SCHIEDAM Brandersbuurt maakt geen schijn van kans Feestmarsen als het prinsenkind komt B. en W. adviseren: Geen gemeente garantie voor herbouw en restauratie Dr. Van Dam hoogleraar m Delft Voorstellen aan de Schiedamse gemeenteraad Broeders van Maastricht honderd jaar werkzaam in Schiedam Conclusies Predikbeurten voor de Paasdagen Honkbalwedstrijd tegen RAP op eerste Paasdag Den Brinker vervangt v. d. Waal De Paasklokken zullen luiden Burgerlijke stand Schiedam Route voor elfde litóhtstoet is thans bekend i Gemeenteraad gaat op bezoek bij Shell-raffinaderij Groot feest op de vijfde mei Gemeentezang in Bethelkerk Klaaswaal koopt grond voor bestem m ingsp i an pag. Sch. HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 12 APRIL 1963 BROERSVEST 3, TEL. 268091. Klachten bezorging. 18.3019.30 uur. Tel 265828. Zaterdags 173018.30 uur. SCHIEDAM Eindelijk is het dan zover, dat het college van B. en W. voor de dag komt met een voorstel inzake de Brandersbuurt. Men weet dat een raadsstuk over het onder werp ongeveer een maand geleden weer van de pers werd teruggehaald, omdat het voortijdig was uitgegeven. Alleen een der plaatselijke bladen publiceerde het stuk, omdat men had verzuimd het ook bij deze krant weer op te vragen. Vergelijken wij thans de beide teksten, dan lijkt het advies van B. en W. een nog afwijzender karakter te hebben gekregen, dan toen al het geval was. Er was en Is nu nog sprake van. een voor „hei behoud van de Bran dersbuurt*5 noodzakelijke inves tering van vier miljoen gulden. Het bestuur van de Stichting Ont wikkeling Brandersbuurt, heeft, zoals bekend aan het gemeen tebestuur een adres gestuurd, dat in de vergadering van de ge meenteraad van 22 januari ter sprake is gekomen. In dit adres vroeg de stichting een gemeente lijke garantie voor de te lenen kapitalen, nodig voor de ontwik keling van de Brandersbuurt, en het college van B. en W. stelt de raad thans voor afwijzend op dit verzoek om garantie te beschik ken. ÜFot dit prae-advies hebben de Volgende conclusies geleid: Bij de burgerij bestaat ook naar het oordeel van de Stichting Brandersbuurt, geen interesse voor de Brandersbuurt. 0 Financiële medewerking van de burgerij kan niet worden ver wacht, zodat vrijwel de gehele last van de investering op de ge- jneente zou worden afgewenteld. f> Deze twee conclusies zijn in strijd met de aanvankelijke ge dachte en de oorspronkelijke op zet van het plan voor de Bran dersbuurt. De garantie Voor het ge bruiksklaar maken van panden in de Brandersbuurt, zoals de stichting vraagt, mist elke dui delijkheid en exactheid. Onteigening van het particu liere bezit op basis van het be stemmingsplan Schienoko is ter verwezenlijking vim de plannen jran de Stichting niet mogelijk. 0 Voor een goede beoordeling van de ideeën van de stichting is een weldoordacht plan nodig, dat vergezeld dient te gaan van een kosten begroting en een exploi- tatieopzet. Indien geen uitgewerkt plan voor de Brandersbuurt door de Stichting wordt aangeboden, is wijziging van het bestemmings plan Schienoko niet mogelijk, nóch gewenst. Op grond van deze zeven conclu sies zal naar de mening van het college de gevraagde financiële medewerking dan ook dienen te worden afgewezen. Gesprek Genoemde conclusies trok het .college van B. enW. behalve juit het adres van de Stichting [Ontwikkeling Brandersbuurt uit het uitvoerige gesprek, dat ze :na ontvangst ter opheldering van ■een aantal onduidelijkheden met $wee vertegenwoordigers van ige stichting heeft gehad. Daarbij deelde het bestuur mede, dat de daadwerkelijke belangstelling jVan de bevolking vrijwel nihil is -en dat het daarom geen nieuwe acties ter stimulering van deze belangstelling zal ondernemen. De twee gegadigden voor het gebruik van een pandje, die zelf bereid zijn de kosten te dragen, willen dit alleen maar, wanneer de plannen voor de Branders buurt in hun totaliteit tot uitvoering komen, zodat ren dement van hun investering is verzekerd. De andere gegadig den zijn niet draagkrachtig en de kapitaalverstrekkers verlangen voor rente en aflossing een ge meentelijke garantie, die stellig zal worden aangesproken. De zelfwerkzaamheid der jeugd speelt financieel hoegenaamd geen rol. Dure restauratie Bij de bespreking kwam voorts tot uiting, dat van de 75 pandjes er slechts 20 eigendom van de gemeente zijn en dat de kosten, van restauratie of herbouw per pand op gemiddeld 40.000 gld. moeten worden geschat. Zoals gezegd is onteigening van ont brekende panden (w.o. bedrijfs panden) krachtens het huidige plan onmogelijk; hoe dan de to- taie restauratie toch kan geschie den staat niemand duidelijk voor ogen. Zou de restauratie worden verwezenlijkt, dan zou na onge veer vijf jaar aan rente en af schrijvingen jaarlijks f 367,000 op het gemeentelijk budget druk ken. Behoud en ontwikkeling van de Brandersbuurt zouden dus voor Schiedam een. dure luxe be tekenen. ZONDAG 14 APRIL Grote kerk: 7 uur ds. A. Ie Coq. 9 uur üs. a. Ie Coq, kinderdienst. 10.15 uur os. A. Hoffman; 17 uur ds. L. Brasser, Voorthuizen; 19 uur Oecumenische ;.Paaszangdienst meditatie: pastoor Fr. Smit. Ectheikerk: 10 uur drs. R. H. Wissink m.m.v. Kinderen Zondagsschool, opstandingskerk: 10 uur ds. J. W. Zim merman, 19 our ds. J. W. Zimmer man. Vredeskerk: 10 uur ds. J. G. Jansen; j3 uur ds. ff. J. Groenewegen. ue Rank 10 uur ds. W. Vons, J9 uur ds. J. C. van Veen, Ger. pred, te Schie dam, ds. W. Vons. Gezamenlijke Herv.-Geref, Dienst. St. Xiartinuskerk: 9.30 uur ds. E. Ver waal. TWEEDE PAASDAG Grote Kerk: 10 uur: ds. H. J. Groene- wegen. NED. HERV. CF.REF. EV. EERSTE PAASDAG: Irene 10 uur v.m. E Hr. p. Buitelaar; il'dam, Grote Kerk 17 uur, ds. L. Brasser, Voorthui- sen. TWEEDE PAASDAG: Irene 10 uur: ds. A. Wlsgcrhof, Veenendaal. EV. LUTH. GEM.: Eerste paasdag 10 uur, ds. A. Steinhart, 19 uur: Grote Kerk interkerkelijke Paaszangdlenst. LEGER DES HEILS: Eerste Paas dag io uur; Heiligingssamenkomst 15 uur, openluchtsamenkomst Koemarkt, 15.30 uur kindersamenkomst Lange Ha ven 27, 13.20 uur adJsfaijeenkomst. SCHIEDAM Op Eerste Paas dag komt de Amsterdamse honk- balverenïging RAP die in de honkbalbond evenals Schiedam in de eerste klas uitkomt, op be zoek voor een oefenwedstrijd- Verzekerd is dat beide teams in hun sterkste opstelling zullen verschijnen- De wedstrijd begint om 2 uur op het honkbalveld van Schiedam op Harga. VLAARDINGEN De hoofd- ktassekarapioen van het biljart district Schiedam, de Vlaarding- se OBK-speler Wim de Waal, moet door werkzaamheden af zien van deelneming aan de strijd om de gewestelijke hoofd klassekampioenschappen, die voor het gewest Het Westen van 19 t.m. 21 april worden gehouden in café Imperator in de Jonker Pransstraat te Rotterdam. In zijn plaats zal de jeugdige Schiedammer Herman den Brin ker het district Schiedam verte genwoordigen. Den Brinker. van öe biljartclub Boerhaave, eindig de als tweede niet het hoogste algemeen moyenne van 12.05 en de hoogste serie van 249. SCHIEDAM.De stadsbeiaar- dier, de heer C. Don, zal op tweede Paasdag des middags van 12 tot 12-30 uur op het caril lon in de toren van de Grote Kerk een programma van Paasliede- ren ten gehore brengen. GEBOREN: René, z.v. A- Snij ders en E. H. Bogaard; Gracia, d.v. A. B, J. van Wezel en B. Hinten; Maria de la Paz, d.v. M. Blanco Vega en P. Fernadez Lafuente; Michel A, z.v- A. M. Vcrheezen en J. Pieke. OVERLEDEN: M. van Santen, 77 jr wed. A. Bezemer: T. van Gerwen, 34 jaar echtg. JJ. Snap. Deense kunstnijverheid in het Stedelijk SCHIEDAM In het Stedelijk Museum wordt op 26 april een ex positie van Deense kunstnijver heid geopend, met keramiek van Gertrud Vase gaard en textiel van Lis Ahlmann. De expositie is tot 26 mei te bezichtigen. Klaas de Vriesschooï A sluif op 1 augustus SCHIEDAM De dagen voor de Klaas de Vriesschool A aan de Zwartewaalsestraat 16 zijn nu geteld. Nadat de gemeenteraad reeds eerder een principebesluit had genomen, dat de opheffing van de school inluidde, stellen B. en W. de raad thans voor de finitief tot opheffing te besluiten. Het hoofd van de Willem Brou- werschool, de heer W. J. Klaay- sen, heeft verzocht om overplaat sing naar de Goeman Borgesius- school aan de Anthony Muys- straat. Het hoofd van de op te heffen school, de heer H. v.d. Tang, kan in zijn plaats worden benoemd bij de Willem Brouwers- school. Datum van opheffing van de schooi is 1 augustus 1968. SCHIEDAM „Welke bedrijven er precies meedoen is nog niet bekend. De meeste mensen wachten met hun aanmelding tot het laatste ogenblik'5, aldus de heer J. van de Griend, een van de organ isatoren van dc elfde lichtstoet, die op zaterdag 27 april wordt gehouden. De deelname voor deze licht stoet staat open voor grootbe- drij\'en. kleinbedrijven en in dustriële middenstand, de overi ge middenstand, verenigingen en scholen en particulieren. Tussen de verschillende verlichte wa gens zullen muziekkorpsen mar cheren maar zo dat er even wicht is tussen de levende mu ziek en de mechanische muziek die vele wagens met zich voeren. Voor de rust lopen in de stoet mee, de korpsen van OBK, St.- Ambrosius, DOK en Sb Rad boud. Na rust marcheren in de stoet de Rijnmondband, Harpe Davids, Gusto, Excelsior en WF. Het vertrek is bepaald op half negen en het vindt plaats op de Boerhaavelaan. De route is als volgt: Korte Singel straat, Broersvest, Lange Kerkstraat, Grote Markt, défilé bij stadhuis om ongeveer negen uur, Ooievaarssteeg, Spinhuispad, Parkweg, Nolensla an, Wibaut- plein, Troelstralaan, Vlaardinger- dijk, rust om circa half tien, Rembrandtlaan, Mesdaglaan, Westfrankelandsestraat, Aleida- straat, Penninglaan, Stadhou derslaan, Willemskade, Groene- laan. Brouwerstraat, Lange Nieuwst raat, einde bij het post kantoor. SCHIEDAM Voor de aanschaf fing van 700 nieuwe vuilnisem mers voor de Gemeentelijke Rei nigingsdienst vragen B. en W. een bedrag van f 7.000. Tevens is voor de geleidelijke vervanging van oude veegwagens, die door een benzinemotor worden aange dreven, een krediet van f 16.900 nodig, zijnde de kosten voor twee driewielige elektroveewagens. Met de pachter van enige perce len weiland, water en. kade, groot 3.62.25 ha en opgenomen in het uitbreidingsplan Kelhel- Schiedam, inclusief boerderij met erf, opgenomen in onteigenings- plan Woudhoek-Spaland, is over eenstemming bereikt over de be ëindiging van de pachtovereen komst, nodig geworden, nu deze percelen voor de stadsuitbreiding moeten worden opgespoten. Een redelijke schadeloosstelling zal de pachter worden uitgekeerd; t.z.t. zal ook de evt. belastingschade nog worden vergoed. De raad zal tenslotte een krediet van f 9.000 moeten verlenen voor de aanschaffing van een radar snelheidsmeter voor de controle op het gemotoriseerde verkeer. Dit nieuwe controle-apparaat kan op alle soorten wegen worden ge bruikt en is onmiddellijk be drijfsklaar voor het meten van de snelheden, van auto's en brom fietsen in twee richtingen. In ve le opzichten is de radar-snel heidsmeter dus beter dan de thans gebruikte gatsometers, waaraan verschillende organisa torische bezwaren kleven. De ladderauto van de GTB is thans negen jaren oud en aan vervanging toe. Sedert 1964 wordt gebruik gemaakt van een z.g. hoogwerker met een hoogtebe- reik van 16'/z meter en hydrau lisch werkende hefbomen. In de montagekorf kunnen twee mon teurs hun werk verrichten en de ze korf kan in elke willekeurige stand en op elke willekeurige hoogte worden afgesteld. Tussen de korf en de cabine is een tele foonverbinding en als het mecha niek uitvalt kan het apparaat ook met de hand worden bediend. Zulk een hoogwerker willen de Technische Bedrijven thans ter vervanging van de oude ladder wagen aanschaffen, maar dan met een hoogtebereik van 10.5 meter. De kosten worden ge steld op f 50.000. Er is bij de GTB behoefte aan meer kantoorruimte, m.n. voor de afdeling mechanische adminis tratie. Nu de gasproduktie is stopgezet, kan deze afdeling wor den gehuisvest in het voormalige ventilatorengebouw, dat een zwa re betonnen vloer heeft, geschikt voor de opstelling van. ponskaar ten- en boekhoudmachines. Voor de verbouwing is een krediet nodig van f 90.000. Het college van B. en W. vraagt wederom een krediet van f 25.000 voor sloopwerken, die zij in de binnenstad willen verrichten. Daarnaast vraagt het college f 25.000 ter financiering van repa- ratïewerken aan het gemeentelij ke eigendom aan oude woningen en panden, die voor sanerings doeleinden zijn aangekocht. Een krediet van f 41.000 wordt gevraagd voor het ruimèn van graven op de algemene begraaf plaats, waarvoor de wettelijk vastgestelde termijn voor in standhouding ruimschoots is overschreden. Een bedrag van f 16.000 is daarbij inbegrepen voor het herinrichten tot begraaf plaats van het ontruimde gedeel te. Pa ask laverjassen bsj Hollandlaaii [VLAARDINGEN De handbal- |club de Hollandiaan houdt van- [daag in zijn clubgebouw een al- tijd-prijs klaverjasavond, met grote paasprijzen en eieren. Aanvang. 8 uur. Paasbij eenkomst Hoekse bejaarden HOEK VAN HOLLAND In het sociëteitsgebouw op de Mercator- |weg hebben de bejaarden geno den van een. paasmaaltijd, die werd verzorgd door de dames va., de Unie van Vrouwelijke vrijwilligers. Dc maaltijd betekende tevens een gezellige middag, want er werd een Paasverhaal voorgele zen, terwijl er tussen de verschil lende gerechten muziek werd ge maakt. De kleurige menu's die de tafels opsierden, waren ver- .zorgd door jongelui van het Jeugd Rode Kruis. DELFTAan de technische Ho geschool in Delft is tot gewoon hoogleraar in de afdeling der weg- en waterbouwkunde be noemd dr. ir. J. C. van Dam. Kij zal onderwijs geven in de water bouwkunde. Prof. dr. ir. J. C. van Dam werd op 26 april 1931 in Schiedam ge boren. Na zijn HBS-opleidinc stu deerde hij weg- en waterbouw kunde aan de T.H. te Delft en haalde in 1954, met lof. het in genieursdiploma. Van 1952 tot 1954 was hij student assistent bij de Technische Hoge school. Vervolgens was hij enige maanden als ingenieur in dienst bij de Rijkswaterstaat. Na dc vervulling van zijn militai re dienstplicht keerde hij erin 1956 terug. In 1957 verliet hij ais hoofdingenieur de directie water huishouding en waterbeweging van Rijkswaterstaat en trad als technisch leider van de afdeling onderzoek en planning in dienst bij het Rijksinstituut voor Drink waterv oorzie n in g Aan de Technische Hogeschool in Delft promoveerde hij in 1964 tot doctor. Promotor was prof. O. Koefoed. De EEG en de UNO hebben prof. Van Dam verschei dene malen uitgezonden als des kundige, onder andere naar Se negal. en Iran. Aan de interna tionale cursussen voor water bouwkunde en gezondheidstneh- niek in Delft is hij als docent ver bonden. Van zijn hand versche nen vele publikaties. MAASSLUIS De gemeente raad zal op vrijdag, 3 mei, een bezoek brengen aan de installa ties van Shell Nederland Raffi naderij op Pernis. De dame en de heren zullen daar kunnen zien en horen welke maatregelen zijn en worden genomen om de veilig heid te waarborgen en mogelijke hinder te vermijden. Op dinsdag, 7 mei, 's avonds om half acht, wordt dc eerstvolgen de raadsvergadering gehouden. Dienst dierenarts MAASLAND Komend weekend wordt de dienst voor dierenartsen voor Maasland en Vla ar dingen, waargenomen door A. Slikker veer, Kon. Juliana weg 184, Maas land. Tel. 01899-4470. SCHIEDAM Als iemand u vraagt, waar hij in Schiedam het Huis van cle Heilige Familie kan vinden, kunt U hem. dan zeggen waar hij wezen moet? Op zon dag 5 mei is er de mogelijkheid dat iemand u die vraag stelt. Het Huis van de Heilige Fa milie is het klooster van de Broeders \'an Maastricht aan de Warande; de broeders zijn hier nu al honderd jaar en ze heb ben bijzonder goed werk ge daan. Men viert het eeuwfeest in het gebouw aan de Warar.de 155 met een open receptie, waaraan veel broeders zullen deelnemen, wier naam bij de oudere rooms-katholieken in Schiedam nog een goede klank heeft; de broeders Modestus, Hermano, Agatho fde bekende bioloog). Bern ward (Jansen), Broeder René. die tuinman was in de prachtige tuin van het klooster, Gabinus, Edmundus. Paduano, Tibussius. Arvatius en Victorius, die gewerkt heeft aan de St, Vincentiusschoo. Schie dams nieuwe deken, pastoor J. J. Oudshoorn, zal in de morgen uren in de Frankelandse kerk ter ere van het feest een mis op dragen. SCHIEDAM De Stichting vie ring en herdenking nationale feest- en. gedenkdagen heeft gis teren plannen bekend gemaakt betreffende een beperkt feest programma rond dc geboorte van een zoon of dochter van mr. P. van Vollenhove en prinses Margriet. Alhoewel op verzoek van het echtpaar uitgebreide festivitei ten achterwege zullen blij ven, gelooft het vm. Oranjeco mité toch niet te kunnen volstaan met een felicitatie of een. tele gram, i.v.m. de bijzondere plaats die Schiedam bij deze geboorte inneemt. De enige festiviteit die wordt gehouden, bestaat uit een mars van een muziekkorps met een vlaggengroep door een bepaalde stadswijk. In het oosten is dit Juliana, dat start op het Van 't Hoffplein, in zuid Gusto en Thor met als startplaats het Rozen burgerplein, in west Dok met als start het Frans Halsplein in VLAARDINGEN In de Bethel kerk was donderdagavond veel belangstelling voor de gemeente- zangavond, die geheel op Pasen was gericht. Er was samenzang en voorts werd medewerking ver leend door het Bethelkoor en door de heer A. Ruisaard aan het or gel, de heer L, K. Prins, dccla- malie, mcj. E. van Noort, medi tatie, en de heer Henk de Buck met solozang. De leiding berustte bij de her vormde wijkpredikant, ds. A, P. Nauta. Vakantieweken beginnen op 20 juli VLAARDINGEN De Vlaar- dingse vakantieweken zullen ook dit jaar weer drie volle weken duren en wel van zaterdag 20 ju). Ut en met zaterdag 10 augustus, iliet comité Jeugdvakontiovreugd 1 onder voorzitterschap van de iheer G. B- H. Nlestadt was woensdagavond in het stadhuis bijeen waar de plannen werden besproken. ;Het comité heeft een beroep [gedaan op leden van de Stich ting Vlaardingse Jeugdgemeen- ischap, die bereid zullen zijn om 'het comité uit te breiden. Nieuwiand Escelsior dat vanaf de Alberdastraat vertrekt en in Kethel-Groenoord de Rijnmond band met Animo vanaf de Eduard van Beinumlaan. Deze marsen beginnen 's avonds om zeven uur. De dag zal van een aantaL punten afhangen. In dien het kind wordt geboren in de tijd van maandag tot cn met zaterdag vóór zes uur 's mid dags, dan vinden de optochten op dezelfde avond plaats. Komt het kindje op een der werkdagen na 6 uur n.m. dan worden de rsen de volgende avond ge houden. Wordt het prinsje of het prinsesje op zaterdag na zes uur geboren, dan begint het feest maandagavond om zeven uur. Wordt het een zondagskind)? dan kan Schiedam pas de vol gende avond aan het feesten. Geschenken zullen er niet wor den aangeboden. De schoolkinde ren kunnen echter rekenen op een vrije dag. hetgeen ook al een feest is. Over de mogelijk heid tot het tekenen van felici tatie registers kon de stichting VNGF nog geen mededelingen doen. Burgernaam Wie nu als broeder tot de con gregatie toetreedt, krijgt geen kloosternaam meer; hij blijft zijn burgernaam behouden, Veel is veranderd in de opvattingen der kloosterbroeders: zij gaan mee met hun tijd. maur blijvend is de Onderlinge verbondenheid en de helpende taak. Honderd jaar geleden had Schiedam nog slechts rooms-katholiek onder wijs voor meisjes. Pastoor P. J. \'an Leeuwen, stichter van de Frankelandse kerk en tevens voorzitter van het parochiaal armbestuur, liet een verzoek uitgaan naar de Broeders van Maastricht, een congregatie die In 1840 was gesticht om onöcr- wijs te geven aan arme rooms- j katholieke kinderen. Hij kreeg leen gunstig antwoord en kon op j21 november 1867 mededelen; ,,Na rijpelijk de zaak overwo gen te hebben, heeft de hoofdze tel van de Congregatie van de Broeders, gevestigd te Maas tricht, het verzoek om Broeders voor eene hier te openen Roomsch-katholieke School wel willend toegestaan". Eerste drie Op 29 april 1868 kwamen drie broeders naar Schiedam om te gen een toelage van 350 gulden per jaar het katholieke onder wijs op de armenscholen, die toen nog geen subsidie van de gemeente of van het rijk geno- ten, ter hand te nemen. Het j waren broeder Maxirnïlianus. die overste werd. broeder Francis- jcus, die als kok voor het huis- houden zorgde, en broeder Ed- jmond. die samen met de over- jste het onderwijs op zich nam. Om te beginnen hadden zi j 66 (leerlingen samen. Dertig jaren, later waren er ongeveer 25 het klooster van dc Broeders van Maastricht aan de Warande te Schiedam is een oase van rust in het jachtige leven de stad. broeders en 3.722 jongens geno ten onderwijs. Dat onderwijs werd gegeven in de St. Joseph Ulo, de Sint Joseph lagere school, de St. Thoma «school aan de Warande, de St. Vincent Lus- school, de St. Aloysiusschool bij de Singelkerk en de Eernar- dusschool. Er is sedertdien veel veran derd, de St. Willibrordusstich ting heeft in 1889 een aantal scho len overgenomen en in andere scholen wordt nu ook door leken, lesgegeven. Onder leiding van de broeders staan nog slechts de St. Josephschool, de St. Jo seph ULO cn de Aloy siusschool. Builen het land Er is nl. in tic doelstelling van de congregatie, die overigens nog altijd 700 broeders telt en honderd .scholen onder haar lei ding heeft, zo een en ander ver anderd. Niet langer zoekt men zijn taak uitsluitend in Neder land. Sedert 1952 gwan vele broe ders naar de ontwikkelingslan den, naar Afrika, Zuid-Amerika etc. Ook de religieuze beleving is veranderd. Er is bij de broe ders thans een streven naar ver nieuwing. naar teamwork met leken, elk expert op eigen ge bied, naar experimentele werk groepen van een man of zes. sa- jmonwonend in een burgerhuis en hun aandacht richtend op huisbezoek aan bejaarden en on- igeneeslijk zieken en andere no- 1 den in de wijk. waar zij wo nen. De broeders, die in Schiedam werken, wonen niet langer hier, maar in Rotterdam. In het klooster aan de Warande is thans het provmcialaat van de congregatie gevestigd, belast met de organisatie van het werk in Nederland. Het gene ralaat—dat zich bezig houdt met de organisatie van het we reldwijde werk van de broe ders zit nog altijd in Maas tricht. Dc bedrijfxsrfifjoi van t'/.ito" b<;f* De directie heet' dc brom- Fijcnoo'. d fe Sclucr/n/n heeft voor fietsrijders dit jaar voorzien ran de negende maal een kamjiweck[ecn valhelm. Voor haar gaat het roor de leerlingen georganiseerder om bij de kampceractic die welke in Hilvarenbeek (N.B.)[valhelrn populair te maken, wordt gehouden. Tussen april en\ september zullen daaraan 300}Bedrijfsschoolleerlingen hebben leerlingen deelnemen. Dc ccrste\(laarom helmen tegen gcredü' ploeg is gestart per fiets en brom- ceerde prijs kunnen krijgen. KLAASWAAL De raad van Klaaswaal heeft de 1(5 punten tel lende agenda binnen het half uur kunnen afwerken. Onder voorzit terschap van burgemeester S. \V. Henry besloot do raad tot aankoop van plm 746 rn2 grond van de h e er A. Ze ven bergen voor de prijs van f 5.812,75. De aankoop is nodig voor de realisatie van het bestemmingsplan Dorp- Non rd. In verband rnot ditzelfde be stemmingsplan nam de raad ook het besluit tot Voorlopige go ed it euring v< 1 n het plan tot onteige ning van een aantal gebouwde en ongebouwde eigendommen en in dit plan gevestigd zakelijk recht van eeuwigdurende erf pacht. Aan het plaatselijk comité van dc* Stichting .Jeugdrecreatie Hoekschc- Waard stelde de raad een subsidie beschikbaar van minimaal f 250,- en maximaal f 875,-- Voor de kosten van de at gohouden lieroepententoonstelling op vier plaatsen in dc Hrjekschu Wiianl kwam alsnog de door de Sociaal Culturele Werkgemeen schap TInek schc Waard gevraag de subsidie van f 50,54 voor de dag. Ten behoeve van het kleu- terondcrwiis in Klaaswaal wer den een viertal agendapunten af gewerkt, die alle financiële zaken regelden. Aan het begin van de bijeen komst sprak burgemeester Henry nog over het vorige week ver schenen rapport van de Struc tuur commissie in de Hoeksehe Waard. De heer Henry sprak er zijn waardering over uit. Klaas- waals eerste burger hoopte, dat het rapport niet in de boeken kast z;d belanden, maar dat het met het nog te verwachten rap port van prof. Jirasz een goede discussie zou opleveren. On dercon t act hijcenkomst ran :V« Lang Streven KLAASWAAL Hel Jeugdkorps van de muziekvereniging Na lang Streven te KJ aaswaal houdt dinsdag in zaal Koster een ouder contact bijeenkomst die om half acht zal beginnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1