Fer van Schoor ontving voor vijlde en laatste maal produktschapsbeker Polygonum hydropiper sprankelend nieuiv Schiedams cabaret Bankomaat in Dordt levert contant geld Meer inspraak nodig van burgers op structuurplan Ned. Ver. v. Huisvrouwen besloot seizoen met kostelijke uitvoering Jongeren willen liever discussiëren dan luisteren naar preken In Kurliaus Scheveningen For tuna won eerste competitie- ivedstrijd j Socio graaf dr. M. van Huiten; IDordts gemeente bestuur naar Recklinghausen De Serre introduceert café-chantant J uniorenloemooi NSW geslaagd Tweede beslissingswedstrijd Kom op de brug in 's Gravendeel Hulde voor schaaktiental Overschrij vingen Enquete onder Lutheranen Verkeersonderzoek Spanning bij dammers HOTTERQAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 25 MEI 1089 VLAARDINGEN De meest met roem beladen Vlaardingse schipper aller tijden, Fer van Schoor (45), heeft ruim een maand geleden afscheid als schipper genomen. Op 22 april trad hij in rijksdienst als eerste stuurman op het onderzoekings vaartuig Tridens (Drietand), dat op 1 mei door de werf Sleephellingmij Scheveningen aan het rijk werd overgedra gen. Van het eens zo grote leger Vlaardingse schippers fungeert Jan Goedknecht nu nog als de laatste der Mohi kanen. Fer van Schoor heeft alleen voor rederij De Doggermii gevaren: 32 jaar lang, van zijn dertiende faar af. De laatste 13 jaar als schipper. Zijn zilveren dienst ju bileum. gins? geruisloos voortoi; en bij zijn afscheid mocht hu als ■enige beloning een fraai getuig schrift in ontvangst nemen. Voor de Doggermij heeft hij veel suc cessen geoogst. Van de Vlaardin- se vissersvloot voerde hij als schepper vijfmaal de best ver zorgde haring aan, waarvoor hij vijfmaal de produktschapsbeker in ontvangst mocht nemen. Deze trofee kreeg hij in 1961 definitief in zijn bezit door haar driemaal achtereen te winnen: voor de teelt van 1958. 1959 en 1960. Een nieuwe beker kreeg hij vorig jaar uitgereikt voor de teelt 1966, als schipper van de enige hek trawler van de Vlaardingse vis sersvloot. de VI. 115 Vooraan. Met dit schip, waarop hij ruim drie jaar het commando heeft gevoerd, heeft hij ook de teell 196? gewonnen. VLAARDINGEN Met een sprong van 7.71 mtr. verl arden Peiger v.d. Hoek en Hans S. ief- ferstbeiden het clubrecord hoog springen, tijdens een competitie- strijd waarin Fortuna het moest opnemen tegen PAC 2, Siomo en UNfC. Fortuna werd winnaar met lï,661 p.; 2. Siorno 11.174 p; 3. PAC 2 11.022 p.; 4. ÜNC 9.265 p. In de vólgende competitiewed strijd maakt Fortuna een rede lijke kans zich bil de eerste zes verenigingen in de tweede klas te plaatsen, wat uitzicht biedt op promotie naar de eerste klas. Op de 3000 meter werden Bertus Stigter en Jack v.d. Meer resp. eerste en tweed?' in &.3G.4 en. 9.37.6. Een dubïbele Fortuna-zege was er ook op ö»e 1500 meter, met Ton en Dick van der Meer resp. in 4,14.3 en 4.19l1 Eveneens een dubbele zege leverde de 400 nie ter op met Geraud Teerds en Pe ter Spek resp. int 53.4 en 53.8. Pe ter Spek won de 100 meter in 11.4 maar Louis Spek moest na 40 meter de strijd',staken, wegens een oude biessune. Theo Maat won het kogelstoten met een stoot van 11.26 meter, ra et Erik Wier- da op de derde phiats met 10,62 jn. Hans Scheffer «en Roel Keus prangen resp, 6.213 en 6.19 meter ver. Roel Keus en Theo Maat zorgden voor een. dubbele zege op speerwerpen met resp. 53.68 en [53.22 meter. Met deze prestaties I promoveerden zij naar de A-klas- 'se. Het cluhrecord staat op naam vort Theo Maat met 53.96 m. Fortuna sukkelde met enkele geblesseerde atleten. ■SCHIEDAM Gisteravond werd iii het gereformeerd jeugdhuis aan de Lange Haven de première r-oor een groot publiek gegeven van het Schiedamse cabaret Polygonum Hydropiper. Circa anderhalf jaar geleden werd de cabaretgroep gevormd uit de vaste bezoekers pan dc jeugd- sociéteit van de gereformeerden, Ons Home op de HoogstraatVele maanden lang repeteerde de groep en schaafde men aan het repertoire, dat voor het grootste deel door de leden zelf werd ge schreven. Ook de liedjes zijn, op een enkele uitzondering, door de jongelui geschreven, Leider J. van der Meer, om schrijft het doel van zijn cabaret groep als volgt: „Wij willen de oud oren uit onze kerk confron teren met de gedachten, van 'de jeugd. We vonden het een origi- DORDRECHT Drie grote bank instellingen in Nederland, de Al gemene Bank Nederland, de Am sterdam-Rotterdam Bank en de Nederlandsche Middenstands- bank, gaan samen een proef ne~ Fer '-on Schoor leverde eenf unieke prestatie in dc Neder-'. landse visserijiccrc.ld. Vijfmaal', mocht in] uit handen van produkt- schapsdncctevr drs. Van Dijk. de produktschapsbeker in ontvangst nemen Waardig afscheid Vandaag is het in Scheveningen vlaggetjesdag. Naar de traditie van de laatste jaren, sedert al leen nog in Scheveningen Vlagge> tjesdag wordt gehouden, ging van-I morgen hieraan vooiaf de fees telijke uitreiking van de produkt- schapsprijzen voor de teelt 196? in de feestzaal van hotel Kurhaus te Scheveningen. Voor Fer van Schoor zal het stellig een bekro- DORDRECHT Op uitnodiging [van het gemeentebestuur van de 'Westdmtse stad Recklinghausen [zullen het college van burgemees ter en wethouders en de fractie voorzitters uit de gemeenteraad ning van zijn vissersloopbaan zijn'een bezoek brengen aan deze stad. geweest, dat hij tot de zes schip- pers in ons land behoorde, die op het podium werden geroepen, om de produktschapsbeker m ont vangst te nemen. Voor de vijfde en laatste maal. Hij krijgt met meer de gelegenheid, ook van de ze beker, die hij tweemaal ach tereen won, definitief eigenaar te worden. Fer van Schoor, die ais enige Vlaardingse schipper op een hek trawler heeft gevaren, werd op de VI. 115 Vooraan opgevolgd door de Katwijkse schipper Hans van Rijn. - Een voor Volgende week donderdag ver jtrekt het gezelschap. Dit bezoek vormt waarschijnlijk een eerste aanzet voor het opzetten van een [blijvend uitwisselingsprogramma. O NUMANSDQRP De junioren- comraissie van de Xumansdorpse Sportvereniging NSW heeft een zeer geslaagd toernooi voor Cl en C2 junioren gehouden. In beide groepen waren zos elftallen inge deeld. In groep C 1 ging NSW zelf met de zegepalm strijken, tweede werden na strafschoppen met Poorlugaal de jongens van Hellevoetsluis, 4 Belvedere, 5. Voorwaarts en 6 WIA. Bij de C 2 junioren ging de eerste prijs naar Belvedere dat ongeslagen bleef, 2de Hellevoetsluis na 2 se ines strafschoppen met WIA dat de derde prijs kreeg, 4. Voor waarts, 5. Poortugaal en 6 NSW De commissievoorzitter reikte na afloop de prijzen uit. De wedstrij- sing, J. Drinkwaard en T. Twaalf hoven. VLAARDINGEN VIaardingen nieuwe vorm van amusement is het café-chantant, waarmee café-restaurant De Ser re vrijdag 31 mei begint en dat een. maandelijks programma wordt. De openingsavond wordt verzorgd door Ted de Braak. Uit Vlaardingse kringen debuteert Ad van iJperen, van wie onlangs een tweede grammofoonplaat is verschenen. Het programma om vat ook een modeshow van avond-1ZWIJNDRECHT gedurende kleding en accessoires, verzorgdqg zomermaanden zal de door Gartner, Frederiks en I gemeentesecretarie van Kempers. Hosman zal meisjes in zwijndrecht voor het publiek ge Franse klederdracht, Franse opend zijn van 8 tot 12.30 uur. kaassoorten laten presenteren en:jjet raadhuis en de afdeling so- KCfHEDAM In het Zakken- 1 dragersmusje werd vrijdagavond ,de derde en tevens laatste orïën- jtatieavond gehouden over de vraag „Liggen onze steden op Isterven?" Inleider op deze avond 'was dr. M. van Huiten, een Am sterdamse sociograaf. In het pro- gramma was weer een film op- i genomen uit de serie „Lewis Mum ford on the city*', het laat- ,ste deel ,,Dc toekomst van dc jstad'% De avond werd met een discussie gesloten. Alvorens dr. Van Hulten het woord kreeg leidde de cineast Jan Schaper de avond met een kort woord in. Hij sprak hierbij ondermeer over de druk van .outsiders" op de overheid. Voorts hield hij een inleiding op de film van Mumtard. Aan de hand van filmimpressies uit ver schillende grote steden wil Mum- ford in dit laatste deel duidelijk maken dat de verstopte grote i stad de mensen zo heeft gemaakt dat zij de stad de rug toekeren. j- - j in zijn film zegt hij dat de volge den stonden onder leiding van de j Dr0pte steden hun aantrekkings- ^LrSnT kracht hebben verloren en slecht Zomertijden op 1 gemeentesecretarie Bercophorn richt een grammo foonstandaard in, waar men door .de artiest gesigneerde platen zal kunnen kopen. Tot de optredende artiesten behoren onder meer Martine Bijl en Leen Jonge- waard. Het café-chantant zal on bekend Vlaardings talent gelegen heid bieden ..aar buiten te treden. De Serre wordt sinds enkele maanden geëxploiteerd door de heer D. Halberstad. VLAARDINGEN Omdat de eerste beslissingswedstrijd tus sen WIK 2 en Dilettant 2 op Laas Zestienhoven, in Rotterdam in een seliikspel eindigde, moest een tweede beslissincswedstri ïd worden vastgesteld. Deze is be paald op zondag 26 mei en dit maal od het WIK-terrein. aan vang 12.60 uur. De winnaar wordt res. Ie klaskampjoen in de afde ling Rotterdam en moet via een promotiecomoetitie trachten naar de KNVB-afdeling te t>*°- rnoveren. WIK verschijnt in. de volgende, opstelling: J. Suiker, doel; J. Vermeulen, G. Houdijk, j. Bakker en M. Poolman, ach ter; Lodi Pattiaonp en. Ab Ver- booeh. midden: A. v. d. Veen. Jan Maas. Cor van Kijk en A. ilellema, voos. eiaJe zaken zijn 's middag slechts tot 5 uur te bereiken. De ze regeling is van kracht tot 1 september. Xa deze datum gel den weer de gebruikelijke ope ningstijden vanaf 8.30 uur. evenaarden club- Herc ul es-atleten record op estafette .DORDRECHT De atletiekver- iemgmg Hercules, Parthenon en I Typhoon uit de afdeling Dor drecht hebben elkaar getroffen met nog 4 andere verenigingen in een competitiewedstrijd 2e klas te Utrecht. Dik den Breejen (Typhoon) won het verspringen mét 6,53 ra, 2e was J. Versteeg (Parth.) met 6,30 m en 3e H. Ro- termundt (Here.) 6.11 m. Roter- mundt was ook 3e op hoogsprin gen met 1,75 m. Koert Dalmeyer (Here) was 2e op de 400 meter in 50,8 sec. Ernst Kuhlemeyer (Parth.) zorgde met een prima worp van 50,78 m voor de over winning op speerwerpen. B. Strum van Typhoon was 3e met 45,19 m. Op de 3000 meter wer den de Herculanen G. Blom met 9.24,4 en Cor Melger met 9.25,5 resp. 2e en 3e. P. Slijkoord (Ty phoon) was 4e in 9 min. 26,6 sec. Ten slotte evenaarde Hercules in 46,2 sec. het clubrecord 4 x 100 m estafette. slechts j ..opbergapparaten" voor mensen I zijn. Wel /.iet hij enkele positieve kanten aan de huidige steden, zo als de industrieparken, zoals hij deze noemt, die aan de buiten- kant van de stad worden ge- plaatst. In zijn film brengt hij tot uitdrukking dat afwisseling en j evenwicht bij de huizen in de grote steden noodzakelijk is en i dat het traditionele hart van een stad niet zal mogen verdwijnen. In de film waren ook enkele beel- den van Rotterdam te zien. Dr. M. van Hulten begon 2ijn in- I leiding met het opsommen van 1 een aantal voor hem opvallende 1 feiten. Als eerste noemde hij de i stedebouw, die momenteel aan de gang is en vond het hierbij van belang zich af te vragen dat het er om gaat wat voor steden j er moeten komen. j Sleutel probleem i Uitgebreid ging hij ook in op het i punt „Wie maakt de stad". Hij was van mening dat de volksver tegenwoordigers, in s^menwer- king met de verschillende techni ci de stad maken, waarbij het sleutelprobleem voor de stad de toekomst is. Er bestond bij hem een zekere angst voor de arehi- tecten en stedebouwers en vond dat deze nu lang genoeg hun kans hadden gehad en dat dit experiment" allang voorbij moest zijn. Hij bracht hierbij een wet in herinnering, die in 1964 in werking was getreden en waarbij de burgers inspraak heb ben op de stedebouw in hun ge meente, Hij zei in dit verband dat er vrijwel geen gemeente is waar dit gebeurt. Aan het slot van zijn inleiding merkte dr. Van Hulten op vooral niet al te veel vanuit ons eigen standpunt te denken maar ook onder ogen te zien dat er velen geluk kig zijn met hun flatje. Tijdens de discussie werd onder meer gesproken over de veran deringen. in de stedebouw, die zich in een steeds sneller tempo voltrekken. Ook kwam in de dis cussie ter sprake waarom Am sterdam op een bepaalde bevol kingsgroep een grote aantrek kingskracht heeft en Rotterdam weer voor een geheel andere groep en welke de krachten wa ren, die hierachter schuil gaan. men met geldautomaten, waaruit hun cliënten ook buiten de ope ningsuren van de banken con tant geld kunnen opnemen tot een bedrag van ten hoogste 500. per 24 uur. Deze proef geschiedt bij een Am- ro-kantoor in Dordrecht waar voorlopig 500 cliënten van de drie deelnemende banken worden uit genodigd aan deze nieuwe service deel te nemen. De aard van. de proefneming brengt mede dat het niet mogelijk zal zijn ook geld op te nemen via een andere Bank- automaat dan waarop men is aangesloten. Tijdens de kantooruren werkt de Bankautomaat als een automati sche en snelle kassier. De bediening van de bankauto maat is eenvoudig en biedt toch de. zekerheid dat geen onrecht matige dingen kunnen voorko men. Het bedieningspaneel is af geschermd met een stalen deur, waarboven een gleuf, waarin een geplastificeerde kaart met pons gaten kan worden geschoven, die als sleutel dient. Als de ponskaart goed wordt bevonden, opent de deur en wordt het bedieningspa neel zichtbaar. Daarop bevinden zich vijf knoppen voor het aan geven van het aantal bankbiljet ten dat men wiL hebben en een aantal knoppen voor het aanslaan van cijfercodes. De cliënt slaat* daarop zijn persoonlijke code nummer (een getal van 4 cijfers) aan. Dit codegetal wordt door de fabriek vastgesteld en door de bank in een. door de fabriek ver zegelde enveloppe aan de cliënt uitgereikt en is dus alleen aan hem bekend. Alleen als het code getal klopt met de gegevens van de ponskaart, wordt geld afge geven. Ook bij verlies van. de ponskaart kan de cliënt dus gerust zijn; zander het codegetal te kennen, kan niemand geld ten laste van zijn rekening opnemen. Nadat een cliënt geld heeft opge nomen, wordt de Bankomaat voor hem automatisch voor een pe riode var» 24 uur geblokkeerd. Het apparaat is in principe ge schikt voor biljetten van 10. 25,of 100.—. nele manier om dat met een cabs ret te doen en op deze manier kunnen we ook de scherpe kantjes er wat af halen. Het is echter de vraag of de conventionele stro ming uit onze kerk de liedjes en sketches zonder meer accepteert. We weten namelijk veel te goed van ons zelf dat we tegen schenen trappen en dat we op lange tenen trappen". Het publiek reageerde gisteravond bijzonder spontaan en wist de soms harde opmerkingen goed te plaatsen. Het cabaretprogramma past bijzonder goed in de ook in de gereformeerde kerk doordrin gende deconfessionalisering. De jeugd blijkt duidelijk niet accoord te gaan met dogmatische opstel lingen van de ouderen en zoekt een frisse, nieuwe beleving van het geloof. Vandaar dat het cabaret gebouwd is op een aantal goede pijlers, te weten blijdschap, samenzijn en liefde. Het programma werd bij zonder vlot geregisseerd, zodat er veel vaart in zat, ondanks de vele changementen er. kostuumwisse- lingen. Muzikaal stond het caba ret op een hoog peil, zowel wat begeleiding (piano en gitaar) als wat zang betreft. Na deze pre mière hopen Jacques Eibers, Ellie Mos, Cora Berk, Tineke Voerman. Piet van Wamelen, Ad Krijger, Anneke van de Ree, Jany Duifhuizen, Ad Zijlmans, Ger Krijger, Marjan Buurman en. JV van der Meer op toernee te gaan langs vele sociëteiten. Succes lijkt met dit programma verzekerd. 's-GRAVENDEEL Onder het motto „Kom op de brug" wordt onder auspiciën von de afdeling. 's-Gravendeel van het Verbond voor Veilig Verkeer een veilig heidskeuring gehouden voor mo torrijtuigen. Dinsdag bestaat er in garage De Geus aan de Mijl- weg gelegenheid om <le motorrij tuigen aan het deskundige on derzoek van de verkeersgroep van de Rijkspolitie te Dordrecht te laten onderwerpen. Alle auto's worden op dc brug aan. een gron dige inspectie onderworpen. De keuring is vrijblijvend en koste loos. De auto's die na het onder zoek niets blijken te mankeren krijgen een vignet opgeplakt. Ga rage De Geus is voor deze keu ring geopend van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur. PAPEitfDRECHT Het bestuur van de schaakvereniging Papen- drccht heeft vrijdagavond in de Palm het derde tiental in de bloe metjes gezet, omdat het in de RSB competitie ongeslagen kam pioen is geworden van de vierde klasse en nu promoveert naar de derde klas. De heren van dit tiental, de he ren Plag, Kok, Haspels jr., Fran sen, Bolderman, Bender, De With, Van Os, De Heer cn Harries hadden daarbij meer aandacht voor de immer aanwezige schaak borden en waren aldra in de pio- blemen verdiept. De laatste partijen uit de veer tiende ronde van ce onderlinge gaven de volgende uitslagen: Huisman—Plag 10; Apituly— Punt1/*Vï HarriesWend els V»j/ï. BoldermanKromdijk I0: KlapwijkBender 10, en De HeerM. v.d. Want 10. Dinsdagavond wordt de laatste ronde gespeeld, die voor wat de eerste plaats niet meer belang rijk is, omdat Henk bij de Va ate reeds in de vorige ronde het kampioenschap behaalde. VLAARDINGEN Overschrij ving hebben aangevraagd: Van Fortuna naar WIK: W. M. v. Breen, P. J. de Kruijf en H. Stolk van Fortuna naar Sateliei: J. A. Blankenstein; van Fortuna naar Ylaardingen: C. Klos; van de Hollandiaan naar DVO '32: E. v. d. Bos en K- Mosselman; van VFC naar DVO '32: A. Hollenberg van VIaardingen naar Sunlight: H. G. v. d. Vaart; van Sunlight i naar WIK: J. G. Sey. VLAARDINGEN* De Ned. Ver, v. Huisvrouwen in Ylaardin gen heeft het seizoen besloten met een. toneeluitvoering, ver zorgd door de eigen toneelelub, die, in de enkele jaren van zijn bestaan, een uitstekende reputa tie heeft opgebouwd. Een volle zaal was getuige van de opvoering van het blijspel Knoedeltje, geregisseerd door het bestuurslid mevrouw Babs v.d. Vaart-Bink. Knoedeltje is de werkster in het chique damesmodemagazijn Maison Mïa, dat, ondanks de chique clientèle, in constante geldnood verkeert. De tweede werkster is haar vriendin Eefie. Mevrouw M. A. Kastelein als Knoedeltje en mevrouw J. Ru- seler als Eefie, speelden zo voor treffen j*k, dat de lachsalvo's niet ran de lucht waren. Mevrouw S. Vf eedenburgh beeldde een film ster uit en mevrouw B. Nie- mantsverdriet een boerin, die met de filmster werd verwisseld, wat aanleiding gaf tot komische situaties. Mevrouw J. S. Moer kerken bleek, als eigenaresse van het modemagazijn, de kwaadste nog niet en de rol van baar zusje als dweperige nuf kwam door mevrouw J. Zwaans- wijk goed uit de verf. De burge meestersvrouw en de meer chique dan kredietwaardige freu le xverden uitstekend op de plan ken gezet door resp. mevrouw C. Struys en mevrouw D, Vogel. Kostelijke tafereeltjes leverden ook op de juffrouw, die iets van de voogdijraad was en daarvoor loten verkocht, waarbij er een verslaggeefster aan te pas kwam, die te pas en onpas foto's maak te, vertolkt door mevrouw C. Hoogerwerf. Al met al een uit voering, waarvan de zaal volop heeft genoten. Grime en kap- werk waren ook door eigen leden verzorgd. De auteur van het to neelstuk, Arie v.d. Lugt, is een geboren en getogen Ylaardinger. De weer herstelde presidente mevrouw K. vanSlooten, vertolk te in haar dankwoord de gevoe lens van alle aanwezigen, wat werd onderstreept door het da verend applaus, waarmee de bloemenhulde werd begroet. SCHIEDAM In dc afgelopen maand heeft de NLJB onder de leden van de Evangelisch Lu therse kerk van o.a. Schiedam een enquête gehouden, waarvan de uitkomst thans hekend is ge maakt. Van de ondervraagden bleek 92 pet. overtuigd te zijn, dat de Lutherse Kerk ia het jaar 2006 nog 2al bestaan. 68 pet. voelt zich thuis In de kerkdienst zoals deze thans wordt gehouden, en 29 vindt, dat de kerk zich moet uit spreken over politieke proble men. Een der vragen luidde: hoe stelt u zich de kerk van de toekomst voor? Hierover bleken de menin gen verdeeld te zijn. Terwijl 35 pet. meent, dat alLes bij het oude zal blijven, ziet 39 pet. der onder vraagden de Lutherse Kerk dan als deel van een Protestants Evangelische Federatie en. 26 pet. denkt aan een algemeen christe- Ijke kerk. Wat de opbouw van de kerk betreft, dacht 67 pet. dat er niet veel verschil met 1967 zou zijn, 13 pet. zag in de toekomst huisgemeenten ontstaan en slechts 6 pet. had een andere me ning, Bijna de helft van de onder vraagden gaat regelmatig naar de kerk. Niet tevreden over de kerkdienst was 23 pet. der ondervraagden. Bij jpngeren tot 20 jaar liggen de cijfers anders: van hen voelt zich slechts 33 pet. bij de kerkdiensten thuis, 41 pet, wat matig tevreden en 26 pet. helemaal niet. Als er in plaats van een preek een dis cussie zou worden gehouden, zou 46 pet, vaker naar de kerk gaan. Moderne muziek in de kerkdienst heeft de instemming van 29 pet. van de oudere geënqueteerden en 61 pet, is hiertegen. Bij de jongeren liggen de cijfers net andersom. Vietnam Wat politieke problemen betreft, vond 64 pet. dat de kerk geen uit spraak moet doen over politieke vraagstukken, 29 pet. vond echter van wel. Ten aanzien van de kwestie Vietnam lag de zaak an ders: Hier vond 39 pet. het beter geen uitspraak te doen, maar 54 pet. vond dat de kerk wel een uit spraak moet doen. Ontwikke lingshulp vond 24 pet. van de on dervraagden nodig, 82 pet, vond dat deze zowel door de kerk als door de overheid dient te worden gegeven. De jeugd heeft volgens velen een eigen taak in het bezoeken en helpen van zieken en bejaarden, een enkeling wil de jeugd verte- Uitreiking verheersdiploma's 's-GRAVENDEEL Maandag avond om zeven uur worden in Ons Gebouw in 's-Gravendeel de diploma's uitgereikt van het schoolverkeersexamen. Dit ge beurt tijdens een filmavond die wordt aangeboden door de afde ling 's-Gravendeel van het Ver bond voor Veilig Verkeer. genwoordigd zien in de kerke- raad. Over het geheel blijkt de maat schappelijke belangstelling niet zo heel groot te zijn; opvallend was b.v, de onverschilligheid, die geconstateerd werd bij de vrou welijke geënquêteerden tussen de 20 en 40 jaar. Het onderzoek is be halve in Schiedam ook uitgevoerd in Delft, Gouda, Hilversum, Gro ningen, Harlingen, Leeuwarden, Pekela, Den Helder, Weesp en Stadskanaal, en in Amsterdam. ALB LASSER DAM Burgemees ter en wethouders hebben de raad een krediet gevraagd van f 3500 voor het doen instellen van een globale verkenning van de verkeerssituatie in de ge meente. Het college deelt mede, dat een werkgroep in het leven is geroe pen, bestaande uit de burgemees ter, de secretaris, de stedebouw- kundige (instituut Stad en Land schap) en de directeur van ge meentewerken, welke, met het oog op de verdere ontwikkeling van de gemeente tal van zaken, zoals de volkshuisvesting, open bare gebouwen, bijzondere be bouwing, recreatie enzovoorts, zal bestuderen. Dit is noodzake- lijk daar voor 1 augustus 1970 de bestaande uitbreidingsplan nen in overeenstemming moeten worden gebracht met de eisen welke de Wet op de Ruimtelijke Ordening stelt. DORDRECHT In de twaalfde ronde van het Dordtse damkam pioenschap worden in de eerste klas enkele belangrijke partijen espeeld. A, Hoogendoom ont moet F. Voermans. Het zal voor Hoogendoom. niet meevallen Voermans een runt te ontnemen. J. Brandt zal zijn uiterste best moeten doen om niet van A. Snij ders te verliezen. H. Bouman kan zeker winnen van A. Brou wers. De partij W. Eygenraam— 3. ter Stegë houden wij op remise Ook A. van der Graaf en T. Baan zullen zeer waarschijnlijk tot een puntenverdeling besluiten. De stand in de top is nu: T. Spek9 7 1 1 15 F, Voermans 7 4 3 0 11 A. Snijders 8 4 3 1 11 A. Hoogendoom 9 4 14 9 H. Koopman 10 3 3 4 9 De hoofdklassers zijn bijna uitge speeld. A. van de Weteringh haalt een achterstallige partij in tegen F. van Vloten. Beide spe lers zouden moeten winnen om kans te maken op-de derde plaats

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2