Reis naar Zweden vervallen door gebrek aan interesse I jSchienoko-plan komt op 26 juni in de raad SCHIEDAM Pensioenfonds gaat 252 woningen bouwen in Groenoord Herdenkings-expositie Frieda Hunziker in Stedelijk Museum Zusterhuis wordt bijna half miljoen dunrder Zoon van kunstenaar over Frieda Hunziker Cijfers Spaarbank Vlaar dingen Juni or entoernooi Fortuna met sterkjï bezetting luifel Bijeenkomst PJC w eer uitgesteld \Beslissing over de Brandersbuurt I Werk van Van Stuivenberg in halmuseum Uitreiking verkeerscliploma's Nieuwe kerk in Groenoord in gebruik genomen Raadzaal heeft geluidsinstallatie Predikbeurten ROTTE RDAM5CH NIEUWSBLAD ZATERDAG 17 JUNI 1967 pagina Sch, BROERS VEST 3, TEL. 263091. Klachten bezorging, 18.30—13.30 uur. Tel. 265828. Zaterdags 17.30—18 30 uur. SCHIEDAM. De Schie- damse Gemeenschap heeft opnieuw met moeilijkheden te kampen, ditmaal met de internationale jeugduitwisse ling. Verleden jaar kreeg men enkele weken voor de komst van de Zweedse deelneming bericht, dat de jeugd van Norrköpmg niet voldoende belangstelling had voor Schiedam. Dit betekende dat de Zweedse organisatoren geen groep konden vormen. Men vond echter uit eindelijk toch een oplossing. De deelnemers aan de uitwisseling uit Schiedam konden nl. in een jeugdherberg in Norrköping wor den ondergebracht. Deze week vernam de SG op nieuw dat men er ook dit jaar niet in was geslaagd een groep te formeren. Slechts twee Zweed se jongens hadden zich opgege ven voor de uitwisseling. Bij de SG kwam dit bericht ais een don derslag aan heldere hemel. Men was er namelijk zeker van, dat het Zweedse stadje een ploeg zou kunnen formeren, gezien de en thousiaste reacties van de jeugd in Zweden tijdens het verblijf van de Schiedammers aldaar. Ver schillende jongelui uit Korrköping verklaarden toen graag naar Ne derland te willen komen. Uitstedigheid De Zweedse organisatoren kampen echter met een groot probleem. In hun land is het de gewoonte, dat de gezinnen in de zomermaanden in de buitenver blijven langs de kust wonen. De vader van het gezin reist dan op en neer tussen zijn werk en het buitenverblijf. Hierdoor kunnen de jongelui thuis geen gasten ont vangen, Ook in de buitenver blijven is dat moeilijk. De SG heeft de deelnemers van de reis naar Zweden onmiddellijk bijeen geroepen en hun het pro bleem voorgelegd. Alle deelne mers '.'inden de gang van zaken bijzonder spijtig. Veel jongeren hadden via de uitwisseling het prachtige Zweden op een goedko pe manier willen bezoeken. Om deze reden hadden zich voor Norrköping reeds veel deelne mers opgegeven. Het streefgetal van 10 werd met drie overschre den. De Schiedamse Gemeen- I schap heeft echter voor een op lossing gezorgd. Voor de dertien jongelui, die niet naar Zweden kunnen, is de mogelijkheid open gesteld alsnog in te schrijven voor een andere reis. Deze moge lijkheid kon nog worden benut, daar het aanbod van jongeren voor de beide andere plaatsen tot op heden aan de lage kant is, geblven. Moeilijkheid Van de jongelui die door deze ongelukkige samenloop van om standigheden niet naar Zweden kunnen, hebben cr zich thans vier opgegeven voor de andere reizen, Bij niet iedereen is dit echter mogelijk. De reis naar Zweden zou de laatste twee weken van augustus worden gehouden. De scholieren zitten dan reeds in de schoolbanken, zodat zij afvielen. Voor deze reis hadden zich dan ook slechts werkende jongeren opgegeven. Voor hen is het ech ter moeilijk om de vakanties bin nen zo korte tijd te verzetten. De heer P. v.d. Boom, directeur van de SG, verklaarde ons, dat het nog steeds mogelijk is mee te gaan met de jeugduitwisseling. Er zijn nog enkele plaatsen open voor de reizen naar Esslingen en Vienne. Hij zei echter wel dat er niet veel plaatsen meer zijn. zodat „wie het eerst komt, het eerst maalt" van toepassing is. De beide reizen worden in de zelfde periode gehouden en wel van 15 tot 29 juli. De kosten voor de reizen naar Vienne en Ess lingen bedragen resp. 175 en 125 gulden. De deelnemers^ mogen niet jonger dan 16 en niet ouder dan 21 jaar zijn. Ook dit jaar heeft men weer gezorgd voor een uitstekende begeleiding. Als lei der naar Esslingen gaat pater Grote containers in flatgebouwen voldoen uitstekend SCHIEDAM De containers bij de gemeentelijke flatgebou wen blijken in een grote be hoefte te voorzien. Er dienen er nog 25 te worden aangekocht met een inhoud van elk 7501, alle ten behoeve van de afvoer van vuil, afkomstig van bedrijven en van woningblokken, welke zijn voorzien van vuilnisstortkokers. Deze aankoop vergt een bedrag van f 14.375, maar zal het werk bijzonder vereenvoudigen. Daar naast dienen nog 5Ö0 gewone vuil nisemmers te worden, aange schaft, waarmee een bedrag van f 4.825,- gemoeid is. B. en W. zullen de raad eert voorstel dien aangaande voorleggen. VLAAADINGEN an mei steeg het te goed van de spaarders fci.i de Spaar bank Vlaardingen tot een totaal van. f 33,799.319. tegen f 51.5683.84 eind mei 1863, in de versïagmoand werd i 4.320,364 <f 3.594.01 S) ingelegd en f 4.027,635 (£2,918.852) opgevraagd, zodat het spaaroverschot f392.669 (£675.167) öe- öroeg. van 1 januari tot 31 mei was de inleg f 22.865.027 (vorig jaar 117.887.933) en het bedrag der opvragingen f 21.385.685 (f 15.291.781), Wat het spaaroverschot over vijf maanden brengt op f 1.279.341 (f 2.5961.51). Het aantal in omloop zijnde boekjes daalde in mei met 28 tot '50.273; mei 196S gal een stijging met 112 tot 49.335 te zien. Voor het schoolsparen werd 15.814 <15.985) aan zegels verkocht; over vijf maanden was dit bedrag 34.545 (£35.902). Kerkeraad won met 6-3 MAASSLUIS De donderdag- avond gespeelde voetbalwedstrijd op het sportpark van VDL tus sen de geref. kerkeraadsleden en de jeugdgroep Credo heeft een 6-3 overwinning opgeleverd voor eerstgenoemden. VLAARDINGEN Leerlingen van mevrouw C. L. Kamerman- Gerritsen komen vanavond voor het voetlicht tijdens een muzikale „voorspeelavond" in gebouw Triangel. Men begint om acht VLAARDINGEN Fortuna houdt zondag een juniorentoer- nooi, waar ADO, DFC, DOS, Haarlem en Fortuna met een A-, B-, en C-elftal aan deelnemen. Het toernooi duurt van 's mor gens 11 uur tot 's middags 4.45 uur, waarna de prijsuitreiking volgt. i Instuif in de Sluis MAASSLUIS De Instuifgroep van de stichting voor Gerefor meerd Jeugdwerk te Maassluis geeft zaterdag om 7.45 een slot- avond in de Sluis aan de Bredero- laan. Aan deze instuif werken het cabaret Nou ja en de Maas- sluise band The Mtnics, met zang van Bea van. Ruiven mee. VLAARDINGEN Door onbe kende oorzaak is in de Chopin- straat een 50-jaxige stadgenote met haar fiets gevallen. Als ge volg "daarvan mbest zij met een hersenschudding, door de GG en GD naar het Holyziekenhuis worden gebracht, De jeugdsociëteit CSLD besluit zater dagavond het seizoen met een slotbal. in de zaal Harmonie, aanvang 8 uur. Medewerking verleent de Rhythm- and Bluesband „Tieples". De middelbare handelsavond school Kennis is Macht houdt haar promotieavond tevens sluiting van het schooljaar 1966- '67, donderdag 29 juni, in Trian gel. De bijeenkomst begint om half acht. ZATERDAG HET HOE, 7.30 uur: Concert door muziekvereniging Voorwaarts. triangel, 7.30 uur: Voorspeelavond O.I.V, mevr. Kamerman. MAASSLUIS De Nutsspaar- bank heeft in de maand mei 30 miljoen bereikt. Ingelegd werd 2.751,793,28 en terugbetaald f 2.288395,99. Het inleggerskapi- taal bereikte hierdoor een bedrag van 30.181-685,01. Organisator P. v. d. Boom: „Jammer dat het zo moest lopen!" J. Roeland, docent aan het Spie-, ringshoeklyceum mee, terwijl de heer Smit de leiding van de ploeg naar Vienne op zich zal ne men. Geïnteresseerden kunnen terecht bij de heer P. v.d. Boom in het kantoor van de SG-WV in de Plantage. SCHIEDAM Het Politiek Jon geren Contact Schiedam zou gis teravond in de raadszaal een vergadering houden over de pu blieke opinie. De inleiding over dit onderwerp zou worden gege ven door een vertegenwoordiger van de nieuwe fractie D'66. Dooi- onvoorziene omstandigheden kon de fractie van de Democra ten '66 niet op de vergadering verschijnen. Voorzitter Mario van O verveld deelde daarom de toch opgekomen leden mede, dat de vergadering verschoven is naar 8 september. Het komt de laatste tijd steeds meer voor, dat de bijeenkomsten van het PJC niet doorgaan, in verband met het niet opkomen van sprekers. Voorzitter en se cretaris denken er daarom over om op de volgende vergadering hun functies vacant te stellen. Zij hebben regelmatig veel werk voor de bijeenkomsten verzet, zoals het uitschrijven van de vergaderingen, het schrijven de notulen en dc vele bestuurs vergaderingen. Het is voor hen daarom steeds opnieuw een te leurstelling te moeten constate ren. dat er zo weinig interesse voor het werk bestaat. !,S'CH1ED.4M In de komende I raadsvergadering die op macin- jdag 26 juni ral worden gehouden, komt dan eindelijk het voorstel tot vaststelling» van het beste m- .mingsplan-Schienoko ter spra- - j Zoals bekend stond het ook op ide agenda van de vorige raads- fringe veranderingen en handha- i ving van de Brandweerkazerne op de plaats die voor de bouw was aangegeven; het andere komt neer op de mogwlijk- heid voor het Comité-Branders beurt om gedurende een jaar te I tonen wat de plannen tot behoud, I consolidatie en herstel waard [zijn, om daarna definitief de stukken nog slechts de medede- ling voor, dat het Comité tot consolidering, herstel en ontwik- I keling van de Brandersbuurt leen andere samenstelling heeft i gekregen. i Wél staat nog een ander be- stemmingsplan op de agenda, !t.w. dat voor Tuindorp-Kethel IHet oude uitbreidingsplan in 'vergadering eind mei, maar werd plaats van de toekomstige Brand- [onderdelen is in 1949 en 1950 her- het op het laatste moment af- weerkazerne vast te stellen, gevoerd i.v.m. een formele fout.! Ynarkpur Er wordt hans een nadere toe lichting gegeven. Misschien komt [B en W geven daarbij uitdrukke- die nog, maar vooralsnog kun- i lijlc te kennen, dat hun voorkeur nen we ons dus houden aan het- uitgaat naar het eerste voorstel, geen er reeds over gezegd is: B en W doen twee voorstellen: izien, maar dient thans te wor den gelegaliseerd voor zover be treft enkele afwijkingen in de randbebouwing langs de Schie- jdamseweg en de bouw van ber- gingen in sommige achtertui- jnen. Köntgenafdeling van ziekenhuis gaat 260.000,— kosten SCHIEDAM In de kredieten die de gemeenteraad tot dusver verleende voor de bouw van het nieuwe ziekenhuis was nog geen bedrag begrepen voor de aan schaf en plaatsing van röntgen toestellen e.d. De bouw bevindt zich thans in een zodanig sta dium, dat beslissingen moeten worden genomen. Volgens een raming is er voor nieuwe appara tuur plus verplaatsingskosten 176.090 nodig; van reeds in gebruik zijnde apparaten en voor montage nieuwe appara tuur, extra bouwkundige voor zieningen, een ontwikkelkamer etc. nog 83.890; Overeenkomstig het advies van de Commissie voor het Gemeente- Ziekenhuis stellen B. en W. voor een krediet van 260.000 te ver lenen dat bestemd is voor ge noemde afdeling. jhet een komt neer op aanvaar- jdïng van het Schienöfcd-plan in (zijn oude vorm, met slechts ge- waarbij de ruimte vlak achter ihet Zakkendragershuis volledig i (behouden blijft en zelfs zal wor- j P(jrheemiitnt€ den verfraaid. Inmiddels komt dan ander de lijst van ingekomen SCHIEDAM 13, en W. doen de gemeenteraad een voorstel over te gaan tot verkoop van gemeentegrond aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, welk voorstel voortvloeit Uit een eer der genomen principebesluit. In september 1966 heeft de gemeente namelijk aan dit fonds reeds drie percelen verkocht in Groen oord voor de bouw van driemaal 42 woningen, waarbij tevens in beginsel akkoord werd gegaan met een verkoop in de toekomst van Anrooylaan eh de Benelux- bouw van drie hoge flatgebou wen, gelegen tussen de Peter van Arooylaan en de Benelux- weg tegen een ander overeen te komen prijs. Overeenstemming is thatis be reikt omtrent de uitvoering van dit principebesluit. Plannen wor den thans gereedgemaakt voor de bouw van twee woongebou wen, elk bevattende (naast de centrale voorzieningen) 36 twee- i kamerwoningen, 168 gewone vijf- kamerwoningen en 48" grote vijf- kamerwoningen alsmede ca. 30 garages. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat bij een nadere uitwerking van de bouwplannen deze aantallen naar boven of naar beneden nog een geringe wijziging ondergaan, doch afge sproken is, dat dit niet van in vloed zal zijn op de prijs. Deze is nl. bepaald naar een genorma liseerd aantal woningen van 240. De koopsom bedraagt per per ceel 240 x f 7600 is f 1824.000 waarin begrepen een bedrag van f 200.880 per perceel wegens aan de gemeente te vergoeden kosten van het-gereed maken van de omliggende grond. De perceelsgrootte bedraagt ca. 3925 m2. De verkoop zal geschic- den onder dezelfde voorwaarden als die, waaronder de eerder verkochte percelen zijn overge dragen, zulks met inbegrip van de terugkoop clausule. Het pensioenfonds heeft thans goedkeuring verkregen voor de bouw van twee woongebouwen een beslissing omtrent de aan koop van het derde perceel kan pas over enige maanden worden genomen. De bouw zal plaats vinden in de premiesector. SCHIEDAM In het Schie damse Stedelijk Museum is vtij- dagavond een overzichtstentoon stelling geopend van erk van Frieda Hunziker. De heer J. Paalman, directeur van het mu seum, onderstreepte de veelzij digheid van deze kunstenares, die vooral op kunstpedagogisch gebied belangrijk werk heeft verricht. Frieda Hunziker overleed in 1966. Zij was de toeverlaat van de Amsterdamse kunstenaars. Na haar overlijden gingen vrienden van haar naar het atelier, waar bij het plan ontstond om een herdenkingstentoonstelling te gaan houden. Niet alleen in Amsterdam, doch ook in andere 1 steden. In het Museum Fodor kon men Frieda Hunzikers werk voor het eerst in een overzichts expositie bezichtigen. Het Schie damse Stedelijk Museum is thans aan de beurt. Charles Har sten en Wim Kersten hebben de ze expositie samengesteld, waar bij ook medewerking is ver leend door de zoon van de kun stenares Frits Swart, die docu- mentatie-materiaal heeft afge staan. In de bovenzalen van de linker vleugel van het museumcomplex is Frieda Hunzikers werk over zichtelijk geëxposeerd. Een veel zij dig oeuvre, bestaande, uit Schilderijen en gouaches. De heer Paalman, die de eerste expositie van haar werk in Schiedam memoreerde, waarbij .P. W. J. Steinz een inleiding (hield, attendeerde op de expos an te als zijnde moeder, vrouw en kunstenares. Zij was een schil deres, die het métier volledig [kende en beheerste. Vooral de i serie gouaches is overtuigend. ;De heer Paalman dankte, alvo rens de expositie officieel voor geopend te verklaren het Stede lijk Museum te Amsterdam en hen. die het werk in bruikleen hebben afgestaan. Frieda Hunziker werd in 1908 ge boren. Ze studeerde aan het Op leidingsinstituut voor Tekenlera ren in Amsterdam, waarna zij geruime tijd als kunstpedagoge roerbonden is geweest aan het Stedelijk Museum in de hoofd stad. Na de oorlog exposeerde zij o.a.- met de Liga Nieuwe Beelden. In tal van steden heeft zij' geëxposeerd. Haar werk kreeg internationale erkenning. Ook heeft zij toegepast werk [verricht, zoals wandschilderingen 'een glas-in-lood-raam en een li- noleum-vloer. Deze laatste in het Amsterdamse „Stedelijk". SCHIEDAM De bouw van het zusterhuis van het nieuwe ge meente-ziekenhuis is thans on dershands aanbesteed. Het ligt in het voornemen van het ge meentebestuur het werk te gun nen aan de laagste inschrijfster. Haar aanneemsom bedraagt on geveer 440.000 meer dan de in 1964 globaal geschatte bouwkos ten. Deze overschrijding is gro tendeels toe te schrijven aan de stijging van het loon- en prijs peil sinds 1964 en aan het feit dat toen nog geen besteksklaar plan beschikbaar was. Met de architect zijn B. en W. van me ning dan 'de aanneemsom aan- vöardbaar'is. Geslaagden lyceum VLAARDINGEN Op het Groen van Prins tererlyceum slaagden voor het eindexamen HLS-A dé volgende kandi daten, indien niet anders vermeld zijn zij afkomstig uit Vlaardingen. A. M. v. Beek en T>. Benschop, Rozen- öurg; A. A. Bijl, Schiedam; A, Dijks hoorn; h. Fijan: J. M. d. Groot; M. M. Keijzervvaard; D. J. Kraan, Schiedam; J. Daarbij is gebleken, dat er in het Tuindorp behoefte bestaat aan meer parkeerruimte. Om hieraan tegemoet te komen zonder het karakter van het Tuindorp aan te tasten, kunnen enige parkeerstroken worden aangelegd, met een totale ca paciteit van 85 standplaatsen. Een en ander maakt het ge wenst voor het Tuindorp een nieuw en geheel aangepast be stemmingsplan vast te stellen. B en "VV leggen de raad thans een daartoe uitgewerkt ontwerp ter vaststelling voor. SCHIEDAM Tijdens de ope ning van de expositie gewijd aan het werk van Frieda Hunzi ker in het Stedelijk Museum heeft de heer J. Paalman de beeldhou wer Piet van Stuivenberg nog maals gelukgewenst met het be halen van de Chabotprijs. Ter gelegenheid daarvan is in de hal van het museum een kleine expo sitie ingericht van werk van de Sc hie da mse b eeldhouwe r SCHIEDAM Dinsdagmorgen om 10 uur zuilen in het Passage Theater de verkeersdiploma's aan de leerlingen van de lagere scholen worden uitgereikt. Be halve dit officiële gedeelte zuilen de geslaagden ook een filmpro gramma krijgen aangeboden. Er zullen dia's over het prak tische gedeelte van het examen en een kinderfilm worden ver toond. SCHIEDAM Vrijdagavond is het nieuwe kerkgebouw aan de Willem Andries.seiaZaan in Groen oord geconsacreerd. Deze plech tigheid werd verricht door de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen. Door de roep van alle aanwezigen ,,Doe open" gingen de kerkdeicren open en was het kerkgebouw van de St. Martinus parochie in gebruik ge nomen. In het bijna volle kerkgebouw wa ren vele geestelijken van katho liek Schiedam bijeen. De plech tigheid werd ook bijgewoond door burgemeester H. Roelsema met zijn echtgenote. De bisschop werd geassisteerd door de deken van Schiedam, F. P. J. Boelrijk, de pastoor van het nieuwe kerkgebouw, M. Wuyster, de secretaris van de bisschop dr. C. J. van Boekx- meer, rector J. Lub en de Kethel- se pastoor IV. G. Veth. Het gezellige kerkje in boerderij Landvreugd" behoort tDt het De nieuwe, zo juist in gebruik genomen R.Kkerk in Groenoord c'o?'va'pir a''SX-r wSte-0<:k: verleden" <SröeMe^beschikt nu huls; d. van der Wlldt; M. C. van der Wildt; w. van Dijk; A. Hoogwerf; k. A, Maat; P. Molenaar; H- de Pagter, RozenburgA. Ileljnhout, Schiedam; J. H. Schaap, Maassluis; A. Schudde- beurs, Schiedam; G. Stoevelaar; Fh. van Tlenhoveo; w. van Willigen, Schie dam. over een eigen volwaardige R-K kerk. Voordat de Martinuspa- rochie in de stal van Landvreugd trok was de parochie gedurende veertien maanden onderge bracht in het Gereformeerde ke rk gebouwDe Ark' SCHIEDAM De gemeenteraad van Schiedam heeft een nieuwe eJuidsinstallatie. Gistermiddag heeft een groep installateurs de laatste hand gelegd aan de aan leg, die voortvloeit uit een be sluit van vorig jaar augustus. Er werd geklaagd over de slech te verstaanbaarheid van de de batten. Het voorstel om een ge luidsinstallatie te plaatsen werd toen aangenomen. Er zijn voor vijftien moeirofoons aansluitingen gelegd. Op de ta fel van het college zijn drie mi crofoons geplaatst. De overige twaalf gulden zullen worden verdeeld over de tafels van de fracties. In vier hoeken van de raadszaal hangen luidsprekers- boxen. Tijdens proefnemingen met de complete installatie is gebleken, dat de apparatuur uitstekend voldoet. Het is de bedoeling dat de apparatuur in de komende raadsvergadering in gebruik wordt genomen. SCHIEDAM Tijdens de ope ning van de tentoonstelling van werk van Frieda Hunziker dank te de heer Paalman Frits Swart, de 29-jarige zoon van de kunstenares, voor het ter be schikking stellen van documen- tatie-materïaal. Dit bestaat uit kr ante knipsels, artikelen in in ternationale tijdschriften over beeldende kunst, foto's en zelf geschreven werk. Zelfs kan men vragen lezen van Frieda Hunzi ker, die zij aan de leerlingen heeft gesteld bij een proefwerk in het kader van het pedago gisch kunstonderricht. Frits Swart karakteriseert zijn moeder als een geweldige vrouw, die veel voor hem heeft gedaan. Zij scheidde in 1940 van haar echtgenoot, waardoor zij geheel alleen voor de opvoeding van haar enige zoon kwam te staan. Frits Swart bracht zijn middel bare schooltijd op een Zeister internaat door. Het is gebleken, dat men sym pathiek tegenover haar heeft ge staan. Zij heeft een uitgebreide kennissenkring gehad, die haar warme persoonlijkheid waar deerde. Curasao Mevrouw Hunziker bracht een half jaar door op Curacao in 1952: een cultuurarm land, dat haar werk heeft beïnvloed. Zij had grote interesse voor de in landse bevolking. Zij discrimi neerde niet, integendeel ze stond daar zelfs scherp afwijzend te genover. Deze houding werd min der gewaardeerd door employés van grote oliemaatschappijen. Zij vonden het niet staan, als zij met de inlanders danste. De laatste zes jaar heeft zij on-: danks haar ziekte (kanker) een geweldige activiteit ontplooid. Het laatste schilderij voltooide zij veertien dagen voor haar dood. Het heeft de titel „Waar de sferen mijner dromen wer kelijkheid worden". Ze voelde de dood naderbij komen". Frits Swart die bijna klaar is met zijn biologie-studie aan de Amsterdamse Universiteit, toon de zich zeer ingenomen met de herdenkingstentoonstelling. In Schiedam hangt het werk over zichtelijk. Na de restauratie is het een leuk en intiem mu seum geworden. Verbeteringen aan de sociale werkplaats S«_HIEDAM B. en W, vragen de gemeenteraad een krediet von f 24.890 om diverse verbete ringen aan te brengen in de so ciale werkplaats aan de Boter- straat. Voor dit bedrag kan een betere verdeling van de toiletten over het gebouw, alsmede een vergroting van de afdeling voor machinale houtbewerking wor den bereikt. HERVORMDE GEMEENTE: Grote Kerk 10.00 uur; ds H. J. Groenewegen, 17.00 uur: ds. D- J. Spaiing; Bethelkerk 10.00 uur Opendeur Dienst; Opstandings- kerk 10.00 uur: ds D. J. Spaiing, 19.00 uur: ds. A. Ie Coq; Vredes- kerk 10.00 uur: ds. Hoorn, Vlaar dingen, 19.00 uur: ds Kruijt. Hil- legersberg. NED. PROT. BOND 10.30 uur: ds A- D. Klaassen. NED. HERV. GER. EVANG. in Irene 10 uur: ds. G. Btesbrock Vlaardingen, Vredeskerk 19 uur ds a. Kastelein, Capelle ad. IJssel. KETHELDe Rank 8.30 uur: ds. H. F. Meijer, Maassluis, 10 uur ds H. F. Meijer, Maassluis, 19.00 uur: ds> H. J. Groenewe gen, Schiedam. GEREFORMEERDE KERK: Oosterkerk 10.00 uur: ds J. C. van Veen, 5.00 uur: J. H. Tee- rink te De Lier; Kethel „De Ark" 9.30 uur: ds. j. N. Nam- mensma, 5.00 uur: ds J. N, Nam- mensraa; Magnalia Dei Kerk: 10.15 uur: ds P, Riemersma te Rotterdam, 5.00 uur: ds H- Heule, marinepredikant te Rot terdam; „De Goede Haven", 10.00 uur: ds J. H. Teerink te De Lier, 5.00 uur: ds. J. C. van Veen; Julianakerk 10.00 uur: ds. W. van der Meuten te Leidsendam; ö.OOuur: DsW. van der Meulen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1