mDAMSCH NIEUWSBLAD Orpheus kreeg een legpenning van de Esslinger Liederkranz Wethouder Eykenaar krijgt geen Gemeentewerken Komt er meer systeem in de bonte lappendeken Gouden Bewakingsdienst hield drukke receptie Zaterdag de Parktoernooi finalen in Van Vliet Moderne apparatuur door manager Mooiman Voor dansles Sitton STIcmioi BE ter DA ansonderwijs KLACHTEN Damescomité overhandigt 1600 gulden Van Woensel Kaplaars gaat „Alfa" heten VLAARDINGEN Meningen van lezers Vragen betreffende wethoudersverkiezing Keuring van jonge dieren Vrouwenbond NW R.K. Instuif tëim '■x FLYING DUTCHMEN Burgerlijke stand Hoofdageotschap en Redacties SCHIEDAM, BttOBCSVBT 3 - TREFOON 263091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Tel. 265828, Vlaard.dijfe 171 b SCHIEDAM In de grote kerk xal het mannenkoor „Orpheus" op 17 oktober a.s. tijdens het jubileumconcert een speciaal voor Orpheus gecomponeerd nieuw werk ran Marïus van Monnikendam uitvoeren. Dit werk werd op de receptie, die gehou den werd ter gelegenheid va» het honderd jarig bestaan van 't Koninklijk Schiedam* Mannekoor „Orpheus", door de heer 7*. Mak, voorzitter van het Cultureel Fonds Schiedam, overhandigd. Tijdens dere druk bezochte receptie bood de heer Lutz, voor zitter van de Essllnger Liederkranz uit Esslingen een penning van verdienste aan, namens de Bïngergeineinschaft. Nadat burgemeester Roelfsema het be stuur geluk gewenst had voerde de heer P. Mak het woord. Spreker zei hel prettig te vinden, dat juist Orpheus als eerste ver eniging in aanmerking komt voor een bij drage uit het Culturele Fonds. Nog even sprak de heer Mak over de cultuur in Schiedam; „Het cultureel bestel is niet *o groot jn Schiedam", aldus de heer Mak. HOTTSRDAMSCH NIEUWSBLAD - DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1956 In onze tijd van «haalvergroting en con centratie in het bedrijfsleven dftet rich voor sommige firma's een merkwaardig probleem voor. Zü ontdekken dat hun handelsnaam, die misschien al tientallen jaren werd gevoerd, plotseling niet meer zo'n hecht bezit was als zÜ altijd hadden aangenomen. De wet beschermt de handelsnaam. Als daardoor bij het publiek verwarring zou kunnen, ontstaan, is het verbaden een naam te voeren die voordien, al door een ander werd gebruikt. Zolang een. firma zich tot plaatselijke activiteiten beperkt is weinig verwarring mogelijk met een branchegenoot die elders onder dezelfde naam is gevestigd. Maar zodra een van beiden de vleugels uitslaat, en dafc komt de laatste jaren vee! voor, wordt artikel 5 van de Handelsnaamwet van kracht. Dan kan de zaak. die de oudste rechten op de naam meent te heb ben. zich tot de rechter wenden. Den vrij uniek geval van deze aard heeft rich voorgedaan rond een bekende schoe- nen-firma, die na bijna zestig jaar heeft moeten besluiten haar naam prijs te geven. Het is Van Woensel Kaplaars die binnen kort Alfaschoenen gaat heten. In Schie dam heeft deze zaak een. winkel op de hoek van de Hoogstraat en de Broensvest. De directie is tot deze ingrijpende ver andering gekomen omdat een Haagse r-choenenzaak[, die ook Van Woensel heef. oudere rechten op de2e naam blijkt te kunnen laten gelden. Met het oog op de huidige plaatselijke perikelen en de a.s. wethoudersverkiezin. gen zou het, dacht ik, van belang kun nen zijn indien alle betrokkenen op de volgende vragen eens een duidelijk ant woord gaven. 1. Zijn. afspraken tussen (besturen van) politieke partijen en kandidaten voor 2etels in vertegenwoordigende lichamen inzake het aanvaarden en verwerpen van die zetels juridisch bindend? Zo neen. dienen dergelijke afspraken, niet temin door de betrokkenen gerespec teerd te worden? Dienen de kiezers van. dergelijke afspraken tevoren op de hoogte te worden gesteld? 2. Is het voor het wethouderschap van een gemeente ais Vlaardingen per se noodzakelijk dat men over gemeente lijke politieke ervaring beschikt? Is het mogelijk een goed wethouder van Vlaardingen te zijn zonder dat men te^ voren lid van een gemeenteraad Is ge weest? 3. Moet het wethouderschap in een ge meente als VIaardingen ais een tTcile dagtaak worden uitgeoefend of verdient het de voorkeur dat het College van. Burgemeester en Wethouders fungeert als een soort raad van. commissarissen die een enkele maal per week bijeen komt, bij die gelegenheden de grote lijnen uitstippelt en de essentiële beslis- tingen neemt, en de rest overlaat aan de voorzitter en de secretaris met het ambtelijk apparaat? 4. Is het billijk dat in het dagelijks be stuur van een gemeente als Vlaardin- een belangrijke in de raad vertegen woordigde stromingen, zoals liberalen en rooms-katholieken. niet vertegen woordigd zijn? Is het niet democrati scher en praktischer, en meer in over eenstemming met de aard van een da gelijks bestuur, dat alle grote en gro tere raadsfracties tenminste één wet houderszetel bezetten? Erkent men het fundamentele verschil in verhouding tus sen enerzijds kabinet en Staten-Gene» raai anderzijds college van Burgemees ter en Wethouders en gemeenteraad? 5. Wat Is er de oorzaak van of doet dit verschijnsel zich niet voor dat personen, die naar de mening van ve len, uitstekend voor het ra&dslidmaat- c.q. wethouderschap gekwalificeerd zou den zijn. zich niettemin daarvoor niet beschikbaar stellen resp. door hun par tij niet voren worden gebracht? Moet bij de kandidaatstelling voor een vertegenwoordigend lichaam primair ge let warden op de persoonlijke geschikt heid en de capaciteiten van de kandi daat of moet tegelijkertijd even zwaar of wellicht nog zwaarder wegen dat een fractie zoveel mogelijk „organisch" is samengesteld, zodanig dat boeren, werkgevers, werknemers, middenstan ders en vriie beroepen zoveel mogelijk vertegenwoordigd zijn? Voor alle zekerheid voeg ik hier nog »an toe dat ik zelf niet (meer) ben aan gesloten bij een politieke partij. Vlaardingen. 2 september 1966. Mr. E. D. KRAAN De Vlaardingse Pluimvee- en Konijnen- fokkersvereniging (V.P- K.V.) houdt zater dag haar jaarlijkse jonge dierenkeunng in de hal van de Coöp. Lanöbouwvereni- ging bij de molen aan de Kortedijk, De K curing, die om twee uur begint, ge schiedt door vier keurmeesters. Alle be langstelen den zijn van. hert welkom; toe gang gratis. De afdeling Vlaardingen van de Vrou wenbond NW gaat op donderdag. 22 sep tember, een excursie maken naar De Por- celeyne Fles te Delft. Tot uiterlijk 10 sep tember kunnen de dames zich hiervoor op geven op het adres Merrellaan 34. De eerste bijeenkomst van de R.K. In stuif wordt zaterdagavond, aent uur, ge houden in zaal Muzancta. Het is een dans avond met als „muziekbron'' The Unsound Sect. De heer C. J. Pels Rijcken sprak namens de Schiedamse Gemeenschap. Hij verge leek de plaatselijke gemeenschap met een moeder van wie de verenigingen de kin deren zijn. Een blijmoedig kind onder hen is „Orpheus". Namens hel Koninklijk Ne derlands Zangersverbond feliciteerde de heer Kurver het jubilerende koor. Een humoristisch toespraakje hield me vrouw Stouthandel-de Vogel. Op een geestige manier vertelde zij, dat het in de oudheid de vrouwen verboden was zich jn de tempel van Orpheus te bevinden. Mevrouw Stouthanael die vergezeld was van het damescomité van Orpheus, over handigde de voorzitter van 't mannenkoor daarop {als verzachtende omstandigheid) een cheque ter waarde van f 1.600. De heer Lutz, voorzitter \an de Esslingen Lieder kranz, bracht even de bezoeken over en weer naar voren: ,,Deze bezoeken hebben een hechte onderlinge vriendschapsband gekweekt", aldus de heer Lutz. Hij over handigde de heer P. Smit, voorzitter van Orpheus, een legpenning met de inscrip tie: „Friedrich Silch 1789-1860". Behalve deze legpenning schonk hij nog enkele lang speelplaten met werken van Duitse koren. Speciaal uit Groningen, gekomen was de vroegere secretaris, thans ere-bestuursiid de heer Van. Vonderen, om zijn felicita ties aan te bieden. Hij vond het prettig Een krans werd gelegd op het graj van de heer Oranje, de te uroeg gestor ven oud-voorzitter pan Ftet jubilerende Mannenkoor Orpheus om weer tussen zijn oude zang-broeders te zijn. Na de rij sprekei'S sprak de voorzit ter van Orpheus een dankwoord uit. "Voor iedere spreker had de voorzitter, de heer P, Smit. een kort antwoord. Zo zei hij dat Orpheus altijd klaar zal staan om. te hei pen als de S.G. een beroep op het koor mocht doen. Veel bloemen en telegram* men werden tijdens de receptie aangebo den. 's Avonds was er voor de leden en genodigden een diner in Musis Sacrum. Hierbij waren o,&. aanwezig burgemees ter H. Roelfsema, mr. Peek. Orpheus' di rigent Chris Verhoog en de oud-dirigent van Orpheus Jos Vranke». Burge meester H. Roelfsema vertelde tijdens zijn tafelrede enkele belangrijke feiten uit de honderdjarige geschiedenis van Orpheus In alle stilte rijn op de Algemene Begraaf plaats ten slotte de ontvallen leden van het koor herdacht. Op het graf van de oud-voorzitter, tevens ere-bestuurdslitt, de heer W. Oranje werd een krans gelegd. Sa men met W. Oranje Jr. wijden alle aan wezigen enkele minuten stilte aan de na gedachtenis van dit voor Orpheus 7.0 be langrijke bestuurslid. Y'^ Woensdagmiddag had op de kruising Julianalaan—Burgemeester Knapperüaan— Viaardiügerdijk een aanrijding plaats tussen een combi, bestuurd door de 42» jarige kruidenier A. Z. en een bromfiets, bestuurd door de 54-jarige G. y. D., waar bij laatstgenoemde een schouderfractuur opliep. De G.G.D. bracht de man naar het Gemeenteziekenhuis. HET COLLEGE VAN b. en W. in zijn 9 7,0 ziet onze tekenaar de positie van nieuwe samenstelling, zo deelde burge meester H. Roelfsema tijdens een perscon ferentie ten stadhuize woensdagmiddag mee. is vanmorgen bijeengeweest om ricli te beraden over de verdeling der portefeuilles. Daarbij werd een andere taakverdeling vastgelegd, dan die welke op grond van de belangstelling der be schikbare wethouders door traditie en his T^EEL TE WEINIG openbare gelegenhe- den heeft Schiedam, waar de jonge lui kunnen, dansen op moderne muziek. Nee, het ligt niet aan de Schiedamse jon gelui, die hebben belangstelling genoeg voor de Beat". Dit is de mening van. de heer D. Mooiman, manager van The Flying Dutchman. ,,Neem het zuiden, Brabant en Limburg, als je daar in het weekend s-avonds uil wilt gaan, dan betaal je entree en mag je naar binnen. Hier komt dit haast niet voor, je kan hier 's-avonds wel gaan dansen maar hoofdzakelijk bij besloten clubs. Je moet dan een pasje met foto hebben, de meeste jongelui vinden dat te omslachtig en houden niet van die administratieve rompslomp en blijven dan ook weg. Dit is ook een van de redenen dat onze band niet geregeld m Schiedam optreedt", aldus ae heer Mooiman, ,,Een enkel keertje staan we in Schiedam wel op de planken, zoals een week of twee ge leden. nog bij 't-Beatvat onder de Gorzen- kerk; dan zien we hoe de Schiedamse teenagers zich amuseren met ome muziek. Het gaat er bij ons niet om, de zaai op te hitsen- We willen het gewoon gezellig en netjes houden. Een fanclub hébben we niet nodig, uitgaande van het feit dat we zonder fans genoeg werk hebben. In het weekend zijn we meestal in het zuiden te vinden, de band draait dan non-stop vier uur achter elkaar en dat vrijdag-, zater dag- en zondagavond. nHE FLYING DUTCHMAN bestaat al- - weer ruim twee jaar in de huidige bezetting: Dick Mooiman, solo-gitaar. Jan Molenaar, bas-gitaar, Aad van Daalen, zang en slag-gitaar, Ruud v. d. Sman, drum en Aad de Boer, orgel. Voordien traden ze op onder de naam Jeffreys, maar nog maar alleen bij schoolfuiven en kleine avondjes. De bar.d repeteerde in het al lereerste begin in een parochiezaal van kerk. Ineens mocht dat niet meer; de heer Mooiman stelde toen een kamer zijn huis beschikbaar. De Schiedamse jon gelui kregen de band in de „kijkerd" door het optreden bij de Inhabé, een tentoon stelling die twee jaar geleden in Schiedam werd gehouden. „Vanaf die tijd steeg ons succes, aldus een der leden, met sprongen. De vergoedingen die we kregen gingen ook omhoog. De jongens kregen echter geen cent te zien- De heer Mooiman spaar de alles bij eikaar om later beter ma teriaal aan te kunnen schaffen. Nog steeds zijn de leden van onze band hier dank baar voor. Nu kunnen zij tenminste be schikken over echt beroepsmateriaal. het geen anders nooit mogelijk was geweest". HET DOEL van onze band is om met een vlot repertoire voor de dag te komen, dat voldoet aan de eisen van van daag. aldus de heer Mooiman. Wij bren gen niet die harde en koude beat. maar met wat galm. Wij noemen ons zelf een •ocalgroep. Dat harde voorkomen wij door --f? de apparatuur met op het podium te zet ten; de jongens kunnen dan niet zelf het volume regelen. Ik zit met de versterkers achter de coulissen om alles in te stellen, zegt de manager van de groep. De jongens willen het als hobby blijven bedrijven en alleen om het publiek te amuseren. We willen absoluut geen beroeps worden, noem ons maar semi-beroeps. Het zou wel leuk zijn ais we nog meer bekendheid kregen, maar dat is zuiver een kwestie van eerge voel en dal is volgens mij bij iedere beat- groep het geval. We zijn niet bang dat wanneer de beat zal verdwijnen, dit ook de ondergang \ran de band betekent. We passen ons dan »ewoon aan bij het daar voor in de plaai „ekomen ritme". TpEGEN veler verivachtingen in een -* aantal ambtenaren, van Gemeentewer ken hadden hem dinsdagavond al geluk gewenst heeft de heer M. Eijkenaar riet de functie van wethouder W. van Schooneveld overgenomen, maar is hij wethouder van Sociale Zaken en Volks gezondheid geworden. Ook dat is geen sinecure en vraagt van hem de hele mens. Tegenover het feit, dat de burge meester de portefeuille van Gemeente werken en het Grondbedrijf in handen neemt, staat dat de heer Eykenaar een stuk burgemeestersfunctie overneemt, want Huistvesting heeft hier aiijd ot de functie van de eerste burger behoord, naarwij menen zelfs krachtens de Ge meentewet. Deze koersverandering waagt om een. \erklaring. Zij lijkt ook wat schielijk ge komen en op het eerste moment denkt men dat er verband moet bestaan tussen het incident bij de wethoudersverkiezin gen dinsdagavond en de huidige^ woens dagmiddag bekend geworden andere ver deling der portefeuilles. Dinsdagavond immers was er nog geen enkele aan wijzing voor de koersverandering. De verschillende raadscommissies rijn gekozen zonder dat ïn het advies ï.z. hun samenstelling de andere verdeling der functies tussen, de leden van. het college van B. en W. verdisconteerd was. Dit volgt uit de mededeling van het Stadhuis, dat weldra een aangepaste lijst zal worden bekend gemaakt. De motieven tot die andere verdeling zijn dus tijdens de eerste vergadering van burgemeester en wethouders woensdagmorgen naar voren gekomen. *\rU WAS BEKEND dat de burgemeester - wijzigingen overwoog. Hij beschouwde de functieverdeling als een „bonte lappen deken" en wilde er meer systeem ir brengen. Sportaangelegenheden b-V. lie pen over drie wethouders. Het is redelijk dat jeugd en sport en onderwijs in één hand zullen komen. Een zekere samen hang tussen sociale zaken, volksgezond heid, G.G, en G.D., ziekenhuis, slachthuis en huisvesting kan ook niet warden ont kend. Anderzijds is de burgemeester zeker niet een man om de dingen half te doen. Ge meentewerken en het Grondbedrijf heb ben. jarenlang gelegen in het hoekje waar de slagen vielen: telkens verandering in Geboren: Ronald z.v. A. H. Hermsen en A. Woltman. Elk an z.v. J. V. Zandvliet en C. E. Meuienkamp. Marina M. d.v. M. de Koning en M. de Nijs, Lyvette M. J. <Jv J, M. van den Bosch en T. Maat. Marcel z.v. H. J. Bokhorst en A. D. Noorlander. Saskia d.v. W. Peerbolte en A. van der Wilt Magdalena C. dv H. Priem en L. Martini. Petra.L. d.v. B. Jongste en H, L. Rib. Miranda T. d.v. T. Buitendijk en S. H. Hartman. Fr enk d.v. L. G. M. Mos- tert en T. Kouwenoord. Diana d.v, T. J, Reijgersberg en A. Rademaker. SCHIEDAM Ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Eerste Schiedam se Bewakingsdienst is er woensdagmiddag in Café Restaurant Europoort een druk bezochte receptie gehouden, tijdens welke vele relaties cn clientele, alsmede verte genwoordigers uit het bedrijfsleven, de di recteuren de heren P. de Bruin en J. de Bruin, alsmede hun familieleden kwamen gelukwensen. Onder de belangstellenden bevonden zich ook burgemeester H. Roelf sema en de commissaris van politie, da heer K. Rijpma, alsmede oud-wethouder Sabel. De receptie had een stijlvol en buiten gewoon gezellig karakter. Er ontstonden geanimeerde gesprekken. Een tafel was in gericht voor schriftelijke gelukwensen en geschenken. Hier stond ook het fraai ge sneden houten beeldje van de voormalige nachtwaker, een cadeau van familieleden, naast de gouden Parker-set. een geschenk van het personeel. Drie oudgedienden waren op de receptie aanwezig: de heer K. de Koning, oud 81 jaar, W. Morra, oud 73 jaar en Willem van Wassenaar. 59 jaar: Zij vertelden me nig goed verhaal uit de oude tijd. de bezetting van de wetbouderspost voor deze taken, n.l. v. d. Berg, Kok,» Van Schooneveld, alle in slechts enkele jaren lijds. Daarbij wisseling in de directeurs, functie bij de Dienst van. Gemeentewerken en het overlijden, van een bekwame stede- bouwkundige. Dit is de meest bedreigde kant van het gemeentelijk bestaan. Een energiek man als de burgemeester werpt zich dus in de bres. ATlSSGHXEN IS er toch een samenhang -"■"•tussen het gebeurde op dinsdagavond en de beslissing, die naar we mogen aannemen de burgemeester woensdag morgen heeft doorgedrukt. Eén keer ge steld dat Gemeentewerken en het Grond bedrijf can extra zorgen vragen, zoals indertijd Van Walsum in. Rotterdam het Havenbedrijf plotseling als zijn zorgen kind zag, kan burgemeester Roelfsema er voor zijn teruggeschrokken om deze taak toe te vertrouwen aan een nog onervaren beleidsman. Daarover bestaat eigenlijk geen twijfel: de burgemeester heeft zelfs niet laten, wegen, dat het zin kon hebben een jong man, die er stellig wel in zou groeien, met deze functiie te belasten. Nee, hij doet het zélf. Tri de gedachten van de burgemeester dieper doordringen kan men niet. Acht hij de kans groot, dat de barst in de Protes tants-Christelijke samenwerking onher stelbaar is? Heeft hij al gehoord van de lijstenactie. tegen de heer Eijkeuaar, die een onverzoenlijk man bij ds C.H.U. maandag of dinsdag begonnen is? Acht hij de kans aanwezig dat bij volgende raadsverkiezingen weer twee protestants- christelijke groeperingen aanwezig zullen zijn en dat het best mogelijk is dat dan b.v. de V.V.D. meer rechten op de vierde wethouderszetel kan doen gelden? Al deze overwegingen kunnen hebben bijgedragen tot de beslissing de heer Eijkenaar niet te belasten met de zware portefeuille van Gemeentewerken en Grondbedrijf, wethouder M. Eykenaar: hij komt luaü Gemeen tew erken betreff tussen twee stoelen te zitten.... torie js gegroeid. Geprobeerd Is wat lo gischer verdeling van de werkzaamheden te verkrijgen, waarbij aansluiting is ge zocht bij de gangbare opvattingen in Ne derland. „Dit is," aldut, de burgemeester, „dan ook gelokt." Tevens is daarbij ge zocht naar een juiste aanduiding der functies. De belangrijkste verandering daarbij voor het laatst bewarend. Lichtte de burgemeester de wijzigingen daarop als volgt toe: Wethouder Mr. P. van Bochove wordt wethouder voor Financiën en personeels zaken. Onder hem ressorteren rius de ge meentelijke financiën, de gemeentelijke belastingen, personeelszaken en een paar dingen, die de heer Van Bochove tot dus ver ook heeft gedaan: De vervoer-, reini ging. en ontsmettingsdienst. de haven dienst en het marktvvezen. Sport zal niet meer onder hem ressorteren. Wethouder Mr. M. J. M. van Kinderen wordt wethouder voor woningdienst en technische eedrijven. Hij behoudt ook Stedelijk Museum, mede omdat hij voor zitter is van de commissie voor het Ste delijk Museum. Mevr. G, D. de Graaff de burgemees ter meent een dame. die een openbare functie als deze bekleedt, niet met mejuf frouw te kunnen aanduiden vordt niet wethoudster, maar wethouder van ondei- wijs en culturele zaken, waaronder Levens worden verstaan jeugdzaken, sportzaken en de leeszalen. De heer M. Eykenaar wordt wethouder van sociale zaken cn volksgezondheid. On der hem vallen dus de dienst -an sociale zaken en tiet bijbehorende commissiewerk, en de volksgezondheid, de GG en GD. het ziekenhuis, het slachthuis, het entrepot en het bureau huisvesting. Burgemeester Roelfsema neemt zelf naast politie, brandweer en B.B. ook gemeentewerken, archief en de vestiging van industriën en bedrijven, over. verder neemt hij het contact met de pers voor zijn rekening. Loco-burgemeester 15. in eerste instantie wethouder Mr. Van Bocho ve. bij diens afwezigheid is het Mr. M. J. M. van Kinderen, is ook die er niet, dan treedt mevr. G. D. de Graaff a's loco-bur gemeester op en als ook zij niet aanwezig wethouder M, Eykenaar. Over enkele dagen, zo besloot dc burgemeester zijr> uit eenzetting. komt er een mededeling, wel ke wijzigingen de andere verdeling der portefeuilles brengt in de samenstelling der commissies van advies. Tennissen SCHIEDAM. Het parktournooi van Vliet nadert haar einde. Zondag ji. is er zelfs al een finale gespeeld in het dames enkelspel b-klasse. In deze finale won Mar- grid Sneep op het nippertje van Nel v,d. Vaart 7—5, 7—5. Zaterdag a.s. worden de gehele dag de finales gespeeld, terwijl om 7.30 uur de prijsuitreiking plaats vindt. In het gemengddubbel komen tegen el kaar uit Zwanenburg-v. d, Heuvel tegen v. Va art. Wittopkoning. Het herendubbel geeft als finalisten te zien Baard-Wittopk-oning en de Ruiter-v.d. Heuvel. In het damesdubbei b-klasss kwam na een bijzonder spannende partij het dubbel Zwanenburg-Spithoven, tegen Olthof-Kem per als finalisten (2—6, 7—5. 14—12). Dit dubbel zal het in de finale moeten op nemen tegen Sneep-Vis. Bij de dames zullen Saskia ter Braak en Elly Kemper het zaterdag tegen elkaar moeten uitvechten, Bij de heren gaat de finale tussen Henk Aben en Guus v.d. Wiel voor veie tafeltennissers bekende namen. In het herendubbel moeten de halve fi nales nog gespeeld worden terwijl in het gemengddu'bbel. Inge Timmer an Wrrr v-d. Heuvel zich in de finale plaatsten. Het da rn esdubbei heeft als finalisten opgeleverd Agnes Rietveld en Wiepke Voorbach. In de finale komen Forehead en Ruseier tegen elkaar uit in het heren-enkelspel. Het herendubbel geeft als finalisten te zien v.d, Griend-de Ruiter en Forehead- de Jong. In het gemecgddubbel zal het echtpaar Oprei het moeten opnemen tegen v.d, Bos-N'^ss'ak In het herenenkelspei zijn de halve rea listen bekend, bij de dames heeft Marjoos Zoetmulder de finale bereikt. In het he rendubbel bereikten Forehead en Spitho ven de finale, datzelfde presteerde het moeten de halve finales nog gespeeld echtpaar Bulte. In het damesdubbelspel worden. aangesloten bij Inschrijving Lange Haven 121 - Schiedam - Joubertstraat 27 - Vlaardingen - Telefoon 010 - 26 62 62. f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2