UTTERMMSCH liilLAB Grote veranderingen in de rooms-katholieke wereld PW Buytenhek is voorstander fusie Hermes-SVV Interessante lezingen voor leden van KNMTP In 1967 swingt Schiedamse Jeugd 52 weekeinden Er komt oecumenisch bureau yoor huwelijksmoeilijkheden KLACHTEN GESPREK MET PASTOOR Dr. E. L M. ROBBEN O.P.: Bureau voor noden Priesterhmvelijk De oecumene Schiedams RK Kerk in veranderende wereld Brederode treedt op bij huwelijk 10 jan. Weer heel wat vraag naar oliebollen Passage prolongeert „Stem van het water van Bert Haanstra Burgerlijke stand Oliebollenactie 1966 TWEE EREMEDAILLES BIJ WILTON AT (O AAR, MER, ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 4—6 uur Telef. 26582S. Vlaard.dgk ITlh „Laat u goed uitkomen, dat ik m ij tl standpunt weergeef," zegt Pastoor Sr. E. J. M. Robben o.p. van de RK Kerk aan de Mgr. Nolecslaan, „als ik dan over het huidige standpunt van de Kerk te vooruitstrevende din gen zeg, kunnen ze mij ervan beschuldigen." Dit wordt dus een uiteen zetting over de veranderingen in de katholieke wereld volgens de in zichten van een progressief man, toegespitst op onze eigen stad. Interes sant voor iedereen, die belangstelling heeft voor het geestelijke leven in Schiedam. „Vergis u niet," zegt Pa3toor Robben, „die verandering hi de katholieke kerk in Kethel kortgeleden heeft niets te maken met Robin sons „Honest to God": deze ontwikkeling in de RK liturgie Was al lang *an de gang voor deze Anglicaanse bisschop de geestelijke een halve slag wilde omwenden.: met het gezicht naar de kerkgangers. Het is in mo derne katholieke kerken, regel, dat de eredienst midden in de kerk is gezet; oudere kerken passen zich daarbij aan. Het gaat er offi de eredienst dichter bij de mensen te brengen. Vandaar ook de volkstaal in bepaalde gedeelten van de liturgie, waar vroeger uitsluitend Latijn werd gebruikt. Wij denken hier: als je de mensen iets wilt zeggen, spreek ze dan aan in het Nederlands." Het is niet zo* dat een oude katholieke traditie zonder meer over boord wordt ge gooid. Tijdens de Hoogmis op zondag b.v. wordt bet Latijn in de Gregoriaanse ge zangen onverkort gehandhaafd. De ver anderingen zijn ook geen gevolg van hu manistische invloeden, aldus Pastoor Rob ben; integendeel* het gaat ooi filosofische en theologische gedachten, waarvan het humanisme (dat de vraag naar God on beantwoord laat) via existentialisme en Teilhard de Chardin rijkelijk heeft geprofi teerd, Vroeger verwees de Kerk de mensen naar het hiernamaals en geloofde men al gemeen in het onsterfelijke; nu richt zij zich op de mens, al blijft zij wijzen naar de Transcendentale. Het geloof zegt: hierna it er ook iets, boe het ook mag heten, eeuwig leven of in Christus zijn, alleen bewijsbaar is het niet. "Neem nou het huwelijk, zegt Pastoor Bobben, nog altijd hebben we in de lief desverhouding het. sacrament, en de on ontbindbaarheid, maar wij houden ons aan de algemene tendens, dat de Kerk tav. het gemengde huwelijk wat soepeler gaat worden. Het concilie van Rome kwam met het decreet van de godsdienstvrijheid en dat betekent dat we in een gemengd hu welijk de opvatting van de nietjcatholieke partner moeten respecteren, een radikaal andere opvatting dus dan voorheen. De Kerk trad vroeger maar al te vaak op als wattenmaker; dit moet je doen en dat moet je laten tot in details. Dat hebben wij gelukkig losgelaten. Het is veel idealer de gezonde samenleving te baseren op de persoonlijke verantwoordelijkheid der partners, hoe moeilijk dat ook is. Want er zijn, geloof ik, aldus Pastoor Robben, maar ■Weinig mensen die verantwoordelijkheid kunnen dragen, in het huwelijk net als in het arbeidsproces. Wie het in het huwelijk niet kan, valt automatisch, terug op de Kerk voor de juiste richtlijnen. Er is, ook in de stad Schiedam, ontzet tend veel huwelijksnood doordat man en vronw elkander niet begrijpen, bij de ka tholieken net als bij andersdenkenden. De praktische consequentie daarvan bij de Oecumenische Kaad van Kerken was de gedachte om hier een Bureau voor Huwe lijks- en Gezinsmoeilijkheden op te rich ten, uitgaande v*n de Oecumenische Raad nn Kerken, maar bedoeld voor hen, die geen banden met de kerken onderhouden- Er is hier een groeiende groep van buiten kerkelijken, tot wie men zich wilde rich ten- Er 1* nu stagnatie gekomen ln deze plannen, omdat de voorzitter van de Oecu menische Baad, de Ond-k»thoUeke Pastoor C. P. van den Berg omte stad heeft verla ten ïn januari wordt een nieuwe voorzitter gekozen, dan zal dus het Bureau kunnen beginnen- Een gevolg van het decreet over gods dienstvrijheid is, dat de Kerk niet meer kan eisen, dat kinderen uit een gemengd huwelijk katholiek worden gedoopt. Daar over kunnen afspraken worden gemaakt maar er rijn geen bindende voorschriften meer. Onder de druk van conservatieve kerkdienaren heeft de Paus enkele maan den geleden weer een veel behoudender dekreet uitgevaardigd, dat echter niet gun stig is ontvangen- Men heeft uiteraard ook in de RK Kerk progressieve en meer be houdende elementen: deze laaisten zijn thans veel sterker dan tijdens het concilie, Wrijving hierover is ontstaan met aarts bisschop Ramsey van. de Anglicaanse Kerk. Over het priesterhuwelijk zijn landelijk twee enquêtes gehouden. Het ene vroeg bij het pastorale concilie een verzoek in te dienen om het priesterhuwelijk moge lijk te maken. Het andere ging uit van oudere pastoors in Limburg, die zelf een ■ctïe op touw zetten en ook onze Schie damse pastoors brieven ter ondertekening hebben toegezonden. Nu wilt u weten, hoe de Schiedamse priesters tegenover het priestercelibaat staan. Tot dusver hebben die enquêtes geen officieel tintje gehad, maar nu schijnen de bisschoppen een of ficiële enquête te gaan instellen of te wil len laten instellen. Wat daarvan het ge volg zal zijn, fa nog onbekend, maar u dient toch wel onderscheid te maken, tus sen seculiere en reguliere priesters. De seculiere priesters staan rechtstreeks on der de bisschop, maar de regulieren maken deel uit van een orde en hebben een spe„ ciale belofte afgelegd om niet te zullen trouwen, Mocht er een decreet komen, dat het celibaat voor de priesters tot een vrij blijvende zaak maakt, dan geldt dat, aldus Pastoor Robben, toch niet voor ons, want in deze parochie zijn we allemaal Domini canen, evenals in de Singelkerk ende Havenkerk. De overige kerken hebben se culiere priesters. Deze zaak gaat mij dus eigenlijk helemaal niet aan. Ik geloof ondertussen, dat ik nog best een vrouw zou kunnen vinden, aldus Pas toor Robben, maar afgezien daarvan meen ik, dat het voor vele priesters, die tien tallen jaren in de zielzorg hebben meege lopen, een heel zware opgave gaat worden om naast hun priesterwerk nu ook nog één mens afzonderlijk gelukkig te maken, want In feite is dat toch de opgave waarvoor het huwelijk ons stélt. Anderzijds is de priester thans niet meer voorzitter van de vakbond en in feite manusje van alles hij houdt dus meer tijd over voor een evt_ gezin. Vanuit zijn veranderde functie kan. de priester dus thans het huwelijk wat dat betreft wel aan. Maar als de priester te laat zou trouwen, kan het huwelijk, zoals de praktijk be wijst, verschrikkelijk moeilijk voor hem worden en daarom prijs ik vaak de zege ningen van het celibaatWie in de O Pastoor dr. E. J. M. Robben o.p- huïsgezinnen komt en de moeilijkheden meemaakt zoals ik, is wel eens blij alleen te staan. Anderzijds is het huwelijk een 'grote verrijking van het leven. Het is u opgevallen, dat de katholieke geestelijken thans voorstanders van. de oecumene zijn, van de gedachte dus-om. samen de weg te zoeken. Wij zien nu ter dege in, dat de hervorming veel goeds heeft gebracht en dat de kerken van de reformatie een zeer belangrijke inbreng hebben gehad, ook voor de katholieke Kerk. De oecumenische dienst in de Grote Kerk van 4 december jl. heeft niet minder dan 600 kerkgangers getrokken en de Kerst- zangdienst 'van 19 december waarschijn lijk nog meer. Dit zyn verheugende feiten. Priesters en dominees in Schiedam heb ben goede contacten met elkaar, zo b.v. in de Oecumenische Raad en het Convent van Kerken, Deze laatste groepering omvat priesters en dominees, die van tijd tot tijd bijeenkomen voor bespreking van bepaalde kerkelijke onderwerpen. Op initiatief van ds. Wissing heeft zich een. kleine studie groep gevormd, het Theologische Werk gezelschap. Daar ben ik, aldus Pastoor Robben, zelf ook lid van. Zeven keer per jaar op van te voren vastgestelde data komen wij bijeen voor heel stevige theolo gische arbeid. De ziel van deze groep 13 dsr Wissing, drs. in de theologie, die op het ogenblik werkt voor zijn promotie. SCHIEDAMSE VOETBALPARADE SCHIEDAM Deze week eem praatje met de heer Buytenhek, die geen onbekende in Schiedam is. Vooral in SVV-kringem In zijn zaak op het Rubensplein vertelt hij op rustige en prettige wijze over het voetballen. En hij zal geen blad voor de mond nemen. Namen noemt hij, niet om. ze door het slijk te halen, verre van dat, maar hij vindt kmtdek gezond era is er zelf ook ontvankelijk voor. heeft zelf deel uitge maakt van het eerste elftal van SVV in de kampioensjaren. Een beenbreuk in. 1951 maakte hier een einde aan. De huidige trai ner van NAC, Bob Janse, nam echter contact met hem op en dat resulteerde in een contract met Emma in Dordrecht. Dit heeftDe heer Buytenhek één jaar geduurd. Daarna ging hij naar Hermes DVS om de cricketsport actiever te gaan beoefenen. Toch kwam hij weer met de voetballers in contact Nu niet als betaald voetballer hij Hermes, maar als lid van de commissie betaald voetbal HDVS. Zo stond hij aan de andere kant van. de zaak. De heer Buytenhek is vóór fusie. „Niet omdat men dan uit beide elftallen de beste spelers kan kiezen. Daar schiet men niets mee op, de krachtep moeten echter samen gebundeld worden. Op deze voet voort gaan, betekent geen bestaansrecht voor beide clubs, zowel SVV als Hermes DVS. Het kost veel geld voor beide groepen dit seizoen- SW trekt op het moment ook geen groot publiek meer en daarom gaat het. toch. Men zal bovendien de accommo datie moeten verbeteren. Meer overdekte plaatsen. De klant is koning, ook bij voet- baL Ook zal er een grote centrale training van juniorspelers moeten, zijn. De Schiedammers zijn voetbalmïnded, maar hebben zich nu afgekeerd. Omdat enkele bestuursleden en enkele leden geen voorstanders zyn van fusie, onthouden zij duizenden, stadgenoten de kans om ïn de toekomst beter voetbal te zien". De heer Buytenhek ziet in de persoon van burgemeester H. Ro-eifsema dè oplos sing. Hij verwacht, dat de burgervader de figuur is, die de zaak tot één geheel kan vormen. Hij t» een fervent voetbalaanhan ger. Mogelijk la hij d« man, die ha* Initia tief neemt in het belang van duizenden stadgenoten. Tenslotte had de heer Buytenhek nog twee wensen. "Bij de jeugd wordt te wei nig gevoetbald. De junioren zjjn ingedeeld in afdelingen van soms zeven elftallen per competitie. Zij spelen dan In totaal 12 of 14 wedstrijden en dat js veel te weinig". Ver volgens zou hij een concentratie van de voetbaltoto willen zien in Schiedam. „Er rijn diverse sportverenigingen, die aan de toto meedoen. Van al die verenigingen gaat er minstens één man wekelijks vrijdag avond naar Rotterdam. Ook als de krach ten gebundeld worden zullen er minder kosten op de verenigingen, drukken. Door de hogere opbrengst kan de propaganda intensiever worden gevoerd, opdat nog meer stadgenoten aan de toto zullen mee doen. Tenslotte de prognose voor de enige voetbal wedsirUd, waar een plaatselijke club bij betrokken Is. De wedstrijd Vole- wückers—SW: dat is helaas winst voor de Amsterdammers. Bert us Buytenhek ver zucht bij het doen van deze voorspelling: „Ja, die VoJewtieker» weten zich verzekerd van geldelijke steun". Verleden .ujcï is de periode, «raqrin de Roomskathoiieke Kerk een eiland ■was in de branding, liet katholieke volksdeel een wereldje apart. In ver sneld tempo heeft een integratie plaats geliad. Zonder het eigen karak ter te verloochenen, heeft de katho lieke Kerk, de katholieke school, de frarhoZieke sportvereniging het isole ment prijsgegeven en zich naast de andere kerken, de andere scholen, de *andere verenigingen opgesteld in een open en eerlijk samenwerken met erkenning van de eigen gerichtheid can de ander. Ook de katholieke kerk in Schiedam gaat mee met de ten densen van deze tijd. Wij hebben daarom, bij het begin van JS67 aan Pastoor Robben van de St. Jons Parochie aan de mgr. Nolenslaan ge vraagd in onze kolommen eens aan katholiek en niet-katholiek ritteen te zetten, welke grote veranderingen er de laatste jaren in het katholieke denken zijn ontstaan. SCHIEDAM De Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw cn riant kunde afdeling Schiedam heeft een nieuw bestuur. De heer Overzet Is eerste voorzitter, de heer Krabbendam tweede voorzitter, de lieer Kemper, eerste pen- ningmeesterssse, de heer Baron eer ste secretaris en tenslotte de heer De Ko ning, tweede secretaris. Voor het nieuwe jaar staat heel wat op het programma. Voor - de lezingen zijn mensen aangezocht, die nognooit in Schiedam voor de vereniging hebben ge sproken. Steeds komt een nieuw onder werp ter sprake. De heer J. Kortlandt uit Vlaardingen opent de lezingenreeks voor 1967 met een verhandeling over vogels, insekten. vlin ders, wilde planten e.d. Hij heeft geluiden T van levende wezens op de geluidsband vast weten te leggen. Op 15 februari komt de heer J. Qortgijs naar Schiedam voor een lezing over de bloemsierkunst. Hij zal het gesprokene met een demonstratie illustreren. pLANNEN ZIJN ER bij de Schledam- ae jeugd genoeg. Of ze echter in het nieuwe jaar tot werkelijkheid worden, is momenteel nog een open vraag. De Jeugd wil zich. in de weekend» graag ontspan nen. Of dat nu passief, of actief is, dat doet er weinig toe. Ontspanning voor de jeugd betekent echter meestal veel la waai, en liever niet al te veel pottekij- kers. Voor de ontspanning voor de jeugd zorgen op het ogenblik een groot aantal sociëteiten, In besloten verband, omdat dat nu eenmaal een wen» van de politie is. Nu echter in Amsterdam, Dordrecht en Rotterdam door de gemeente gezocht wordt naar een grote ruimte, waar de jeugd kan gaan dansen en naar muziek kan luisteren, zonder zich aJ te veel ge bonden te voelen door lidmaatschapskaar ten enzovoorts, gaan ook In Schiedam jeugdige stemmen op, die van de Schie damse burgemeester, in wie tij het be stuur van onze stad personifiëren, dete zelfde concessie verlangen. Een van de sociëteiten is Guillaume. Voorzitter Jacques Montfoort heeft al vas te plannen voor 1967, maar houdt deze nog even geheim. Hij wil ze namelijk eerst aan de eigen leden vertellen. Dat zal mor gen gebeuren. Wel' zal van de huidige koers afgeweken worden. De financiële positie van de sociëteit maakt die nodig. Het dixieland is op het ogenblik niet meer zo in. trek. Om het publiek toch t,e blij ven boeien, zullen in het nieuwe jaar meer bands met moderne jazz worden ge contracteerd. Ook 2ul{en avonden worden georganiseerd met een aantal Rhythm and Blues-bands. De belangstelling voor deze muziek (die algemeen hls de opvolger van de beat wordt gezien) zal dan weer enkele goed bezette avonden garanderen. HET BEATVAT In augustus startte in de Gorzen, onder de Heilige Hartkerk, het „Beatvat". Deze sociëteit heeft op dit ogenblik al 400 Ie- den, hetgeen een bewijs mag zijn voor grote belangstelling. Het .bestuur heeft grote plannen. Men wil veel meer beken de bands uit gaan nodigen. De avonden met bands uit de omgeving, worden dan eens afgewisseld met orkesten, die door geheel Nederland bekend zijn. Deze groe pen kosten echter veel geld en dat is voor de zo jonge Vereniging op het ogenblik nog een struikelblok. De heer N. van Vliet, eigenaar van de platenbar „Club 54" zit ook al vol plan nen. Voorlopig blijven deze -plannen echter nog plannen. Als oorzaak ziet hij hiervan de houding van de gemeente. „Leuke ini tiatieven", zo verduidelijkt hij, „worden hier vaak door allerlei autoriteiten de kop ingedrukt. Wanneer de gemeente maar „a" tegen mij zou zeggen, dan zet ik er wel het gehele alfabet achter". Ook hij wijst op de plannen die in Rotterdam be staan. „Laat de gemeente hier ook een gebouw opzoeken met circa 500 vierkante meter vloeroppervlakte. Daarin kan je voor de jeugd tenminste wat doen". Hij vindt het erg jammer dat de sporthal al geheel is volgeboekt, want die vindt hij zeer geschikt als plaats om iets groots te organiseren. Sinds enkele maanden bestaat er een nieuwe sociëteit. Het is de „Green's Rhythm and Blues Society". Organisator en oprichter van deze sociëteit Is Martin Groenhorst. Hij wil in 1967 verder gaan op de huidige voet, „We draaien nu goed. Wanneer er een bekende groep als de Outsiders of de Kjoe hier komt, dan is de zaal haast of helemaal uitverkocht. Het blijkt dus wel, dat er belangstelling ge noeg is. In het nieuwe jaar wil ik door blijven gaan heel bekende groepen naar Schiedam te halen", aldus de ex-disc- jockey van de Engelse piraten-zender Ra dio City. DE TE1RQUASTH Onder de Opstandingskerk bevindt rich de sociëteit „Teirquasth". Het bestuur van deze vereniging beijvert zich vooral zo origineel mogelijke avonden te organise ren, Het nieuwe jaar zal begonnen wor den met een platen-avond, waarop de le den alleen op kousen naar binnen mogen. De R.K.-instuif Jong Schiedam groeit oog SCHIEDAM In het kader van de vie ring van het huwelijk van Prinses Mar griet met de heer mr. P. van Vollenho ven zal de r.k. toneelvereniging „Bredero de" onder auspiciën van de Oranjevere niging een toneelvoorstelling geven geti teld: Ben ik nu getrouwd of niet. Deze voorstelling wordt gegeven in de grote zaal van Irene, Nieuwe Haven 155, op dinsdag 10 januari 1967. des middags half drie en is in de eerste plaats bedoeld voor onze Schiedamse bejaarden. Aan de besturen van de bejaardenbon den, bejaardensociëteiten etc. wordt ver zocht zo spoedig mogelijk aan de secreta ris van de Oranjevereniging, de heer B. J, Drenth, Burg. Van Haarenlaan 946 te Schiedam, telefoon 263638, te willen opge geven hoeveel gratis toegangskaarten zij willen hebben. SCHIEDAM De Algemene Schiedam se Kunstkring Cultura zet in één opzicht de traditie van vroeger jaren ongewijzigd voort, t.w. waar het betreft het nieuw- jaarsbal dat zij voorheen ieder jaar heeft gehouden, Ook ditmaal komen de leden voor een uitbundig Oudejaarsviering in Musis Sacrum bijeen en wel op vrijdag 1 januari, des avonds om acht uur. Er zal dan muziek zijn. van de Jack Riffles Rhythm Club. steeds. Dit jaar verhuisde men naar Ge bouw Arcade. De belangstelling voor de avonden bleek steeds bijzonder groot, In het nieuwe jaar zal men voortgaan op de dit jaar ingeslagen weg. Via het blad van de Instuif houdt men ook in het nieuwe jaar de leden regelmatig op de hoogte van de gebeurtenissen in de instuif. Zo blijkt al weer, dat er ïn het nieuwe jaar genoeg te doen is voor de jeugd. Misschien weinig nieuws onder de zon, maar in 1967 behoren de Schiedamse jon geren in ieder geval niet met de handen over elkaar, te .gaan klagen, wegens het feit dat uitgaan ïn Schiedam niet moge lijk. Ook in 1967 swingt jong Schiedam Weer 52 weekenden lang. SCHIEDAM De oliebollenacties, die dit jaar worden gehouden, schijnen be hoorlijk in do aandacht van de liefheb bers te staan. De Hervormde Gemeente, dit dit jaar de actie voert onder het motto: „Voor kerke werk en Rijnmond- band." heeft reeds 20.000 bollen in bestel ling, hetgeen op dit moment reeds een record betekent. Het ziet er naar uit dat men dit aantal ver zal overschrijden en misschien wel tot een totaal van 25.000 bollen' zal komen. Dit komt mede doordat het Leger des Heils zoveel bestellingen kreeg," dat nieu we orders niet meer konden worden aan genomen. Het Leger des Heils voert dit jaar voor het eerste deze oliebollenacile en men had gerekend op zo*n kleine 8.000 bollen. De bestellingen leverden dat aan tal reeds woensdagavond op, zodat men alle orders van donderdag en vrijdag heeft moeten afwijzen en de liefhebbers van de oliebollen moest verwijzen naar de actie van de Hervormde Gemeente. De bollen van het Leger des Heils werden vanaf donderdagavond gebakken ia de Leger- zaal (boven) en zullen door eigen leden, vooral die van het combo, waarvoor de opbrengst bestemd is, worden bezorgd in zakjes. De oliebollen van de Herv. Kerk worden bij de firma C. H. Schwagermann in de Beijerlandsestraat 21 gebakken. SCHIEDAM Bert Haanstra's prachti ge documentaire over ons land en het water „De stem van het water" wordt komende week geprolongeerd in het Passage Theater, (tweede week). Toegang al- Aanvangstijden: dagelijks 2 en 8.15 uur. Zaterdag 31 dec.: 2, 4.15 en f "Uri zon dag 1 jan: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Let wel: op oudejaar avond 9.15 uur geen voorstelling. Geboren: "William C z v G van Es en H E C van Katwijk; Johanna M d v T J Lindaart en M A J Snel; Leo z v J W J van Steenhoven eaMCM van der Moor; Monique HdvLM van der Lubben en G Brökllng. Geboren: Louise M-, d. v. J. H. Farrin en. H- M. Versnunicht; Annemieke J. M.. d. v. A. J. J, van "Winden en M. J. Ver schuren; Gerardina A., d.v, A. Wessel en B. Hartog; Jorïna C., d. v. P. A. den Her der en G. Lamens; Catharina J.f d. v. J. H. Houtman en M. Winkelman; Martijn, z. v. R. K. Remir.es en C. L. M. Leen- dera; Stefan, z. v. J. van Suljlekom en J, W. Snep; Oscar, z. v. J. van Suljlekom en J. W. Snep: Hendrikus A., z. v. W. van Witzenburg en W. J, C. Korpershoek; Jo hannes M. C, z, v. J. M. C. den Brinker en C. J. de Kievith; Lucas J., z.v. H. J. Delahalje en A. H. M. Derksen; Monique d. v, H. H. Eibers en C. van Oosterom; Caroline M„ d, v. J. van der Lugt en M, C. van Slobbe; Frank, z. v. J. G. J. Hos- man en E. Jasper; Eric. z. v. J, G, J, Hosman en E. Jasper: Catharina A M., d. v. M. J. van Resteren en M. H. C. Koo- men; Gerrit C., z. v. G. C. de Koster en Et. C. van den Wijngaarden; Jonathan, z. v. H. Kers en L, Zuiderent; Cornells L.. z. v. C. L. Hertog en T. A. van der Wiel; Johannes G. P. M, z. v. J. G. van der Meer en J. M. van Dorp: Carla, d. v. C. F. Fraterman en A. J. M. de Vetten. Geboren: Wilhelmus J. z.v. J. C. M, Schaap en E, C. Nederpel; Bianca M, A. d. v. A. van Dijk en M, J. J. van Ger- wen; Carei z. v. D. van Veen en C. C. Veeter. Elisabeth d. v, J- Overakker en E. de Boer. Overleden: J. H. L. Wille. 86 jr.; F. C. van de Linde, 76 jr., wed. Kriense Lok ker: B. Zwart, 60 jr. Overleden: J. Visser, 63 jr. echtge, Kalkhoven, C. Koenderman, 78 jr, M, van Hooting, 75 jr. wed, Voortman. De heer J. A. Overzet 'is in de leden vergadering ven de Kon. Ned, Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde sis voorzitter van de Schiedamse afdeling gekozen. Hij bekleedt bij Gemeente werken de functie van hoofd van de plantsoenendienst. "Woensdag 22 maart wordt een grote propaganda-bijeenkomst gehouden in ge bouw De Rank te Kethel, Iedere Schie dammer is hier welkom, die in het gelukki ge bezit is van een stukje grond. De heer Overzet spreekt op deze bijeenkomst over het onderhoud van kleine tuinen. Uit Naaldwijk komt de heer J. Knoppert woensdag 19 april naar Schiedam om over het onderwerp „Grond als produktie- faktor bij de groei van gewassen" te spre ken mevrouw H. E. Casparé uit Rijswijk tenslotte, houdt op donderdag .18 mei een lezing over de samenhang van planten groei en klimaat. Het bestuur heeft verder plannen met de leden ook het volgend jaar De Keuken hof te bezoeken. Wel hangt dit af van de deelname. Verder zal in de eerste helft van mei een bezoek worden gebracht aan de gemeentelijke kwekerij in het Prinses Beatrixpark. Tweehonderd nijvere medewerk(sl) er*, bakken, verpakken en bezorgen oliebollen on oudejaarsdag franko thuis, Leden van de hervormde gemeente en de Rijnmond band gaan gezamenlijk op 30 en 31 de cember aan het werk om 3c zo nodige gelden hijeen te brengen voor het kerke- «*erk van de hervormde gemeente en de ka? van de Rijnmondband. Zp bakken daarvoor de goede, volgens oud-huishoudelijk recept, bereide oliebol len i" de alouibekende sla-olie van een grote fabriek in Delft. Wenst men geen baklucht in huis en geen vuile keuken, dan kan men zeven heerlijke oliebollen voor één gulden be stellen Deze worden dan op oudejaarsdag gratis, in een daarvoor geschikte verpak king thuisbezorgd De besteladressen in de verschillende stadswijken zijn voor Nieuwland: A. Plai- siei, Troelstraiaan 42; L. A. Snikkers de Wildest raat 15, tel. 264189; West: J. Son ne veld, v, Huysdaellssn 60b, tel. 267303 W. v.d, Gaag, Vondellaan 13a, tel, 261687 Zuid:C. H. Schwagerman, Beierlandse- straat 21. tel. 268023Centrum: J. Brou wer, -Nieuwstraat 32, 260184. J. A, v.d. Peppel, Rotterdamsedijk 174c, 267015: Oost: "D.'Krommenhoek. PKO-Laati 106b, 153463; Oud-Mathenesse: W. Chr. de Bree. Engelsestraat 41b, 150676, P, Zevenhuizen, Franselaan 19öb, 155945, Heeft men geen gelegenheid de oliebol len voor of op 30 december te bestellen, géén nood, op 31 december kan men ze afhalen in de Beierlandsestraat no. 21 of daar lel, bestellen onder no. 268023. De ac tie ïs nl. oudejaarsdag op genoemd adres geconcentreerd. Alle bestellingen zijn op bovenstaande adressen welkom, SCHIEDAM Bij Koninklijk Besluit ïs aan de heer Cornelis de Vries, geboren, op 31 december 1905 in Schiedam en wo nende in Schiedam aan de Loeffstraat 40, wegens langdurige en trouwe dienst toe gekend de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. De heer De Vries vervult de functie van baas koperslagers-fitters. Bij hetzelfde 3LB, werd aan de heer Jo hannes Frederik Gerritsen, geboren op 15 maart 1908 te Rotterdam en wonende in Rotterdam aan de Verb oom straat 145e, wegens langdurige en trouwe dienst, toe gekend de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons. De heer Gerritsen vervult de functie van voorman el-ektromonteur. Beide onderscheidingen heeft burg4, meester Roelfsema aan de betrokkenen uitgereikt op een speciale bijeenkomst, waarop beiden in verband met hun veer' tigjarig jubileum werden gehuldigd. Deze bijeenkomst had plaats op vrijdag 30 de cember 1966 des morgens om. half elf m de kantine van het hoofdkantoor van Wu- ton-Fijenoord-Bronswerh- Tlvoli, 8 uur: Green Society, dansavond. Sttrsum Corda, 8 uur: NCGOV, vergadering* BIOSCOPEN Passage Theater: dag. 2 en 8.15 u.: „De stem van het water" <a.l.), zaterdag alleen 2.4.» en 7 uur. zondag 2. 4.15. 7 en 8.15 uur. Monopole Theater: do. 2 en 8 uur, vr. en 9.15 uur, zaterdag 2 en 7 uur, di. 2en8 uur, wo. 3 Uur: „Eddie in de greep aer vrouwen" (14 j.); zo. 2 en 4.15. ivo. 2 uur: „Zarak" (14 30- TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: „Oranje en Schiedam"* „Kinderfeest" en „De droomwereld ücp Naleven". Galerie Wiegman* tekeningen van Gavarni Galerie Punt Vier: werk van Martin Tissing (Groningen). APOTHEEK "Van Westendorp, Parkweg 207, tel, 267674 i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2