SCHIEDAM Akkoord voor tweede deel van het Elementum-complex Schiedams allerlei Stormschade in enkele delen van Schiedam Confrontatie van restant oude binnenstad met nieuw koopcentrum VZC-jeugdzevental blijft in running voor nationale jeugdtitel Wereldmerken gashaarden te kust en te keur. Morgen gaat bij Wilton nieuwe sleepboot te water Garderobe voor De Amstelbron Ds. C. Brinkerink Na hartaanval 50 jaar predikant Benoemingen en mutaties WAT WAAR WANNEER? VolleybalSVC verloor met 23 van AMVJ Stedelijk Museum tijdelijk gesloten overleden ABC heeft nu meer dan 1.500 leden rotterdamsch nieuwsblad dinsdag ai februari wj pagina Sch. Broersvest 3, telefoon 268091. SCHIEDAM De hevige storm van de afgelopen nacht heeft op verschil lende punten in Schiedam schade veroorzaakt, waarbij in de meeste gevallen politie en brandweer assi stentie moesten verlenen. Zo woei vannacht bij de familie L. de Vogel aan de Heilevoetshiisestraat een tele visie-antenne om, die gevaarlijk over de rand van het dak kwam te hangen Een schutting op het terrein van Pe Lindenhof aan de Lange Kerk straat dreigde omver te waaien en ■werd door de brandweer geschoord. Verder werden ■enkele etalageruiten vermeld, o.a, bij het levensmiddelen- bedrijf Gebr, van. Nieuw kerk aan de Rotterdamsedijk, waar een markie* door de wind werd afgerukt en een ruit van 3x4 meter aan diggelen gmg. Ook bij de drogisterij Koop* SCHIEDAM Morgenochtend, om JO over elf, gaat bij Wilton FSjen- oord een nieuwe motorsleepboot te water met de naam Bartel Wilton. Peze sleepboot is genoemd naar de oprichter van Wilton's Machinefa briek en Scheepswerf, één van de twee bedrijven, waaruit later de Pok- en Werf-M-aatschappij Wilton Fijenoord N.V. is ontstaan. Een zusterschip, de ,.G,M, Roent gen", genoemd naar de oprichter van het etablissement „Fijenoord" Is reeds enige jaren geleden in de vaart tezamen met de „Company" en de „Drydoek", even eens van hetzelfde type. De boot is 23 meter lang en 6-85 m. breed en heeft een bruto tonnenmaat van. 282.24 kubieke meter. Aan boord bevindt zich een brand- bluspomp met een capaciteit van 150 ton/hr en een persdruk van 9 kg/cm2, met bijbehorende schuim- blusinstallatie. Voorts is het schip uitgerust met radar, VHF radio-ie- lefcnie, zoeklicht, kompas, bochtaaar wijzer, enz. Pe doop zal worden verricht door mej. H. A, Wilton. aan de Burgemeester van Ha aren- laan sneuvelde een spiegelruit van 2x5 meter. Bij het bonthuis Piek aan de Rem- brandtlaan begon iot schrik van de omwonenden, vannacht om 4 uur het alarm si ga n al te loeien. De eigenaar moest uil zijn bed worden gehaald om het ding tot zwijgen te brengen. Bij de familie Van Zijl aan de Bur gemeester van Haa ren laan raakten de sponningen van een ruit los. De brandweer onder leiding van de heer Unek heeft de bedreigde ruit weer vastgezet. SCHIEDAM Wederom heeft het café-restaurant „De Amstelbron" een nieuw gezicht gekregen. De oude. vertrouwde draaideur is ver dwenen. Deze was jarenlang een sta-m-de-weg en veroorzaakte bij felle wind nogal eens tocht, uiter aard tot ongerief van de bezoekers. D draaideur is nu weg en daar voor in de plaats is een groot ven ster gekomen van waaruit men een gezellig uitzicht heeft op de Koe markt. De ingang tot het café-restaurant is nu naar de 2ijkant verplaatst. Daar is een garderobe gemaakt. Via een glazen portaal komt men in de ruime en lichter geworden zaai. Uitraard is er nu een groot aantal raamplaateen bijgekomen. Door de verbouwing heeft de keu ken een grotere oppervlakte gekre gen, waarover de kok wel verheugd ovr zal zijn. De totale vloeropper vlakte is nu 68 vierkante meter. Volgend jaar zal het meubilair wor den vernieuwd. OOSTVOORNE - Op zaterdag 11 maart is het 50 jaar geleden, dat ds. C. Brinkerink als herv. predikant zijn eerste dienst leidde »n de ge meente Sleen. Daarna heeft ds. Brin kerink dit ambt te Oostvoorne 36 jaar vervuld- Nu tien jaar geleden ging hij met emeritaat. Dit betekende ech ter geenszins, dat hij werkelijk de jaren van rust had bereikt. Vele kerkelijke gemeenten hebben sinds dien beroep op hem gedaan, om o.m. de zondagsdiensten te leiden. Van lieverlede heeft ds. Bnnkerink zich echter uit diverse functies losge maakt. Desondanks blijven zijn da- gfn nog voldoende bezet. Zo is er ook de geestelijke verzorging van de bewoners van het rusthuis Vre- deheim te Roekan je waar hij we kelijks een bezoek brengt. Voorts vergezelt hij ook dikwijls zijn echt genote die voor Vrouwengroepen nog vele lezingen houdt en onder meer ook lid is van het dagelijks bestuur van de Culturele Raad van Zuid-Holland. Ter ere van de fees telijke dag zal ds. Brinkerink op zondag 12 maart, te 10 uur in de Grote Kerk te Oostvoorne een dienst leiden. Na afloop hiervan zul len degenen, die ds. Bnnkerink en zijn echtgenote willen geluk wensen, daartoe in de consistorie gelegenheid krijgen- SCHIEDAM De vergadering vaü de gemeenteraad, op 27 februari a.s. zal beginnen met de beëdiging en Installatie van het nieuwbenoem de raadslid, de hoer P. Poot; hij vult de gelederen aan van de Pret, Chr. fractie ter vervanging van de heer K. de Baat, die zich heeft te ruggetrokken. Veder staat op de agenda de her benoeming van de heer C. W. Loo- man. aftredend als lid van het col lege voor de verlening van bij- *tand, de benoeming in vaste dienst aan de Mathenesserschool van d* tijdelijke kracht de heer J. Lou- rens en van diens collega, de heer A. A. Markerink, thans ook in tij delijke dienst bij deze school. Voor de benoeming tot hoofd \ran d« Theo Thijssen school wordt voorge dragen de heer A. W. Brand, thans onderwijzer aan de Prof. Pb, Kohn- «tammschool, en voor de post van hoofdleidster aan de openbar* kleuterschool aan de Schiedamse- weg mej. J. H. Mookhoek, than* leidster in vaste dienst aan d* kleuterschool Min. Donkerstraat. Voorts is er nog een voorstel d* voorzitters van de volkstuinders- verenigingen en de tuinarchitect der gemeente te benoemen tot lid van de adviescommissie voor de Volkstuinen. Eervol ontslag zal op haar verzoek worden verleend aan mej. M. C. van Delden, onderwij zeres aan de school voor moeilijk opvoedbare kinderen, wegen* be noeming elders. DINSDAG 21 FEBRUARI MQNOPOLE. 20 uur: Schied. Film- kring: The Lord The Lady and the Butler. MARIJKE, 20 uur: Ver. Het Singel kwartier: kontak-tavond. MUSIS. 20 uur: WF BedrijfsjoumaaJ. WOENSDAG ZZ FEBRUARI WIJKCENTRUM, 20 uur: Co-op Nwe Waterweg, bijeenkomst. PASSAGE, 20 uur: Rooie Sien. BIOSCOPEN Passage Theater: „Zeventien" (18 j.), als weekfilm. Monopole Theater: „De Man met het Gouden Pistool", {H J.) ate weekfihn. Goudrovers" (zo. en wo.-matinee) (14 j.). Notti Caldl d'Oriente, za-nacht (18 j.). TENTOONSTELLINGEN Galen e Punt 4: kleurenetsen van Jan Verburg. Stedelijk Museum: Werk van David van de Kop Schild errjeo en plastieken van Toon Kelder. Droomwereld der Naleven, t/m 19 febr Werken van tien Haarlemse kunstenaars Gaiene Wiegman: gr aflek van Hans Abelman, apotheek Rembrandt. Renhrandtlaan I b. telefoon 248855. SCHIEDAM In april 1966 heeft de Schiedam.se gemeenteraad in principe besloten tot de bouw van 540 E^mentum-woningen in negen woonlagen in G roe noord-noord ten westen van de Laan %fan Spa!and Later groeide het aantal te bouwen woningen tot 572 en m december erleende de raad een krediet van nogmaals f7.701.937 ter financie ring van. 216 dezer woningen. De grondkosten waren aanvanke lijk door de minister te laag ge steld; de toegezegde rijksbijdrage is in verband daarmede voor deze 21$ woningen met t 32.301 verhoogd. In een schrijven van 31 januari jL verklaart de minister akkoord te gaan met de bouw van nogmaals SCHIEDAM Het eerste dames team van de Schiedamse Volleybal Club heeft de belangrijke wedstrijd tegen leidster AMVJ met 23 ver loren. De Schiedamse meisjes be gonnen zeer sterk en overtroefden hun tegenstandsters volkomen. De harde en foutloze SVC-aanval zege vierde in de eerste set met 150. In de 2e set kwam AMVJ enigszins te rug, doch ook nu bleef SVC met 15—-9 de sterkste ploeg. Deze on verwachte en te gemakkelijk be haalde 20 voorsprong haalde SVC echter volledig uit de concentratie. AMVJ rook een kans en we zagen nu een tegenovergesteld beeld. SVC faalde nu volkomen, aanvallend zowel als verdedigend. Met 715 en 315 brachten de Rotterdamsen de stand weer gelijk. In de vijfde en laatste set toonde AMVJ zich veel geroutmeepder. SVC kwam na een 0—8 achterstand nog keurig terug, doch de AMVJ-dames speel den een bekeken spelletje en wis ten steeds op het juiste moment door te drukken. Via 1015 kwam de zege bij AMVJ, dat nu zo goed als zeker op het kampioenschap afstevent. Heren 1 stelde bijzonder teleur. Met 2—3 verloren de Schiedam mers van Punch in Delft. Heren 2 snoepte leider Jong Pandrecht een pvmt af, 2—2, een aardig suc ces. De meisjes-junioren speelden 2—2 tegen AMVJ B, terwijl de jon gens AMVJ A met 3—0 klopten. 216 woningen van bovengenoemd complex, waarvoor de rijksbijdra- ge f 8.734.237 zal gaan bedragen ;E. en IV. stellen voor tot de bouw van dit tweede gedeelte der te bou wen Ele ment um-woningen te be sluiten en er een aanvullende le ning van f 8.766,538 voor beschik baar te stellen (zijnde de som van 32 301 en 18.734.237). Ka minis teriele goedkeuring voor de reste rende 140 woningen zullen mede delingen worden verstrekt t.a.v. de huurprijs. VLAARDINGEN Bij de sloop van de Transvaalbuurt en de Ged. Biersloot om plaats te maken voor de doortrekking van het Liesveld- viaduct en de aanleg van het Veer- plein met winkelbebouwingen aan de westelijke zijde met het waren huis Vroom Dreesmann in aan bouw, bleef eenzaam het oude per ceel overeind staan, waarin de vis- zaak 't Hoogertje is gevestigd. Nu de eerste fase van het nieuwe koop centrum zijn voltooiing nadert, vormt dit oude binnenstad-perceel een groteske tegenstelling met het moderne centrum. Reeds acht jsar geleden begonnen de onderhandelingen met het ge meentebestuur over de verplaat sing van deze zeer druk beklante viszaak naar de Waalstraat, waar SCHIEDAM. In verband met de voorbereiding voor de tentoonstelling „Salon van de Maassteden 1967" zal het Stedelijk Museum te Schiedam, van heden t.m. donderdag 2 maart voor het publiek gesloten zijn. Vanaf vrijdag 3 maart t.m. zater dag 1 april zijn dan de navolgende tentoonstellingen te bezichtigen: .Jonge Nederlandse Kunst" en .Salon van de Maassteden 1967". EEN SMEULEND KOFFIEFIL TER-PAPIERTJE heeft te Schie dam de brandweer in actie ge bracht. Met de nevelspuit rukte de ze uit op een brandalarm uit de Mariastraat, waar in de woning van mevr. A. Fok een koffiepot op het brandende gas was blijven staan met een plastic filter en een filterpapiertje. De bewoonster was niet thuis. Er was een krachtige rookontwikkeling en de brandweer moest de deur forceren om binnen te komen, en het gas uit te draaien. De koffiepot werd buiten de deur ge zet. EEN AANTAL AUTOWRAKKEN is van de weg gehaald, in de eerste plaats de auto van de 29-jarige M. v. B. uit Vlaardingen, die op de Lange Haven reed. De wagen was niet verzekerd, er was geen belas ting betaald, de kentekenen ont braken en er was geen voetrem. Bovendien had de auto gladde ban den. Verder bij een controle op de Horv at hweg de auto van de 20-ja rige Rotterdammer L. L. die glad de banden had, speling in de stuur inrichting en doorgeroeste ehassïs- balken. Ten slotte de auto van de 21-jarige Sehiedamse „automon teur" J. V., een „vermoeide" wa gen die op de Hargalaan werd aan gehouden met een rechtervoorwiel dat nog maar gedeeltelijk aan de auto vastzat. Bovendien, waren enke le dwarsliggers van het chassis doorgeroest en deugde het stuur niet, zodat het gebruik van deze wagen levensgevaarlijk was. De drie wagens zijn alle naar de sloper verwezen. DE ELFJARIGE H. DOLSTRA van de Mgr. Nolenslaan is op de secun daire weg van de Burgemeester Van Haarenlaan bijna doodgereden doordat hij nabij de halte van de Piersonstraat de rijbaan over stak en door het struikgewas tussen hoofdbaan en seeundiare weg schoot, juist op het moment dat een auto naderde, bestuurd door de 49-jarige vertegenwoordiger P. B. S. uit Haarlem. Hij werd gegrepen en is met een gebroken rechterbeen naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd. AMERIKAANS GELD ter waarde van 235 dollar is gestolen uit de hut van kapitein Panagiotes B. van de Noorse tanker Ejnar Thorsen, die bij Wilton ligt. Het geld lag in de kluis, maar de sleutel van de kluis hing aan de buitendeur van de hut UIT DE KANTINE van de voetbal vereniging DHS in het Tburledepark zijn ongeveer 100 flesjes bier en enige flessen wijn, vele rollen pe permunt, 50 repen chocolade enz, gestolen. Bovendien is het geldbak- je van een speelautomaat openge broken en leeggehaald. De deur van de kantine was met een scherp voorwerp opengebroken. VAN ZIJN BED GELICHT is de 30-jarige F. B. K. bankwerker uit Rotterdam, die in de nacht van za terdag op zondag op de 's-Graven- zandestraat met een grote perso nenauto een geparkeerd staande wagen had aangereden en bescha digd en daarna was doorgereden. De politic trof bij haar -onderzoek in de Prof. Poelslaan te Rotterdam een auto aan. die ongeveer aan het signalement beantwoordde en re cente beschadigingen vertoonde, er slaagde erin het adres van de be stuurder te vinden. Hij werd om half vijf uit zijn slaap gewekt en meegenomen. VAN DE GLIJBAAN GEVALLEN is in het Beatrixpark de zesjarige In a K. uit de Morsestraat. Zij strui kelde op het platform en maakte een val van drie meter. Met rug klachten is ze per GG en GD naar de Dr. Noletstichting vervoerd. DE TIENJARIGE RUDOLF K. uit de Savornin Lohmanlaan is op de Troelstralaan tegen een geparkeer de auto opgefietst. Hij viel door de achterruit en liep daarbij enige kwetsuren op. EEN KETTINGBOTSING heeft zich voorgedaan op de Vlaardingerdijk nabij het benzinestation. De 21- jarige schipper A. v.d. L. uit Vlaar dingen schoot door toen hij stop pen moest voor een licht, hij reed op tegen de auto van de 50-jarige koopman J. v.d. B. uit Schiedam, die op zijn beurt botste tegen de wagen van de 54-jarige sleepboot kapitein P. G M. uit Vlaardingen. Ten slotte reed aan de andere kant nog een auto, bestuurd door de 37- jarige mej, J. J. uit Oostvoorne op tegen de wagen van de heer v.d. L. De betrokken wagens leden alle schade. een nieuwe winkel zou worden opge trokken. Maar deze onderhandelin gen staan al jarenlang op dood spoor. Eén van de gevolgen was, dat de doortrekking van de Heem raadstraat naar de Waalstraat moest worden omgelegd. Met de bouw van de kantoortoren flat, zuidelijk van het Veerplein, wordt de afbraak van dit oude ge bouw zeer acuut. Op een vorige week gepubliceerde foto van de Peperstraat stond het hoekwinkelpand afgebeeld, waarin het laatst een banketbakker was ge vestigd en dat nu al geruime tijd i leeg staat. De vraag rijst of dit zeer gunstig in het nieuwe koopcentrum staan de gemeentelijke winkelgebouw met bedrijfsruimte geen oplossing voor deze urgente verplaatsing biedt. De foto laat op de achtergrond de viaductwïnkelgebouwen op het Veer plein zien, die volgende maand worden betrokken, met uitzonde ring van de winkelruimte op via ducthoogte aan deze zijde, welke de gemeente voor een horecavestiging heelt gereserveerd waarvoor thans opnieuw onderhandelingen met een brouwerij worden gevoerd. VLAARDINGEN De 81-jarige heer S. Mulder is als gevolg van een hartaanval op het Verploegh Chassépleïn onwel geworden. Hij werd naar het Hoïyziekenhuis ge bracht en is daar kort na aankomst overleden. Beatsociëtcit Club 66 geeft dansmatinee VLAARDINGEN De beatsoeiëteit Club 66 heeft voor de "Vlaardingse tieners een dansmatinee op touw ge zet met medewerking van het orkest Groep Reza. Liefhebbers kunnen zondagmiddag half drie, terecht in de zaal Harmonie. Club 66 heeft voor de komende we ken nog meer op het programma. Zondagmiddag 5 maart spelen Th* Haigs op de dansmatinee en een week later de groep Q 65. Nog een week later zorgen The Shoes voor da dansmuziek. Visitatielcerk vierl lieden eerste lustrum SCHIEDAM De Visitatiekerk op de dr. Schaepmansingeï viert van daag haar eerste lustrum, De gehele kerk is versierd met tekeningen van kinderen van de Bemardus-, Ag nus- en Dom. Savioschool. Vanmor gen was er voor de bejaarden in de kerk «en eucharisatieviering. Na afloop werd hun een gezamenlijke maaltijd aangeboden. Vanavond om acht uur wordt een feestelijke dienst gehouden. Stef Meeder zal deze dienst op het hammondorgel muzikaal opluisteren. Het duo Kol! Symchah zal enkele Israëlische lied jes zingen. Voorts wordt nog een. film vertoond. Ds. J. W. Zimmer man, hervormd predikant, zal een kort woord spreken met als onder werp Visitatie. Oud-kapelaan W. Truyens zal deze dienst, die gehou den wordt ter ere van het vijfjarig bestaan, besluiten. Burgerlijke gtand Schiedam GEBOREN: Helga, M. d.v, W. S. Heij en M. de Braak; Bernadette "W. G. d.v. B. G. N. Ovcrmars en M. L, C. J. van der Toorn; Miranda, d.v. J, M. Boomsluiter en C. Zandwijk; Clara, M. A. d.v. A. F. de Kaper en T. M. A. Bosch; Saskia, W. M. d.v. W. H, M. de Haas en. W. H. de Raai j;Marjan, d.v. L. Braber en J. P. van Duikeren; Pieter, J. z.v. F. J. Pelle en W. C. Morra; Vincent R. z.v. R. Veira en P. Gongriep; Ed dy, z.v. A, A. Terlaak en W. J. Al- Ia rd; Janny. d.v. W- P. Leeuw, en A. Boes; Martinus, A z.v. A. van Oort en A. J. Schenk; Anne E. C. d.v. C. P. C. Bosch en E, W. Jan sen; Jim ït. z.v. J. J. Brökling en K. E. Zielinski; Herber, z.v. H. de Ruijter en S. H. Zwep GEBOREN: Robert z.v. L. J. T. Boender en R. J, M. Houtzager; Jacobus z.v. J, Zlpp en M. Dahneij* er; Anna M. P. d.v. H. P. Toolens en R. E. de Bruijn. OVERLEDEN: A. C. Rouwerd, 81 jr echtg. van H. P. van Meeuwen; P. Onderdelinden, 23 jr.; W. J. Huigen, 57 jr, echtg. van J. Poort. OVERLEDEN: J. C. Grandia, 69 jr. C. M. van Winden 71 jr. VLAARDINGEN De afdeling Vlaardingen van de Algemene Be drijfsgroepencentrale heeft in 2966 met haar ledental de grens van 1.500 overschreden, zo blijkt uit het jaarverslag. Op 31 december jj. waren 1,509 leden, ingeschreven. Het verslag geeft een overzicht van de activiteiten, die bij verschillen de bedrijven zijn ontplooid en maakt melding van een bevredigen de belangstelling onder de leden voor het vormingswerk. Er maak ten 230 leden gebruik van de ge legenheid hun aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting in te vullen en het bureau Arbeidsrecht behan delde 50 zaken. De ledenwinst in het verslagjaar bedroeg 102 (242 nieuwe leden ingeschreven, 140 af gevoerd). De penningmeester meldt over het verslagjaar een voordelig saldo van ruim 2.150. Luuk Scholten exposeert VLAARDINGEN Luuk Scholten, tekenleraar aan het gemeente- lyceum Vlaardingen en gediplo meerd zondagsschilder, exposeert schilderijen en lino's in de Visbank. De expositie heeft hij zelf ingericht en zaterdagavond geopend. Zij duurt tot en met 4 maart. Zijn werkstuk ken bedoelen een verslag te geven van wat hij heeft ervaren, Eenvou dige, maar tevens boeiende ver slagen die de toeschouwer iets te zeggen hebben. Over het volslagen gebrek aan gemeentelijke medewer king toonde deze tevens aan de academie voor beeldende kunsten verbonden docent zich diep teleur gesteld. Zelfs de hem aanvankelijk toegezegde schotten moesten wor den verwijderd, waardoor hij in al lerijl naar vervangingsmiddelen moest uitzien. Schiedammer slelt kandidatuur voor tw eede dan SCHIEDAM De Sehiedamse le dan P. J. Jagtman is er in geslaagd op het centrale competitie-examen van de Nederlandse Jiu-jitsu en Ju do Bond in Utrecht, de wedstrijden te winnen, die nodig zijn om te wor den toegelaten tot het techniek examen voor 2e dan. De 35-jarige Schiedammer behaalde zijn punten in drie wedstrijden. De training van de Schiedammer zal nu geheel wor* den afgesteld op de techniek, zodat hij op het eerstvolgende techniek examen evenveel succes kan heb ben. GEMEENTELIJKE KENNISGEVING BEKENDMAKING (artikel 20 WcderopbomvwcT) Euigeraeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 2ü der Weder opbouw wet aan de Coöperatieve Vereniging „Arbeiders-Coöperatie voor het uitvoeren van Bouwwerken Rotterdam" U.A., gevestigd te R'dam, een bouwvergunning te verlenen voor een flatgebouw, bevattende 32 woningen m 8 woonlagen, 5 winkels jn dc onderbouw, alsmede een kantoorjas tussen do winkels en het woongedeelte op een terrein ten westen van de Parkweg na by de Burgemeester Honnehage GreteJaau, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie K nr. 1512 ged. Het bouwplan is m striid met liet vigerende bestemmingsplan (uitbreidingsplan in onderdelen Nieuwland JöSi). De op dit plan betrekking hebbende stukken liggen gedurende een week na de dagtekening van deze bekendmaking ter gemeentesecretarie (afd. Openbare Werken, Oude Kerkhof 19, alhier) voor een ieder ter inzage, rrert,,rcnd'» de?e tcmiin kunnen belanghebbenden bezwaren tegen het verlenen van de bouwvergunning schriftelijk bij hun College indienen. Schiedam, 21 februari 1957 Burgemeester en Wethouders voornoemd. De secretaris, M. J. BLOK, De Burgemeester, H. ROELFSEMA. VLAARDINGEN Overeenkom stig de verwachting heeft het heren- jeugdpolozevetital van, VZC weinig moeite gehad met RZPC uit Rot terdam, dat zondagmiddag in het Vlaardingse Kolpahad zijn laatste 4 wedstrijd in afdeling C van de lan delijke jeugdpolocompetitie speelde. VZC sloeg pas in de tweede helft zijn slag, waarbij de 3—1 voorsprong bij de rust tot 7—1 werd opgevoerd en de eindstand op 82 bepaald. And ré Verstraten, die met broer Peter als de twee aanvalsspitsen opereerde, opende de score. John Maliepaard, met Gerard van Opstal het middenveld bezettend, voerde de voorsprong tot 20 op. RZPC liep tot 2—1 in. maar Gerard van Opstal bracht het verschil weer op twee doelpunten. Na de hervatting bracht vooral het duo Peter Verstraten-Gerard vau Opstal, de Rotterdammers op de knieën. Met 3 treffers van de laatste en 1 van John Maliepaard liep de voorsprong tot 71 uit, alvorens RZPC voor de tweede maal het VZC-net vond. Gerard van Opstal besloot het schuttersfeest en kwam tot 5 treffers. Beslissing RZPC sluit de ranglijst af met 2 uit 6, doch ook het andere Rotterdam se team in deze afdeling, RZC '90, en het Eindhovense PSV hebben slechts 2 winstpunten. VZC bezet thans, met 8 uit 5, de 2e plaats achter het Haagse HZ&PC, dat nog geen enkel verliespunt heeft. Zij ontmoeten elkaar in de laatste wedstrijd op 17 maart in Den Haag. Bij een VZC-zege volgt een beslissingswedstrijd voor een plaats in de finale van zes afde- lingskampioenen, die om de natio nale jeugdtitel zullen strijden. VZC zal het echter tegen HZ PC zon der John Maliepaard, een van de beste krachten, moeten stellen, die, politieagent in Delft, op 28 februa ri naar Hen esse vertrekt voor een opleidingscursus van een maand. thermoifaol E.ML JAARSMA OSCAR vur>J50£fc= voor 475-- NOBEL g«vifconv«ctor E.M.JAARSM A "CLAUDIUS" von SOvoer 395.- MUSCA' ETNA "MADRAGAS?-dC. van voor meer keus meer service meer voordeel DRU "CONGAMATlC DE LUXE" van 505^ voor 395.- Schiedamseweg 41 - Vlaardingen - Tel. (010) 34 87 44 Van Hogendorpplein 33 - Tel, (010) 3449 6

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2