SCHIEDAM Vijft EHBO werkt ten igjange behoeve van allemaal In Schiedam geen schade-enquête Sheü-ontploffing Burgemeester Hordijk werd in Naaldwijk hartelijk ontvangen Ook scholieren oefenen mond-op-mond beademing Bevolking per wijk Deel Bols-personeel wil niet naar Nieuw-Vennep D'66 roert de trom Plannen voor zwembad in Zuid krijgen vaste vorm Predikbeurten voor zondag Woningbehoefte groeide Dammers maken zich op voor titelstrijd WAT WAAR WANNEER? pagina Sch» ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 3 FEBRUARI 1968 BROERSVEST 3, TEL. 268091. Klachten bezorging. 18.3019.30 uur Tel 265828 Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHIEDAM „Wij hebben", aldus de heer G. J. van Eden secretaris van de Kon. Vereniging Eerste Hulp bij Ongeluk ken, die thans haar vijftigjarig bestaan herdenkt, „op het ogenblik ruim tweehonderd leden. We hebben twee cursus sen lopen, één voor beginners onder leiding van dr. A. Q. C Klomp met 68 deelnemers en één voor gevorderen o.l.v. dr. A. C. Nijs uit Rotterdam met een man of zestig. Ze komen iedere week bij elkaar, q.w.z. tijdens de wintermaanden van begin september tot eind maart. Waar? O, in die mooie aula van Gemeentewerken aan de Korte Haven. Dat is een prach tig gebaar van de gemeente die ruimte voor ons beschikbaar te stellen. Daar staat dan tegenover, dat wij ook EHBO-ers opleiden voor de verschillende gemeentelijke diensten- Hoeveel weet ik niet. Vóór een nieuwe cursus begint zend ik uitnodigingen aan de grote zaken, de kantoren, de ge meentelijke diensten enzovoort. Zo van wat de kosten zijn en hoe belangrijk het is. En dan krij gen wij van de gemeente wat mensen op, die op kosten van de gemeente de cursus gaan vol gen. Het ligt telkens zo tussen, de tien en vijftien man. Er loopt wel eens een politie agent mee. De HA V-Bank heeft een ploeg mensen bij ons in op leiding gehad, begrijpelijk bij een verzekeringsbank. Daar ver disconteert men alle risico's. Dezen zo dat maar wat meer. Ons ideaal is overal EHBO-ers te hebben, bij elke dienst, in elk groot bedrijf, zodat bij een ongeval direct hulp kan w*orden geboden, We zouden liefst in ieder gezin een EHBO-er wil len plaatsen. Scholen Neem nou de scholen. Bij de la gere scholen hebben we wat on derwijzers en onderwijzeressen, die EHBO kermen. Bij de Chris telijke Technische School is het cle conciërge, die bit ongevallen weet wat hij moet doen en ook bij de openbare technische school. Maar bij de Katholieke Technische School is er nie mand en ook niet bij de RKBS en bij het Lyceum, waar toch ook honderden leerlingen school gaan en ook niet bij de Mulo- scholen, Als er wat gebeurt, zit ten ze. Ik ben van plan er bij ons jubileum toch wat aan. te gaan doen", zegt de heer v. Eden. ..Belangrijk is, dat gewonden in het verkeer gauw worden gehol pen. Het mag niet zo zijn, dat iemand twintig minuten gewond op straat ligt voor de Gezond heidsdienst of de ambulancewa- gen verschijnen, zoals in andere plaatsen de laatste tijd wel eens schijnt te zijn gebeurd. Daarom hebben wij op zoveel mogelijk punten mensen en materiaal, o.a. op de nogal bedreigde krui sing Parkweg-Burgemeester van. Haareniaan. Daar zitten een paar lui van ons vlakbij en die hebben al verschillende keren geholpen. In Oost, aan de Rotterdamse- dijk hebben we verschillende mensen wonen. Aan de Vlaar- dingerdijk en die is behoor lijk druk zit ik zelf met nog een paar leden. Men weet ons te vinden: we hebben een bordje aan de deur. ook materiaal voorhanden la. Als je behoort tot de 34 leden van de brigade, dan krijg je een materiaaltas ter waarde van veertig gulden in huis. Ben je maar gewoon lid, dat krijg je geen materiaaltas; dat zou te duur w**-den. Maar kunnen wel telkens opgeven hoeveel ze hebben verbruikt en dan wordt het door de vereniging aange vuld. Er zijn ook verbandkisten, maar die kosten tachtig gulden. Dat zou wel mooi zijn, maar dat gaat natuurlijk helemaal niet voor een arme vereniging als de onze. Ieder jaar komt er wat nieuws bij de EHBO. De meest sensatio nele vernieuwing van de laatste Hen jaar was wel de pop voor de mond-op-mond beademing. Nu, u heeft het dezer d-agen zelf in de krant gehad, hoe belangrijk die nieuwe methode is: twee mensen rijn op het stadhuis ge huldigd met een medaille om dat ze een meisje uit het water hadden gehaald en met 25 minu ten mond-op-mond beademing weer tot leven hadden gebracht Dat geeft prima resultaten. Wij hebben in. Schiedam 15011 schoolkinderen met die pop la ten efenen en het verplegend perswieel -van het Gemeente Ziekenhuis heeft er mee ge werkt. Twaalf aspirant-leerling- verpleegsters haalden EHBO en ze komen nog regelmatig op de cursus. Voor heel Nederland geldt thans dat zij een cursus EHBO moeten volgen". In de zes jaar. dat de heer Van Eden secretaris is van de EHBO, zijn er 250 tot 260 men den opgeleid en over de afgelo pen tien jaar 2ulten dat er wel 350 tot 375 zijn. Behalve die pop heeft de medi sche wereld telkens wat nieuws en dat wordt dan meteen aan ons doorgegeven", zo vertelt hij verder. Bij voorbeeld de nieuwe opvatting inzake shockbehan deling. Vroeger zei men: veel water geven bij bloeding en botbreuk. Tegenwoordig zegt men: niet laten drinken. Dat wordt dan gelijk bij ons inge voerd. Met zaklantaarn Hoe belangrijk ons optreden is? ik zal u een voorbeeld geven. Een van onze leden, de Vlaar- dinger J. c. Bot. moest vier we ken geleden bijspringen bu een ongeval in de haven van Rotter dam. Een man was duizelig ge worden en neergestort in het don kere ruim van een schip. Het was er volslagen duister, maar de heer Bot wist met een zaklan taarn vast te stellen: dat is een liesslagaderbioeding cn 't is do delijk als er niets aan wordt ge daan. Hij heeft daar in het donker die slagader diehtsedrukt en het is hem gelukt de man te redden. Verder zijn het meest gebro ken benen en armen en schaaf wonden. Ik ging laatst ergens patat halen en toen was er een ongeval op straat, maar ik had mets bij me. Toen heb ik mate riaal geleend van de politie. Na tuurlijk, elke EHBO-er kan zich meteen legitimeren. Hij heeft zijn diploma bij zich, aan de achterkant afgestempeld door de politie. Wij zitten steevast op de voetbalvelden en bij ande re sportevenementen: wielerwed strijden en de Koningin Wil- helminamars. Hoe we het grote feest zullen vieren? Wij houden om te begin nen op 16 maart een erewed- C. J. VAN EDEN strijd voor de Kring Schiedam, waar de acht beste ploegen van de Kring tegen elkaar zullen uit komen. Op 25 mei gaan wij fsesp vieren: 's middags een receptie en 's avonds een grote feest avond. Tot zo lang. We zien el kaar daar nog wel" Schiedam cn Maassluis in januari goede spaarders SCHIEDAM In fors tempo is men in Schiedam weer begon nen met het overleggen van spaarcentjes. Op de postspaar- bankboekjes werd in januari bij geschreven voor een bedrag van i 598.437,60. Weer opgevraagd werd in totaal f 468.276,03. In Vlaardingen ging het wat min der goed met het sparen. Hier waren de cijfers f 4S4.QOO en t 413.000. Vooral in het Centrum werd veel opgevraagd, misschien i.v.m. de glasschade. Hoek van Holland noteerde f 53.111 en f 46-646, Maasland f 16.920 en f 16.834 en Maassluis f 120.456 en f 75.667. Hedenavond The Shoes in Musis Sacrum SCHIEDAM Hedenavond acht uur treden in Musis Sacrum voor de leden van B.R.B. '67 op The Shoes, die in Nederland en ook daarbuitengeen onbekenden mee1 zijn. Zij boekten hier hun eerste succes met „Na-na-na" en kwa men vervolgens ook metPeace and Privacy" goed door. Hun laat ste succesnummer „Farewell in the Rains" gooide in de vader landse hit-parade hoge ogen en deed het ook goed in Engeland. Voorts verscheen onlangs hun langspeelplaat „Wie de Shoes past..." Op 1 januari van. dit jaar telde Vlaardingen 75.654 inwoners. Daarvan woonden er in het cen trum 10.141. in de Vettenoordse- polder 9.163, Oostwijk 8.722, Indi sche wijk 5.937, Babberspolder 13.170, Vlaardingen-Ambacht 5.451, Westwijk 17.893 en Holy 5.177. SCHIEDAM Het college van B. en W. heeft geantwoord op de vragen van het raadslid drs. J. Bastiaans (Pv.dA) in zake de verrekening van de glasscha de als gevolg van de ontplof fing bij de Shell. Wij willen voorp stellen, aldus B. en tV. dat de schade op Schiedams grond gebied in verhouding to tdieo p Rotterdams en Vlaardings ge bied miniem is. Omstreeks vijftig gevallen van schade zijn hier bekend gewor den. De gedupeerden hebben dit gemeld bij de politie. En deze heeft maandag 22 januari con tact opgenomen met de Sheet in zake de afwikkeling. Namens de Sheel is toen meegedeeld, dat SCHIEDAM Twintig van de 75 werknemers van Lucas Bols in Schiedam weigeren te verhuizen naar de Haarlem mermeerpolder. Het bedrijf van Bols wordt, zoals bekend, uit Schiedam en Amsterdam in zijn geheel overgeplaatst naar Nieuw-Vennep. De meeste werknemers vinden de huren voor hun nieuwe woningen te hoog, terwijl zij zich ook niet loten verleiden door de volgens de vakbonden goede verhuisrege- !:ng, die Bols heeft aangeboden. Aan enkele oudere werknemers is toestemming verleend, dagelijks tut Schiedam te pendelen, terwijl ongehuwde jongeren waarschijn lijk ook tijdelijk deze mogelijkheid wordt geboden. VLAARDINGEN In 1967 is het aantal woningzoekenden Inge schreven bij het gemeentelijke bureau huisvesting, van 3.208 tot 3.449 gestegen. Voor het aantal van 3.449 op 31 december geldt de volgende verdeling: te klein behuisden 863 (op 1 januari vo rig jaar 798), opheffing van sa menwoning 118 (154), sanering 15 (37), voorgenomen huwelijk 163 (194), niet beschikkend over woonruimte 33 (32), echtparen, te jong om op de prioriteitslijst te komen 70 (86). huuropzegging 81 (79), gegadigden voor een nieuwe woning, die wel vol- doende woonruimte hebben 632 (500)te groot behuisden 326 t3l8), ongeschikte woning 749 (639) en werknemers van el ders 399 (332). Het produktieproces in Schiedam slopt in het voorjaar. Voor de werknemers die niet willen ver huizen en die niet in de pendel dienst zijn ingedeeld Is In overleg met de vakbonden een afvloeiings regeling opgesteld. De twintig mannen en dertig vrouwen die met meegaan en aan wie inmid dels ontslag is aangezegd, krijgen ieder een handgeld van minstens 25(i gulden. Daarboven worden extra uitkeringen verstrekt die afhankelijk zijn van de duur van hPt dienstverband. Verder wordt een wettelijke opzegtermijn in acht genomen met een maximum van dertien weken. De werknemers behouden het recht op een aandeel in de winst over 1967 en over een deel van 1963. Hun pensioenpremie wordt doorbetaald totdat ze ander werk he ~n gevonden. De Katholieke Bond van Werk- Inemers in de Industriële Bedrij ven, St. Willibrordus, meent dat de houding van de Lucas Bals directie tegenover de „immobie le" werknemers soepel is geweest. Prijsvraag Het stichtingbestuur wacht op het bericht van B. en \V. (dat binnen niet al te lange tijd afkomt) om trent de plaats waar 't bad kom: en het schetsplan. Men gaat dan een wedstrijd uitschrijven voor alle bewoners van Schiedam. Het gaat er om wie de mooiste ma quette kan maken. Intussen heeft 'men ook de eerste contacten ge- jtegd met grote bedrijven en deze zijn ge nteresseerd. Ook daar dus hoopvolle verwachtingen- dit bedrijf voor Schiedam de re geling had getroffen, dat schade claims dienden te lopen via de eigen verzekeringsmaatschappij en voorzover men niet verzekerd was schriftelijk konden worden opgegeven aan de Shell. Een en ander is gepubliceerd in de kreanten. en B. en W. achten dan ook geen termen aanwezig voor het instellen van een scha de-enquête gelijk vraagsteller be doelde. Jubileumconcert Tan Politie-muzikanten SCHIEDAM Vrijdag geeft het Schiedams Politie Muziek Gezel schap ter gelegenheid van zijn dertigjarig bestaan een concert feestavond in Musis Sacrum aan de Lange Haven, een avond voor donateurs, genodigden, leden en belangstellenden. Medewerking wordt verleend door de toneel groep van de Politie personeels vereniging Polima uit Rotterdam onder regie van G. Meijer, door het tienerkoor De Rijweg Tieners o.l.v. de heer A. v.d. Heijde en het dans- en amusementsorkest Metro Combo o.l.v. de heer W.J. Th. Boenders. Het Politie Muziek Gezelschap speelt o.l.v. de heer M. Brilieman Er is nog een beperkt aantal kaar ten beschikbaar, Crickctjeugd van H-DVS weer aan het oefenen SCHIEDAM De jeugd-cricket- commissie van Hermes-DVS is weer begonnen met het trainen van de jeugd voor het aanstaande cricketseizoen. Men heeft beslag kunnen leggen op de gymnastiek zaal van de Thomas a Kempis- straat. Iedere donderdagavond kan men daar terecht. Voor de jongens van 8 tot en met 12 jaar van half zeven tot kwart voor acht en voor de jongens van 13 tot en met 17 jaar van kwart over acht tot kwart voor tien. Ook de jeugdleden van Hermes die nog nooit aan ctrcket hebben gedaan, kunnen eens ko trien kij ken om kennis te maken met deze prachtige zomersport. VLAARDINGEN De heer A. de Goede, lid van de D'66 fractie in de Tweede Kamer, heeft vrij dagavond in café Westwijk ge sproken over enkele onderwerpen, die nauw verband houden met het programma van D'66. De aanwezigen (ruim 50) bestonden uit leden van de afdeling Vlaar dingenMaassluis van D'60 en uit een aantal belangstellenden. De heer De Goede, die in Vlaar dingen is geboren, maar thans in Den. Haag woont, vertelde eerst iets uit de voorgeschiedenis van D'66, welke partij thans ongeveer 4000 leden telt. D'66 vindt, dat bestaande partijen moeten ontploffen; conessionele partijvorming is uit de tijd en deze partijen dienen zo snel mo gelijk uit elkaar te vallen, aldus de heer De Goede. Wat de volksvertegenwoordiging betreft vond spreker, dat deze moet worden versterkt. Het Ka merlidmaatschap zag de heer De Goede als een full-time job" en in dit verband achtte hij het on juist, dat burgemeesters of ge meentesecretarissen lid zijn van de Tweede Kamer. Aan het einde van zijn toespraak gaf de heer De Goede een sum mier overzicht van één jaar D'66, waarbij hii tevens de nadruk legde op enkele punten, die hij onmisbaar achtte voor de over heid. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd ruimschoots ge bruik gemaakt. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer N. R, van Dijk, afdelingsvoorzit ter van D'66. VLAARDINGEN Op dinsdag 13 februari zal de eerste ronde worden gehouden van het toer nooi om het persoonlijk dam kampioenschap van Vlaardin gen 1968. Dc huidige kampioen, C. Biel, zal zijn titel moeten ver dedigen tegen de spelers D. v.d. Kerkhoff, J. H. de Kluyver. J. J. v. Leeuwen, J. Vermeulen. W. H. Nïestadt. C. W, v. Veelen en W. F. Verburg. De Kluyver. die meermalen kampioen van Vlaardingen is geweest, zal zeker alles in het werk stellen om de titel opnieuw op zijn naam te brengen. In de eerste klasse is R. C. v. Woerden favoriet voor de titel. De overige deelnemers hier rijn L. Boudewijns, S. M. Korver, J. Lucassen sr. D. Mast, F. G. v. Mourik en L. Smits, In de tweede klasse doen enkele spelers voor het eerst mee. na melijk A. Molenaar en A. Ver boon. Kanshebbers zijn Lucas sen jr., L. Tom en G. Vos. Toch moeten de overige spelers, na melijk L. Mechielsen en C. v.d. Mark zeker niet worden onder schat. NAALDWIJK De burgerij van Naaldwijk heeft vrijHagmiddag met kennelijke vreugde haar nieuwe burgemeester, de heer F. W- Hordijk, ingehaald. Dat ge beurde met vlaggen, muziek en uiteraard toespraken. De vlaggen wapperden vrolijk overt al in het dorp, de muziekkorpsen paradeerden na de installatie in De Binnenhaven" voor de nieu we eerste burger en zijn gasten en de toespraken werden gehou den tijdens de buitengewone raadsvergadering, waarin de in stallatie een feit werd, en meteen na afloop daarvan, toen verte genwoordigers van de burgerij het woord kregen en er ook gele genheid was voor een persoon lijke kennismaking. Loco-burgemeester W. J.Tette- roo was met zijn installatierede de eerste, die uitdrukking gaf aan de voldoening over de benoe ming van de heer Hordijk, al ge waagde hij ook van enig voorbe houd, dat bij sommigen in de ge meente in dit opzicht toch valt waar te nemen. De manier, waarop burgemeester Hordijk zijn ambt heeft bekleed in zijn vorige standplaats, Mid- delhamis, gaf de heer Tetteroo echter het volste vertrouwen in de toekomst. Hij riep de nieuwe eerste burger niet alleen een har telijk welkom toe, maar gaf hem ook vast een voorproefje van het- geen hem te wachten staat door Spelregeltests gaan weldra beginnen SCHIEDAM De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging gaat weer beginnen met de spelregel wedstrijden voor junioren van de plaatselijke voetbalclubs. Donderdag begint men met de C- junioren, die om half acht 's avonds het spits afbijten. De B-junioren komen op 22 februari aan bod en in maart zijn het de A-junioren, die de serie zullen besluiten en dan is tevens bekend welke vereniging de wisselbeker voor een jaar in de prijzenkast mag zetten, omdat haar junioren zich als beste spelregelkenners hebben ontpopt. De wedstrijden worden gehouden in de kantine van de voetbalver eniging Schiedam op sportpark Harga. een aantal problemen op te som men, dïe alle aandacht van het gemeentebestuur zullen opeisen. In dit verband sprak hij ook ovei de dreiging, niet alleen voor Naaldwijk, maar voor net hele Westland, uitgaande van de Rot terdamse plannen voor een haven op Naaldwijks gebied. Plannen, die zonder overleg met het ge meentebestuur van Naaldwijk tot stand zijn gekomen. Hij verzeker de, dat de burgemeester kan ver trouwen op de steun van een korps toegewijde ambtenaren en sprak de wens uit, dat mevrouw Hordijk snel zal kunnen inburge ren, gedragen door de sympathie van de bevolking. Met het om hangen van de ambtsketen en het overhandigen van de voorzitters hamer voltooide de heer Tette roo 2ijn install ata ere de. Kritisch en opbouwend In zijn antwoord bevestigde bur gemeester Hordijk zijn reputatie, een goed spreker te zijn. Hij wees op zijn verbondenheid met zijn nieuwe gemeente, waar hij werd geboren en waar hij tijdens de Duitse bezetting eeiuvoorna- me plaats innam in het verzet. Tegen deze achtergrond steLde hij de grote verworvenheid van een democratisch bestuur, waarbij een keus wordt gemaakt nadat in het openbaar mening tegen over mening is gezet Hij vroeg ieder daaraan kritisch en opbou wend mee te werken, met als uit gangspunt respect voor anderen, dc basis voor vertrouwen en sa menwerking. De reserve, die wel licht bij sommigen mocht leven wil de heer Hordijk trachten te overwinnen door te streven naar onpartijdigheid en rechtvaardig heid tegenover iedereen, onge acht politieke of religieuze over tuiging- Hij hoopte wijsheid en voorzichtigheid, gezondheid en werklust te mogen ontvangen om zijn. taak te verrichten. Nadat de nestor van de raad, de heer G. B. Zuïdgeest, de nieuwe voorzitter een welkom had toege roepen en mevrouw Hordijk een plantenbak had aangeboden, kwamen nog tal van sprekers uitdrukking geven aan hun vol doening over de benoeming van burgemeester Hordijk. Daarbij waren niet alleen de gemeente secretaris als woordvoerder van het korps ambtenaren, maar ook vertegenwoordigers van een aan tal groeperingen in de burgerij, een van de wethouders van Mid- delharnis en een vertegenwoor diger van het voormalige verzet, die „Peter en Annie" alle goeds toewenste. Ook collega's, burgemeesters uit verschillende gemeenten, w.o. van Goeree en Overfiakkee, be hoorden tot degenen, die vrien delijke woorden spraken. Nadat vervolgens alle aanwezigen gele genheid hadden gekregen per soonlijk kennis te maken met burgemeester Hordijk, zijn echt genote en overige gezinsleden, kwam buiten de muzikale hulde van de plaatselijke muziekkorp sen als besluit van een stijlvolle en vooral hartelijke begroetings- bi] eenkomst. SCHIEDAM Het ziet er naar uit, dat het zwembad in Zuid er komt. Het stichtingsbestuur heeft de afgelopen maanden contact op genomen met de plaatselijke zwemverenigingen. Deze hebben htm medewerking toegezegd. In de cluborganen zal aandacht wor den besteed aan de verschillende acties die worden gevoerd. Ook hebbc de besturen toegezegd te zullen proberen spaarbrieven uit te zeten onder de leden. Dit weekeinde worden de eerste circulaires verspreid onder de be woners in Schledam-West. Daar na zal men huis aan huis aan de bel trekken om het antwoord te horen op de vraag of met een be wijs wil hebben van mede-finan ciering- HERVORMDE GEMEENTE Grote kerk 10 uur ds. J. G, Jan sen, 17 uur ds. H. Goedhart, Rot terdam. Bethelkerk 10 uur drs. R. H. Wis- sink, 19 uur drs. R. H. Wissink Opstandingskerk lOuur ds. J- W. Zimmerman. 19 uur ds. D. J. Spaling. Vredeskerk 10 uur ds. H. J. Groenewegen. 19 uur ds. A. Hoff man. De Rank 10 uur ds. E. Verwaal, 19 uur ds. W. Vons. St. Martimiskerk 9,30 uur ds. W. Vons. gereformeerde kerk Oosterkerk v.m. 10 uur ds. D. Bouwknegt te IJsseimonde, n.m. 5 uur ds. J. N. Nammensma, Kethel „De Ark" v.m. 9.30 uur Leerlingen van de lagere scholen in West zijn in hu wijk actief ge weest met de verkoop van het plakvignet met het opschrift: „Werkt mee, u bent beter uit met een bad in Zuid." Nieutce actie Zuid zelf voert dit weekeindp weer een belangrijke actie. Be gonnen wordt naast de vulpen actie die nog steeds loopt met de verkoop van een afwasmiddel voor de prijs van één gulden. Een winkelier in Zuid heeft het afwas middel spontaan ter beschikking gesteld voor een redelijke prijs. Het stichtingsbestuur probeert een stand te krijgen op de Inha- bé in de sporthal Margriet. Als dat lukt zullen daar spaarbrieven worden verkocht. Het aantal spaarbrieven dat thans, hoofdzakelijk in Zuid is geplaatst bedraagt 800 stuks. Dit betekent dat voor 160.000 gulden is inge tekend. Aan vrije giften via de giro is binnengekomen 1500 gul den. Van de mensen, die een spaarbrief hebben genomen en waarvan wekelijks een bedrag wordt geïncasseerd, is tot nu toe 24.000 gulden op de spaarbank ge stort. ds. K. H. Schuring, n.m. 5 uur ds. A. C. Kersten. Den Haag. MagnaliaDei Kerk v.m. IQ uur ds. H. J. Kouwenhoven. Vlaar dingen. n.m. 5 uur ds. D. Bouw- knegt. „De Goede Haven" v.m. 10 uur ds. P. van Strien te Delft, n.m. 5 uur ds. H. J. Kouwenhoven. Julianakerk v.m. 10 uur ds. J. N. Nammensma, n.m. 5 uur ds. K, H. Schuring. NED. HERV, GEREF. EVANG. Irene 10 uur ds. H. Stolk, Sche- veningen, Grotekerk 17 uur ds. H, Goedhart. Delfshaven. NED. PROT. BOND. 10.30 uur prof. dr. P. A. H. de Boer, Lei den. Ev. Luth. Gemeente 10 uur: ds. A. Stemhart» Jubilerend ODI zette glazenactie in SCHIEDAM De Chr. korfbal club ODI organiseert ter gele genheid van haar gouden jubi leum een glazenactié. Op de spe ciaal voor ODI ontworpen glazen staat in goud het ODLembleerr terwijl de glazen een goud randje hebben. De actie schijnt vlot te verlopen, want reeds vierhonderd glazen zijn onder de leden uitge zet en de meeste blijken reeds aan de man te zijn gebracht. Er zijn in totaal duizend glazen in gekocht, maar mochten deze spoedig worden verkocht, dan overweegt de jubileumcommissie de aankoop van nog een serie van duizend. ZATERDAG 3 FEBRUARI ST ANNAZÜSTERSTIL 49; 20 uur: De Druiventros, dansen. (Insiders). MUSIS SACRUM; 20 uur: BRB '67. OPSTANDINGSKERK; 2o uur; Soc. den teirauasth". dansen. SURSUM COKDA: 30 uur: CJV de Goede Haven, dansen TIVOLI: 20 uur: Green's R b Soc.; Swinging Souimachlne WIJKCENTRUM NIEUWLAND: 20 UUTJ katholieke Jongeren dansavond. TREFCENTRUM: 20 uur: Harg; Out faces DE RANK; bazaar Heksenketel tb.v. restauratie Dorpskerk. ZONDAG i FEBRUARI arcade: 20 uur: R.K. Instuif „Jour Schledam,J MAANDAG 4 FEBRUARI ARCADE: 20 uur, N.K.V. adviesbureau. CHR. SOC. BELANGEN: 19 uur, I.S.W., cursus assistent-econoom. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur; W«k- ver. Nleuwland, klaverjassen, schilderen. CHR. SOC. BELANGEN: 20 UUf. SCrie- danue Reddingsbrigade, bestuursverga dering. SURSUM CORD Ai 20 uur: N.C.G.O.V-, leden vergaderln g. DINSDAG 5 FEBRUARI Amstelbron: 20 uur, Ned. Bond Oud- Strijders, Jaarvergadering. ARCADE: 20 uur: Cursus EHBO. CHR. SOC. BELANGEN: 12.30 uur. Wijk- vereniging Nleuwland. ballet. CHR, SOC. BELANGEN: 20 uur. Too»- kunstkoor, repetitie. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur. Oratio, spreken In het openbaar, gevorderden. MUSIS SACRUM: 20 uur, Reisbureau De Magneet, propaganda-avond. BIOSCOPEN passage THEATER: weekfllm: Daar komen de Russen, daar komen ze aan: 2 en 8.15 uur, zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zonaag 4.15, 7 en 9.15 uur. Matinee: zon dag- en woensdagmiddag 2 uur: Da Wolfshond. TENTOONSTELLINGEN; STEDELIJK museum: tot 12 febr.ï Sloveense grafiek. Stedelijk museum: tot 12 februari: Sloveense grafiek. Tot 3 maart: Jaap v. d. Broek en Job MIL GALERIE PUNT VIER: Fcr Hakkaart, schilderijen, tekeningen en etsen tot en met 12 februari.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2