mag met Middenstand op verwezenlijking structuurplan wachten Cultura geeft weer enige voorstellingen in het Passagetheater Burgemeester biedt mevrouw Gerding een paar ratten aan Motie tegen compensatieheffing met kleinste meerderheid verworpen Burgemeester voor enquête pleit Schiedam wacht op de Vlaardingse studie over toekomst personenveer Administratie gemeente salarissen kan veertig procent goedkoper worden Eerste paal voor Veroïme-fabriek Samenwerking met Vlaardingen wordt voortgezet Ontploffing in consum ptietent Buiten de orde Na Lang Streven vergaderde Nieuwe competitie tafeltennis voor meisjes Verslagen kosten geld D ui vemred vluch t WAT WAAR WANNEER? ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 22 AUGUSTUS 1967 pagina Scft. Klachten bezorging 18.3019.30 uur. Tel.: 26 5828. BROERSVEST 3, TEL. 26 80 91. Zaterdagc 17.3018.30 uur. 1 MAASSLUIS In het bijzijn van jhei voltallig personeel ca. ISO man heeft de jongste vyerkne- jmer van de N.V. Verolme Elek- Itra de 16-jarige Bennie Out van- [morgen om 9 uur de eerste paal •geslagen voor de uitbreiding tol dubbele grootte van de montage hal aan de Nijverheidsstraat te {Maassluis van dit bedrijf. De di recteur, de heer W. Verhoeven, hield er een toespraak bij waarin hij de werknemers opwekte met dezelfde energie te blijven wer ken als In het afgelopen jaar. De montagehal wordt naar eigen ontwerp met medewerking van de architecten ir N. L. de Bruijn en J. Ohlsen te Maassluis ge bouwd door het Timmerbedrijf P. i Pons te Maassluis. Hij zal eindt idecexnber worden opgeleverd. I SCHIEDAM De Sehiedamse gemeenteraad is in zijn verga dering van gisteren zeer uit voerig ingegaan op het adres van de Sehiedamse Handels- en Bedrijfsraad over de sane ring en ontwikkeling van het stadscentrum. De heer Bas- tiaanse (PvdA) maakte zich tel tolk niet alleen van zijn fractie, maar van een groot deel van de raad door uit te spreken, dat naar zijn mening het uit voerige antwoord van B. en W. de verantwoordelijkheid voor de vertraging naar de raads commissie voor stadsontwik keling verschuift en dat boven dien aan de Bedrijfsraad. wordt verweten geen contact te heb ben gezocht met B. en W. Het contact niet de raadsfracties van 15 juni 1966 had volgens de burgemeester geen resultaat opgeleverd, maar van. een schei dend raadscollege kan niet wor den verwacht, dat het zich over een zo belangrijk punt principieel zouden uitspreken. Uitvoerig ging de heer Bastiaanse de data na, om tot de conclusie te komen, dat de raad in zijn. nieuwe samen stelling niet heeft getreuzeld en geen steek heeft laten vallen. Op 15 september komt de commissie voor stadsontwikkeling weer bij een en eerst dan kan zij een defi nitief oordeel geven over het rapport van de stedebouwkundïge en de ETI. Nog geen elf maanden voor de bestudering van een zo omvangrijk stuk is een bewijs van voortvarendheid, meende spreker. Loopt middenstand achter? Overigens zal Schiedam nog ja ren en jaren moeten wachten op de verwezenlijking van 'n winkel centrum. De Sehiedamse midden stand zal daarom naar andere middelen moeten zoeken om aan. de concurrentie van elders het hoofd te bieden. Tenslotte bepleit te de heer Bastiaanse goede voor lichting aan de burgerij, wanneer daartoe de mogelijkheid ontstaat. De heer A. Sonneveld (PCG), die zich hierbij vrijwel aansloot, meende dat de vertraging was veroorza akt doordat de raad de grote lijnen te veel verlaat en zich in details verdiept. De heer G. P, verhulsdonk (VVD) had ook be zwaren tegen enkele passages uit het antwoord van B. en W„ o.a. de suggestie, dat de Sehiedamse middenstand zou achterlopen en JA. v. d, Boogaart ter aarde besteld m de raad van grote waarde. De representatie van de middenstand L T.„„ is ook een aspect. Het zou, aldus -MAASSLUIS Onder grote be de burgemeester, van betekenis ^langstelling is de heer A. v.d. zijn, indien de Bedrijfsraad onder [Boogaart gistermiddag ter aar de burgerij een enquête zou hou- ;de besteld, die vorige week na den om er achter te komen- wel ke artikelen men hier wél en welke men niet wil kopen en waarom men sommige artikelen misschien liever elders koopt. 'Hieruit kan de middenstand ge- 'sevens putten, waarmee men dat daardoor de klanten naar Vlaardingen en Rotterdam zou den gaan. De Sehiedamse mid denstand heeft zich door de jaren ;kan inderdaad nog wet 20 tot 25 heen ontwikkeld tot een orgaan, jjaar duren voor de plannen voor dat rekening houdt met de koop- 'een winkelcentrum in de binnen- lust en de koopgewoonten van het Istacl werkelijkheid zijn geworden, een kortstondige ziekte op 53 jari- •ge leeftijd is overleden. De heer i v.d. Boogaart heeft bijna 38 jaar de gemeente Maassluis gediend jen was mede door zijn gemeente functie een bekende figuur in Maassluis Hiervan getuigde o.m. zeker zijn voordeel kan doen Het ;de heer H. Kramer, namens het bestuur en de gemeentesecretarie die bijna voltallig aanwezig was. VLAARDINGEN Omwonenden werden zondagnacht opge schrikt door de dreun van een ontploffing, die door nog onbe kende oorzaak was ontstaan in de consumptie tent in de Azalea straat, Als gevolg van de explo sie werd de voorzijde van het ge^ bouwtje afgerukt, terwijl in het achterste deel brand ontstond. De ze is door de brandweer geblust. De gevolgen van deze nog niet verklaarde ontploffing beleven, gelukkig beperkt tot materiële schade, over de omvang waar van echter ook nog geen zeker heid bestaat SCHIEDAM Hst is wel te be* grijpen, dat bij de behandeling van het voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Bij dorp gisteren in de Sehiedamse gemeenteraadsvergadering aan mevr. Blaauw-Rjeu de pas werd afgesneden. Zij vroeg hoe het zal gaan met de herbestrating, de sloten en de riolering Dat is bui ten de orde, aldus de burgemees ter. Deze ging wel uitvoerig in op de argumenten van de heer C. P M. Lansbergen (KVp), die warm de belangen van eigena ren en bedreigde bedrijven verde digde. Aan die belangen wordt gedacht, aldus de burgemeester, maar het gaat er nu om, dat hinderlijke nieuwbouw wordt voorkomen. Men mag bij vaststelling van het bestemmingsplan heus nog wel eens wat aan zijn bedrijfje ver bouwen, mits dat maar geen schadelijke invloed heeft in de toekomst. Sehiedamse publiek. Dc sorte ring is daarbij aangepast. Als de 1 presentatie van het midden- standsbedrijf niet bij de tijd is, dan is bet de taak van de raad een structuurplan te maken, waarbij men zich kan aanpassen. Vijf maanden De katholieke fractievoorzitter ir. J. B. Schueler trachtte een vergoelijkend woord te vinden voor de gang van zaken en noem de sis belemmering bij de vlotte geste van B, en W. het plotseling overlijden van de stedebouwkun- dige Horvath en ir. Moesker. Mèt wat gecijfer, reduceerde hij het tijdverlies tot ongeveer vijf maanden. Hij hoopte met de heer Bastiaanse, dat de burgerij bv. met een maquette voorlichting over de plannen zou worden gege ven. De burgemeester weerlegde de mening, dat in het stuk van B, en W. een poging was gedaan om 'iemand de schuld van de vertra ging te geven. Het was slechts een feitelijke uiteenzetting om helderheid te verschaffen in de situatie. Daartoe was dit debat zodat de middenstand voordien [wegen moet zoeken om de con currentie van elders te bestrijden. \Exposilie 'De burgemeester sprak de hoop uit met de Bedrijfsraad van ge dachten te kunnen wisselen. Mis schien kunnen B. en W. een stoot je in die richting geven. Prestige- gevoelens zijn ons vreemd, aldus de heer Roelfsema, we zullen de Bedrijfsraad gaarne voor een be spreking ontvangen. Voor zover men van vertraging wil spreken, moet men bedenken dat de maan den juli en augustus vakantie maanden zijn. Nu reeds denken de gemeente en de heer Fledde- rus aan een expositie over de sa neringsplannen: er zal een avond komen voor de Bedrijfsraad en de middenstand, waar deskundi gen de plannen zullen toelichten en waar een ideeënbus zal staan voor suggesties uit de burgerij. In tweede instantie sprak de heer Verhulsdonk zijn dank uit voor jde uitnodiging tot een gesprek [aan de middenstand. De opmer- jkingen over de middenstands enquête zullen zeker in studie 'worden genomen. [SCHIEDAM In bescheiden ma lie zal de Algemene Sehiedamse Kunstkring Cultura weer enkele voorstellingen in het Pussagethe- ater organiseren in- het nieuwe winterseizoen. Deze voorstellin- gen zullen gaan in Kun steen trum- verband en ditmaal niet in abon- nementenvorm. Voor drie avon den heeft men bij het Passage- Iheater een contract afgesloten. Ook de samenwerking met het VKC in Vlaardingen zal in het ko mend seizoen worden gecontinu eerd. In de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen zullen zeven avon den worden gegeven. Wanneer de belangstelling voor Cultura weer zal toenemen zal het bestuur een zekere uitwisse ling met Vlaardingen organise ren, waardoor een grotere ver scheidenheid in de te brengen avonden kan worden bereikt. Met dit voor ogen heeft Cultura zich niet achter de Sehiedamse Ge meenschap gesteld met de abon nementenverkoop voor voorstel- samenwerking met Vlaardingen te doen. ,,Het een en ander was echter nog niet voor dit jaar te realiseren", aldus de heer Morel. Het programma van het seizoen J967-1968 ziet er als volgt uit: In Stadsgehoorzaal Vlaardingen: 19 sept. Nederlandse Comedie; I nov. Haagse Comedie; 28 nov, Nw. Rotterdams Toneel; 13 jan- lingen le Rotterdam. Het bestuur 'unri Nieuwlaarsfeslival met SCHIEDAM Het was gister avond kwart over negen vóór de Sehiedamse raad door de ingeko men stukken heen was en be ginnen kon met het vragenhalf- uurtje. Mevr. A. C* M. Blaauw- Rieu (PSP) vroeg waarom de kermis op zondag gesloten was. Het antwoord luidde, dat de ker misexploitanten nog nooit om openstelling op zondag hadden gevraagd. Met deze exploitanten is in dezen bedoeld de Schiedam se Gemeenschap en deze heeft, volgens een interruptie van de heer Verhulsdonk (VVD) daar- van afgezien om andersdenken den niet te kwetsen. Een volgende vraag was van me vrouw J. H. H. Gerding-Eggink (PSP) en had betrekking op de gapende kloof tussen de verzak kende trottoirs in de Archimedes- straat en de losliggende tegels met de eronder huizende ratten. De burgemeester wees erop, dat voor het optrekken der trottoirs geld nodig is en dat voor een tij delijke voorziening wordt ge zorgd. De ratten worden naar beste krachten bestreden en de losliggende tegels in de Archime- desstraat worden vervangen. „Dat is mooi", zei mevrouw Ger ding, ,,al vind Ik als dierenbê- scbermster het wat triest voor die ratten". „Ik wil er u graag een paar la ten thuisbezorgen", stelde de bur gemeester voor, maar onze die renbescherming prefereerde toch maar liever de leuze „dood aan de ratten". SCHIEDAM De plannen voor een compensatieheffing, in te vorderen van hen. die woonruim te aan de eigenlijke bestemming onttrekken om er bedrijfsruimte of winkel van te maken, ontmoet te bij de Sehiedamse gemeente raad in de vergadering van giste ren nogal veel tegenstand. De heer W. J. C. Willemse van de KVP verklaarde dat zijn fractie het voorstel onaanvaardbaar achtte; in 1950 zou het op zijn plaats zijn geweest, maar thans zou het slechts onrechtvaardig werken. De heer S- J. Rosman van de PCG was dat met hem eens: de voorge stelde heffing leidt tot een grote, mate van ongelijkheid. Later op de avond, toen wethouder M. Eykenaar van geen. wijken, wilde weten, zou dit raadslid met een motie komen, waarin, het voorstel werd afgekeurd. De verhoudin gen tekenden zich meteen duide lijk af: de heer A. Roede (BP) en de heer Verhulsdonk zagen er bei den een nadeel in voor de kleine ondernemer, die gedupeerd zou worden, maar de heer Bastiaanse (PvdA) stemde er namens zijn- fractie mee in, mits J3. en W. de regeling met voorzichtigheid zou den hanteren. Hij bepleitte, dat B. en W. de raad naderhand in zicht zouden geven hoe de zaak zich ontwikkelt. Overheveling van de inkomsten der heffing naar het doorstromingsfonds achtte hij een volkomen natuur lijke zaak, hetgeen de rechtse fracties hadden bestreden. Wethouder Eijkenaar zette uiteen waarom dit voorstel niet eerder was gekomen: Amsterdam had het voor de Hoge Raad gebracht en Rotterdam had er net toe be sloten. ïn het kader van de Rijn- mondraad is gesproken over een gelijke regeling in Schiedam en Rotterdam- Een compensatieregeling als deze is wenselijk, omdat er bij het bedrijfsleven een groeiende drang is om tot uitbreiding te ko men ten koste van woonruimte, die goedkoper uitkomt dan nieuw bouw. De wethouder doemde en kele cijfers. De belangrijkste zijn dat sedert 1958 in totaal 358 wo ning-eenheden ten behoeve van winkels en bedrijven aan de be woning zijn onttrokken. Jozef en Poli far In tweede instantie bleven alle tegenstanders bii hun mening. De heer Verhulsdonk verklaarde, dat naar zijn mening zelf Marx het niet zou nemen. De heer B. E. Collé <Comm,) vond, dat het liberale raadslid niet de Marx van „Das Kapital" kon bedoelen, want als hij die gelezen had zou hij geen VVD'er zijn. De heer Verhulsdonk citeerde daarop Jozef en de vrouw van Potifar; „Je trekt aan mijn jasje, maar ik ga niet bij je naar bin nen", waarop de burgemeester constateerde, dat de raad geluk kig nog andere citaten hoorde, dan die uit ,,Das Kapitaï". Na dit intermezzo kwam de motie aan de orde, welke erop neerkwam dat „naar het gevoelen van de raad aan een regeling als neer gelegd in de nota, geen behoefte bestond". Dank zij de eensgezin de houding van de Pvd A-fractie en de wethouders werd de mo tie met 19 tegen 18 stemmen ver worpen. Het Houten Paard, schaakt op 29 augustus OOSTVOORNE De schaak vereniging Het Houten Paard houdt op dinsdag 29 augustus in het clublokaal Dorpshuis Oost- voorrxe uitdagingswedstrijden. Voordien is er de najaareleden- vergadering waarop o.a. een be stuursverkiezing zal zijn. Het bestuur wil zo mogelijk met een tweede tiental in de Rotterdamse Schaakbondcompetitie beginnen. SCHIEDAM De kwestie van de verlichte naamborden die we maandag hebben toegelicht in een artikel op de tweede pagina, gaf mevr. A. C, M. Blaauw-Rien (PSP), aanleiding tot een vraag, waarop de burgemeester zeer uitvoerig antwoordde. De moei lijkheid, aldus dit antwoord, is het aantal palen dat er voor nodig is. en dat te groot kan worden. Bo vendien kan het onrustig werken de straatnamen te combineren met het voeren van reclame. De veren Nog meer vragen wierp de brief van de heer Ph. Koudstaal op, waarin deze aandacht vroeg voor fietsers en bromfietsrijders, die door het uitvallen van het wagen veer in Vlaardingen werden ge dupeerd. Deze vragen kwamen van de kant van de heren S. Kui per (PCG) en de heer mr. J, B. Schuelen (KVP), alsmede van mevr. A. C. M. Blaauw-Rïen (PSP)- De burgemeester gaf een aantal interessante cijfers. Bij een enquête van de gemeente Rotterdam in 1966 bleken het wa genveer en het personenveer sa men iedere dag duizend personen zonder auto te vervoeren, van wie 300 met bromfiets en 125 wielrij ders. Van die 1.000 waren 75 pro cent afkomstiguit Vlaardingen en 25 procent uit andere gemeenten. In januari 1967 is een, zij het wat oppervlakkige, tweede enquête gehouden, waarbij bleek dat het personenvervoer nog door 200 250 personen per dag werd ge bruikt; 200250 gaan thans per bus door de Benelux-tunnel. „De resterende 500 personen zijn zoek", aldus de burgemeester. Vermoedelijk zijn dat mensen, die vroeger alleen of gezamenlijk nasr Vlaardingen reden, hun auto daar neerzetten en dan per veer naar de overkant gingen. Nu rij den zij met hun wagen door de tunnel. Door eigen vervoer der bedrijven komen per dag onge veer 3.0O0 personen naar de zui delijke oever en dat zal wel zo blijven. Probleem Na 1 januari 1968 is er geen per sonenveer meer beschikbaar. Wat er dan met de niet-autorijden- de personen moet gebeuren ia in de eerste plaats een Vlaardings probleem en niet een Schiedams. De K. v. K. is er over in contact getreden met het Vlaardings ge meentebestuur. De mogelijkheid van verhuizen naar de zuidelijke oever bestaat. Schiedam meent te moeten afwachten wat uit de KLAASWAAL —Het jeugdkorps van de muziekvereniging Na Lang Streven te Klaaswaal heeft ir. zaai Koster een oudercontact- bijeenkomst gehouden. Er waren uitgebreide verslagen met daarin tal van hoogtepunten uit de jong- stf* tijd van NLS. Minder prettig was het geluid van de penning meester die met een klein nadelig saldo moest afsluiten. In septem ber wil de dirigent weer begin nen met een B-groep, terwijl een uitvoering gepland is voor half november. De heer Koster dacht ook aan de instelling van een commissie die bij het organise ren van uitvoeringen hulp zou kunnen verlenen maar die ook als een soort contactorgaan zou kun nen fungeren voor alle zaken die het jeugdkorps raken. VLAARDINGEN Het ligt in de bedoeling van de afdeling Rot terdam van de Nederlandse Ta- feltennisbond, indien daarvoor voldoende weerklank bij de vere nigingen wordt gevonden, op za terdag een afzonderlijke meisjes- competitie te houden. Voor de verenigingen die niet over een volledig meisjesteam beschikken, bestaat de mogelijkheid om de beschikbare speelsters van ver schillende verenigingen, bij el kaar te voegen, en in één of meer teams onder le brengen. De Vlaardingse vereniging Intiem die reeds enkele damesleden heeft, is bereid om nog meer da mes op te vangen en gelegenheid te geven tot het beoefenen van deze sport. In september wordt de nieuwe gemeentelijke turnzaal in de school aan de Kethelweg in gebruik genomen, door In tiem. Binnenkort zullen bij Intiem dui zend circulaires de deur uit gaan om bij de scholieren van de mid delbare scholen belangstelling te kweken voor het tafeltennissen in öe nieuwe zaal. Enkele schoolhoofden hebben in middels hun medewerking toege zegd. De jaarvergadering van In tiem is vastgesteld op maandag 4 september. Verwacht wordt, is van mening, dat de mogelijk heden' voor Schiedammers om naar Rotterdam te gaan al zo ruim zijn, dat het niet nodig is om steun hieraan te verlenen. Voor het komend seizoen heeft het bestuur een eenvoudig pro gramma samengesteld. „We heb ben dit gedaan om de belangstel ling te peilen bi.i de Schiedam mers", aldus de waarnemend voorzitter J. J. F. Morel, „We hebben ruim van te voren con tracten afgesloten met het caba retgezelschap en met de toneel groep. In principe ook met hei Nationaal Ballet", zegt de heer Morel. Couponboekjes In de toekomst wil Cultura ook van de abonnementen af. De heer Morel meent, dat dit een grote verbetering is omdat de leden an ders teveel gebonden zijn aan be paalde avonden. „Bij verhinde ring moeten de mensen anders toch betalen. Wij laten liever de keus aan het publiek zelf over om bepaalde voorstellingen bij te wonen". In plaats van de abonnementen zouden er dan couponboekjes ko men, De bedoeling leeft om dit in Bons Janssen; 17 febr. Toneel groep Centrum; 12 maart Nw. Rotterdams Toneel; 3 april Haagse Comedie. Tn ..Passagetheater" Schiedam: 18 okt. Toneelgroep Ensemble; 24 januari Fiesta Gitana; 29 febr. Cabaret Lia Dorana. SCHIEDAM De heer J. H. Si- mons, fractievoorzitter van de P.v.d.A in de Sehiedamse ge meenteraad, heeft gisteravond in de raadsvergadering naar aan leiding van het verslag van de A-kring der BB de vraag gesteld of niet meer verslagen ter be schikking konden komen van de raadsleden. Nu was men genood zaakt het te gaan inzien ter secretarie. liet moest zo kunnen zijn, dat ten minste iedere frac tie een verslag zou krijgen om de cijfers te bestuderen. Mr. J. Schueler sloot zich hierbij aan, voorzover het gaat om brieven van particulieren. De burgemeester maakte duidelijk dat iedör verslag op 3 komt en dat het toch geen bezwaar is, dat van elke fractie één lid het verslag komt inzien. De vragen van de beide heren zullen echter in studie worden genomen. B. en W. zullen hun bevindingen mee delen aan het seniorenconvent. SCHIEDAM Met 400 duiven heeft de vereniging „De Vrij heid" zondag een vlucht georga niseerd vanuit Roosendaal. De wedstrijd werd begunstigd door mooi weer; dit in tegenstelling tot zaterdag toen de junioren in Nationaal Orleans tijdens de be kende Derby-vlucht met veel re gen en een dichte lucht hadden te kampen. Vanuit Roosendaal werden goede tijden geboekt. De uitslag was als volgt; 1, 4, 22, 40, 54 P. Verlinde; 2, 8, 17,28, 29 P. Pols; 5, 13, 16. 26, 27, 39 M. de Potter; 6, 11, 19, 21 41 58- 59 J. Doejaarden; 9, 63 M. Putters; 10 A. Kouwerberg; 12, 14, 23, 52, 60 W. Poort; 15 Voets; 20, 46 C. Lems; 20, 57 Hoff; 25, 51 J. Bakker; 31, 33, 47 A. v. cL Berg; 32 J. Kazenbroot 34, 44; H. Put 36; J. Rost; 39, 42, 50 J. Westerholt; 41, 62- 65, 66. 88, 91 Jack Doejaarden; 43, 45, 64. M. v.cL Steen; 49, 74 Th. Juyn; 68 L. Zuidgeest; 71, 84 S. Speelmeijer; 72 de Bie; 79 M. Stuart: 87, 90 A. Houtsma; 89 J. Paul us sen. Geslaagd voor monteur SCHIEDAM Bii de in juli en augustus gehouden landelijke examens voor monteur motor voertuigen, uitgaande van de Stichting V.A.M, (Vakopleiding Auto- en Motorrijwielen) te Voorschoten, zijn de hieronder volgende leerlingen, die de part time cursus volgden aan de Christelijke Technische School te Schiedam geslaagd: J. Boer te Schiedam, J. Bou- man te Vlaardingen, L. J. Cats te Maassluis, H. Edelenboste Maassluis, \V. Groenendijk te Hook van Holland, P, Koorn- neef te Maasrijk, J. H. Kroonen te Schiedam, R. A. van Oosten te Maassluis, A. v-d. Schee te Maasdijk, J. A. Visser te Maas sluis, P. Vreugdenhü te Maas sluis. Vijftien leerlingen van de CTS namen aan het examen deel van wie er II slaagden. bus komt bij de studie, die Vlaar- dat de samenstelling van de dingen thans aan het onderwerp meeste teams dan zal worden be- wijdt. Ikendgemaakt. jSCHlEDAM Na de behande ling van het agendapunt i.z. de heffing bij onttrekking van woon ruimte t.b.v. winkels en bedrij ven, bood de apenda de gemeen teraad gisteravond weinig con crete punten meer voor uitvoe rige discussies. .Een hele reeks voorstellen ging zender meer onder de hamer door. Alleen vroeg mevr. J. H. H. Gerding-Eggink (PSP) of het niet onjuist is, nu de welvaarts vaste pensioenen met 3 procent verhoogd zijn, deze toeslag te kor ten pp de normen voor de bij stand. Het lijkt spreekster on rechtvaardig die welvaartsvaste verhoging niet toe te staan, aan bijstandbehoevenden, deze zou den in gelijke mate dienen te profiteren. De heer M. Eijkenaar stelde voor deze kwestie later ge documenteerd te behandelen. Het antwoord zal dan aan alle raads leden worden toegezonden. Dit zal op korte termijn gebeuren. Delheer Simons (PvdA) meen de dat het punt niet aan de orde was, maar de wethouder vond het juister de zaak op de door hem aangegeven wijze te bena deren, waarmee ook de burge meester akkoord ging. De heer Simons merkte op. dat de gang van 2ake.n neerkwam op twee maal een vragenhalfuurtje voor één persoon. Korting De heer Ir. C. Bosman (PvdA) stelde het voorstel tot automati sering van de salarisadministra tie bijzonder op prijs. Hij drong er op aan bij het personeelsbe leid nu reeds rekening te houden met de veranderde taakindeling der aan. te stellen ambtenaren. De heer P. van Bochove als wethouder van financiën zegde dit toe; een begin van deze her ziening is reeds gemaakt. De uitvoerende krachten moeten er nog op worden voorbereid; ze moeten worden gecoached. Se dert kort is het aanleunen tegen Rotterdam niet meer nodig, maar op uitdrukkelijk verzoek van Rotterdam zuilen de Schie- darrse- ambtenaren die de zaak moeten coderen, dit ter inwer king blijven doen in Rotterdam. Door samenwerking met Rotter dam kan een korting van 40 procent op de kosten worden be reikt. De PSP-fractie verklaarde zich op principiële gronden tegen de nieuwe tarieven voor het ge meenteziekenhuis. Er worden miljarden besteed voor de ver nietiging van de mensen; het lijkt de PSP-dames daarom re delijk ook enkele miljoenen uit te trekken voor hun instandhou ding, Het voorstel tot verhoging der tarieven werd aangenomen met de aantekening dat de PSP- fractie had tegengestemd. WOENSDAG STEDELIJK MUSEUM, 2<U5 uur: /Con cert door het Loudens koor „New Lon don Singers". TENTOONSTELLINGEN: STEDELIJK MUSEUM;.Houtsneden van Hap CrieshaJer (tot II Sept.). GALERIE WIEGMAN; werken van schilders en grafici rond de Eeuwwis seling. BIOSCOPEN: PASSAGE THEATER: als hoofdfilm „De Saint contra...", dag. 2 en 8.15 uur (a.l.); woensdag 2 uur: „Veah, yeafc, yeali" (a.1.). MONOPQLE THEATER: In de avond- oren „Hercules in de macht van het Kwade" (14 J-3; woensdag 2 uur; „Tanze mlt mlr in den Morgen'" (a.L). ESPERANTO-AGENDQ. JVïerkredon, ia 16an de a gusto, slubvespero. Pendaa sur ta rauro kaj tlketikas ce ktno u Gink PlDegstraat 19.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2