RBTTEBDAMSCH MWSBLAD Raad akkoord met begroting Rotterdammer reed bijna twee voetgangers omver PW ALLERHANDE ZAKEN IN LAATSTE AVOND VAN BEGROTINGSDEBAT Plattelandsgedoe van 100 jaar geleden Eigen fractie valt wethouder van „allerhande zaken" af VOOR DE KANTONRECHTER Schiedams Voetbalparade KLACHTEN Zure toon .mm,.- v Geen luister- Muzikale Zioarte Pieten bij leerlingenuitvoering AT <r? AAft. ANNEER Bejaarde man lag dood in zijn woning Burgerlijke stand vergunning voor autoradio AUTORADIO Opbrengst Klaprooscollecte Uit het politierapport Boeiende lezing over reis door Macedonië Hooïdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 ROTTERDAMSCH HIEOWSBLAD VRIJDAG 23 NOVEMBER 1966 B over bezorging Schiedam: van 18,3019-30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telef. 265828, Vlaard.dijk 171b SCHIEDAM Donderdagavond omstreeks kwart voor clï kon burge meester Roelfsema triomfantelijk constateren, dat de raad de begroting voor bet jaar 1967 had aanvaard met voor de gewone dienst een eind bedrag voor inkomsten en uitgaven van 42.090.183,45 en voor de kapi- taaldieust aan inkomsten 312.327.317,06 en voor de uitgaven de som van ƒ310.026.513,60, zodat er een batig saldo is van 1,400.803,46. Mevrouw 3. H. H. Gerding—Eggiuk en mevrouw A. C. M. Blaauvv—Rieu (beiden PSP) tekenden aan, dat zij geacht wilden worden tegen enkele posten, de B B. en-de Europese;Vercniging betreffende, te hebben gestemd. De burgemeester sloot de vergadering met een toespraak^ waarin hij constateer de. dat er bijzonder veel ter sprake is gekomen, bij de algemene beschouwingen en bij de behandeling der begroting. Hij noemde het haast onontkoombaar, dat pien elkaar bij de discussies rake woor den heeft toegevoegd; dat is bij de heer sende meningsverschillen ook wel iSegrij- pelijk. maar zei hij, toch wil ik vast stellen, dat wij ons met elkaar hebben ge zet aan een stuk arbeid dat voor de ge meente voor het komende jaar van groet belang is en dat we hoe dan ook met elkaar bij deze begrotingsbehandeling de gemeentebelangen voorop hebben gezet. Als er hier en daar misschien maar ik hoop van niet een angeltje in het hart van een van ons zou zijn blijven steken, dan hoop ik, dat in het komen de jaar dit angeltje door onderlinge ge sprekken weer wordt weggenomen.." Helemaal zo eensgezind als uit' deze woorden blijkt, is overigens ditmaal de arbeid in de gemeenteraad niet geweest. Het name was het wethouder Vn Bocho- vc, die kennelijk geladen 'en zonder ook maar iemand te groeten de raadszaal verliet. Even ie voren had. een woord voerder, nota bene van zijn eigen frac tie, hem toegesproken met de titel „Wet houder van Allerhande Zaken" Dit bij de opmerking over het formaat van hei gemeentelijke briefpapier en over cij fers achter de komma. Het was ook niet leuk voor hem. dat de heer Boerman vond dat het briefpapier der gemeente een antikwarische indrhk maakte en dat al een paar keer op verbetering1 was aan gedrongen, Hij zei. dat de wethouder in zijn antwoorden een beeld opriep vaneen ambtenarenwereld, die zich niet graag waagt aan modern gedoe. „Dit lijkt meer op een gemeente honderd jaar geleden op het platteland dan op de toestand hier", zei de heer Boerman De wethouder antwoordde hierop ten slotte met iets, dat men zon kunnen vergelijken met de portefeuillekwestie bij een minister, ..Het moet mij van 't hart", zei hij. „dat de zure toon van van de grootste fractie, voor de amb tenaren en voor ons college uitermate onverteerbaar is en dat de mogelijk heid bestaat^ dat bet gauw zover komt, dat" ik weiger achter de wethoudersta- fel te zitten om op deze ivïjze toege sproken te worden". Reeds de avond tevoren waren er enkele toespelingen van de burgemeester geweest, die dui delijk maakten, dat er in het college spanningen bestonden of we! spannin gen tussen de wethouder Van Bochove en d© partij, waaruit deze is voort ge- a»evrouw Krikke-Heln (l'.v.d.A.) c. 1'. N. Lansbergen (K.V.P.) SCHIEDAM. Muziekschool Hakkcrt heeft traditiegetrouw woensdagavond een leerlingenuitvoering gegeven in gebouw Arcade. De zaal was stampvol met leer- lingen en hun ouders, die eens een. kijk je kwamen nem.cn en vooral het oor te luisteren kwamen leggen of hun kinderen vorderingen hadden gemaakt op muzikaal gebied bij de lessen. De heer L. Hakkert Sprak een wel' komst woord. In tegenstelling tot andere jaren konden de aanwezigen deze avond ook 'luisteren naar muziek van acht cm negenjarige kinderen. De voorgaande ja ren kreeg de heer Hakkert weieens een klrcht over de geluidsinstallatie. Een do cent van de muziekschool zorgde nu voor het geluid. De heer Hakkert was nog niet uitgesproken of eed enorm lawaai van trappelende voeten op hei podium kón' digde de komst van twee Zwarte Pieten aan. De kinderen hebben^ er, zich over ver wonderd, dat Pieten muzikaal kunnen zijn. Zij gaven een charmant stukje mu ziek weg op de gitaar. Het Spaanse tem perament van de muziek zal de Goede Sint weer even aan 2ijn land hebben her innerd. Do „Gïtar Boogie" klonk fijn, al was het optreden van de Pieten aanvan kelijk aarzelend te noemen. Ook de knech ten van de Sint hebben weieens planken koorts. De gehele avond hebben leerlingen hun best gedaan het geleerde zo goed moge lijk in praktijk te brengen- Een heel sca la van instrumenten passeerde de revue: soms was het moeilijk de gang bij te hou den. De leerlingen hebben over het alge meen bevredigend gemusiceerd. Het pu bliek heeft hen steeds gesteund met aan moedigend applaus. Als uitzondering noe men wij de negenjarige leerlinge Yvonne, die beheerst Beethoven's „Sonatine in g" op de piano speelde. VRIJDAG 25 NOVEMBER Arcade: 20 uur, Neö. Bond van Vogehieöieb- 1 berst Vogelten toon stelling. Btusum; Cnrda: 20 uur, NCGOVt vergadering. Tl-soli: 19.30 uur, Mega's: fan-avond, Wijkcentrum: 20 uur, St. Cecilia: Zangvereni ging: feestavond. BIOSCOPEN fassase Theater, 2 en 3.15 uur: „De spion met het kanten broekie" (a.I.). Za. en z. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Monopole: dag. 2 en 8 uur, „Gladiatoren in de aanval" (14 jr): vr„ za. en zo. 2, 7 cn 9.15 uur, „Slavenjacht" (14 jr> op de zo. en j w, matinee. Za-naclit 12 uur: ,-Lulu" (13 jr). TENTOONSTELLINGEN Galerie Punt Vier: expositie hard-edge pain tings van Kees van Ravens tot 27 november. Galerie Wiegman: Expositie tekeningen van Cavarni. APOTHEEK Apotheek Ex-ers, Lange Haven SI, tel. 263242. Apotheek Kethel, Scüieü.weg 41f, tet 269.927. Mcj- O. N. de Graaff (P.v.d.A.) MIEP VAN LEEUWEN IN NIEUW' WINKELPAND SCHIEDAM Gist eren, he eft Miep van Leeuwen haar nieuw gezellig ingerichte naaimachinezaak geopend. Vele familiele den, zakenrelaties cn kennissen waren ge komen om Miep met haar nieuv.'e zaak te feliciteren.- Ongeveer een jaar geleden opende zij op de Broersvest haar eerste zaak in Schiedam. Zij wist dat dit maar tijdelijk zou zijn. omdat het pand met de grond gelijk gemaakt moet worden. In het afgelopen jaar heeft zij echter een grote klantenkring opgebouwd, zodat zij zich voor goed in Schiedam wilde vestigen. In de Hoogstraat heeft zij nu een nieuwe ruimte gevonden. In de winkel zelf staan verschillende typen naaimachines uitge stald. Onder de winkel is nog een ruimte, waar een grote sortering naaimachine- Maluku en misschien* zal NBSVV de oude is het atelier met een klein kantoortje. Behalve in Schiedam heeft Miep van Leeuwen ook nog een zaak in VI aarding en, waar zij dertien jaar geleden is begonnen. Op aansporen van haar man is zij hi deze branche terecht gekomen, eerst voor brei machines en later met naaimachines. Voor wat Schiedam betreft heeft Miep van Leeuwen nog meer plannen, maar de ze houdt zij liever nog even geheim. ST. NICOLAAS KOMT BIJ „DE DILETTANTJES" SCHIEDAM Sint Nicolaas komt in ge zelschap van zijn knechten zaterdag 26 no vember om 2 uur 's middags in zaal Tivoli op bezoek bij de leden van Jeugd. Toneel vereniging „De Dilettantes". De Schie damse jeugrl wordt uitgenodigd tegen slechts 50 cent per plaats dit grandioze feest mee te maken. Natuurlijk zal de Goedheiligman tracteren op lekkers. Ieder kind krijgt bij hel verlaten van de zaal een verrassing mee naar huis. Op die dag zijn de kaarten van 13 tot 14 uur verkrijg baar aan de zaal. De 70-jarige heer A. Kranendonk is gis teren dood in zijn woning aan de 'Rijks straatweg 109 in Ridderkerk aangetrof fen. De man lag onder aan de trap in zijn huis. Hij werd door zijn zoon, die op zijn herhaaldelijk bellen geen gehoor kreeg, gevonden. De man had een hals wond. Yermoedc- 'ik heef hij een hartaanval gekregen en Is van de trap gevallen. Een stuk van do leuning heeft hij in zijn val nog mee genomen. Hij was de avond tevoren nog met zijn zoon meegereden om diens nieu we zaak in Hendrik Ido Ambacht'te be- kijken. T GEBOREN: Irene C. d.v. C.J. Schaap cn B.C- Bevaart; Cornelia cl.v. P. van Zellem en G. Vreeswijk; Jolanda M.d.v. G.W.M, van Kollenburg en S.I. Wade: Kornelis L. z.v. G- Daniels en J.M.P. van Buuren; Adrianus Ï\W. zv A. Bal en S. J.M. Kadee; Mireille H.P- d-v. J.H. Kreu- gèr en J-M. Jutte; Monique JM. d.v. A. j M van Krugten en S. P. Huijsdens; Robert P. z. v. H- F. M. van Leeuwen i N. M van ÏJperen OVERLEDEN: J. Eschbach. 83 jr;J.G. Cieremans ,49 jr; Y, Monté oud 5 dagen; j. Coltée, 85 jr. A. Blok 87 jr Overleden: S J Poot, 81jrt komen, nl., toen de heer Simons als fractievoorzitter van de PvdA had mee gedeeld niet geheel achter de nieuwe taakverdeling in het college te staan, maar er zich toch bij te willen neer leggen. Even was toen in het antwoord van da burgemeester, behalve voldoening, iets te beluisteren in de geest van: „en dat is maar goed ook, omdat anders konse- kwenties mogelijk zouden zijn geweest. „Wethouder Van Bochove heeft een zwa re en ondankbare taak gehad in de af- (dopen jaren. Zijn toon is telkens som berder geworden en hij is verbitterd door de uitzichtloze spanning tusnen rijksover heid en gemeente. Ook zonder de zure toon van de lieren Boerman en Simons moet zijn verlangen, er naar uitgaan om er een streep onder te zetten. Nu hij ook nog zijn oude liefde, de sportporte feuille, heeft moeten opgeven, is er ken nelijk voor hem. geen aardigheid meer aan. SCHIEDAM. Tamelijk ernstig was de taak tegen de Rotterdammer J. vd, H., die Woensdagmorgen voor het Schiedamse kantongerecht moest verschijnen omdat hij met zijn auto was weggereden zonder acht te slaan op twee voetgangers. „Dat was wel een fraaie zaak", begon de kantonrechter. „Twee voetgangers staan daar doodgemoedereerd te praten en worden plotseling bijna omvergereden door een auto, die bovendien rusti; bleef doorrijden". „Ik heb niks gemerkt", verweerde H. 2ich. „Ik zat aan de linker kant te kijken en reed langzaam voor waarts omdat ik een andere auto moest passeren.' Ik heb helemaal niets gezien, behalve dan dat ik die twee mensen rus tig voor mijn auto zag weglopen". „Dat kunt U nu wel zeggen", antwoord de mr. "W. E. van Vloten, „maar die twee mensen, die u zo rustig zag wegwande len hebben tegenover de politie iets heel anders verklaard, nil. dat ze nog maar nauwelijks weg konden komen. De één zag nog net kans opzij te sprin gen voor uw wagen en de andere heeft een hele tijd steunend op uw motorkap getracht weg te springen, voordat u hem in de gaten kreeg en stopte". De officier van justitie zei in zijn re kwisitoor dat H. of gereden had als een wegpiraat of op da; moment niet ui* bad gekeken, „In ieder geval", zei hij. is het niet normaal zoals u daar gere den hebt en zeker heel gevaarlijk". Hij eiste tegen H. een boete van 75 gulden of 15 dagen met een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden met een proeftijd van twee jaar en één van 25 gulden of vijf eis veroordeeld dagen omdat <H- ook nog zonder kenteken bewijs gereden had. De kantonrechter maakte hiervan tenslotte 15 gulden Of drie dagen en 75 gulden of 35 dagen. L. A. H. uit Schiedam verscheen voor de kantonrechter om zich te verantwoor den over het feit, dat hij geen lui sterver- gunning had gehad voor zijn autoradio. ..uw gedrag ten opzichte van de verbali sant", begon de kantonrechter kan ik niet geheel juist vinden. Er staat hier dat u tegen de agent hebt gezegd dat u het flauw vond. dat u daarvoor een bekeuring kreeg en dat het op een dergelijke ma nier wel heel gemakkelijk was voor de politie om het bonnenboekje vol te krij gen". H. knikte. ..Dat zat zo", zei hij. „Ik werd aangehouden voor een controle en ik dacht dat alles aan. mijn wagen in or de was. De remmen en het stuur werkte orima, d0 lichten ook en i'k had alle pa- kaart. Eerst werd daar helemaal niet naar gevraagd, totdat de politieagent mij m'n papieren teruggaf cn terloops de vraag stelde of die radio uit de wagen kon wor den genomen. En omdat dat niet kan moest ik in het bezit zijn van een luisterver- gunniug, die ik niet had". „U vindt dus", onderbrak de officier van justitie de woordenvloed „dat de controle moet ophouden, bij de dingen die u niet hebt. Alles mag worden gecontroleerd, tot dat de onderzochte te kennen geeft dat hu niet alle papieren bezit en dan moet de politieagent ermee ophouden, en de man door laten gaan. Als u op die manier re deneert kunt u evengoed van de agent \reriangen dat hij zich even omdraait wan neer u door een rood stoplicht rijdt" Ove rigens zei hij de zaak niet zo heel be langrijk te vinden waarom hij drie gulden of één dag vroeg. H. werd conform de r SCHIEDAM Zijn er nu de Schie damse begroting X'oor 1967 ongewijzigd aanvaard is in de donderdagavond ge voerde discussies nog punten, die de moei te waard zijn. nog weer uitvoerig te wor den gereleveerd? Eigenlijk niet zo heel veel./tiet antwoord van wel houder mr. M, J., M, van Kinderen over de taken van dé Rijnmondraad? Drie weken geleden is de Raad voor Milieuhygiëne bijeengeko men. De water- en luchtverontreiniging is ter sprake gekomen en de afspraak, is ge maakt, dat de colleges van B. en W. uit Vlaardingen cn Rotterdam, die het nauwst bij deze verontreinigingen zijn betrokken, de zaak in hun college 20uden bespreken. Met ingang van 1 januari 1967 wordt er een deskundige aangewezen, die de alge mene leiding zal krijgen en per 1 januari 1968 zal de aangelegenheid door Rijnmond worden overgenomen. Dat is tenminste nieuws. Reeds nu schijnt met Rijnmond tc worden besproken, hoe de Hinderwet in het Rijnmondgebied kan worden toegepast.1 Deze taak hoort thuis bij B. en W. Wil men haar overhevelen naar Rijnmond, dan is dat een kwestie, niet voor de betrok ken gemeenten, maar voor het Rijk; dan is er n.l. een wetsverandering voor notlig. Een andere verdeelsleutel voor de kos ten van het water voor samenwonende ge zinnen, waarnaar mevr. J. Krikkc-Hein (PvdA) vroeg? Wethouder Van Kinderen zette uileen, dat het hierbij gaat om ge zinnen die gezamenlijk over een water meter beschikken. Daarin verandering brengen komt neer op splitsing van hun gemeenschappelijke aansluiting. En dit komt neer op meer betalen voor meter- huur en vaste rechten. Uiteraard is dit alleen actueel bij overgebruik. waarop mevr. Krikke doelde, maar bij serieuze klachten en grove onbillijkheden komt er nu ook al een ambtenaar praten om een redelijke regeling tc treffen, die partijen niet meer gaat kosten. De verkeersdesbundige ter bestudering van specifiek Schiedamse problemen, waarnaar de heer J. Scheffers" (PvdA) vroeg? De burgemeester deed de toezeg ging de kwestie tc bespreken met de Rijn mond Raad, die zoals bekend een Engels Bureau voor de bestudering der verkeers problemen. heeft ingeschakeld. Indien deze uitsluitend interlokale verkeersproblemen bestudeert, kati het misschien ook lokaal worden ingeschakeld, Eventuele conclusies zullen met de verkeerscommissie worden besproken. Aan de opstelling van het struc- •M. J. .M. v. Kinderen (K.V.P.) Mevrouw B. I{. M. Erdinc- Eggink <p.s.e.> tuurplan voor de binnenstad is wel con sultatie van verkeersdeskundigen vooraf gegaan. Wethouder M. Eykenaar nam nota van de wens van mevr. J. H. H, Gerding-Eg. gink (PSP) voor de nieuwe revalfdatieaf- deling- van het Gemeente Ziekenhuis een specialist te raadplegen. Maar thans heeft dr. v. d. Berg. de directeur van het Zie kenhuis, het gemeentebestuur voorgelicht als deskundige op dit gebied: het plan staat thans vast en ingrijpende verande ringen zijn niet meer mogelijk. Twee wethouders, de heren Eykenaar en Van Kinderen, bemoeiden 2ich met een vraag van de heer J. J. Hoogcar- spe! (PvdA) inzake het gebruik van drie kamerwoningen voor alleenstaanden. Noch tans kwam er niet uit, hoe het er met dat punt thans voorstaat. De heer Eykenaar concretiseerde ten. slotte de vraag van de heer Hoogcarspel als volgt: Kunnen wij ook driekamerwoningen beschikbaar stel len voor alleenstaanden en antwoordde: Ik zou willen toezeggen, dat ik er de komen de tijd extra aandacht aan zal wijden. Het lijkt mij- vooralsnog dat het niet direct haalbaar is, maar misschien is er een be paalde verhouding tussen alleenstaanden en a.s, echtparen als modus te vinden". Een vraag van de heer ir. C. Boerman (PvdA) omtrent de mogelijkheid van blok- verwarming inclusief warmwatervoorzie ning, leidde wethouder Van Kinderen tol de mededeling, dat bij de te bouwen nieu we woningen prijsopgave is gevraagd voor de Centrale Verwarming. Als die prijsaan vrage binnen is, met daarnaast de ver gelijkende cijfers voor Centrale verwar ming. inclusief warmwatervoorziening, kan worden nagegaan of inderdaad de door do heer Boerman genoemde mogeLijkheid be staat. Hetgeen ongetwijfeld een reële uit- zicht biedende aanpak lijkt. Wij zijn voornemens wekelijks bij on ze voonbeschouwingen voor het komende voetbalprogramma, ook eens de man uit de straat aan het woord te laten omzijn indrukken over het betaald en het ama- teurvoetbaYte geven, in het bijzonder per sonen op de achtergrond, die krach meeleven met het plaatselijke sport leven, in het bijzonder de voetbalsport Wij 'starten deze week met de heer Paul Eijk, oud-voetballer van de voetbal vereniging S.G.V., later speler ia het tweede elftal van Excelsior "20 en de laatste jaren penningmeester van de sup portersvereniging Kermes B.V.S. Over -de toekomst van het voetbal, was de heer v. Eij-k somber gestemd. Het be taald voetbal, zo is zïjn overtuiging, bloedt langzaam dood, althans als het op dezelfde weg blijft voortgaan. Sane ring zou een oplossing kunnen zïjn cn B. en W. zouden dit moeten animeren. Paul van Eyk is ervan overtuigd, dat als cr een betaalde voetbalvereniging in Schie dam is, de financiële steun niet achterwe ge j.al blijven. Maar wie is de sterke man in Schiedam die het voor elkaar kan brengen dat men krachtdadig gaat wer ken aan de sanering van het betaald voet bal in Schiedam? Wij hebben Paul van Eijk ook gevraagd een voorspeling te doen omtrent de wed strijden van het a.s. weekeinde en wij ia- ten zijn mening hieronder volgen. DHC '66SW. De roodgroenen kun nen nu bewijzen niet tot de zwakste van hun afdeling te behoren. Winst zit er in. Hennes DVSTubantia. Gelet op de prachtige prestatie van Hermes van af gelopen zondag tegen Baronie wordt ook deze wedstrijd gewonnen. DHS wint de thuiswedstrijd tegen Zwin- drecht. Excelsior '20 moet wat goed ma ken van zijn smadelijke nederlaag tegen HMSH cn zal op eigen veld winnen van Acolus. In de wedstrijd DHL- -SVDPW gaat laatstgenoemde winnen, omdat de ze ploeg de vorm te pakken heeft, ge tuige de winst op stadgenoot Martinii. MartlnEt wint van Progress, Ursus wint van DOK en Schiedam zal gelijk spelen tegen DESV. Demos wint thuis van Saturnus en SFC komt met de vol le winst terug van zijn bezoek aan Swift Boys. WF is verplicht te winnen van het bezoekende Animo en Schiedamse Boys, op bezoek bij AVS zal de punten moeten delen. Zaterdagvoetbal: Zuidland HBSS gelijk, PPSE- HVO winst voor PPSC, GSS verliest van ZBVH en GTB komt zonder winst u.it Rockanje. Bij een vraag van de heren C. P. M, Lansbergen <KVP) en van de heer J. J. Bieze (PvdA) over onkruidhestrijrifing bij de plantsoenen kwam zowaar de litera tuur te pas. De heer Bieze verwees naar het boek „Dode Lente" om te pleiten te gen bet gebruik van chemicalieën, maar de heer Lansbergen, zelf boer, wilde afwe zen van het ergerlijk schouwspel van schoffelende lieden, die de schoffel niet weten te hanteren. De burgemeester had vertrouwen' in de Technische kijk van de lui van de Plantsoenendienst en verzochi de heren elkaar wat uit het boek „Dode Lente" voor te lezen om hun meningsver schil tc overbruggen. We kunnen de heer Bieze geruststellen: het gaat bij deze che micaliën niet om giftige stoffen, saar om plantegroeistoffen, die bij overdosering de groei remmen. De regenwaterafvoer in Blijdorp is al ja. ren. een zorgenkindje van de gemeente. Thans stelde de lieer Lansbergen (KVF) dit punt aan de orde. Do gebrekkige sloot- riolering in Blijdorp is indertijd ingevoerd om de bewoners hoge kosten te besparen, aldus de burgemeester, maar binnenkort komt in deze hoek een nieuw diep-riool cn een nieuw hoofd riool. Daarop kan Blij dorp aansluiten. Kwestie van nog enkele jaren. Zolang mag het niet duren volgen? de heer Lansbergen, omdat het Blijdorp anders een tweede Woonwagenkamp gaaf worden. Het is voorlopig geen taak van de gemeente, maar van het Polderbestuur, dat de bewoners moet dwingen tot nale ving van de keur op de schouw een of twee maal per jaar. En Gedeputeerde Sta ten hebben weer toezicht op het Polderbe stuur. (iW.tl.A.) Kan er kunstzinnige verfraaiing af In woningwet wijken? vroeg de heer A. van Rossum (PvdA), maar dat kan blijkbaar niet, omdat er in'de berekeningen voor de grondprijs dezer woningwetwoningen geen speling zit. Het is wel mogelijk om in hel industrieterrein beeldhouwwerken tc plaat sen, al is dat tot dusver niet gebeurd „Maar we hebben dc zaak in studie", zei de burgemeester, die duidelijk liet mer ken, dat hij de stad graag mooi zou aan kleden. Mevr. Gerding-Eggink (PSP) vroeg nog naar de mogelijkheid om ouders op openbare scholen meer invloed te geven op de principiële voorlichting der kinde ren en mevr. Dc Graaff, wethouder van Onderwijs, was bereid dat na te gaan. De heer J. Alijk (KVF) wilde de post voor e>en adj.dir. van de Bibliotheek (die al vijf jaar pro memorie op de begroting staat) schrappen om geld te krijgen voor onder hond straten en pleinen. Maar dal gaat niet en heeft geen zin, zei mevr. De Graaff; Pro Memorie geld wordt niet eehl uitgegeven ea de mogelijkheid om een ad junct-directrice te benoemen, mag niet verloren gaan. SCHIEDAM De opbrengst van de Kiaprooscoliecte gehouden op zaterdag 12 november, waaraan 127 collectanten hebben medegewerkt bedraagt f 4.577,81. Als men indenkt dat er *\vee grote collec tes aan vooraf gingen is dit resultaat met slecht te noemen Bij deze wil de orga nisatie alle medewerkenden dank zeggen. Niet alledaags was de zaak tegen de Vlaardüiger T. F., die werd verweten op een terrein bulten zijn woonplaats eieren en gevederd wild te hebben gezocht en subsidiair zich op verboden terrein had bevonden. F. bestreed het eerste ten stel ligste. „Dat is niet bewezen", zei hij, het geen de kantonrechter de onmerkinc ont lokte: .JDat is wel een mooi verweer waar mee u begint", Volgens F. had de re chercheur die hem had aangehouden erop gestaan dat bij zou zeggen, dat hij eieren aan het zoeken was, hetgeen F. niet had wllen doen. „Ik was daar aan het wandelen met mijn vrouw en kind" zei hij voor de kantonrechter. „Waarom hebt u dan verklaard, dat u wel eieren aan het zoeken was" vroeg mr. W. E. van Vloten. „Dat heb 'ik niet gezegd", hield F. staande. „Mijn vrouw is erbü en die kan ook verklaren dat we' daar alleen maar aan het wandelen waren". ,.U kiest daar dan wel een mooie plaats voor uit", hernam de kan tonrechter het woord. „Een put met op gespoten zand. waarin niets anders is dan een paar struiken". F. haalde zijn schou ders op. „Het was een idee van m'n kind", zei hij. „Die za-g die put en wilde er met slip seweld in. Daarom zijn we meegegaan Overigens", vei volgde hij. „wandelen daar 's zondags tientallen mensen. Ook politie agenten in burger". „Dat is duidelijk, on derbrak de officier. Nadat F. zijn verklaring had afgelegd werd de in de zaal aanwezige mevrouw F. gehoord, die vrijwel precies hetzelfde verhaal vertelde als haar man. De officier van justitie, mr. G. C. Abeln zei in zijn rekwisitoor het relaas van de heide echtelieden graag te willen geloven. Daarom vroeg hij voor het eerste feit het zoeken van eieren vrijspraak en voor het tweede het zich bevinden op verbo den terrein, hetgeen hij wel bewezen achtte een geldboete van tien gulden of twee dagen. Mr. W. E van Vloten hal. veerde de laatste boete tenslotte De Maaslander J. Z, stond terecht, om dat hij met zijn ijzeren hond bij het linksafslaan geen rekening had gehouden met een hem achteropkomende wagen ..Ik heb hem helemaal niet gezien", be gon Z. Voordat ik linksaf sloeg heb ik een hele tijd in m'n spiegels gekeken, maar er was geen wagen te bekennen. Daarna heb ik voorgesorteerd en een hele tijd zo gereden en pas toen ik werkelijk de weg over ging steken voelde ik dat ik geraakt werd", De officier van justitie zei in zijn re kwisitoor van mening te zijn, dat de be treffende automobilist ook een foutje had gemaakt, „Maar per slot van rekening" zei hij, „is het Z. geweest die een afwijken de manoeuvre maakte en die dus alle voorzorgsmaatregelen had moeten nemen Hij eiste tegen hem een boete van 35 gul den of zeven, dagen, waarvan mr W. E van Vloten tenslotte nog vijf gulden af deed. Vannacht om 10 voor 4 kwam de 33-ja rige chauffeur C. Z. uit Vlaardingen van de N.V. Combinatie op het wofdbureau van Politie aan do Lange Nieuwsu zz1 vertellen dat zijn zcswiclige vcachtauto in de Dwarsstraat een 1-assige aanhangwa gen met 1200 liter melk had verloren doordat de trekstang was georoken De aanhangwagen stond dwars over de rij weg. Nadat mer. ter beveiliging van het verkeer enkele rode lantaarns erbij had gezet, heeft later een takelwagen de wa gen weggesleept. Een bromfiets, bestuurd door de 19-ja- rige verpleegster M. v.d. E. kwam woensdag op de kruising Willem de Zwijgerlaan-Charl. de Bourbonstraat in botsing met een personenauto, bestuurd door de 34-jarige classificeerder A. G, K. uit Den Haag. De verpleegster, die geer voorrang had verleend kwam te vallen. Zij kreeg een snijwond boven net linker oog en een pijnlijke knie, De GGD Dracht haar naar het gem. ';ekenhuis. Aangezien de bestuurder van de perso nenauto plotseling had moeten remmen, kwam zijn wagen in botsing met een an dere auto, bestuurd door de 33-jarige koopman G. H. Beide auto's en de brom fiets werden vrij ernstig beschadigd. SCHIEDAM. DC heer Quint heeft donderdagavond een lezing met dia's ge houden over zijn reis naar Macedonië voor de .leden van de Kon. Maatschappij voor Tuin- en Plantkunde afdeling Schie dam. De heer Quint begon met een cau serie over land en volk. Het werd een boeiend en geestig betoog, dat door de -ele aanwezigen met grote aandacht werd gevolgd. Na 'de pauze werden prachtige dia's vertoond, waarin men o.m. de modernste gebomven. naast nederige hutten zag. Een andere tegenstelling vormde' de mo- derne graafmachine en de nog houten oloeg, getrokken door twee ossen, net als van voor onze jaartelling. De heer Quint toonde de steden met haar kleurrijke markten, waar de plattelandsbevolking haar produkten brengt. Ook deze bevol kingsgroep had de heer Quint met een be zoek vereerd; hij liet zien waar tabak en met veel succes ook rijst wordt ver bouwd. Ai met al was het een prachtige avond. De heer Quint gaf de raad de vakantie daar eens te gaan doorbrengen, maar z.o voegde hij erbij: „Er zijn prachtige ho tels met frisse badkamers en douches, maar er is één groot bezwaar en dat is- dnt er vaak geen water is; de bevolking kan dc snelle ontwikkeling niet bijhouden •oor wat betreft de nazorg". De heer J. Krabbendam sloot de avond met dank •jan de heer Quint voor zijn interessante lezing. Tot slot zegde de voorzitter tee. dat nog dit jaar het afdeüngsboekje van de vereniging zal uitkomen waarin dc ac tiviteiten voor het komende jaar vermeld zullen staan,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1