98. prachtige badhanddoek bij Wajang Spijkenisses BRANDWEER legt op 1 april de bijl erbij neer TOERISTISCHE AANDACHT IN DE SOW JET-UNIE A ^herenkleding^ 14975 8950 6975 1975 1490 6975 1590 Nu een 895 NIEUWSBLAD S»H ERVAREN STENO TYPISTE PUBLIEKE VEBKOPHfQ Oud zeer (weduwenuitkering) leidt tot ontslagaanvrage "Stijlgroep Groningen" costuums Kamgaren costuums Falcon overjassen Sportcolberts Kamerjassen Trenco overhemden Winterpyjama's Ontslaglijst met ruim honderd werknemers van Trans Beeren GEROUTINEERDE PONSTYPISTE tilti! uit u vitaal en gezond! STALEN 8U9EAUX-MINISTRES, beschuldigingen WERKTIJDVERKORTING Gooi krijgt stad van 60.000 inwoners Dïeet-waren bevatten schadelijk zout Schieten in Texas Breda belangrijk instituut rijker Terïtal regenjassen Nylon tricot shirts GROOT ZAKENPAND 2 Pakhuizen te koop met BEL- en 2 ETAGES Ook uw vrouw feest liever't ©Qjlf GULF OIL (NEDERLAND) N.V, a. cursus voor bevarenen b. cursus stuurman kleine handelsvaart BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 12 JANUARI 1967 u ROTTERDAM, 12 jan. Wat ia het najaar van I960 beperkt bleef tot wat. schermutselingen is nu in Spij kenisse uitgemond in een directe oorlog. De vrijwillige brandweer heeft met ingang van 1 april de bijl erby neergelegd als gevolg van on tevredenheid over de uitkering na overly den door een ongeluk bij een brandblussing. Het geval is niet fictief; bij het blussen van een boer&erijbrand. overleed vorig jaar in juli de 45-jarige 'brandweerman A. Ver steeg. De man kwam onder een. instortende muur terecht en werd gedood. Zijn weduwe bleef achter met drie kinderen en met de financiële resultaten van f 131 van de rijks verzekeringsbank aangevuld met f30 van de gemeente. De grote animator In het sluimerende conflict, dat met een brief van gisteren aan b. en w. tot uitbarsting kwam, is ce commandant van de vrijwillige brandweer in Spijkenisse, de heer G. A. Verzijl. Eige' naar van een 'bloeiend timmerbedrijf. Brandweerman? Een hobby en als deze hobby je het leven, kost dan moet de gemeenschap er wat tegenover stellen. De heer Verzijl is ook de grote promotor voor de welstand van de weduwe Versteeg en wil tevens de onzekere toekomst veilig stellen voor vrouwen van brandweerlieden die onverhoopt nog zouden sneuvelen bij het blussen van een brand. Mevrouw Versteeg kreeg na het over lijden. van haar man een uitkering van f 20.000 ineens en wekelijks een totale uit kering van f 161. Moet je eens narekenen wat zo'n vrouw er op achteruit gaat. Toen haar man nog leefde kwam er iedere week f400 binnen omdat hij medefirmant was in een familiebedrijf (kolenhandel). Nu moet ze het met f240 in de week minder doen. Kunt u 2ich nu voorstellen, dat we dat niet langer nemen? Of een volledige uitkering van 100 procent of na 1 april zien ze ons niet meer bij een brand. De burgemeester van Spijkenisse, de heer P. J. Bliek, rangschikt de cijfers in een geheel andere volgorde. DE HELFT Hoe de heer Verzijl aan die f400 per week komt weet ik biet, maar wij beschik ken over gegevens, die op de helft van dit inkomen wijzen. Ieder jaar dient een brandweerman voor de verzekering zijn jaarinkomen op te geven en voor de heer Versteeg was dat f 10.400, dus f200 in de week. Kijk, nu staat die f 181 die mevrouw Versteeg krijgt in een heel andere verhou ding tot het vroegere inkomen, Ik geef toe, dat het nog geen weelde is. Dat mevrouw Versteeg van de bank f131 kreeg was het gevolg van een nog oude verzekering, die we hadden lopen. Niemand, en ik erken, dat dit fout was, heeft er indertijd aan ge dacht om eens in de polis te kijken, of de dekking nog wel voldoende was. Later is dat wel gebeurd en toen is een nieuwe verzekering gesloten. De2e garandeert een uitkering van f 25.000 ineens en 70 procent pensioen van het laatstgenoten, inkomen. Zeventig procent is een lachertje, vindt de brandweercommandant Honderd procent willen we hébben. Voor mij kan het niet veel schelen ik heb een goed be drijf met een. goed inkomen, maar het gaat mij om de jongens, die geen eigen levens verzekering hebben. Ik wil dat voor die mensen de 70 procent gesuppleerd wordt tot honderd. Dan past de gemeente die maar bij. De burgemeester had me eerst tachtig procent toegezegd en later kwam-ie daarop terug met zeventig. Honderd willen we of anders houden we er op 1 april mee op. Die drie maanden is minder bedenktijd als wel een termijn om b. en w. de gelegen heid te geven andere maatregelen te nemen. De bevolking mag va» onze ont- llagaanvrage niet de dupe worden, Het is duidelijk, dat de burgemeester en zijn brandweercommandant eikaars me ningen niet alleen principieel niet delen, ze beschuldigen elkaar ook yan onjuisthe den. De heer Verzijl: De burgemeester zegt dingen toe waaraan hij zich later niet hou den kan. Burgemeester: De beer Verzijl geeft on zuivere voorlichting over deze affaire. De heer Verzijl: De gemeente heeft pas later die 30 bijgepast. Burgemeester: Al bij de begrafenis van de heer Versteeg hebben we zijn weduwe toegezegd, dat ze op on2e steun kan reke- nen- Zit nu Spijkenisse per 1 april zonder brandweer Nee, aldus burgemeester Bliek, het dorp Hekelingen beschikt nog over een G. A. VERZIJL 100 procent P. J. BLIEK andere cijfers. brandweerkorps yan elf man. In geval van nood hebben we dat nog achter de hand. Ik hoop dat het niet zover hoeft te komen. Gisieren heb ik nog in Hekelingen brand weerdiploma's uitgereikt en toen is me ge bleken, dat men daar van de hele affaire niets begrijpt. Daar geeft de huidige rege ling geon reden, tot klagen. Die regeling van ons is heus zo gek niet Een brand- weerdeskuntligc zei me onlangs nog, dat alleen Schiedam en Vlaarciingen zich met ons kan meten. Wat willen ze nou? Ik ben ervan overtuigd, dat we de mensen recht en billijk behandelen. Vast staat, dat er in ons hele land in het vorige jaar één Ücl van een vrijwillige brandweer om het leven Is gekomen. Ik besef terdege, dat dit gelukkig zeer lage cijfer ons nimmer mag ontslaan van onze verplichtingen. Het blijft honderd procent, is de echo van de heer Verzijl, De tijd zal het leren. Op 17 januari ko men B. en TV. en de 24 brandweerlieden, hij elkaar om te proberen het oude zeer uit de weg te helpen. Het ambtsgebied van een burgemeester spreekt over „wisheid en kracht". Beide partijen zullen ze no dig hebben. (Van onze correspondent) ZWOLLE, 12 jan Hoewel hel jaar 19G6 voor Scania Vabis Nederland NV een omzetstijging van ruim 40 procent heeft opgeleverd en ook in het komende jaar een duidelijke stijging verwacht wordt, heeft de directie in verband met de vertraging in het groeitempo overwo gen een vergunning voor tijdelijke werk tijdverkorting aan te vragen, ten einde de beschikbare capaciteit aan de toekom stige --ntwikkeling te kunnen aanpassen. Afgezien van deze tijdelijke maatregel heeft de directie zich wegens de steeds voortschrijdende rationalisatie en het bij zonder geringe natuurlijke verloop tot ha^r spijt genoodzaakt gezien aan tien werknemers ontslag aan te zeggen. Voor dit personeel is een afvloeiingsregeling getroffen. De totale sterkte van het be drijf omvat 300 man. BUSSUM, 12 jan. Op de Oostermeent bij Huizen zal volgens de plannen van dc rijksoverheid een zevende Oooise gemeen- worden gebauwd die aan ongeveer GO.OOO rnensen woonruimte zal gaan bh den. Venvacht wordt dat reeds in 3968 met de bouw kan worden begonnen. Jaarlijks zullen, in. deze Gooistad 2,000 tot 2.300 woningen worden gebouwd. Te gen. 1975 moet de nieuwe gemeente een feit zijn. De totstandkoming van de nieu we woonkern zal in drie fasen geschieden, analoog aan de opbouw van de Noordoost polder. Deze plannen, van de overheid, die on langs door gedeputeerde staten, van Noord-Holland in vrij vage termen open baar zijn. gemaakt, zijn voor de meeste Gooise gemeentebesturen als een volko men verrassing gekomen en ook niet over al even enthousiast ontvangen. In de Bus* sumse gemeenteraad werd gezegd, dat de gemeente nu enkele miljoenen guldens die waren besteed aan de voorbereiding voor het uitbreidingsplan voor de Hilversumse Meent als weggegooid kan beschouwen. Er werd op aangedrongen de regering schadeloosstelling te vragen. Van onze correspondent) DEN HAAG, 12 jan. Sinds enige maanden mogen zout-arme levensmidde len voor diëetpatienten niet meer, inplaats van keukenzout, ammoniumzout bevatten. Het assortiment zoutarme conserven, vleeswaren en andere artikelen, bevat nu een ander chemisch zout. Ammoniumzout blijkt namelijk schade lijk te kunnen zijn voor lijders aan lever en nieraa«doeningen. De vervanging door een andere stof is geruisloos geschied. Al leen de gebruikers van diëetwaren zullen een smaakverschil hebben geproefd. AUSTIN, 12 jan. t'Rtr) De ge trouwde vrouwen in Texas zullen wel licht binnenkort het recht krijgen op de maitresses van hun man te schie ten. wanneer zij hen bij overspel betrappen. De mannelijke huwelijkspartners genieten al geruime tijd het recht om de minnaars van hun eegaas neer te schieten. Bob Bass, afgevaardigde in het parlement van de staat Texas, zei dat hij een wet zal voorstellen, die de vrouwen hetzelfde recht zal geven. Volgens Bass wilden de vrouwen de wet helemaal afschaffen. ..Maar ik wil wel een man het recht laten zijn huis te beschermen. Dat recht moet ook de vrouw hebben", aldus Bass. AMSTERDAM. 12 jan. Het Amster damse onafhankelijke raadslid «I. Ver schoof, die voorheen deel uitmaakte van de Boerenfractie. heeft zijn ontslag als raadslid gevraagd. Als motief gaf hij op, dat hij een functie bij een uitgeversmaat schappij had aanvaard en dat men daar geen prijs stelt op 2ijn raadslidmaatschap. Zijn plaats in de raad 2al binnenkort wor den ingenomen door een .echte" boer, waardoor de fractie weer uit drie leden BREDA, 12 jan. Dc staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen, mr. J. II. Grosheide, heeft gisteren te Breda de opening verricht van liet Nederlands We tenschappelijk Instituut voor Roerisrne, de enige instelling van deze soort in ons land. De heer Grosheide maakte daarbij be kend, dat de school, bij inwerkingtreding van de wet bp het voorgezet onderwijs, een instelling van hoger economisch en administratief ouderwijs zal heten. Ze krijgt een plaats passend bij haar specia le doelstelling en afwijkend van de struc tuur, die de vier per 1 september te ope nen scholen voor h.e-a.o. zullen vertonen. Ten aanzien van de studietoelagen is de consequentie getrokken dat de leerlin gen van dit hoger beroepsonderwijs waar toe de toeristische school behoort, dienen te worden behandeld op gelijke wijze als studenten aan het wetenschappelijk onder wijs. Voorts zei de heer Grosheide, dat de wenselijkheid wordt onderzocht om aan. de afgestudeerden van de scholen voor hoger beroepsonderwijs een beschermende titel te verlenen. Naar de mening van de staatssecretaris zou het toejuiching verdienen als de pro blemen vair het wetenschappelijk en het hoger beroepsonderwijs in onderling ver band en gezamenlijk zouden worden be zien. Het streven naar studiebekorting bij het wetenschappelijk onderwijs, de in stelling van het baccalaureaat 2ijn bij- baat zeker, aldus mr. Grosheide, dat voorbeeld van invloed op de gang van zaken bij de h.b.ö. Het Is niet bij voor- het hb.o. beter samen met het l.b.o. en het m.b.o. in één wet kan worden gere geld dan met het w.o. De heer Grosheide pleitte niet voor overhaaste wetswijziging op dit punt, maar wel voor nadere over weging van vragen, die hier liggen Tevreden had drs. J. F. H. Wijsen, ai- recteur-generaal voor het toerisme, ge- i sproken, over de noodzaak van het onder zoek van toerisme. Op detailpunten is er in ons land wel wat aan research gedaan maar een algemeen inzicht heeft men nooit gekregen- In de Bredase school be paalt men zich nu tot eert systematisch onderzoek, de methodische en fundamen tele aanpak en de structurele opzet van het toerisme. De heer Wijsen zei, dat men ook in het buitenland belangstelling heeft voor do Bredase school, vooral in Rusland, waar het desbetreffende department de opzet van de school serieus in details bestu deert. Verwacht mag worden dat bin nenkort een Russische delegatie een be zoek aan Breda zal brengen. Het instituut dat ondergebracht is in een deel van het nonnenklooster op de Haagweg te Breda, telt op het ogenblik 39 vrouwelijke en 16 mannelijke studenten. De school beschikt over vier leslokalen, een talenpracticum, docentenkamers, een bibliotheek een recreatieruimte. Directeur is dr- L van Egeraat. De opleiding duurt ruim twee jaar. De nieuwe Amerikaanse ambassadeur in de Sowjet-Unfe, Llewellyn Thompson, Is gisteren in Moskou aangekomen, Hy had «en boodschap van president Johnson bij zich voor de Russische leiders, maar wilde hierover niets uitlaten (ATP). running Herencostuums van de "Stijlgroep Groningen" in zuiver scheerwol. Uitsteken de pasvorm, prima coupe en afwerking. Grote sortering In zeer beschaafde dessins en kleuren. Sensationeel lage cprulmlngsprijs. J22tfc totJ27&? Kamgaren costuums van zuiver wol in modieuze dessins. Driedelig +89367 129.50, tweedelig 48936- Prachtige kwaliteit winterjassen fr> zuiver wollen tweed, velours er» mohair. Div. kleuren 499rr5^+ë93ö- Origineel Harris Tweed sportcol berts, prima pasvorm, in. grijs., bruin, blauw en groen. -80.7Lr Zuiver wol, Gedistingeerde streep- en ruitdessins, Moderne kleuren. Heerlijk warm, ^9t?5*3935" Katoen met polyester Trenco Ves- tan shirts. Prima wasbaaren nooit strijken, zeer sterk. 46r?5- Italiaanse Terital regenjassen mét ultknoopbare zuiver wollen plaio*- voering. Diverss kleuren -S&5CF Warme, rijk glanzende satin feutre. P.ult- en streepdessins. Pantalons met royale overslag, PLANTENMARGARINE Heeft u aj geprofiteerd van die gulle aanbieding bij gouden Wajang? s. Prachtige badhanddoek voor slechts n25 Wajang zilverpunten en 2.80. Uw leverancier heeft nog we! folder met spaarkaart. Supershirt ïn Ijzersterk tricot ny lon. Zó gewassen en zó droog. In wit, grijs of bleu. +0^Kr 3 st 3 stuks 25.- |r uv/ Modehuis TE KOOP Aan liet BagOnhof te Dortïrechi Zeer geschikt voor schoen-, of textielhandel, T.V.-zaak, confectiebedrijf, bank, kantoor e.d. In].: A. v. Twist, makelaar n.b.m., Singel 374 te Dordrecht Tel. 0185033833 (Van onze correspondent) WEERT, 12 jan. De directie van de tricotagefabriek „Frans Beeren" In Weert heeft gisteren een ontslaglijst opgemaakt, waarop de namen 34 beambten en ruim 70 arbeiders voorkomen. De betrokken perso neelsleden wisten gisteravond nog niets over het lot dat boven hun hoofd haagt. Vorige week zijn al 22 personeelsleden ontslagen. Met de ruim honderd man. die zijn getroffen door een. tot de helft te ruggebrachte werktijd voor deze groep, geldt de eerste 43 dagen een wachtgeld regeling zijn nu al meer dan 225 per soneelsleden de dupe van. de financiële moeilijkheden, waarin het bedrijf is ge bracht en die onder meer hebben, geleld tot voorlopige surséance van betaling. De directie heeft gisteren een aantal maatregelen aangekondigd van een sane ringsplan dat door de bewindvoerders nog niet is goedgekeurd. De Belgische dochteronderneming NV Belbetri in Heusden zal zo spoedig mo gelijk worden afgestoten. De verkoopkan toren in Milaan en Parijs worden ook opgedoekt. Gisteren is opnieuw urenlang vergaderd met de vakbondleiders en dc directeur van het gewestelijk arbeidsbu reau De bankdirecties, op wie een beroep is gedaan het bedrijf ven een complete ondergang te redden, aarzelen. De Amro- bank, waar het textielconcern met vesti gingen in Weert, Venray en Nïeuw-Vos- semeer voor meer dan tien miljoen gul den in het krijt staat, gaat voorlopig niet verder dan week voor week de lonen van het personeel voor te schieten. Die stugge financiële hulp is vooral een han dicap bij de pogingen de grondstoffen- aanvoer weer op gang te brengen, I nabij Kruiskade. Pakhuizen direkt leeg te aan vaarden. Huur f2581,20 per jaar. Lasten f348,81 per jaar. Koopsom f25.000,- kJc., zonodig hypo theek aanwezig. Te bevragen tel. 236453. N.V. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD vraagt voor haar afdeling mechanische adminis tratie Gewerkt moet worden op een IBM-ponsmachine 024. Wij bieden een prettige werkkring en goede ar beidsvoorwaarde». Soli, te richten aan ons Bureau Schledaruse Vest 1 Afd. Pers. Zaken Adm. RUILTUWOUDE MEUBELEN IN, bij aankoop van nieuwe. Vraagt vrijblijvend taxatie. COR-KOS Vfu&wJSe&vw N.V. oostzeedijk 344-364 r.dam hoek oostpleln tel. 133744 's maandags gesloten PimnnMli8'AJU8"£ Sollicitaties te richten. Voor de correspondentie-afdeling1 hoofdkantoor zoeken wij een. die in het bezit is van een MULO-diploma. Leeftijd 20 - 22 jaar. aan de afdeling Personeelszaken. Bfaak 32 Rolfertfeitt-TeF, JÏ1600 GEMEENTE ROTTERDAM GEMEENTELIJKE HOGERE ZEEVAARTSCHOOL Pieter de Ho och weg 129 - tel. 23 35 51 Botterdam-6 Dagelijks kunnen aan de school nieuwe leer lingen worden ingeschreven voor de op 1 februari a.s. aanvangende: (opleiding 3e stuurman grote handelsvaart) ■Spreekuren directeur: maandag, dinsdag en donderdag van 10-11 uur. In de veilingzalen Rechter Rottekade 65, Tele foon 010 - 24.56.97, zullen maandag 16 januari 1967 te 10 uur to.v. deurwaarder G. J. van Es warden verkocht: typebureaus, houten bureaus, bankstellen, eet* hoeken, dressoirs, fauteuils, stoelen, vloerkleden, boekenkastje, bedstellen, tuimelledikanten, wol len- en andere dekens, kussens, slaapbanken, tafel- en, wandkleden, glas- en aardewerk enz. KIJKDAG: zaterdag 14 januari van 1016 uur. De veilinghouder en beëdigd taxateur J. G. VERSLUIJS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2