SCHIEDAM Aanbestedingsdag vormt een historische datum voor Spieringshoek Lyceum Openbaar gesprek over stadsontwikkeling verdient voortzetting afdeling Gemeenteraad Maassluis hekelt beleid directie touwfabrieken galerie sim on de graaff: Aquarellen en litho's. Vereiiigingszaaltje in Waaggebouw door jongelui verbouwd Voetbalamateurs nemen zondag volledig aan de competitie deel is.3o-i9.3o «h Voetbal in Sameriiverking met RK scholen in yiaardingen en Maassluis ..Arbeiders als oud vuil weggewerkt Biljarters zetten 'het seizoen met !veel animo in Discussiedienst in Opstandingskerk Ondernemingsraad en vakbeweging tuisten van niets Kunstklassen in Stedelijk Museum Burgerlijke stand Schiedam Profronde in Oud-Beijerland Korfbal in weekeinde Euterpe 70 jaar Middenstanders uit België op het Liesveld pagina EEOERSVEST 3, TEL. 268091. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOEX3DAG 6 SEPTEMBER 1SS7 Klachten bezorging.j Tel. 265328.1 Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHlEDAM Het Spieringshoek lyceum aan de Laan van Spie ringshoekdat onder leiding staat van de Paters Augustijnen, is in verband met de vervroegde va kanties het nieuwe lesjaar al m capustMS begonnen met 350 jon gens en 370 meisjes, verdeeld over 29 klassen. Aan het eindexamen hadden deelgenomen 100 leerlin gen (HBS-a, HBS-b en. MMS), waarvan er 87 zijn geslaagd, t.w. 31 kandidaten HBS-a, 26 HBS-b en 20 meisjes. Bij laatstgenoemden tras hei aantal geslaagden het grootstnl. 94 procent. Met het oog op de in 1963 in wer king tredende Mammoetwet heb- ben alle RK scholen voor voortge zet onderwijs in Schiedam. Viaar- dingen en Maassluis contact met eikaar gezocht om tot zo breed mogelijke samenwerking te ko men. Een coördinatiecommissie Is begonnen met het ontwerpen van 'n gemeenschappelijke aan- meldings- en toelatingsprocedure. Deze is op tijd gereed gekomen om te kunnen dienen bij aanmel ding en toelating voor het school jaar 1967-1968. De regeling bleek, in het algemeen goed te voldoen. Foor het lyceum te Schiedam bleef een regeling van kracht, volgens welke nieuwe leerlingen eerst een psychotechnisch onder zoek moeten ondergaan, zowel ter beoordeling der capaciteiten als voor het verschaffen van een ba sis voor psychotechnische bege leiding. o.m, het scheppen van royale mo gelijkheden voor het overstappen van de ene schooi op de andere, wanneer het belang van de leer ling dat eist. Het lyceum bestaat nu nog uit een aantal houten noodgebouwtjes, maar juist de2er dagen is de bouw van het nieuwe lyceum aan besteed. In de gang van de school staat een uiterst secure maquette, schaal 1 op 100, van dit nieuwe gebouw. Het architectenbureau Ir. Harry Nefkens heeft namens het Spieringshoek Lyceum de bouw aanbesteed, inclusief de gymnastiekzalen, rijwlelbergin- gen, dienstwoning, enz. Er waren 34 inschrijvers. Laagste inschrij ver was Van Rijn NV te Katwijk, met risicoregeling f 3.647.000.. ert zonder risicoregeling f 3.707.400,- Tweede was Gerink te' Rotterdam met risicoregeiir.g f 3.734.000,- en zonder f 3.860.000,-. De gunning heeft nog niet plaatsgehad. SCHIEDAM Evenals in aprü wordt ook nu weer een oecumeni- SCHIEDAM Voor de eerste klas in de afdeling zijn de volgen de wedstrijden vastgesteld. Schiedam speelt thuis tegen GLZ en zal bij winst zijn kansen meer reliëf geven WF gaat proberen bij Sa turn us de eerste-punten binnen tc halen. Demos krijgt bezoek van DESV en zal \'oor eigen publiek zich moeten revancheren voor zijn eerste nederlaag. Dit is ook van toepassing op Martinit. dat zijn thuiswedstrijd tegen NEC zal Imoeten winnen wil het Dij de aan- jvang van het seizoen niet te ver [achter raken. SFC moet thuis kun nen winnen van WRW dat afgelo pen zondag Ursus een puntje af handig maakte. Ursus gaat naar SVDP en gezien het vertoonde spel tegen WRW zit er voor Ur sus winst in. In de tweede klas kan DRZ zijn tweede achtereen volgende zege boeken als DDC op bezoek komt. Schiedamse Boys speelt thuis tegen USC en nu het elftal versterking heeft gekre- ct van" ^r.~"pptnpi"ntpr-mri sen kan het bewijzen dat de ne- .n?..^an de gemeenteraad derlaag tegen Roga een vergis- MAASSLUIS De ontslagen bij de Verenigde Touwfabrie- iken hebben gisteravond in de sing is geweest. GTB zal nu in de uitwedstrijd tegen OFB moeten proberen dc eerste punten te ver overen. Ket naar de derde klas gedegra- 'aanleiding gegeven tot kriti sche opmerkingen. Men was 'niet alleen verontrust, maar 'ook verontwaardigd over de [gang van zaken rondom het sche kerkdienst gehouden, waarin [deerde GSS, dat tegen Stedos met ion^a§ van velen. In zeer niet wordt gepreekt, maar een on- een fikse zege is begonnen, zal nu scherpe bewoordingen werd Samenwerking De coördinatiecommissie bestu deert verder de mogelijkheid van een samenwerking tussen de in 1968 beginnende brugklassen, vooral die van het lyceum en de huidige RK ULO-scholen. Het doel van deze samenwerking is SCHIEDAM Vandaag wordt de inschrijving geopend voor de kunstklassen die-ook dit wintersei zoen weer in het Schiedamse Ste delijk Museum zullen worden ge houden. Bij de administratie kan men zich daarvoor opgeven. Het aantal deelnemers is beperkt, zo dat spoedige aanmelding is ge wenst. De kunstlessen in de verschillende klassen zullen worden gegeven door de bekende beeldende kun stenaars mej. Trees Suringh (voor de kinderen) en de heer Joop van Meel, die de jongelui en volwasse nen in de kunst wegwijs hoopt te maken. Op woensdagmiddagen is er een klas voor de kleinste kinderen van 6-10 jaar. twee voor oudere kinde ren van 10-14 jaar op woensdag middag en zaterdagochtend, een voor jeugdigen van 14-18 jaar op woensdagavond en daarna een voor volwassenen. GEBOREN: John z.v A ,T Bruns en K Kalthofer; Marjoke, d.v A Stok en A Bouw; Johannes G, z.v J J van Ingen en J H Stuij van den Herik; Gerardus L J, z.v J H Veltman en M M S tra ver; Moni que, d.v M T van Öers en J P J Christen; Miranda M d.v A Schou ten en A J Blok; Johannes L z.v G Pili en A L van der Geer; Mar jolein A M d.v A A van der Pias en PM Oosthof; Geertruida. d.v K Wijngaarden en A Boijers: Michel, z.v B Verwaal en K A «lurgens. OVERLEDEN: R van Gemst. 03 jrwed P Roctus; T Boer 37 Ir. WAT WAAR WANNEER? ur: Orgelconcert uitgaande van IRENE: a uur, ledenvergadering van VVD. DONDERDAG ST. LÏDUINAKERK 6 door Kees van Eersel, oe Schlelandkring. VRIJDAG STED. MUSEUM, «.15 uur: Opening toto-expositie Beelden JuUanapark. V KNTOÓN ST ELi-lN G EN STEDELIJK MUSEUM: Houtsneden van Hap Grieshaber (tot U sept). Oalekie WIEGMAN: werxen van schilders en grafici rond de Eeuwwis seling. R'OSCOHEN: passage theater: au hoofdfilm ..West Side Story" dag. 3 en S uur, ton dag 4.30 en 8 uur. MON'OPOLE THEATER: In de avond uren; „Inspecteur Harde sky'3 <n jr); derwerp wordt behandeld met ge legenheid tot discussie. Deze dienst wordt gehouden zon dag om 19 uur in de Opstandings kerk. Spreker is pater mr. J. Weitjens S. J., Het onderwerp is de nieuwe catechismus, teken van tegenspraak of brug tot verzoe ning? Pater Weitjens zal vragen beantwoorden en. de discussie lei den. Terwllle van een betere dis cuss iemo gelijkheid wordt deze bijeenkomst niet gehouden in de kerk zelf, maar in de grote bene-i denzaal onder de kerk, ingang Dr. Kuijperaan, Schiedam, iedereen is welkom. in de uitwedstrijd tegen Zink» wegse Boys moeten bewijzen dat deze zege geen uitschieter was. Jan Janssen, Jo de Roo, Harry Stevens en nog vele andere pro minenten ook buitenlanders komen zaterdag 23 september naar Oud Beijerland voor de eer ste profronde van Oud Beijerland. Voor de profkoers is een nieuwe lingen-criterium, dat om half twee begint. Om half vier star ten de profs. Maandagavond 18 september houdt ,,De Haan" in het Schie damse Musis Sacrum bokswed strijden. Aanvang 8 uur. ihet beleid gehekeld van de •directie van de touwfabrieken. De heer P. Westerhof (AR) kon niet begrijpen, dat de inwoners van Maassluis het sluiten van het bedrijf zo gelaten hebben ontvan gen. Hij toonde zich voorts niet gerust over de verdere afhande ling van de zaken en hij drong er [bij B. en W. op aan de zaken nauwlettend in het oog te houden, Jvooral ook wanneer 't gaat om de bedrijfsgebouwen. De socialist J. Slagboom had van de directie een andere houding en tijdïger voorlichting verwacht. Publicaties in de kranten hadden de zaak aan "t rollen gebracht en zelfs ondernemingsraad en vak beweging waren onkundig gela ten. Inzage van dc boeken werd geweigerd. De heer Slagboom SCHIEDAM De gemengde club van de Hervormde Kerk is deze maand druk bezig met het verbouwen van het zaaltje, dat deze vereniging in gebruik heeft. Deze club ,,De Waag", genoemd naar de plaats waar zij de ont spanningsavonden houden, orga niseert wekelijks op zondagavond een avondje voor jongens en meis jes van. 16 jaar en ouder. Met een vaste kern van ongeveer zes jongens en meisjes wordt er Iedere avond getimmerd, behan gen en geverfd om het zaaltje in 't Waaggebouw iets gezelliger aan. te kleden. Al een jaar of acht zit deze club in deze ruimte. Voorheen werden de avondjes in Sursum Corda en in De Jeugd- haven georganiseerd. Gebruike lijk was, na ieder seizoen de ruimte wat op te knappen. Zo hebben, de jongelui in de voor gaande jaren het plafond en de muren geschilderd en board op de grond gelegd. Nu zijn de jongeren begonnen met het timmeren van een bar en het maken van ban ken langs de muren. De bar, die bijna gereed is, is te gen de muur van de toren van de St.-J anskerk aangebouwd. Om dat deze muur onder Monumen tenzorg valt, mocht hier geen spijker in worden geslagen. Dit leverde dan ook kleine moeilijkhe den op, die de jongelui toch wisten op te lossen. De buitenkant van de bar is beplakt met behang waarop rode steentjes zijn ge drukt hetgeen de indruk van een oud gevetje geeft. Bij het maken van de banken worden de jongelui geholpen door een timmerman van de gemeente, die zich hiervoor geheel belange loos heeft ingezet. Het materiaal hiervoor is beschikbaar gesteld door een Schiedamse firma. SCHIEDAM Het korfbalteam Schiedam neemt het in het week einde in Dordrecht tegen de Zwer vers op. Een zware opgave als eerste wedstrijd van het seizoen. Deze Dordtse club heeft name lijk een roemruchte historie in de hogere afdelingen achter zich. ODI krijgt zaterdagmiddag Vrien denschaar 2 op bezoek. Vrienden schaar promoveerde afgelopen seizoen uit de tweede klasse. Succes gaat op bezoek in Spijke- nisse bij Olympia. Deze vereni ging speelt binnen het R.K.B.-ver- band op zaterdagmiddag. Voor de Succcssenaren betekent dit een grote handicap, aangezien enkele steunpilaren op zaterdagmiddag moeten werken. Fototentoonstelling gaat vrijdag open SCHIEDAM De voorzitter van de Stichting De Schiedamse Ge meenschap. de heer E. A. Leen- derts, zal vrijdag om 20.15 uur ir. de aula van het Stedelijk Museum de foto-tentoonstcJling „Beelden in het Julianapark" officieel ope nen en tevens de aan de wedstrijd verbonden prijzen uitreiken. Weegbuik Het zaaltje wordt verder inge richt met biertonnen, cie tot ta feltjes zullen worden verbouwd. Ir de ruimte zelf bevindt zich voorts nog een weegbalk, die ir. zijn oorspronkelijke sin at. bewaard moet blijven, omdat ook deze onder Monumentenzorg valt. Wanneer de verbouwing gereed is, zal de club weer beginnen met het organiseren van avonden. Tedere zondagavond kemer. deze jongelui bij elkaar. Thans worclt er nog overleg gepleegd met de j afdeling speciale wel ten van de politie en hot bureau Jeugdzaken om vergunning te vragen voor liet verkopen van r.iet-alcoholhouden- de dranken. Behalve deze: veren:- 1 ging komt in het Waaggebouw ook een jor.gens- en mei.sjesclub van de Hervormde Kerk. Deze meis- I jes en jongens werken hier aan hun hobby of doen gezelschaps spelen. Het ligt in de bedoeling het zaaltje in de toekomst ook als vergaderzaal beschikbaar te stellen aan andere vere nigingen. SCHIEDAM Vierendertig spe lers hebben ingeschreven voor de biljart voor wedstrijd en vijfde 'klasse libre (50 caramboles), die in het district Schiedam zulten worden gehouden. Deze voor wed strijden vinden plaats tussen vijf poules. Poule 1 speelt in Café de Sluis te Schiedam op de data 11. 18 en 25 september en 2 oktober, Poule 2 op dezelfde dagen in de Kajuitbar. Hoogstraat. Schiedam, poule 3 idem in het Volksgebouw. Schiedamseweg 12 te Vlaardingen poule 4 in Atlantic, PKO-laan 119, Schiedam, en wel op 12. 19 en 2b september en 3 oktober en wees erop, dat de ondernemings-! J>ou]e °P 20 ïn 27 september raad in het verleden bij herhaling!™ 4 okt- Cate de C™- had gewaarschuwd tegen de gang|fiance RoüerdanisedUK 56. van zaken. Niet alleen deze raad,:?. ,e d?m:. - maar ook de vertegenwoordigers!^™0™'1® sp?'ers nebben Inga- van de vakorganisaties waren l|schreven voor de voorwedstrij- door de directie als kwajongens den 4e klasse libre (75 carambo- behandeld, stelde de heer Slag boom vast. De heer J. Smit viel zijn fractiegenoot bij en voegde eraan toe, dat de arbeiders als oud-vuil worden weggewerkt. De KVF'er C. Lelie oud- les). De eerste poule speelt op [20 en 27 september, alsmede 4 en jll oktober in Café de Sluis, Lek- jstraat 2, Schiedam, poule 2 tel- jkens een dag later in Café Atlan tic, Schiedam, poule 3 en 5 op 20 jen 27 september en 4 en 11 okto- werknemer van de VT - rei, dal ibfr "3P- i" Café de Kron-l H[bug- de directie van de VT de arbci- mSomeï.boverS' Voor de voorwèdstrijden derde vrüeiiï dateert tan 14 luii ert de /iai*. na laatste van 28 augustus. Na her- ujjjfjïjSliiSÏ«vin nrm'ilZn La aid aandringen werd de onder-L^l^'L h* vrniinuripir 2*.. "3 resp. n café de Molenwiek, ™fraad pas vori«e wesk IVlaardineerdijk 85. Schiedam en café de KI. ConfLance. Schiedam idata 20-9, 27-9, 4-10, 11-10. poule in Café de Kroon, Vlaardingen, Idata 21-8. 28-9. 5-10. 11-10 en 18-10 Burgemeester W. J. D. van Dijk er poule 4 in Café de Gnffioen, Toch waardering was teleurgesteld, dat het ver zoek om een onderhoud niet was uitgegaan van de directie van de V.T., maar van het gemeente bestuur. Waarom het bedrijf uit Maassluis weggaat weet men niet Ook de plaatselijke directie is daarvan onkundig zo meende de burgemeester, die het een ge lukkige omstandigheid vond dat Maassluis in het Waterweggebied ligt, met veel kans op werk. Min of meer nam de burgemees ter het op voor de directie ter plaatse. Hij wees daarbij op de betrekking tussen het gemeente bestuur en de directie inzake het verkrijgen van woonruimte e.d., terwijl ook» via het verenigings leven. veel is gedaan om het woonklimaat ter plaatse te ver beteren en op te voeren. In tweede instantie wees de heer M. Duimelaar (pvda) op een vlucht van Nederlandse bedrijven Euterpe repeteerde toeni jn dc v.,J :hervormde school in de Stations- Vla-ardineen, data 18-9, 25-9. 2-10 en 9-10. Wedstrijdleider is de heer H. v.d. Does. MAASLAND Op vrijdag 23 sep tember houdt de muziekvereni ging Euterpe gelegenheid van haar 70-jarig 'aun van half zes tot half acht «v-n receptie in De Magneet. Er staan nog meer fes tiviteiten op het programma met o.m. een taptoe. De vereniging werd opgericht op tseptember 1897 en de initia tiefnemer was destijds dokter Jan van der Hoeven. Veel meer van de oprichting is niet bekend, omdat de Duitsers in de oorlogs jaren met het notulenboek de kachel hebben aangemaakt. ihervormde school In de Stations- straat in welke school de bezetter naar het buitenland. De heer Slagboom kon waarde- j onderdek had gevonden. In do ring hebben voor hetgeen ter plaatse is gedaan om hoi. leefkli maat te verbeteren, maar had torh geen goed woord over voor het beleid :n dc fabriek zowel door de plaatselijke als door de hoofddirectie. iloop der jaren nam de veren"i tan verschillende concoursen deel, onder meer aan het internatio naal concours te Kerkrade. Ook bij feestelijkheden verleende Euterpe steeds haar medewer king. SCHIEDAM. Merkredon, la 6an deseptembro. Tre grava kunveno pro transiogigo de nia gastigan- tino ce kino v. Gink Ploegstraat 19, Schiedam. Vi estos bonvenaj kaj ni atendos vi ciuj. Hoek vau Holland heeft een groene- weg. Het deel van de Harwich weg, die de rechtstreekse verbinding moet vormen naar cie Harwichboten wordt overwoekerd met onkruid en gras. Oorzaak van dit alles is het trage overleg tussen Rotterdam en de Spoor wegen. Vier jaar geleden werd het nieuw deel van de Ilarwichweg aangelegd tot bijna aan de spoorweg, maar daar stopte het werk omdat nog geen overeenstemming is bereikt over de beveiliging van de spoorwegovergang. Die overeenstemming is er nog niet. Over een paar jaar zijn wellicht de Harwichboten uit De Hoek vertrokken en het is nu de vraag wier er wint. de weg af de schepen. VLAARDINGEN Het mot zo veel spanning tegemoet geziene debat tussen de heren Var. Min nen en De Bruijn, over de mamer waarop het gemeentebest ur in de na-ooriogse jaren do stadsontwik keling en met name de sanering van de binnenstad heeft aange pakt, is achter de rug. Het staat wel vast, dat dit debat voor een aantal toehoorders op een teleur stelling is uitgelopen. De rebelle rende oud-wethouder begon met zich te distanciëren van de krach- SCHIEDAM Nadat in het be taald voetbal SVV en Her mes DVS al enige wedstrijden achter de rug hebben en ook de zater dagclubs van de KNVB en tevens uit de afdeling, komen zondag DHS, Excelsior '20 en SVDPW in de strijd. Ze behoren op het moment tot onze sterkste ama teurclubs. Waarschijnlijk wordt niet gemikt op hoge plaatsen maar is men content met een veilige plaats in de middenmoot. De tweede-klasser DHS is in het vorig seizoen, toen het zijn de buut maakte, hoger op de rang lijst geëindigd clan menige DHS- er had verwacht. Men heeft in speler W. de Hond van Feijen- oord via Overmaas naar DHS een aanwinst voor het elftal. In Coeri Poulus heeft de vereniging een bekwaam trainer gekregen die Cock v.d, Tuyn op goede wij ze kan vervangen en bovendien heeft men zich in de tweede klas volkomen geacclimatiseerd. Secretaris Poelman vindt de in deling niet ongunstig en tipt Olympia, Zwijndrecht en Leoni- das als de favorieten voor het afdelingskampioenschap. in breedte verbeterd Excelsior '20, gaf bij monde van de trainer de heer Molendijk, ook al een bescheiden bericht. Het elftal is voor het komende seizoen nogal gewijzigd. Doel man Ruts heeft een contract bij Hermes gekregen. Westdijk is met voethallen gestopt en zo ook de drie gebroeders Van der Huls. SVDPW de vierde klasser, geeft voor zijn eerste elftal bijna geen. wijzigingen door. Vorig sei zoen is speciaal in de tweede helft prachtig gespeeld. Voorzit ter Toon Hardeman, die al zo om en nabij zeventien jaar voorzit ter van SVDPW is, vond wel dat de indeling met veel clubs van de eilanden zeer zwaar is. Men .zal soms op keihard voetbal moeien rekenen en daar is voor zitter Hardeman bepaald geen liefhebber van. SVDPW neemt het komend seizoen met zeven elftallen aan de competitie deel. VLAARDINGEN Enkele mo derne winkelcentra in ons land vormen het reisdoel van een stu diereis, die wordt gemaakt door dc Kamer voor Nering en Am- bachten in Brugge (Belgic) en een groep middenstanders uit Ha- relbeke bij Kort rijk. Dit Belgi sche gezelschap van ongeveer 50 personen had uitdrukkelijk de wens te kennen gegeven ook Vlaardingen op te hemen in de rij van te bezoeken steden en da cp grond van goede ervaringen, die een andere groep Belgische middenstanders hier heeft opge daan. De Vlamingen zijn gister middag op het stadhuis ontvan gen en kregen daar aan de hand van maquettes en tekeningen de gewenste voorlichting over de recente ontwikkeling van de ge- meen te, over de plannen voor de toekomst, waaronder een schets van de herindeling van de binnen stad. Het bezoek aan Vlaardingen werd afgesloten met een rond gang over het Liesveld en omge ving. hctgr-en uiteindelijk tot stand moet komen en anrlerzi jd.s de op vatting van hen. die mei groot on behagen voorat de bezwaren van de overgangsperiode waarnemen en die voor hetgeen komen gaat te weinig vertrouwen kunnen heb ben om daarin troost te vinden voor het verlies, van veel dat zo vertrouwd geworden was. HET BESTAAN van de/.e neide tegengestelde gezichtspunten kan zeker nuttig genoemd worden; zij ti ge taal, die herr« eerder was toe- j kunnen corrigerend op el ka a geschreven. In zijn betoog slaag de hij er voorts niet overtuigend in aan te tonen, dat het gemeente bestuur op niet verantwoorde wij ze zou zijn omgesprongen met za ken van culturele en historische waarde in onze stad en dat moet een diepe teleurstelling zijn ge weest voor hen, die met oezwa- ren of vraagtekens op dit stuk zijn blijven zitten. Teieurgesteld zijn ongetwijfeld ook degenen, die naar Triangel waren gekomen om daar mee te maken hoe wet houder De Bruijn eens ..de vloer zou aanvegen" met zijn opponent. Een dergelijk optreden hebben degenen, die de heer De Bruijn voldoende kennen, overigens ook niet verwacht; wel viel in Trian gel een zakelijk betoog te beluiste ren, dat maar heel weinig overliet van de beschuldigingen, rlle aan leiding werden tot het debat. WAT IS NU de balans van dit openbare gesprek? Duidelijk is wel, dat de heer Van Minnen hier {i€ exponent was van een groep stadgenoten, die zich kennelijk onbehaaglijk voelen bij met name de ontwikkeling in de binnenstad, waar veel van de oude, vertrouw de beelden verdwenen zijn of .gaan verdwijnen. De leden van jdeze groep vinden voor dat ver lies geen of te weinig compensa tie in het nieuwe dat tot stand is ■J wordt gebracht en vrezen voor een blijvend verlies aan karakter en sfeer. Daar staat de visie van de heer De Bruijn tegenover, die stelt, dat wat verdwenen is in het alge meen geen enkele waarde bezat en dat het zonder meer noodza- klijk is, ook op het gebied van d« stadsontwikkeling aansiuitinj te zoeken bij veranderende om standigheden en behoeften. Het gaat hier om enerzijds het standpunt van de man. lie over werken. Wel lijkt uit de debat avond nog iets duidelijk .e zijn geworden; de behoefte Tamelijk van een aantal geïnteresseerden om ook zelf over deze dingen mee tt praten. Het bestuur van de his torische vereniging zal ieker ge bruik gaan maken van de onom wonden uitnodiging van wethou der De Bruijn voor een gesprek, maar daarnaast waren er in de zaal nog anderen, die graag aan het woord waren gekomen. Het gaat om zaxen, die voor iedere Vlaardinger van belang znn en een zo ruim mogelijke gelegen heid om er over te praten kar al leen maar bevorderlijk zijn voor goed begrip. We hebben ir» Vlaar dingen al eerder bijeenkomsten gehad, die in hedendaags Neder lands teach in" worden ge noemd; misschien zou 'ie!, een goed initiatief zi jn een soortgeljk openbaar gesprek te organiseren over alles wat met stadsontwikke ling en stadssanering te maken heeft, De 45-janee mevrouw Schooten uit Maassluis is zondagmiddag op d* Noorderpier in Hoek van Hol land uitgegleden en gevallen Zij brak daarbij de linkerheup en is naar hetHoly-ziekenhuis in Vlaar- een, misschien nog lange, periode dingen vervoerd. heen, het oog gericht houdt op SVV onlmocl zondag; een sterke tegenstander SCHIEDAM De SVV-ers gaan zondag op Harga weer van start tegen FC VVV uit Venlo, de club die dit jaar gepromoveerd is en die een lastige tegenstander is. De VVV-ers zullen dan trachten om zich uit de onderste groep te werken. Het wordt een spannende en felle strijd, waarin SVV naar verwachting ongeslagen zal blij ven. De rood-groen-reserves bezetten een gedeelde eerste plaats met Feijenoord in de reserve eerste divisie. Zaterdag wordt het ech ter moeilijk, want de Rotterdam mers beschikken altijd overeen sterk tweede elftal. Voor de SVV- rcserves dus eveneens een span nend duel. Aanvang van deze wedstrijd om 2.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1