Niet schieten, we doen ons best mm 1 -mM Drie auto's de sloot in mmm rnÊSSm Aantal sollicitanten bij politie sterk gestegen Rotterdamse bus in Wenen tegen lichtmast - 1 Rijksivaterstaat op Kleinpolderplein: Dode eu drie gewonden bij bromfietsbotsing In slaap gevallen: auto over de kop Valse werving voor telexboek mr. Ha Bioscoopdirecteur Theo van 't Hoft overleden Rovo '67 begint vorm te krijgen Over bal gestruikeld en been gebroken Maar zeer velen ongeschikt bevonden Kiel gelegd voor Rode Zee Vijftien lichtgewonden Oriënterend bezoek van Kamerleden I Belangstelling van Hoogovens voor Van Heijst Zweefvlieger maakte noodlanding Eigen clubhuis voor Ons Belans MAANDAG 11 SEPTEMBER 1967 BOTTERDAM „Niet schietenj voor een veel snellere verbinding Dp. maquette van het j 40 miljoen kostende verkeersktiooppurtt Kleinpolderplein. Het moet over vier jaar gereed zijn. Rijkswaterstaat doet zijn best". Dat is het klemmende verzoek, dat de hoofdingenieur-directeur bij de directie Wegen van Rijks waterstaat, ir. A. C. Quack, richt tot de 50.000 automobilis ten, die thans dagelijks het Kleinpolderplein in Rotterdam, waar rijksweg 13 uit Den Haag de stad binnenvalt, richt. Begon nen is met de bouw van een verkeersknooppunt kosten 40 miljoen in drie niveaus dat het verkeer in allle richtin- gen kruisings-vrij zal verdelen. Maar vóór over vier jaar hier een ideale verkeersoplossing ligt zai een zware wissel worden ge trokken op het aanpassingsver mogen van de automobilist. Uiteraard wordt het werk zo snel mogelijk uitgevoerd en zal het verkeer zo weinig mogelijk hinder in de weg worden gelegd. Juist om dat verloop nog zo goed mogelijk in de hand te hou den, zal de voorbijganger weinig systeem bemerken in de werk zaamheden. Men krijgt het beeld te zien van stukken viaduct, die nergens aansluiting op lijken te geven. Over vier jaar vormen ze toch een voor Nederland revo lutionair verkeersknooppunt. De doorgaande oost-west-verbïnding in de Noordelijke Randweg komt: in een enorme bak te liggen, die nu eerst wordt gebouwd. Op po ten komen daarboven de viaduc ten in de verschillende richtingen te liggen, het hoogste op 18 meter boven de rij vloer van de bak. Zo gauw de bak klaar is „er gens in 1969" zal men van het Kleinpolderplein af ook links af kunnen gaan tot aan het Schie- plein, aan het einde van de Schieweg. Hier is intussen de bauw begonnen van een tunnel in de Gord el weg, onder dit toekom stige viaduct door. De Ruit gereed in 1972? Morgenmiddag wordt naast de Noordelijke Randweg de Glessen- brug geopend, een gemeentelijke brug over de Delfhavense Sehie, die Rijkswaterstaat tegelijk met zj]n eigen bruggen heeft meege- bouwd. Deze verbinding zorgt tussen het Kleinpolderplein en de industriewijk in de Spaanse- polder. De Rotterdamse Ruit, die in to taal 700 miljoen gaat kosten, zal in 1972 gereed moeten zijn. Of dat jaar wordt gehaald, zal voor een groot deel afhangen van de financiën, die Rijkswaterstaat voor dit project krijgt. Een van de belangrijkste eerstvolgende aanwinsten in de Ruit is de door trekking van de Oostelijke Rand weg tussen het Kralingseplein ten noorden van de Van Brïenen» oordbrug en de Hoofdweg, het begin van rijksweg 3 naar Utrecht, Aanvankelijk wilde men de weg gedeeltelijk al in oktober voor het verkeer openen. Rond om Kerstmis is echter het gehele, ruim vier kilometer lange wegge deelte klaar. Men wacht nu tot dat tijdstip om de gehele weg, compleet met aansluitingen op rijksweg 3 te openen. Op dit wegvak zijn thans zeven leveranciers van wegverlichtin- gen bezig proefvakken van hun installaties te voorzien. Op deze wijze krijgt Rijkswaterstaat een uitstekend vergelijkend overzicht van wat er aan verlichtingsap paratuur te koop is. MIDDELHARNIS Zaterdag avond om half negen is de 25- jarige heer D. Kameraad uit Ooltgensplaat om het leven ge komen bij een verkeersongeluk op het fietspad tussen Nieuwe Tonge en Middelharnis. De heer Kame raad reed op een bromfiets met zijn vrouw achterop naar Dirks- land. Uit tegenovergestelde rich ting kwam ook een bromfiets, bestuurd door L. M. te Middel harnis, met als duopassagier W, K, Zij reden frontaal op elkaar in. Alle vier betrokkenen zijn met ambulancewagens en een taxi naar het ziekenhuis in Dirksïand vervoerd, waar de heer Kame raad twee uur later overleed. Hij was postbode in Ooltgensplaat en voor herhaling in militaire dienst en met een vrij weekend thuis. Mevrouw Kameraad liep ernstige verwondingen aan het gezicht op. de beide andere bromfietsers kregen kneuzingen en ieder een hersenschudding. Zij worden in het ziekenhuis in Dirksïand ver pleegd. RIDDERKERK De 21-jarige aardappelsorteerder W. A. D, uit Oud-Beijerland, die over de rijksweg in Ridderkerk in de richting Heerjansdam reed. as in de nacht van zondag op maan dag door een tegenligger ver- biind en in een sloot gereden. Daardoor liepen vijf mensen een nat pak op. De wagen zal van daag uit de sloot worden geta keld. Zaterdagmiddag is de Rotter damse opzichter P.R. (44) op do rijksweg naar Rotterdam geslipt en in een sloot gereden. De wagen had twee gladde ban-' den. Ook de 27-jarige P. Huizer uit Slikkerveer reed dit weeke'nde op de kruising Donckselaan- Kievitsweg in Ridderkerk met zijn auto in een sloot, toen hii geen voorrang kreeg van een andere automobilist. RIDDERKERK De 25-jarige fabrieksarbeider M. L. uic Capelle a.d. IJssel, die zondag- ochtend tegen 8 uur terugkeerde van een uitbundig feestje in Tilburg, heeft onder Ridderkerk wel op bijzondere wijze de rit naar huis onderbroken. De man,' die achter het stuur in slaap was gesukkeld, volgde de flauwe; bochten van rijksweg 16 op een j gegeven moment niet meer. Een van de twee andere inzittenden viel dat plotseling c Hij gaf een schTeeuw waardoor de sla- j pende bestuurder zo schrok dat: deze een heftige ruk aan het stuur gaf. De auto sloeg over de kop en kwam Tollend tegen de vangrail tot stilstand- De wa gen werd geheel vernield. cr> ROTTERDAM De politie waar schuwt tegen het optreden van een onbekende man, vermoede lijk een Duitser, die al enkele ma len heeft geprobeerd zakenlieden te bewegen hun naam >n «pji te geven internationaal telexboek te laten opnemen, Hij heeft zich onder meer aangediend bij een venvarmingsbureau, waar hy f 35.- voorschot op de kosten 180,wist los te praten. Bij informatie is gebleken, dat van de samenstelling van het telexboek niets bekend was. SStS-f? ROTTERDAM In het Dijkzigt- ziekenhuis is zaterdagmiddag op 57-jarige leeftijd overleden de heer Theo van 't Hoft, mede directeur van het bioscoopbedrijf dat de theaters Metro en Harmo nie in Rotterdam-Zuid exploi teert, Drie weken geleden werd hij ïn het ziekenhuis opgenomen en gedurende die periode is hij vrijwel steeds buiten bewust zijn geweest. De heer Van 't Hoft heelt ruim 30 jaar leiding gegeven in het be drijf, dat door zijn vader met de opening van het Harmonie-thea ter in 1931 werd opgerieht. Tal van jaren heeft dit buurttheater een grote bloei gekend. In 1956 kwam er bet Metro-theater aan de Wolphaertsbocht bij. De heer Van 't Hoft stond in de kringen van het filmbedrijf hoog aangeschreven. Het personeel verliest in hem een directeur, die altijd voor persoonlijke belangen op de bres heeft gestaan. De begrafenis is bepaald op woensdag te ca. 3 uur op de Zui derbegraafplaats. ROTTERDAM Met de opbouw van de expositie van de Rotier- damse Bond van Volkstuinders, ROVO '67, in de Rivièrahal, is za terdagmorgen een begin ge maakt. Toen reden de eerste vrachtwagens diergaarde Slij- dorp binnen, die in totaal 150 m3 tuinturf, 750 m2 graszoden en een 300 stuks dennen zuilen aanvoe ren. Vandaag is men volop aan het werk de bloemen- en plan- tententoonstelling haar uiteinde lijke vorm te geven. Krijtstrenen op de vloer geven globaal aan, dat in het midden van de hal een groot gazon is geprojecteerd met vijvers en fonteinen. Ook het voorplein van de Rivièra hal zal worden benut om het pu bliek een indruk te geven van het volkstuinwezen: er zal een com plete volkstuin worden aangelegd. Temidden van de nog uit te voe ren werkzaamheden zijn de eer ste volkstuinders reeds begonnen met het poten van hun bloemen en planten. In totaal zullen niet minder dan 3000 chrysanten, 1500 dahlia's in diverse soorten, 4000 begonia's en enige duizenden an dere bloemen en planten worden tentoongesteld. Beeldhouwwerk van Rotterdamse kunstenaars zal het geheel nog verfraaien. Er zullen echter nog heel wat zo den aan de dijk moeten worden gezet vóór de expositie vrijdag morgen zal kunnen worden ge opend. ROTTERDAM S. N. van der Poel, (43), werkbaas heeft giste ren zijn been gebroken tijdens 'n voetbalwedstrijd nu het VOC-ter- rein. Hij is naar het Bergweg- ziekenhuis vervoerd. Loodgieter J. N. Piket <28) uit de Bloemkwekerstraat struikelde gisteren tijdens een voetbalwed strijd op het terrein aan de Ree dijk over de bal. Hi.' is met een gebroken been naar het Zuider ziekenhuis vervoerd. Ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan van de Harmonie S.v.d.B. van Van den Bergh's en Jurgens' Fabrieken NV hebben zaterdag op het Schouwburg- plein zes Unilever-muziekkorp- sen geconcerteerd. Voor de sfeou), die men ten beste gaf bestond veel bekijks. ROTTERDAM Nu het met de werkgelegenheid in ons land wat gaat knellen blijkt de overheids dienst weer wat begeerlijker te worden. Dat ondervindt ook de Rotterdamse politie. Gedurende de eerste acht maanden van dit jaar hebben Tuim 1900 personen er gesolliciteerd. Een opmer kelijke styging als men bedenkt, dat het er gedurende het gehele jaar 1966 1500 waren. Even op merkelijk ïs, dat er zoveel sollici tanten worden afgewezen omdat zij niet aan de eisen voldoen. Zo konden er dit jaar zelfs minder ïn de opleiding worden geplaatst dan verleden jaar. De kwaliteit heeft dus geen ge lijke tred gehouden met de kwan titeit. Het'elfde verschijnsel heef" zich voorg idaan bij de keuring voor militaire dienst; er is im mers niet minder dan een derde van het aantal dienstplichtige jongelui afgekeurd en dit zowel op lichamelijke als geestelijke gronden. Het Rotterdamse korps zit thans nog 213 man onder de toegestane rmximumsterkte van 1788. Er zijn momenteel 98 jongelui op de opleiding; al met al wordt het te kort aardig ingelopen, al zal het nog wel enige jaren duren vóór dat men aan het maximum is. Er kan een uitbreiding van het aan tal opsporingsambtenaren (bij de cijfers zijn administratief perso neel, chauffeurs, monteurs e.d. buiten beschouwing gelaten) wor den gevraagd bij de Kroon. Stel lig zal zo'n uitbreiding noodzake lijk zijn en wel in verband met het groter worden van de stad en de sterke toeneming van het aan tal taken van de politie. ROTTERDAM Bij de Arnhem se Scheepsbouw Mij. is vrijdag de kiel gelegd voor het casco van de derde super-zeesleepboot van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, de Rode Zee. De op dracht voor de bouw werd gege ven aan de Scheepswerf en Ma chinefabriek „De Menvede". De ze werf is echter zo druk bezet, dat het bouwen van het casco van de Rode Zee werd uitbesteed aan de Arnhemse werf. Vandaar dat vrijdag twee bouwnummers prijk ten op de eerste bodemsectie die werd geplaatst op de reeds geleg de vlakseclie van ongeveer 20 meter lengte. „De Merwede" heeft deze opdracht geboekt onder bouwnummer 596. In rr.cic.rt 'al het casco voltooid zijn en volgi het afbouwen bij „De Merwede 7". august js 1968 moet de Rode Zee worden opgeleverd. Zoals bekend, is de Rode Zee. be houdens kleine wijzigingen, een zusterschip van de Zwarb Zee en de Witte Zee. De sl'cp- boot krijgt een motorve- ,nogen van ongeveer 9000 pk. Het wordt de vijfde sleepboot vm die naam. De eerste Rode Zee kwam kort voor de eeuwwissrdng in de vaart. ROTTERDAM De vaste com missie van Verkeer en Water staat uit de Tweede Kamer hee vandaag een oriënterend bezoek aan de Maasstad en het westelijk havengebied gebracht. Burgemeester W. Thomassen hield voor het begin van de excur sie een algemene inleiding in het stadhuis. Het gezelschap vertrok daarna met de metro naar het station Maashaven. De tocht ging per Spido-boot verder naar het Europoortgebied, waar de Ka merleden met een bus een uitge breide rondrit maakten. Zij brachten ook een bezoek aan de Maasvlakte. ROTTERDAM In een buiten wijk van Wenen is vrijdag een touringcar van Europa Express ie Rotterdam tegen een lichtmast gebotst. Van de ongeveer twintig passagiers werden er vijftien hcht gewond, onder wie de chauf feur, \V. Hommes uit Rotterdam. Twee van de gewonden moesten m een ziekenhuis worden behan deld met een qebroken neusbeen en een beschadigde knieschijf. Met de touringcar werd van Rot terdam uit een reis Praag-Wene n- Boedapest gemaakt. De meesten van de dertig deelnemers waren -a. jvan oudere leeftijd. Vrijdag werd ]ïn Wenen een excursie gemaakt, jwii ara an ongeveer tweederde van :het gezelschap deelnam. Op een vni sterke afdaling kon chauffeur Hommes tot zijn grote schrik zijn bus niet voor een stoplicht tot stilstand brengen. Hij ontweek drie wachtende auto's door sterk naar links te sturen, waarbij de bus tegen een lichtmast kwam. De voorzijde van de bus werd ernstig beschadigd. Dc motor bleef onbeschadigd, daar die zich aan de achterzijde bevindt. Negen deelnemers aan de reis ga ven de wens te kennen naar huis terug te gaan. Per trein zijn zij naar Nederland gereisd. De Euro pa Express heeft direct een ande re bus met twee chauffeurs naar Wenen gezonden. Leerlingen van de Ammanstichting liepen vandaag ondanks hei kille weer met rode kleuren over de velden van het sportcomplex Varkenoord aan de Buitendijk. De 187 leerlingetjes van de Dr. L. W. Hitdemtsseschool, de Dr. Hogeioindschool e« het Rudolf Mees Instituut hadden daar hun jaarlijkse sportdag. Voor de jon gens stonden er voetbal, hardlopen en verspringen op het pro gramma. De meisjes leefden zich uit in slagbal, vijf bal en ook zij konden kardlopen en verspringen. Voor de beste hardlopers en verspringers waren er wisselbekers die 's middags triomfantelijk mee naar school werden genomen. Van onze correspondent DEN HAAG Hoogovens beeft bevestigd belangstelling te koes teren voor de overname van de Haagse radiatoren fabriek Van I-Ieij.st, die vorige week uitstel van betaling heeft gevraagd. Er lopen onderhandelingen met meer bedrijven, maar de bewind voer ders weigeren hierover commen taar te geven. Dat behoeft niet le wijzen op een verminderde kans tot redding van de Van Heijst-fabrieken. Ver wacht wordt dat de besprekingen tegen het eind van de week defi nitief resultaat zullen hebben op geleverd. RIDDERKERK Niet minder dan zes uur was de Leidse chemi cus G. P. M. Léger met zijn /.weefvliegtuig in de lucht ge weest, toen hij boven Ridderkerk kwam. Hij zou door een navtga- .tiefout met kunnen terugkeren naar de vliegbasis Valkenburg, waar hij was opgestegen. Ook doorvliegen naar Teuge wat oui spronkelijk de bedoeling was, z.i er niet langer in. Dus een nood landing. Omstreeks 6 uur kwam hij gisteren „uit de lucht vallen op een veldje aan de Hogeweg, vlak naast de Rijksweg naar Rot terdam. Het vliegtuig was vrijwel onbeschadigd; de heer Léger ook. O ROTTERDAM De Hoogvlietse volkstuinvereniging Ons Belam opende zaterdagmorgen het zei. gebouwde clubhuis op het com plex op de Eiftplaat. „Na drie jaar worstelen niet bouwvergun ningen en tekeningen", zoals voorzitter A. Hoorn zei. Met de opening van het clubhuis ging ook het volkstuincomplex officieel van start. "Weliswaar „boert" Ons Belang al vanaf het voorjaar 1963 op de Eiftplaat, maar van een echte opening was het nog niet gekomen. Dr. J G. Bosma, voorzitter van de Raad van Lichamelijke Op voeding, was naar het prachtige complex tuinen gekomen om de ferenigingsvlag in top te hijsen. Ons belang is 22 jaar geleden op gericht. In 1963 verdreef Hoog vliet zijn volkstuinvereniging van de plaats aan de Aveling. De Eiftplaat werd het nieuwe do mein. De nuttuin maakte plaats voor de recreatieve volkstuin. Fraaie huisjes verrezen. 67 van de 136 tuinen hebben er nu één en binnenkort komen er weer vijf tien bij. Plannen bestaan ook. voor de bouw van een winkeltje, waar „alles voor de tuin" ver kocht zal worden. Gelukwensen en cadeaus waren er zaterdag van vele zijden. De heer E. L. G. Hoevenaar, 2e voor zitter van de Rotterdamse Bond, schonk een cadeau onder couvert, bestemd voor de aankleding van het nieuwe clubgebouw. De klok en het weerstation, die m het go- bouw een plaatsje hebben gevon den, bleken een geschenk van de leden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1