SCHIEDAM Dordrechts Cultuurnota leidde tot installatie van een culturele Raad Enquete naar schade Schiedam na Shell-ontploffiiig? Donderdag 1 februari een „Heksenketel*" in Gebouw De Rank Fiesta Gitana in het Passage Theater werd een gebeurtenis Ruimere taak dan onze Schiedamse Gemeenschap VLAARDINGS ALLERLEI Schiedamse muziekleven beschikt over verplaatsbare muziektent Tafeltennissers wacht belangrijke strijd f! Jl lil Gediplomeerd Tei. 265820 oefciimeester Succes voor Eigen activiteit WAT WAAR WANNEER? Taak SG verruimen Ds. K. W. Dercksen met emeritaat Burgerlijke stand Schiedam I microkorfbal Voikskredietbank zag omzet in 1967 dalen Burgerlijke stand Maasland Jonge kunstenaars in Sliedrecht Maasland groeit Successen voor de volleybalspelers pagina SdL_ ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 25 JANUARI I?fl> BROEKSVEST 3, TEL, 268091. Klachten bezorging. 18.30—19.30 uur. Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHIEDAM De strijdvraag, waarvoor de commissie tot opstelling van de cultuurnota onvermijdelijk zal komen te staan, is deze: Moet Schiedam een culturele raad krijgen of voortgaan met het huidige systeem, waarbij de Schiedamse Gemeenschap de taak van culturele raad vervult, d.w.z. niet alleen beherend en overkoepelend werkt, maar dyna misch en stimulerend optreedt en nieuwe initiatieven neemt. In Dordrecht, waar men geen Dordtse Gemeenschap heeft, is dezer dagen, om precies te zijn op maandag 22 januari, een cul turele raad geïnstalleerd. Bij de installatie verklaarde de burge meester mr.. J. J. van der Leè, dat de instelling van de raad uiting gaf aan de wens van het stadsbestuur om een actief cul tuurbeleid te voeren. „Van uw inspiratie en activiteit gaat het nu voor een groot deel afhangen", zo richtte hij zich tot de voorzitter van de raad, de heer F. Neef, welke gestalte het cultuurbeleid van Dordrecht zal aannemen". Men is in Dordrecht tot de vor ming van deze raad overgegaan op grond van de aanwijzingen die de adviescommissie cultuur beleid onlangs in een aantal rap porten heeft neergelegd. De heer De la Marre. chef culturele za ken ten stadhuize, die bij de op stelling van deze rapporten be trokken is geweest, gaf ons een uiteenzetting van de taak van de raad. die overigens zijn eigenlij ke werk nog moet beginnen, Dordrecht heeft het in menig op- zich gemakkelijker dan Schie dam het behoeft niet in zo ster ke mate rekening te houden met de nabijheid van de stad Rotter dam. Het kan nog een eigen acti viteit ontwikkelen. Het kan zich zelf nog zien als een zelfstandig cultureel centrum- In de eerste plaats, zo begrepen wij. heeft de Dordtse Culturele Raad ge daan, wat de Schiedamse Gemeen schap heeft gedaan: gezorgd voor de Coördinatie van alle culturele verenigingen en instellingen, die de stad telt. De raad formeert 2ich ook daar als een orgaan van menwerking en overleg, een overkoepelende organisatie voor alle stromingen, die de mo gelijkheid zal krijgen om via de DONDERDAG 25 JANUARI OpstaivDUNGSKERK: 20 uur: Bijeen komst In het kader v. d, internat, u-eek v. gebed voor de eenheid v. d. christenen. STADSGEHOORZAAL. <VL.Ï: 20 Ulir: NCRV afcl. Schied&ro-Vlaardinsen. ont spanningsavond. WIJKCENTRUM 20 uur: AD OP vergadering. VRIJDAG JANUARI CKR. SOC. BEL.: 8 uur: öec. bespre king ds. Le Coq en kapelaan Veth. Itusis sacrum: 8 uur: personeels- avond N.V. Gebr. Vincent. ARCADE: 7.30 tot 10 uur n.m.: Kana- netentoonstellng federatie Vlaardingen. ZATERDAG 27 JANUARI ARCADE: goh. dag: Fed. V'laardingen, kanarictentooiiBtelli ng. ARCADE: 20 uur: Creen, Free en Amen Corner (Eng.) AVla STED. tras.: 20.15 uur; Ver. Vrienden. Residentie Strijktrio. AXNAZUSTERSTR. 49: 20 uur: Ue Druiventros, dansavond. CIIR, SOC. BEL. 20 uur: Ver. Keihel- W'eg, vergadering. IRENE: 2fl uur: Cefa-film: Rij jij of Tij ik? MUSIS SACRUM: 20 uur: Pers. Ver. ROMI, feestavond. DE RANK: 20 uur: Prema: That's It. WIJKCENTRUM N.: 20 uur: Watersport- ver. ..De Schïe", feestavond. ZONDAG 28 JANUARI ARCADE: 20 uur: R.K. ïnstuit MAANDAG 29 JANUARi STED. CYMN.: Hugo de Grootstraat 6: uur: n.nv voorlichtingsavond voor ouders, evt. leerlingen. BIOSCOPEN passage theater: weekfiim afijn Prinses, 2 en 6.15 u., zat. 2, 7 en S.13 u., tond. 4.15 en 9.J5 uur. Matinee zo. cn wo., 2 uur: 30 Jaren Vrolijkheid a,L Tk\ 11 kj NUT ELLIN GEN: STEDELIJK MUSEUM: tot 12 lebr.: Sloveense erafiek. JiAl.KRif; „KNTRk-POT": tot SI 1*H.J Lnosnedes van Leendert Stokman. galerie uk graaff: tot n ?an.i p<ter Ktjhujs, schilderijen. Galerie punt VIER: Fer Hakkaart. ^nü'Jerijen, tekeningen en etsen tot februari. gemeente invloed'uit te oefenen op het gehele cultuerele leven. Maar behalve als overkoepelend orgaan wij de Culturele Raad sterk stimulerend werken en met nieuwe initiatieven komen. Daarbij ;stelt men een viertal algemene punten als prioriteits- p roblemen voorop, t.w. 1 De culturele vorming van jeugd en volwassenen. 2 de volksontwikke ling, 3 de kunstbeoefening door kunstenaars en amateurs en 4 stadsverfraaitog. Een vijfde punt is dan: aandacht voor goede programma's van culturele evenementen en voor de voorlichting dienaangaande, een zesde punt is: aandacht voor Dordrecht als centrum ook op cultureel terrein. Onder punt drie ressorteert nog aandacht voor de plaatselijke kunstenaars en hun voorziening met atelierruimte e.d., alsmede culturele accommodatie in de stad en de buitenwijken. Binnenkort krijgen wij nog ge legenheid dieper op de rapporten van,-de adviescommissie in te gaan. Thans zouden wij alleen willen vaststellen, dat de Cul turele raad in Dordrecht zich een iets ruimere taak voor ogen stelt, dan de Schiedamse Ge meenschap hier vervult- In het verleden en ook thans nog heeft echter ook de Schiedamse Ge meenschap zeer veel waardevol le initiatieven ontwikkeld. De tendens bestaat om in Schie dam geen Culturele Raad te vor men, maar de taak van de Schie damse Gemeenschap waar nodig te verruimen. Revolutionaire lijnen zal men daarbij niet kun nen volgen; de rapporteur van de commissie cultuurnota is im mers tegelijk een leidende figuur bij de Schiedamse Gemeenschap. Dat brengt het gevaar mee, dal. de cultuurnota, ondanks de hete rogene samenstelling ven de com missie die met de uitwerking is belast, weinig nieuwe elemen ten zal bevatten. Wij zouden het daarom op prijs stellen, als aan de discussies die thans bin nenskamers worden gevoerd meer ruchtbaarheid zou worden gegeven, zodat ook uit de burge rij nieuwe gedachten en sugges ties naar voren kunnen komen. MAASSLUIS - Wegens het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd heeft de classis Schie dam van de Gereformeerde Ker ken in Nederland met ingang van 1 februari emeritaat verleend aan ds. K. W. Dercksen. predi kant van de Gereformeerde Kerk van Maassluis. Ds. Dercksen zal ïondag 28 janua ri in de Immanuëlkerk in de Lan ge Boonestraat zijn ambtsbedie ning als dienstdoend predikant in de Gereformeerde Kerken in Ne derland neerleggen en afscheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Maassluis, welke hij ruim zesentwintig jaar heeft ge diend..Na zijn emeritaat blijft ds. Dercksen te Maassluis wonen en het ligt niet in zijn bedoeling om nog ergens hulpdiensten te gaan verrichten. Geboren: Saskia d.v. J. Lagen dijk en G. C. Kuijper, Adrian a M d.v. M. F. A. Koevermans en B. W. T. Scholte, Jan P z.v. J. Zwamhorn en M. A. Verlinde, Mi randa P. M. d.v. E. W. M- Jans sen en G. Spithoven, Magdalena J d. v. C. M. J. Volïebregt en A. M. C. Vermeulen, René A z.v. C. J. Blom en C. G. Claij, Ayes- ta A. M, dv W. A- Ouwcrkerk en E. A. C. M. van der Horst. Overleden: C. liaspels 86 jr. in i SCHIEDAM tiaans, lid van de gemeente raad voor de PvdA, beeft aan het college van B. en W. de volgende schriftelijke vragen gesteld: De heer J. Bas- werking met de Shell te doen {houden, opdat eventuele aan spraken op vergoeding van scha lde. welke niet door eigen as sur an- tie wordt gedekt, vastgesteld en daarmede veilig gesteld kunnen worden? VLAARDINGEN De jeugdso- ciëteit CSLD geeft zaterdagavond een „sokkenbal" met verkiezing van de „grootste held op sokken" en uitreiking van de ..eresok". De muziek is van de rhythm- bluesgroep United, gevormd uit de voormalige Black Specs. De kaartverkoop begint om half acht. Zondagavond, acht uur, dis cobal. De filmcommissie van Liefde en Vrede, de Fico, geeft zaterdag twee jeugdfilmvoorstellingen in Triangel, waar om half elf en om half twee „The big circus" wordt gedraaid. Om half zeven wordt „Botany Bay" vertoond en om kwart voor negen „Mor gen zie ik je weer." De collectanten van de plaatse lijke afdeling van „De Macht van het kleine", de landelijke organi satie tot steun aan het werk van de Christelijke Vereniging voor de Verpleging van Lijders aan Epilepsie, hebben in het vierde kwartaal van 1967 een mooi be drag opgehaald voor deze orga nisatie. Aan contributie werd door de vijftig medewerkenden een bedrag van f 810.86 bijeenge bracht, terwijl zij daarnaast aan kerstgaven het prachtige be drag, van f 1.743,12 inden. Op 20 februari komt wijkvereiüging Groenoord tot stand SCHIEDAM Het actiecomité lot oprichting van een wijkver- eniging in Groenoord heeft op zijn enquête van zaterdag 125 gunstige positieve reacties gekre gen. Zesendertig personen stel den 2ich meteen beschikbaar voor functies in het bestuur der te stichten verenigingen. Hiermee is dus wet zeker dat de ivijkvcreniging Groenoord van de grond kan komen en een func tie kan krijgen bij de pogingen om deze nieuwe wijk leefbaar te maken en de bewoners met el kaar in contact te brengen. Het comité dal de actie tot dus ver voert, heeft besloten om op dinsdag 20 februari tot oprich ting van de wijk vereniging over te gaan. Een openbare bijeen komst tot dat rlocl zal worden be legd en naar verwachting zal men tegelijkertijd bestuur, regle menten en statuten ter goedkeu ring aan de leden kunnen voor leggen. lv7M POULUS SCHIEDAM De oud-SVV-spe- ler Wim Poulus heeft het C-diplo- raa behaald van de KNVB. het geen betekent, dat hij als trainer mag fungeren van clubs tot en met de tweede klas van de natio nale bond. Toen hij reeds het D- diploma bezat heeft hij drie jaar lang de Schiedamse Boys ge traind, waarna hij overging naar Wilton Fijenoord-, dat onder zijn leiding weer de eerste klas van de afdeling Rotterdam wist te be reiken. Poulus is voornemens verder te gaan leren voor het B-diploma, waardoor hij de bevoegdheid kan verwerven als nefenmeester op te treden tot en met de twee de divisie van het betaalde voet bal. Ook kan men met dat diplo ma optreden als assistent bij een eerste- of ere-divisie ploeg. 1. Is het B. en W. bekend, dat, zij het in veel geringer mate dan in andere gemeenten, in Schie dam glas- en wellicht ook andere schade is geleden als gevolg van de ontploffing op het terrein van de Shell? 2. Is het B. en W. bekend, dat bet Rotterdamse gemeentebe stuur het nuttig heeft geoordeeld een schade-enquête in samen- 3. Bestaat er naar het oordeel .n B. en aanleiding tot het doen houden van een soortgelii- ke enquête in Schiedam en zo neen, waarom niet? Vanavond samenkomst in Opstandingskerk SCHIEDAM Vanavond om Z uur houdt de plaatselijke oecume nische raad van kerken in het ka der van de internationale week van gebed voor de eenheid der christenen een samenkomst in de Opstandingskerk. In deze samenkomst zullen voor gaan ds- H. J. Groenewegen, hervormd predikant, pastoor dr. E. J. M. Robben O.P. en ds. K. H. schuring, gereformeerd pre dikant SCHIEDAM Er komt donder dag 1 februari in Gebouw De Rank een „Heksenketel" zo deelt men ons mede. Het is de langverbeide bazaar ten behoeve van do restauratie van de Oude Kerk in Kethel, waaraan vele Kethelaren. hun laatste stukje antiek hebben afgestaan. Behalve die oudheden, die na tuurlijk op de openingsavond meteen al zullen worden ver kocht, komt er ook allerlei nieuw en heel veel aantrekkelijks voor kinderen. Er komen een rad van avontuur, een kinderrad, een grabbelton of grab bel automaat, een schiettent en een gelegen heid voor balwerpen en sjoelen. Er kunnen prachtige prijzen worden, gewonnen en als troost prijs kan men er een warme worst kopen. Burgemeester Roelfsema zal donderdag om half acht het ope ningswoord spreken, dat do Hek senketel op gang brengt. Het duurt van half acht tot elf uur en op vrijdag eveneens tot elf uur. Zaterdagmiddag is dn ba zaar open van twee uur tot elf. Deze week worden in Nieuw!and, Kethei en Groenoord kranten huis-aan-huis bezorgd, met een waardebon, waarop men zijn naam moet schrijven en die men daarna in een melkbus in De Rank kan deponeren. Dat geeft een kans op een horloge. Intussen schiet het restauratie werk aan de oude Dorpskerk prachtig op. Het plan bestaat om er reeds met Pasen weer in te kerken. Maar dan zal men heel hard moeten werken. Wat het bijeenbrengen van de benodigde fondsen betreft, komen er na de ze bazaar nog een autorally en een voetbalwedstrijd en binnen kort nog een bingo-avond eind februari, waarbij men prijzen kan winnen, en tegelijkertijd zijn steentje voor het herstel van de Dorpskerk kan bijdragen. VLAARDINGEN De gemeen telijke Volkskredietbank heeft In 1967 een kleiner aant3l kredieten verstrekt dan het jaar daarvoor en ook het totaal verstrekte be drag was lager. Die teruggang jeldt evenzeer voor het aantal en net bedrag der terugbetalingen. In 19G7 werden in totaal 1196 le ningen verstrekt tot een totaal van f 1.071.'740; in 1966 waren dat 1378 leningen met een totaal van f 1.130.760. De terugbetaling geschiedde het afgelopen jaar in 21.402 termij nen, die samen f 1.154.478 bedroe gen terwijl 1966 met 25.098 ter mijnen tot f 1.237.340 kwam. In 1967 was een lening gemiddeld 896 groot en in 1966 bijna 857; een stijging dus in het bedrag, dat gemiddeld als krediet wordt gevraagd. Als gevolg daarvan la ten de terugbetalingen een zelfde beeld zien: in 1967 werd per ter mijn gemiddeld f 54 terugbetaald tegen f 49 in 1966. DORDRECHT De strijd om het schaakkampioenschap van Dordrecht is begonnen met de partijen tussen de rivalen Or- baan-Van Donk en Hoogendoom- De Regt. Na een rustige begin fase kwam Orbaan in tijdnood. Hij bood zijn tegenstander remi se aan, wat geaccepteerd werd. De partij tussen Hoogendoorn en De Regt werd ha enkele wilde schermutselingen afgebroken. De winstkansen voor de met wit spe lende Hoogendoorn lijken het grootst te zijn. SCHIEDAM In de Rotterdam- =e Energiehai heeft Schiedam op- nieuw een overwinning In de mi- Icro-korfba"!competitie behaald. iDeze keer was het Trekvogels 2, jeen ploeg met een niet geringe reputatie, die aan de zwart-rode {zegekar werd gebonden. j Aanvankelijk zag het er naar uit, i dat de Schiedammers het zwaar zouden krijgen. De „vogels" de- j m on «U-eerden een duidelijk over wicht waarbij de schade geluk kig tot een 1-ö achterstand werd beperkt. Gaandeweg ontworstel de de Schiedamse pioeg zich aan de veldmeerderheid van de tegen stander, waarbij Ger Overkieëft de partijen in evenwicht bracht. Toch zou Trekvogels voor rust nog naar 2i uitlopen. Kort na het begin van de tweede helft demonstreerde mevrouw Josen als eerste de Schiedamse wil tot uiterst verzet (2—2). Dit doelpunt bracht de nodige rust in de Schiedamse gelederen en men hervond de combinatietechniek, die tot dat moment ver te zoeken was. Vanaf dat moment was er een duidelijk Schiedams overwicht. Chris Niehot met een prachtige doorloopbal en opnieuw Ger Overkleeft zorgden voor een dui delijke voorsprong (2—4), De te genstanders probeerden kramp achtig tot tegenpunten te komen, vooral met verre afstandsscho ten, maar lakonïek afvangen en verdedigen bracht de wedstrijd via Piet Nab uiteindelijk in Schiedamse handen: 25. Jammer was alleen, dat kort voor tijd H. Vredebregt met een blessure het veld moest verlaten, een domper op de Schiedamse overwinningsvreugde. MAASLAND Geboren: Marti» nus Johannes, zoon van A. Sluijter en A. J. van Buuren. Nieuw Huis ter Lucht 6, Desirée Bernadina Theresia. dochter van W- G. Th. Bekker en van Th. C. Pouwels, Kerklaan 3, Ondertrouwd: B. M. Boers 27 jaar en K. Jordaan 21 jaar. Overleden: A. van Vliet, wedu we van P. Vreugdenhil, 78 jaar. Burgemeester v.d. Lelykade 17. SCHIEDAM „De Schiedamse Gemeenschap heeft aan de afde ling Muziek een verplaatsbare muziektent geschonken. In het voorjaar zullen de Schiedamse muziekverenigingen de tent in gebruik nemen". Dit zegt de pen ningmeester van de afdeling, de heer J. H. H. van Krogten. Niet alleen de fanfarekorpsen zullen er gebruik van kunnen maken, maar ook de kleine verenigingen: de accordeonvereniging, de zang verenigingen, alleen of gezamen lijk. In Schiedam zal zich op deze manier een nieuwe concert-tradi tie kunnen ontwikkelen. Het is nu eenmaal zo, aldus de heer Van Krogten, dat de muziek verenigingen niet meer kunnen verwachten met een concert op het Plantage-podium publiek naar het centrum te zullen trekken. De muziekkorpsen moeten erop uit, naar het publiek toe. De muziektent is al jaren een wens droom van ons geweest. „Om onze aktiviteit" de heer Van Krogten is bestuurslid van OBK „naar buiten te brengen en de bevolking te laten luisteren is hel nodig, dat wij hier en daar een tent kunnen neerzetten om te kunnen zitten. We hadden veel succes met concerten in het Bea trix-park. Maar het was een ha chelijke onderneming. We zaten gewoon op het grasveld. De stoel poten zakten in de modder. Tel kens moest er een ophouden om de stoel uit de modder te trekken Bovendien liepen de kinderen tussen de muzikanten door. Ze stootten soms de muziek om. Als die muziektent in gebruik is, zal dat allemaal verleden tijd zijn". iSLIEDRECHT Volgende week Ivrijdag opent wethouder L. de Groot van Culturele Zaken een nieuwe SSG-tentoonstelling in het pand Stationsweg 4 in Sliedrecht. Twee jonge kunstenaars, de A2- blaFserdnminer Guido de Waart en de Rotterdammer Ernst Kerstin exposeren schilderijen, grafisch werk en plasticken. In het kader van de kleinere ex posities is tot en met 23 februari in de leeszaal van de openbare bibliotheek (gevestigd in de Hen ri Dunantschool, Oranjestraat 14) werk te bezichtigen van de Delft- se kunstenares Isabel van Selms. Tijdens haar studie heeft zij zich peciaal toegelegd op monumen tale vormgeving, gobel techniek en wandkleden, waarvan er op de expositie twee zijn te zien. Verder exposeert ze met aqua rellen. De tentoonstelling is ge opend dinsdag van 19.30-12.30 uur, woensdag en vrijdag van 1417 cn van 18—21 uur. MAASLAND Het aantal inwo ners van de gemeente Maasland bedroeg op J januari 1967 2414 mannen en 2389 vrouwen of 4803 personen. Per 1 januari 1968 waren dit 2513 mannen en 2487 vrouwen of 5005 personen. Een vermeerdering van 202 personen. SCHIEDAM Het eerste dames- zestal van de Schiedamse Vol- leybal Club heeft de kortste wed strijd van het seizoen gespeeld. K. V- C. uit Katwijk kwam op be zoek en dit uitermate 2wakke team werd in 27 minuten van het veld gespeeld: 30 na de setstanden 152, 151, 154. Heren 1 was vrij en daarom was alle aandacht gericht op het tweede herenteam, dat nog steeds verwikkeld is in de strijd om de bovenste plaats. Tegen 2.V.C. in Rotterdam wonnen de Schiedammers met 3—1» echter onder protest van Z.V.C., dat het met een scheidsrechterlijke be slissing niet eens was. SCHIEDAM Het bestuur van de Algemene Schiedamse Kunst kring Cultura heeft met de avond 'iet Passage Theater weer pre cies in de roos geschoten. Fies ta Gitana trok woensdagavond een nagenoeg volle zaal en er heers le een vrolijke stemming aan heide kanten van het doek, want het leek erop of alle Spaan- van La Gitanilla en El Moro, van 'Antonio el de Valdepenas, Anto- 'nia van Triana en het stukje ko- iraal van Se villa. We /.ouden ze i weldra in de wervelende vaart ivan hun dans heel wat beter Je- iren kennen. Van bijzondere betekenis voor deze genoegelijke avond was: de 'gastarbeiders"uit wïjdVomtrèk kleurigheid van dc flamenco-ju r- ,j^en j^un veip S(rokent maar •vooral hel strakke ritme der Tel le hartstochtelijke bewegingen- jnaar het Passage Theater waren gekomen, inclusief hun kinderen. voorzover hier aanwezig Achter uit de zaal en van het balkon, waar zich klaarblijkelijk het Spaanse element had gecon centreerd, klonken de hele avond de aanmoedigende Spaanse kre ten en de galante opmerkingen, die in Spanje traditie zijn, en de danseressen op het podium lie ten weten dat zii deze hoorden en waardeerden. Sommige mo menten leek het zelfs, dat er sterk op de Spaanse hoek achter in de zaal werd gespeeld. Zigeun er feest De heer Da Silva opende het Zi- geunerfeesl met een toespraak, waarin hij alle leden van het en semble voorstelde met naam en toenaam. Zo hoorden wij dan SCHIEDAM Voor zaterdag staan voor de drie landelijke ta- feltennisteams. t.w. Service. NO AD 1 en 2, weer belangrijke duels op het programma. Service, dat uit zijn twee wed strijden pas één puntje heeft ge haald, speelt zaterdag in de Beurs om vijf uur te een Never- Des pair dat Uit zijn twee wed strijden de volle winst heeft Ge haald. Service zal dus deze wed strijd moeten winnen, wil het de kans behouden nog een woordje mee te spreken in de strijd om de leiding, die mogelijkheden biedt om de ereklasse te betreden. NO AD 2 gaat naar Ut re dn en zal daar de degen:; moeten krui sen met Wilskracht en voor de NO AD-re serves is het zaak dat er minstens een puntje mee naar jmoedigingen Schiedam komt. Van do drie landelijke vertegenwoordigers in de competitie is NOAD 2 het eni ge team. dat tegen degradatie moet strijden, voor het behoud van het overgangsklasseschap Onder cle mannen onderscheidde jzich Curro Velez door de viriele .kracht van zijn expressieve (houdingen, zijn handen als flit- isende schichten in telkens ande- |re indringende standen en bcwe- gingen. Zangeres Te bewonderen viel ook dc enor me ademtechnlek van <lc- zange res Pairo Soto, maar ook het ty pisch Spaanse geluid von Mi guel Maya en de. forse El Moro. Het wilde Zigeunerbloed van de wat ongcdiscplmefti-de en onge le m d e G 11rnii 1 a wekte onstuimi- ge bijval van achteruit de zaal. Slechts enkele nummers bleven wat heneden Ce maat en konden de aandacht me: op geli jke wijze belonen als de onvermoeibare z a palend os van Curro Velez en veie van zijn collega's. Het optreden van de 16-jarige José Cortes was een verassing. Het bewees dat hat dansen de Spaanse jeugd anngeboren, al komen vingervaardigheid, strakke lichaamshouding en vol maakte afwerking eerst na ja renlange oefening. De beide Ca- mona's leverden voortreffelijke gitaarmuziek. Het hele gezel schap zorgde b:j de dans voor een enthousiasme ren de begelei ding met handgeklap en aar,- Februari-expositie in Stedelijk Museum Demos op eiffeu veld SCHIEDAM Ds gemeentelijke cportraad heeft de voetbalvereni ging Demos toestemming gegw- ven een vergunning mar. te vra gen om bij het nieuwe sportveld (een clubgebouw te plaatsen. Deze De twee NOAD-tearrss spelen uit 'SCHIEDAM In het Stedelijk toestemming is dus niet, zoals Team 1 gaat naar Hilversum 'Museum wordt op vrijdag 2 fe- Ieerst was bericht, afkomstig van waar het Quick 2 achter de tafel Jbruari een expositie geopend van de SBLO. De afmetingen van bet zal vinden om het de NOAD- {werken van Jan van den Broek igebouw zullen ziin: omslrcr-k.r spelers lastig ie maken. Een pun- jen Joop van Meel. Aanvang j veertig meter tang en acht meier tenverdeling lijkt ons voor het kwart over acht. De tentoonstel- ibreed. Het buffet zal in eigen »e- KOAD-team haalbaar. Iling is tot 4 maart toegankelijk. heer komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1