Commissie Jeugdvoorstellingen vraagt meer belangstelling, vooral van bijzondere scholen Uitgaan in Schiedam Oud-gemeenteraadslid H. J. Knoester ontving stadspenning Opbrengst Jeugdfestijn voorObadja Jan Wolffers reikte prijzen uit van creativiteitswedstrijd NSF-official G. v. d. Berg wekt burgerij op tot lichamelijke activiteit SCHIEDAMS ALLERLEI Gemeentebestuur toont begrip voor vormingswerk Lezing over Sicilië Hoekse Boys naar tweede ronde Opleiding voor NSF-diploma's Van dag tot dag M. Hoogerwerf bedankt als raadslid Voetbaltoemooiei tOTTERPAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 16 ME. Z. a~. ,:De jury bestond uit mevrouw en dan vooral L van Lin donk-Wagens veld en ae;standen°P verschillend gebied. VLAARDINGEN In haar jaarverslag over 1967 toont de Commissie Jeugdvoorstel lingen zich niet ontevreden over de resultaten, die haar programma heeft opgeleverd, maar zij zou toch graag zien, dat nog meer bijzondere scholen met hun leerlingen dé verschillende voorstellingen zouden be zoeken. De commissie wil voortgaan op de ingeslagen weg om op haar manier iets bij te dragen tot de kunstzinnige vorming van de jeugd en zij zal daartoe gebruik maken van alle mogelijkheden, die haar geboden worden. Als voorbeeld daarvan wordt in het verslag genoemd het stimuleren van de belangstelling voor de Hi ppo-Cam pusvoorstellingen door aan de scholen toegangs bewijzen tegen gereduceerde prijs beschikbaar te stellen. De com missie is dankbaar voor de ver hoging van de gemeentelijke sub sidie tot 10.000 voor 1968 en trekt uit die verhoging de con clusie, dat het gemeentebestuur doordrongen is van de noodzaak van kunstzinnige vorming van de jeugd. Twee van de oudste programma punten van de commissie, de declaxnatieeursus en de decla matiewedstrijd voor de school jeugd, stonden ook in 1967 op het programma. Aan de cursus, onder leiding van de voordrachts kunstenares Lily van Haghe, namen 25 dames en heren deel en voor de slotavond bestond veel belangstelling. Mevrouw Van Haghe had niets dan lof voor de ijver en de toewijding der cur sisten. Twee van hen, die tot de jongeren behoorden en meededenj nan de declamatiewedstrijd voor de schooljeugd, wonnen daar een eerste en een tweede prijs. De commissie wil dit programma punt zeer zeker handhaven. In 1967 hebben zich 47 deelnemers aangemeld, afkomstig van twintig scholen. Dit aantal v.as zo groot, dat een selectiewedstrijd moest worden gehouden met als resul- jtaat, dat 26 gegadigden tot de j eigenlijke wedstrijd werden toe- gelaten. VLAARDINGEN In West-Sici- lië heersen nog chaotische toe- SCHIEDAM On de Troelstra- iaan is door gladheid de auto van de 29-jarige R. W.- die voor rang moest verlenen, doorgegle den met het gevolg dat hij te gen de wagen van de 30-jarige A. de V. botste en deze ernstig beschadigde. Even later moest de 33-] an ge koelmonteur W. L. plotseling remmen, met het ge volg, dat ook zijn wagen door gleed en opreed tegen de rechts geparkeerde beschadigde wagen van De V. Deze werd daardoor vrijwel geheel vernield. De afdeling Schiedam-Nieuw- land van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond houdt dinsdag een ledenvergadering in de Magnalia Deïkerk, aanvang 8 uur. Als spreekster hoort men mevr. L. C. Bot-Don met een in leiding over democratie en ge zag. Na deze inleiding volgt een gedachienwisseling in groepen. Voor het najaar heeft men de on derwerpen ..Natuurmonument de Beer" en „Mogen onze kinde ren zelf hun geloof kiezen?" op het programma staan. Vanmorgen om half vijf kon de onder invloed zijnde 42-jarige loswerkman J. V. in de Plantage de verleiding niet weerstaan om heren C. Baan, H. A. Schoonfeld, J. van Hemert en J. Hottentot. De deelnemers die niet in de prijzen \*ielen. kregen als aan moedigingsprijs een pocketboek. Ballet Het Scapinoballet heeft ook op de Vïaardingse scholen een goede naam, want de twee voorstel lingen van dit gezelschap werden bijgewoond door ruim 1.200 leer lingen uit de zesde klassen der lagere scholen en uit de eerste en tweede klassen van het voort gezet onderwijs, Eijna 1.300 leerlingen, uit de vierde en vijfde klassen der lagere scholen hadden veel plezier met de kindermusical, waarvan de Toneelgroep '66 twee voorstellingen gaf, maar slechts 246 jonge mensen bezochten de avondvoorstelling van De Nieuwe Komedie. Veel beter was de belangstelling voor de voorstelling door The York Theater Royal Company, waar bijna 600 leerlingen van het Vlaardings v.h.m.o. kwamen, plus nog 90 van scholen in Schiedam en Rijswijk. Het Vestzaktheater gaf twee voorstellingen voor leerlingen van het voortgezet onderwijs en die trokken samen ruim 1.000 toe schouwers. Uit het verslagjaar blijkt dat ook de jeugdconcerten weer hun intrede hebben gedaan in het pro gramma van de commissie. Het Zuid hollands Orkest gaf, onder de enthousiaste leiding van dirigent .Tan van der Waart aan driemaal ruim 400 kinderen een soort stoomcursus in de eerste begin selen vran de concertmuziek. Dit z.g. onderbouwprogramma van het orkest een uitstekend resul taat van veel experimenteren sloeg bijzonder aan en het verslag noemt het dan ook onnodig te zeggen, dat het Zuidhollands Orkest niet voor de laatste keer voor de Vïaardingse schooljeugd h: opgetreden. HOEK VAN HOLLAND De Hoekse Boys gaan over naar de tweede bekerronde. De zaterdag voetballers wonnen gisteren met 5—1 van de Lisser Boys. Inval ler Ben v.d. Giess-en maakte vier van de zes treffers. Hij bezette na de rust, die inging met 10 de midvoorplaats. Piet Moerker ken en Kruize zorgden voor het halve dozijn. Het tegenpunt werd emaakt uit een strafschop. Vooral het schoolgaan laat daar veel te wensen over. De bevol king wordt dom gehouden en er wordt weinig aan gedaan om verbeteringen aan te brengen in de samenleving. Aldus de schrijver Sipke v. d. Land, die een causerie heeft ;ehouden voor de afdeling Vlaar- dingen-Zuid van de Ned. Chr. Vrouwenbond, inde Maranatha- kerk gehouden. De heer v. d. Land dee in Sicilië stof op voor zijn nieuwe boek Wij zijn rebel len. De vergadering nam voorts af scheid van het bestuurslid, me vrouw IJ. v. d. Berg-Moerman, die werd opgevolgd door me vrouw C. Loeve-Scheepbouwer. VLAARDINGEN De netto- opbrengst van het Jeugdfestijn 1968 van Liefde en Vrede en ge houden op Koninginnedag be droeg f 6.857,24. In de bovenzaal van gebouw Triangel werd dit cijfer woensdagavond bekendge maakt tijdens de werkersverga dering van L. en V. Toch heeft het enige tijd ge duurd alvorens allen dit wisten want de enige persoon die het juiste cijfer had, namelijk pen ningmeester A. v.d. Sar, verbleef in Friesland. Hij zond vandaar een telegram, dat pas werd ge opend nadat alle aanwezigen naar het eindbedrag hadden ge raden. Degenen, die er het dichtst bij zou zijn, kreeg een boeken- bon en deze kwam in het bezit van L. en V-voorzitter KL van Vliet, die f 6.857,42 had geschat. Besloten werd om het bedrag te bestemmen voor de verbouwing van gebouw Obadja aan de Cal- lenburgstraat en men ging zo vlot te werk dat meteen een bouw commissie werd benoemd., be staande uit zeven personen. De ballonwedstrijd is toch nog een succes geworden. Men was er bang voor, dat de meeste bal lons in zee terecht zouden ko men, maar rakelings langs de kust bleven veel ballons „bin nen". Inmiddels zijn reeds 118 kaarten teruggestuurd en men wacht deze week nog meerdere kaarten af. Daarna zal de uitslag bekend worden gemaakt. De kaarten kwamen uit Heemstede, IJmuiden, Alkmaar en andere plaatsen. Tot nu toe is de verste ballon in Tessel gevonden. Alle kaarten zullen ter zijner tijd wor den gezonden naar de afzenders te Vlaardingen. TIJDENS DE prijsuitreiking toonde een leerlinge wat zij met een beweeglijke marionet kan doen. Chilly Wing Singers op TV HOEK VAN HOLLAND De „Chilly Wing Singers", een zang groep uit het Waterweggebied, onder leiding van de heer Vol kers, zal vrijdagavond voor te levisie optreden in het NCRV- programma Rodeo tussen zeven en acht uur. De Hoekse zang vereniging Vox Humana heeft de groep reeds gecontracteerd voor de najaarsuitvoering. VLAARDINGEN Reeds 38 Vïaardingse gemeenteambtena ren, onder wie 6 vrouwelijke, zijn in training geggaan voor het NSF-diploma, zo onthult hoofd agent G. van den Berg geestdrif tig. De heer Van den Berg (34), twaalf jaar in dienst bij de Vïaar dingse politie, is sedert 1 april van dit jaar aangesteld als NSF- nfflcia], met de bevoegdheid tot het afnemen van examens in de onderdelen atletiek, zwemmen en klimmen voor het NSF-ere- teken. Voor de bevordering van een ge zond en fit lichaam heeft de Ne derlandse Sportfederatie drie on derscheidingen ingesteld: HLO- diploma, NSF-sportpaspoort en NSF-ereteken voor alzijdige sportvaardigheid. De heer v. d. Berg is houder van dit ereteken. Reeds tweemaal legde hij succes vol het examen voor deze hoogste NSF-sportonderscheiding af. Ge lukt hem dit voor de derde keer, dan promoveert hij van de derde naar de tweede graad. Dragers van het ereteken eerste graad zijn zij, die vijfmaal zijn ge slaagd. Houders van dit diploma moeten niet alleen een geoefend bokser, worstelaar, schermer of judoka zijn, maar ook bepaalde EXPOSITIES Stedelhk Museum: Tot en met zondae is noe de tentoonstelling van Bouke IJlstra te bezichtigen. azaleastruik kaal te plukken, f Bijzonder fraaie gouaches, grafi- De ooiitie heeft de man. naar het politiebureau overgebracht. De 19-jarige scholier G. A. M. V. is woensdag in de Jan van Zutfenstraat met zijn bromfiets tegen een personenauto gebotst. De bestuurder, de 45-3a"ge A. v.d E. wilde juist keren. De bromfietser kwam te vallen en kreeg een hersenschudding, een. gekneusde linkerenkel, een scheur in zijn rechteroor en schaafwonden. Hij is in de Dr. Noletstichting opgenomen. Een vette, gladde laag kali- loog belandde op het wegdek van de Oranjestraat-Gerrit Verboom straat woensdagmiddag, doordat een passerende vrachtauto een 25-3itervat met deze vloeistof ver loor. Personeel van de gemeente lijke reinigingsdienst heeft de gevaarlijke plaats met zand be strooid. Een drijfjacht werd georga niseerd op vier paarden en een veulen die ontsnapt waren uit een afgerasterd weiland aan de Schiekade en. op de 's-Graven- iandseweg bij de oprit naar Rijksweg 20 het verkeer in ge vaar brachten. De eigenaar, de 28-jarige W. K. uit Overschie kon zijn dieren opvangen. Een anderhalf jaar bastaard herder, voorzien van een rode halsband met nikkelen doppen is woensdag in de Jog. Wagner- straat zwervend aangetroffen. De eigenaar kan het dier af halen in het dierenasiel Zus- Mr Atinaj.tr aal» sche werken en schilderiien wor den van hem geëxposeerd. Waardering verdient ook wat van de Deense kunstnijverheid wordt geëxposeerd. Deze functionele kunst omvat o.a. textiel en kera miek van de vrouweliike kunste naars Lis Ahlmann en Gertrud Vas egard. Galerie 4: Tot 27 mei worden hier tekeningen en schilderiien. van Jerry Keizer geëxposeerd. DONDERDAG Amusement: Alvorens in Musis Sacrum de uitslag van de SG- toneelwedstriid bekend wordt ge*- maakt, een afwisselend program ma met o.a. Zuidamerikaanse muziek van het kwartet Los Co- banos de eerste prijswinnaars van Nieuwe Oogst. Na afloop kan er worden gedanst op mu ziek van het trio Jos Teoel met zijn magie accordeon. ZATERDAG Concert: In de gereformeerde kerk een concert van Koos Bons. Op het programma staan wer ken van J. S. Boch, Handel, Franck, Widor en Jean Langlais. De avond wordt besloten, met sa menzang en improvisatie. Show: Omstreeks vijf uur wordt er vanaf het openluchttheater in de Plantage een grote muzikale show gegeven, waaraan verschil lende korpsen en drumbands meewerkt Muziek: In Arcade kan er vanaf acht uur worden gedanst op mu ziek van de soulEroup Free en US6G in de sociëteit van Martin Green. BIOSCOPEN Fassnce Theater: Als hoofdfilm deze week ..James Bond 007. Casino Royale". In deze avon tuurlijke film heeft de interna tionale samenzweerdersclub Smersh de geheime diensten van de grote mogendheden geïnfil treerd; de agenten sneuvelen ais kegels od de bowling-baan. De vier chefs zijn radeloos en zien geen andere uitweg dan een nederige tocht naar de rentenie rende super agent: James Bond. Er wordt een homerische striid geleverd tussen Smersh en Ja mes Bond. In een bonte potpurri van opgeklopt avontuur de James Bond-oersiflage met de vele Bonds van uiteenlopende leeftij den. Tijdens de kindermatmees od zondag en. woensdag om twee uur wordt de film ..Vrijbuiters van het woud" vertoond. Monopole TheaterDracula. Prince of Darkness een griezel film van Terence Fisher. De film sneelt zich af rondom twee mannen en twee vrouwen die per ongeluk terecht komen in het gevreesde kasteeL van Dracula. We zien vele gruwels. waarbij een man en een vrouw ten onder gaan aan het monster, voordat dit woTdt uitgeschakeld, „Von Rvan's express", een op windende film van Mark Rob sons. met feen ontsnapping en een achtervolging per trein in de tweede wereldoorlog. In de hoofdrollen Frank Sinatra en Trevw Howard. prestaties leveren op 100 m en 10 km hardlopen, hoog- en ver springen, hink-stap-sprong en ko gelstoten, touwklimmen en op de 100 meter borstcrawl en rug slag. Droevig figuur Veel eenvoudiger zijn de eisen voor de HLO-proeven, met de scholing waarvoor vorig jaar in Vlaardingen onder leiding van de heer Van den Berg een begin werd gemaakt. Met haar aantal houders van NSF-diploma's slaat Vlaardingen, als stad met meer dn 75.000 inwoners, een droevig figuur, zo heeft de NSF de heer Van den Berg verzekerd. Hij is vol élan bezig dit droevige Vïaardingse beeld te verande ren. Uiteraard heeft hij hiervoor de voile medewerking gekre gen van de NSF, maar ook van het Vïaardingse Sportbureau, van de voorzitter en trainer van de atletiekclub Fortuna, de be drijfsleider van het Kolpabad, terwijl ook de gemeentelijk on- derwijsinspecteur zijn mede werking heeft toegezegd. In juli of augustus wil hij een examen dag houden voor HLO-diploma en het NSF-ereteken. Voor het afne men van de HLO-proef bezit hij reeds sedert 1963 de NSF-be- voegdheiü. Eenvoudig Het HLO-diploma stelt zeer een voudige eisen. Een ieder, die ge zond van lijf en leden is, kan dit, met twee uren oefenen per week, in drie maanden behalen. De opleiding hiervoor is een wel kome aanvulling van het tekort aan gymnastiekonderwijs op de scholen. De heer Van den Berg heeft een gesprek gehad met de gemeentelijke onder wijsinspee- teur en heeft alle hoofden van la gere scholen bezocht om hiervoor hun medewerking in te roepen. De HLO-proeven staan open vanaf de leeftijd van 10 jaar. De proeven omvatten onderdelen: springt 60100 meter; ver- en hoogspringen, verworp met gro te bal en kastiebal, touwklim men, evenwichtsoefening op de balk, 10—20 km wandelen en fa cultatief zwemmen in de vorm van 38 minuten in het water vertoeven. Voor de verschillende leeftijdsgroepen variëren de ge stelde limiettijden en -afstanden. Als voorbeeld voor de jongste leeftijdsgroep van. 10 en 11 jaar: 60 m. hardlopen 12.2 voor meis jes, 11.4 voor jongens; verspring- gen resp. 2.75 en 3.- meter; hoog springen resp, 0.85 en 0.90 m.; verworp kastiebal resp. 20 en 25 m.verworp grote bal resp. 10 en 12 m.; voor meisjes 7 me ter lopen over evenwichtsbalk en voor jongens 4 meter touwklim men; 10 km. wandelen in 2x!z uur zowel voor jongens als meis jes en zwemmen: 3 minuten. De atletiekonderdelen worden be oefend op het veld van AV For tuna; voor het wandelen kan de Avondvierdaagse worden gelo pen en voor de overige onderde len staat de gymnastiekzaal op de Roode Kruislaan beschikbaar. De heer Van den Berg wil de HLO-proeven met name ook pro pageren voor de dikbuikigen en heeft hiervoor de medewerking van het NSF en het gemeentelij ke sportbureau ingeroepen, om naar i-oorbeeld van andere ge meenten, een algemene training voor fitheid in te stellen. Belang stellenden kunnen zich wenden tot de heer G, v.d. Berg, Kamer- 'lingh. Gnnesstraat 9. SCHIEDAM Jn de hal vat de Willem de Zwijger ULO I zijn gistermiddag de prijzen van een creativiteitswedstrijd uitgereikt. De heer W. Mei- nen, een van de docenten van de school heeft het idee inder tijd hij de schoolvereniging ter tafel gebracht. De wedstrijd stond open voor alle leerln- gen van de school. Tijdens de tekenlessen en ook in de avonduren thuis werden teke ningen, schilderijen, plastie ken en marionetten vervaar digd. In totaal 200 inzendingen kwamen binnen. Drie Schiedamse kunstenaars, Jan Wolffers, Theo Wiegman en Joost Minningh, hebben alle in gezonden werkstukken bekeken en hun oordeel erover gegeven. Uit de 200 werkstukken is een selectie gemaakt die binnenkort vrordt geëxposeerd in de hal van dc school. Biina alle leerlingen van de school waren gistermiddag in de hal aanwezig om de prijsuitrei king, die verricht werd door <3- kunstenaar Jan Wolffers, mee te maken. Het ingezonden werk bleek een hoge kwaliteit te bezit ten, ook het werk op het gebied van kunstnijverheid, sculpture en handenarbeid ondanks het feit dat op de Willem de Zwijger ULO geen handenarbeidies wordt gegeven. De inzendingen waren in vier categorieën verdeeld. In afdeling één werden de prij zen gewonnen door: 1. Koos Elom, 2. Eddie Bedeker, 3. Ca: van Keulen. In categorie Uvee; Carl van Meerendonk. 2. Fra Koogcarspel, 3. Woer van de Schalie. In categorie drie: Mari van t Hof, 2. LicsbethN: lemaat, 3. Bas van der Meer. categorie vier: 1. Anneke Om hand, 2. Marja Wijnstok, 3. Jc Kooyman. VLAARDINGEN Opnieuw is de penning van de gemeente Vlaardingen toegekend aan een verdienstelijk ingezetene en wel aan de heer H. J. Knoester, Ka- rel de Grotelaan 165. De penning, met draagmedaille en oorkonde, is gisteravond door burgemees ter mr. J. Heusdens aan dc heer Knoester uitgereikt tijdens een bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis. De heer Knoester werd 7 maart 1898 in Den Haag geboren en was gedurende zestien jaar van september* 1946 tot september 1962 voor de Partij van de Ar beid lid van de Vïaardingse ge meenteraad. Hij had als raadlid niet alleen zitting in tal van commissies, maar bekleedde daarnaast ook tal van functies. Zo was de heer Knoester van december 1937 tot juli 1955 bestuurslid van de Ver eniging voor Ziekenverpleging te Vlaardingen; van januari 1963 tot januari 1966 waarnemend voorzitter van de Stichting Alge meen Ziekenhuis en daarna tot april van dit jaar penningmees ter van deze stichting. Van sep tember 1953 tot september 1962 was hij lid van de commissie van advies voor de exploitatie van de zeevishal; van september 1946 tot september 1955 bestuurs lid van de Vereniging tot be strijding der tuberculose en van september 1946 tot oktober 1953 afgevaardigde in het bestuur van de Visserijschool. In 1961 werd de heer Knoester bestuurslid van de Stichting tot instandhouding van een chr. school voor kleuteronderwijze ressen te Vlaardingen en dat is hij gebleven tot juni I960, aan vankelijk als penningmeester, la ter als voorzitter. Sinds maart 1960 maakt hij deel uit van het bestuur van de Stichting Mu seum voor de Nederlandse Zee visserij en in al die functies heeft hij zich bijzonder verdienstelijk gemaakt voor de gemeente Vlaardingen. Als blijk van waar dering voor dat alles is hem nu de penning van de stad aange boden. Burgemeester Heusdens liet op dit alles in zijn toespraak een duidelijk licht vallen en vergat niet te memoreren de plaats, die de heer Knoester ook steeds heeft ingenomen in de kringen van 2ijn hoofdberoep, de haring- handel. Goed kameraad Wethouder T. de Bruijn sprak namens de PvdA. Hij zei dat de heer Knoester destijds als poli tiek dakloze de partij was bin nengekomen. bent geworden, wat wij in onze beweging noe men, een goed kameraad, een ;oede voorman van de partij. Als positief protestants christen kwam u bij ons binnen, als een vreemd element, maar u was so cialist en bleef socialist, die niets voelde voor de prot. chr. groepe ring in onze partij", aldus de heer De Bruijn. De heer Knoester, die in gezel schap van zijn echtgenote en kinderen stelde het toekennen en uitreiken van de onderscheiding op hoge prijs en zei er zeer trots op te zijn. Hij merkte op, dat hij al zijn functies voor z'n plezier had gedaan en voegde er aan toe, dat vooral het werk voor het zie kenhuis hem na aan het hart had gelegen. Na het officiële gedeelte in de burgerzaal was er gelegenheid om in de hal van het stadhuis de heer Knoester geluk te wensen met zijn onderscheiding. VLAARDINGEN De heer JU. Hoogerwerf, lid van de PvdA- fractie in de gemeenteraad, heeft wegens verandering van werkzaamheden, bedankt voor het raadslidmaatschap. Hij was sinds 1962 lid van de raad en van tal van commissies; hij was ook secretaris van de PvdA fractie. In overleg met de voor» zittel* van de raad is bepaald, dat de heer Hoogerwerf in de raadsvergadering van juli af scheid zal nemen. Opvolger van de heer Hooger werf wordt vermoedelijk de h«t A. G. ICloots. Op de groslijst staat eerst nog wel de heer A. C. van Cortenberghe, maar deze kan niet benoemd worden orada zijn broer, de heer It. van Cor tenberghe, al voor de PSP deel uitmaakt van de raad. Nieuwe predikant voor de Gereformeerden SCHIEDAM Na lange tijd w te weinig predikanten te he! ben beschikt, krijgt dc Gerefor meerde Kerk te Schiedam nu V- begin augustus weer een nieuwe predikant. Van ds. C. van Zuy lenis mededeling ontvangen, dat hij het op hem uitgebracht; beroep heeft aangenomen. Hij zijn standplaats vinden in de v Nieuwland. Overigens heeft ds. Everaars dezer dagen afscheid genomen met het oog op zijn ophanden zijnde vertrek. Driehoek Beyersbergeu eerder gesloopt SCHIEDAM Niet beain A maar reeds od 27 mei zo WK21 thans officieel medegedeeld,# een, begin worden gemaakt m* het slopen van de vervallen Pj- den tussen Vcllevest en Ketner straat, de onooglijke restante van de driehoek Beyersbergeu. De entree in het stadscentrum langs de Vlaardingerdiik zal een heel wat beter aanzien kw gen wanneer deze oude met ziin spookachtige. gebros* vensters is verdwenen. VLAARDINGEN" In het dOB het Maassluise Excelsior uitgS* schreven nederlagentoemooi speelt het eerste elftal van vtl vanavond tegen dat van Exc«* sïor, ijs en weder dienende. Het nederlagentoemooi vaa Hollandiaan begint zaterdag mei met de wedstrijd De Hou* diaanDe Musschen. aanvang uur. Overige wedstrijden: 2a mei, 4 uur De Hollandiaan-^1 tunus; 1 juni, 6.30 uur. De landïaanCVV5 juni, 7 uur.. Hollandiaan—Zwaluwen; 8j'.» 6.30 uur. De Hollandiaan^ 's-Gravenzandse SV15 juni, uur, De Hollandiaan—RFC. De Hollandiaan houdt 1 juni junioren C- en 2 juni een jup' ren A- en B-toemooi. Gasten van het C-toernooi zijn svv,- tunus. Xerxes en De Mussen® die met hun Cl en C2-elftan= zijn vertegenwoordigd. De v- strijden beginnen 's morgens uur, prijsuitreiking 16.45 uur- Aan het A- en B-toernooi net SVV, Martinit, EDS, LMO eö Hollandiaan deel. met een A'- een B-elftal. Aanvang en pnj» reiking op hetzelfde tijdstip van het C-toernooi.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2