ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Vele diploma's uitgereikt bij lilton-Fijenoord Melissant kwam tot goede prestaties bij Maasdam Een gouden jubilaris in Slikkerveer gehuldigd Heren DWS behaalden een glansrijke handbalzege Het is weer bieteniijd Hekelingen snoepte WCR een pimt af: 2-2 at cry KLACHTEN Propaganda-actie Dierenbescherming PSP richt werkgroep voor jongeren op AAR. ANN EER. FEESTAVOND VAN ORANJE GETROUW Korfballers waren weinig succesvol Vier auto's en brommer naar politiebureau OP ZONDAG IN DE KNVB ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 11 OKTOBER 1956 B HoofdagenÉschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 4—0 uur Telef. 265828, Vlaard.dijk 171b SCHIEDAM In ile kantine van het hoofdkantoor op de werf van Wilton- Fel jen oord werden gisteravond de diplo ma's van de bedrijfsschool uitgereikt. In totaal werden aan 116 leerlingen di ploma's uitgereikt. De uitreiking- werd bij gewoond door de ouders van de geslaag den. alsmede door vertegenwoordigers van de stichting „Bemetel" en directeuren van technische scholen. Ir. B. Wilton reikte prijzen uit aan vier leerlingen dib de bes te resultaten hadden gehaald. Tijdens de toespraak, die aan de uitreiking vooraf ging, maakte ir. B. Wilton bekend dat de school onlangs als bedrijfsschool officieel Is erkend. De heer W. G. E. Valk, chef van de bedrijfsschool. opende de avond met een korte inleiding. Nadat hij eerst iedereen had verwelkomd, vertelde hij, zoals ieder jaar gebruikelijk is, het een en ander over het afgelopen en het komende jaar. Kij noemde de v;erving van de nieuwe leerlingen voor het komende jaar niet on bevredigend- De vele gevallen van ergerlijke dieren- mishandeling die nog regelmatig in de dagbladen worden vermeld, was voor ac Fropa ganda-tommissie van d.e plaatselijke Dierenbescherming aanleiding weer eens naar buiten te treden. Dit gebeurde za terdag op de collectedag met het inrich ten van een kraam bij de Kocmarktbrug. Hierin werden verschillende luxe- en te vens praetïsche verbruiksvoorwerpen te koop aangeboden voortien van dierenaf- beeldingen alsmede foto's hiervan. In woord en beeld werden hier tevens de meest recente gevallen van dierenmishan deling onder de aandacht van het publiek gebracht; voor de microfoon toegelicht en veroordeeld door de voorzitter van de pro- paganda-commissie. do heer J. C. van Me lis- Deze concludeerde hieruit dat ook in Schiedam een Dierenbescherming nog steeds noodzakelijk is. Hoewel men in bre de kringen nog steeds welwillend tegen- ever het dier staat als vriend van de mensheid, zijn er gevallen die te denken geven. Collectanten krijgen vaak uitingen van onverschilligheid en zelfs van vijan digheid tegenover de dieren te horen als 2ij op straat de passerende mensen hun collectebus voorhouden. Het grofste staaltje hiervan ondervond de heer Van Melis zelf toen hij, als eni ge op „Werelddierendag" bij het postkan toor mocht collecteren. Een van de voor bijgangers plaatste de opmerking: „Ik wil wei een bijdrage geven aan. deze collec te, maar dan moeten jullie eerst alle die ren kappot maken". Over het algemeen genomen denkt de Schiedamse bevolking er gelukkig anders over, dit gezien de grote omzet die de kraam ditmaal mocht maken. Behalve van de overige commis sieleden kreeg de propaganda-afdeiing hiervoor de steun van de dames Bijloo- Kiela en Post. Ook de opbrengst van de gehouden collecte is groter dan die in voo gaande jaren. Hiervoor waren moer collec tanten beschikbaar dan voorheen. De juis te opbrengst zal een dezer dagen via óe nieuwsbladen worden bekend gemaakt. SCHIEDAM Onder leiding van heren Kruijsheer en Kloos heeft de PaF, afdeling Schiedam, vrijdag jl. een verga dering belegd,, die geleid heeft tot de op richting van een Pacifislisch-SocialKü- sche Jongeren Werkgroep, met als voor lopig bestuur Jeannette-v. d. Hoek. Henk v. d. Snoo, Bas HaUwerk en Bram Hij- mans. De vaste commissie voor de Jeugd Gemeenteraad wordt gevormd door de heren H. v. d. Snoo, Bram Hijmans cn B2s Half werk. De PSJW komt totaal los te staan van de PSP en zal dus haar eigc-n ideeën en idealen kunnen uitwerken en naar hun verwezenlijking kune stre ven zonder druk va oudere partijgenoten. De volgende vergadering is vastgesteld oo dinsdag 18 oktober in het zaaltje van Christelijk Sociale Belangen aan de Ban ge- Haven. Eventueel belangstellende jonge lui kunnen zich opgeven bij Bas Haif- v/erk, Dam 3, tel. 262 584, en bij D, Vrauwdeunt, Rozenlaan 10 m Kethel, tel. 261 515 OKTOBER Arcade, 20 uur. JVed. Bona van Vogellief hebbers: kontaktavond. Arcade, 20 uur JtK EHBO: cursusavond, jslagn. Oeikerk, 20 uur; Wed. Cnr. Vrouwen bond Ledenvergadering Musis Sacrum, 16.30 en 19-30 uur: AJg Bond van Sejaamen. cabaretvoorstelling, WOENSDAG 12 OKTOBER ai-^tnaUa Dei-kerk 's middags en nm. 19 30 bazar Si&oclub. Irene, 8 uur: lezing me; dia's, Kon. v. Mij. Tinna en Pi- De Rank, 8 uur: NCVB. afd. Kethel. DONDERDAG 13 OKTOBER atagnalia Del-kerk, 's middags en nm. 19.30 uur. bazar, Stso-club. Opstandmpskerk. 3 uur. Kerjceraausverfpi ce ll e^ltank, 3 uur. Ouderconun. Si Mannus- sehool BIOSCOPEN passage: invasie op Ambusü Boy, uageiijks 2 en 8.15 uur Monopole: dl. 2 en 8, wo. 8. Winnelou keert *terug; wo» 2 uur: De held van Baby lome. TENTOONSTELLING SUd- Museum: Vanaf 13 oktober: Werken van Mart mes Antome, Ad Bekkers en Hans Koet. Galerie Wlcgmou: Japanse boutsueoei^ Punt 4: Graüek van Kees OKx tot lï oktober DINSDAG APOTHEEK Evers, Lange Haven 81. Seïuedaxnseweg 41 f, iel. 26824 Z. 2699Z7. tel Kethel, ingeschre ven aantal Er hebben zich 126 leerlingen ven voor het nieuwe leerjaar, dat steeds toeneemt. Tot -lot zei de heer Valk dat er nog twee cursussen op sta pel staan en wel een avodcursus. B-me taal en een cursus technisch Engels. Ir. B, Wilton las in zijn toespraak de brief voor van het ministerie van Scociale Zaken en Volksgezondheid, waarin stond dat de bedrijfsschool nu officieel erkend was. ,.We stellen het als directie bijzonder op prijs, maar weten ook dat er nu een grote verantwoording op onze schouders rust, want wat je eenmaal hebt bereikt moet je ook behouden. Ook de jongens die de school nu gaan verlaten en reeds ver iaten. hebben zullen hieraan mee moeten werken, aldus ir. Wilton. De heer B. Wil ton sprak hierna de geslaagden nog even toe. waarna de uitreiking van de ge schenken plaatsvond. De thans 42 jaar oude bedrijfsschool heeft gisteren aan een der geslaagden het 1750ste diploma uitgereikt en wel aan H. N. de Jong, ter ere van dit feit kreeg hij een taart aangeboden. De gedi plomeerden met de beste examenresulta ten ontvingen ter herinnering een. boek werk. Nadat de heer Valk nog even had gesproken over het tekort aan geschoolde vaklieden, werden de diploma's uitgereikt. Bij het diploma ontvingen de jongens te- vens een foto waar de laatste groep col lega's op stonden en een blaadje met de stand van hun spaarbankboekje. De se cretaris van de ondernemingsraad de heer B. Blommcrs, feliciteerde de jongens na de uitreiking van de diploma's. Ook feli citeerde hij het bedrijf met het grote aan tal nieuwe krachten. Namens de geslaag de leerlingen sprak Joop Kruidenier. Hij sprak zijn dank uit voor de genoten op leiding. Aan de volgende geslaagden uit Schie dam werd .gisteren bij Wilton-F ijenoord een diploma uitgereikt, Voor plaat- en con structiewerken: J. D. Holle-man, M. van Oort, B. Steenbergen. Voor scheepsmetaalbewerker: S. A. Box- hoorn. P. v.d. Burg, W. J. Gundlach. J A. Verbiest, E. Onink. Voor pijpbewerker: H. N. de Jong, G. Kramer. A. Zuidgeest, J. E, Jansen, S. van Lelieveld, J, Verdam. Voor draaien: A. Bochove. C. v.d. Pot. Voor V.E.V.: M. Nieuwstraten, H L. N van der Ree Voor machinebankwerker: A. J. van Bochove, D. van Diejen, A, B. Meyer H. Bleker. B. Matthijssen, J. H. L. v.d. Harg, A. H. M. Hoenderkamp, J. P. Dro ge Voor scheepbescliieten: J. A. Huibers, H. Zandwijk. Voor sekticbouw en afschrijven, in de scheepsbouw. J. F, Cordemans, J. W. Houtman, M. L. Kramer, O. van Lent, J. P. Ouwens. PATERS DOMINICANEN ~~~350 JAAR IN ZIELZORG SCHIEDAM. Op initiatief van de pa rochie-raden van de St, Jan de Doper kerk en. de Singelkerk wil men op 30 oktober het feit gedenken, dat de paters Domini canen. 350 jaar werkzaam 2ijn in de ziel zorg van Schiedam. In overleg met de pastoors zal dit feit op eenvoudige wijze herdacht worden met een plechtige Eucha ristieviering, voorafgegaan, door de Pro vinciaal. die Ook ue predikatie zal hou den in de oude Havenkerk. 's-Middags zal in aanwezigheid van de bisschop van het bisdom Rotterdam een herdenkingsbijeen komst worden gehouden, muzikaal omlijst met zang van me-j, Eis Kloos en het R.K. Gemengd Koor van. Schiedam o.l.v. de heer J. Remmerswaai in de St. Jans-kerk in Nieuwlanc. In de avonduren zal in de Singelpastorie een besloten bijeenkomst zijn. Voor deze bijeenkomst zijn drie .oud pastoors van Schiedam uitgenodigd, als mede de drie paters die het langst in- Schiedam werkzaam zijn geweest. Melissant presteerde het om een der lei ders in tC Maasdam in eigen huis, met 23 te kloppen. Waardoor nogeens ten overvloede werd aangetoond, dat 4C een afdeling Is. waarin de ploegen stuk voor stuk aan elkaar gewaagd zijn. Heinenoord hield met 2I. de gasten van Piershil in bedwang en Spijkenïsse en Rozenburg hielden bet op 11. SHO zorgde voor een prettige verrassing, door met 12 van de Zwerver te winnen, terwijl EWH met groot vertoon van overmacht SSS met 14 onder de duim hield. Capelle was ook voor Maasdijk ongenaakbaar en bleef met 63 niet alleen baas over de inzet, maar te vens ongeslagen, Barendrecht ging met 02 tegen Doto door de knieën en NSW zag zich door PPSC met 5—0 een ruim broekje aangemeten. Znldland wist tegen gastheer Loosduinen een onbeslist 11 uit het vuur te slepen. MaasdamMeUssant 23: Melissant startte met een fel offensief en zou de ploeg niet door pech zijn achtervolgd, dan zou de score voor rust een grote voor sprong voor de gasten hebben aangege ven. Nu bleef de voorsprong beperkt tot 02 bij de rust, door doelpunten van Jaap Hameete en Wim van Heukelen. Na de hervatting tapte Maasdam uit een ander In de kantine van Job. Smit Klinknagel- en Schroefboutenfabriek N.V. in Slikkerveer is maandag de 63-ja-rige jubilaris Cor nells Verhoef hartelijk ge huldigd. De heer Verhoef, die vrijdag zijn verjaardag heeft gevierd, was gisteren namelijk vijftig jaar in dienst van het bedrijf. Ter gelegenheid van dat feit werd hem door burge meester C. J. v. d. Hoeven van Ridderkerk de Orde van Oranje-Nassau in zil ver opgespeld. De heer Verhoef, die in de Willemstraat 50 te Slik kerveer woont, was reeds in het bezit van de bronzen medaille. Hij begon als boorder, werd later draaier (een functie die hij 44 jaar lang behield). Hij is de laatste jaren in dienst «Is onderhoudsmonteur. De jubilaris werd 's mor gens gehuldigd door direc tie, afgevaardigden van het personeel en j 9 de ondernemingsraad. Hij werd toegespro ken door directeur P. E. Diepeveen, die hem prees cm zijn bijzondere plichtsge trouwheid. Ook personeelschef K. Schut ter en procuratiehouder A. C. Boer spraken waarderende woorden. De heer Verhoef recipieerde 's middags in de kantine voor zijn collega's. Burgemeester Van der Hoeven van SCHIEDAM Het heeft de handbal*, teams over het algemeen, niet meege zeten in het afgelopen weekend. De da mes van DWS maakten een vergeefse reis naar Den Haag, waar de terrein knecht op het laatste moment het veld afkeurde. De heren van DWS behaalden wederom een monster overwinning, ter wijl de heren van Wilton het tot een pun tenverdeling brachten. Alle overige teams moesten hun meerdere erkennen in hun respectievelijke tegenstanders. De heren van Wilton hadden het Haag se Hercules op bezoek, dat samen met Wilton de voorlaatste plaats bezet met 2 punten, uit 5 wedstrijden. Beide teams de den met voor elkander onder, wat ook wel uit het doelpuntenverloop blijkt. Wilton nam steeds een kleine voorsprong, maar Hercules kwam geducht terug en bracht de stand weer in. evenwicht. De spanning Liep in de tweede helft iruststand 3—3J wel heel erg op. Einige minuten voor het eindsignaal bracht Wilton de stand op S—7, maar doelman Kalkhoven had kort hierna de pech, dat de bal hem ontglipte bij een uitworp, welke direct in de greti ge handen van een Hercules-speler kwam, die het Jeer achter doelman Kalkhoven plaatste. Jammer dat de overigens goed leidende scheidsrechter met had gezien, dat de Her- cules-speler zich binnen het vrijworpge- hied bevond, hetgeen reglementair niet is toegestaan. Pech, maar de 8—8 einduit slag geoft de verhouding het best weer. De dames van Wilton hadden bezopk van leidster Animo- Dit heeft de "Wilton-ploeg echter niet geïmponeerd, die de eerste helft met een 1—0 voorsprong afsloot, een doelpunt dat was gescoord door Bea Zonne\*eld. Na de hervatting was 't Ani mo, dat het eerst succes had en de stand weer jn evenwicht bracht. Het zou niet van lange duur zijn, want Lida de Raay zorgde al spoedig voor 21. Animo zet te een overrompelend offensief in, maar de Schiedamse defensie, met aan bet hoofd doeivrouwe v.d. Hork gaf geen krimp. De druk werd echter te groot en in de laatste minuten moesten zij wijken voor het geweld en Animo een 23 over winning toestaan De heren van DWS hebben een mon si pr over winning op WestlamÜa behaald, al hoewel het er in dc eerste speelhetft met naar uitzag. De Blauw-witten waren zelfs al heel gelukkig, dat zij de juist konden ingaan met een moeilijk bevochten 5—5 stand. Na rust kwam DWS uit een ander vaatje tappen, hetgeen Westlandha duurte siaan kwam. De gasten bleven /ich moe dig en bovenal sportief verdedigen, maa- konden niet voorkomen dat DWS een 22-9 overwinning behaaLde. De dames van UVG hadden bezoek van koploopster AHC, dat blijk gaf deze plaats niet voor niets te bezetten. UVG begon aJ spoedig met pech, toen doeivrouwe Carla Francke na ongeveer 3 minuten met het hbofd tegen de doelpaal kwam en zich moest laten vervangen, door Loes de Rid der, die kort hiervoor de score had ge opend (10). AHC had geen pardon met UVG en behaalde een verdiende, maar niet gemakkelijke 14 overwinning. De heren van UVG hadden het Rot terdamse Dynamo op bezoek, dat even als UVG en DWS 2 puntloos onderaan hangt. In de eerste speeihelft was er nog geen. duidelijk beeld van wie de eind overwinning 2ou behalen (23), maar in de tweede helft draaide het Rotterdamse team-wel zo doordacht dat de Schiedam se verdediging voor een vrij hopeloze taak stond (59). Het is echter verbluf fend. zo goed als het moreel is van hei UVG-team, dat nog geen enkel punt heeft weten te behalen, maar steeds weer onge broken van het veld komt. Ridderkerk speldt de koninklijke onder scheiding op de revers van de heer C. Verhoef Dinsdagavond 25 oktober houdt de Ridderkerksc Oranjevereniging Oranje Ge trouw haar jaarlijkse feestavond in cine ma Sint Joris te Ridderkerk. De feest avond, die aan de jaarvergadering is ge koppeld, begint om acht uur. Kaarten voor de avond kunnen worden afgehaald zaterdagmiddag 22 oktober tussen 15 en 18 uur aan de kassa van Sint Joris aan de Havenstraat. De feestavond van Oranje Getrouw wordt opgeluisterd door het optreden van een Vlaardingse toneelgroep. Op de jaar vergadering zal men onder meer bespre ken wat men volgend jaar wanneer Oranje Getrouw precies twintig jaar be staat voor feestelijkheden zal organise ren. Om ali'ast geld bijeen te krijgen voor de viering van het vierde lustrum heeft het bestuur van de Oranjevereniging ver gunning aangevraagd voor een bazar, die in december zou moeten worden gehou den. Het bestuur doet verder een be roep op alle leden en sympathisanten werksttuk (breiwerk, haakwerk, borduur werk en knutselwerk is welkom) te ma ken voor die komende bazar. Dit span paarden, dat twee !anci- bouivivagens ieder hoog opgetast vwt bieten voorttrekt, bewijst, dat het tveer bietentijd is. Op de Groene Kruisweg onder Spijkenïsse. op dat deel van de weg, dat nog slechts tweebaans is, vor men de bietentransporteu voor het overige ldrukkeverkeer een bron van oponthoud en dus van ergernis. Maar de suikerfabrieken moeten hun grond stoffen tijdig ontvangen als Nederland ook volgend jaar suiker teil hebben voor het vaderlandse kopje koffie en duizend-en-één andere zaken. vaatje en wist door doelpunten van Koo- mans en Kees Schouten op gelijke voet te komen 2—2. MeUssant volhardde in de tak- tiek van sterk verdedigen en bet lanceren van snelle uitvallen, waarmede men suc ces had toen met nog 10 minuten te spelen Keizer fraai de eindstand op 2—3 bracht. Capelle—Maasdijk 63: Capelle met twee invallers spelend, zette onmiddellijk een fel offensief in en midvoor De Jong zorgde al spoedig met zijn hattrick voor een 30 voorsprong. Uit een strafschop bracht Leo Boers de voorsprong op 4—0 en v/eer De Jong zorgde voor 50. Kort voor rust wisten de bezoekers de achterstand te verkleinen, door een foutje van doelman Van Zetten al te straffen 1—5. In de twee de helft, deed Capelle het wat kalmer aan en wist door De Jong de voorsprong op te voeren tot S1. De gasten bleven dapper volhouden en wisten ten slotte de achter- stand terug te brengen tot de 6—3 eind stand. De ZwerverSHO 1—2: SHO speelde veel beter voetbal dan de laatste wed strijden hot geval was geweest, maar toch moesten de gasten gedogen, dat de thuis club de eerste helft met een 10 voor sprong afsloot. In de tweede helft bracht Arie Schipper met een ziedend, schot de ba lans in evenwicht 1—1 en zorgde Leeu- wenburgh fraai voor 12, SSSRVVH 1f: SSS had tegen RWH niet veel in te brengen, wat mede bleek door de 0—2 voorsprong die de bezoekers gemakkelijk wisten te nemen' door tref fers van Van Loon. Nog voor rust wist Hutzer de voorsprong op te voeren tot 0— 3. m de tweede helft wist Saarloos de eer te redden (1—3) en zorgde Van Loon voor de eindstand 1-4. LoosduinenZuidland: De eerste helft verstreek zonder treffers. In de tweede helft wist de thuisclub door de midvoor een 1—0 voorsprong te nemen. Zuidland kwam daarop fel terug en wist door Van Seventer de- dreigende nederlaag af te wenden: 11. BarendrechtDoto 0—2; lïoewel de thuisclub al direct een flink veldovenvicht bezat, bleef door treuzelen van de voor- waartsen toch een voorsprong uit. Aan de andere kant deed Tasma dat beter toen hij met een goed schot de gasten de lei ding gaf ni. in de tweede helft, bleven de ploegen goed tegen elkaar opgewassen en zag Kalkman kans om de eindstand naar 02 te schieten. PPSCNSW 50: Nadat Van der Bias en Snijders het net enige malen op de verkeerde plaats hadden gezocht, zag Kal den kans om de thuisclub een t0 voor sprong te geven.. Kort daarop maakte linksbuiten Kalden gebruik van een mis verstand In de NSVV verdediging om de voorsprong o-p 0—2 te brengen, In. de twee de helft bleef PPSC het spel beheersen en liep door treffers van Kalden en Van Veen 2x uit tot de 50 eindstand. SpijkenïsseRozenburg 11: Een strijd tussen twee volkomen gelijkwaardige ploe gen, waarbij vlak voor rust Van Kooten de gasten een 01 voorsprong wist te ge ven. In de tweede helft bleef de strijd aantrekkelijk cn kopte na een kwartier Be vaart uit een hoekschop de gelijkmaker in 1—1. HeinenoordPiershil 3—1: In de eerste helft bleven de verdedigers de aanvallers de baas, waarbij aan Piershil zijde voor al het uitstekende werk van stopper Ach- °P vrijdag zal de heer Ed ie Koning af- terborg op viel. In de tweede helft kwam scheid nemen als voorzitter van de Schiet- Heinenoord sterk opzetten en kon na 10 vereniging „De Vrijheid." te Barendrecht. iinuten door Weeda de leiding nemen, Dit gebeurt omdat de heer De Koning toen deze met een boogbal beheerst de uit- commies der belastingen een nieuw rayon lopende doelman Groenenberg geen schijn heeft gekregen ni Goeree-Overflakkee en van kans liet 10. Nog geen 3 minuten Ia- in Brielle is gaan wonen. De beer De Ko ter liet Groenenberg een schot glippen en ning heeft in 1960 de vereniging opgericht, was Kees Kooijman er als de kippen bij Later was hij de animator voor de bouw om de voorsprong op 2—0 te brengen. Fel van het schuttershuis op het Sportpark vocht Piershil terug en kreeg loon naar' Zied e wij" en heeft hij ook de stoot gege- werken, met de treffer van A. Groenen-' ren tot de oprichting van een jeugdafde» berg, die daarmede de eindstand op 2—11 ling welke inmiddels van de grond is ge bracht. komen. SCHIEDAM Dc lagere teams van on- ze korfbalclubs hebben ook ditmaal voor de winstpunten moeten zorgen. Van de eerste kwamen alleen Schiedam, en Succes binnen de lijnen, maar beide moesten de winst aan de tegenpartij laten. Dat dn wedstrijd OndoSchiedam in een overwinning van de Zeeuwen zou eindi gen hadden we verwacht, maar niet dat deze wedstrijd een zo bijzonder fel en bard karakter zou krijgen. Waarschijnlijk heeft de 2—8 voorsprong, die Schiedam aanvankelijk verkreeg door verre treffers van Ger Overkleef en dank zij de lank moedige leiding daartoe bijgedragen. Na die voorsprong trachtte Ondo tot elk» prijs tot doelpunten, te komen, hetgeen veelal geschiedde via op snijden gelijken de methoden. Die doelpunten kwamen er aanvankelijk snel, waardoor de Schiedam se voorsprong In een 42 achterstand werd omgezet. P, Boogaers zorgdr er voor dat met 4—3 werd gerust, maar na de hervatting vielen de Zeeuwse doelpunten als rijpe appelen. Eerst na 9—3 trof Ger Overkleef nog eens doel (94), en na luid tien geroep van het publiek werd de sco re door Ondo afgesloten op 104. Een ver diende Zeeuwse overwinning, maar bij, straffere leiding zou deze krachtmeting de roodzwarten meer bevrediging hebben ge schonken. Succes heeft het tegen Charlois niet kun nen klaren. Na het eindsignaal bleek de thuisclub met 6—2 te hebben gewonnen. In twee dagen heeft de Ridde-nerkse po, litie vier auto's en een bromfiets in be slag genomen. Men hield in de gemeente allereerst de bestuurder van. een VW-com bi aan, die niet in het bezit was van een verzekeringska art, noch van eer, rijbewijs. Ook waren bij de auto geen bel istingkaart en kentekenbewijs. Deze beide documenten waren reeds door een andere politiegroep ingenomen, omdat de wagen georeken aan de stuurinrichting, verlichting en elektri sche installatie vertoonde De wagen die het eigendom was van de Ridderkerkse autospuiter J. A. v. d. W (21) werd nu ook door de politie in beslag genomen. Op de rijksweg hield de politie voorts een personenauto van de Hagenaar R. Th. K aan. De wagen vertoonde diverse rij- technïsche gebreken. Ook de *uto van B. de G. uit Ridderkerk werd aan het ver keer onttrokken. De auto was met verze kerd en de eigenaar had geen wegenbelas ting voldaan, terwijl de wagen voorts in onvoldoende staat van onderhoud verkeer de. De auto van de Rotterdammer F C. S. <58) uit de Oeverstraat vertoonde ook al een groot aantal mankementen die het no dig maakten de wagen aan het verkeer te onttrekken. De bromfiets van de Bolnesser jongeman J. P. belandde ook op het po'itiebureau, nadat het enkele poli tie-a genten was opge vallen, dat de bromfiets veel lawaai ver oorzaakte. Een nader onderzoek leerde, dat er tal van mankementen aan het vervoers middel kleefden, Schultersvoorzitter neemt afscheid van „De Vrijheid" Hekelingen komt de eer toe, de ploeg te zijn die leider WCR d,e eerste winst heeft weten te ontnemen al was het dan ook maar de halve winst, met de 2—2 uitslag. Ook PFC en DRL hielden het na een knap pe wedstrijd op 22 en Flos zorgde voor een fraai herstel, door Strijen met een 31 nederlaag huiswaarts te sturen. Gud- Beijerland kreeg met 30 de kous op de kop bij Belvédère, met welke cijfers ook Kockanje verloor van 's-Gravendeel, Poor- tugaal moest met 33 haar meerdere er kennen in RCD. PFCDEL 22: Een op hoog oeil staan de wedstrijd, waarin midvoor Geil voet met een bekeken boogbal de DRL-doelman al spoedig liet vissen I0. DHL speelde een technisch knap spelletje, maar moest steeds de meerdere vinden ia de goed sluitende PFC-verdediging. Na 35 minuten greep doelman De Snoo de midvoor der gasten vast, wat hem op een strafschop kwam te staan, die prompt oenut werd 11. In de tweede helft drong DRL direct fel op en al na 2 minuten namen de be zoekers de leiding 1—2. PFC bleef fel aan vallen en met nog 35 minuten te spelen zag Jan Kraak kans om met een hard schot via het lichaam der DRL-^topper de eindstand naar 2—-2 te schieten. 's-GravendeelKockanje 3—0: Een aan trekkelijke wedstrijd, waarin de ploegen elkaar met veel in kracht ontliepen. Na een kwartier spelen stelde De Geus met een goede pass Van der Wulp in staat om dc score te openen 1-0. Na 2» minuten had Van der Wulp opnieuw succes en bracht ae voorsprong op 20. Na do hervatting behield *s-Gravendeel het beste van hel spei en met zijn derde treffer bracht Van der Wulp de eindstand ten slotte op 30. Alle Rockanj -^-pogingen om «en ander resultaat te beimksteiiigen leden schipbreuk bij de voortreffelijke 's-Gravendeel verdediging. Eindstand 3—0,: RCDPoortugaaj 32: Een goed ge speelde wedstrijd, waarin al apoedig de bezoekers de leiding namen door een tref fer van Overbeek 0—l. RCD kwam daarna fel opzetten en slaagde er nog voor rust in om de balans in evenwicht ie brengen 11. In de tweede helft namen Je gasthe ren de leiding 2—1, waarna Buijser fraai voor 2—2 zorgde. De strijd om -ie leiding was bijzonder spannend en ten riotte ge lukte het RCD om 3 minuten na de offi ciële speeltijd de volle winst te grijpen 3—2. "WCR—Hekelingen 22: Een enerveren de strijd, waarin Van den Ban na 32 minuten dc bezoekers de leiding gaf 01. Kort voor rust kon H. Nol ten uit een strafschop de ruststand op 11 brengen. In dc tweede helft werd de strijd wel har der, maar bleef volkomen fair en slaagde WCR er in om door Moret de leiding te nemen 21. Enthousiast hield Hekelingen vol en kort voor tijd bracht Van den Ban de eindstand op 22. Belvédère—Oud-Beijerland 30: De gas ten bewezen nog altijd de juiste opstelling te hebben gevonden en liepen door een dekkingsfout voor rust een 10 achterstand' op. Na de hervatting bleef de thuisclub het spelbeeld bepalen en wist door Van Wijn gaarden en Hutjes de score op te voeren tot de 30 eindstand. Flros—Strijen 3—1: Flos speelde over alle linies beter voetbal en Hep m de eer-_ ste helft door doelpunten van Van Ber-" gen en Huijbregtsen uit tot een 20 voor sprong. In de tweede helft werd de strijd iets steviger, maar toch zorgde Vervloed er voor, dat de voorsprong werd opge voerd tot 30. Eerst in de allerlaatste mi nuut kon Kruithof een foutje vao doelman Van Bergen benutten om de *er te red den en ce eindstand op 3—1 - brptigen. Esperantistoj Merkredon, la 12an de oktobro klubvespero. Konversacia vesper3 ce kino v. Gink, Ploegstraat 19, Kiu havas ian temonï

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2