ROÏÏERDAMSCH NIEUWSBLAD Evenwicht bewaard door hogere eigen inkomsten GEMEENTEBEGROTING 1967 SLUIT ZONDER TEKORT Belangrijke wedstrijden in zaterdagvoetbal Alle drie amateiirclubs spelen thuiswedstrijd V£RKAD£ Antiekveiling rond de Grote Kerk voor restauratiefonds Saldireserve weer op peil door uitkeringen achteraf ZRO -ontmoeting KLACHTEN Stagnatie in premie- en vrije-sectorbouw Dronken door ruit Kansje voor Zivaluwen Nu geen steken laten vallen VERKADE? schiedamseweg 61 vlaardingen tei.3202 Agenda Titelstrijd 5e klas libre Chri sten vrouwen kregen diakonale voorlichting ROTTEKDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 21 OKTOBER 1966 Hoofdagentschap en Redactie: VLAARD1NGEN, Sm. Havenstr. T - Tel, 3229 Redactie: Tel. 5453 over bezorging in Vlaardingen, Smalle Havenstraat 1, tel. 3229 van 9 tot 17 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Zaterdags van 16.30 tot 17,30 uur. (ADVERTENTIE) RADIO TELEVISIE rr—j 2>e ipeoMJhüiJc -»?-! tn. UüUooHdehtUte*!,' MI; RAOtOHUIS V.D.BEND wfSTKAVENPUXrS 5Z Tfl>«f VLAARIUNGÏN De begroting van dc gemeente Vlaardingen voor het jaar 1967 sluit zon der tekort met een totaal aan inkomsten en uitgaven van. elk ruim 34 miljoen gulden. In deze sluitende begroting is een post voor onvoorziene uitgaven groot 415,691 maar dat bedrag wordt teruggebracht tot 321.091 door een begrotingswijziging, die burgemeester en wethouders tegelijk met de begroting ter vaststelling hebben aangeboden. Die "wjjzi* ging heeft betrekking op enkele posten, waarvan verhoging nodig bleek, nadat de begroting in ontwerp was klaargemaakt. Om te voorkomen, dat het evenwicht in de begroting verstoord zou worden dour de hoge rente op de kapitaalmarkt is naast de rentelasten, berekend naar de gemiddelde rente van het financieringsfonds, een stelpost van 523.000 opgenomen, die dus gebruikt kan worden om eventuele tegenvallers in dit opzicht op te vangen. Een plezierige kant van de nu opgestelde begroting is verder, dat er verrekeningen zijn geweest van onderwijsiutkermgen, die in de jaren 1963 i/m 196G op voorlopige normbedragen gebaseerd waren. Het gevolg hiervan Is, dat de saldireserve, die in de afgelopen jaren moest worden aangesproken om tekorten op de rekening te dekken, weer op het oorspronkelijke niveau gebracht kon worden. Alles bijeen geeft d begroting 1967 dus zeker ook reden tot tevredenheid. De uitgaven, die op het laatst nog ver hoogd werden en zodoende aanleiding wer den voor de genoemde begrotingswijziging, hebben betrekking op wandelplaatsen en plantsoenen (ƒ50.000), subsidie voor cul turele doeleinden 10.000) en de gemeen telijke sportterreinen (ƒ34.600). Het totaal aan geraamde uitgaven van ƒ34.211.000 betekent een stijging, vergele ken met de begroting 1966, van 8,8 6c. Het evenwicht kon niettemin bereikt worden door aanzienlijk hogere uitkeringen uit het gemeentefonds de belangrijkste bron van inkomsten voor de gemeente maar ook door de verhoging van belastingtarie ven, waartoe de raad eind 1965 heeft be- iloten. Alleen de stijging van de uitkerin gen uit het gemeentefonds is dus onvol doende om de verhoging der gemeentelijke uitgaven te dekken en omdat verhoging mogelijk is, kan in de toekomst het even wicht tussen inkomsten en uitgaven ver stoord raken. De financiering van kapitaaluitgaven blijft een zeer moeilijke zaak. Van novem ber 1963 tot december 1965 mochten de gemeenten maar lot een bepaald bedrag (plafond) kapitaal lenen, maar beneden dat plafond hadden zij de vrije keus voor welke investeringen zij dat geld wilden gebruiken. Daarna kwam echter de zg. centrale financiering en moesten de ge meenten voor iedere voorgenomen inves tering het geld vragen, dat echter maar zeer schaars werd en wordt verstrekt. Vlaardingen heeft vele aanvragen lopen, maar tot nu toe zijn uitsluitend financie ringsmiddelen toegewezen voor investerin gen in verband met de omschakeling op aardgas, het bouwrijpmaken van Holy en het opspuiten van Holy-Noord. Bovendien ii een lening toegewezen om vlottende schuld om te zetten in langlopende ver plichtingen. Als gevolg van dit alles neemt het aantal door de raad genomen besluiten betreffen- da kredieten voor investeringen, die nog niet zijn goedgekeurd, steeds toe. Het gaat hierbij om kredieten tot een totaal van bijna 10 miljoen: voor ca. 30% daarvan ii wel toestemming gekregen de plannen gedeeltlijk uit te voeren. In hun aanbiedingsnota zeggen burge meester en wethouders met betrekking tot het stadhuis, dat enkele afdelingen van de secretarie met ruimtegebrek té kampen hebben en dat ook de capaciteit der ver gaderruimten dikwijls tekort schiet. De raadhuisbouwcommissie is nagenoeg klaar met een „programma van eisen" en het college wil nog dit jaar de raad een krediet vragen om dc Rotterdamse architect R. H. Fledderus opdracht te kunnen geven voor bet maken van een schetsontwerp voor een «eeretariegebouw. B, en W. kondigen in hun nota ook aan, dat ze binnen afzienbare tijd de raad zullen voorstellen een onderzoek te laten instellen naar de behoeften en de verschijnselen van de menselijke samenleving m Vlaar dingen (sociologisch onderzoek). Voor de komende viering van het 700- jarig bestaan van de stad zal een fonds gevormd worden. PERSONEEL Met uitzondering van het onderwijzend •n politiepersoneel en dat van het Holy- dekenhuis moet volgens dc organisatie schema's het aantal personen in gemeente lijke dienst 1.055 bedragen. Er bestaat ech ter een aantal vacatures van 211 (vorig jaar 226 of 20% (21 Cc). Bij gemeentewerken, reinig)ngs- en ont- smettingsdienst, womngbednjf en energie- ea waterleidingbedrijven bedraagt het te kort 26 6ó (vorig jaar 28), wat tot gevolg heeft, dat (om vertraging te voorkomen), waar mogelyk werk wordt uitbesteed. Hier staat tegenover, dat het vaak moeilijk blijkt te zijn administratief personeel met vol doende vakkennis aan te trekken. pe personeelssituatie bij de politie is duidelijk verbeterd. Hoewel de organieke sterkte met 5 man. werd verhoogd tot 317 was er op 1 september maar ccn vacature. Er zijn echter acht personeelsleden in op leiding, waaronder twee vrouwelijke adspi- r anten. De personeelssterkte bij de brandweer laat nog te wensen over. Op 1 oktober was de organieke sterkte van hefc korps 107 man, waaraan er echter 15 ontbraken. Aan de werving van vrijwilligers zal in 1967 nog meer aandacht worden besteed. Het beleid met betrekking tot verkeers maatregelen willen B, en W. voor een deel afstemmen op de resultaten van het onder zoek, dat is en wordt ingesteld en dut inzicht moet geven in de richting en inten siteit der verschillende verkeersstromen. In verband hiermee is gewacht met het maken van een plan voor vernieuwing van de Prinses «Julianabrug, welk plan zal moeten aansluiten op de toekomstige breedte en profilering van de Parallelweg en de le Van Ley den Gaelstraat. Indien in 1967 het vereiste kapitaal daarvoor beschikbaar komt zal direct na het gereedkomen van rijksweg 20 het ver keersplein bij Vlaardingen-Oost verbeterd worden. Het plan voor aanleg van de Marathon- weg tussen de Floris de Vijfdelaan en de overweg bij de ENCK is nu klaar. De GG en GD kampt nog steeds met een tekort aan artsen en er is ook nog geen adjunct-directeur. Het is wel gelukt een derde schoolarts aan te stellen, maar aan gezien een van hen nog een opleiding tot specialist volgt, zullen ze pas halX-1967 alle drie geheel beschikbaar zyn. B. en W. wil len volgend jaar naast een derde assistente ook een schoolverpleegster aanstellen en dan zal ook het schoolgeneeskundig onder zoek der leerlingen van het vervolgonder wijs volledig ter hand genomen kunnen worden. Een plan voor gezamenlijke huisvesting van de GG en GD en de sociale dienst zal pas gemaakt kunnen worden ais bekend is waar een gebouw gesticht zal kunnen wor den. In afwachting van een definitieve regeling zal er iets gedaan moeten worden aan het gebouw, waarin de GG en GD nu is ondergebracht. De dagelijkse waarnemingen hebben uit gewezen, dat de stank, waarover zo vaak is geklaagd, niet meer zo vaak optreedt als voorheen. De indruk bestaat ook, dat de luchtvervuiling door de industrie in hefc Waterweggebied niet erger is geworden, hoewel die industrie zich heeft uitgebreid. B. en W, blijven er echter met kracht naar streven, dat een centrale meld- en. regelkamer in het gebied wordt gesticht. Uit de aanbiedingsnota blijkt, dat B. en W. hopen in het vroege voorjaar van 1967 de verpleeginrichting voor langdurig zieke bejaarden m gebruik tc nemen. Van hefc Hoiyzi eken huis zijn nog steeds niet de definitieve stichüngskostcn bek end. omdat niet alle eindafrekeningen binnen zijn. Het college verwacht echter, dat de verleende kredieten niet overschreden zul len behoeven tc worden. Het aantal opge nomen patiënten in hel ziekenhuis ver loopt bevredigend: de bezettmgsgraad Is voor 1967 geraamd op 83 op basis van de voorgaande ontwikkeling. De berekeningen leiden tot de slotsom, dat voor 1967 gere kend dient te worden op een exploitatie tekort van ruim ƒ209.000, BESTEMMINGSPLANNEN Burgemeester en wethouders zeggen in hun aanbicdingsnota. dat onmiddellijk be gonnen zal worden met de voorbereiding van een bestemmingsplan voor Holy-Noord, nu dat plan voor Holy-Zuid dc raad is aangeboden. Het ontwikkelingsplan voor de binnen stad is vergevorderd. Het zal een belang rijk groter gebied omvatten dan dat van de huidige saneringsplannen voor de bin nenstad en het Emaus. H«t collego wil het nieuwe pian begin 19ö7 \oor een eerste beoordeling aan de raad voorleggen. Sa menhangend met dit plan wordt er nok gewerkt aan een herzien wegen plan voor de hele stad: dc bedoeling is beide plannen samen te behandelen. Op korte termijn wordt ook begonnen met een bestemmings plan voor de gebieden, die door de jongste grenswijziging Vlaardings zijn geworden. Het college verwacht, dat begin 1S67 het tweede deel van het Liesveld viaduct klaar zal zijn. Er wordt naar gestreefd bet derde en laatste deel binnen twee jaar te bou wen. maar of dat zal slagen hangt in be langrijke mate af van het antwoord op de vraag of de woningen in de Van Ric- beeckstraat en de Schoutstraat, die ge sloopt moeten worden, tijdig ontruimd kunnen zijn. B. en W. hebben besloten, in verband met de huidige financLeringsmoeilijkheden, voorlopig alleen panden te kopen in die stadsgedeelten, waar op korte termijn ge saneerd. moet worden. Voor de woningbouw werd de afgelopen maanden aan een aantal samenwerkende gemeenten in het "Waterweggebied één con tingent verstrekt, voor de verdeling waar van die gemeenten het Bouwdistrict Wa terweggebied in het leven hadden geroe pen. Vanaf 19G7 wordt het contingent in kwestie echter toegewezen aan het Open baar Lichaam Rijnmond, dat voor verdere verdeling moet zorgen. Van het contingent woningwetwoningen, dat Vlaardingen voor 1966 kreeg toegewe zen, zijn er op het ogenblik ca..256 in uit voering, maar betreffende enkele andere plannen kon met het betrokken ministerie nog geen overeenstemming bereikt worden over de toelaatbare aannemingssom. Toch hebben B. en W. hoop, dat het hele contin gent van. 458 woningen nog dit jaar in uit voering zal komen. In de premie- en vrije sector is de woningbouw door de hoge rentestand zonder moeilijk en het college vreest dan ook, dat het contingent In deze sectoren niet geheel gebruikt zal kunnen worden; het college betreurt dat ten zeerste, omdat het vindt dat voor een harmonische op bouw van Holy die premie- en vrije sector bouw niet gemist kan worden. Verwacht wordt, dat in 1966 in Vlaardin gen 570 woningen gereed zullen komen, waarvan 250 in woningwotbouw. Voor 1967 zal geprobeerd worden een contingent te verkrijgen van 1.000 woningen, waarvan 400 woningwetwoningen. Bij het maken van. wonir.gwetbouwplannen voor 1967 zul len ook de woningbouwverenigingen een kans krijgen. Het aantal woningzoekenden blijft zich bewegen tussen 3.000 en 3.300. De instelling van het zg. doorstrommgsfonds blijkt een goede greep te zijn geweest. In vier maan den tijds hebben ca. 130 gezinnen een aan vraag ingediend om een goede naoorlogse huurwoning te ruilen voor een nieuw huis, mei een huur van 35 tot 40 per week. Hefc bouwrijpmaken van grond in Holy gaat gestaag door, zodat hierdoor geen ver traging in de woningbouw gevreesd be hoeft tc worden. Voor 1967 is ook een ver antwoord herstratingsprogramma opgesteld en het college vertrouwt, dat de uitbrei- ding van de begraafplaats aan het Emaus spoedig zal kunnen gebeuren. Het ziet er naar uit, dat de rk begraafplaats uitge breid zal kunnen worden op het terrein, dat vrijkomt door verhuizing van de firma Lamoen aan het Emaus. In het nieuwe begrotingsjaar zal het definitieve plan voor een nieuwe begraafplaats in Holy de raad worden aangeboden OPENBAAR VERVOER Burgemeester en wethouders zeggen in hun nota niet ontevreden te zijn over het opénbare vervoer, verzorgd door de RET. Toch blijven er wensen met betrekking tot frequentie en trajecten. Zo vindt het col lege het met name onjuist, dat er geen rechtstreekse verbinding bestaat tussen de Westwyk en wijk Holy. Deze dingen wor den momenteel bestudeerd door een com missie voor het openbaar vervoer. Het college heeft deze commissie ingesteld en gevraagd advies uit te brengen. Er zijn met het gemeentebestuur van Rotterdam besprekingen gevoerd over hel openen van vervoersmogelijkheden tussen hel station Vlaardingen-Oost en de andere oever van de rivier, via de Beneluxtunnel. De besprekingen over het al of niet uit de vaart nemen van het wagenveer, na de opening van de tunnel, zyn in een verge vorderd stadium, aldus het college, dat vooruitloopt op de definitieve conclusie met de opmerking, dat handhaving van liet veer in zijn huidige vorm met het oog op de kosten moeilijk tc verdedigen valt. Het jaar 1966 is. evenals 1965, voor de scholenbouw in Vlaardingen zeer gunstig geweest en ook voor 1967 laat de situatie zich weer gunstig aanzien. In de aanbie dingsnota bij de begroting delen burge meester en wethouders mee. dat met de betrokken minister overeenstemming is be reikt over de bouw. voor openbaar en bijzonder onderwijs, van een tweede serie simplexschol en. Deze serie zal bestaan uit ?es lagere scholen van zes klassen elk, en kele kleuterscholen met in totaal zes klas sen cn een gymnastieklokaal. Als de finan ciële kant geregeld is zal met dc bouw spoedig begonnen kunnen worden. Over verdeling en plaatsing is overleg gaande met de besturen der bijzondere scholen. De personeelsvoorziening bij het onder wijs baart nog steeds zorgen; zelfs de aan stelling van tijdelijke leerkrachten sluit op moeilijkheden. Wel is inmiddels voorzien m de twee vacatures van vakonderwijzer in de lichamelijke oefening. Voor het kleu teronderwijs blijft behoefte bestaan aan permanente huisvesting: met tijdelijke maatregelen is de zaak draaiende gehou den. Pogingen om enkele geprefabriceerde kleuterscholen volgens het systeem Varïel te bouwen zijn mislukt door financierings moeilijkheden. In de Smalle Havenstraat is een 35-jarige dronken man door een etalageruit van de firma Hofstee gevallen. Hij kreeg daarbij lichte verwondingen aan gezicht en armen. In Sassenheim treedt Zwaluwen zater dag tegen Ter Leede aan. Een aloude te genstander, die dit seizoen zeer wisselval lig speelt. Die na twee nederlagen met drie achtereenvolgende zegepralen uit de bus kwam. Weer terugviel met een 1-—5 nederlaag thuis tegen de Zwerver, maar in zijn laatste wedstrijd de Geuzen met 02 de baas bleef. Een nu, met 2 punten voorsprong op Zwaluwen, 4e op de rang lijst tftaat. In gelijke positie met no,3 de Zwerver. Omdat op de prestaties van deze tuindersploeg geen peil valt te trek ken. Is het niet te bekijken of Zwaluwen opnieuw met een positief resultaat zijn aanhang gaat verassen, De doelsaldi. Ter Lecde 1313 en Zwaluwen 1214, zouden er op kunnen wijzen, dat er wei- nïg krachtsverschil is en de balans licht ten gunste van de thuisclub doorslaat. Van terreinvoordeel kan niet gesproken wor den. Van zijn drie thuiswedstrijden verloor Ter Lee de er twee, maar het won drie van zijn vier uitwedstrijden. We zullen de plank wel niet ver misslaan, als we de Sassenheimers een kleine zege voorspel len. Slechts één winstpunt bedroeg de oogst van Fortuna in de laatste twee wedstrij den, waardoor de rood-gelen twee punten op VVV en 1 punt op HVC achter raak ten, Maar voor de komende twee zonda gen staan Fortuna wedstrjden te wachten waarin de volle winst kan en moet wor den veroverd. Zondag in Zwolle tegen hekkefi'uitcr Zwolse Boys en de week daar op tegen staart club ÏEDVS. Wordt Fortu na hiervan vier punten rijker, dan fc» er alle kans op positieverbetering. Immers, Roda JC, dat d.e rood-gelen van de der de plaats dreigt te verdringen is zondag gastheer van WV en de week daarop gast van HVC, Voor WV staat dan boven dien de zware thulstvedstrijd tegen Lim- burgia «p het programma. Er is een re delijke kans, dat WV zondag van Roda JC verliest, waardoor HVC, dat in Schie dam wel met HDVS zal afrekenen, de lei ding overneemt en een wikinend Fortuna zijn achterstand op WV wegwerkt. Haar lem, met slechts cèn punt achterstand op Fortuna, is als gastheer van Hilversum, duidelijk favoriet. Alles wijst erop, dat Fortuna uit de kopgroep van drie wordt verdrongen, als het tegen de zwakke tegen standers steken zou laten vallen. Met de zwakke aanvalslinie staat Fortuna voor de zeer moeilijke opgave zich Roda JC en Haarlem van het lijf te houden. Een topper in 2B wordt de wedstrijd ZwijndrechtHOV, die als de voortekenen niet bedriegen, de tweede nederlaag van (ADVERTENTIE) In het oostelijk stadsge - deelte aan de Sehiedam- seweg op de hoek van de Callenburgstraat. U kunt daar gemakkelijk par keren. muuciiuio ZATERDAG „Kom ■atie- Grotc Kerk, 11—11.45 uur, Samenzang zing met ons. .Mdrik, 12 uur, Antiekveiling \oor restd fonds Grote Kerk. Terrein Pollux, 2 uur. hoc key wedstrijd PoJ- lux 3—Rapid 4, 230 uur, id. Pollux 2—Push (dam ca). Triangel, 2, 6 30 cn 8 45 uur. Filmvoorstellingen FICO. .Wuzanda, 8 uur. RK. Instuif niet The Light nings. Stadsgehoorzaal, 8 uur, Toneelgroep De Fakkel speelt ..Een geboren leugenaar Luxor, 8 30 uur, Doelwit voor twee revolvers (14 jr.). Geopend; Apotheek Bot, Billitonlaao 66. telefoon 4728. 22 oktober wassende maan Zon op 718 uur, onder 17.32 uur Maan op 15.54 uur, onder uur De plannen voor het stichten van een LOM-schoo! zullen volgens B. cn W. niet op korte termijn uitgeroeid kunnen wor den. Het ,schcisplan voor de gemeentelijke nijverheidsschool voor meisjes wordt door de architect uitgewerkt en als ook dat plan goedgekeurd is zal dc raad een krediet voor dc bouw getraagd worden. Het gemeentebestuur heeft betreffende het uitgebreid technisch onderwijs overleg gepleegd met de besturen van de vereni ging Dc Ambachtsschool en van de stich ting voor Chr. technisch onderwijs. Met die besturen wordt ook overlegd over de verdere uitbouw van het "ager technisch onderwij HOV zal opleveren. Waardoor GSV, via een thuiszege tegen DCL, de leiding over neemt. met één punt voorsprong op Zwijn drecht en HOV. Zondag krijgt VFC, als gastheer van DHZ, de kans, zijn eerste thuiszege te vieren. Lukt dit, dan is het niet denkbeeldig, dat de kwelikers enke le plaatsen op de ranglijst stijgen, ten kos ten van DCL cn DHS, dat het thuis tegen Spartaan '20 wel niet /al kunnen bolwerken. RFC rukt omhoog via een thuis zege op Emma en DHL zal van het be zoek van ONA wel profiteren om zich wat veiliger te stellen. In 4-D kan de Hollandiaan de lachende derde worden bij de eerste nederlaag, die Vredenburch wellicht te wachten staat bij Paraat, dat thuis nog geen winstpunt heeft verspeeld en. met een wedstrijd méér, in gevaarlijke positie ligt met het leidende duo Vredenburch en de Hollandiaan. Maar dan zal het zaak zijn, dat de Hollandi aan, na de daverende 06-zege op GSC, tegenstander Lenig en Snel niet onder schat. Vredenburch won thuis maar op het nippertje van deze tegenstander en Oli- veo moest afgelopen zondag zelfs met een gelijkspel genoegen nemen. Spelen de roodwit ten voor wat ze waard zijn, dan zien we hen zondag de leiding alleen in handen nemen. Evenals VFC en dc Hollandiaan mag WIK zondag als gastheer optreden, Drie thuiswedstrijden dus zondag in Vlaardin gen en derhalve een ruime keuze. WIK, dat zondag dqor een teleurstellend gelijk spel de leiding aan Puttershoek verspeel de en een punt op deze titelrivaal achter raakte, heeft voor eigen publiek wat goed te maken. Dat kan tegen The Rising Hope dat driemaal thuis met 10 won, maar uit zijn vier uitwedstrijden nog geen en kel winstpunt veroverde. En misschien neemt WIK dan dg leiding weer over. Want Puttershoek krijgt thuis aan Wit Rood Wit een zeer kwade tegenstander. HVO maakt thuis tegen Die Haghe een redelijke kaas op de volle winst. Maar ook een gelijkspel mag reeds als een goed a prestatie worden begroet, waardoor HVO Stevig in de middenmoot blijft zitten. In 4 A moet TSB thuis met SVOW kun nen afrekenen, dat uit z'n vier uitwed strijden slechts één winstpunt veroverde en een doeIpuntenscore van 194 opliep waarender een 8—0 nederlaag tegen leider Capelle, Met 4—0 en 4—1 bleven resp. Or- nas en Insulinöe eveneens ruimschoots de baas over SVOW. AFDELING In dc le klas van de onderafdeling staat Vlaardingen een uiterst belangrijk treffen te wachten. Als gast van SC Zui- deroark. dat de le en 2e plaats met het Maaslandse MW deelt, mag tfiaardmgen niet verliezen, om in de titelstrijd een vinger in de pap te houden. Evenals Bol nes, staat Vlaardingen. met een wedstrijd méér, in puntental gelijk met het leiden de duo. Weet Vlaardingen zijn achterhoede gged gesloten te houden, dan kan het het voorbeeld volgen van Bolnes, dat SC Zux- derpark op eigen terrein klop gaf. In 2 B staat Sunlight in Heilevoetsluis een nederlaag tc vrachten, maar D.V.O. moet thuis van DOS *32 kunnen winnen. Als het juist andersom wordt, zou ons dat echter geenszins verbazen, In 3 A moet gevreesd worden, dat het leidende The Red Stars bij RVVH zijn eerste nederlaag oploopt. Waardoor he* naar de 3c plaats duikelt, als FC vero nica hij Masc de verwachte zege bewerk stelligt. In 3 B mag van Sateliet, als gast van GVMD, opnieuw een kleine zege tege moet worden gezien. Op de tweede wedstrijdavond van de finale om de titel 5c klas kampioen van het biljartdistrict Schiedam in café Heins- broek, heeft de DGL-speler Baas de leiding overgenomen van de Sluisspeler Droge. Wel wees Dröge de V laar dinger Meyer in de le partij terug, maar in de laatste partij kwam hij tegen Baas 10 caramboles te kort. waarmee hij zijn eerste nederlaag opliep. Dit laatste duel leverde met 30 beurten de kortste partij van deze avond op. Dröge, Baas en Glasbergen produceerden een hoogste serie van 8. Ten koste van Koens vierde Van der End rijn le zege en Van Harlingen deed dit ten koste van v. d. Berg. Behalve van Dröge won Baas van Glas bergen, In deze titelstrijd met 5 Schiedamse en 3 Vlaardingse biljarters moeten de laat- sten tot op heden met een bescheiden plaats genoegen nemen; Meyer van Tone* gido 5e, Van Harlingen en Glasbergen van Volksgebouw resp. 6e en 7e. De Schiedam mers geven derhalve momenteel de toon aan en onder hen moet de nieuwe kampioen worden gezocht, als we de algemene moyennes als maatstaf nemen. Wonderlijk genoeg ls thans reeds geen enkele speler meer ongeslagen, zodat het verdere verloop ongetwijfeld spannend belooft te worden. Stand: Baas 4 6 Dröge 3 4 v, d. End 2 2 Koens 2 2 Meyer 2 2 v. Hardingen 2 2 Glasbergen 3 2 v. d, Berg 4 2 399 137 8 3.45 140 110 10 1.27 90 68 7 3.35 91 76 5 1.20 93 93 7 1.00 78 70 7 0.99 337 103 8 1.26 155 143 6 1.09 Uit de reacties op de eerste berichten blijkt, dat er in vrijwel heel Nederland belangstelling bestaat voor de antiekvei ling, die zaterdag op de Markt. rond de Grote Kerk, wordt gehouden, met het doel geld bijeen te brengen voor Je zo hoog nodige restauratie van die kerk, Viaardings oudste historische gebouw. Van veie zijden zijn de organisatoren benaderd om inlichtingen en ook de NTS en de NRL' hebben hun mensen naar Vlaardingen ge stuurd om over uitzending via radio en televisie te praten. De „openbare verkoop van antieke en andere goederen" gaat zaterdag gebeuren „ten overstaan van notaris W. Robert te Vlaardingen, die geheel belangeloos zijn medewerking heeft aangeboden, evenals trouwens de Rotterdamse veilingmeester, de heer H. van der Wolf en zijn assis tent, de heer A. H. W. Verschoor. Deze heren hebben een catalogus van te veilen goederen samengesteld met liefst 276 De afdeling Vlaardingen-Wcst van de Nederlandse Christen Vrouwenbond neeft tijdens haar maandelijkse bijeenkomst in de bovenzaal van de Rehobothkerk bezoek gehad van mej. J. Diepenhorst van het Diakonaal Bureau te Utrecht. Aan dc hand van kleurendia's vertelde mej. Diepenhorst over het werk van de diaconale helpers (diah's) waarvan het de bedoeling is, dat zij één jaar van hun leven voor dit belangrijke werk geven. Het gaat hierbij om personen in de leeftijd van. 17 tot 30 jaar, die daartoe één week worden voorbereid op het Vormingscentrum „Oud- Poelgecst". De opleiding bestaat daar onder andere uit handenarbeid, volksdansen en het maken van excursies naar andere in richtingen. Na deze week kan men dan worden ge plaatst tn diverse inrichtingen zoals zieken huizen. kindertehuizen, bejaardencentra, enz. Tijdens 20'n geheel jaar wordt voor kleding gc/orgd en woont men intern er. bedraagt het zakgeld I 75,- p.m. Sinds twee jaar kent men in r.k.-kringen deze aktiv;teiten ook en daar wordt het „sociaal jaar" genoemd, aldus mej. Die penhorst. nummers. Daarbij zijn er, die de belang stelling hebben gewekt van liefhebbers ver buiten Vlaardingen. Zo is er b.v. een mahoniehouten kast, waarvoor veel be langstelling hjkt te bestaan. Alle le veilen goederen zijn in de catalogus voorzien van een prijs, die gegadigden enig houvast biedt, maar waaraan zij zeker met gebon den zijn. Alle artikelen zullen ak het weer meewerkt worden uitgestald m stalletjes, die rond dc Wk worden ge bouwd. Het merendeel der aangeooden zaken zal bij inschrijving verkocht worden. Lief hebbers kunnen daarvoor aan de stallet jes een formuliertje krijgen, waarop zij hun bod noteren. Die inschrijving begint om twaalf uur, na de gebruikelijke weke lijkse zangdlenst van „Kom zing met ons en doe als wij". Om twee uur wordt be kend gemaakt wie van de inschrijvers de gelukkigen zijn. Een aantal artikelen staat echter in de catalogus aangegeven met een kruisje. Die zaken gaan niet bij inschrijving weg. maar m een veiling bij opbod, die om drie uur begint. pe Markt rond de Grote Kerk wordt tijdens de antiekveiling voor het verkeer afgesloten, zodat er een wande laar sdp- mem ontstaat. De klanken van het Oran- jecarillon zullen de stemming verhogen en de organisatoren hebben de Waag en de Vleeshal ter beschikking gekregen, waar een koffiebuffet ingericht wordt. Te hopen valt slechts, dat het weer geen roet tn het eten komt gooien. Mocht het echter niet mogelijk zijn dn veiling in de open lucht tc houden, dan gaat het in de kerk gebeuren. Het kerkgebouw zal overigens toch geopend zijn \*oor bezichtiging door belangstellenden. c1 Zaterdag 12 november wordt in het Sportfondsenbad-Zuid te Rotterdam de 15e z.wemontmoeüng van. de zwemknng geor ganiseerd door De Spartaan. Het program ma luidt: 50 meter vlinderslag leeftijdsgroep 10 en 11 jaar; 100 meter schoolslag, leeftijds groep 12 en 13 jaar; 200 meter wisselslag, leeftijdsgroep 14 en 15 jaar; 50 meter schoolslag, leeftijdsgroep 10 cn 11 jaar; 200 meter vrije slag, leeftijdsgroep 16 jaar en ouder- Als leeftijd geldt, die op 1 janua ri 1966.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1