Op enkele openbare lagere scholen een onderwijzer minder Laatste weidegebied nog geen bestemming Stilstand in groei schoolbevolking Westwijk Eerste drie Maas VI. teams hebben zich veilig gesteld De heer Ph. Oprei ontving Dr. Tilanus-medaille Tafeltenniskampioen heet Sjaak de Bruin Gouden feest in Thurlede Oranje Nassau 2 vierde kampioen Geen noodlokalen Korfbalcompetitie Tot nu toe alleen voor artsen Experimentele week in De Kern Hoekse Boys nog niet veilig VDV was in vorm Service promoveert naar overgangsklasse KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 14 MEI 18M VLAARDINGEN Burgemeester en wethouders hebben de VLAARDINGEN Na het vijfde team en de adspiranten B- en D- twaalftalien, is Oranje Xassu 2 als korfbalkampioen uit de bus {gekomen door een 10l zege op gemeenteraad in een mededeling een overzicht gegeven van t Westerschip uit Hoogvliet. Bo de toelating van leerlingen bij het openbaar onderwijs en van de verdeling der schoolruimte in het komende schooljaar. De aangifte van nieuwe leerlingen op 5 en 7 maart heeft laten zien, dat er nog steeds sprake is van een (zij bet kleine) teruggang in het aantal leerlingen van de openbare scholen in het centrum (waaronder Vetienoordsepolder en Indische huurt) en in voormalig Vlaardinger-Ambacht met Bahbers- polder. Voor de scholen in het centrum vinden B. en W. de teruggang echter nog niet van dien aard, dat zij het nodig achten ingrijpende maatregelen te nemen. Het laat zich echter aanzien, dat de eerder uitgesproken vrees met betrek king tot de Erasmusschool, zal worden bewaarheid en dat deze school met ingang van 1 januari een leerkracht zal moeten missen. Met betrekking tot de Hugo de Grootschool bestaat de verwach ting, dat onvoorziene omstan digheden voorbehouden voor 1969 dc zesde leerkracht nog be houden kan blijven. In VI aar dinger-Ambacht/Ba bbers- polder liggen de zaken echter moeilijker en het college vindt het dan ook niet verantwoord daar maatregelen achterwege te laten. Het gaat vooral om de Jan Izgthartschool, de Van Hogen houten opvangschool aart de Buys Ballotlaan ter beschikking komen. In twee daarvan zullen klassen worden gehuisvest, die nu zijn ondergebracht in de Hugo de Grootschool en daarmee wordt dan tegemoet gekomen aan be zwaren, die bij verschillende ouders leven. vendien keerde het eerste twaalf tal met een 37 zege van DIO 1 terug en is ook het kampioen schap van het eerste twaalftal praktisch een feit. Aan de Schulpweg in Rotterdam- Zuid keek het eerste twaalftal al spoedig tegen een 20 achter stand aan. Veldheer en Romers deden deze teniet. Nog voor de rust zorgde Vink voor een 2—3 voorsprong. Na de hervatting was Oranje Nassau heer en meester. Groeneveld, mevrouw Smit en Veldheer voerden de voorsprong tot 26 op en na 36 bepaalde Romers de eind stand op 37. VLAARDINGEN Het eerste team van Maas Vlaardingen heeft zijn Overgangs.B-klasserschap weer voor het volgend seizoen veilig gesteld. Zondag werd op tennispark Soenda Lucky Stroke 2 uit Den Haag met 53 versla gen, waardoor Maas Vlaardingen op 3 punten kwam en Lucky Stroke op 1 punt bleef staan. De eerste wedstrijd was in een 44 onbeslist geëindigd. Theoretisch kan Lucky Stroke nog op 5 pun ten bomen. Doch dat is alleen op papier. In de eerste ronde is gebleken, dat de overige twee teams. ALTA 2 en Hoogerheïde t, veel sterker zijn dan Maas Vlaardingen en Lucky Stroke en ook kwam vast te staan, dat de degradatiestrijd tussen de laat ste twee zou gaan. Maas Vlaardingen verscheen in zijn sterkste samenstelling, met het echtpaar Stork, Ger van Bergen Walraven en Antoinet Schreuder, die op de Utrechtse universiteit pedagogie studeert en in Bilfhoven woont. Op aan- Binnen drie minuten brachten Cornet en Schilder Oranje Nas sau 2 op een 20 voorsprong. Bij ,T „,:.Jde rust ivas de voorsprong tot In Holy wordt een serie van w«r|w) uitgegroeidj waaraan mei. lagere scholen gebouwd, waarv an|^aar]evej(j gtruys en Voogt de- de eerste bij het begin van net ji)et waren, nieuwe cursusjaar in gebruik kan worden genomen en de laatste, naar het zich laat aanzien, nog voor het eind van dit jaar klaar zal zijn. Daarom vinden B. en W. het niet nodig in die wijk bijzon dere maatregelen als het plaatsen van noodlokalen, te treffen. Met betrekking tot het kleuter onderwijs merkt het college nog op, dat zowel voor twee r.k. kleuterscholen in de Westwijk als dorpschool en in mindere mate ivoor drie kleuterscholen in Holy om de Meidoornschool. Om de verwachte urgentiever- deze scholen een redelijke basis klaring is ontvangen, zodat deze te verschaffen voor het voortbe- scholen nu zo spoedig mogelijk staan hebben B. en W. besloten aan de Van der Palmschool geen eerste leerjaar meer te verbinden, aangenomen dat de staatssecre taris daarvoor de vereiste toe stemming geeft. In overleg met de ouders zullen de \'Oor de Van der Palmschool opgegeven leerlingen op de Jan Ligthartschool en de Van Hogen- dorpschool worden geplaatst, evenals enkele leerlingen, die voor de Meidoornschool zijn op gegeven. Ondanks deze maatregel zal het echter niet zijn te voorkomen,, dat het aantal leerkrachten op de Jan Ligthartschool met ingang van 1 januari zal teruglopen naar vijf, met inbegrip van het hoofd der school, In de Westwijk valt een zekere stilstand in de groei der schoolbe- \*olking te constateren. Op enkele scholen valt hier zelfs een lichte teruggang waar te nemen. Het college meent, dat die teruggang in hoofdzaak wordt veroorzaakt door de vele verhuizingen in dit deel van de stad en bijzondere maatregelen acht het voor de be trokken scholen voorlopig niet nodig. B. en W. vinden het dan ook niet v-erantwoord tegemoet te komen aan de al meer dan eens uitge sproken wens in de Westwijk een aantal noodlokalen te plaatsen. Dit ook ai omdat over enkele maanden in Hoogkamer twee kleuterscholen gereed komen, waardoor drie lokalen in de SCHIEDAM Voor de Scbie- damse korfbalteam is het com- petilieseizoen ten einde. In het laatste weekend boekte ODI nog winst en Succes speelde gelijk. Doordat leider Oranje Nassau een positieve voorsprong wist te bewaren staat wel vast. dat er toch geen kampioenschap voor de jubilerende zwartwitten is weggelegd. Tegen een overrom pelend Aktief met als inzet de derde plaats kwam Succes al snel met 0—2 achter. Dank zij een knappe combinatie tussen Els Ruseier en B. Krogten werd het nog 12 voor rust. In de tweede helft hervond Succes zijn ca dans. Er werd beter gespeeld, waarbij v. Krogten de stand op gelijke voet bracht. Even zag het er nog benauwd uit, toen een Ak- tïef-dame bekwaam een verdedi- gingsfout afstrafte, maar uitein delijk was het ook een Schiedam- se dame, t.w. Ria Paul us, die het ene puntje nog in Schiedam hield. ODI ging ter afsluiting van het seizoen op bezoek bij GKV 2. In een spannende en goede wed strijd behaalden de Schiedam mers de winst. Na een I0 ach terstand scoorden W. v. Winden en Jan v. Otterloo voor ODI in de eerste helft. Kort na de thee werd het 32, hetgeen voor Kos tlek Toussaint aanleiding was met twee fraaie treffers zijn team de leiding te geven. Wim v. Winden stelde tenslotte de zege veilig (35)waarna het er nog even benauwd uitzag, toen de Gorkummers tien minuten voor ttfd üüfi tot 4<5 ophaalden gebouwd gaan worden. De dubbele cijfers werden be reikt door treffers van W. v. d. Windt en P. v. Brandwijk. Direct na afloop reikte competitielei der de heer Benjert de kam pioensmedaille uit en kregen de twaalf spelers en speelsters bloe men. Het adspiranten C-twaalftal won met 40 van Rotterdam-Zuid-A en wordt eveneens kampioen als in de wedstrijd Maassluis C KOAG C de thuisclub geen ne derlaag oploopt. Voor zaterdag is alleen RWR 1- O.N, 3 in Rhoon vastgesteld. HOEK VAN HOLLAND Het feit dat de heer Ph. Oprei, briga de-commandant van de EHBO in Hoek van Holland, eeduren- de veertig iaar lid is van deze organisatie, heeft kennelijk het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Verenigine voor EHBO voor enkele problemen ge steld. Een paar weken gele der. werden verschillende Hoekse EHBO-ers onderscheiden voor 25-jarig lidmaatschap, maar voor de heer Oprei was er toen geen medaille bi i. Het hoofdbestuur wist nameliik niet welke onder scheiding men hem moest toe kennen. omdat het in de analen van de EHBO-geschiedenis nog nooit was voorgekomen dat iemand veertig iaar lid was. Men is er tenslotte uitgekomen en het unieke feit werd ook op een unieke wiize gewaardeerd. De heer W. Middelburg vertegen woordigde het hoofdbestuur tij dens een korte bijeenkomst in het Groene Kruisgebouw in Hoek van Holland, waarbii ook de bri gadeleden aanwezig waren. De heer Oprei werd de zilveren „Dr. Tilanusmedaille" toegekend een onderscheiding die tot nu toe en dan nog met mate werd toegekend aan artsen die zich voor de EHBO verdienstelijk maakten. De heer Oprei, die bepaald niet gauw met de mond vol tanden staat, was in dit geval toch even sprakeloos en het kostte hem moeite woorden van dank te vin den. Wijkraadsvoorzitter L. van der Houwen meende dat deze onder scheiding behalve andere die de heer Oprei al mocht ontvangen, toch wel bijzonder waardevol Is, Het is een erkenning van mens lievend werk dat door de hele burgerij op orris wordt gesteld. Dr. J. J. van Lonkhui!zen, de docent van de EHBO. toonde zich verheugd dat deze onder scheiding aan de heer Oprei ten deel was gevallen. Men kan spreken over teamwerk, maar zich 40 jaar lans inzetten voor de EHBO is iets wat de heer Oprei tot nu toe alleen heeft gepres teerd en dat is od zichzelf al een verdienste. Waarnemend voorzitter H. de Weers. die voor deze avond de plaats van de jubilaris innam, maakte van de gelegenheid ge bruik om ook dokter Van Lonk- huiizen in de hulde te betrekken. Hij bood een cadeaubon aan. ter wijl er voor de dames Oprei en Vaa Lankhurizea bloemen wai'eo- MAASSLUIS Doordal hel KW in Maassluis nu de beschikking heeft over een eigen gebouw is er een opleving van activiteiten waar te nemen. Het NVV Jonge rencontact leen werkgroep van het NVV m Maassluis) wil nu ook iets doen voor de jeugd. Als proef organiseert deze werkgroep van 18 tot en met 25 mei een ex perimentele week in gebouw De Kern. Men begint zaterdagavond 8 mei met een dansavond waar bii de muziek wordt verzored door een band. Zondag 19 mei is er een filmavond en dinsdag 21 mei is er een discussie-avond. Een forum, bestaande uit een ge lijk aantal confessionelen en niet- confessionelen. zal antwoorden op vragen over de verdeeldheid in het maatschappelijk leven. Op donderdag 23 mei. Hemelvaarts dag. wordt een Discobal gegeven en op zaterdag 25 mei een dans avond. Tijdens de drie dansavon den zal door middel van een klei ne enquête getracht worden en kele gegevens te verzamelen over de interessen van de Maassluise jeugd. Het secretariaat van het NVV Jongerencontact is geves tigd Burg. v. Brandererstraat 67 in Maassluis-West. HOEK VAN HOLLAND Hoe wel ghoekse Boys zich zaterdag; nog niet helemaal veilig heeft kunnen stellen, staat het wel vist dat de Boys niet meer automa tisch zullen degraderen. Met nog een wedstrijd te spelen heeft Hoekse Bovs nu 19 punten. Onas en RSM hebben twee punten minder, maar een wedstrijd min der gespeeld, zodat theoretisch deze drie ploegen gelijk op 21 punten zouden kunnen eindigen. Of het zover zal komen, zullen de komende wedstrijden moe ten uitwijzen. De uitwedstrijd tegen RSM heeft Hoekse Boys in elk geval een kostbtar winstpunt opgeleverd en de afstand met deze Rotter damse club gelijk gehouden. De ze puntenverdeling was mis schien voor de bezoekers een-tik je ongunstig gezien het soel- beeld. Een winstpunt was ech ter dat het onder uitstekende lei ding een van de beste wedstrij den van. dit seizoen is gewor den. VLAARDINGEN De Intiem- speler Sjaak de Bruin heeft maan dagavond in de grote zaal van het Sportpark De Vijfsluizen bewezen, dat hij de beste tafeltennisspeler van Vlaardingen is. In de finale versloeg hij de routinier Cees Olivier van Hoilandiaan met 2117 en 2113 na een fraaie partij. Verdiend werd hij de nieuwe kampioen van Vlaar dingen. Evenwel niet voor de eerste keer want ook in 1961 ver overde hij deze titel. De wisselprijs, beschikbaar ge steld door het gemeentebestuur, ontving De Bruin uit handen van de heer J. v. d. Lugt, hoofd van het gemeentelijk sportbureau- De overige prijzen werden uitge-|hui2en^ die werd reikt door de oud-organisator, dej^ Hoogendijk en C. Sodderland. heer J. van Luvk, die uil Loos- cl recht was overgekomen cm de j Ir. de klasse niet NTTB-leden ging gevolgd door achttien prijzen uit te reiken; in elke klasse drie. lp de tweede klasse kreeg Olivier de tweede prijs en ontving Ton Stolk de derde. de eerste prijs naar F. de Graaf, kreeg H, Hess de tweede en kwam P. Hoos in aanmerking voor de derde prijs. VLAARDINGEN —Het enige weidegebied, dat in het Vlaar dingen van voor de grenswijzi gingen in 1966, resteert, is dat tussen De Vaart, rijksweg 20, Broekweg en de opgespo ten Broekpolder. Sléchts aan een klein gedeelte bij de Vaart is een definitieve bestemming ge geven in de vorm van een land- ijsbaan voor de Vlaardingse IJs club. Onlangs is een werkcomité op- gericht, om daar ook een over dekt ijsstadion te verwezenlij ken. Na de lancering van de plannen werd daarover niets meer vernomen. Het overige overgrote deel heeft nog geen bestemming. Tijdelijk mag de ponyclub Die Fiardinga Ruiters er gebruik van maken tot kan worden verhuisd naar een blij vende bestemming in het recre atieoord, dat ten westen van de Westwijk zal worden verwezen lijkt. Voor dc Vlaardingse stadsjeugd is dit weidegebied een toevluchts oord voor het ujtleven van de drang naar romantiek en avon tuur, zoals de jongens op de foto die met schepnetjes op jacht zijn naar salamanders en daar bij hun hart ophalen aan de lan- VLAARDINGEN In het kader van het 40-jarig bestaan van de damvereniging DOS te Rozen burg speelde het eerste tiental van VDV maandagavond een ne derlaagserie wedstrijd. De groot ste nederlaag die eerder aan DOS was toegebracht was slechts 11—9. VDV was in goede vorm en won deze ontmoeting met niet minder dan 164. Het ziet er dus naar uit, dat de prijs naar Vlaardingen zal gaan. Echter is de jubilerende vereniging nog niet uitgespeeld; zelfs ontmoet zij het sterke Rotterdamse Con stant nog. Reeds 3000 deelnemers aan KW-Mars SCHIEDAM Voor de zaterdag te houden Koningin Wilhelmina Mars zijn reeds ruim 3000 wan delaars ingeschreven. Het aantal deelnemende muziekgroepen is al tot zestien gestegen. Tot en met morgen is nog inschrijving mogelijk voor groepen en tot en met donderdag voor individuele deelnemers. Men kan terecht bij de volgende adressen; M. Faas- Groenelaan 50b, J. H. F. v.d. Brugge, Vondellaan 52b, Ph, v. Oordt, Oldenbameveltstraat 79, allen te Schiedam. Voorts is het mogelijk aan de start in te schrijven. Het startbu-, reau is geopend van 9.30 uur tot 11 uur en van 13.30 uur tot 15 uur. delijke sfeer. Op de achtergrond verheft zich het Holyziekenhuis. Het landweggetje op de voor grond is de Broekweg, voorheen de enige kilometerslange weg in de 400 hectare grote Broekpolder, doodlopend op de Trekvliet, maar nu reeds na enkele hon derden meters geamputeerd door de opspuiling met Rotter damse havenbagger, waarop, na de Holywijk, de laatste nïeuwTe stadswijk moet verrijzen. Dan is Vlaardingen volledig volgebouwd en biedt het geen verdere uit breidingsmogelijkheden meer. SCHIEDAM Service 2 Heeft de promotie naar de overgangs klasse in de tafeltenniscompeti- tie tot een feit gemaakt. Vóór het duel met het bezoekende Buna uit Hilversum lagen de pa pieren van -de Service-reserves al zeer gunstig. Een gelijk spel zou voldonde zijn om door te dringen in de landelijke klasse. Geen ogenblik heeft daarover twijfel bestaan. Hans Kreischer beet het spits af en de Buna-spe- ler Vooren moest met 21-8 en 21- 19 capituleren. Aanvoerder Hans Eikmans lietP. de Boer ook ai niet veel illusies (21-19, 21-14). Dick Boer moest het hierna op nemen tegen. Nellie Visseher, een speelster die enkele jaren geleden tot de topspeelster van Nederland behoorde. Zij klopte Dick Boer met 1721 en 1521 en bracht zodoende de achter stand tot 21 voor haar team te rug. Het dubbelspel leverde een 21 15 zege in de derde game op voor Eikmans-Boer, maar een feit is dat de overwinningen van dit dubbel wat moeizamer tot stand komen dan voorheen. Toen was de strijd snel in Schiedams voordeel beslist. Hans Eitmans maakte er 41 van en het was voor de in goede vorm verkerende Hans Kreischer weggelegd om tegen Nellie Vis seher met 2111 en 2119 het 5e punt voor Service te laten no teren, waarmee de promotie een feit werd. De theoretische kans, die de Hilversummers nog hadden, werd door Dick Boer tenietge daan. Hij won met 1921, 21 17 en 2118 van De Boer. Na een korte onderbreking, waarin de Service-spelers een kleine bloe menhulde ontvingen, vormden de laatste partijen nog slechts een formaliteit. Het werden drie Schtedamse zeges, zodat ten slotte de eindstand op 9—1 kwam. dringen van de eveneens in Utrecht studerende Peter Jiskoot speelde zij dit seizoen voor Maas Vlaardingen, waaraan het onge twijfeld te danken is dat Maas Viaardingen zich heeft kunnen handhaven. De nog resterende twee wedstrij den worden beide voor Maas Vlaardingen een zekere neder laag. Het echtpaar Stork, nog steeds de steunpilaar van het eerste team, vertrekt vrijdag met vakantie. Bovendien liep mevr. Siork in haar enkelspel een kuit spierblessure op, waardoor 2e nog wel kreupelend het damesdub belspel kon uitspelen, maar niet meer in het gemengde dubbelspel kon uitkomen. Dat was geen be zwaar meer, want Maas Vlaar dingen had toen een 52 voor sprong. Ruud Stork had in het eerste he renenkelspel met een 8—6, G—3 zege voor het eerste winst punt gezorgd. De voorsprong ging door de 3—6, 2—6 nederlaag van Ger v. Bergen Walraven in het tweede herenenkelspel ver loren. Maar Maas Vlaardingen kwam uit de enkelspelen met een 31 voorsprong. Antoinet Schreuder won het eerste dames enkelspel met 97, 36, 7—5 en Anneke Stork het tweede met 04, 63. Doch daarna ging, ge heel tegen de verwachting in, het herendubbelspel met 3—5, 3—6 verloren en was het resul taat van het damesdubbelspel van groot belang, wat Anneke Stork noopte, zich over haar blessure heen te zetten, al kon ze nauwelijks meer een pas verzetten. Het technische en tac tische overwicht van haar en An toinet Schreuder was echter groot genoeg om met 64, 6—3 te zegevieren,.waardoor de stand op 42 kwam. Antoinet Schreu der en Ruud Stork wonnen vervol gens onbedreigd het eerste ge mengd dubbelspel met 6—1, 3—6, 6l, waarmee de zege een feit was. Het tweede G.D.waarin Margriet Bernard als partner van Ger v. Bergen Walraven in viel, ging met 4—6, 26 verloren. Ook veilig Zowel het tweede als het derde team van Maas Vlaardingen liep een 53 nederlaag op, resp. te gen Toeg H. 8 en Insulinde 1. Maar praktisch hebben ook deze twee teams zich in de derde klas gehandhaafd. Bij het tweede team zorgden Roel v. Leeuwen In het le HE en Marjan Jiskoot in het 2e DE voor twee winst punten en kwam het derde winst punt van Roel v. Leeuwen en Pe ter Dieckman in het HD. Bij het derde team won Peter Jiskoot zijn enkelspel, met zijn broer Nanno het D en met Jeanne v. d. Lippe het 2e GD. In dit team, deden met mevrouw Jiskoot, drie leden van het gezin Jiskoot mee. Het jeugdteam van Maas VI., het vierde team, zegevierde met 62 over Overwaard en heeft nog volop titelkansen. Arno v. Wezel won het Ie HE met 6—3, 97, Luuk v. Dorp het le DE met 75, 63. Clementine Peys- ter het 2e DE met 6—1, 7—5. Arno v. Wezel en Huib Dalitz het HD met 6—4, 3—6,8—S, Luuk v. Dorp met Huib Dalitz het le GD met 64, 6—3 en Clementien Feyster met Arno v. Wezel het 2e GD met 6—1. 6—2. Tegenvaller Het eerste team van de VI. LTV, dat thuis met 71 van Monster 'had gewonnen, ging in Monster met 53 ten onder. Voor de winstpunten zorgenEric Kers bergen in het le HE met 0—S, 26; Jan uis in 't Veld en Eric Kersbergen in het HD met 0—6, 26 en mevr. Verheul met Huis in 't Veld in het le GD met 7—5, 4—6. 5—7. VI. LTC 2 won thuis met 5—3 van TIOS 2. Jan v.d. Voorden- won het le HE met 75, 64, Marja van Abshoven het 2e DE met 75, 64, Lenie v.d. Linden met Marja v. Abshoven het DD met 62, 63, Lenie v. d. Linden met Rien v.d. Voorden het le GD met 6—2, 4—6, 6—4 en Mar ja v. Abshoven met Aad Ville- rius het 2e GD met 36, 64, i—l. VI. LTC 3 liep tegen Hoekse LTV 2 een 2—6 nederlaag op. Er was zeer veel belangstelling voor de finalewedstrijden, met Tn de derde klasse werd T. v. d. Onanie van de zijde van de ouders Pluym de nieuwe kamptoen, die;van de juldoren. Hier werd Bert Rieken achter zich liet. Hier was, v. d kampioen, werd Dik, de het A. Brouwer, die de derde j Graaf tweede en was Arie Kook plaats en prijs voor zich opeiste.gcjukkig met de derde prijs. Ia de Vierde klasse was het W, Verheul van De Windmolens, diei zich in de finale de meerdere jAAX DE TECHNISCHE Hoge- tconde van de Intiem-speier G. l£:ch00i je zijn geslaagd Wapenaar. H, Medendorp klas seerde zich als derde. De vijfde klassers moesten de titel toestaan aan. P. Schuur- {\oor het doctoraal examen voor [scheikundig ingenieur de heren |H. J. Jansen en J. Spaans uit I Schiedam SCHIEDAM Het zal donderdag feest zijn op kamer 702 van het bejaardencentrum Thurlede, als daar de heer en mevrouw Se- meijn-Jongebreur hun vijftigja rig huwelijksfeest vieren. De heer Semeijn werd pas 80 jaar, terwijl zijn vrouw 72 len tes telt. Het feest zal in huiselij ke kring worden gevierd. Mevrouw Semeijn is in bejaar denkring bekend als voorzitster van de vrouwenclub Onder Ons en als reisleidster van <be ver eniging. De heer Semeijn was in zijn jonge jaren een. goede voet baller en heeft jarenlang als linksbuiten in het eerste elftal van SVV gespeeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2