FOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Alleen gemeentepolitiek bij Politiek Jongeren Contact Installeert Schiedam een schoolraad DOOR T DAK NAAR BUITEN Oud bezit der gilden valt de gemeente toe Nieuwe mogelijkheid voor sporthal in Maassluis Voetballen van half december tot half januari stilleggen KLACHTEN Felicitatietelegram Mutaties bij het onderwijs De zwemevenementen voor dit seizoen Electriciteit duurder Ruim half miljoen meer nodig voor Bijstand Nieuwe motor-bezems vegen schoon „In Schiedam is God morsdood" Schiedam leent ruim een miljoen Uit hel politierapport Wint Adventbijeen- komst het van Koning Voetbal Doe ook een bijhei bij de koekjes Burgerlijke stand Schiedam ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD DINSDAG 13 DECEMBER 1966 en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 266091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telet 265828, Vlaard.dijk 171b BEHOEFTE AAN MEER INVLOED SCHIEDAM. Ia het Staatsblad van 7 juli j.l. is een bestuit adviesorganen open baar lager onderwijs verschenen, waarvan de bedoeling is tegemoet te komen aan het verlangen naar meer invloed voor de ouders bij het beheer en bestuur van de openbare school. Het begrip „schoolraad" vormt hierbij een nieuw element naast de bestaande oudercommissies en ouder raden. In een voorstel aan de raad zeggen B- en W. er het volgende van: Het voorschrift bestond reeds, dat in een jpemeente waar meer dan één oudercom- missie bestaat, de gemeenteraad een ouder raad moet instellen. Naast of in plaats daar van kan echter ook een schoolraad worden ingesteld/ De onderraad bestaat uit ouders, voogden of verzorgers, die lid zijn van een (Xidorcommissie. Een schoolraad bestaat eveneens uit ouders, voogden of verzorgers, die lid zün van een ouderoommissie, aangevuld even wel met -hoofden of onderwijzers, verbon den aan ofpenbare lagere scholen ter plaatse en gemeentelijke bestuurders al functionarissen. Bovendien kunnen andere SCHIEDAM. Het Gemeentebestuur heeft zater dag jl het volgende telegram ver zonden: Aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Margriet en de heer mr. P. van Vollenhoven SOESTDIJK Ter gelegenheid van Uw onder trouw biedt het Gemeentebestuur van Schiedam U zyn hartelijke ge lukwensen aan. H. ROELFSEMA, Burgemeester. In de komende vergadering van. de Ge meenteraad komen voorstellen ter spra ke over het definitief benoemen van de heer A. J. v.d. Graaf tot onderwijzer aan de school voor VGLO aan het Oude Kerk hof, thans tijdelijk, van de heer D. N, Kramer Freher, thans tijdelijk tot onder wijzer aan do Prof, dr. Ph. Kohnstamm- school en van de heer E. A. Maris thans tijdelijk, als onderwijzer aan de Prof. dr. J. H. Gunningschooh Eervol ontslag zal worden verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd aan mej. J. C. D, Wortman, onderwijzeres aan de Prof. dr. ^asimirschool en aan mej. J. L. C. Flippo, wegens haar huwelijk, thans lerares in tijdelijke dienst aan het Ste delijk Gymnasium. Verder moet een commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs wor den benoemd, bestaande uit vijf leden. Aanbevolen worden; mevr. W. R. Druk- ker-Brink, mevr. E. H. Quispel-Ansiagh, mevr. Th. J, M. Wittkampf-Kleipool en de heren G. M. Schuurman en J. D. Holt- kamp, thans allen aftredend. Het zwemprogramma voor dit seizoen vermeldt internationale zwemwedstrijden op 4 en 5 maart te Bremen, de slotwed strijden van de verenigingscompetitie om het v/mterclubkampioenschap op 19 maart liftwedstrijden krmgzwemtrainingen op 2 april, een Nederlandse ploeg van 15 zwem mers en zwemsters naar Rusland van 1 t. xu. 9 april, zwemwedstrijden in Tsjecho- slowakije op 29 en 30 april, slottoernopi kringaüspirantentraining op 30 april, lan- denwedstrijd Nederland B-"West Duitsland B op 10 en 11 juni, drielanden jeugd wed strijd en te Londen op 16- en 17 juni, zes zwemmers naad Oost-Duitsland op 15 en 16 juli, drielandenwedstrijd Nederland- Zweden-Hongarije op 22 en 23 juli, natio nale kampioenschappen 1500 m en voor de leeftijdsgroep onder 12 jaar op 29 juli, na tionale zwemkampioenschappen van 1 t.m. 6 augustus, LEN-jeugdwedstrijden te Stockholm van 12 t.m. 15 augustus, jeugd landen wedstrijd Nederland-Frankrijk voor jeugd, .geboren in 1951 en later op 19 en 20 augustus, Iandemvedstrijd Gr. Brittan- nté-Nederiand op 25 en 26 augustus te Blackpool, zeslandenwedstrijd op 9 en 10 september, een ploeg van zes zwemmers en zwemsters voor wedstrijden in Leipzig op 23 en 24 september. SCHIEDAM De Gemeenteraad van Rotterdam heeft enkele weken geleden besloten de elektriciteitstarieven voor de kleine verbruikers te verhogen, en wel het vastrechtbedrag voor woonhuizen van ƒ24,- wordt verhoogd tot ƒ30 en van ƒ33,96 tot ƒ43,20; de kWh-prijs van het zg dagverbruik stijgt van zeven en zes cent tot 7.15 en 6.15 cent Schiedam heeft zijn tarieven laatstelijk per ingang 1966 verhoogd, maar is verplicht zijn verbrui kers niet te leveren benyden het tarief dat de gemeente Rotterdam aan haar ver bruikers levert. Uit deze en de verdere bepalingen van de Elektriciteitsovereen komst volgt, dat Schiedams kleine stroom- con5uroenten gezamenlijk rond ƒ286.000,- meer moeten gaan betalen, waarvan de helft "ten goede komt aan het Schiedam- £e Elektriciteitsbedrijf. Voor speciale vast- rechitarieven beloopt de verhoging ge middeld tien procent. deskundigen en belangstellenden zitting ia de schoolraad 'hebben. De taak van de schoolraad is gelijk aan van onderraad, aangevuld met hef volgende: De schoolraad moet géhoord worden over: de voordracht tot benoeming van hoof den van scholen; de per leerling beschikbaar te stellen vergoedingsbedragen; de leerplannen der openbare scholen; de organisatie cn de uitbreiding van het openbaar lager onderwijs. Ingevolge de bepalingen van genoemd besluit zal de raad -thans moeten beslissen over de instelling van óf een ouderraad en/of een schoolraad. B, en W. zijn. van mening, dat de gemeente officieel wel een ouderraad kent, maar dat deze reeds lange tijd generlei activiteit meer ten toon spreidt. Wanneer geen. schoolraad zou wor den ingesteld dient de ouderraad tot nieuw leven te worden gewekt B. en W. geven echter de voorkeur aan een schoolraad die naar hun mening meer levenskansen heeft en stellen de raad thans voor te besluiten tot de instelling van zulk een schoolraad, bestaande uit 17 leden, t.w. negen vertegenwoordigers van oudercom- mfssies, drie hoofden of onderwijzers lagere scholen, drie gemeentelijke bestuurders of gemeentelijke functionarissen (wethouder onderwijs, gem. inspecteur v, h. onder was en chef afd. onderwijs)alsmede twee belangstellenden (een vertegenwoordiger van Volksonderwijs en één van de Alg. Bond van Onderwijzend Personeel). SCHIEDAM De begroting van de ge meentelijke dienst voor Sociale Zaken is reeds enkele malen verhoogd wegens her. ziening van de bijstandsnormen krachtens de Bijstandswet en van de prijzen voor verzorging in bejaardentehuizen en ook thans is er een overschrijding van de des betreffende posten, die een herziening der ramingen nodig maakt. Ditmaal moet do uitkering aan de gemeentelijke dienst voor sociale zaken met rond ƒ570.000.- worden verhoogd. Voorshands moet uit deze hoofde t.a.v. de begroting 1967 rekening worden gehou den1 met een nadeliger uitkomst van ƒ525.000,-, In de dekking daarvan wordt groten deels voorzien door een hogere uitkering uit het gemeentefonds (ƒ382.000,-), terwijl voor het restant <f 143,000-) moet wor den beschikt over een gedeelte van de post onvoorziene uitgaven. SCHIEDAM Ter vervanging van een oude versleten stenenschrapmachiue is voor de Gemeentelijke dienst van Ge meentewerken de aankoop van een nieu we noodzakelijk. De hiermede gepaard gaande kosten bedragen £5 900.- Voorts is het gewenst, dat de Dienst van Gemeentewerken de beschikking krijgt over een motorbezem voor het schoonve. gen van pais horst rate straten. Deze werkzaamheden vanden nu plaats met de handbezem^ hetgeen uiteraard meed ar. beidslüon "kost. De aankoop van een mo torbezem vergt een. bedrag van f3,700- Drs. Wissink: SCHIEDAM. Zondagmorgen om tien uur vond in de Opstandtngskerk een Open-deurdienst plaats, waarin drs. R. H. Wtssiuk roerping. Deze dienst was kennelijk bijzonder in trek, wantr zelden zijn er zoveel stoelen bij gezet. De dtensf zelf droeg een bij zonder karakter, omdat de predikant ket onderwerp: ,Js God dood?" als thema had. Zonder omwegen stelde de predi kant, dat Hervormd Schiedam wel de indruk wekt, dat God dood ia, mors dood. Slechts vijf procent van de in geschreven Hervormden gaat nog naar de kerk en wanneer ik de kaar ten na ga van een vijfhonderd aan mijn wijk toegevoegde kerkleden, dan slaat de schrik me om hef hart. Tientallen, ja, honderden geven op de vraag of zij nog interesse voor de kerk hebben een negatief antwoord. Van de vijfhonderd gemeenteleden konden er slechts twee gevonden wor den, die een ambt wilden vervullen het catechisatiebezoek is bijzonder slecht en wanneer om medewerkers tcordf gevraagd, dan heeft men geen tijd. Zo bezien is God doodmaar ik zeg u, dat hy leeft. Niet als een sprookjesQQd ergens hoog in de he melen, maar juist hier op aarde, te midden van ons, mensenGod moet zichtbaar zijn in uw leven, ook op maandag, dinsdag en andere dagen in de week." De door dirigent A. L. Glotzbach begeleide muziek van Harpe Davids verving tijdens deze indrukwekkende dienst op goede wijze het orgel van de Opstandingskerk, dat zoals bekend thans onbruikbaar is. Op zondag 22 januari 1967 zal 's morgens om tien uur in de Bethel- kerk de volgende Open-deurdienst worden gehouden, ook dan is drs. Wissink voorganger. B. EN W. HANDHAVEN STANDPUNT Uitkering 2.95 „trend". Het College van Gedeputeerde Staten is voornemens de secretarissen en ontvangers dec Zuidnoi- Jandse gemeenten voor een „trend"-uitkenng van 2.95 in aanmerking te toten komen; dat wil zeggen, een uilkenng tot deze hoogte i-v m. de vermoedelijke stüging der kosten van levensonderhoud o.i.d. Ook de instemming van de Schiedamse Raad wordt hiervoor ge vraagd. SCHIEDAM Omtrent het gebruik van de raadzaal der gemeente door het Poli tiek Jongeren Contact Schiedam schrij ven. B. en W. het volgende: Sinds 1956 is het aan P.J.C.S. toegestaan voor 2ijn zit- tingen van de Jeugdgemeenteraad ge bruik te maken van de raadzaal dezer gemeente. Daarbij is altijd de voorwaar de gesteld, dat geen gemeentelijke zaken in. discussie zouden worden gebracht, die kort tevoren of spoedig daarna in de raad waren behandeld of zouden worden be handeld. Het gevolg van deze beperking was, dat slechts meer algemene onderwerpen op het gemeentelijke culturele of politieke vlak voor behandeling overbleven. Het P.J.C.S. meende echter, dat met deze on derwerpen de politieke belangstelling van de Schiedamse jeugd niet voor lange tijd levendig gehouden kon worden. Daarom, trachtte het P.J.C.S. de vergaderingen van de Jeugdgemeenteraad te doen uit groeien tot bijeenkomsten, waarin ook na tionale en internationale politieke vraag stukken aan de orde kanden worden ge steld. Ter verwezenlijking daarvan besloot men op 14 januari 1965 de Jeugdgemeen teraad te doen opgaan in het PJ.C.S. Op die wijze zou men bij de keuze van on derwerpen niet meer gebonden zijn aan de opgelegde beperkingen. Bij brief van 11 oktober 1965 vroeg het P.J.C.S. voor het toen komende seizoen de raadzaal weer te mogen gebruiken en het wenste zich daarbij niet meer tot de gemeentelij' ke problematiek te beperken. Andere ruimte Hoewel wij begrip konden opbrengen voor de wens buiten de gemeente-politiek vallende onderwerpen in discussie te brengen m et de bedoeling daarmede de politieke belangstelling van de jeugd aan te kweken, aldus schrijven B- en W. bleven wij van mening, dat de vergade ringen in de raadzaal niet verder dienden uit te strekken dan tot die van de Jeugd gemeenteraad. Teneinde het P.J.C.S. echter in staat te stellen daarnaast de zo zeer door haar ge wenste activiteiten in ruimer verband te kunnen realiseren, hebben wij het bestuur aangeboden voor die bijeenkomsten ge- In de commissie tot wering van school verzuim in Maasland zijn voor 1967 .all® leden opnieuw benoemd. Voor de cultuurkring Masalant in Maas land speelt de Rotterdamse pianist P. Veenstra donderdagavond in „Het Tref punt" werken van L. yan Beeithoven. SCHIEDAM De burgerlijke en ge mengde Instellingen van weldadigheid hebben zoals bekend, bun bijstandverle- nende taak op 1 januari 19$5 bij het in werking treden van de Algemene Bij standswet gestaakt. Deze taak werd met Ingang van de genoemde datum door de gemeente overgenomen. In verband met deze taakoverdiaeht vallen de voor bijstand bestemde vermo gens van de instellingen aan de gemeente toe. Voorschrift is, dat de Baad binnen twee jaren na het In werking treden van de wet bepaalt of een deel, en 20 ja, welk deel van het vermogen der instelling op de gemeente overgaat. Wat Schiedam be treft vallen onder dit voorschrift: de „Commssie van Beheer der Fondsen, herkomstig van de Vernietigde Gilden te dezer stede" en de „Commissie van Ad ministratie voor het Gemeentezieken huis". SCHIEDAM De gemeente Schiedam kan bij de N.V. Bank voor Nederland se}^ Gemeenten te 's-Gravenhage twee vaste leningen, elk groot 650.000,- aan gaan tegen 7procent rente. Gelet op de situatie op de kapitaalmarkt mogen de le ningsvoorwaarden als normaal worden bestempeld, terwijl de opnemingsdata niet ongunstig liggen. De opbrengsten van de ze leningen, derhalve in totaal 1.300.000. zijn bestemd voor de scholenbouw in Groenoord f 1.000.000 en de bouw van een school in Nieuwland (ehrist. ui.o. plus gemeentelijk gymnastieklokaal) ƒ300.000.-. De koers van opneming is 99 procent Aflossing in,25 zoveel mogelijk gelijke termijnen, te beginnen eind 1367. De kos ten belopen 0,7 procent, zodat de gemeen te van elke ƒ100, die zij leent slechts ƒ98 30 in handen krijgt. Bij vervroegde aflossing van 1976 tot en met 1980 moet zij voor elke ƒ100 van de lening ƒ101,50 terugbetalen. De Commissie van Beheer der Fondsen, herkomstig van de Vernietigde Gilden te dezer stede, is opgericht bij Koninklijk Be sluit van 26 juli 1820, nr. 74. De instelling had oorspronkelijk" tot doel het verstrek ken van onderstand aan hulpbehoevende gildelieden en aan de andere armen van gildelieden en aande andere armen van de stad, Uit het lopende kasboek, waarvan de eerste posten uit 1912 dateren, blijkt, dat de opbrengst van het vermogen jaarlijks asn het St. Jacobs Gasthuis en de St. £»i- duina Stichting wordt uitgekeerd ten be hoeve van de in. deze inrichting gehuisves te bejaarden. Het vermogen van de in stelling kan. dus worden aangemerkt als zijnde uitsluitend bestemd voor de verle ning van bijstand en dient dus in zijn ge heel op de gemeente over te gaan. Het be stuur van de instelling kan zich hiermede verenigen. Gemeenteziekenhuis In het verleden hadden de gemeentelij ke zie keninri ch tingen voornamelijk de verpleging van behoeftige patiënten ten doel. In overeenstemr .mg daarmede wer den zij als burgerlijke instellingen van weldadigheid bestuurd door zelfstandige colleges. Deze verouderde gedachte leef de nog voort in de bepalingen van. een in middels vervallen verordening voor het Stads-Ziekenhuis, daterende van 1B99, die het beheer van het ziekenhuis opdroeg aan de Commissie van Administratie voor het Gemeenteziekenhuis, die geleidelijk het karakter van een Gemeentelijke Com missie voor het Ziekenhuis heeft gekre gen. B. en W. stellen zich op het standpunt dat deze commissie geen eigen bezittingen en inkomsten heeft cn dat er dus mets aan de gemeente kan overgaan. Zij stel len de Raad voor een besluit te nemen i.z. de overdracht van de fondsen der Vernietigde Gilden en tot opheffing van de boven genoemde beide commissies. Uiteraard blijft de Gemeentelijke com missie voor het Ziekenhuis als adviseren de fiöïnmbsiB bestaan* bruïk te maken van de Aula van de Dienst van Gemeentewerken. Wij ver klaarden ons bereid de daaraan verbon den kosten, naast het subsidie, voor reke ning van de gemeente te nemen. De opmerking van het P.J.C.S., dat ook in andere gemeenten de zaal in het Stad huis gebruikt mag worden*met vrijheid van onderwerpen, verdient in zoverre aanvulling, -dat in die gemeenten niet de raadzaal ter beschikking wordt gesteld, maar een andere ruimte in het stadhuis, hetgeen hier niet mogelijk Is. B. en .W. handhaven daarom hun standpunt dat er geen aanleiding bestaat aan het P.J.C.S. ruimere mogelijkheden te bieden. Maandagmorgen had op de driesprong Puttershoeksestraat-Groenelaan- Gasstraat een ernstige aanrijding plaats, waarbij niet minder dan vier voertuigen waren betrokken. Doordat een vrachtauto, be stuurd door de 34-jarige oliehandelaar W. v. in de Groenelaan reed en geen voor rang verleende aan een viaehtauto, be stuurd door de 30-jarige chauffeur T. S. v, W., die uit de Gasstraat kwam, botste eerstgenoemd voertuig tegen de linkerzijde van de tweede vrachtauto, die zwaar werd beschadigd. Daarna reed de v -chtauto van Van W. tegen een geparkeerde ijzeren hond, waarin de 30-jarige gemeente-ambte naar J. B. was gezeten, die op zijn beurt tegen de personenauto van de 45-jarige vleeshandelaar M. A. v. d. K. bolste. Van deze laatste auto werd de "oorruit vemleid en de carrosserie geheel ontzet. De olie handelaar kreeg diepe snijwonden aan het voorhoofd en moest zich in het gemeente ziekenhuis laten behandelen. Maandagmorgen bleek dat 'i nachts was ingebroken bij de N.V. Gebeko Koeltech- nisch Bureau aan de Kommiezenlaan 123, Men was over een afrastering geklommen en was daarna, na een ruit te hebben ver wijderd, het kantoor binnengedrongen, waar men uit een bureaulade een geld kistje met ƒ485,— had meegenomen. Het lege kistje werd naderhand op het terrein teruggevonden. Drie mensen hebben zich kunnen red den via het dak van hun vernielde vervoer middel toen zij zaterdagavond op de Lan- geweg tussen Middelhamis en Nieuwe Ton- ge verongelukten. De toedracht was nogal gecompliceerd; aan de kant, in de berm, stond een wagen, die op eigen kracht niet meer uit de zachte berm kon komen. Een -asserende automobiiistbood aan 'n hand je te helpen met een sleepkabel. Een da me zou daarbij voor de veiligheid op de weg zorgen door een eind verderop met een gevaren-driehoek te zwaaien. Er passeerde een Messerschmidt (drie wieler), waarvan de bestuurder naar links uitweek om sleper en gesleepte te ontwij ken. Tegelijkertijd naderde uit dezelfde richting een snellere personenwagen, d:e wilde mhalen en daarbij waarschijnlijk de driewieler heeft geraakt. Het wagentje kantelde eii werd totaal vernield. De in zittenden, de heer T. van der Veer uit Herkingen met vrouw en dochter, klom men door het verplinterde dak naar Dui ten. De dochter bleek te zijn gewond aan haar hals, het echtpaar had si edits lich te kneuzingen. Het verkeer moest over het fietspad worden geleid. Na enige uren kon de weg weer worden vrijgegeven. De personen auto's liepen slechts lichte schade op. Dit bleef er over van de driewielige wagen, iccmrpan de inzittenden zich door het dak moesten redden. SCHIEDAM Onder het motto „Komt allen tezamen" zal woensdagavond de reeds eerder door ons aangekondigde Ad- ventsbijeenkomst in de Gereformeerde Oosterkerk aan de Rotterdamse dijk wor den gehouden. Het Sliedrechtse Gere formeerd Kerk koord o.l.v. Jan Bonefaas medewerking aan deze dienst verlenen en de Haagse predikant H J, Hcynen zal een meditatie houden. Jan F. Sterenberg bespeelt het aloude orgel. Jammer overigens dat de organisatoren niet tevoren de voetbalkalender hebben be keken, want juist woensdagavond wordt dt- returnontmoeting tussen Liverpool en Ajax gehouden. Zowel radio als televisie geven hiervan een volledig verslag en me de door de opvallende 51 zege van Ajax vorige week. leeft heel Nederland woens dagavond met Ajax mee. Het ziet er naar tit dat slechts een groep zeer getrouwen hun schreden naar de Oosterkerk zullen richten en dat het overgrote deel thuis zal blijven. Of wint Advent het woensdag avond van Koning Voetbal In Hellevoetsluis werd een gemeente- avond uitgesteld, omdat IJver pool—Ajax op het programma staat. De predikant ds. R Kaptein voegde er zondag we] aan toe. dat de gemeente va*t Nieuw Helvoet zich eigenlijk moest schamen dat voor deze voetbalwedstrijd een gemeenteavond moest wijken...... Wat de chr. geref. jeugdvereniging So la Scnpiura betreft mag ds. C. Lange- broex iat Veenenduaj gei uut v.el meer naar Vlaardingen komen. In het kerxge- bauw a.-.n ne zi!n.»u*atra«.i, it-t oijna ge heel oezel was, meld deze predikant op l>upuU.;,L Wijze --tii u -e.en^. «...er net onde.-we:p; „Wat is J-n S>ldn t zon de; m ener R.j ge; aiLu./j ju. uoid op ue aoo. nern zet; «jeilelot. i, '*at er gei-uii met - j u.cns die ui dienst gat.n, Ds Langoroek oie-üe tuc.Lero. dat tn iOdCi gectn auu, om tiweu*.. aiadit, VflUiuaqi dat fiio-ecler van «nu:me j-jceae- nis is voor haar zoon, d.e naar dienst gaat. Een moeder wordt betctiouwd als een stukje veiligheid en geoorgenneid. Va der worut meer gezien als een lig uur van gezag; hij behoort iemand tc zijn die het voor het zeggen heeft. In de burgermaatschappij weet de toe komstige Jan Soldaat zich omgeven door diverse bekenden en vrienden waar hij bij hoort en waarin hij zich opgenomen voelt. Eenmaal onder dienst vallen deze kringen geheel uit elkaar. Als Jan Soldaat de kazernepoort binnekomt voelt hij in eens wat het is om zonder moeder te moe ten leven. Het is zo geheel anders In do ijskoude, zakelijke en stenen kazerne waar men in aanraking komt met vrien den, die niet bepaalJ uitgekozen zijn,zo- als in de burgermaatschappij wei het ge val is. Tussen de wirwar van allerlei andere jongens en in een totaaj andere sfeer mist Jan Soldaat meestal niet eens ztjn kerk en verenigingen. Zelfs zijn er bij die denken, eindelijk van al dat gezeur af te zijn, aldus ds Langbroek, die ep- kele malen iegerpredikant is geweest. Hij wees op de belangrijkheid van het van huis uit meegeven van steun en het vertrouwen op het Woord van God, Tus sen de koekjes en het roiJetje pepermunt dat Jan Soldaat meekrijgt als hij voor het eerst naar dienst gaat, mag geen bij- beitje ontbreken, vond ds. Langbroek. De zangvereniging „Ethan", die mede werking zou verlenen bleek daartoe niet in staat te zijn. In plaats daarvan t-ond samenzang van adventsliederen plaats. Niemand betreurde het dat de predikant zijn toegestaan half uur met 15 minuten overschreed. n In do raadsvergadering van Maassluis, die beden zal worden gehouden en die zonodig donderdag zal worden vctrtgezet, komen nóg enige ponten aan de orde, die stellig de aandacht verdienen. Zo is aan de agenda toevoegd een voorstel omtrent de sporthal in de Dijkpolder. Reeds op 4 juli had de raad een krediet beschikbaar gesteld voor de stichting en inrichting van deze ha] volgens een be paald bouwsysteem. De keuze was daar bij gevallen op de zogenaamde „Pellï- kaan-sporthal". Gedeputeerde Staten heb ben tegen stichting van deze hal geen bezwaar, mits de financiering is verze kerd en nu is de gemeente erin geslaagd een bouwonderneming in beginsel bereid te vinden voor het aangaan met de ge meente van een overeenkomst van huur- ALS SLECHTE WEER TELKENS PARTEN SPEELT SCHIEDAM. Voor de derde achteree volgende keer is het voetbalprogramma wegens de slechte gesteldheid van de ter reinen niet doorgegaan. Ieder seizoen op nieuw, blijken medio december en janua ri dé voetbalvelden in slechte staat te ver- keren zodat er geen wedstrijden op ge speeld kunnen worden. Ook nu is dat weer het geval geweest. 2elfs in het betaalde voetbal zijn er terreinen afgekeurd. Voor het betaald voetbal liggen dc za ken anders daar speelt de commercie nog een woordje mee maar voor het amateur voetbal wordt het toch hoog tijd dat men eens tot besluiten komt. De kern van dat besluit zou moeten zijn dat men van half december tot half januari de competitie stil legt. Op dit besluit zouden misschien nog wei variaties toegepast kunnen wor den. Nu wordt iedere week het competitie- rad in werking gesteld. De bond verzendt de programma's, de scheidsrechters krij gen hun aanschrijvingen en de clubseere- tarisscn gaan aan het werk en voorlopig is dat al drie weken vergeefs werk. Om nog maar niet le spreken van de vergeef- j m ïelijes die men aoms nog maakt, Dit' kost allemaal geld. Juist in een periode waarin ook de feestdagen vallen zouden de clubs van extra werk bespaart blijven en zou men zich meer kunnen gaan toeleggen op het verenigings werk zelf. Wij denken hierbij aan akti- viteiten rondom de kerstdagen en jaar wisseling. Ieder actief verenigingsbestuur zou deze gelegenheid aangrijpen om juist in die tijd de vereniging met leden, dona teurs, vrouwen en verloofden bij elkaar te hebben. Los van al die zorgen om in die tijd complete elftallen in het veld te krijgen. Kunnen de verenigingen m Schie dam hier niet het initiatief toe nemen. Algelopen weekeinde is weer alles in touw geweest en het was alleen HDVS dat in het veld kwam. Ook nu :s weer ge bleken dat het Hermes ontbreekt aan een afwerker in de voorhoede. De club zou ongetwijfeld een betere positie op de rang lijst innemen wanneer dit wordt verbe terd. Manager Den Doolaard zal al zijn krachten in moeten zetten om dit pro bleem op te lossen. Misschien is er nog iets te koop. koop voor de bouw en inriehtm, ^an de genoemde hal. op basis van een dertig jarige 7 procents annuïteit. Om de bouw toch te doen doorgaan, doen B. en W, daarom de raad hiertoe strekkende voorstellen- Het college stelt tevens voor enkele straten te schrappen van de bestannde straatnamenlijst. De laatste jaren zijn namelijk in de oude binnenstad vele per celen gesloopt. Als gevolg van deze sane ring is de situatie ontstaan, dat aan deze oude straten in het geheel geen bebou wing meer aanwezig is. Zelfs zijn enige straten uit het stratenplan verdwenen. Dit geval doet zich voor by de St. Aagten- straat, Hoekerdwarsstraat. Lijndraaiers- hofje, Lijndwarsstraat, Sluispolderhofje en de Mareldwarsstraat. Deze straten zul len ook bij de herbouw van de binnen stad niet herleven, reden waarom het col lege deze namen wil laten vervallen. Een ongeveer gelijke situatie doet zich voor ten aan2ien van de Lijndraaiers- steeg. Aan deze straat zal echter binnen afzienbare tijd nieuwe bebouwing gereed komen. Het lijkt B. en W. echter gelet op het huidige karakter van deze straat ongewenst de naam Lijndraaierssteeg tc handhaven en het college meent, dat voor dit straatgedeeite dc naam P. C. Hooft, laan meer past en dat deze naam ook, ge zien het beloop van de weg, logischer is. Tenslotte merken B. en W. op dat het straatgedeelte tussen de Noorddijk en het punt van samenkomst van Elektraweg en Heldringstraat nog steeds wordt aange duid als A. E. Maasstraat, Dit straatge deeite dient naar het oordeel van B enW, bij de Heldringstraat te worden getrokken. Geboren: Arlhur V L. z.v. J,P. de Moei, en C.H.L. van Engelen; Jacoba M. d.v. NO. de Ridder <n AG.J. M.W. van Leeu- wen; Helena H.A. d.v. S. Polak en L.A. Meijer; Martmus z-v. J. Vervaal en H, A Janse. Overleden: A.L. van 't Hof. oud 86 jr; C. J. J- M. T,tulaer( otil 53 jaar, B. Vliegcnthart, ouel 67 jaar A. van Jcvereu, oud 79 jaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1