SCHIEDAM Auto's veroorzaken overlast op Hoog veel straat Russisch booreiland schiet al flink op Eurobal viert eerste lustrum met vele nieuwe attracties Eigen autoclub personeel van de werf Gusto voor Zwemwedstrijden in Bad Groenoord Poging tot chantage Beatrixpark en Groenoord sterk in de belangstelling Politie treedt nu strenger op Schiedams allerlei Julianapark in trek bij de fotografen Exeelsioren naar KNVB- sportcentrum Auto ivas niet van de politie.... Alioy trad op in Oostvoorne Nico Moerman won bij nieuwelingen Burgerlijke stand Schiedam Zestien kinderen bedenken zieke mevrouw Internationale ontmoeting Dordtse juwelier voor ruim ƒ8000 benadeeld Jongdierendag in Klaaswaal ROTTE BP AMSCH KIEUWSBLAD DINSDAG 85 JULI 1967 BSjOEHSVEST 3, TEL. 268091. pogfiw Sen, Klachten bezorging. 18.30—20.00 our. Tel. 343229 Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHIEDAM Het is op de Hoog straat reeds een stuk rustiger ge worden, nu het tussen elf uur 's avonds en twaalf uur Js nachts verboden is met een auto de win kelstraat in te rijden. Verschil lende automobilisten rijden ech ter nog steeds de Hoogstraat in. Onder bepaalde omstandighe den, is dit toegestaan. De politie heeft namelijk een aantal ont heffingen uitgegeven. Nu er evenwel ook nog steeds automobilisten zijn, die zonder ontheffing de Hoogstraat inrij den, heeft de politie besloten strenger de hand aan de regel to houden. Iedereen die nu op de Hoogstraat rijdt en niet beschikt over een ontheffing wordt ver baliseert!. De eerste maanden 1*3 men soepel opgetreden tegen de automobilisten. Nu de voetgan gers blijven klagen over de auto mobilisten vindt de politie het noodzakelijk om tot het nemen van maatregelen over te gaan. De Hoogstraat is in de eerste plaats een winkelstraat. Inder tijd zijn stemmen opgegaan, die gepleit hebben voor een Hoog straat zonder auto's. Er zijn hier voor verschillende mogelijkhe den. Oplossingen Men 20U vooraan een aantal paaltjes kunnen neerzetten, zo dat het verkeer niet op dc Hoog straat kan komen. Een andere mogelijkheid is het maken van een winkelpromenade. Dit wil zeggen, dat het niveau van de straat gelijk wordt gemaakt aan het niveau van de stoep. Op deze manier zou een winkelstraat wor den gecreëerd, die aan de win kelende dames en heren de mo gelijkheid zou bieden ongestoord de etalages te bekijken. Een fontein van water en mod der ontstond op de P.K-O.-laan als gevolg van een breuk In de waterleiding ter hoogte van pand 165. Een ter plaatse geparkeer de auto liep schade op. Mannen van gemeentewerken hebben na korte tijd de hoofdafsluiter geslo ten en de zaak gerepareerd- Ingebroken is bij de N.V. Franka aan de Calandstraat, waar men via de achterzijde is binnengeko men. Uit een potje in een schrijf bureau is een bedrag van f 7,50 gestolen. Verder is ingebroken bij de N.V. Nederlandse Speciaal Drukkerij aan de Gustoweg, waar men binnenkwam door een raam te forceren. Een lade van een schrijfbureau is opengebro ken en uit een geldkistje is f 800 ontvreemd. Een botsing tussen een bromfiets en een personenauto ontstond op de hoek van de B.K.-laan en de A. Prinsiaan- De auto werd bestuurd door de 36-jarige bran der S. IJ. en de bromfiets door de 24-jarige monteur C. G., beiden uit Rotterdam. De bromfietsrij der liep een hersenschudding en schaafwonden op en is naar de Dr. Noletsticbting gebracht en na behandeling naar zijn. woning teruggekeerd. Deze laatste oplossing kost ech ter veel geld. Bovendien schijnt de winkeliersvereniging aan de Hoogstraat weinig voor een der gelijke oplossing te voelen. Een gedeelte van de kosten zou men maar met moeite op zich willen nemen en bovendien heeft men problemen roet het transport van goederen. waarin het bezit van een motor voertuig niet meer alleen is weggelegd voor de welgestelden. Afsluiting van de Hoogstraat wil namelijk zeggen dat ook geen vrachtwagens meer op de win kelstraat mogen rijden. De winkeliers zien dit als een van de grootste bezwaren. Ook hier voor is echter een oplossing mo gelijk. 's Ochtens tussen half ne gen en tien uur zou men een ge deelte van het Broersveld, de af rit bij het Monopole Theater en de parkeerplaats bij de Koemarkt kunnen reserveren voor de vrachtwagens. Daar kunnen de goederen dan worden uitgeladen en vervolgens met kleine wa gentjes naar de desbetreffende winkels worden vervoerd. Later op de dag heeft men dan een Hoogstraat, die alleen het domein is voor winkelende mensen. Links en rechts geparkeerde bestelauto's vormen in de Hoog- straat obstakels voor de winke lende mensen en vaak zijn het veel grotere wagens, die de vlotte doorgang belemmeren. Het bestuur van de winkeliers vereniging „Hoogstraat, Uw Koopstraat", voelt echter weinig voor verfraaiing van de winkel straat. In 1930 heeft de gemeente aangeboden de gehele Hoogstraat te asfalteren. Toen hebben de winkeliers een actie onderno men, waarna de Hoogstraat ge woon werd bestraat. DORDHE'JHT Het spaargeld van de bejaarde broers Moer kerken aan de Zink weg in Nieuw-Beijerland blijft in de belangstelling staan. Werden on- j langs enkele jongelui die voor if 40.000 hadden gestolen bij de jheer C. Moerkerken, door de Dordtse rechtbank veroordeeld 'totfikse gevangenisstraffen, de postbode W. D. uit Oud-Beijer- land is gistermorgen, aan de offi cier van justitie in Dordrecht, mr. J. P. van der Heulen, voor geleid op verdenking van afper sing. Hij had op 14 juli de heer J. Moerkerken een brief ge stuurd waarin hij dreigde „hem koud te zullen maken, als er niet onmiddellijk f 1000,- op tafel zou komen". De heer Moerkerken evenwel stapte naar de politie en men herkende het handschrift van de besteller. SCHIEDAM Er bestaat grote belangstelling voor de heelden- tentoonstelling, die in het Julia napark wordt gehouden en die tct 20 augustus zal duren. Welis waar trekken sommige bezoe kers bij bepaalde beelden een vreemd gezicht en vragen zich al, wat het te betekenen heeft, maar over het geheel genomen is men zeer content met deze inkleding van ons fraaie Julianapark. De amateur-fotografen ontbreken niet en het heeft er veel van weg, dat de fotowedstrijd zal slagen. Althans, dat een bijzonder groot aantal foto's zal worden ingele verd. Maandag, maar vooral zaterdag en zondag is er druk gefotogra feerd, waarbij de kiekjes in"alle standen Werden genomen. Men wil er stellig iets bijzonders van maken, wat bij deze fotowedstrijd juist de bedoeling is. Niet voor niets zullen de ingezonden werken in het Stedelijk Museum worden opgehangen. :MAASSLUIS Jeugdleden van de voetbalvereniging Excelsior M zijn gisteren naar het KNVB- sportcentrum ïn Zeist gegaan. Tot zaterdag verblijven de 33 Exeelsioren ïn het sportcentrum onder leiding van de heren I, Boender (hoofdleider), P. de Groot, Jac. v.d. End, A. Ver- duyn en A. Henneveld (jeugd leider) Het gezelschap komt za terdagmorgen om 11.30 uur in Maassluis terug. Van onze correspondent DEN HAAG Op het parkeer terrein naast het politiebureau Prinses Beatrixiaan in Den Haag hebben twee agenten gisternacht een 31-jarige Haagse mevrouw gearresteerd, die deuken, trapte jin een witte Volkswagen. ;De Haagse dacht dat ze een pu- litie-auto onderhanden had. De sierstrips, de spiegels en een achterlicht waren er al afge- sloopt en de kentekenborden wa ren verbogen. De „dame" was boos. Ze was zonder treinkaartje van Den Bosch naar Den Haag gereisd en op verzoek van een hoofdconducteur had de Haagse politie haar daarvoor bekeurd. De eigenaar van de auto een VUC-supporter uit Vlaardlngen zit er maar mee... OOSTVOORNE De drumband Ahoy uit Rotterdam is zaterdag in Oostvoorne voor duizenden belangstellenden opgetreden ter gelegenheid van de winkelweek te Oostvoorne, die even tevoren door de burgemeester mr. W. H. Sprengers was geopend. De drumband gaf de show op de Stationsweg, maar door een or- ganisatiefout waren veel mensen naar het Dorpsplein gekomen, waar ze tevergeefs hebben ge wacht. SCHIEDA MDe commissie Eurobal viert dit jaar haar eer ste lustrum. Op 5 en 12 augustus zullen in alle zalen van Musis Sacrum weer bekende orkesten en artiesten medewerking verle nen aan dit bal, dat in het ver leden altijd volle zalen trok Omdat dit Eurobal voor de vijfde maal wordt georganiseerd, is ditmaal bijzonder veel aandacht besteed aan de keuze van mu ziek en amusement. De drum band „Rijnmond" zal op de eerste avond tot voor het podium opmarcheren en daarbij de Euro visiemars spelen. Wegens dit eer ste Lustrum zal mevr. G. C. de Graaf, wethouder van Onderwijs en Culturele Zaken, de avond officieel openen. Zij zal de bui tenlandse gasten, die in het ka der van de jeugduitwisseling in Schiedam vertoeven, welkom heten. Na dit officiële gedeelte begint het eigenlijke bal. The New Sound zal als eerste band in de grote zaal optreden. In deze zaal zal verder ook de Light Town SCHIEDAM f— Het personeel van de werf Gusto heeft een eigen autoclub. Een initiatief van het personeelslid, de heer J, Finke, is in enkele maanden uitgegroeid tot de Gusto Autoclub. Een ver eniging met ruim 180 leden, een werkplaats van twaalf bij acht meter met gereedschap en ap paratuur een hefbrug en een was- en spuitinrichting. Twee leden hebben zich opgeworpen als deskundigen: de heer Van der Most (monteur) en de heer Sweers (adviseur). De laatste houdt onder andere lezingen. Zodra de heer Finke merkte dat er bij de autobezitters onder zijn VLAARDINGEN De Coureur is met zijn nieuwelingen succes vol geweest in wielerwedstrijden, georganiseerd door de Rotterd se Leeuw. In een kopgroep van vijf renners, die op de eindstreep afging, zaten er vier van De Coureur. Nico Moerman, won de sprint vóór Jan Moret van de R.L.3. Dirk de Pagter; 4. Martin Drop; 5. Karei Solle- veld. Het was een rit over 34 km,, waarover de winnaar 55 minuten deed. SCHIEDAM Het buitengewoon mooie zomerweer heeft ook maandag weer vele vakantie gangers naar het Beatrixpark en naar Bad Groenoord gelokt. Wae er in Bad Groenoord in het on diepe bad bijna geen plekje meer te vinden, aan de kant was nog altijd plaats voor een gezin met kinderen, terwijl met wat meer moeite ook in het diepe bad best SCHIEDAM: GEBOREN: Jo- landa J. M. d.v. H. J. Lansber gen en A. J, M. Caminada; Dia na B. d.v. D. Wever en A. A. Bakker; Olga d.v. M. Fauste Garcia en A. Dominguez Gil, Syl via E. d.v. F. D. de Bruin en M. P. van Rijswijk; Petra d.v, A. L. van Dooren en B. Stolk. OVERLEDEN; M. Gijtenbeek, 82 jaar en W. B. M. Vierhout, 63 jaar. collega's een. grote behoefte be stond aan een eigen gelegen heid voor het regelmatig onder houd van hun wagens, heeft hij de zaken direct grootscheeps aangepakt. Het tot In alle details verzorgde reglement, dat hij zijn superieuren voorlegde, maakte zo'n serieuze indruk dat zij alleen nog maar ja konden knikken. De hele outillage werd gratis be schikbaar gesteld. De club draait nu vanaf half januari- De belangstelling is goed. Iedere avond staan bank werkers, kantoormensen, lassers en tekenaars over hun trotse be zit gebogen. De één heeft wat meer routine dan de ander, maar men helpt elkaar waar dat maar even nodig is. In al die maanden is nog geen stukje gereedschap zoek geraakt. De heer Finke en zijn mede-bestuurslid, de heer B. de Raay, zijn daar erg trots op. Het inspireert hen tot het maken van nieuwe plannen. Het collectief inkopen van onderde len bijvoorbeeld. Ook het houden van excursies en de organisatie van een sterrit staan op het programma. SCHIEDAM Het Russische booreiland, dat op de werf Gusto in Schiedam in aanbouw is, maakt al goede vorderingen. Reeds is het dek aangebracht, waarop tezijnertijd de helicop ters zullen neerstrijken, die de bemanning van het eiland moe ten bevoorraden. Het vervaardigen van de poten van het eiland is het meest tijd rovende karwei. Bovendien zul len deze poten niet in ons land definitief onder het eiland wor den aangebracht, doch pas in Bakoe worden gemonteerd als het hele eiland reeds naar zijn bestemming is gesleept. Wel wordt tevoren beproefd of de constructie van een en ander vol doet. Begin juni is het gedeelte gereed gekomen, dat bij Wilton werd vervaardigd, zodat de assem blage van het geheel op de werl Gusto thans vlot voortgang kan hebben. Dc club is een interessant as pect in deze gemotoriseerde tijd. Het landingsplatform voor helikopters op het booreiland is 1 VLA AR DIM C EN De zieke mevrouw A. Ëarendrecht-'t Lam. uit de Sumatrastraat is op haar verjaardag door de jeugd uit de omgeving verrast met een grote flacon eau de cologne. Mevrouw Barendrecht ligt at drie jaar in bed. Vanuit haar bed kijkt ze altijd naar de spelende kinderen in de straat. Deze besloten iets te gaan doen voor de zieke da me. Er werd een tombola geor ganiseerd en binnen de kortst mogelijke tijd was een bedrag bijeen. Op haar ver jaardag kreeg zij namens zesüen kinde ren het geschenk aangeboden, waarmee zowel zijzelf als haar familie uitermate blij verrast, was Skifflegroup op het podium ko men. Stef Meeder zal tijdens het wisselen van de bands zijn orgel bespelen. De organisatoren heb ben aldus een non-stopprogram ma samengesteld. Hitparade Behalve in de grote zaal is er voldoende gelegenheid om te dansen in de bovenzaal van Mu sis Sacrum en in De Bron. ïn deze laatste zaal staat een discotheek opgesteld van de firma Rakkert. Hier kan worden gedanst op de nieuwste hits. Verder treedt in deze zaal het Oxtail Trio op. In de bovenzaal zullen The Shadies hun instru menten bespelen. Met deze keuze heeft de com missie Eurobal van de Schie- damse Jeugdraad, die deze avonden in nauwe samenwer king met de Schiedamse Ge meenschap organiseert, terugge grepen op oude orkesten, die in Schiedam al eerder zijn opge treden. De commissie heeft vooral haar keus laten vallen op die orkes ten, v/elke in het verleden grote successen oogstten bij de Schie damse jongelui. Zo was de band The New Sound de topper tijdens het bal, dat bij de opening van de Sporthal Margriet werd ge houden. Go-Go-Girls Ook voor de tweede avond op 12 augustus zal ongetwijfeld veel belangstelling bestaan. The Sparklïngs openen de avond met zang van Honk a iluska. Ook de Go-Go-Girls van Tosca Balm zul len weer van de partij zijn. Deze meisjes waren het, die vorig jaar zo sterk in de belangstelling kwamen juist door haar succes op het Eurobal. De avond zal verder worden ge vuld door het optreden van An tilles Steel-orchestra, Deze band trad onlangs nog op bij het open luchtfeestje in de Brandersbuurt. Veel jongeren waren op de2e avond geboeid door de klanken, die deze jongens uit hun olieva ten wisten te toveren. Overigens zal de groep niet alleen Antilli aanse muziek spelen, maar ook nummers uit de hitparade. In de bovenzaal zal de bekende band That's It optreden. Ook deze groep heeft vele bekende nummers op haar programma staan. Wie het wat rustiger aan willen doen, kan terecht in De Bron, waar het Tio Trio Nico Kien speelt. ESPERAN TO-AGENDA Esperantistoj Merkredon, la 26an de julio klubvespero. Pendas sur Ia muro kaj tiketikas ce kino v. Giiik, Ploegstraat 19. Propa ganda Esperanto'n. ankaü duin via ferio. een duik kon worden genomen. In het Beatrixpark heerste een gezellige drukte, waarbij voor iedereen een goed plaatsje was te vinden. De hengelaars gingen van 's morgens vroeg af hun gang, later op de dag kwamen de moeders met kinderwagens en brachten zo hun. vrije dag in ons fraaie Beatrixpark door. Het paviljoen De Ketel deed goede zaken, al had men op deze drukte niet gerekend deze dag. De weervoorspellingen gaven bewol king en kans op buien door, zo dat met een gerust hart enkele assistenten een vakantiedag werd gegeven. Nu duurde het wat lan ger alvorens de vele klanten kon den worden geholpen vooral tijdens de middaguren. Het zonnetje zorgde overigens voor de nodige rust, zodat het lange wachten geen enkel be zwaar en geen enkele klacht op leverde. Een dissonant op deze dag was de komst van de zieken wagen van de GGD, 's middags om half vijf. Een dame was ge vallen en moest met een bloeden j de wond aan haar mond per CC en GD worden weggebracht. In de Heemluin is het s!.il( al thans wat het aantal wandelaars. .betreft. Wat het geluid betref: 'is de vroegere rust er verdwenen/ '•vt''~r?, sinds Rijksweg 20 is opengesteld.' Men hoort voortdurend het voor-j - bijrazen der auto's. Het blad aan' de bomen en het water zijn met en uooreilana is een verre vun eenvoudige constructie, cite veel een laagje fijn stof bedekt. ingewikkelde momagc-urbeid vereist. Organisatie ïn de afKelopen laren heeft de organiserende commissie bewe zen. dat in Schiedam behoefte bestaat aan een bal met goede orkesten en artiesten. Op ver zoek van enkele leden uit de Jeugdraad kwam men vijf jaar geleden tot het besluit om voor een bepaalde groep jongeren Iets op touw te zetten. Jan Wansink en Martin Diele- mans werden belast met de uit voering van dit besluit. Zij moesten een groots feest op touw zetten. Na vele besprekin gen kwamen zij met een begro ting van 2400 gulden; dit vond men veel te hoog en het bedrag werd zodoende teruggebracht tot 1800 gulden. Dit jaar is er echter een bedrag van f 6000,- voor uitgetrokken. Wegens haar goede werk werd de commissie in het afgelopen, jaar belast met de organisatie van een hele reeks andere fees ten, zoals het Oranjebal, bet Margriet -en Pieterbal en het Beatrix- en Clausbal. In totaal heeft de commissie aldus in het afgelopen jaar aan meer dan 4000 mensen een avondje ont spanning geboden. SCHIEDAM In Bad Groenoord heeft de Schiedamse Zwem Club gisteravond ter gelegenheid van laar 55-jarig bestaan internatio nale zwem- en waterpolowed- strijden gehouden, waarbij S.Z.C. tweede werd. Gasten waren in deze wedstrijden de Frankfurter [Schwimmktub, die de wedstrijd won en de Sala Simsaiiskap uit Zweden. De laatste vereniging maakt een Europese toer en doet daarbij Frankrijk, Oosten rijk, Oost- en West-Berlijn en Tsjecho-Slowakije aan. Beide buitenlandse verenigingen speelden voor het eerst in ons land. Gestreden werd op de 100 m rugslag, 100 m vrije slag, 100 m vlinderslag, 100 m school slag voor jongeren onder 16 jaar. Verder 100 m vrije slag voor dames, 200 m wisselslag persoonlijk, 50 m vrije slag voor jongelui onder de 14 jaar, 100 m schoolslag voor dames, heren en jongelui onder de 12 jaar, 100 ro rugslag voor de jongeren, 50 rti vlinderslag, 100 m vrije slag voor heren en een viermaal 50 m wisselslag-estafette en vrije-es- tafette. Het werd een sportief feest, waarbij Sala met 100, SZC met 121 en Frankfurt met 148 punten uit het water kwam. Bij de 100 m schoolslag maakte Oscar Stok 1.27.0, Ruud Beelen was de beste op 200 m wissel slag persoonlijk met een tijd van 2.44, Peter Lowes maakte bii 100 m vrije slag een tijd van 1.10.5, bij de wisselslag-estafet te vestigden de jongens van SZC een clubrecord. De zwemwed strijd werd besloten met water- polowedstrijden. DORDRECHTEen Dordtse juwelier is gisteren voor ruim f 8000 benadeeld door een Engels sprekende klant. Een dame, on geveer 40 jaar, kwam op bezoek bij de juwelier en toonde grote interesse voor een ring in de vitrine. De parel daarin zag zij liever veranderd in. een briljant. Zij zou terugkomen met een Ne derlandse vriendin, om een en ander te bespreken. Gistermorgen kwamen beide dames in de zaak en kozen de duurste briljant uit. De Nederland se dame toonde zoveel belang stelling voor een zilveren thee servies, dat de aandacht van de juwelier even verslapte. Toen de dames vertrokken met de mededeling dat ze 's middags zouden terugkomen, ontdekte de juwelier, dat de briljant ter waarde van f 8400 was verdwe nen. KLAASWAAL De konijnen- fokkersvereniging „Door Een dracht Sterker" te Klaaswaal houdt zaterdag in het koelhuis van de heer Andr. Goud aan de Kreupeleweg een jongdierendag. Er zijn 100 dieren ingeschreven die worden gekeurd door de he ren P. K. Louter (A) Hetnenoord en J. C. van Riessen (C) uit Leer- sum. De beoordeling geschiedt in zeven verschillende klassen. Voor de mooiste dieren In elke klas zijn er prijzen. De dierendag begint om half twee.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1