RÖTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VERKOOPSTER DAMESKLEDING Echtpaar Peyster kocht eerste kinderzegels in Westwijk Gezelligheid vierde hoogtij bij 80 jaar Liefde en Vrede Standen parencompetitie na lier zittingen SZC won internationale vijf kamp in Rotterdam Hollandiaan succesvol in saalhandbaltoernooi KLACHTEN Jubileumtintje Veel medewerking aan verkeersonderzoek Afscheidsreceptie D. J. v. d. Weijden Meer parkeerritimte Agenda Nieuwj aar.«toernooi tafeltennis in sportpark Vijfsluizen Damclub Schiedam en Constant 2 gelijk op Veel belangstelling voor leeszaal archief Vlaardingen groeide Siviebertje komt naar Promenade-West Gemeentelijke studietoelage Vlaardingen 2 verloor, het derde won Basket Bovs verloor Damnieuivs VDV Inbreker aangehouden Geen voorrang Martini-drive Mirjam won in Utrecht ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 18 NOVEMBER 1966 Hoofdagentschap en Eedactie: VLAARDINGEN, Sm. Hevenstr. 1 - Tel. 3229 Redactie: Tel. 5455 over bezorging in Vlaardingen, Smalle Havenstraat 1, tel. 3229 van 9 tot 17 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Zaterdags van 16.30 tot 17.30 uur. Voor het eerst is er ook een officieel tintje gegeven aan de opening: van de verkoop van kinderpostzegels in het post kantoor in de Westwük. Als. steeds heb ben de burgemeester en zijn echtgenote de verkoop hiervan ingeluid op het hoofd postkantoor. Maar ditmaal presenteerden .zich gelijktijdig in het Westwijk-postkan- ioor als eerste kopers politiecommissaris dr. C. N. Peyster en zijn eega, waar zij welkom werden geheten door mevrouw J, M. Kirsch el-Hoeft. die op deze eerste morgen de leiding van de verkoop had en in gezelschap was van de dames mevrouw E. Barenrts-Win keiman en mevrouw H. Hakboer-VIsscher. Uiteraard alle drie UW-leden, want de "Vlaardlngsc TJW fungeert, zolang als we ons kunnen heu gen, als plaatselijk postzegelcomïté. Dit jaar is het 40 jaar geleden, dat het Nederlandse Comité voor Kinderpost zegels zijn actie begon. Deze dubbele of ficiële opening op de postkantoren in Vlaardingen moet gezien worden, in het licht van de viering van difc achtste lus trum,'Wat ook benadrukt werd door com missaris Peyster in zijn antwoord op de betuigingen van grote waardering voor zijn. komst, in gezelschap van zijn. echtge note, En waarbij hij de wens uitsprak, dat in dit jubileumjaar de verkoop extra groot zal zijn, opdat de belangrijke doeleinden, welke het Comité met de opbrengst na streeft, nog beter in vervulling kunnen gaan. Daar ziet het wel naar uit. Direct na de korte plechtigheid werd de tafel in de hal, waarop de collectie ligt, uitgestald, bestormd. Een zeer fraaie èn uitgebreide collectie in dit jubileum jaar: postzegels van 10, 12, 20, 25 en 40 cent; mapjes met 12 dierenriemkaartjes en enveloppen voor f4.20, maar ook per stuk voor 10.35 verkrijgbaar; kerstfelid- tfitiekaartjes met ingedrukte tekst en en veloppe en algemene felicitatiekaartjes met enveloppe voor f Q.35; en voor f 0.60: dubbele kerst- en meuv/j aarskaartjes met enveloppe; dubbele tegelkaarten met en veloppe, in 27 verschillende uitvoeringen en kleuren; kerstgroet 4n passe-partout en drieluikkaartjes met enveloppe. Alles kunstzinnig uitgevoerd, een streling voor het oog en waardevolle attenties. Vooral naar de 5 soorten Jdhderzegels, dfe tan. 31 december 1967 geldig blijven, vu een grote vraag, te zamen met de eerste dag-couverts, die dus alleen op de eerste verkoopdag verkrijgbaar zijn. We jagen de heer T. van der Caay, een be kend figuur van de schietvereniging Wil- hehnina, hiervan een grote voorraad in slaan. Hij somde de vele buitenlandse adressen op, waarnaar hü deze envelop pen. elk beplakt met de hete serie kinder postzegels, ieder jaar verzendt. Adressen van postzegelverzamelaars, die daarvoor speciale mappen aanleggen. Want de post zegels op deze eerste dag-couverts krijgen een bijzonder stempel. Deze couverts wor den niet plaatselijk afgestempeld, maar gaan allemaal naar het centraal postkan- O De kinderpostzegels en -prenibrkf- vuertun rijn. er weer. Dinsdag was bur gemeester tut. J. Heusder.a de eerste klant, die echter spoedig door vele anderen gevolgd werd. De dames van de VVVdie ook dit jaar weer de verkoop in de hal van het postkantoor verzorgen hebben het er fcitcp druk mee. toor in Den Haag, waar zc van dit speciale stempel worden voorzien. Wat voor alle extra uitkomende postzegels geldt. Voor de op 27 oktober gehouden huis- enquête, als onderdeel van een verkeers onderzoek, werden 25.673 verzoeken om medewerking verzonden, met in te vullen formulieren. Van die formulieren zijn er 16.545 ingevuld teruggestuurd, wat bete kent,, dat bijna 65 procent van de gevraag, den htm medewerking hebben verleend. Dit percentage overtreft de optimistische verwachtingen en burgemeester en wet houders hebben dan ook in een bekend making hun waardering hiervoor uitge sproken, De verkregen gegevens worden nu met behulp van een elektronische re kenmachine (computer) bewerkt; het ligt in de bedoeling de resultaten zo spoedig mogelijk bekend te maken. Op woensdag 30 november, van half vijf tot half zes, zal er in de burgerzaal van het stadhuis gelegenheid zijn afscheid te nemen van de heer D. J. van der Wëij- den, di© wegens pensionering zijn functie van chef van de afdeling plantsoenen en begraafplaats van gemeentewerken neer legt. De parkeergelegenheid op het Liesveld viaduct is vergroot; ongeveer 50 meter viaduct is voor dit doel opengesteld. Ge meentewerken heeft ook een betonnen schoeiing aangebracht langs deVIaarding- se Vaart, bij de r.k. kerk van St. Joan nes de Doper. Er is verder begonnen met uitbreiding van de beplanting bij het Holyziékenihuis, met het herstraten van de Kievitlaan en met verbetering van het kruispunt Holy- weg-Bre eweg-Woud weg Eet komt maar zeiden voor dat een jaarvergadering wordt gehouden zonder een jaarverslag van de secretaris, maar gisteravond deed dit feit zich. voor in de grote zaal van gebouw Triangel waar de Christelijke Jeugd Vereniging Liefde en Vrede t© Vlaardingen haar tachtigste ver jaardag vierde. Een verjaardag van een vereniging waar het aan stemming be paald niet ontbrak. De gezelligheid vierde hoogtij en met recht was er sprake van een familiefeest van groot formaat. Dat diverse personen zich met hun feli citaties en geschenken tot de jubilerende vereniging wendden was te verwachten en van dezemogelijkheid werd ruim schoots gebruik gemaakt. Dit alles ge beurde nadat begonnen was met een klei ne maaltijd en het verdere gedeelte afge wisseld werd met wat cabaret en dans. Eén L. en V.-piccolo bevond zich bij de ingang van het gebouw waar hij de vele gasten op zijn. manier begroette en entree tot Triangel gaf. De heer A. van Minnen, ere-voorzitter van de jubilerende vereniging was eerste spreker, die zich tot alle gasten wendde en in vogelvlucht iets over jaar en V. naar voren bracht. Hij ver zuimde niet om daarbij de nadruk te leg gen op de geestelijke betekenis van de vereniging. Een grote brandende kaars, waarin zich echter een bedrag aan geld be vond, was het persoonlijke geschenk van de heer Van Minnen, die zelf tal van jaren als voorzitter van L. en V. fungeerde. De hervormde jeugdpredikant, ds, J. E. van Veen sprak namens de Hervormde Jeugdraad en de Herv. Kerk en zijn ge dachten gingen daarbij uit naar een diensthuis, een leerhuis en een vierhuis. Hier tussendoor zag hij Liefde en Vrede als speelhuis geweven. De L. en V.-zi eken dienst was vertegen woordigd door de heer H. Hoogcndijk, die zijn felicitaties van bloemen vergezeld liet gaan. Zaterdag had men trouwens ook reeds bloemen laten bezorgen bij zieken. Mevrouw Den Otter vertolkte de gevoe lens van de oud-leden en bood een bedrag van f250,- aan, zijnde de opbrengst van de Met tussen haakjes de score van de 4e ritting van de parencompetitie van het bridgedistrict Vlaardingen luiden de stan den na 4 zittingen: Hoofdklasse: 1- De Jottg-Sbbepen 432 f 1441 2. Janson-touwerens 428 i 14 3. Feelders-Westra 408 (91) 4. Broeren-Broeren 404 95) Burger-Ottelé 400 (103) I. Echtpaar Touset 384 (109) 7. Van Dijk-Stencier 366 72 Steffcns-Berfelo 350 64) f. Dames Werat-Ravestij n 355 76) WOENSDAG Bet Zonnehuis, 2-5 en 7-9 u.: Welfare-bazaar. Harmonie, 2.15 uur: Bijeenkomst Ned. Ver. van Huievrouwen.; lezing over elektr. dekens, «aimonlc, 8 u.; Forumavond cultureel rapport Stadhuis, burgerzaal, 8 u: Vergadering jeugö- gemeenteraad Luxor, 2.30 uur: Rinty'savonturen. (a.l.); 6 Uur: Strippoker (18 Stadsgehoorzaal, 8 uur: Fantomas fll j.h DONDERDAG Volksgebouw, 2 uur: Bijeenkomst Co-op' vrouwenbond. stadsgehoorzaal, 8 uur: Cabaretavond pers.- ■t ,y5reil)glng Holy ziekenhuis. r-uxor, 8 uur: Laat ze maar schieten (14 3- APOTHEEK Geopend; Delta-apotheek, Floris de Vjjfctó- laan 112, tel. 8888. 17 aovember wassende maan Zon. op 8.03 uur; onder 16.47 uur Maan op 13.28 uur: onder 20.42 uur :0. Echtpaar v. d. Berg 304 74) le Klasse: 1. Mevr. Burger-Hoek 59.89 (62.70! 2. De Keyzer-Movr. Berkhout 58.02 (62.70) 3. v. d. Velden--Voortmeyer S2.39 (49.21) 4. Poot «mevr. De Jong 51.64 (57.14) 3, Ketting-Verheul 51.CP (55.56) 6. Verschuur-Van Kampen 50.82 (45.03) 7. v. d. Lelij-Berkhout 50.00 (48.41 8. Van Ha-Dekker 49.67 (47.62) 9. Dames Nieuwen/burg-De Haas 48.87 (45.24) 10. Van Gelderen-SphnVter 48.50 (4.3,65) 31, Mver. sigterman-Crama '48.35 (33.89) 12. Tit-v. d. pluym 47.12 (43.41) 13. De Rui ter-mevr. Heek 47.01 (53.97) 14. Mevr. Reeser-v. d, Tuuk 46,30 (44,44) 13. Van Dorp-Tol 45.58 (38.30) 16. Echtpaar Pors 45.36 57.94) 2e Klasse: 1. Echtpaar Kuv-pers 60.52 (46.83) 2. Reedijk-Wülemsen 55.72 (42.06) 3. Seyn-Tubbmg 55.52 50.79) 4. Kartogh-StahH« 54.76 (61.II) 5. Mevr. v. d, Berg-Heynen 54.07 (51.59) 6. Vredebregt-Vnn Velzen 53.39 (59.52) 7. Mevr. Borranl-Jartse 52.67 (48.41) 8. Van Vlijmen-De RuiterSi.79 (56.35) 9. Peenstra-FönUjn« 51.42 (58.73) 10. Mevr. BerkeMer-Seip 50.99 (42.06) 11. Dames 51 aa*.-Rook 50.79 (47,62) 12. Kook-Yerhey 50.14 (53.73) 13. Mevr. Feelders-Van Dorp SO. 19 <42.061 14. Rerveltng-De Hond 48.80 (46.03; 15. Echtpaar Bergshoeff 48.15 (50.001 16. Echtpaar Hoek 47.49 (Sl.SS) ï-7. Teeuwen-Wor.dergém 47.42 (51.59) 18. Gebrs. De Haart 47.08 (54.78j 19. t>e Jorg-De Haas 46.03 (30.79- 30. Echtpaar De Wit 46.03 (40.48) 21. Drop-Sanders 44.52 (46.381 22. Echtpamr V* ö- Berg 42.86 (45.541 23. Echtpaar Rtruijk 42.53 (31.50) 24. Dames joppe-Ran 40.88 (45.54) zaterdag gehouden collecte na het optre den van de cabaretgroep De Emmer, welk cabaret gisteravond eveneens luister bijzette aan de viering van het grote feest. Dit bedrag komt ten goede aan de sociëteit in gebouw Obadja. De heer D. Roodenburg, -oud L. en V,- lid toonde zieh zeer dankbaar voor de pe riode welke hij bij de vereniging mocht be leven, hetgeen hen. veel vreugde had ver schaft. fllöO,- bood de heer R. Verboon aan namens de Obadja clubs en de junioren van L. en V. Onder dit bedrag bevond zich de opbrengst van de speldjesactie. De heer A. .Wapenaar, voorzitter van het Stichtingsbestuur zei dat de Stichting de zalen gratis beschikbaar had gesteld voor de gehouden bijeenkomsten, in liet kader van de viering van het jubileum. De heer B, Broek, voorzitter van Argus en de heer A. Booij van de Instuifcömmis- sie boden elk een spot-ligt aan voor het gebouw. Een bandrecorder vormde het ge schenk dat de heer H. Hofman namens de Film, Commissie (FICO) overhandigde. Het stemde de heer S. Boogaard tot voldoening dat het werk bij L. en V. in de laatste jaren van opzet is veranderd en ook memoreerde hij dat tal van L. en V.- huwelljken waren gesloten. Namens de L. enV.-dubs was hij verheugd over deze ontwikkeling, Verder werden' hartelijke woorden ge sproken door de heer L. Vermeer, namens de nieuwe L. en V.-sportcommissie: de heer M. v. Rossum namens het Bazuin koor en door de heer M. Bot van De Pij pers. Hij zei dat de bond tussen L. enV. en De Pijpers weer aan het verstevigen is en bood bloemen aan, Liefde en Vrede-voorzitter, de heer K. v. Vliet dankte alle sprekers voor hun fe licitaties en geschenken en deelde mede, dat het Centraat Bestuur dankbaar ge stemd is, dat het zich geen zorgen behoeft te maken over gebouw Triangel. In het bij zonder richtte hij zich tot de heer H. Langstraat, beheerder van het gebouw. In de bovenzaal van het gebouw had de Vlaardingse Kunstkring Nos et Vos een expositie ingericht van diverse collages en ander ^werkstukken van deze groep waar- van de leden de Academie van Beelden de Kunsten te Rotterdam bezoeken. De meeste werken waren afkomstig van de heer Huub Isendoom, de andere waren can An Jongeling, Gyna Hofmans en Jaap Boerdam, Veel belangstelling ging op de eerste etage ook uit naar de expositie L. en V. 80 jaar waarin men diverse affiches en bla den aantrof, die in de geschiedenis van L. en V. de aandacht trokken. Tijdens het eerste gedeelte van de bij eenkomst werd muzikale medewerking verleend door de Smogtown. jazzband te Vlaardingen. Vrijwel alle aanwezigen had den gehoor gegeven aan het verzoek om De Rotterdamse Zwem- en Poloclub (RZ PC) hield een internationale zwem- vijfkamp, waarvoor werden uitgenodigd SZC uit Schiedam, VZC uit Vlaardingen, ZPC (Charlois) en de Duitse Sportverein Leverkussen. VZC was verzocht met een B-selectie uit te komen., waardoor VZC ronder Mirjam van Hemen.. Conny Buys en Gerard van Opstal verscheen. Wout Schouten, won de 50 meter rugslag i?oor jongens van 12 en 13 jaar in 35.4, met op de'2e plaats Ruud Bes.'; van SZC. Bij de meisjes werd Mar ja Viskil van SZC winnares en Lenie Teekens in 37 tweede. Ook de 100 m schoolslag heren werd een VZC-zege. Kees Smit bleef dit maal onder de 1.20 en finishte als eer ste in 1.19.8. Jan Stigter noteerde 1.28. Ook bij de dames kon een VZC-zoge wor den geboekt. Cora van der Veer liet de chronometers op 1.28.2 stilstaan, waarmee zij een persoonlijke recordtijd maakte en dicht in de buurt van het ciubrecord van Nel van der Vaart kwam. Jan Eijsberg leverde eveneens een uitstekende presta tie. Hij won de 100 meter vrije slag jon- ens tot 16 jaar in de voor hem persoon lijke recordtijd van 1.04.8. Op dit nummer voor meisjes had Mar ja de Jong aan 1.14.8 voldoende om als eerste aan tikken. Op de 100 m. rugslag heren werd voor Wout Schouten een tijd van 1.18 af gedrukt, Bij de dames wan Marjo Viskil en werd Frida Zebel achter N, Pee van RZ4:PC, derde in L25. Tngrid Willems won in 1.12.3 de 100 meter vrije slag dames en Rob Zijlstra van SZC werd in 60 rond winnaar bij de heren. Jan Eijsberg en Henk van Gelde ren kwamen beiden, tot 1.07. Haar derde Ze prijs won het SZC-meisje Mar ja Vis kil op de 50 meter vlinderslag meisjes'.tot 14 jaar, met Tineke EJaat op de 2e plaats xn 41. Dezelfde tijd maakte Rob Valk bij de jongens, 9 seconden na de winnaar Ruud Beeie. Op de 50 meter schoolslag voör deze leeftijdsgroep noteerde Anja Bui bij de meisjes 41.4 en Rob Valk bij de jongens 41.6 Op de estafettenummers werd SZC win naar van de 6 maal 50 meter wisselslag beren met J. Tetielaar. R, Klarenbeek, R. Kramer, N. Kramer, O. Leemans en Rob Zijlstra, VZC werd 2e met Jan Eys- berg. Wout Schouten, Kees Smit, Her.k van Gelderen, Ben Smidsens en Jan Stig ter. Met Mar ja de Jong. Ingrid Will ems. Co- 1 van der Veer en Anneke de Ligt werd VZC winnaar op de 4 maal 50 meter vrije slag dames en SCZ 2e met M. v.d. Mark. A. Garnaat. L. Vermeer en R. Rotteveel. Op de 4 maal 50 meter schoolslag jon gens tot 14 jaar werd SCZ le en op dit nummer voor meisjes VZC, Eveneens ïe werd 5ZC op de 4 maal 50 meter wissel slag met Leenmans, Ztjlstra en M, en R. Kramer. VZC 2e met Wout Schouten, Koes Smit. Henk van Gelderen en Jan Eysberg. Bij de dames was het weer andersom: VZC Ie met Frida Zebel. Anja But. Mar- ja de Jong en Ingrid Willems. SZC 2e met Marja Viskil, Marje Vijfwinkel, Toos Rotteveel en T. GoóL SZC won deze vijfkamp met VZC op de 2e plaats. De afdeling tafeltennis van de Rotter damse Ontspannings Vereniging „Shell" beeft het voornemen om op zaterdag H januari 1967 een groot tafeltennistoernooi te organiseren in de hal van het sport park „De Vijfsiui2en" te Vlaardingen. Een dergelijk toernooi werd voor het eerst gehouden op zaterdag 8 januari en toen werd het toernooi besloten met een feestelijke Chinese maaltijd in de club zaal. Het ligt in de bedoeling om ook na het tweede toernooi gezamenlijk een maaitijd te nuttigen. Er kan worden gespeeld in vijf klas sen, terwijl in eike klasse 2 eerste er, 2 tweede prijzen beschikbaar worden ge steld. Alle VEaardingije tafeltennisvereni gingen die aangesloten zijn bi; de XTTB kunnen aan het evenement deelnemen. Er wordt gestreefd naar een poule-ïnde- ir.g van ongeveer 6 teams, welke een halve competitie spelen, zodat iedere deel nemer 5 enkel- en 5 dubbelspelen zal kunnen spelen. Eden begint '9 morgens om 8.30 uur en om 17 uur zal het toer nooi beëindigd zijn. In tegenstelling tot het dit jaar gehou den toernooi willen de organisatoren voor het Nieuwjaarstoemcoj a.s. geen beper king invoeren voor het aantal inschrijvin gen. Men kan zich npaeven via de vere nigingen waarvan men lid is. Na driema&ï verloren en driemaal ge wonnen te hebben. Heeft Damclub Schie dam (DCS) haar zevende wedstrijd tegen Constant 2 met een gelijkspel beëindigd. Onze stadgenoten hadden een zekere winst in handen, maar door enkele gro te fouten ontkwamen de Rotterdammers aan verlies,. Vrijwel de hele wedstrijd ging d© strijd gelijk op. De eerste uit slag kwam eerst na 3 uur spelen. Aan alle borden was er spanning en beide tientallen hebben zich volledig ingezet voor de winst. De krachten waren ook ongeveer gelijk, zodat een gelijkspel wel de beste uitslag is voor deze bijzonder spannende en sportieve krachtmeting. Dat alle spelers duidelijk op winst speel den, blijkt uit het geringe aantal remise partijen, namelijk 2. L. Vrijland vér- keek zich in een gewonnen stelling zo dat hij genoegen, moest nemen met remi- M. den Houting speelde, zoals steeds, een rustige wedstrijd, die ook remise werd. De heer H. Mirck blunderde ook in een gewonnen stelling, wat hem direct verlies bracht. Hier staat tegenover dat H. Klein van Constant 2 ook blunderde, wat de punten bij J. de Wildo bracht Voor winstpartijen zorgden J. C. Oxiinfc, de Wilde. W. C, Heuvelman en C. W. van Dam. Verlies leden C. den Boer, H. Mirck, C. W. Sleeuwenhoek en B. Quist terwijl L. Vrijland en M. den Houting remise speelden. DCS heeft nu 7 puntert uit 7 wedstrijden en Constant 2 9 uit 8 wedstrijden. DCS moet nog één wedstrijd spelen en weJ ;egen Excelsior, dat met 3 punten uit 7 op de voorlaatste plaats staat en moet winnen om in de hoofdklasse te blijven. Ook DCS is erg gebrand op winst, zodat het weer een spannende strijd belooft te worden. Beide tientallen ontmoeten elkaar op dinsdag 22 november bij Excelsior te Rotterdam. Het was zaterdag een goede dag voor Visser, de teams van de handbalvereniging Hol landiaan. Ket eerste herenteam liep met 26—8 over Hoogvliet heen, het tweede he renteam won met 158 van Unïtas 2 en het eerste damesteam zegevierde met 32 over HVZ, Met deze resultaten open den deze Hollandiaanteams het zaaise:- soen, met de Energiehal en de Margriet- hal als strijdtoneel. Van de 2S door het eerste team ge scoorde doelpunten nam F. de Grebber er tien voor zijn rekening. J. Kruïzinga en D. van Oosten elk vier, D_ van Zessen en J. de Jong elk drie, terwijl N. Assen berg en D. v.d. Brug met een treffer een aandeel in de score namen. Bij de rust was de stand 184. Eindtaad 268. Het tweede herenteam leidde bij de rust slechts met 43. Na een 0—1 ach terstand werd door J. v.d. Reyden (2 maal) en N. Assenberg 3—1, waarna Uni- tas 2 de achterstand tot 43 terugbracht. Maar na de hervatting brak Hollandiaan pas goed los. J. v.d. Reyden scoorde maar liefst vijf treffers en N. Assenberg en P. v. Wezel deden ieder met twee doelpunten een duit in het zakje. Eind stand 15—8, In de dameswedstrijd Hollandiaan-HVZ opende N. v. *t Zandt voor HVZ de score. Daarbij bleef het tot de rust, hoewel A. Bij wijze van proef is de leeszaal van het gemeentearchief dit jaar op twee avonden voor 't publiek geopend geweest, naast de normale openingstijden. Op 1 no- ember bleek, dat in totaal 90 bezoekers van die mogelijkheid gebruik hebben ge- maakt; er heeft zich een vaste kern ge vormd van regelmatig terugkerende be zoekers. Gemiddeld kwamen er vier be-' zoekers per avond; het hoogste aantal was tien en maar op één avond hel as toen bijzonder wam kwam er he- lemaa! niemand. Er is dus zeker van be langstelling blijk gegeven. Tegen het eind van het jaar wordt beslist of het archief ook in 1987 enkele avonden per maand oor het publiek geopend zal zijn. Vóór 1 september de datum van de grenswijziging was de oppervlakte van de gemeente Vlaardingen ruim 2.083 ha. Van Maasland werd op genoemde datum ruim 337 ha Vlaardings gebied en van Maassluis 394 ha land en ruim 92 ha wa ter. Hiermee kwam de totale oppervlak te op 2687 ha. in jacquet of in het lang te verschijnen. Dat het geheel een uitstekend verloop had was mede te danken aan de heer J. an Dorp. die de leiding van het jaarfeest op voortreffelijke wijze voor zijn reke ning had genomen. In. ons bedrijf te Vlaardingen is plaats voor eventueel enkele dagen per week. Bekendheid met het vak strekt tot aanbeveling. Sollicitaties liefst schriftelijk aan ons filiaal Korte Hoogstraat 293i te Vlaardingen of mondeling na telefonische afspraak no. (01898) 6292. Dooa HOOGENDAM 6EKUEÖ ...gogo SEKUEO Rotterdam; Jonker Fransetr. 92 en 130 Vfaardrngen: Korte Hoogstraat 29-31 De winkeliersvereniging Promenade- Wost doet dit jaar mee met de Sint Ni- colaasactic van de Viaardïngse Midden- standscentra Je, maar beeft daarnaast ook een eigen actie op touw gezet, die geheel is gericht op het kind. Het bestuur heeft een zestal voorstel lingen georganiseerd mat 't zo populaire programma van Swïébertje met Brom snor, de burgemeester, Saartje enz. en deze voorstellingen in <le Stadsgehoorzaal zullen dus door in totaal 4200 kinderen kunnen worden bijgewoond. De toegangsbewijzen hiervoor worden beschikbaar gesteld tegen inlevering van zegeltjes, die tot en met 24 december, gedurende een periode van zes weken uit gereikt zullen worden naast zegels, die normaal in omloop rijn. Honderd zegels één bij aankoop van geven recht op een plaatskaart, die verkrijgbaar is in „De Goede Hoek" aan de Floris de Vijfdelaan. De voorstellingen worden ge geven op zaterdag 24, vrijdag 30 en za terdag, 31 december, telkens om twee en om vier uur. In 1865 hebben 51 personen een beroep gedaan op het gemeentelijke studiefonds. Van deze aanvragen werden er in totaal 29 afgewezen, drie ingetrokken eu vier aangehouden. Voor de overige is voor f 1050 toegekend aan bijdragen in de stu diekosten en voor f4050 aan renteloze voorschotten. De bijdragen werden verstrekt vo.or de opleidingen: Balletacademle^ HBS, UTS, Academie Lich, Opvoeding e*n Conservato rium; de renteloze voorschotten voor: HTS, onderwijzerfes). HBS, Famous Ar tist School, Hogere School voor Scbeeps- werktuigkundigen en Academie voor Maatschappelijk Werk. De afwijzingen geschieden in achttien gevallen wegens toekenning van een rijks- studieloeiage; vijf omdat niet tijdig een rijksatudietoelage werd aangevraagd; vijf 00 grond van het inkomen en écn wegers onvoldoende studieresultaten. De vier aan gehouden. aanvragen worden beoordeeld na kerstrapport. Slechts twee twaalftallen van de korf balclub Vlaardingen verschenen zondag Ln competitieverband binnen de lijnen. Het 2e twaalftal moesi thuis met 3—5 de zege la ten aan Ten Donck. maar het 3e twaalftal boekte ee-n klinkende 100 zege op Ber men 2. Het 2c twaalftal miste aanvoerder Rob Smith. In de Ie helft veroverde Ten Doek' zich een 0—3 voorsprong. Pas na een kwartier in de 2e helft noteerde "Vlaardin gen zijn le doelpunt, waarna Ten Doek tot 1—5 uitliep, maar Vlaardingen haalde tot 3—5 op. Achter WTON 2 met 2 verüespun- ten volgen nu Ten Donck, Ons Huis 3, Velox 2 en Vlaardingen 2 met 4 verlies- punten. Vlaardingen 3 stond bij de rust mei 3 0 voor, Ir. de 2e helft werden hieraan nog 7 doelpunten toegevoegd, zonder dat de Bermen tot een leg en punt kwamen. Zondag komt Vlaardingen voor de micro- series uit. met alleen de doel vrouwe voor zdcb, de kans van de dag had Hollan diaan op 11 te bron gen. Maar na de hervatting gaven cie Hollandiaandames de toon. aan en bogen E. v. d. Ahrend, R. Kalk en I. de Baan do stand in een 31 voorsprong om. Vlak voor tijd kwam HVZ op 3—2. Zaterdag speelt her. eerste damesteam in de Energiehax .tegen ADO; aanvang 22.15 uur. Voor zondag staat in de Mar- grierhal op het programma: Dames: Hollandiaan 2Neptunus 2, 11.15 uur; heren Hollandiaan 1Dynamo 3. 9 uur: dames junioren: Hollandiaan-— UVG 2. 3 uur. Het lc heremeam van Basket Boys heeft het tegen het sterke BOB 1 uit Oud-Beijer- land niet kunnen bolwerken. Het kwam met een eervolle 56—35 nederlaag uit de bus. Leen Boom nam. in de le helft alle 16 punten van Basket Boys voor zijn rekening, maar J. de Liefde van BOB overtroefde hem nog royaal met 25 stuks. Als verdediger onderscheidde zich Bob Slavenburg, hoe wei hij om studieredenen nooit komt trainen, Jan Groen debuteer de veelbelovend. Het 2e herenteam won met 2013 van DOC uit Rotterdam, na bLj het afsluiten van de le helft tegen een 6—12 'achter stand te hebben aangekeken. Vlak voor tijd beslechtte Gerrit Visser de strijd in het voordeel van Basket Boys. Simon van Zuilen scoorde met 8 stuks d© .eeste punten. Voor de huishoudelijke competitie van de Vlaardingse Damvereniging werden de ze week gespeeld de partijen: L. TornP, Al bias 2-0; J. Weisscher T. Poot 2—0; L. Smits—S. M. Korver 2—0: G. Vos—M. Mooi; 2—0; J, Lucas- sen jrL. Torn 20; ft. de VriesJ. v, i- Ploeg 0—2; C Biel—C v. Veelen 0—2 R. C. v. Woerden—W Achterberg 0—2; C. J. SuykerJLucassen jr. 0—2: J. Vermeulen—W, F. Verburg 11; G. Vos J. Weisscher lL VDV 2 gaat donderdagavond naar Rot terdam om daar een competitiewedstrijd le spelen tegen Charlois 4. Om in de run ning te blijven is winst wel gewenst voor da VDV-ers, De Viaardingse recherche heeft een 23- jarige Groninger aangehouden, d bekend heeft te hebben ingebroken in twee di rectieketen te Amsterdam. De man is op transport gesteld naar de Amsterdamse politie. Doordat hij op het .mispunt Burg. De Bordespleirt - Rozenlaan - Asterstraat geen voorrang gaf, roert een 35-jarige stadgenoot tegen con personenuuto. Ais ge volg van die aanrijding liep de bromfiet ser een hoofdwond op terwijl zijn 28-jarige duopassagiere het rechterbeen brak. Aan de op het, She3 I-sportpark te Vlaar dingen gehouden voorror.de van de Martini- drive hebben 59 bridgeparen deelgenomen. Zij waren ondergebracht in 8 groepen, waarvan de no's 1 en 2 zich voor de kwart-finalen plaatsten. Dat waren: A 1; 1. Echtpaar Den Brinker, 2. Van Gelüeren-Splunte- A 2: I, Das-Steffen, 2, Van Kop pen-K uyper.«. BI: 1 Den Ouden- Den Ouden, 2. Bakker-Boelaars. B 2; Echtpaar Luyten, 2. Bisht-Meester. C 1: 1. Echtpaar Schreve!, 2. Berfelo-Steffenz. C 2; I. Broer en-B roeren, 2. Van Dijk- Stentïer. Dl: 1. Bruak-Sigterm&n, 2. Eikenaar-Reimcr. D 2: I. Echtpaar Dr Goey, 2. Grachten-Groen. VZC-led en hebben deel gen omen aan ad- spiranten wed strijd en, welke de Vecht streek in Utrecht organiseerde. Mirjam van Hemert won de 100 meter vrije slag meisjes.in 1.05.6, Conny Buys noteerde 1.00.-, maar werd gediskwalificeerd. Bij de jongens noteerde Jan Eysbergen een lijd van 1.06.-, terwijl hij op de 100 rrt. rug- siag in 1.12.. aantikte. Hogere, erfpacht voor St. Jozef In 1916 is aan de RK bouwvereniging St. Jo zef tussen Huysmansstraat. Van Beveren straat, Anth. Muy«straat en VVcstfranke- l&ndsesiraat eea terrein groot 4437 sn2 in erfpacht gegeven tegen een canon van f1691. In 1958 is deze verhoogd tot f2.113 en overeenkomstig de gemaakte afspra ken zaJ deze. behoudens goedkeuring door de Raad, thans worden gebracht op ƒ2958,50 vermeerderd niet vijf procent voor administratiekost en.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1