) in ,elke groep worden medailles uitgereikt. Om ong. 11.30 uur figuurzwemmen. Vaa een tot twee uur pauze en dan om 2,00 balklopen, eventueel gecostumeerd voo? zwemmers en daarna voor niet zwemmer/ 3 uur lüchtbeddenrace voor zwemmers ea zwemsters. Voor de beste prestaties worden prfjjzeq uitgereikt, terwijl de kleintjes op eea troostprijs kunnen rekenen. St. Jacobs Gasthuis SCHIEDAM Per 1 augustus 1966 heeft zuster A. Scholten haar functie als direc trice van het St. Jacobs Gasthuis neerge- legd. Zij wordt opgevolgd door zuster J. Middelhof, tot l augustus 1966 in het te huis reeds werkzaam als adjunct-directri ce. Zuster Scholten zal op 25 augustus afscheid nemen van de bewoners van het tehuis en de regenton. Daartoe wordt in de conversatiezaal om 3 uur een bijeen komst gehouden, oni half vijf gevolgd door een staande receptie vóór vrienden en belangstellenden. Klaverjastoemooi te Spijkenisse De KUverjasvereniging van „de Repe teer" te Spijkenisse houdt vrijdag a.s. een „open" klaverjastoemooi in het gebouw van „De Repelaer" te Spijkenisse. Uit de benaming „open-toernooi" blijkt dat iedereen er aan mee kan doen, dus ongeacht of men lid is of niet. Dit toernooi wordt gehouden als voorlo per van de op 2 september te beginnen huishoudelijke wintercompetitie van de vereniging. Belangstellenden kunnen zich voor bet toernooi opgeven op 28 augustus aan de zaal tegen een inschrijfgeld van fl per persoon. Aanvang ':i avonds 7.30 uur. Vele mooie prijzen zijn beschikbaar. Uit de honderdjarige geschiedenis van prachtige bariton heeft- Dit concert viel Orpheus, het gevierde Schiedamse Man nenkoor, hebben wij reeds veel geciteerd, zodat het thans velen zal interesseren, hoe het programma, van het Koninklijke Schie damse Mannenkoor Orpheus in de re*t -an zijn jubileumjaar zal zijn, Keeds tien Jaar geleden heeft men ingezien, dat het koor aa» rijn naam en leeftijd verplicht was er Iets goeds van te maken en reeds toen besloot men een zogenaamd „eeuw fonds" te vormen. Besloten werd dat de leden op hun ver jaardag de vereniging zouden trakteren op zoveel stuivers, dubbeltjes of groteve munt eenheden, naar draagkracht van de leden, als men jaren telde en deze in het ,JEeuw fonds" zouden storten. Vorig jaar werd een flnanelele commissie in het leven ge roepen, die tot taak had dit fonds nog te versterken, door een beroep te doen op het Schiedamse bedrijfsleven en verdere belangstellenden. Ook een oud-papieractie droeg tot ver sterking van het fonds hij. Maar het aan tal leden is maar beperkt het telt «r thans 75 e« 't jubileumjaar begon daar door met een feestkas van slechts enkele duizenden guldens. En deze smolten schie lijk weg, toen men met enkele jubileum concerten in het openbaar trad. De koude maakte het eerste concert, ofschoon van uitstekende kwaliteit, tot een flnaciële strop. Het was in het begin van dit jaar, op 21 januari dat dit openingsconcert in de Grote Kerk werd gegeven. Onder lei ding van dirigent Chris Verhoog werd o.a, uitgevoerd de Frithjofjage van Bruckner en delen uit de Möricke-cyclus m.m.v. het West Jïederl. Symphonie-orkest. Op geheel andere leest geschoeid was het tweede concert op 11 mei j.l. Toen werd in het Passage-theater een Opera- concert gegeven met meest bekende aria's. Dit stond onder leiding van oud-dirigent de heer Gijsbert Nieuwland en bekende so listen werkten aan dit programma mee, Guus Hoekman, Wil Matt hés. Mizzi v.d. Lanz, Bert van 't Hof en Chris Verhoog, die behalve dirigent ook solist is en een BURGERLIJKE STAND Geboren; Arno L., z. v. J, G. var. de» Arend en J. W. Snel; Alexander S. z. v. P. van den Boom en M. H. de Bar; Marti- nus A z. v. M. P. van den Beemt en W. C. Gooien; Geesje, d. v. G. Kloppenburg en A. v. Tricht; Arie. z. v. A. Goudswaard en C. Korpel; Dirk C., z. v. K. van Ewijck en A. van Oossanen; Eimert W., z. v, W. van Haften en C. Lankester, Overleden: K, van. Hofwegen, 73 jr.; G. Vink, 79 jr.; C. Post 3 jr.; M. J. J. van En gelenburg, 80 jr., eehtge. van der Pol. naar het schijnt samen met een interland* wedstrijd en trok een uiterst gering aan tal hoorders, zodat men de bodem van de schatkist bereikte. Nu zijn zangers mensen die geboren optimisten zijn en men gaat derhalve onverdroten door met zijn jubi- leumserie. In mei heeft het koor nog een concertreis gemaakt naar Viernheim in de buurt van Mannheim; bijna alle leden heb ben aan die reis deelgenomen. Volgende week zaterdag, 3 september, zal in Europoort een receptie Worden ge houden, waarvoor alle mannenkoren, auto riteiten en plaatselijke verenigingen zijn uitgenodigd, In aansluiting daarop zullen de leden met hun. dames 's avonds aanzit ten aan het feestdiner in Musis Sacrum, bij \velk diner burgemeester Roelfsema ta felpresident zal zijn. Gezien de financiële positie van het koor zullen de deelnemers 2elf hun etentje moeten betalen. Op 17 september zal in het repetitielo kaal van „Arcade" een feestavond worden gehouden voor leden met introduces. Hier treedt een bekend gezelschap op. Het feitelijke jubileumconcert woordt ge houden op 17 oktober, wederom in de Gro te Kerk, Dan zal een speciaal voor Or pheus gecomponeerd en door het Cultureel Schiedam aangeboden nieuw werk van Marius Monnikendam worden uitge voerd, n-h „Magnificat", Als gastkoor treedt dan op Sanger-Einheit 1873 uit Vier» Naar een jeugddrumband te Rhoon De besprekingen omtrent de opzet enz, .-an de Jeugddrumband in Rhoon zijn bij na afgesloten. Allereerst zijn natuurlijk no. dig tamboers, hoornblazers, vaandeldragers tambour-maitre, maar ook majorettes, die het show-element aan de band moeten ge ven. Men is van plan direkt met de oplel- cmg te beginnen en belangstellenden wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de heer A, C. Schenkels, Lijs terlaan 20, tel. 2245, die ook inlichtingen verstrekt. Het Internationaal Verbond van Vrije Vak-verenigingen, waarbij ook het N.V.V. is aangesloten, telde op 1 juli 63.359.531 le den. Er zijn thans 118 nationale vakverbon den aangesloten uit 94 landen- Sindfr be gin vorig jaar is het IVW met ruim drie miljoen leden gegroeid. De laatste vier' jaar is het ledental van het IVW met veer tien procent toegenomen. heim. Tenslotte komt de afsluiting van deze eeuwfeestviering met een uitvoering va» Handels Messiah door alle Schiedam se koren jn de nieuwe sporthal Margriet Dit concert staat o.I.v. Chris Verhoog en zal worden opgeluisterd door bekdne So listen o.a. David Hillestelle en m.m,v. bet Zuidhollands symphonieorkest. Het con cert wordt gehouden onder auspelën van de Sektie Zang der Schiedamse Gemeen schap. SCHIEDAM Een reactie op ona arti kel over de molens van Schiedam op zater dag j.l. ontvingen wij van de heer R. fle Kegt. Gedurende de oorlog is deze als be drijfsleider werkzaam geweest in de mo len De Vrijheid en hij weet zodoende en kele interessante dingen uit die tijd te vertellen: In augustus 1949 werd de molen De Vrijheid gehuurd door het factor- en te vens op- en overslagbedrijf M, C. Blanken. De ruimte in de molen werd gebruikt al* opslagplaats voor lijnzaad, erwten en bo nen. Gedurende deze tijd, in 1041, werd de balustrade van de molen vernieuwd. Later werden er elektrische machines geplaatst voor het reinigen van peulvruchten. Toen 1942 de elektriciteit schaars werd, heeft het bedrijf de koppelstenen in órde gé- maakt. waarna met behulp van de wind paarde- en halve bruine bonen gemalen kanden worden. Hiernaast werd ook klan- destien. gemalen voor particulieren, die in de oorlog toch nog het een en ander wis ten te bemachtigen. Eind 1943 moest het bedrijf voor de zie kenhuizen en ouden van. dagen tarwe en kaakjes fijn malen. In die tijd was Schic dam dus afhankelijk van de wind om al deze onontbeerlijke produkten te kunaea malen. Direct na de bevrijding verwerkte men nog veel Canadees kaak uit blik. Ander half jaar na de oorlog heeft de molen oog op windkracht gewerkt. Hierna werd hij weer gebruikt als opslagplaats voor peul vruchten en granen; tevens werd er elek trisch gemalen. Sedert 1948 of 1949 is d* molen door de firma Meeder, een distilla teur.-in gebruik genomen, eveneens als op. slagplaats. De raad van de gemeente Hellevoet- sluis is tot het houden van een openbar® vergadering bijeen geroepen tegen vrij dag 26 augustus a.s. te 19.38 uur. Op de agenda komen p.m. de volgende punten voor, wijziging van de verordening op de begraafplaatsen; wijziging van .de inde ling van de gemeente in schoolwijken; be- schikbaarstellen van lokaalruimte aan de bijzondere lagere school „Het Kompas"; behandeling van een beroepschrift van de heer A. Troost tegen de -weigering door burgemeester en wethouders van een bouwvergunning; vaststelling van een be stemmingsplan in onderdelen .Dorpskern Nieuw-Helvoet"; verkoop van de woningen Moriaaneeweg oost 112, 114, 116 en 118; onbewoonbaar verklaren van de woning Oostkade 28. Na behandeling van de vermelde agen dapunten. zal afscheid worden genomen van die raadsleden, die in de volgende zit tingsperiode niet zullen terugkeren, De raad heeft teven3 een oproep tot het houden van een openbare vergadering ge kregen voor dinsdag G september a.s. Eveneens om 10.30 uur zullen de raadsle den worden beëdigd met daaraanvolgend do verkiezing van de wethouder». De agen- vermeldt verder geen punten. KAPSALON HELENE de salon voor de betere permanent. Stroomloos, voor ieder haar geschikt f 7.50. Helene tiëde perma nent is de meest ideale na~ tuurlfjke permanent t 10,- t 1,- reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Rembrandtlaan 22 Schiedam - Tel, 26 7170 NIEUWSBLAD dMTveUpee stvUtea tttow rOg van tuiMOM hatxaUd* («hit roof too* flda o» 4* faabiMd Stukken, Otm btj bet bto4 HQvea banwtM, worde* ta een maand na «ontrol* ran <te Inbond vandaflflO. bet Wad JUat aaupraka- ttJJc. Verzoek om heralaat- •tof nondar betaling w ta*)triga kan datfcalre nW4 By de lezers van dit dagblad zijn «r velen die bij V kopen als zy U kennen. Met Uw ad vertentie wordt U bekend Maak daar gebruik ran Vergroot m» omzet WIN NIEUWE KLANTEN H oogstraal 2 - Schiedam - "Tel. 26 S8 08 'Donderdag 2-8; vrijdag 2 7 9.1S; zaterdag 2 - 7 - 9.15; dinsdag 2-8: woensdag 8 uur. KOP OP, CLEOPATRA ftDTXEY JAMES AMANDA BARRY super-vrolijke film, die een schaterlach opwekt van het begin tot het einde. CinemaScope Technicolor Alle leeftjjüen.. Zondag 2 - 4,15 uur. - Woensdag 2.00 uur DE MAN MET HET IJZEREN MASKER MICHEL LEMOINS - WAND IS A GUIDA Met het op het hoofd gesmede masker werd hij aan de zon blootgesteld, terwijl zijn baardgroei hem dreigde te verstikken. Cinemascope Technicolor 14 jaar. ZATERDAGNACHT -™-— OP HET ALTAAR DER LIEFDE Andere landen, andere zeden en gebruiken, waaronder EastmanCöïor zeer vreemde. 14 jaar. ■jlr ruime parkeergelegenheid, Ar bushalte naast onze deur. Ac gezellig ingericht. Ar afhalen van diners ook mogelijk. Geopend van 12.00 uur tot 23.00 uur. Kembrandtlaan 4 Schiedam. Tel. 010-265827 Als zaterdagochtend de eerste paal vgot do Christelijk Gereformeerde kerk op da hoek van de Koninginneweg en Margriete van Comenestraat in Ridderkerk geslagen zal Worden, betekent het dat daarmee do bouw van een klein maar merkwaardig kerkje gaat beginnen, Het kerkje dat een grondvlak van 25,5 bij 17 en op het smalste gedeelte 13 tneter heeft, krijgt namelijk een schuin lopend dak boven de eigenlijke kerkzaak Het hoogste punt wordt 7,5 meter hoog. Het dak loopt af tot 3,5 meter, dezelf» de hoogte waarin de rest van het gebouw Is Uitgevoerd. De kerkzaal biedt plaats aam 160 personen. Hij meet slechts 11 bij 13 meter, doch door het bijplaatsen van kerkbanken Is het mogelijk npg plaats voor 243 personen te krijgen. De. capaciteit van de-zaal zal in de toekomst nog kun nen worden opgevoerd door de scheidings. muur tussen de aangrenzende catechisa* tieruimte te vervangen door schuifdeuren, De kansel ,komt aan de hoge zijde van de 2aal. Langs het dak komen ramen, zogenaamde bovenlichten. Onder het hoog ste punt aan de linker voorzijde van da zaal, zal het ctgel worden geplaatst. D» merkwaardige dakconstructie zal rusten op stalen spanten. De verticale spanten krij- gen het aanzien van zuilen, omdat zij om kleed zullen worden met metselwerk. Het gehele interieur van de kerktaal is trou wens uitgevoerd In schoon metselwerk. Het hoogste punt van het dak komt aan de kant van de Koninginneweg. De ingang daarentegen ligt aan de M. de Comene straat. Deze geeft toegang tot een hal. Rechts in de hal komen toiletten en enige dienstruimten, terwijl tegenover üe ingang de kerkeraadskamer is geprojecteerd. Van uit de hal voert een gang naar links Daar de kerkzaal. Tussen de gang en de zaal ral een glazen wand worden aangebracht. Boven de hal komt een grote bolle licht- koepel. De kerk zal in juli van het volgende jaar gereed moeten zijn, Het ontwerp er* voor is van de Rotterdamse architect W. G. Quist (HBO). De bouw is opgedra gen aan de Ridderkerkse aannemers Man ster, De Haas en Nljman. Met de bouw i« (inclusief grondkosten en inrichting) een kwart miljoen gulden gemoeid. De eerste paal zal zaterdag worden ge slagen door het oudste lid van de Chr. Geref. gemeente in Ridderkerk de 82-ja- rige heer J. Florijn. De plechtigheid i» in tegenstelling met wat eerder werd gemeld om half elf. Voetbalwedstrijd uitgesteld. De voet balwedstrijd tassen het geraeentepersoneel van Poortugaal en Rhoon, die jl. maan dag door slechte weersomstandigheden niet kon worden gespeeld zal nu worden ge houden op maandag 29 -augustus -de» avonds om 2even uur in Poürtugaal, Het Groene Kruis. Het bestuur van de Rhoonse afdeling van de ZH vereniging Het Groene Kruis heeft het spreekuur van de diëtiste gewijzigd ia elke derde vrijdag van de maand de? middags: van twee tot drie uur. Ballonnen. Aan het einde van d« jeugddag op zaterdag 13 augustus werden door de deelnemende kinderen ballonnen opgelaten. Enkele ballonkaartjes werden terug ontvangen, o.m. 1 uit Gouda en 1 uit Sneek. Kinderen, die een kaartje ont vangen wordt verzocht dit op te geven aan de heer K» v.d. Tol, Dorpsdijk 157, waar eventuele begunstigers nogg led kunnen afgeven om het weliswaar niet zo gro te tekort weg te werken. Zondagsschool. De zondagsschool Het Mosterdzaadje is intussen weer be gonnen. Het bestuur zoekt nog enkele lei ders of leidsters van 18 jaar of ouder. De zondagschool wordt gehouden iedere zondagmorgen om kwart voor 12 in het Herv. Centrum. Dansavond. De ontspanningsvereni- ging Kcerwines hoopt zaterdagavond 27 augustus 1968 het nieuwe seizoen te begin nen met een daasavond in het Parochie huis aan de Dorpsdijk. De beatgroep The Vows uit Hoogvliet zullen muzikale mede werking verlsnen. Belangstellenden zijn verplicht donateur van de vereniging te worden. Inschrijven en afhalen van kaar- te vrijdagavond 26 augustus 1966 de» avonds tussen 7 en 8 uur in het Hervormd Centrum aan de Bemhardstraat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 4