SCHIEDAM Schiedammers dichtbij huis met vakantie Onvoltooide wielerbaan viert eerste lustrum Twaalf nieuwe parkeerplaatsen Jeugdstuif in Musis werd een fiasco Gevaarlijke kruising nu overzichtelijk L. G. Hollemans wint zilver in Madrid Schiedammer na aam-ij ding in Frankrijk in arrest Onvoorzichtig voorsorteren Voorbijganger ontdekte brand j Bouiv- en financieringsproblemen Hoofdbureau van politie heeft eigen telex Dief verkocht gestolen brommer sslr .Si m Dordrecht lid van Europese Beweging mms J. Brandt kampioen in de eerste klas Rijksgoedkeuring voor deel Bouwproject Dordrecht koopt grond van Siiedrecht ;WAT WAAR WANNEER? EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD - WOENSDAG 15 JULI 1S6T pagina Sen. BROERS VEST 3, TEL. 268081. Klachten bezorging. 3 8.30—20.00 uur. Tel. 343229 Zaterdags 17.3013.30 uur, SCHIEDAM Nog steeds blijft het mooie weer voortduren. Ve len die vakantie hebben zoeken vertier bij het water. Ook in de Jac.itnaven liggen de plezier vaartuigen klaar om weg te va ren. 's Avonds wordt er op vele bootjes gewerkt aan allerlei klei ne klusjes om in het weekend weer volop het water op te kun nen gaan. Er wordt geboend en geschrobd, men geeft de boot hier en daar nog een kwastje verf en controleert voor de zeker heid nogmaals het tuigwerk. In hel park Niet alleen in de Jachthaven is het druk maar bijzonder vol is het iedere dag in het Beatrix- park. In alle vroegte slaan de kinderen hier de tenten op om de gehele dag hierin te vertoeven, In de loop van de dag komen ook de moeders met de kleine kinde ren die een bezoek brengen aan de speeltuin. Ook de kinderboer derij is erg in trek bij de kinde ren. Zwembad Het zwembad Groenoord beleeft thans ook topdagen. De grasvel den er omheen liggen vol met mensen die nog bruiner willen worden. Van tijd tot tijd frissen zij zich even op door een duik te nemen in het koele water. Hard SCHIEDAM De 16de internatio nale beroepenwedstrijd In Madrid heelt voor Nederland éénmaal goud, vijfmaal zilver en zesmaal brons opgeleverd. De winnaars van de Nationale Beroepenwed- strijden die in mei in Nederland zijn gehouden, hebben hun krach ten gemeten met 240 jeugdige vaklieden uit Ierland, België, En geland, West-Duitsland. Italië, Luxemburg, Portugal, Spanje, Zwitserland, Zuid-Korea en Ja pan. De heer L, G. Hollemans uit Schiedam won zilver in het elec- trotechnisch installeren. De heer Hollemans is opgeleid door V.E.v. te Amsterdam en werkt bij A. de Hoop N.V. te Rotter dam. wordt gewerkt in het volkstuin complex ,,Thurlede". Het mooie zomerweer heeft er toe bijgedra gen dat alles in volle bloei staat. In sommige huisjes verblijven hele families. Men overnacht er zelfs. Aantrekkelijk zijn ook de slootjes, die hier aan de tuin tjes liggen. Behalve van tuinie ren kunnen de liefhebbers hier dan tevens nog van de hengel sport genieten. Plezierjachten in de Jachthaven liggen gereed de vakantievier- ders verkwikkende uren op het water te bezorgen. RIJSSEL De uit Schiedam af komstige vrachtwagenchauffeur L. T. is dinsdag bij de Franse plaats Halluin in aanrijding ge komen met een. Belgische motor rijder. T. is door de politie van Halluin aangehouden. Over de toestand van de motorrijder is nog niets bekend. De motorrijder kwam onde de vrachtwagen {van de fa. Inter- iflor) terecht en overleed kort na .het ongeluk. Volgens ooggetuigen zou de Nederlander door een rood verkeerslicht zijn gereden. SCHIEDAM De wielrijder C.H. (12) vergat gistermiddag bij het voorsorteren op de Bur gemeester Van Haarenlaan ach terom te kijken. Daardoor bots te hij tegen de hem inhalende bromfietster mevrouw W.F.P.- R.-uit Vlaardingen. De jongen is met een hersenschudding naar de Dr. Noletstichting gebracht. De dame is met een lichte her senschudding naar het Holy-zie- kenhuis in haar woonplaats ver voerd. SCHIEDAM Gistermiddag omstreeks 6 uur is de brandweer uitgerukt naar de woning van de familie Van der Tuin aan de le Tuinsingel. Een voorbijganger, bemerkte rook. Via de achter uitgang kwam hij in de keuken van het pand waar een fritespan op het vuur stond. De bewoners waren afwezig. Door oververhit ting had de houten ombouw bo ven het fornuis vlam gevat- De heer Homs trachtte het vuur te dovren. Toen dit niet lukte, scha kelde hij de brandweer in. die het vuur wist te bedwingen. SCHIEDAM Gistermiddag om 4 uur is de Schiedamse politie aangesloten op het telexnet. Daardoor is in het hoofdbureau van politie een telexapparaat geplaatst, dat is aangesloten op het net van de Rotterdamse politie, dat er alle belangrijke landelijke berichten ontvangt, du vervolgens op het interne net worden gezet. Op het net zijn behalve alle Rotterdamse posten nu ook Vlaardingen en Schie dam aangesloten. Het is ook mo gelijk met de telexsignalemen ten door te geven aan Rotter dam, waarna het op het lande lijke net wordt gezet. SCHIEDAM EEN BROM FIETS, die de Schiedammer C. E. T. (18) te koop aanbood, bleek hij te hebben gestolen in Rotterdam- De politie heeft hem aangehouden en overgeleverd aan de Rotterdamse politie. OP DE HOEK van de Nieuwe Damlaan en de Schiedamseweg verloor de bromfietser A. B. B. (16), lasser van beroep, de macht over het stuur en sloeg vervolgens over de kop. Hij werd met een hersenschudding en schaafwonden naar de Dr. No letstichting gebracht. SCHIEDAM De wielerbaan viert dezer dagen zijn lustrum. Het zal echter geen feest wor den. De wielerbaan wacht namelijk nog steeds op zijn voltooiing. Vijf jaar achtereen ligt er een prachtige basis te wachten voor de baan. Meer niet. Op de baan in sportpark Harga, woekert het onkruid. De glooiin gen van de baan zijn haast niet meer te zien. De heer H. Breur voorzitter van de Rennersclub Schiedam, gelooft ook niet meer, dat het profiel van de baan nu nog bruikbaar is. „De grond zakt nog steeds. Het was indertijd de bedoeling van de ge meente dat de baan twee jaar zou inzakken. Dat is echter niet gelukt. Na vijf jaar zakt de baan nog steeds. En er is niets aan te doen, want die grond eronder is verschrikkelijk slecht. Er is wer kelijk niets mee te beginnen. Men was eerst van plan er een soort strijkasfalt op aan te bren gen, Dat zal echter helemaal niet lukken. Toen wilde men er een laag beton over heen leg gen. Ook dat is niet mogelijk, omdat er dan onmiddellijk scheuren zullen ontstaan. Wij zijn toen met de oplossing ge komen om gewoon een houten baan aan te leggen, over het nu inzakkende profiel heen. We hebben het voorgesteld aan een aannemer uit Breda. Die wilde het werk wel uitvoeren", aldus de heer Breur. 5SkJ*W, S?Sp-,V Met veel moeite kon onze fotograaf de plaats vinden waar eens een begin is gemaakt 'met de w eleroaun Tussen gras en onkruid liggen de stenen, die cr voor moesten zorgen dat de baan op de duur met meer zou zakken. Dit is echter al iaren geleden gebeurd. Het ziet er dan ook niet naar uit dat de baan in deze vorm zal worden voltooid. SCHIEDAM Sinds gisteren is de Jeugdstuif definitief van de baan. Vorige week was reeds duidelijk geworden dat er geen belangstelling bestond cm aan de georganiseerde activiteiten in het zalencom plex van Musis Sacrum deel te nemen. Deze week hebben de organisa toren het toch nog een keer ge probeerd. Er kwam echter nie mand opdagen. Daarom besloten de organisatoren de activiteiten stop te zetten. In een zaal van Musis Sacrum hadden zij attributen klaar gezet waarmee de jeugd van 14 tot 28 jaar handenarbeid kon verrich ten. In het zaaltje „De Bron" kon worden geschaakt en ge damd. in de grote zaal van Mu sis Sacrum zou de firma Hakkert een discotheek opstellen. Hier had men dan *s middags de Ne derlandse top-veertig willen draaien. Dit alles is echter niet doorgegaan omdat de jeugd ver stek liet gaan. Geen behoefte Volgens de heer G. Rens, ambte naar van het bureau Jeugdzaken- heeft de jeugd aan dit soort ont spanning blijkbaar geen behoefte. Misschien had deze Jeugdstuif nog wel een kans van slagen ge had wanneer het weer minder mooi was geweest. Dan zouden de jongeren haast wel gedwongen worden om in de stad te blijven. Nu trekken zij er allemaal op eigen gelegenheid op uit. Dit ex periment is in ieder geval op een fiasco uitgelopen. De organisatoren zullen zich er nog over beraden wat hen voor het volgend jaar te doen staat. Er zijn plannen om het geheel an ders op te zetten, omdat de orga nisatoren toch iets voor deze oudere jeugd willen doen. Iets definitiefs kan men hier nog niet over zeggen. SCHIEDAM Onze stad heeft ook met verkeersproblematiek te kampen. Vooral in de binnen stad waar niet voldoende par keergelegenheid bestaat. Rondom de Koemarkt en de Broersvest moeten de automo bilisten dikwijls lange tijd naar een plaats zoeken. De gemeente heeft thans een grasveldje tussen de Eerste en Tweede Tuinsingel benut als parkeerterrein. Het is een veldje, waarop buurtbewoners plachten huisvuil te storten. Het terreintje heeft een accom modatie voor twaalf automobie len. Nu dit gedeelte is bestraat, leeft de schoonheid van de om geving iets meer gewonnen. De Plantsoenendienst heeft daarbij ook enkele mini-plantsoentjes aangelegd, die alle zijn beplant met struikgewas. Vier ton De kosten van deze baan bedra gen ongeveer vier ton. Dat Is niet veel, als rnen bedenkt dat men dan een prachtige baan heeft, compleet met tribunes. Wij maken er dan nog zelf een kantine bij. Wij willen natuur lijk ook helpen bij het aanleg gen van de baan. Het is echter onmogelijk cm de baan geheel aan te leggen daar het een veel te moeilijk karwei is. Er moet namelijk worden gerekend met allerlei moeilijke hoeken. Die lui die de baan aanleggen weten dat gewoon uit ervaring dat ze zo kunnen zien, welke baan met welke lengte er moet komen. Natuurlijk willen we wel band on spandiensten gaan verrichten om het arbeidsloon wat te druk ken. Je kunt zo'n baan natuur lijk ook niet door de gemeente laten aanleggen, omdat "Ok daar geen specialisten rondlopen". Ontwerpen De wielervereniging heeft voor de gemeenteraadsvergadering .van 24 april waarin de sportno- 'ta werd behandeld, aan üe sport- commissie de ontwerpen voor de baan geleverd. „We hebben er nog geen antwoord op gekre gen. Dat is niet erg, want ik be grijp dat het niet zo snel kan gaan en dat er aan wordt ge werkt. Van de SBLO hebben we bijzon der veel medewerking. Ik weel, dat die mensen er voortdurend achterheen zitten om de baan er door te krijgen. En we heb ben er eigenlijk een beetje recht op, al is dat wel wat al te sterk gezegd. We hadden indertijd een baan liggen aan de Parallelweg Die is toen na de oorlog verdwe nen. Het gemeentebestuur heeft DORDRECHT De gemeente Dordrecht zal toetreden als lid van de Europese Beweging en zal verder haar sympathie betui gen met de Raad der Europese Gemeenten, Beide hebben tot doel bevorderng van de Europe, eenheid. De fractie van de PS1 stemde in de gemeenteraad tegen het voorstel van B. en VV., omdat zij „geen blokvorming if Europa" wenst. Ook de heer v. d. Windt (SGP) was tegen. De rest van de raadsleden gaf zijn fiat aan het voorstel. Scholieren bekenden reeks inbraken SCHIEDAM Drie scholieren van 17, 16 en 14 jaar, hebben bekend een aantal inbraken op hun naam te hebben. Zij verschaf ten zich toegang tot kantines van de korfbalvereniging Schiedam, de handbalvereniging DWS en de fabriek van de firma Van der Oost in de Spaansepolder. Uit de kantines en de fabriek werden geld, snoep, medailles en gereed schappen gestolen. - Jt4 De heer HBreur, voorzitter von de rennersver. Schiedam: „De gemeente werkt er ten minste aan". na de bevrijding de toezegging gedaan dat de verloren gegane sportaccommodatie hersteld zou worden. Daar hoort dan dus eigenlijk on ze baan ook bij. Maar ik weet dat de gemeente er aan werkt. Het schijnt echter voorname lijk te hangen op de financiële kwestie. De gemeente heeft geen geld. Wij ook niet. We zijn een vereniging van circa 200 fietsers. Daar kun je dus met van verwachten dat men een he le baan bekostigt. Baanrijdcrs Op het ogenblik zouden we die baan dolgraag hebben, omdat we wat aardige baanrijders hebben. Mijn zoon Jan Breur en ook Jan Brinkman, bij de adspiranten, behalen achterelkaar eerste prijzen. We hebben er nu weer een nieuweling bij, die de eerste keer dat hij op een baan reed, direct een derde prijs behaalde En dat zijn dan allemaal jon gens, die niet regelmatig op de baan rijden. Met meer oefening en training zou er veel meer uit te halen zijn. Dat zou dus gewel dig kunnen op de baan m Schie dam, We hopen nu maar, dat het niet al te lang meer duurt", zegt de heer Breur. Dammen W'VW' zi. SCHIEDAM De gevaarlijke kruisinp op het punt Stuammcrdam- singel—Van Swindensin&el, Marconiweg en Lange Singelstraat behoort tot het werelden, Dc afdeling bestrating van de gemeente heeft dit punt in het Singclkwartier aantrekkelijker weten te maken voor het drukke verkeer. Voor de voetgangers is het nu gemakkelijker oversteken door de aangelegde zebra-paden Links op de achtergrond zien wij het Stoomgemaal aan de Marconiweg en geheel rechts de St. Alopsius school aan de Laurens CosterstraatDe Marconistraat is „doodlopend"waardoor het punt ouercichtelijk is geworden. {DORDRECHT Doordat F. Horsten de laatste partij in de eerste klasse dammen tegen T. Spek verloor is J. Brandt met een punt meer kampioen van Dor drecht geworden* Brandt en Horsten promoveren allebei naar de hoofdklasse, waar ze al eons eerder in zijn uitgekomen, maar spoedig weer zijn gedegradeerd. De eindstand in de eerste klos is 1. J. Brandt met 21 punten; 2. P. Horsten 20 punten: 3. T. Spek 13 punten; 4. C. Havelaar 18 pun ten; 5. J. ter Stege '6 punten; 6. F Koopman 12 punten; 7. A. Snij- ïers 12 punten; 8. T, Baan 9 junten; 9. J Mouwen 5 punten en '0 werd A. v. Hul ten met nul munten. Maandag as worden de prijzen uitgereikt en daarna zullen weer enkele gezellige sneldam* wedstrijden volgen. Nieuwe auto gestolen SCHIEDAM Een autohande laar uit de Nieuw Mathenesser- stra at moest gisteren bemerken dat een autoliefhebber een van zijn nieuwe auto's had ont vreemd. De wagen, die een waarde heeft van ca 8.000, heeft het handelaarskenteken HF 78—55. DORDRECHT "Wethouder L. van Bohemen heeft gisteren tij dens de raadsvergadering mee gedeeld, dat voor een deel van de 579 woningwetwoningen, die in Sterrenburg worden gebouwd, de rijksgoedkeuring binnen is. De bouw van het project bete kent, dat voor enkele jaren het maximale contingent woningwet woningen zal zijn bereikt. De heer Van Bohemen zei naar aan leiding van vragen van de heer De Kok (PvdA) dat men niet te veel illusies moet koesteren dat een deel van deze woningen als nog m de premiesector zou ko men te liggen. Hij zou alsnog proberen een deel in de premie bouwsector te doen geschieden. De door de wethouder als „zeer aantrekkelijk" be titelde woningen zullen in een tempo van 4Vs per week worden gebouwd. De door stroming in de woningbouw in Dordrecht zal worden bevorderd, aldus de wethouder, hoewel „dit een zeer moeilijke zaak is". DORDRECHT Met alle stem- men vóór heeft de Dordtse ge meenteraad zich gisteren akkoord verklaard met een voorstel gron den aan te kopen van de gemeen te Siiedrecht, die in de zoge naamde Merweianden liggen op het Eiland van Dordrecht. Aan vankelijk maakte drs, G. M. V. vun Aardenne nogal ernstige be zwaren tegen de aankoop en stelde zelfs voor het voorstel te rug te nemen in verband met de geidkrapte van de gemeente. De totale investeringskosten bedra gen een kleine drie ton. Toen wethouder L. van Bohe men echter de voordelen had uiteengezet, kon de VVD-er zich met het voorstel verenigen, De heer Van Bohemen deelde mee, dat de gronden van groot be lang zijn voor de toekomst in verband met de waterwinning, Deze „sociale achtergrond" was van doorslaggevende bete kenis geweest voor het college om tot aankoop over te gaan- Uitvoerig gepraat over gordijnen DORDRECHT De gemeenteraad van Dordrecht heeft gisteren uitvoerig gediscus sieerd over het simpele voorstel een krediet beschikbaar te stel- jlen voor vervanging van overgor- sdïjncn in de gemeentelijke Prof. |dr. Ph. Kohnstammschool. Met J11 tegen 20 stemmen werd het i voorstel ten slotte «anaennmen. SPORTHAL MARGRIET, wekelijks tn. 21 juli*. JeugdlesÜjn, 194 uur. MUSIS SACRUM. 13 te.m. 20 juli: Jeugdstuif. TENTOONSTELLING EX j STEDELIJK MUSEUM: Herdenkings tentoonstelling en Vrije Expressie kinderen en volwassenen WIJNHA IS DEL/ENTREPOT, Elzenst«r: werk van Hans van BlDoys (tot 12 aug.) BJOSCOPEM: PASSAGE THEATER: ,*t Is een gekke, rare, dolle dwaze wereld" (2 en 8 trur}, ,wo. 19-7 alleen 8 uur: zo. en m matinee „Sjors van de Rebellenclub" UOKOPOLE THEATÊB: „De onovtr- winlljke broeders Maclste" (14 jr>, APOTHEEK APOTHEEK: Jansen, Swammerdamsln- gel 41, teL £64817.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1