SCHIEDAM Situatie Van Haarenlaan komt nogmaals in de verkeerscommissie Woonwagenkamp ligt de Schiedamse raad zwaar op de maag Moeilijkheden scholen Christ. huisvesting Onderwijs zijn voorlopig opgelost Verhoging der dijken lijkt financieel nog een moeilijke aangelegenheid Scheepsbel voor de Schiedamse Zeekadetten van Arnhems korps Subsidie voor komend Oranjefeest kreeg drie stemmen tegen won van (ODI I korfbalclub l! Sagitta (15) de Dank aan het raadslid P. Meijer Einde voorronde om persoonlijk damkampioenschap Debat over sloopruimtetoiletten en een goede afrastering WAT WAAR WANNEER? Schiedams allerlei Jeugdtoernooien van Ilermes-DVS Burgerlijke stand Schiedam Basketballers van Juventus nonnen van Taveno BOTTEKDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 21 MAART 1967 BROERSVEST 3, TEL. 268091. pagina Sch. Klachten bezorging. 18.30—19.30 uur. Tel. 265828. Zaterdags 17.3018 30 j SCHIEDAM Het schrijven van de chauffeurs van de Shell over de groene golf op de Burgemeester van Haarenlaan beeft in de vergade ring van de Schiedamse raad maan dagavond nog enige naklanken ver oorzaakt over het inmiddels inge trokken voorstel inzake de loopbrug, die het bedrijfsleven daar wilde plaatsen. De heer S. Kuiper (PCG) deed een goede slagzin aan de band voor de actie die B. en W. landelijk zouden willen voeren onder de automobilis ten: Als u haast heeft, denk aan uw naaste.... Hoogcarspel: geen afdoende zekerheid. De heer J. J. Hoogcarspel (PvdA) herhaalde, dat de verkeersconsmis- aie de verkeerslichten niet ziet als een afdoende zekerheid, maar het beeft geen zin met het oog op de komende Rijksweg 20 nu te spreken over kostbare ondergrondse kruisin gen. Namens een minderheid onder zijn fractiegenoten verzocht hij de fi-secondenmarge bij de oversteek plaats nabij de GerhardschooJ als nog wat ruimer te stellen en de vei ligheidsmarge aldus te vergroten. Mevr. A. C. Af. Blaauw-R'eu (PSP) wier dochter bij het ongeluk betrok ken was. wees in bewogen woorden op de psychologische hinderlaag van de 50 km maximum-snelheid en de heeft dat de automobilisten „door- 60 km route-snelheid, die tot gevolg douwen". Daarom moet nu, aldus mevr. Blaauw, onverwijld in studie worden genomen of het nodig is do groene golf te wijzigen. Ze herhaal de dus in feite de schriftelijke vra gen. waarop B. en W. haar nog geen antwoord uebben gegeven. Mr. .J B. Sehueler (KVP) \-erklaar- de zich akkoord met de wijze, waarop B. en W, het schrijven der Sheli-chauffeurs wilden afdoen. Discipline De burgemeester wees in zijn ant woord op de uiteenlopende gedach ten bij beroepsvervoer en burgerij; zij willen beide meer seconden voor* rang. Ondertussen ontbreekt het bei. de panijen aan discipline. Vandaar het initiatief om te komen tot een landelijke actie. Overigens zegde hij toe, de verkeerscommissie nog eens te willen vragen de opmerkingen uit de raad in overweging te nemen, ook de wens van mevr. Blaauw om en voor de chauffeurs en voor de burgerij de periode groen te verlen gen. Toen zowel de heer Hoogcarspel als mevr .Blaauw bleven aandringen, merkte de burgemeester nog op, dat bemoeilijking van het verkeer op de Burgemeester van Haarenlaan het gevaar elders in de stad zou doen toenemen. Ondertussen heeft de ex tra politiebescherming voor het over stekende schooling op de ouders al een kalmerende uitwerking. SCHIEDAM Na afloop van de raadsvergadering heeft de burge meester nog enige woorden' gewijd aan de verdiensten van de heer P. Meijer, het scheidende raadslid van de P.v.d.A. die thans door de heer S. K, van den Berg wordt opgevolgd De heer Meijei is sedert 26 mei 1951 lid van de raad geweest er had zitting in allerlei raads commissies. Hij was een man. van weinig woorden, maar een harde werker. Dat hij zich thans wegens drukke werkzaamheden terugtrekt, is zeker een verlies voor de gemeente. Hij kon deze avond niet aanwezig zijn. maar namens de raad zullen B_ en W. hem een woord van dank doen toekomen. De raad toonde zijn rstemming met deze hulde door een applaus. [SCHIEDAM Ondanks de weinig j aanlokkelijke weers- en terreinsom- istandigheden zijn er toch drie korf- i balwedstrijden gespeeld, waarbij teams waren betrokken van onz*. plaatselijke clubs. Daarbij waren de wedstrijden SagïttaODI en. Velox—-Schiedam. O DI heeft in Ridderkerk een plezierige wedstrijd gespeeld, die bovendien nog een goe. dc overwinning heeft opgeleverd On danks de felle tegenwind bezorgde Costiek Toussaint zijn club in de eerste helft een 02 voorsprong, die weliswaar nog voor de thee tot 1—3 werd teruggebracht, maar die de basis vormde voor de overwinning. In de tweede helft kwam Sagitta na melijk niet meer tot doelpunten. Jan van Otterioo. Arie van 't tfoff en Riet van Veen slaagde daarna wel en helden de eindstand op 15. Met Schiedam wil het de laatste tijd niet vlotten. Een bijzonder zware pil i kregen de roodzwarten te slikken te gen Velox. waarmee zij samen de orderste plaatsen bezetten. Door een 62 nederlaag zijn onze stadsgeno ten nu alleen onderaan komen te staan en met nog zes wedstrijden te spelen zal er heel wat moeten gebeu ren willen zij die plaats aan anderen kunnen overdoen Ook in deze wedstrijd koos de thuis club in de eerste helft het windvoor- rieel en profiteerde daar beter van dan Sagitta tegen O.DX Binnen 10 minuten stond Velox al met 3—0 voor. In het laatste half uur voor da rust waren onze stadgenoten wel sterker, maar met schieten wilde het niet lukken. Er werden zelfs twee straf1worpen gemist. Direct na de rust kwam de thuisclub op 4t) en dat betekende de genadeslag voor Schiedam. Nel van Vliet haalde wel op tot 4—1, maar de inspiratie was uit Velox benutte een haar toege wezen straf worp beter en kwam daardoor op 51. Wout Ouwerkerk liet vervolgens 5—2 aantekenen, maar Velox vanzelfsprekend zeer gebrand op de overwinning had het laatste woord en stelde de eind stand op^ 6—2. SCHIEDAM De voorronde van de wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Schiedam loopt ten einde. In de zaal achter de Bethelkerk is thans de vijfde ron de gespeeld en er bleven alleen nog enkele afgebroken partijen over, die deze week op avonden thuis worden gespeeld, In groep I ^peelden M. Veldt en W. C- Heuvelmfen remise en in groep 2 won J. Westerveld van J- J, Kuyk, eindigde de partij B. QuistW. C. Sleemvenhoek gelijk en verloor A, v.d. Made van C. den Boor. Door deze resultaten is C. den Boer reeds finalist, terwijl in de loop van deze week de overige finalisten bekend zullen worden, behalve de heren J. C. Onink, J- de Wilde en H. Mirck. die reeds vrijgesteld waren van de voorronden. De Schiedamse Ge meenschap stelde een beker voor de kampioen ter beschikking, waar naast nog twee andere prijzen te winnen zijn. Borden wedstrijden: C den Boer—M. den Houting 20. J. de WildeA. van Otterioo 11. SCHIEDAM De Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onder wijs te Schiedam heeft van augus tus 1964 tot augustus 1966 geen moeilijkheden ondervonden met de [personeelsbezetting op de daarbij "aangesloten scholen, In verband met pensionering vertrokken de he ren A. C. Leeuwis en P. F- Maas. De heer K Doeven werd tot hoofd van de tweede Ulo-school benoemd. De huisvesting heeft wel moeilijkhe den opgeleverd, zo blijkt uit bet jaarverslag- Hi en'oor werd wel een [oplossing gevonden. Gezien de be stedingsbeperking heeft het departs- iment voor Volkshuisvesting uit de jsysteembouwserie een stenen ge- 'bouw geschrapt voor de Masten- GEMEENTELIJKE KENNISGEVING GEMEENTE SCHIEDAM sluiting gemeentelijke bureaus ett diensten Op vrijdag, 21 maart 1967 - GOEDE VRIJDAG zullen de gemeentelijke, bureaus en diensten voor het publiek gestoten zyn. Dit geldt tevens voor het Bureau voor de Burgerlijke Stand. Bpreau van de "Vleeskeuringsdienst X>e dienst van het Bureau van üe Vleeskeuringsdienst zal worden uitge voerd zoals op zon- en feestdagen, met dien verstande, dat aangifte van destrucUe-matensal normaal zal kun nen plaatsvinden. Gem. Vervoer-, Keinigings- «n Ont- smettlngsdienst Er zal op deze dag geen huisvuil wor-i dén opgehaald. Bibliotheken. Öc Gemeentelijke Openbare Biblio theek en de filialen zullen op deze dag alsmede op zaterdag, 23 maart 1967 ge sloten zijn. De Centrale van de R.K. Openbarp Bibliotheek zei eveneensop Goedf Vrijdag gesloten zon en zal*op zaterdas 25 maart 1SS7 tot l'S.OO uur voor het pu bliek geopend rijn. De filialen var. de H K Openbare Bibliotheek zullen zowel op Goede: Vfijdag als op zaterdag. 25 maart J9fi' gesloten, zijn Stedelijk Museum Het Museum Is op Goede Vrijdag op dp normale uren geopend (iooa-i".oo uur). Op Eerste en Tweede Paasdag is het Museum geopend t*sn 12 30 uur tot 17,00 Uur. Schiedam, n maart 1967. SCHIEDAM Een uitvoerig en vrij langdradig debat is gisteren in de raadsvergadering van Schiedam ontstaan over de verhoging der bui tenwaterkeringen. en de ingewikkel de financiële verhoudingen, die daarvan hel gevolg zijn. Bij die de batten bracht de heer J. Houtman naar voren, dat het voor vele Schie dammers een teleurstelling is gewor den, dat alweer aan het Sterrebos wordt geknabbeld. Waarom die voortdurende aantasting van het Volkspark?, vraagt men zich af. Fout is, dat de gemeente niet tevo ren de plannen in de pers bekend had gemaakt De heer J. H. Simons (PvdA) vroeg opheldering over de financiering. Ook wilde hij meer welen van het storteteendepot, dat de gemeente in afwachting van het gereedkomen van de Buitensluis voor noodgeval len gereed wilde hebben. Wie heeft bij het gebruik van dit depot her be slissende woord? Ten slotte vroeg hij bij deze sluis een trap aan beide kanten, voor de redding van eventue le drenkelingen. Ook rar- Sehueler De heer A. Roede CBPJ; 17 te.c.'s niet voldoende. DINSDAG 21 MAART MONQPOLE. 20.00 uur: Schiet!Film- kring film van Ingmar Bergman „De Avondmaalsgasten" (14 j.i; vooraf: Joris Ivens' Rotterdam-Europoort. MARIJKE. 20.00 uur: Ver. Het Sin- felkwarUer: contactavond. CHR. SOC- BELANGEN, 20.00 uur: CLIE: ledenvergadering. MUSIS, 14.00 uur: AJg. Bond van Be jaarden: bijeenkomst. BIOSCOPEN PASSAGE THEATER: Brandt Parijs? 2 «n 8.15 uur (14 j.). MONOFQLE THEATER: Maciste, zoon van Hercules, als weekrilm. TENTOONSTEL LZNGEN STEDELIJK MUSEUM: Rynroond- tentoonsteliing „Salon van de Maas steden" en „Jonge Nederlandse kunst", GALERIE WIEGMAN: werk van Luuk 'Schotten. •MUSIS SACRUM: „Exposition des *nez Froids", geopend van 2 tot 5 üur n 'g avonds, ook des zaterdags, •zondags gesleten. ,ZAKKENDRAGEBSHUISJ£: Plan voor ^Morgenochtend; open van 12 tol 6 uur, »'s avonds tot 22 uur, ook des zondags, APOTHEEK 'Apotheek *t Gouden Hert, St. Lxduma&traat S3, te!. 268364. 'VLAARDINGEN "WIK en het TScMedamse Demos hadden beide ïgeen belang meer bij de uitslag. Het iwerd een gemoedelijk partijtje voet- Jbal, waarbij het spel zich overwe gend op het middenveld afspeelde, 'Pas halverwege de tweede helft viel »de eerste treffer. Uit een hoekschop •van P. Vermeulen werkte Hoekstra ïde bal met zijn knie in de Scbiedam- 5*e touwen. Met een schuiver, uit een "voorzet van Van Veen. schoot B. v. Ttossum WIK tien minuten voor tijd OP 2-0. SCHIEDAM Het plan om een. be drag van f 20.500 uit te trekken voor de verbetering van het woonwagen kamp heeft in de vergadering van de Schiedamse gemeenteraad giste ren van verschillende kanten com mentaar uitgelokt. Mr. J. B. Sehue ler (KVP) bracht naar voren, dat de afrastering niet meer deugde en dat dientengevolge de woonwagen kinderen gevaar Hepen in de schei- dingssloot te verdrinken. Verder ver langt men ruimte voor liet slopen van oude auto's. Een aantal „regu liere slopers" heeft verklaard gaar ne een terrein in huur te zullen ont vangen (interruptie weth. v. Bocho- ve: Huur betalen ook? 3 Ja, ze zou den die ruimte graag willen betalen, Er zijn negen serieuze gegadigden voor. Verder suggereerde hij de nieuwe toiletten aan de andere kant van het terrein te plaatsen om „de behoefte wat te spreiden". De heer A. Roede (BP) meende dat 17 WC's niet voldoende zijn voor 200 mensen. Verder levert de illega le stroomafname gevaar op voor kind en volwassene. De heer J. van Katwijk (PCG) gaf een plastische schildering van de ongerïeven in dit woonwagenkamp: de stank van de sloot, de ondeugdelijke waterleiding, die bij vorst bevriest, en de verdwe nen plastic-WC-potten, die 'n speciale techniek bij de kampbewoners nood zakelijk maken. Hij wilde het kamp omringen met een dijk. Voorts vroeg hij, hoe de financiële lasten met Vlaardingen en Maassluis wer den verrekend. De heer J. J. Hoogcarspel (PvdA! ging In vele opzichten met hem mee. Hij vioeg welke voortgang is gemaakt met de plannen inzake het regionale kamp en stelde voor de verbetering van dit kamp een meer jarenplan voor. De heer J. Houtman I (VVD) sloot zich bij hem aan en vroeg, hoe lang Schiedam dit kamp I hier nog houdt. De wallet jes SCHIEDAM Een pas in Nieuw- land woonachtige heer heeft zich gis teravond vergist bij het betreden van zijn woning. Omstreeks tien uur kwam hij thuis. De deur bleek ech ter niet open te gaan met zijn sleu tel, waarna hij zich mei geweld toe gang verschafte tot de woning. Wat hem zijn. eigen woning toescheen, bleek echter een leegstaand huis te zijn. De aangerichte schade zal hij vergoeden. De 20-jat'lge chaufteur B. J. G. reed gistermorgen over de Viaardmger- dijk, richting Vlaardingen. In de S- bocht bij de Vijfsluizen raakte hij m een slip, kwam op de linkerweg helft en botste tegen de vangrail. De wagen liep schade op en werd later weggesleept. Als oorzaak wordt aangewezen de te hoge snel heid en de gladde rechterdehter- band. Gistermorgen bleek dat een aantal onbekende personen zich toegang had verschaft tot de winkel van Van der Meer en Schoep aan de MgT Nolensla an. Vanaf de achterzijde was men binnengedrongen^ Uit de winkel worden veertig pakjes shag en vijftig pakjes sigaretten vermist. De firma Boelums en Beker aan de Noordvestsingel heeft dit week einde ook onverwacht bezoek gehad. Via een afdak aan de achterzijde is men in het bedrijf geklommen. In het kantoortje zijn zes pakjes siga retten. en een vloeririeedje ont vreemd. Wethouder M. Eijken=tar herinnerde eraan, dat ee.. woonwagenkamp nu eenmaal geen normale samenleving is, Wat de afrastering betreft merk te de wethouder op, dat aanvankelijk aan een groene strook is gedacht, maar dat de bewoners die spoedig hebben benut voor schuurtjes e.d. De heer Van Katwijk stelde voor met walletjes te gaan werken ".ge lach in de raadzaal), maar een omdijking van het terrein is kost baar en het is wenselijk, dat de wind door het kamp kan waaien i.v.m. de vuurtjes, die men er stookt. De sloot zal de vereiste aan dacht krijgen. Maar als men de kampbewoners sloopruimte ter be schikking stelt dan moet men dat ook doen voor de slopers, die in de stad wonen. Het Is niet raadzaam de nieuwe toiletten naar de andere kant te verplaatsen: schaal en een groenstrook. Aan die kan' dus kamphuis moeten buiten het ter rein staan, ervan gescheiden door geen toiletten. Tech tij sche bedrijven zuilen het probleem van de stroom- aftakking bekijken. Regionaal komt De andere gemeenten die bij het kamp zijn betrokken, zullen hun aandeel met rente eerst het vol gende jaar betalen. Juist op de dag van de vergadering had de wet houder een schrijven ontvangen, aankondigend, dat een regionaal kamp zou worden geschapen voor de gemeenten Vlaardingen, Maas sluis, Schiedam, Maasland, Delft en enkele gemeenten, die niet bij de Haagse agglomeratie behoren. De provinciale planologische dienst heeft nog niet uitgemaakt waar het zal komen. Tenslotte lichtte de wet houder loe, dat liet kamp jaarlijks 13.755,- kost, Tenslotte heeft de raad het voor stel van B. cn W. aangenomen. Drumband van OBK speelt op eerste paasdag in België SCHIEDAM —De drumband van hei harmonie-orkest Oefening Baart Kunst is uitgenodigd om op 26 maart de feestelijkheden in Quaregnon bij Mons in België op te luisteren. De leden van de harmonie vertrekken op die datum om half zes 's mor gens van het repetitielokaal Tivoli aan de Nieuwe Haven. Om elf uur 'i middags neemt het deel aan een feestelijke stoet. Om 9 uur 's avonds stelt het orkest zich voor aan de autoriteiten van Quaregnon en vertrekt men weer naar Schiedam. SCHIEDAM De sladsbeïaardier, de heer C. N. Don, bespeelt op eer ste paasdag het carillon in de toren van de Grote Kerk van 11.30 tot 12 uur, Hij brengt dan een programma yan paasliederen ten [ehore. SCHIEDAM —De Junioren-Commis sie van Hermes-DVS organiseert voor de komende feestdagen, twee voetbal-toernooien, t.w. op Goede Vrijdag, aanvang 10 uur het z.g. Klavier-toernooi, dat voor de 12e keer zal worden verspeeld tussen de B[- en Cl-elftaJien van DFC, Haar lem. Sparta eu natuurlijk Hermes- DVS. Te circa 16 uur zal de prijsuit reiking plaats vinden. Op zondag le Paasdag, aanvang half elf, spelen 16 elftallen, bestaan de uit B-junioren en Pupillen tot eir ca half vijf op drie velden van Her mes-DVS. Ditmaal zijn veelal wat minder grote clubs uit de omge ving uitgenodigd, waar de Her nies- DVS jeugd in de afgelopen jaren prettige toernooien heeft gespeeld. Eén of twee elftallen vertegenwoor digen Aeolus, DHC. Excelsior R. For- luna, Germinal, HBS, Hollandiaan, Leonidas, Musschen, Quick (Hg), Rijswijk en SVV. (KVF) stelde een aantal hiermee paraliellopende vragen. De burgemeester zette nogmaals uiteen, dat het rijk nu al 75 pet van de kosten, draagt en ook de finan ciering wel zal regelen. Dit geldt voor alle gemeenten. De Kamer is echter van oordeel, dat het aandeel van het rijk groter zou moeten zijn. De regio moet volgens de Bijdrage- wet Deltawerken 25 pet bedragen. Een ander geldt ook voor het stuk dat ressorteert onder Schietland. Maar of het tevens geldt voor da Buitensluis moet nog worden be slist. Misschien ziet het rijk die Bui tensluis als een vernieuwing, die buiten de Deltawerken valt, zodat de 75 pet-regeling er niet voor kan worden toegepast. Daarover wordt nog onderhandeld. Wat het gerooide stuk Volkspark betreft, daarvoor komt een in de Groene Gordel op genomen dijkbeplanting terug. Over het gebruik van het stortstenende pot ter versterking van een be dreigde dijk zou de Provinciale Wa terstaat moeten beslissen. Als het zover is, dat het depot wordt inge richt, zal de raad in deze tijdelijke voorziening worden gekend. broekkleuterschool in Nieuwland, Uit deze gang van zaken zijn plan nen ontstaan voor de bouw van een. houten schoolgebouw In Nieuwland, die in 1966 werden gerealiseerd aan de Mgr. Nolenslaan. Met het personeel werden diverse bijeenkomsten belegd. Inleidingen werden gehouden door onderwijsdes kundigen- De toneelvereniging Onyx voerde het blijspel „Ik kom als een dief" op. Verder werd een jeugd- hervormingsdienst gehouden in de Grote Kerk. Voorzieningen Aan en in de gebouwen werden weer de nodige voorzieningen ge troffen. De Savornin Lohmanschool kreeg een oliestookinstallatie. Alle tot de vereniging behorende scholen rijn thans voorzien van oliestookin- stallaties. In het tweede verslagjaar werd af scheid genomen van mejuffrouw H. de Vries en de heren W. C. Sleegers en G. H. Hoorraan. Thans is mej. A. C.. Woensdregt hoofdleidster'vau de Prins Bernhardkleuterschool. De heer P, de Kluyvcr is bet hoofd van de Prinses Ireneschool voor Ulo. De Koningin Wllheiminaschool kreeg de beschikking over twee speel-werklokalen in het gemeente lijk schoolgebouw aan de Lelie straat. Deze huisvesting, zal naar de verwachting van het bestuur, van langere duur zijn dan de voorgaan de huisvestingen van deze school. De Chr. school voor Administratieve en Huishoudelijke Vorming (VGLO) verhuisde va'n het Oude Kerkhof naar de Laan, v-w.b. dc theorie- Lokalen. De vaklokalen zijn geves tigd in het schoolgebouw aan de Westinoienstraat. De Kon. Wilhelminasehool onder ging een ware gedaanteverwisseling. Een geheel nieuwe pui werd aange bracht en de ramen rijn vergroot, waardoor een aanmerkelijk betere lichtinval werd verkregen. Lecrlingenstallen Dc Vereniging heeft op zeven kleu terscholen G40 leerlingen. (Per 1 sept. 1966). Op de lagere scholen heeft zij 1899 leerlingen- Dit bete» kent in vergelijking met 1976 leer lingen op 1 september 1965 een te ruggang van 77 leerlingen. De VGLO heeft 81 leerlingen, een toename i. v.m. 1965 toen de stand 61 leerlin gen bedroeg. De twee Ulo-scholen hebben 296 leerlingen (1965: 307). Een aantal van 52 leerlingen be haalde het Mulo-diploma A en B. SCHIEDAM. Het is een goed recht van de Oranje Vereniging om feest te vieren bij de geboorte van een Oranje-telg. aldus mevr. J- H. H. Gerding-Eggink (PSP) gisteren in de raadsvergadering van Sch ie- j dam, maar het is iets anders om na-jDe heer B. E. Collé (Comm.) was mens de geheLe bevolking een sub- i geen partij in het vraagstuk monar- geld iets beters kan doen. Laten we {afstappen van de obligate vorm van Oranje vreugde en de ƒ4.500 van [de subsidie gebruiken voor b.v. de i schoolbibliotheek. sidie voor dit doel te geven. De PSP Ls tot het standpunt gekomen dfr de monarchie is verouderd. Mevr. Gerding voegde daar geruststellend aan toe, dat niemand van de PSP ooit een haar zal willen krenken, vau onze Landsvrouwe, maar zij verklaarde zich tegen de erflijkheid van het koningschap. Bovendien brak zij een lans voor die groep der be volking. die met gemengde gevoe- ens heeft gezien, hoe dc keuze van de kroonprinses is uitgevallen. Het zou zuiverder en eerlijker rijn, zo meent zij, indien het feest alleen door de Oranje Vereniging werd ge vierd, of indien allen die zich wer kelijk verheugen over de geboorte van een Oranjetelg, zich aan hun feestvreugde overgeven door het eten van beschuit met muisjes in hun huiskamer. De heer G. P. Vcrhulsdonk (WD) hield wel vsn feestjes, maar acht te het afsteken, van vuurwerk uit de tijd. Hij meende dat men met het chie of niet, maar steunde het voor stel van de heer Verhuisd on k cn ook mr. J. B. Sehueler (KVP) vond, dat vuurwerk niet meer aansprak, Alleen de heer S. Kuiper (PCG) wilae de besteding van de subsidie graag overlaten aan het Oranje-Co mité en had in alle opzichten sym pathie voor het subsidie-voorstel. Wethouder mr. P. van Boctiove verklaarde, dat het feit, dat ons staatshoofd een kleinkind krijgt o is volk verplicht daarbij stil te staan. Het centrale bestuur had per Inwoner een bedrag van 1 gesug gereerd. Het college van B. en. W. heeft dus blijken gegeven van sober heid door de bijdrage terug te bren gen van 80 OOO gulden tot 4-500. Overigens, aldus kapte de wethou der verdere discussie af hebben wij aan deze simpele zaak woorden genoeg besteed. Het voorstel werd daarna aangenomen met drie stem men tegen, t.w. die van de heer Col« lé en de beide PSPS-ers, SCHIEDAM. Het Schiedamse Zee- kadetkorps Jacob van Heemskerck heeft in gebouw Musis Sacrum het vijftienjarig bestaan gevierd. D» zaal was feestelijk met sein\riaggen versierd: een traditie bij *iet korps, dat een flink aanLal jongens een nut tige en aangename vrijetijdsbeste ding biedt. Voorzitter M. Witkamp, die een uit- eenzei ting gaf over de geschiedenis van het korps, verwelkomde in rijn openingswoord tal van vertegenwoor digers van zcekadetkorpsen uit Rot terdam en Vlaardingen. Ook wa? de deputatie uit Arnhem aanwezig, waarmee het Schiedamse korps goe de betrekkingen onderhoudt. Twee jaar geleden werd met het Arnhem se korps een sportdag in Schiecam gehouden, die 2eer geslaagd kon wor den genoemd. De korpsen uit Rotterdam en Vlaar dingen boden beide een geschenk ou der couvert aan, Arnhems korps bood een miniatuur scheepsbel aan, die op het schip Jan van Gelder gelegen in de Voorhaven bij Werf Gu- - een plaatsje krijgt. De heer Witkamp heette m het bij zonder de Inspecteur van het Zeeka- detkorps Nederland, de heer Bax. welkom. Het eerste gedeelte van de avond is door de zeekadetten zelf verzorgd. Zij oogstten veel succes met een mo deshow, waarbij Mary Quants crea ties niet ontbraken. Verder zijn schetsjes opgevoerd, waarvan het komische „Kleine Mannetje" wél het meeste succes boekte. Daarna volg de een bal met medewerking van het kwartet Koos Wessels uit Den Haag, dat Dixieland-muziek ten gehore bracht Het geld, dat het korps ten geschen ke kreeg, zal worden gebruikt voor de inrichting van een recreatieruim te op de Jan van Gelder. Men denkt o.m. aan judo-matten. Het ketelruim is reeds uitgebroken, waar de zeeka detten veel werk aan hebben gehad. Werf Gusto heeft daarbij geassi- teerd. Op de feestavond werd een driemastbark Amerikaans verkocht, hetgeen een bedrag van 1258.op leverde: ook bestemd voor de inrich ting van de bedoelde ruimte op het schip. GEBOREN: Wilco P. z.v. C. Fossen en T. M. Etderhorst; Patricia A. d.v. R. S Nanlohy en S- J. Kaija; Sylvia C. M. d.v. J. G, T. Blom en A. P. L. Lourens; Fredericus J. z.v. W. B. Kroonen en L. C. War- nawa; Willem H. z.v. W. Bakker en A. A. J. de Vogel: Patricia d.v. A. Luijendijk en H. J. Oosthof. OVERLEDEN: M. E. C. v.d Most, 70 kr., echtg. van J D, Clements; A M. E. van Uden, TSijr-, echtg v. J. Inpijn; C. Koogje. 74 jr, echtg. van F. Groeneweg; P. A- Bergwerff, b4 jr., wed. van H. Hoenderkamp; G. C. M. Schoof, 74 jaar. SCHIEDAM In de sporthal heeft de baskeibalploeg van Juventus te gen het Utrechtse Taveno gespeeld, Het was een wedstrijd, die voor bei de teams van belang was voor de bovenste plaats. Juventus startte bijzonder nerveus. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat de Utrechters het eerst scoor den. De Schiedamse club kreeg na enige tijd meer vat op het spel. Mei de rust stond Juventus met 26—17 voor. In de tweed- helft kwam Taveno heel dicht bij Juventus. De spelers uit Utrecht buitten het matige pas sen van enkele Juventus-spelers goed uit. Op een gegeven mament was de stand 3624 in het voordeel van Juventus. Op dat moment bracht coach Koemans het basis team van Juventus weer m het veld. Dit wist de kleine voorsprong weer uit te bouwen. Het einde kwam met een 45-38 voorsprong voor de Schiedammers. Taveno speelde aardig samen, maar miste een speler, die in staat was de aanvallen af te ronden. In hun team viel vooral „spielmacher" Van Buuren op. Bij Juventus speelden enkele spelers in de aanval nog te Individualistisch. In de aanval had veel meer over Van Woerkom ge peeld moeten worden. Door zijn lengte had hij diverse aanvallen be ter kunnen afmaken. Het slechte passen was opvallend bij de wissel spelers van Juventus. In de fase van de wedstrijd, die zij in het veld stonden was de voorsprong dan ook het kleinste.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1