SCHIEDAM V ele attracties tijdens kermisweek Jeugdige voetballers trainen op originele wijze Reeks wijzigingen in de plaatselijke verkeers-regelingen Wij hopen het meneer Veelbelovende eersteling: Nieuwland-wijkorgaan Voor het eerst een auto in de Brielse haven Bij Bureau Huisvesting 5.608 Yvoningzoekenden Voorrang op splitsingen Ook weer diverse ivielerwedstrijden Wielervierdaagse in Kethel Youth For Christ naar Maasland WAT WAAR WANNEER? The Hawks morgen tegen JEKA Merwede-Hastings woensdag in Dordl Zwijndrecht kansrijk tegen Left Riparians Schiedamse ploegen spelen tegen koplopers in honkbaïcompetitie Jeugdige vandalen gepakt Hoekse Boys verandert clubkleuren HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 2B JULI 1967 pagln# BBOERSVEST 3, TEL. 268091. Klachteu bezorging, 18.3020.00 uur. Tel. 343229: Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHIEDAM De kermisweek opgesteld zal dit jaar worden gehouden van zaterdag 5 augustus tot en met 12 augustus. Zoals ieder jaar komt het attractie- centrum weer op het parkeer terrein bij de Singelkerk te staan en is het dagelijks, be halve op zondag, geopend van 's middags twee tot 's avonds twaalf uur. Ook zullen er in deze week verschillende andere evenementen worden georganiseerd. In de loop van de volgende week zal op het parkeerterrein een par keerverbod worden ingesteld, zodat hier ruimte komt voor de kermisexploitanten, die dan met de opbouw van hun tenten zullen beginnen. Ditmaal is er een grote verschei denheid aan attracties. Opmer kelijk is, dat er in verhouding met attracties waarmee men zich kan vermaken, veel con- sumptietenten staan. In totaal komen er ruim dertig exploitan ten waarvan er bijna tien met een consumptietent, zoals o.a. de poffertjeskraam, de gebakkraam, popcorn en de suikerspin. Op de kermis komen de volgende attracties voor: grijpkranen, pof fertjeskraam, tyfoon, puzzel; tent, vlooientheater, lachspiegels, balco, swing-mill, bussensport, lijntrektent, gebakkraam, bum per, suikerspin, patates-frites- worstfcraam, bumper, klokken spel, kleurenspel, passat, paling- kraam, kiddy-ride, rupsbaan, autoskooter, holly-cranes, schiet tent, reuzerad, twister, pinda- eb lie kraam, wilde muis. noga- kraam, draaimolen, popcorn, hoepla, baby sport. Niniatu ur trein Behalve de kermis zijn er nog talloze andere evenementen. Op vrijdagavond 4 augustus wordt de eerste wielerwedstrijd verreden op de Vlaardingerdijk, Nieuwe Damlaan en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Op zater dag 5 augustus zullen weer de rondritjes door de stad beginnen met het miniatuurtreintje. Deze feestelijke rondrit begint op de Broers vest. Vanaf 's middags twee uur zal het treintje regel matig vanaf deze plaats vertrek ken. Ook is het weer mogelijk om de toren van de St. Janskerk te beklimmen. Ieder jaar weer maken hier veel Schiedammers gebruik van. Deze plaats biedt namelijk een fantastisch uitzicht over Schiedam en de verre om geving ervan. Ook de kinderen vinden het altijd leuk om de oude en stoffige trappen van deze kerk te beklimmen. om het ruiters toch fJe„KP]„n maar zo moeilijk mogelijk te maken. Op woensdagavond 9 augustus zal er in Kethel een wielerwedstrijd worden georgani seerd. Het parcours hiervan luidt als volgt: Zwaluwlaan, Koekoeks laan, Vinkenlaan en de Leeuwe riksingel. Op zaterdag 12 augustus zal weer de traditionele ronde rondom de Plantage worden verreden. Aan deze wielerwedstrijd zullen, bekende renners uit Nederland deelnemen. In de voorverkoop zijn kaarten voor twee gulden verkrijgbaar bij de VVV en bij het sigarenmagazijn van Stouthandel on de Lange Haven. Op de dag zelf zal de toegang met twee kwartjes worden verhoogd. He ngelwed strijd en worden er georganiseerd op zaterdag 12 augustus in het Beatrixpark. Er zal worden gehengeld in twee leeftijdsgroepen. Junioren tot 15 jaar kunnen 's middags „prijs- vissen" van twee tot vier uur en senioren 's morgens van acht tot elf uur. Op de zaterdagen 5 en 12 augustus wordt er in alle zalen van Musis Sacrum het Eurobal gehouden. De eerste avond vangt aan om half negen en de tweede om acht uur. Nadere inlichtingen over al deze evenementen kunnen worden ver kregen bij het VW-SG-kantoor aan de Plantage. SCHIEDAM Football Club Kethel is niet de naam van een bekende Engelse vereniging, maar een onlangs in Kethel op gerichte voetbalclub. Enkele jon gelui, die elkaar 's avonds ont- moeiten op het voetbalveldje aan Tijdens deze kermisweek bestaatlde Polderweg, besloten, in geor- In het gemeentehuis van Sliedrecht heeft burgemeester Chr. van Hofwegen pisteren een unieke combinatie van huwelijken gesloten. Twee broers en twee zusters werden tegelijkertijd in de echt verbonden. Het waren de heer M. B. Cuis (tandarts) met mej. A. Danser en de heer W. H. Guis (econoom) met mej. G. A. F. Lanser SCHIEDAM Alle goede ser vice van de inlichtingendienst der spoorwegen, (telefoonnummer 117100} ten spijt, kan men als Schiedammer met de stoptijden richting Schiedam nog danig in verwarring komen. Een onzer medewerkers kon het dezer da gen beleven, dat een reiziger aan een spoorwegbeambte vroeg of de trein in Delft zou stoppen en daarbij ten antwoord kreeg: „We hopen het, meneer". Een volgende reizigster kreeg ten antwoord: ,,Naar Heemste de? Wij zullen het hopen, me vrouw". Een derde reiziger vroeg of de trein in Rijswijk stopte. Hij kreeg ten antwoord: ..Laten we het hopen, meneer." De conducteur was kennelijk een hoopvol man. Of wel diep door drongen van de betrekkelijkheid van alle menselijke voorzienin gen. Bibliotheken leenden ruim 200.000 boeken uit SCHIEDAM In het eerste hall- jaar van 1967 heeft de Gemeente lijke Openbare Leeszaal en Biblio theek, samen met de RK Openba re Bibliotheek 20D.179 boeken uit geleend, tegen v.j. 180.459. Deze 200.000 boeken waren vrijwel ge lijktijdig verdeeld over de groe nen romans, studiewerken en jeugdliteratuur. Van de toeneming van 19.720 uit geleende werken leverde de cen trale bibliotheek aan Lange Ha ven met 9.097 boeken het grootste contingent, waarbij vooral de groeiende belangstelling voor stu dieboeken 7.453 meer uitge leend opvallend is. Ook het fili aal Kethel had een belangrijk aandeel in de stijging van het aantal uitgeleende boeken. Daar haalde men nl. in totaal 24,724 boeken tegen v.j. 16.986, d.i. 7,738 meer. Een achteruitgang vertoonde het filiaal Lorentzlaan. Het boekenbe zit steeg tot 82.807, v.j. 76.436, en het aantal houders van leeskaar- ten groeide met 1062 tot 6.820. J SCHIEDAM Verschenen is een "De twee viaducten over de Fark- nfficiëie bekendmaking van de Kveg worden gesloten voor voer- gemeente Schiedam, waarin men Ituigen met meer dan 3.20 m. allerlei maatregelen leest t.a.v. het wachten en parkeren in Schiedams straten. In het be lang van het verkeer heeft het i college van B. en \V. besloten het parkeren, met uitzondering van de daarvoor bestemde parkeer- I kommen, te verbieden op de West vest van pand 38 tot en met 50. Het wachtverbod op werk dagen tussen 8 en 18 uur noordzij de West vest tussen Griffioenstraat en Westvest 27 wordt ingetrok ken. Daarvoor in de plaats komt een parkeerverbod in genoemde uren, geldend tussen Griffioen straat en Westvest 38, noordzijde, Ook het verkeer op marktdagen op het Broersveld wordt opnieuw geregeld. De verandering zit meer in de gebruikte borden dan i [n een werkelijke wijziging. Het wachtverbod van 8 tot 22 uur op vrijdag wordt vervangen door een parkeerverbod, geldend van donderdag 18 uur tot vrijdag 22 uur. Parkeren op het gedeelte Broersveld tussen Blauwe Steeg en Hoogstraat wordt geheel ver boden. Bromfietsen zullen worden ge weerd in het volkstuinenpark Thurlede op zaterdag en zondag. Op de wegkruïsing Nieuwe Danx* laan-Burgemeester Honnerlage Gretelaan krijgt het verkeer op de Nieuwe Damlaan i*oorrang, evenals op de kruising met de. Mgr. Nolenslaan en de 'jf ruising met de parallelweg noordzij Bur gemeester van Haarenl3an. Het circulatieplein bij de Oranjcbrug oo de Nieuwe Haven krijgt een andere bebakening, waarbij alle verkeer, behalve voetgangers, zich zal moeten houden aan de richting-pijl. hoogte. Een van de twee geschei den rijbanen van de Alphons Ariënsstraat wordt gesloten voor alle v#rkeer, behalve voor voet gangers in een richting. Het parkeren wordt verboden op een strook Horvathweg, on middellijk grenzend aan de ex- oresgoederenafdeling van de Spoorwegen over een afstand van 20 meter. Bii de kruising Koe marktplein-Hoogstraat krijgt het verkeer op het Koemarktplem voorrang, er ook nog steeds de mogelijkheid om de beelden in het Julianapark te bezichtigen. Liefhebbers kun nen tevens meedoen aan de fotowedstrijd, die hieraan is ver bonden. Ruiterdemonstraties Op de Zandvlakte zullen op zaterdagmiddag 5 augustus om twee uur ruiterdemonstraties v/orden gegeven. Er zullen weer allerlei hindernissen worden maasland -opi™ 10 augustus *s avonds om half acht komt de Y.F.C. met een speciaal ingerichte podiumc-aravan naar g. Maasland. Deze zal staanplaats nemen op de hoek Stations- straat-Dïepenburchstraal. Men kan er terecht voor een gesprek. Ook is er zang en muziek. Me dewerking wordt verleend door ds Brocks (president van de Y.F.C. in Nederland), Sipke van der Land en enkele Amerikanen en Canadezen, 'J lUUMiT'ÜLLINGtN: Stedelijk mxjseutm Herdenitings- tentoonstelling en Vrije Expressie kinderen en volwassenen W' IJN HANDEL/ ENTREPOT. Elzens teeg werk van Rans van Bsoays (tot 12 aug JULIANAPARK: Beelden expositie {tol -0 augustus), RI«>SCOPEN: PASSAGE THEATER: al» ttoofdfüm ..Finale in Berlijn" (H j.). dag, 2 en *■15 uur, zat. 2, 7 en 3.15 uur. In de znndag- en -woensdagmtillnees, 2 uur: ■Spanky en zijn berde" »Due! in Dalbo" (li ld, zaterdagnacht '2 uur: „Kasteel In Zweden" {18 j.) naar de roman van Krangoise Sagan. A I'll, Hl.LK APOHIDEK: noun a. telefoon 268035. Groenelaan 127, qaniseerd verband te gaan voet ballen. Dit leidde tot de oprich ting. De manier waarop zij voor hun sport trainen is niet alle daags: deze week hebben de jon- QPns een wielervierdaagse oehou- den om de lichamelijke conditie te verbeteren. Zeventien renners namen deel aan de strijd. De vierdaagse was tevens een show van de vreemd ste vehikels: fietsen in drie of vier verschillende kleuren en hoge fiet sen met een racestuur. alles dooi de leden zelf gefabriceerd uit oud materiaal van de schroothoop. oToch werd er serieus gefietst. Af standen van zestien tot achten twintig kilometer liegen er niet om. Daar tussendoor werden indi viduele- en ploegentijdritten ge reden. Alles wat een tour zo aan trekkelijk maakt was aanwezig. Onder de verschillende klasse- DORDRECHT Het eerste honkbalnegental van Tne Hawks komt morgen op het Sportpark uit tegen hei Bredase JEKA. De Dordtenaren zullen proberen zich te revancheren voor de smadelijke 11—0-neder- laag van de eerste ontmoeting. JEKA schijnt van slag af te zijn. Vorige week kon deze ploeg te gen het onderaan de ranglijst staande Libanon slechts een 5—4 overwinning behalen. The Hawks heeft vorige week met de jeugd spelers Van der Berg en Van der Wal bewezen over een goede ploeg te beschikken. De reserves van The Hawks ko men zondagmorgen in het vdd •egen kampioen Feyenoo* <13 Tegen dit nog ongeslagen F ei jen- oord gingen de vorige twee par- :ijen verloren. Een nederlaag ligt dan ook in het verschiet. menten was zelfs een bergklasse- ment opgenomen. Als berg had men de Jacobsbrue gekozen. Wel geen ..col" van de zwaarste cate gorie. maar toch voor velen geen gemakkelijk te nemen hindenis. Veel jeugdige belangstelling ver oorzaakte op de laatste dag op de Polderweg zelfs een kort opont houd voor het verkeer. In dit voor Kethel interessante wielerevenement kwam K. Olst- hoorn als overwinnaar uit de bus. op de ..voet" gevolgd door F. Baarimans, die over de afstand precies één seconde taneer deed. Of deze originele conditie-trai ning ook vruchten afwerpt, zal vanavond blijken als Football Club Kethel aantreedt tegen WM, een gelegenheidselftal. ge formeerd uit een aantal jongens die regelmatig een uitspanning tegenover de r.k. kerk in Kethel bezoeken .De wedstrijd wordt ee- speeld op het terrein bij de Schiet baanstraat. SCHIEDAM De nog maar kort gevormde Wijkveremging Nieuw- iand is het stadium van de ge stencilde briefjes te boven. Op 26 juli is het eerste nummer versche nen van het Orgaan Wijkvereni- ging Nieuvvland", dat is opgezet als maandelijkse publicatie. We zien op de eerste pagina de na men en adressen van de bestuurs leden en ook het contactadres van de babvoppasdienst. hetgeen van praktische zin getuigt. De pagina opent met een oproep aan kunstschilders om te komen tot de vorming van een schilders club ..Nieuwland". Onder het motto „Gezelligheid koopt men niet", zet de heer P. A. Go het doel van de nieuwe vereniging uiteen. Kort samengevat is dit: de bejaarden, de middelgroep en de jeugd met elkaar in contact brengen, waarbij wordt gedacht aan een boodschappendienst, een babysitbrigade, ziekenbezoek contactavonden, gezamenlijke reisjes e.d. Voorzitter J. de Jong toont zich zeer voldaan over de duidelijke medewerking van de Nieuwland- winkeliers, tot uiting komend in het aantal advertienties. Op zijn eigen wijze herhaalt de secretaris W. Niehot dat, die het contact met de xvinkeliers heeft gehad. Er wordt aangedrongen, dat de Nicuwiandbewoners zelf de tekst voor hun wijkrgaan le veren: inderdaad een mogelijk heid om het blad te maken tot een uitlaat voor allerlei kritiek en nieuwe suggesties. De heer H. Timmers, een der initiatiefnemers, komt meteen al met zo'n suggestie: hij zou graag een vrijwilligerskorps vor men, dat zich ten doel stelt de ouden van dagen van dienst te zijn. Bladzijde drie van het nieuwe or gaan geeft een mooie opvallende tekening voor een kleurenwed- strijd, met daarnaast een praatje voor de jeugd. En aan de achter zijde van het wijkblad worden aanwijzingen gegeven voor de op pasdienst, die op II september zou kunnen beginnen. Al met al een eerste kennismaking, die aan leiding is tot hooggespannen ver wachtingen. Beslissingswedstrij cl A B-competitie SCHIEDAM Öp het Martini t- terrein op Harga zal maandag avond om zeven uur de beslis singswedstrijd worden gespeeld tussen Helios en Enterprise. De ze clubs eindigden gelijk in groep A van de Alg. Bedrijfsvoetbal Competitie (ABC) en de winnaar van maandag kan 2ich dus kam pioen noemen. Scheidsrechter is de heer J. v. d. Have. DORDRECHT De zwemmers van Merwede en het Engelse Has tings gaan woensdag het oude contact weer vernieuwen. Buiten de activiteiten van het uitwisse lingscomité om, zullen de beide ploegen een tweekamp houden. De wedstrijden worden gehouden in het Sportfondsenbad. De Engelse ploeg bestaat uit on- bestaat uit 25 personen. Behalve zwemwedstrijden staat er ook een polo wedstrijd op het programma. Men wil het evenement jaarlijks laten terugkeren. De wedstrijden beginnen woensdag om 19.15 uur. Honkbal DORDRECHT Het Ztctfn- drechtse honkbalnegental komt morgenmiddag tn Rotterdam te- qen Left Riparians binnen de lij nen. In de competitie is Zwijndrecht slechts één keer aangetreden te gen de Rotterdamse formatie en dit leverde een 95 overwinning op. De Zwijndrecht en aren heb ben in de laatste wedstrijden be wezen over een zeer wisselvalli ge ploeg te beschikken. De laatste drie wedstrijden werden verloren door onnodige veldfouten in de slotfase. Tegen de rode lantaarndrager Left Riparians moet Zwijndrecht zeer zeker in staat zijn de volle winst binnen te halen. SCHIEDAM De Schiedamse honkbalploegen zullen het in het (komende weekend zeer moeilijk krijgen. DHS gaat zaterdag in |Den Haag een bezoeiv bij Kop- loper ADO. Hoewel ADO een jzeer sterke ploeg heeft, moest (het in Schiedam toen éen punt aan DHS laten. De uitslag was toen namelijk 6—6. De Schie dammers zullen het in deze wedstrijd zeer zwaar krijgen omdat de Hagenaars hun top positie zeker niet willen verspe len. Schiedam krijgt zondag bezoek van het Haarlemse HHC. In de uitwedstrijd wist Schiedam beide punten in de wacht te slepen. Het werd toen na een enerverend duel 109 voor de Schiedammers. Schiedam zal zich door een overwinning veilig kunnen stellen, maar HHC, dat nog kampioenskansen heeft, zul zich echt niet zomaar gewonnen geven. Het belooft dus een competitie zijn resp. voor Schie- spannend duel te v/orden. De standen van de honkbal- dam en DHS: Giants D 10—16 HHC 11—14 RAP 11—13 Schiedam 1111 Terras vogels 1110 Volewijckers 118 Onze Gezellen 107 Lijnden II— 6 SCHIEDAM. Op 31 maart stonden bij het Bureau Huis vesting als woningzoekend inge schreven 5.608 ingezetenen, d.i. 204 meer dan een kwartaal voordien, alsmede 736 woning zoekenden van elders, hetgeen 64 minder is dan op 31 december 1966. Er waren 545 verhuizingen binnen, de gemeente, waarbij 21 medisch dringend gewenst en noodzakelijk en 33 gewenst of zeer gewenst. Bij de 545 ver huizingen ging het in 87 gevallen om inwoning, in 93 gevallen om een nieuwe woning en voor 254 personen om een opschuif- xvoning. Er kwamen 33 woning- ruilen voor en in 35 gevallen was er sprake van huur en aankoop in de vrije sector. Er werden in het betreffende kwartaal 230 vestigingsvergun ningen afgegeven; daarbij ging het in 36 gevallen om een op- schuifwoning, en in 122 gevallen sector. Aan hun bestemming onttrokken werden voor 'net be dril f, afbraak en. ontruiming krotwoningen 26 woonruimten. Daarvan waren er 13 bestemd voor sanering en 13 werden in gericht tot winkels, bedrijven e.d in het tweede kwartaal van 1967 daalde het aantal ingeschreven Ingezetenen tot 5455 en het aantal woningzoekenden van elders daalde tot 803. Er waren 717 verhuizingen binnen de ge meente, waarbij met medische urgentieverklaring 45 en. met gewenst en dringend-verklaring 38. Het aantal woningzoekenden daalde in totaal met 286. Afge geven werden 271 vestigings vergunningen. Ook in dit kwar taal waren 380 verhuizingen naar opsehuifwoningen. In dit laatstgenoemde kwartaal werden 24 woonruimten aan de bestemming onttrokken. Voor sanering werden er bestemd 20, 4 vonden een nieuwe bestemming «*.4.Vs4i 4l> - A - om huur en aankoop in de vrije tals bedrijfsruimte of winkel. DEN BRIEL Dit voorjaar heeft de gemeente een nieuw parkeerterrein gekregen om een deel van de stroom van toeristen op te vangen. De gehele Turfkade is als zodanig inge- richt. Gistermiddag is de eerste iauto van dit parkeerterrein in. de Brielse haven gereden. De eigenaar en bestuurder, de heer G. Jansen uit Hellevoetsluis. kon zich nog juist in veiligheid brengen door uit de wagen te springen. Een takelwagen bracht de auto aan de andere kant van de haven weer op het droge. ADO Wassenaar RCH Neptunus DHS DSS DIO TYBB 11—19 11—18 11—17 11—13 11—11 11— 5 11— 5 II— 0 VL AARDING EN Mede namens andere bewoners in de Vnn Ley* den Gaelstraat had de heer J. C. van der Linden zich tot de raad gericht met het verzoek een snel heidsbeperking van 30 km en een verbod om 's nachts In deze straat vrachtauto's te laten rij den, in te voeren. B. en W. hebben de commissaris van politie verzocht nauwlettend toezicht te doen uitoefenen op het voeren van groot licht door het verkeer, alsmede op de maximumsnelheid. B, en W. hebben adresant geant woord, dat vaststelling van een maximumsnelheid van 30 km on verantwoorde verkeers congesties zou doen ontstaan. In overeenstemming met het ad vies van de verkeerseommissie hebben B. en W. besloten de split singen van de le Van Ley den Gaelstraat met de le en 2e Spoor straat aan te wijzen als \roor- rangssplitsingen. De le Van Ley- den Gaelstraat maakt deel uit van een circuit rond het stads centrum. Mede omdat er een al ternatief ontbreekt, is het niet aanvaardbaar voor deze straat eenrichtingverkeer en gesloten- verklaring voor vrachtauto's tus sen 2*2. en 6. uur vast te stel len. DORDRECHT De Dordtse politie heeft vijf kinderen in de leeftijd van vier tot tien jaar aangehouden, die zich hebben schuldig gemaakt au.i ernstig vandalisme in vier scholen in Wiel wijk. De kinderen verschaf ten zich toegang tot de gebou wen door een ruit stuk te slaan. Daarna sleepte men nagenoeg de gehele inventaris xan de school van zijn plaats, richtte veel vernielingen aan en smeerde verf over de vloer, tubes lijm werden uitgeknepen cn in één geval zelfs werden oude kranten in brand gestoken en tussen een hoeveelheid papier gegooid. De snelle komst van de brandweer voorkwam erger. De totale scha de is nog niet vastgesteld. HOEK VAN HOLLAND Het is zeer waarschijnlijk dat de zater- dagmiddagvoetbalvereniging Hoekse Boys binnenkort de club kleuren gaat veranderen. In olaats van de vertrouwde zwarte broek met het rode shirt zullen de Hoekse Boys-spelers dan geheel in het rood gekleed gaan. Reeds up de vour jaarsleden ver gadering diende de trainer van Hoekse Boys, de heer K .W. van Baarlen, een desbetreffend voor stel tn. Besloten werd toen de le den de gelegenheid te geven een en ander rustig te overdenken. Maandag zal het bestuur een bij zondere ledenvergadering bijeen roepen om het voorstel yan de heer Van JBaarlen te bespreken. Gestolen in de Hoek HOEK VAN HOLLAND Op het parkeerterrein aan de Heimweg m Hoek van Holland is de auto van een Duitse toerist openge broken. Uit de wagen werd een radio gestolen. Ten nadele van H. C. O. uit Rotterdam werd op de Heimweg een bromfiets gestolen. Het is een Puch met het verz«kerings nummer NRR 481.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1