SCHIEDAM Beeldenexpositie in Julianapark nadert voltooiing Juvenilis basketball in conflict met bondsbestuur Weinig kinderen maar wel vrolijkheid in Sporthal Oudenhoornse muziektent wordt wachtlokaal iBrielle krijgt zaterdag zijn tienerboetiek Hengelcoixcours op 12 augustus in Beatrixpark DFC verhoogt entree-prijzen „Anders maar schaduwvereniging" Burgerlijke stand Schiedam Union Meld vlucht vanuit Ruffec jongdierendag jin 's-Gravendeel WAT WAAR WANNEER? De Vooruitgang liield keuringsdac Vlieg in oog 1 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 18 JULI 1967 pagina Scö. BHOERSVEST 3, TEL. 268091, Klachten bezorging. 18.30—20.00 uur. Tei. 343229 Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHIEDAM Zomers geklede passanten vormden gisteren het decor tijdens het plaatsen van de beelden voor de expo sitie in het Julianapark. Op grote wagens werden de beel den uit vele plaatsen van Nederland aangevoerd. De heer J. Paalman, directeur van het Stedelijk Museum en organisator van deze expositie, wees voor ieder beeld een. plaats aan. Op deze eerste dag van de plaatsing was reeds duidelijk te zien, dat de tentoonstelling bijzonder harmonieus en overzichtelijk wordt. De getoonde collectie is bijzonder boeiend. Het moet bij de opening een prach tig gezicht zijn in het park. Pas nu blijkt dat het Juliana park uitermate geschikt is voor dergelijke exposities. De grasvel den zijn wijds en prachtig om zoomd door struiken en planten* De hoge bomen vervolmaken deze uitermate geschikte omzo- ining. Bijzonder opvallend zijn de plastiekconstructies. Met hun. vreemde vormen en opvallende kleuren vormen ze in een hoek van het park een grote trekpleis ter. Van Jan \'an Munster zal ook een drijvend plastiek te'zien zijn. Kunststoffen Door het gebruik van de moderne kunststoffen is de beeldhouwkunst een geheel andere kant opgegaan. Nieuwe mogelijkheden hebben zich geopenbaard. Het is voor de eerste maal, dat een dergelijke „aqua plastiek" in Schiedam te zien is. De plastieken komen te liggen in een vijver in het park en dobberen rustig Op de wind. Ook de kleuren hiervan zullen zeer opvallend zijn. SCHIEDAM De hengelsport vereniging Schiedam en Omstre ken houdt op verzoek van de Schiedamse Gemeenschap in het kader van de vakantieweek op 12 augustus een concours in het Beatrixpark. Van acht tot elf uur wordt gevist op maatvis door deelnemers die ouder zijn dan 15 jaar. 's-Middags kan er van'twee tot drie uur worden gevist door de jeugd tot vijftien jaar. De num mers moeten tenminste een half uur voor de aanvang van de wed- j strijd worden afgehaald bij de Itheeschenkerij DeKethel. Onge veer een uur na de beëindiging van de wedstrijd worden ook hier de prijzen uitgereikt. Het in schrijfgeld voor senioren be draagt een gulden, voor bejaar den, mindervaliden en jeugd twee kwartjes. Men kan zich opgeven bij: V.V.V. Plantage, Fa. Blom. Vlaardingerdijk 77, Fa. v. d. Knaap, Hoogstraat, Fa. v.h. v. Leeuwen, Broers veld, Fa. Mak, Broersvest, Fa, Tropica, 's-Gra- vensandestraat en. de Fa. de Vries, Groenenlaan. SCHIEDAM De populaire Schiedamse basketballvereni- ging Juvenilis is thans in jeen moeilijke affaire ver wikkeld. met het districts- bestuur van de Nederlandse Basketballbond te Rotterdam. In het clubblad van Juventus maakte de redactie bekend, dat Juventus 5 gepromoveerd was. Nu is plotseling de mededeling van het districts bes tuur gekomen, dat van deze promotie geen sprake kan zijn. liggen ook zeer simpel. Na promotie geeft men het team gewoon een hoger nummer, om verwarring te voorkomen, zo vindt het bestuur van Juventus. De kritiek strekt zich ook uit op sportief gebied. Bedenkelijk vindt het bestuur het, dat het bondsbestuur een van de belang- wegens het clubbelang het hoogste team laten winnen. Voor er een wedstrijd is gespeeld, heeft dit team al 12 punten. Het bestuur van Juventus vraagt zich af of men niet de gedragslijn van een aantal Amsterdamse clubs kan volgen, die naast de vereniging met het hoogste team Nog andere plastiekbeelden zijn tc zien in het park. De vormen 2ijn meestal rond en nog wat onwennig voor diegene die aan het woord beeldhouwen steen ver bindt. Deze regel gaat de laat ste jaren niet meer op. Steeds meer kunstenaars gaan gebruik maken van de kunststoffen die zich gemakkelijker' laten ver werken. De kleurwerking kan met deze nieuwe stoffen ook be ter worden uitgebuit. Brons is echter ook aanwezig. Heel opvallend is wel het kanon, dat op het achterste gazon staat. Dit had gistermiddag tijdens de voorbereiding reeds veel belang stelling. de roos Dat de heer Paalman met zijn initiatief wel in de roos heeft ge schoten mag men afleiden uit het feit, dat nu reeds vele mensen een kijkje kwamen nemen in het park. Duidelijk bleek, dat men veel interesse had voor de beel den. Alles is nu echter nog in een beginstadium. De grote monu mentale werken moeten nog arri- Een vreemde constructie in het Julianapark komt in de felle zonneschijn goed tot haar recht. burgerlijke stand GEBOREN: Martinus W. z.v. M. H. van Leeuwen en J. J. Knoope; Erik T. H. z.v. A. H. Lansber gen en M. J. Kranenburg; Pc- tronella d.v. M. Dik en P. van ïiel; Ingrid d.v. A. B. Vasenna en E. Noordzij; Johannes D. z.v, F- M. Prins en A. E. Meijvogel; Marcel C. M. z.v. C. Visser en G. M. van der Heijden; Geer trui da J. M. d.v. H. A. Lans bergen en M. A. Sunder; Ma ria A. d.v. H. A. Lansbergen en M, A, Sunder; OVERLEDEN: J. de Winter, 51 jr.; L. Frenaij, 60 jr.; M. J. H. Gudde, 78 jr.; H. P.A de Kaper, 88 jr. echtg. C. van Rooijen; A. J. W. Nolet, 88 jr. wed. J. P. T. Vincent; C. J. Mijs, 66 jr.; W. van der Heul, 67 jr. veren. Men was van plan deze gistermiddag reeds te plaatsen, maar Gust Romijn, een van de beeldhouwers moest tot de ont dekking komen, dat zijn beeld niet op de wagen van het ver voerbedrijf paste. Daarom zal zijn beeld pas morgen arriveren. Wanneer deze grotere werken een plaats hebben gevonden, zal de tentoonstelling geheel klaar zijn. Klaar voor de opening, die vrijdagavond in het ^ark zal wor den gehouden. De enige moeilijk heid die zich nog kan voordoen is de baldadigheid en de onbezon nenheid van de spelende kinde ren. De beelden zijn namelijk zeer duur en kinderen hebben hier geen begrip van. Tijdens de exposities zullen daar om suppoosten in het park aan wezig zijn om al te wilde kinde ren op de gevaren te wijzen. Het verdient echter ook aanbe veling, dat de ouders hun kinde ren waarschuwen. Geen verlicht nis Nu de beelden voor een deel zijn geplaatst, blijkt pas hoe jammer het is, dat geen verlichting aan wezig is. Dit was echter dit eer ste jaar niet mogelijk, daar het transport en het aantrekken van de beelden reeds veel geld kostte. De verlichting zou op nieuw een grote hap uit het bud get voor deze expositie vergen. Het moet echter.een prachtig gezicht zijn de verlichte gazons 'en struiken met daartussen op de brede gazons de helverlichte beel den. Ook het hoog liggende pavil joen zou feeëriek kuL worden verlicht. Reeds vorige jaren is gebleken, dat een dergelijke ver lichting bijzonder aantrekkelijk is. Toendertijd leende de expositie er zich echter minder voor. Maar nu met de vele abstracte beelden zou een verlichting het geheel nog aantrekkelijker maken, terwijl ook de bewaking 's avonds een voudiger zou zijn. SCHIEDAM De postduivenvereni ging Union heeft een vlucht gehouden vanuit Ruffec. De uitslagen zijn; 1. 4. 10. Zantboer. 2. Kerkhoff. 3. 7, 8. Hee- ren, 5. A. v. Diest, 6. W. v. d. Hoe ven. 9, De Winter. Eerste duif 17.50.33, laatste 20.00.00. Uitslag Sulvllliers: 1. v. Leeuwen. 2. Wenteler, 3, 30. Heeren, 4. Kerkhoff, 5. G. v. Diest: G, 9. Slegt en Co., 7< v. Meeuwen. 8. Zantboer. Eerste duif ll.D3.49, laatste 11.30. TJltsisg Vilvoorde: t Martijnse, 2, 8, Verboom: 3. Oorschot en Co.; 4. Hee- ren; 5. G. Ver linde: G. Baarselay: 7. Wen tel er; 9 Snijders; 10 De Win- - ter. Eerste duif 3.32.37. Juventus 5 stond op de tweede plaats van de ranglijst aan het eind van de competitie. Deze plaats geeft recht op promotie 'naar een hogere klasse. Dit kan 'echter geen doorgang vinden, komende seizoen de toegangsprij- i Juventus 5 speelt namelijk in :zen. Staanplaatsen kosten voort- 'dezelfde klasse als Juventus 4. aan f 2, (voorheen f 1,75) en voor 'net districtsbestuur vindt hei nuj een plaatsje op de open zittribu- ?riiet wenselijk, dat een team met een lager rangnummer een DORDRECHT In verband met steeds stijgende exploitatie kosten verhoogt de Stichting Betaald Voetbat DFC voor het rijkste doelstellingen van iedere een schaduwvereniging stichten sport, de sportieve krachtmeting ondermijnt. Volgend jaar De moeilijkheden zijn nog lang niet opgelost. Want, zo vraagt het bestuur van Juventus zich af, hoe zal het volgend jaar gaan. als derde klasse speelt en men weet Juventus met vier teams in de dat Juventus vier het hoogste moet eindigen? De andere teams zullen dan om ten minste niet voor spek en 'bonen aan de competitie deel te nemen, 1Conclusie Het bestuur van. Juventus zegt in zijn conclusie: ,,tVij zijn van mening dat de beslissing van het bondsbestuur overijld is geno men en hopen dat het bestuur alsnog op zijn besluit zal terug komen. Met de nu genomen beslissing is de basketballsport niet gediend". ne moet men f 3 betalen ff 2,50 U De prijzen van de dagkaarten zijn: Clubgebouw f 6 (was f 5) en overdekte tribune f 5 (was f 4). Voor een kinderkaart op de open zittribune wordt de prijs f ],5ü (was f 1-25) en voor een kinder kaart op de staantriburfe f 1 (was f 0,75). De nieuwe abonnementsprijzen voor het komende seizoen bedra gen voor een vaste plaats Club gebouw f 75, vaste plaats Over dekte tribune f 50 en Open zittri- 's-GRAVENDEEL De 's-Gra- vendeelse Konijnenfokkersclub houdt zaterdag in de garage van de Fa. T. W. de Zeeuw een Jong dierendag. Als keurmeesters tre den op de heren G. J. Martens uit Eindhoven en M. Vierhout uit Harderwijk. Eï wordt in drie klassen ge keurd. De keuring begint om 1.30 uur. Er zijn 140 dieren ingezon den. klasse hoger speelt dan een team met een hoger rangnummer. Het bestuur van de basketbond schrijft: „Wij vinden dit erg jammer voor de spelers van Juventus 5, maar wij hopen en verwachten dat de spelers ons standpunt kunnen begrijpen en billijken". IK iet billijken De redactie van Lee Up, het clubblad van Juventus. schrijft dat men de gang van zaken welj kan begrijpen, maar dat men eem 'en ancler beslist niet kan bi 11 ij-1 'ken. Bij Juventus stelt men dat het bondsbestuur nooit aan de vereniging heeft medegedeeld dat een dergelijke regeling bestaat. Bij de Rotterdamse Voetbalbond, zo stelt men bij Juventus, is het ook mogelijk dat een team met een lager nummer een klasse hoger speelt dan een team met een hoger numer. De zaken SPORTHAL MARGRIET, wekelijks t.m. 31 juli: Jeugdfestijn, 10—4 uur. MUSIS SACRUM, 13 t.e.m. 20 Juli: Jeugdstuff. TENTOONSTELLINGEN stedelijk museum; Herdenkings tentoonstelling en Vrije Expressie kinderen en volwassenen WIJNHANDEL/ENTREPOT, Eizensteeg: Werk van Eans van Blooys (tot 12 aug.t BIOSCOPEN: PASSAGE THEATER: 't Is een gekke, rare, dolie dwaze wereld" (2 en 8 uur), wo. 19-7 alleen 8 uur; zo. en wo. matinee „siors van de Rebellenclub" <aJ.). MONOPOLE THEATER: ..De onover winlijke broeders Macisle" (l* Jr), APOTHEEK APOTHEEK: Jansen, swamtnerdamsm- «el 41, tel. 264917, STRIJEN De geitenfokkers- vereniging De Vooruitgang te Strijen heeft haar jaarlijkse keu ringsdag gehouden. De belang stelling was groter dan vorig jaar, evenals het aantal aange voerde dieren. De wisselbeker rig jaar voor de heer H. Fledder- man uit Piershil) werd toegekend voor een dier van de heer R de Boer uit Puttershoek. De uitslag van de keuring is: 1- jarige witten: l. T. Nootenboom, Numansdorp; 2. v. d. Giessen, Strijen; 3. A. van der Griend. Numansdorp; 4. Vroom, Klaas waal. 2-jurigen en ouder: l. II. Fledderman, Piershil; 2. L. de Boer, 3. K. de Boer- Strijen en 4. H. Fledderman, Piershil. Witte lammeren groep A1. H. Fled derman, Piershil: 2. B. J. van der Gicsscn, Strijen; 3 en 4 P. den Boer, Puttershoek en 5. C. de Boer. Witte lammeren groep B: 1. A. van Gameren, Strijen; 2. Van der Giessen en 3. Baren- drecht, Strijen. Geboomden: 1. P. de Boer, Puttershoek en 2, Nelemans, Strijen, Bonte: I. No- teboom, Numansdorp. Bonte lammeren: 1. A. van Gameren, Strijen, 2. A. van Dalen, Strijen en 3. Barendrecht Strijen. Ge hoornde lammeren: 1. Van der Giessen, Strijen en 2. De Vos, Numansdorp. De dieren werden gekeurd door o.a. de heren De Jong, Van Iperen en Roepe. SCHIEDAM Het Jeugdfestijn in de Margriet Sporthal in Schie dam is de laatste week ingegaan. Vrijdag is de sluiting. Algemeen werd verwacht dat de belang stelling na de bouwvakvakantie aanzienlijk zou toenemen. Dat gebeurt niet. Integendeel: de be langstelling is nog minder ge worden. Gisteren waren er on geveer 200 kinderen. En dat ter wijl de organisatie is uitgegaan van een gemiddeld bezoekerstal van 600 kinderen. Een trieste zaak. Wat de gevolgen op financieel terrein zullen zijn, valt nog moeilijk te overzien. "Wel is vrij wel zeker, dat de toegezegde subsidies van de gemeente en de Schiedamse Gemeenschap on toereikend zullen zijn. Eigenlijk zou het weer slechter moeten worden. Maar dit is toch iets wat men niet mag wensen Maar naast deze sombere gelui den ook andere, vrolijke klanken. Want wie de sporthal doorloopt, wordt getroffen door het enthou siasme waarmee de kinderen aan het Jeugdfestijn deelnemen. Het groepje is klein en de kin deren maken in de grote sport hal een enigszins verloren indruk, maar het zijn kinderen die het ware vuur bezitten. Wie met dit weer het Jeugdfestijn bezoekt is een echte liefhebber. OUDENHOORN We bobben het altijd al gedacht: er zit muziek in de RTM. Het dorpje Oudenhoorn op het eiland Putten gaat dit overduidelijk bewijzen! Nu de stoomtram uit dit dorp is verdwenen om plaats te ma ken voor de RTM-bussen, zat men in dit Oudenhoorn met een probleem: Hoe komen we aan een wachtlokaal voorde RTM- reizigers? Toen kregen B en W hét idee: waarom niet de mu ziektent op het Dorpsplein inrich ten als wachtlokaal? Contact werd opgenomen met de plaatselijke fanfare D.E.S. (Door Eendracht Sterk) en de RTM. Het fanfarekorps vond het best. AJs we maar concerten mogen blijven geven in de tent", werd als voorwaar de gesteld. De R.T.M. klonk het nis muziek in de oren en was zo blij met het idee- dat men prompt 500 gulden toezegde om de tent wat op te knappen. Woensdagavond komen de vroede vaderen van Oudenhoorn bijeen, want ook B en W stellen voor een bijdrage te leveren voor het opknappen van de wacht kamer-muziektent. .fouten van Zuïjndrcclu i door honkballers van DOS 932 in winst, omgezet O DORDRECHT Het honkbalne gental van Zwijndrecht heeft het zaterdagmiddag in Rotterdam niet kunnen bolwerken tegen DOS '32. Door vijf veldfouten in de .l!a-htsIe gelijkmakende slagbeurt nromtielfeei gCWOllClizegevierde DOS 32 reet 81. Het Bij de jonyens is vooral de race-autobaan favorieL Gecancen- treerd laten zij de wagentjes over de vijf rijstroken brede baan rijden. Achter hel hek kijken enkele kinderen aandachtig, maar vooral ongeduldig toeHet kan niet snel genoeg gaan, want na deze race zijn zij aan de beurt. zag er in het begin geenszins r n Avpwmrpt tv» ih ».»,.i„Jnaar uit- dat Zwijndrecht weer s-GRAVENDEEL De 18-jaiigejeen nederlaag zou moeten in- Prn!Uge.t [casseren. Coach Goedman had hi.f^iü n aafar eif" ZU H°dge de taak opgedragen als lï i J Doidrecht gebracht, na- [werper op te treden en hij heeft dat htj gisteravond met zijn [dii. zeker niet zonder succes ge- brommer in de Mookhoek tegen [daan. Jn de eerste slagbeurt nam een bermpaaltje was gebotst. De; DOS'32 een 1—0 voorsprong, toen Brandenburg een tweehonkslag jongeman had een vlieg in een van zijn ogen gekregen, waar door hij begon te slingeren en over de kop sloeg. Wie zei ook ai tveer dat de kindereu tegen woordig alleen maar belangstelling hebben voor de televisie? Uit deze foto blijkt u-el het tegendeel. Languit liggend, lekker kliederen. L er iets heer lijkers voorstelbaar? De uiteindelijk resultaten zijn vaak nog verbluffend ook DEN BR1EL Hoera, we hoeven niet meer naar Rotter dam voor hippe kleren". Enthou siaste reactie van de Brielse jeugd op de tienerboetiek Bric a Brac van Joop en Ria Verheij, die zaterdag om 11 uur wordt ge opend. Een boetiek met de meest exclusieve, excentrieke kleding voor jongens en meisjes. Het is een intiem plaatsje met kleine koffiebar en voor de lief hebber muziek op de achter grond. Het is uniek voor Brielle. in een oud pandje aan de Voor- straat, daterend uit 1700. heeft het jonge echtpaar in vier weken tijd een eigen idee uitgewerkt voor een curiositeit in dc vorm van een boetiek, gericht op de Br;else tiener en twen. Ook met het oog op het toerisme is een boetiek in Brielle aantrekkelijk. Het interieur is gezellig en eigen* tijds. Antiquiteiten en teveel ■Jugendstil-overdrijvingen zijn vermeden. De muren zijn groten deels bedekt met ruw hout en boomschors. Dit is ook toegepast voor bar en kledingrekken. Een houten vloertje geeft meer het idee van een huiskamer dan van straks de Bric a Brac creaties „poseren" hangt tussen dunne lioomstammetjes, op een vloertje !van tegels in grint. De smalle i ramen zijn dezelfde als toen melkboer en slager het pand be- j woonden. (Voor de decoraties zorgde Henk 'Meder uit Rotterdam. Ria is zelf sloeg waarop De Raad de thuis plaats passeerde. De Zwijndrech- tenaren kwamen in de vierde in nings gelijk. Van Engelen plaat ste een honkslag waardoor Bou- kens de thuisplaat bereikte: I—X. De gelijke stand was echter van korte duur. DOS'32 voegde een ;punt aan haar totaal toe: 21. )De Rotterdammers namen in de I zes de innings een 42 voor- is prong. Door een tweehonkslag van Van Engelen en een nonkslag .van Hedge wisten de Zwijndreeb- jlenaren op gelijke voet te ko men. De gelijkmakende achtste innings deed echter Zwijndrecht de das om. De defensie maakte vijf veldfouten en hiervan profi teerde DOS'32 gretig, waardoor vier mensen konden scoren: 84. Werpcijfers: Hodge (Z'drecht) 105—3, Kerst (DOS'32) 6—2—7. Expositiezaal De Sleutel gaat donderdag open DORDRECHT Donderdag- avond om half negen zal de igastvrouw, adviseuse en verkoop- [heer P. N. H. Domela Nieuwen- Si J.n nieuwe boetiek. Ze huis, directeur der Dordtse mu- denkt ook aan Bric a Brac-mode- jsea, de nieuwe expositiezaal van tshows m de toekomst. Het man* De Sleutel officieel openers. De jnequm-beroep ik niet vreemd voor;openingsexpositie bestaat uit Ria. Zlj behaalde haar manne- .werk van Henk Optenberg uit Jquindiploma en liep shows. 'Berlicum

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1