Nieuwlands jeugd geniet de balletlessen :a van der Lee van van Olgi Schiedamse jeugd op de schaats SCHIEDAM Nieuwe taak voor boerderij Land vreugd Dr. Van Tienen over maatschappelijk werk in het jaar 2000 Kethelse Gro nog steeds lijdensweg Geslaagd initiatief van nieuwe tvijkvereniging m SCHIEDAMS ALLERLEI Bouwplannen van de NV Bottelo Afscheid van deken Boelrijk Huisvrouwen naar Museum Boymans Vereniging De Belangen (75) gaat feest vieren Enquête in Schiedam-Noord Woningzoekenden nauwelijks minder in aantal Ijsbaan gaat vanavond open Het werk van de coördinatie commissie Burgerlijke stand Schiedam Hoek van Holland groeit gestadig Afscheid van ds. G. Biesbroek WAT WAAR WANNEER pagina Sch. KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 10 JANUARI 1968 BROERSVEST 3, TEL. 268091. Klachten bezorging. 18.30-19.30 uur Tel. 283828 Zaterdags 17.30—18.30 uur. De leerlingen van Olgu van der Lee volgen nauwlettend de bewegingen van haar benen en voeten en proberen de pasjes zelf uit te voeren. SCHIEDAM in de laatste jaren is er in Schiedam een sterk toenemende belangstelling voor ballet te constateren. Er is een balletschool, maar er bstaat ook bij verschillende verenigingen behoefte om te komen tot de oprichting van een balletklasje. Zo is de Wijkvereniging Nieuwland op 1 december begonnen met een klein groepje meisjes. In het maandorgaan van Het Singel kwartier werd onlangs ook gesproken over de eventuele oprich ting van een balletgroepje. Hier moet eerst nog de belangstelling worden afgetast, alvorens het bestuur definitieve stappen onder neemt. Het balletklasje van de Wijk vereniging Nieuwland is onderge bracht in het gebouw voor Chris telijke Sociale Belangen aan de Lange Haven. Iedere dinsdag avond komt hier een groepje meisjes om de eerste beginselen van het ballet onder de knie te krijgen. Dit klasje staat onder leidmg van Olga van der Lee, die de kinderen op de les instrueert, vijf kwartier achter elkaar. Vijf weken geleden is zij begonnen met zes meisjes. Langzaam maar zeker geven steeds meer kinde ren van hun belangstelling blijk. Zelf zit de 17j-arige Olga van der Lee al tien jaar in „het vak". Op haar zevende jaar ging zij reeds naar de Rotterdamse Ballet school in de Rochussenstraat. Gedurende één jaar heeft zij daar een vakopleiding overdag gevolgd. Eigen initiatief Olga heeft zelf het initiatief ge- nomen om te komen tot de op richting van dit balletgroepje bij de Wijkvereniging Nieuwland. Nadat zij uit het verenigingsblad] het een en ander had vernomen j over de activiteiten, ging zij met! één van de bestuursleden pralen,! met het resultaat dat zij met eenj balletklasje kon beginnen. Zelf zegt zij hierover: ,,ik doe het alleen als een soort hobby. Ook aan de kinderen kan ik mer ken dat zij het leuk vinden. Tot nu toe zijn ze allemaal teruggeko men. Tussen kerstmis en nieuw jaar heb ik een week geen les ge geven. De meisjes waren hier over enigszins teleurgesteld. Dat is toch wel een teken dat zij hel naar hun zin hebben". Klein groepje Doordat Olga nu nog met een klein groepje werkt, variëren haar leerlingen tijdens een en de- Schietweflslrijden MAASLAND De Schietvereni ging Maasland heeft onderlinge schietwedstrijden gehouden. De vijf hoogste schutters van de korpswedstrijd op basis van 50 punten waren: Fr. van Staaldui nen Wzn. 49, J. Hanemaaijer Jr. 48. 0. Simons 47 en A. J. v.d. Pol 46 punten. De vijf hoogste schutters van de vrije-baanwedstrijd waren: H. Korpel 30, J. Hanemaaijer Jr. 30, J J. van Buuren 30. Fr. van Staalduinen Wzn 29 en A. J. v.d. Pol 29 punten. Excursie tuinder? MAASLAND Morgen gaan de leden van de Maaslandse Tuin dersstudieclub op excursie. Men vertrekt om 1.30 uur vanaf de veiling en men gaat naar de kwekerij van de heer J. C. v.d. Hoeven. Westgaag 3. waar men de anthuriumcultuur en de rozen teelt gaat bekijken Hierna gaat men naar de Likkebaardshoeve koffie drinken, waar over een en ander wat zal worden nage praat^ De balletlessen worden door Olga van der Lee ook ritmisch begeleid. Zelf demonstreert zij de verschillende balletpasjes voor haar klasje. zelfde les nog erg in leeftijd. Zo gauw de balletklas te groot wordt gaat zij deze splitsen. Zij is van mening, dat dit niet al te lang zal duren, omdat steeds meer meis jes vragen of zij kunnen komen. Waarom vooral bij de jongere meisjes de belangstelling voor dit soort vrijetijdsbesteding steeds toeneemt, weet zij niet met ze kerheid te zeggen. Wel denkt zij dat de balletuitvoeringen via de televisie van invloed zijn. Ten dele schrijft zij deze belangstel ling toe aan het feit dat men door de oefeningen een betere houüin. krijgt. Balletpasjes Thans geeft zij nog uitsluitend klassiek ballet. Over een poosje gaat zij misschien ook beginnen met jazz. Op de eerste lessen is Olga begonnen met het leren van de eenvoudige balletpasjes-. Deze pasjes zoals o.a. de walspas, de polka-pas en de pas de bourrée, worden steeds weer op iedere les herhaald, totdat iedereen deze goed kent. Als begeleiding gebruikt zij een bandrecorder waarop zij zelf wat klassieke muziek heeft opgeno men. Voor iedere les maakt zij een programma van de te houden oefeningen. Overigens gaat Olga ook zelf met haar danslessen bij de Rotterdamse BalletschooL door. SCHIEDAM De NV Bottelo, de bottelarij voor diverse limona des aan de Van, Deventerstraat op de grens tussen Rotterdam en Schiedam, heeft bouwplannen. De onderneming is wat men noemt uit haar jasje gegroeid en wil de zaak wat ruimer gaan op zetten. Van de gemeente heeft zij toezegging gekregen voor een stuk grond aan de 's-G ravel and- se weg en tevens optie voor een ander stukje grond voor een eventuele uitbreiding in de ko mende jaren. De plannen voor de 's-Grave- landseweg zijn gereed, maar de opdracht is nog niet gegeven. Het gaat hierbij om een opper vlakte van 3000 vierkante meter. Bottelo dankt het ontwerp aan een bureau staalbouw, dat ver schillende firma's omvat en een eigen architect in dienst heeft. Diens plan zal nog dit jaar wor den verwezenlijkt, al kan daar voor nog geen juiste datum wor den genoemd. SCHIEDAM Zondag zal de scheidende deken van Schiedam F. P. J. Boelrijk met andere pastoors als mede-celebranten samen de mis vieren in de St. Liduinakerk aan de Nieuwe Ha ven. Deken Boelrijk treedt daar bij op als hoofdcelebrant. Deze dienst begint om 11 uur. 's Middags is er in de pastorie van deze kerk van 12-14 uur gele genheid om afscheid te nemen van deken Boelrijk die tot pas toor is benoemd van de H. Nico- laasparochie te Nieuwveen. Tij dens deze afscheidsreceptie zal namens het gehele dekenaat een geschenk worden aangeboden. SCHIEDAM. Een knetterende vonkenregen is vanmorgen om half vijf ontstaan op de Rotter- damsedijk door het breken van een draad van de bovenleiding van de tram. De politie zette de gevaarlijke plek af. Tussen half zes en zes uur werd de breuk her steld. Negen automobilisten zijn gis teren op de Horvalhweg bekeurd wegens overschrijding van de maximumsnelheid. Zij reden tussen 70 en 95 kilometer per uur. SCHIEDAM Heden heeft de afdeling Schiedam van de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen een rondleiding gehad in Museum Boymans-Van Beunin- gen ais eerste van een serie van zes rondleidingen in 1968. De da mes hebben geluisterd naar de uitleg van mevr. Noorlander bij een expositie van werken van de Nederlandse schilder Kees van Dongen. Deze rondleiding zal nog deze maand worden gevolgd door een herhaling. In februari houdt de afdeling een ledenvergadering, mede ter aan vulling van het bestuur. Mevr. M. de Jong-Hoogenboom is aan de beurt om af te treden en stelt zich niet herkiesbaar. Het be stuur stelt voor deze functie mevr. J. J. van Santen-Verschoor had gevroren zonder neerslag, kandidaat. Eventuele tegenkandi- was vni hard. SCHIEDAM Honderden schaatsliefhebbers hebben giste ren voor het eerst in dit seizoen de ijzers ondergebonden. Al vroeg in de avond liepen de jon gelui met de schaatsen omge bonden in de richting van de ijs banen. Vele schaatsen moesten nog uit het vet worden gehaald en vaak waren ze nog niet gesle pen, maar dat deerde de sportie ve lieden niet. Vooral was de jeugd te vinden op de ijsbaan van het tennispark Van Vliet, die dit jaar duizend vierkante meter groter is gewor den. Om half acht werd de baan gisteravond geopend. De belang stelling was bijzonder groot. Ook was dit het geval op de ijsbaan Spieringshoek van de heer J. v. d. Torre, waar meer dan duizend schaatsliefhebbers op de baan stonden. Lampjes en warme dranken hielden er bij de schaat sers de moed in. De ijsbaan, op het tennispark van Van Vliet is geopend van 10 tot 11.30 uur. van 13.30 tot 17 uur en van 19.30 tot 22.30 uur. De i jsbaan Spieringhoek heeft de volgende openingstijden: van 10 tot 12 uur van 34 tot 17 uur en van 19.30 tot 22.30 uur. O SCHIEDAM In de grote zaal van gebouw Irene houdt op zater dag 20 januari de vereniging De Belangen een feestelijke bij eenkomst ter viering van het het feit. dat deze vereniging 75 jaar geleden werd opgericht. De organisatie heeft in het leven van de Hervormde Gemeente een belangrijke rol gespeeld lot enkele jaren na de Tweede We reldoorlog. Daarna heeft ze zich beperkt tot de exploitatie van het zalencomplex van het gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. Met de kou viel het overigens nogal mee. De temperatuur was gisteravond op de baan on geveer zes graden beneden het nulpunt. De kwaliteit van het ijs was goed. Doordat er in de nacht van maandag op dinsdag was gespoten en het de gehele dag daten kunnen voor 26 januari bij de scretaresse worden voorgedra gen. schriftelijk en mede-onder tekend door minstens tien leden. Hedenavond lezing over Eskimocultuur SCHIEDAM In het Stedelijk Museum houdt de heer J. J, Buf- fart, directeur van het Museum voor Land- en Volkenkunde te Rotterdam, hedenavond een le zing over de Eskimo-cultuur in haar eenheid en haar verschei denheid, welke aanknoopt bij de tentoonstelling van het werk der zestien Canadese fotografen. De lezing wordt verlucht met Eski- mo-muziek en met een drietal films over het Eskimo-leven. Aanvang 8 uur, toegang vrij. HET EERSTE team van de Goudse schaakclub „Messema- ker" verloor thuis met 3Vï6V« van Shell uit Vlaardingen. Het tweede team herstelde zich van de nederlaag tegen Rotterdam 4 en won met 7J/s2Vs van Unile ver 2 in de competitie van de Rotterdamse Schaakbond. Winst boekten W. E. de Jong, J. M. Reiss, Joh. de Jong sr., J. Ha- zeibag, B. A. de Jong, W. v. d. Berg en H. v. d. Hee. SCHIEDAM Er is in Groen- ■rd een comité tot stichting van een wijkvereniging werkzaam. Een der eerste taken, die dit co mité de te vormen wijkvereni ging heeft toegedacht, is het tot nieuw leven brengen van de ou de boerderij Land vreugd, waar van de ruime prachtig gerestau reerde stal een tijdlang heeft dienst gedaan als noodkerk. Thans houdt er een padvinders vereniging haar vergaderingen, maar de resterende ruimte, o.a. een woonkeuken, kan worden ge bruikt voor gespreksgroepen en andere activiteiten. De beschik bare ruimte kan worden verdub beld als men er ook de zolder ruimte bii betrekt, maar ook dan nog is boerderij Landvreugd niet toereikend voor de behoeften aan vergaderruimte in Groen- oord. Om deze behoeften te peilen en bovendien te vernemen, welke andere wensen er in Groen oord leven, heeft het comité het ini tiatief genomen tot een soort en quête en aan de bevolking een reeks vragen voorgelegd. De ge- VLAARDINGEN In december is het aantel ingeschreven wo ningzoekenden nauwelijks veran derd: op 1 december waren het er 3.455 en op 31 december 3.449. Van dit aantal zochten 863 gega digden een woning, omdat zij te klein behuisd waren en 118 wil den een eind maken aan een sa menwoning. Verder waren er o.a. 15 „saneringsgevallen", 163 aan vragen wegens trouwplannen en 33 van mensen, die niet over woonruimte beschikten. Er ston den ook 70 echtparen ingeschre ven, die nog te jong waren om or de prioriteitslijst te kunnen wor den ingeschreven en in 81 geval len ging het om opzegging van het lopende huurcontract. Voor een nieuwe woning lieten zich 63* kandidaten inschrijven, die over voldoende woonruimte beschik ten: 326 waren te groot behuisd; 749 hadden een ongsecbikte wo ning en 399 woningzoekenden wa ren werknemers van elders. dachten van het comité gaan daarbij uit naar een verkenning van de kleine wensen, zoals speelveldjes voor jonge mensen boven de 16 jaar, maar ook naar b.v. de behoefte een ruimer ge meenschapshuis, waar iedereen in en uit kan lopen. Men is van oordeel, dat maar al te veel in de nieuwbouwwijken te zakelijk wordt gedacht. Om daarin verbetering te brengen een kwestie van lange adem acht men de stichting van een wijkvereniging een onmisbaar begin. VLAARDINGEN Vanavond om 8 uur gaat de sproei-ijsbaan op Tennispark Soenda open. In de afgelopen nacht zijn de ba nen weer ondergespoten. Wan neer de temperatuur overdag on der het vriespunt blijft, zullen de banen ook op de dag geopend zijn. Gisteravond was er op de twee ijsbanen in Schiedam volop ijs- pret. De meeste schaatsers ston den in het begin nog wel wat on wennig op de ijzersmaar na een paar rondjes hadden ze de slag alweer te pakken. SCHIEDAM Rond het jaar 2000 zullen, de groep ouden, de technische ontluikkeling en de dienstensector in het bedrijfsle ven enorm zijn toegenomen. Er al per u;eek gemiddeld 38 a 39 uur worden gewerkt. Dit zijn enkele van de, wat dr. A. J. M. van Tienen uit Den Haag gister avond in de geheel gevulde zaal van Irene positieve punten" noemde. De heer Van Tienen sprak over het onderwerp ,,Hoe ziet het culturele en maatschap pelijke werk er omstreeks het jaar 2000 tut?" Volgens de heer Van Tienen zal de urbanisatie een nog grotere omvang krijgen; de steden zul len zo sterk uitdijen, dat men uren zal moeten rijden voor men een stukje groen ziet. Op een an der vlak ligt dat onze maatschap pelijke normen sterk zullen ver anderen. Het grote probleem is: hoe moet men nu het cultureel en maat schappelijk werk plannen voor een wereld, die aan dergelijke veranderingen onderhevig is. Een der eerste opgaven is, volgens dr. Van Tienen, dat men de mensen wegwijs maakt en ver trouwd maakte met de gedachte, bij moeilijkheden advies te vra gen van een maatschappelijk werker. Dit wegwijs maken is de taak van een sociaal raads man op wijkniveau. Ook het cul turele werk zal zich afspelen in de wijkcentra. Met de culturele dienstverlening ligt het veel moeilijker, omdat wij nog leven in een produktie- maatschhppij. Verwacht mag worden dat die economische oriëntatie zal omslaan in groeien de belangstelling voor muziek, to neel, mode, kookkunst en andere hobby's, misschien 2eifs in een nieuw soort romantiek op het ge bied van onschadelijkeb ewust- SCHIEDAMDe Groeneweg in voormalig Kethel heeft gister middag zijn slechte reputatie ge demonstreerd aan een auto van de gemeentelijke reinigings dienst. De weg was zc glad ge worden door de barre weersom standigheden, dat een bewoner de dienst had opgebeld met het ver zoek ook eens aan deze weg te denken, die doorgaans niet aan de beurt komt. De reinigingsdienst verscheen met een pekelwagen, maar on derging het lot, dat reeds vele wagens, die deze weg wel moeten gebruiken, hebben ondergaan. De wagen gleed de sloot in! Met een paar takelwagens is het voertuig jweer op de weg getild. Er deden ■zich geen persoonlijke ongeluk- 'ker. voor. En nu hoper, de bewoners, dat dit ongelukje de gemeente nog eens nadrukkelijk opmerkzaam zal maken op de deplorabele toe stand van deze weg en dat er iets aan zal worden gedaan. Want al is het een doodlopende weg, er zijn zowel boerderijen als tuinde rijen aan gelegen, zodat er toch altijd verkeer is, dat van deze verbinding gebruik moet maken De weg is zo smal en de sloten er naast zijn zo breed, dat het ver keer zelfs in de zomer niet zonder gevaar van de weg gebruik kan maken. Meermalen moet men, bii het ontmoeten van een tegen ligger, terugkeren naar een bre der gedeelte om het elkaar pas seren mogelijk te maken. Eij het leggen van gasbuizen in deze weg is meermalen gebleken, dat de weg absoluut niet voldoet aan minimumeisen: trailers en materiaal kwamen herhaaldelijk in de sloot terecht. En soms ging daarbij een weggedeelte even eens te water. Men moest er dan snel bij zijn met het lichten van de te water geraakte wagen: anders was hij te diep in de veen- bodem gezakt om redding nog mogelijk te maken. zijnsverruimende middelen. Hob by's vragen wellichto m nieuwe ruimtelijke voorzieningen bui tenshuis, wat dienstencentra op wijkniveau doet verwachten. Hoe men aan geld voor deze nieuwe voorzieningen moet ko men, is zelfs voor dr. Van Tienen een open vraag. De regering trekt er 800 miljoen per jaar voor uit. Vermoedelijk zullen nieuwe belastingen nodig zijn. Een vereiste is ook, volgens de heer Van Tienen, dat de organi saties op maatschappelijk werk tot coördinatie komen en één lijn gaan trekken. De behoefte aan gebouwen kan misschien worden opgevangen door met de behoef te aan recreatie-ruimte rekening te houden bij de bouw van scho len en kerken. Deze tendens is nu al aanwezig. SCHIEDAM De gemeente heeft, zo deelde de heer L. Pij pers, ambtenaar van de Dienst voor Sociale Zaken, ter inleiding ran de lezing over het jaar 2000 mee, voor deze avond allen uit genodigddie bij het maatschap pelijk werk betrokken zijn, t.w. bestuurders van bejaardentehui zen, kruisverenigingen, instellin gen voor gezinszorg, organisa ties voor kinderuitzendingdiako- nieën van kerkgenootschappen, het Leger des Hei Is, het Rode Kruis, de St. Vincentius-vereni- ging, de pastorale raden, de kin derbescherming en de Schiedam se Gemeenschap. Er volgen meer van deze avonden. Zij worden ge organiseerd door de coördinatie commissie Deze com missie bou?üt voort aan het initiatief van de heer Oost- lander, voormalig directeur So ciale Zaken, en het werk van idens opvolger, de heer Roelof sen. Thans is besloten tot een nieuwe aanpak, die rekening houdt met de vele nieuwe tenden- en die zich sedertdien hebben voorgedaan. Na de uiteenzettin gen van de heer Van Tienen volgde er dinsdagavond een inte ressante discussie over de moge lijkheden tot nauwere samenwer king. GEBOREN: Richard, zv C. H. Kok en L. M. Scheepmaker; Ciska D., dv H. Rippen en J. H Boogaard. OVERLEDEN: G. van Ingen. 95 jr.w ed. G. de Kleer; C. P. Vink, 75 jr: A. Kouwenhoven, 83 jaar; H. J. van Platerink, 74 ir: I. B. L. Verdoes, 73 jr,t echtg. C. J. Bruinhout; C- Pasztjerik, 75 jr., echtg. C. Hendriks; H. H J Heinsbroek, 77 jr, wed. J. A, van Lint; J. J. Meeder, 93 jr. HOEK VAN HOLLAND De voorzitter van de Hoekse Wijk raad, do heer L-. van der Houwen, heeft dinsdagavond een nieuw jaarsrede gehouden, waarin hij opsomde, dat het inwonertal is 1 gestegen van 6329 op 1 januari 1967 tot 6685 op 1 januari 1968. Er is derhalve een gestadige groei. In het afgelopen jaar zijn 31 eigen woningen gereed gekomen, terwijl 39 woningwetwoningen en 12 bej'aardenwoningen konden worden betrokken. Thans zijn nog 62 eigen woningen in uitvoe ring. terwijl tevens de eerste hand wordt gelegd aan een con tingent van 57 woningwetwonin gen. Het vreemdelingenverkeer heeft zich in gunstige zin ontwikkeld, vooral ook dankzij het mooie weer in juli en augustus. De 930 kampeerhuisjes waren regelma tig bezet. Het aantal overnach tingen op de camping kwam tot 99.000, terwijl het strandbezoek kon worden geschat op omstreeks een miljoen mensen. Op verkeersgebied zijn weinig vorderingen gemaakt. De verbe tering van do Harwich wee laat nog steeds op zich wachten en ook de verbetering van enkele andere wegen is nog niet gereali seerd. Voor het parkeren van vrachtauto's in de dorpskom zijn overheidsmaatregelen in voor bereiding. VLAARDINGEN Ds. G. Bies broek neemt zondagmiddag in de Nieuwe Kerk afscheid vnn de her vormde gemeente van VI a ar din gen. De week daarop zal hij, na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door ds. A. Kool uit Utrecht, intrede doen als predi kant van de hervormde gemeen te van Oudewater. Hij is daar be roepen in de vakature van ds. J. Zwijnenbere. WOENSDAG 10 JANUARI CHR. SOC. BELANGEN': 20 uur: Atg. Fotoclub Schiedam, jaarvergadering. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur; S B.L.O., sektie turnen verg. ITEDELIJK MUSEUM, 8 uur lezing Eskimo-cultuur door directeur Museum Land- en volkenkunde, de heer J. J. uuffort. DONDERDAG II JANUARI CHR. SOC. BELANGEN. 20 uur Rhe- torica, spreken in het Openbaar. IRENE: 14 uur, Ned Ver. van Huls- ouwen, b'jcenkonvït. MUSIS SACRUM: 20 uur, S.G. toneel- edstuid, Uble Dulci met „Een vrouw moest verdwijnen". VRIJDAG J2 JANUARI CHR. SOC. BELANGEN. 20 uur SBLO, bestuursv crgadei mg. ZATERDAG 13 JANUARI ARCADE 20 uur. Green's R B Society, CHR. SOC BELANGEN, 20 uur MotOf- •ossclub Schiedam, feestavond. IRENE, 20 uur, Gruno. nieuw J aarsbij- •enkomst. OPSTA NDING5KERK, 20 uur Fanlque, fa na vond. RANK, 20 uur Prema. the Untied. ANNAZUSTERSTRAAT 49, 20 uur Druiventros, dansavond, ZONDAG 14 JANUARI ARCADE, 20 uur Instuif. MUSIS SACRUM 20 uur BRB'67. IJSBANEN: VAN VLIET: 's morgens van 10.00 tot 11.30 uur, middags van 13.30 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.30 tot 22 30 uur. SPIFRINCSHOEK: 's morgen<> van 10 00 tot 12 00 uur, 's middags van H do tot I7.oo uur en 's avonds van 19 30 tot 22 30 uur. Deze tijden gelden uiteraard alleen indien de kwaliteit van het ijs de opening van de baan toelaat BIOSCOPEN PASSAGE THEATER: Weekfjim de .anortnen van Navarone 2 en 8 uur, zondags 4.15 cn 8 uur: matinee woens dag en zondag 2 uur: Watt en half Watt TENTO ON STELLING EN STEDELIJK MUSEUM: tot 15 Jan.: Kersttentoonst. Otto Verhagen, schil derijen en tekeningen Eigen aan winsten 1987 en werk van de kunst- klassen. Focus 16. Canadese fototent. GALERIE „ENTREPOT": tot 31 Jan.: Leen der t Stokman, tlnosnedes. GALERIE DE GRAAFF: tot 31 Jan.: Peter NJJhuys, schilderijen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2