EöTTEÏÏDAMSCK NIEUWSBLAD Gemeente laat erfpacht-regel los voor bouw van premiewoningen Bont weekendprogramma voor de voetballers Warm afscheid in Europoort van de heer C. Rauws Enorme belangstelling van Schiedams jeugd Op sportpark De Vijfsluizen big-match TSB-Capelle KLACHTEN Pensioenfonds helpt over stagnatie heen Minnelijke schikking i.p.v. onteigening Gr ondover dracht Gemeente verkoopt 44 m2 voor 4400, jeugdgemeenteraad wenst geen ombudsman Vlaardingers in finale zeehengelen Huldiging E. A. Bongers ZATERDAGVOETBAL Perspectief op puntenverdeling JEANNE D'ARC: Burgerlijke stand P.- en D.-regeling zaterdagvoetbal Politiesportdagen 26 en 27 september DOM-klaver jassen METAALDRAAIER ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD - DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1966 Koofdagentsehap en Redacties SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 uur en 's zaterdags van 4uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b SCHIEDA3I Terwijl de bouw van woningwet woning-en tot in het midden van ipi» verzekerd is. aldus'de toelichting b« ie_Q raadsvoorstel i.z. de woningbouw, nagoecrt de bouw van woningen in de ongesubsidieerde sector volkomen. Van het contingent 1966 groot 181 woningen iljn tot op heden slechts 5 rijksgoedkeu ringen verleend, terwijl er nog 3 in be handeling zullen kunnen werden genomen. Ten aanzien van de in de rand van Green oord geprojecteerde torenflat is een itudie gaande. Of deze studie dit jaar nog beëindigd zal worden en aldus dit con tingent zal kunnen worden gered, valt te betwijfelen. 1 Tot op heden vertoont de situatie ïn de pre mi elector een soortgelijk beeld als itt je ongesubsidieerde sector. Van contingenten van vorig jaar moet nog in uitvoering worden genomen een plan van 32 woningen. Zulks zal vermoe delijk begin september geschieden. Van het contingent 1966 groot 201 wo ningen is een beschikking verleend van 45 woningen, bestemd voor de bouw van (i» laatste fase van de bouw der St. U- dtróicstichting. Van het resterende aantal ad 156 wo ningen zal vermoedelijk dit jaar nog een beschikking voor 16 woningen voor de bouw van Van Dalen aan de Broersvest kunnen worden afgegeven, terwijl de uiterste pogingen in het werk worden gesteld om het plan voor de bouw van een gereformeerd bejaardentehuis nog dit j**r zo ver le brengen, dat hiervoor een 'beschikking voor 35 woningen zal kunnen worden afgegeven. Alsdan resteren van bet contingent 1966 nog 105 woningen ongebruikt, terwijl voor 1967 geen enkel plan fn voorbereiding is. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling ir. het uitbreidingsplan Groen oord-mid den van de 1253 woningen er 392 te bou wen op basis van de premieregeling 1960. Hiervan zijn later 154 woningen naar de ivoningwetseetor overgeheveld, zodat nog 238 woningen in'de premiesector zouden worden gerealiseerd. In juli 1966 werd besloten van deze woningen er 77 in de woningwetsector te bouwen, zodat in to taal 161 in de premie bouw zouden worden gerealiseerd. Deze zijn alle in aanbouw en wel 126 woningen in 3 blokken van 7-hoog en 35 in 1 blok van 3-hoog. Bij de bouwer van deze blokken, de raamloze vennootschap Muwi, bestaat thans echter geen belangstelling meer voor verdere bouw in de premiesector. De opzet van deze bouw (looi* genoemds bouwer was de gebouwde woningen, aan beleggers af te stoten en al naar gelang hij hierin slaagde» zo mogelijk in de premicsector verder te bouwen. Nu de mogelijkheid tot het verkopen van de gebouwde premieblokkcn niel aanwezig blijkt te zij», stagneert dd ver dere bouw. Üok van de zijde van andere bouwers is er geen belangstelling, hetgeen een landelijk verschijnsel is. Noch .voor de bouw van het restant premïecontingent 1966 noch voor het con tingent. 1967 blijkt dus bij bouwers of be leggers enige belangstelling te bestaan. Bij pogingen welke de N.V. Muwi tot lerkoop van de reeds gebouwde woningen in het werk heeft gesteld, is contact ge legd met het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds en dit contact heeft tot resul taten. geleid. Niet alleen voor hetgeen "SCHIEDAM. In het Onteigenings- plaii „"VVoudhoek-Spaland" zijn o.m .opge nomen de boerderij Kerkweg 105 met toebehoren, het woonhuis Kerk weg 305 mcl schuur en garage, alsmede diverse percelen weiland, weg, watering en hak hout, in totaal groot 24.67.43 ha, eigen dommen van de erven W, E. H. M. itelchers. Omdat over de overdrachf in der min ne geen overeenstemming kon worden be reikt, besloot de Raad in maart jl. een tot eigendomsverwerving in te stellen. Na dien zijn de onderhandelingen evenwel heropend, met als resultaat dat thaos de overdracht toch nog in der minne gere geld is en dat tegen een aanvaardbare prijs.* Voor de boerderij en een gedeelte van de overige percelen loopt een pachtover eenkomst, die t.z.t; moet worden ontbon den. Met" dc pachter is reeds overeen stemming bereikt over de schadeloosstel ling, die hem voor deze pachtontbinding moet worden betaald, Datzelfde geldt voor enkele percelen weiland van de Erven M. van Bekel-v.tl. Kooy, groot ongeveer 1.36.25 ha. De eigenaren hebben zich tot verkoop van dit weiland in der minne bereid ver klaard. In de overdracht zullen echter naar hun wens mede moeten worden be trokken dè aangrenzende percelen bos- hakhout, water, bos en weiland, ter groot te. van 2.25.9J ha in totaal. De verwerving ii voor de gemeente van belang, omdat deze percelen liggen in bet gebied, waar voor het recreatieplan „Midden-Delfland" in bewerking is. AUe bij de transactie betrokken perce len beslaan dus een oppervlakte van 3-62.16 ha. De hiervoor per vierkante me ter te betalen prijs stemt overeen met de taxatie van de onteigeningsdeskundigen. De pachter heeft, met toestemming van de eigenaren, op het terrein een melk- schuur gebouwd. Hij is bereid deze schuur te verkopen tegen de waarde, die de onl- eigeningsdeskundïgen aan. dit bouwsel heb- ten toegekend. door de N.V. Muwi in Groen oord-midden teeds ge-bouwd is, doch ook voor verdere bouw, waardoor wellicht het restant van het contingent IP66 nog kan worden gered en het contingent voor 1967 en de eerst volgende jaren zal kunnen worden gereali seerd. Van bovengenoemde 161 woningen wil het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds 126 woningen kopen. Het Pensioenfonds wil bovendien een zeer ernstige studie maken voor de bouw van de 3 blokken, welke hi dde rand van Groenoord-midden zijn geprojecteerd, bevattende in totaal 750 a 800 woningen. HetPensioenfonds houdt echter hierbij aan twee punten vast: fi de grond waarop is gebauwd en waar op zal worden gebouwd moet in eigen dom worden overgedragen: C de verkoop van genoemde 126 'wonin gen en de daarbij behorende grond i3 een onverbrekelijke voorwaarde voor het begin van de studie voor de. bouw van genoemde drie bouwblokken. Het college heeft zich overtuigd, dat die grondoverdraeht voor bet Pensioen fonds inderdaad eerste voorwaarde is en het meent daarom, dat aan de verlangens van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds tegemoet moet worden gekomen wil men de bouw van premiewoningen kun nen verwerkelijken. Als regel zullen slechts gronden in erfpacht worden uitge geven en zal slechts tot verkoop worden overgegaan als bijzondere motieven daar toe aanwezig 2ijn, Die zijn hier volgens B. en W. inderdaad aanwezig. Immers zou deze verkoop geen doorgang, vinden, dan staat er vrijwel onomstoiolijk vast, dat de bouw van de premiesector voor dit jaar en de komende jaren volkomen zal stagneren. De redenen waarom men tot erfpacht wil besluiten gelden naar de mening van E. en W. vrijwel niet nu aan een ander overheidslichaam wordt verkocht, welk overheidslichaam uitsluitend voor beleg ging koopt en bereid is een clausule op te nemen, dat bij eventuele verkoop in de toekomst de gemeente de eerste gegadigde zal zijn. Er zijn ook stedebouwkundige overwegingen die voor deze grondover dracht pleiten, B. en W. stellen de raad daarom voor: onder gedeeltelijke intrekking van het besluit van 22 februari' 1965 grond slechts in erfpacht uitgeven eh de daar door. vrijkomende grond te verkopen aan het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds te 's-Gravenbage; 9 in principe te besluiten' tot verkoop aan het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds te „'s-Graven ha ge van één of meer stroken, grond, 'gelegen tussen de Peter van Anrooylaan en de Benelux- weg, bestemd voorde bouw van een drietal hoge flatgebouwen, elk bevat tende ruim-250 woningen. SCHIEDAM Ook de tweede competi tiedag leverde de nog jongfe tweedeklas ser DHS geen zege op. Met slechts één doelpunt verschil werd zondag van DCL verleuren, alhoewel duidelijk is geworden, dat onze stadgenoten aardig op weg zijn, zich in dit nieuwe milieu aan te passen. De laatste jaren liep de ploeg als derde klasser steevast hard van stapel om tegen het einde van de competitie wat af te zak ken en ook' de afdelingstitel met promo tie werd niet bepaald met ..vlag en wim pel" binnengehaald. Mogelijk gaat het dit maal net andersom. Een aarzelende start, gevolgd door een goede eindsprint. Zondag komt DHL op bezoek, waarvoor zondag jl. de eerste overwinning een feit is geworden, daar met 4—0 van RFC werd gewonnen. Het beproefde open aanvalsspel en een dosis zelfvertrouwen 2ïjn de twee dingen, die DHS in staat kunnen stellen de eerste overwinning te concretiseren. Tweedeklasser Excelsior 20 bleef onge slagen en mag nu op eigen veld aantreden tegen Naaldwijk. Geen onbekende in; „Thurlede", "dat in de openingswedstrijd meteen al een steek liet vallen en met. één punt minder met TOGB, VELO en het gepromoveerde Aelus de derde plaats op de 'ranglijst bezet. Afgemeten aan de technische capaciteiten, waarover het elf tal. beschikt, is het niet te verwachten dat de ongeslagen leiderspositie zondag in ern stig gevaar komt. In de vierde klas. is Martinit nog steeds niet los gekomen. Het zit als gevolg hier van reeds in de gevaarlijke hoek. Zondag wordt Merwede de- tegenstander, die in eigen huis uiteraard de beste papieren heeft. SVDPW ontvangt Hekelingen waarvoor zondag j.l.- de competitie eveneens met 'n draw is begonnen. En des zaterdags In de zaterdagafdeling, KNVB draait HBSS uitstekend. Met JAC wordt.de eer ste plaats gedeeld en hel is tegen dit JAC dat de .oranjehemden zaterdag moeten aantreden, met als inzet de voorlopige ai- leen heerschappij. Hel belooft een duel te worden tussen twee gelijkwaardige tegen standers, waaromtrent geen voorspellingen zijn te doen. PPSC bereikte de derde plaats met slechts één punt minder dan Scheveningen, dat momenteel koploper is- Zaterdag komt Barendrecht naar „Thur lede", dat uit vier wedstrijden slechts 2 punlen overhield. Een Schiedamse zege ligt dan ook vermoedelijk in het verschiet. Bij het afdelingsvoetbal le klas liet Ur- sus zich zondag door DOK verrassen. Nu móet worden aangetreden tegen 't Noor den dat, evenals Ursus, drie punten uit evenveel wedstrijden bezit. Demos krijgt thuis de degens te kruisen met Putters- hcck waarvoor de oogst tot op hedenvijf punten, bedraagt tegen Demos vier. Weet de ploeg de volle winst binnen te halen dan is dat tevens goed voor Schiedam, dat in deze afdeling aan de, kop gaat, direct bedreigd doov Puttershoek en RKWIK. Dit echter alleen wanneer Schiedam, eveneens op eigen veld, kans ziet van WKW tewinnen, dat pas twee puntjes heeft welen buit te maken. SFC heeft zich weer hersteld, nu het met gering verschil Swift Boys wist te verslaan. Heel wat moeilijker 2al het worden SSV Pretoria in eigen huis te verslaan, vooral daar de Kra- lingse ploeg nog ongeslagen Is. In de tweede klas moet' Schiedamse Boys naar Noorderkwartier en speelt W.F. op eigen veld tegen Boezemkwartier. Dit tweetal bezet gezamenlijk de laatste plaats met 2 punten uit 3 wedstrijden. Voor beide Schiedamse clubs moet hier de volle winst binnen, bereik liggen. Bij DRZ is er meer schot in de aanval gekomen hu Grootveld weer beschikbaar is. Dit on dervond Hellevoetsluis aan de lijve: toen het met een nederlaag van 42 naar huls werd, gestuurd. - Of de opleving duurzaam zal zijn valt eerst te zeggen na de wedstrijd tegen de bezetter van de tweede plaats Metro, dat het voordeel heeft voor eigen publiek té speten. De. zaterdagmiddagclubs tweede klas af deling-Rotterdam, GSS en GTB brachten het er de vorige week slecht af. Beide le den een nederlaag en mogen zich nu re vancheren resp. tegen Hermandad en Sun light, die béide voor eigen aanhang be streden moeten worden. SCHIEDAM Bij akte van 6 decem ber 1963 is aan Scbmolz fc Bickenbaeh Nederland N.V. in eigendom overgedra gen het aar. 'e r-aan van Spaland gele gen perceel grorw, groot 600 ca voor de prijs van IlWi?' (eerste 200 ca 145 en de rest 120 per ca). X)it perceel werd bij akte van 35 de cember 1964 uitgebreid met een westelij ke strook, groot 127 ca. tegen de prijs van f20 per ca. Deze strook zou niet worden bebouwd. Thans wordt wederom uitbreiding gevraagd, daar 2onder vergro- ting van het perceel een geplande uitbrei ding van de bebouwing niet goed te rea- liseren is en wel met een noordelijke strook van 1.5 na breed. Tegen inwilliging van dit verzoek be staat van de kant van B. en W. geen ba zaar terwijl ook de eigenaar van het aangrenzende perceel, de heer Kuijper, verklaard heeft tegen uitbreiding van per ceel en pand geen bezwaar te hebben. Overeenstemming is bereikt op een prijs van flQO per m2. Het gaat hierbij om 44 m2 ter waarde van f4400. De jeugdgemeenteraad van VIaardin- gen heeft zich gisteravond breedvoerig be zig gehouden met de vraag of er een aanbevling diende te geschieden voor de benoeming „door de Kroon" van een ombudsman in dienst van de gemeente Vlaardingen. Een te dier zake ingestede commissie had dit voorstel van ..burgemeester eri wethouders" ampel overwogen en had ten slotte aan de jeugdraad een drietal can didate» aanbevolen. De raad ging hierbij uitvoerig in op de financiële consequenties welke aan dit instituut zijn verbonden. Voor een deel van de raad wogen de kosten, voor een ander deel het nut van een ombudsman, te zwaar, De CHU-wethouder, de heer J. de Prie el! e verdedigde dit voorstel gedurende twee uur en wees op het nut van een der gelijke functionaris. Zijn mededeling, da? een tegemoetkoming van 60 proeent van de ter zake te maken kosten door hei Rijk zou worden verleend, bracht in de negatieve houding van het merendeel van de raad geen verandering. Het voorstel werd dan ook verworpen. Na een levendige discussie over het on derwerp „De gratieverlening" werd de vergadering gesloten door de heer C. van Koon, die als plaatsvervangend voorzitter de leiding had. De zeehengelclub Vlaardingen heeft zich in de finale geplaatst van het Nederlands kampioenschap zeehengelen, dat jaarlijks door de Nederlandse HengelaarsBond wordt georganiseerd. Met 5 leden nam Vlaardingen. in de voorwedstrijd te Berg op Zoom deel, waar J. van Heps zich in de finale plaatste, ïn Rockanje was Vlaar dingen met twee korpsen van 5 man ver tegenwoordigd. Een van deze korpsen klas seerde zich voor de finale. Het korps, be staande uit de hengelaars Wout van Leeu wen, Wim Harteveld, W. de Jong, T. Buis man en J. van Vugt. De eindstrijd wordt 24 september op de Afsluitdijk gehouden. Procuratiehouder E. A. Bongers is 4ü jaar bij het Havenbedrijf Vlaardingen- Oost. Jn verband met dit jubileum zal hij dinsdag 27 september, 's morgens half elf in restaurant Vulcaanhaven worden gehul digd. In Vlaardingse schaakkringen is hij bekend als 3 e teamspeler van HVO. SCHIEDAM In Restaurant Europoort nam de heer C. Rauws woensdagmiddag af scheid van zijn vele relaties cn vrienden. De beer C. Rauws heeft om gezondheidsrede nen zijn functie als directeur vau het kantoor van de Nederlandse Middenstands- bank te Schiedam neer moeten leggen en Iüermee zijn 43-jarige loopbaan beëindigd. De belangstelling op de receptie, die ter gelegenheid van dit afscheid werd gehou den. was groot. Vanaf half vier tot it wart voör zes stond er een lange rij mensen om de heer C. Rauws de hand te drukken. Vele geschenken moesten In ontvangst worden genomeri. het buldigings comité overhandigde de heer C. Rauws een cheque ter waarde van 2163 gulden. Spontaan had zich voor dit afscheid een huldigingscomité gevormd bestaande uit dc heren J. P. Kloppers, A. W. Krijger, J. Ooykaas. F. Sterenberg, C. Wassenaar en notaris C. F. J, v. d. Valk. om het afscheid op te lüi ster en. Namens dit comité sprak dc heer F. Sterenberg een kort woord. „De heer C. Rauws heeft in Schiedam het^ ver trouwen van de .middenstand weten te winnen. De directeur van de Middenstands- bank was iemand, waar men wat aan had Hoewel Zwaluwen op twee nederlagen twee overwinningen heeft laten volgen op sterker geachte clubs, geloven we toch niet, dat de vogels er zaterdag in Amster dam tegen De Geuzen zonder kleerscheu ren zuilen afkomen. De Amsterdammers bezitten slechts 3 punten uit 4 wedstrij den. maar die hebben ze thuis veroverd. Middel® een 30 zege op GVVV en een 22 gelijkspel tegen de Zwerver. Na de 7 doelpunten, die Zwaluwen In de eerste twee wedstrijden had moeten incasseren, heeft de defensie zich knap hersteld. Zij behoefde ïn de laatste twee wedstrijden slechts éénmaal te capituleren. Dit her stel opent de mogelijkheid op een positief resultaat in Amsterdam. Alszodanig kan ook een gelijkspel worden begroet. Met belangstelling mag het resultaat van Quick Boys-RWH worden tegemoet ge zien. Leider Heerjansdam zou zaterdag Schiedamse Fïlmkfing heeft dins dag in het Monopole Theater een uit stekende Indruk gemaakt met de verto ning van het klassieke meesterwerk der filmkunst „Het lijden van Jeanne d'Aré", dit ter opening van het nieuwe filmseï- zoen. Voor deze film bestond enorm veel belangstelling van de zijde van de mid delbare schooljeugd. Het klinkt welhaast ongelofelijk.--. jongeren van 14 jaar cn ouder zijn geheel onder de indruk van deze film gëkomen, gemaakt door de Deense cineast Car! Th. Dreyer in 1926. Ademloos keek men toe naar Jeanne d'Arc en haar rechters, die dreyei impo nerend en expressief in het beeld heeft gezet. De close-up techniek van Jeanne d'Arc, een creatie van de actrice Marie Falconetti, heeft de filmkunst zeer be ïnvloed. In de gemoderniseerde versie, die de filmkring vertoonde, klonk mu ziek van Joh. Seb. Bach op de achter grond. De koralen uit enkele bekende cantates en de orgelmuziek stoorden de stomme beelden in het geheel niet. Al leen doen de overgangen van orgel- naar koormuziek soms vreemd aan. In dit geval kunnen wij dan ook niet over een synthese van beeld en geluid spre ken. Als experiment had de filmkring ge meend vooraf het „Concert" voor twee violen" van Bach met medewerking van Emmy Verheij ea Christian öor door de luidspreker te laten klinken, zodoende vormde deze muziek een gepaste inlei ding op Dreyers moeilijke filmwerk, die ook geen moment de aandacht van de grotendeels jonge toeschouwers heelt los gelaten. Na de voorstelling, die vroeg in de avond was afgelopen, begaven dertig aanwezigen zich naar de Open Studio v. Jan Schaper aan de Oude Sluis, waar 'n discussie over ..Het lijden van Jeanne. d'Arc werd gehouden. Aanvankelijk hielden de jongeren zich iets op de ach tergrond over de problematiek rond de film, doch Jan Schaper wist de tongen in beroering te brengen met de vraag ol de film nog wel paste in deze tijd. Jean ne d'Arc bleek een li lm. uit de discus sie, die met zijn eerlijke beelden en dra matische intensiteit volledig een hoge plaats in kan nemen in de cinematogra fie. Cineast Jan Schaper verduidelijkte techniek van Dreyers film ook nog aan de hand van andere films. De jongen»! toonden zich tevreden over dit expert ment van de film kring, dat zo menen, wij, voor herhaling vatbaar is. Geboren: Franciscus J. z.v, L. F. Lo- brij en A. C. M. Westerman; Aagje G. E. 'd.v. K. W. Jansen en G. Leerdam; John ::.v, J. de Rest en E. J. Konings; Claudia L. d.v. E. L. Mensingh en M. Kraus. Ronald T.W. z.v. T. M. Jansen en M. Boks. Overleden W. R, van Os, 67 jr. wed.: Willemstij», J, J. Buchter, 65 jr., P. J. Nootenboom, 52 jr., Q. Dries, 74 jr. In de Gereformeerde Oosterkerk aan de Rotterdamse dijk wordt a.s. zondag een Ge meent e-opb ou w-dienst gehouden. Ds. Gcbe van Duinen uit "s-Gravenhage zal de predikatie houden. Voor deze dienst, wel ke om 5.00 uur n.m. aanvangt, venvacht men een zeer grote belangstelling. thuis legüiJ ZCFC wel eens zijn eerste ver- liespunt kunnen oplopen. Ter Leecfe, dat evenals Zwaluwen op twee neder langen twee zegepralen liet volgen, gaat In Klaas waal tegen SSS aan hel kortste eind trek ken De twee zwakke broeders GVVV er: SHO, nog zonder puntenwinst ontmoeten elkaar in Veenendaal. Een gelijkspel of een kleine thuiszege Hgt het meest voor de hand. IN 3B fungeert HVO, dat vurige week zo'n knappe prestatie in Scheveningen le verde, als gastheer van NSW. clat zich na uvee nederlagen, opzienbarend herstel de met een 3—0 zege op Die Hughe. Kan HVO dat kennelijk met een' gtoot tekort aan conditie kamp'., net spel voldoende vertragen, dan behoort de verovering van het 4e gelijke spei stellig niet rot <ie- on mogelijkheden cn blijven de HVO-ers een „oede middenmoter'. In de ontmoetingen PPSC-Barendrecht. die Haghe-Monster en Rijsóord-Groote Lindt zijn. de thuisclubs, favoriet, in Ameïde-DOTO en Pelikaan Scheveningen zijn-dat'de gusLsn JN 4A staat zaterdag op sportpark de Vljfslurien de big-match tussen de twee koplopers TSB en Capeile te wachten, die béirie nog geen punt hebbenverspeeld en reeds 2 punten voorspronghebben geno men op de naaste belager Or nas. Dc ove rige belagers hebben zelfs reecis 'n achter stand van 4 en meer punten. Dc 264 score van Ca pel'e uit 4 wedstrijden moet •oor TSB angstwekkend zijn. Met name voor de TSB-defensie. die tot .v>g 10e haar mannetje heeft gestaan, niet .naai één te- entrelïer na 4 wedstrijden. H-it is duide lijk dat deze defensie voor hete vuren komt te slaan en in uitermate goede vorm moet steken om de basis voor een TSB-zege te kunnen leggen. Trainer Zuid geest zal met zijn mannen wel een meihode hebben uit gedokterd om de doelpuntenlvinger van Capeile zoveel mogelijk aan banden te leg gen. Of het TSB-elftal daarvour reeds de ■/ereiste conditie cn snelheid van hande len zal bezitten, is een andere zaak. On getwijfeld zal het aantal toeschouwers gro ter zijn dan in vele jaren hc-t geval is ge weest. OSDEH.4 FDELIXC ïn de le klas van de afdeling Rotter dam van het zaterdag voetbal krijgt Via dingen het Maasland se MVV op sportpark Kuidbuuit op bezoek. Met. twee gelijke spe len in de laatste twee wedstrijden heeft Vlaardingen de verwachtingen met inge lost. Maar MW is evenmin daverend voor de dag gekomen, na ac 5—1 zege op EOV, waarmee de competitie werd .ngezet. Dit duel wordt gekenmerkt door dc- inzet, zich in de kopgroep te handhaven. Met ais pers pectief dat leider SZ Zuiderpark er thuh tegen Den Bo-mmel niet zonder kleerscheu ren afkomt, in 2B moet Sunlight in Schie dam van GTB kunne» winnen cn krijgt DVO. als gast van Roekanjc. de kans var. de dag zijn eerste uit2ege te vieren. In :ïA is The Red Stars thuis favoriet tegen Mase. Onder hen die afscheid namen ven de heer Raus bevonden rich, ook ir. B. Wilton en de oud-burgemeester, mr. J. IV- Peek. en waarop gebouwd kon worden. Hierdoor heeft hij vele vrienden gekregen. Omdat hij intensief heeft gewerkt, heeft zijn ge zondheid hier helaas onder moeten lijden", aldus de heer F. Sterenberg. Behalve cie cheque overhandigde hij de heer Rauws een oorkonde met 120 namen van dc ge vers erop. Namens dc gezamenlijke banken sprak de nestor der bankdirecteuren, de heer A. tV. Unkcl, de heer Rauws toe. Hij sprak in het bijzonder over de komende rustige jaren van de directeur. ..Het jachtige leven in de Randstad Holland gaat u nu verlaten, u gaat rust zoeken in de Achterhoek met zijn zuivere lucht en het mooie landschap", aldus de heer A. W. Unkel. Namens de ge zamenlijke banken gaf hij de heer Rauws, als een collegiaal gebaar, een lederen schrijfmap. Op de receptie waren ondermeer aattwe- g burgemeester H. Roelfsema, oud-burge meester mr. J. W. Feek. ir. B. Wilton, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en verschil lende wethouders. De heer C. Rauws is 16 jaar in Schiedam werkzaam geweest Hij heeft echter sl 43 jaar erva ring. Naast zijn werkzaamheden bij dc Middenstandsbank bekleedde hij nog ver schillende functies, hij wras o.a. bestuurs lid van dc Schiedamse Gemeenschap cn viee-voorzitter van de Kamer van Koop handel. In zijn dankwoord zei de heer C. Rauws, dat hij niet graag afscheid nam van Schie dam. maar dat hij in overleg met zij» vrouw en dokter rust gaat zoeken in de Gelderse bossen. Hij sprak zijn bewonde ring uit over de spontane manier, waarop dit afscheid tot stand was gekomen. „Het gaat niet om eon bedrag of geschenk, maar alleen om het gebaar. Ongetwijfeld zal ik mij niet los kunnen maken van Schiedam, alleen al de herinneringen aan deze stad maken dit onmogelijk", aldus de heer C. Rauws. Na afloop werd nog een etentje aange boden, waarbij ook de directie lilt Amster dam aanwezig was. De directeur had reeds dinsdagmiddag afscheid van zijn personeel genomen, hierbij werf Ion hem twee boe ken aangeboden. Op 5 september is de heer J. van Heerde naar Schiedam gekomen om de heer Rauws op te volgen. De promotie- en degradatieregeling voor dit seizoen in het zaterdagvoetbal geeft hei normale beeld te zien. De nummers laatst in de 2e klas degraderen naar de 3e klas en de kampioenen van de 3e klas pror/.overen naar de 2e klas. Hetzelfde geld voor de 3e en 4e klas. De kampioe nen van de 4e klas promoveren naar de 3e klas en de nummers laatst van de 3e klas degraderen naar de 4e klas. De num mers laatst van de 4e klassen degrade ren naar de afdeling. Deze regeling geldt voor de KNVB-afdeling van het terdag- voetbal en met name ook voor West H» waarin de Vlaardingse clubs zijn inge deeld. Voor de afdeling Rotterdam geldt, dai de kampioen van de le klas naar de 4e klas van de KNVB-afdeling promo veert. Hier dus geen promotie van de bo venste twee. zoals vorig seizoen. De politiesportdagen, waaraan de poU- t ie sportverenigingen Vlaardir. -.en, Schie dam, Delft en Naaldwijk doei nemen, zijn dit jaar op 26 en 27 september vastge steld. Op de ie dag zijn er in het Vlaar dingse politiebureau schietwedstrijden met KSO-gewccr en buks. 's Middags gevolgd door zwemwedstrijden in het Kolpabad. Op dc 2c: dag is het sportpark de Vijfslui zen weer het strijdtoneel met atletiek-, voetbal- en volleybalwedstrijden. Klaverjas liefhebbers kunnen vrijdag avond, aanvang 8 uur, terecht in café Da Oude Markt, waar dn klaverjas vereniging D< oor) O (efcning)M tachtig) als gastheer fungeert, Er wordt om mooie prijzen ge speeld. Op maandagavond is er club- at ond voor leden. Ook daar zijn niet-leden welkom. 23 september Wassende mun Zon op 627 uur onder 18.37 uur Maan op 16.S-1 uur onder GEVRAAGD; in kleine machinefabriek (nieuwbouwi. Tot 55 jaar. N.V. MACH. FABR. „SCHIEDAM" Mariastraat 15 Schiedam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1