Kantoorpand moeilijk punt bij discussie over Hoofdstraat-Zuid plan Schiedamse raad akkoord met subsidie voor een gewestelijk orkest Dropjes Recreatie in het Singelkwartier in raad aan de orde Fer van Schoor vist nu als rijksemployee Weekmarkt Groenoord niet eerder dan september Probleem van saairuimte nog niet opgelost Bestemmingsplan in gemeenteraad aanvaard Spectaculair veteranen- toernooi op VFC-sportpark SCHIEDAMS ALLERLEI Redders beloond Hoek van Holland overleefde eerste bekerronde ENCK op eerste plaats in bedrijfsvoetbal TSF-Lawntemii s gaat spelen om de promotie N 2 ROTTERPAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 2B MEI IMS SCHIEDAM De Schiedamse gemeenteraad Is Gisteravond ak koord gegaan met het voorstel van het college van B- en W. een subsidie van 8.000 gulden te verstrekken aan deStichtingGe- tvesfelijk Orkest Zuid-Holland. De heer W. C. J. Willeznse (KVP) vroeg zich af of het Schiedamse belang was gediend met deze subsidie. „Er wordt gesproken over een begeleidingsorkest voor de Schiedamse koren. Het is nu maar te hopen, dat regelmatig van dit orkest gebruik zal kun nen worden gemaakt." Hij ves tigde de aandacht op het pro bleem van de ruimte waarin het roekst al dan niet samen met een koor, zou kunnen optreden. Het Passage Theater is wellicht niet meer te gebruiken, zo zeide hij. Daarom stelde hij voor deze kant van de zaak nog eens te bekijken, gezien ook in het pers pectief van de actie van de Stich ting Opbouw Schiedam, die in het actieprogramma ook de verwe zenlijking '*an een zalencentrum heeft opgenomen. Vragen De heer S. Kuiper (PCG) had moeite met de financiële conse quenties van het besluit. „De fi- nancile toestand van de ge meente laat niet toe sommige za ken te subsidiëren. Het gaat mij er nu om wat het belangrijk ste is. En dat verschilt van per soon tot persoon. Bovendien meen ik te moeten vaststellen, dat een subsidie meestal waardevast is, zodat we niet weten hoe groot Idat subsidie over enkele jaren imoet zijn." De heer Kuiper had (twee vragen: waarom heeft het rijk zich afzijdig gehouden, en ihoe zijn de reacties van Rotter dam en 's-Gravenhage, die tevens zullen moeten subsidiëren, wil het orkest kunnen worden opge richt? De heer J. Houtman (VVD) deed een suggestie naar aanleiding van. de zalennood. Hij stelde voor de mogelijkheid te onderzoeken de niet meer in-gebruik zijnde (katholieke kerk aan de Lange jHaven, de St. Jan de Doperkerk, jzo te verbouwen dat men er con jee j-ten in kan houden. (Mevrouw A. Blaauw (PSP) had moeite met de salariëring en so- Iciale voorzieningen voor de leden [van het orkest. Zij kon 2ich moeilijk verenigen met het voor stel de orkestleden een minimum- toon te geven, zoals is vastgesteld m het college van rijksbemidde laars. SCHIEDAM Voor een op 11 nove'mber 196? verrichte red ding door de heren K. F. M. Ver meulen, Anth. Muysstraat 8a, C. M. Koppenhagen. Nieuwe Maas straat 3, beiden in Schiedam en de heer J. W. van Oevelen, Sper werlaan 565 uit Vlaardingen, heeft het Carnegie Heldenfonds diploma's beschikbaar gesteld. Op verzoek van het bestuur van dit fonds heeft burgemeester Roelfsema deze diploma's aan de heren uitgereikt. Mevrouw G. D. de Graaff, wet houder van culturele zaken, acht te het van veel belang dat een klein orkest zou worden gevormd dat in de kleinere gemeenten zou gaan optreden. ,,Dit is mis schien niet zo noodzakelijk, zoals de heer Kuiper vertelt, maar de vragen omtrent urgentie zijn voor een ieder verschillend." Op de vraag waarom het rijk zich afzijdig houdt in verband met het geven van subsidie, ver wees de wethouder naar de fi- nanciële positie van het rijk. Zij verklaarde, dat 20wel Den Haag als Rotterdam nog geen subsidie hadden vastgesteld. De overige middelgrote plaatsen hebben reeds een beslissing genomen. Slechts Gouda heeft besloten geen subsidie te verstrekken, ook al uit het oogpunt van een te zwak ke financiële positie van de ge meente. Hierdoor ontstaat een tekort van circa 10.000 gulden. Volgens de wethouder zal worden bekeken of dit geld niet door een aantal kleine gemeenten zou kun nen worden verstrekt. Zij stem de erin toe het zalenprobleem nog eens te bestuderen en zegde de heer Houtman, dank voor de tip over de katholieke kerk. Het voorstel werd hierna aange nomen, met als enige tegenstem mers de beide leden van de PSP. SCHIEDAM Tijdens zijn werk zaamheden op het volkstuin-com plex Vijf Sluizen, werd maandag de 64-jarige C. Kruining uit de Huismanstraat 26a onwel. Hij werd naar de Dr. Noletstichting gebracht waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Doordat de voorband van zijn bromfiets plotseling leeg liep, verloor maandag op de Harga- laan bij de Olympiaweg, de 58- jarige J. L. B. de macht over zijn stuur, waardoor hij kwam te vallen. Hij kreeg een hoofd wond en een hersenschud ding, terwijl zijn echtgenote, de 51-jarige mevrouw C. B.-W. die achterop zat. schaafwonden aan het rechterbeen opliep. Beiden zijn naar het Gemeentezieken huis gebracht. SCHIEDAM Burgemeester Roelfsema was gisteravond tij dens de raadsvergadering schor. Hii merkte dit aan het begin van de vergadering od. waarna de heer J. Schueler (KVP) de bur gemeester een half rolletje drop aanbood. Mr. P. van Bochove. wethouder van financiën, merkte op: ..Dat is eigenlijk meer een zaak van de heer Verhulsdonk." Dit raads lid van de VVD heeft op de Hoogstraat een chocolaterie, maar verkoopt ook drop. Van daar het luide gelach in de raads vergadering na de opmerking van de wethouder. De burge meester haalde overigens de eindstreep van deze vergadering zonder verdere problemen. EERSTE STUURMAN Fer van Schoor (op de voorgronden ka pitein Krijgsman op de brug van de Tridens, die gisteren voor het eerst ter haringvangst is uitge varen en IJmuiden als thuis haven heejt. Bureau geestelijke volksgezondheid geopend VLAARDINGEN Maandag- middag heeft wethouder G. Walstra een nieuw districts-bu^ re au van de Stichting Geestelijke Volksgezondheid Zuid-Holland, geopend. Het bureau dat gevestigd is aan de Schiedamsewee 38 is bestemd voor het district Waterweg- Noord. bestaande uit de gemeen ten Schiedam. Vlaardingen. Maassluis en Maasland. SCHIEDAM De heer G. Ver hulsdonk fVVD) vroeg gister avond tijdens de gemeenteraads vergadering aan het college van B. en W. of in verband met het voorstel de omgeving van de Schotse poort tot bestemmings plan in voorbereiding te verkla ren. de eerste fase van. het structuurplan is ingegaan. Burgc meester Roelfsema antwoordde, dat dit een poging was het be stemmingsplan te realiseren, Djt bestemmingsplan moet volgen, od het structuurplan. Hn verklaarde dat zich op dit stuk grond geen ontwikkelingen mogen voordoen, die moeilijkheden zouden kun nen opleveren voor de uitvoering van het structuurplan. Ook kwam de recreatie in het Sin gelkwartier weer uitvoering aan de orde. Bii het voorstel om kre diet te verlenen voor herstel van het plantsoen aan de Marconi- wee. merkte de heer J. Simons (PvdA) op. dat bu het herstel ook tegemoet moest worden ge komen aan aanlee van speelruim te voor de jeugd. Hii wees hier bij op de verlangens van de.wiik- verenieine Het Singelkwartier, die reeds jaren aandringt op een afgesloten speeltuin in het oosten. Hjj vroeg het college of bii het herstel ook tegemoet wordt ge komen aan de verlangens van deze vereniging en wanneer dit niet zo was. of er dan een ver vangende ruimte aanwezig is in het oosten van de stad. De heer Verhulsdonk vroeg zich af of het met moeeliik is. dat het hoofd van de plantsoenendienst zich in verbinding stelt met het Singelkwartier om od deze ma nier inspraak te krijgen van de burgerij. Gras Mevrouw J. Gerding (PSP) vroee het college de mogeliikheid te onderzoeken bet grasveld in het plantsoen te handhaven, omdat de jeugd hier zoveel gebruik van maakt om er te voetballen, ..La ten we het 2ras laten, bestaan en er niet beton en steen van ma ken". aldus mevrouw Gerding. Volgens de heer C. Muijs. (On- Mevr. BLAAUW rJ. MÜIJS afh.) wordt door aanleg van pa den en tegelpartijen het gras te veel versnipperd waardoor spe len voor de jeugd niet meer zo goerl moeeliik zou 2iin als nu. Burgemeester Roelfsema sine m zijn antwoord eerst in od het ver zoek van de wilk vereniging Het Singelkwartier. Hij geloofde niet. dat de ruimte groot genoeg is om een gesloten speeltuin aan. te leggen, maar zegde wei toe de mogelijkheid te onderzoeken. De bezwaren omtrent versnippering van het graveld en het tekort aar. gras in het plantsoen wees hii van de hand. omdat er volgens hem door de plantsoenendienst paar wordt gestreefd een zo func tioneel mogelijk plantsoen te ma ken. ook voor spelende ieucd. SCHIEDAM Het voorstel inza ke het vaststellen van het be stemmingsplan Hoofdstraat-Zuid is gisteren in de vergadering van de gemeenteraad goed ontvangen op enkele kleine detailpunten na. Na de discussie is het voorstel in zijn geheel aanvaard. De heer Bastiaans (PvdA) vond het plan een goede afsluiting van de stad. Hij plaatste echter een opmerking bij de passage waarin het plan een riante toegang van uit de binnenstad naar de ha vens wordt genoemd. Riant vond hij wel van toepassing op het ge deelte Tuinlaan, maar bij het binnenkomen van de Gorzen ging deze aanduiding volgens hem niet meer op. Hij vond voorts de geplande 150 woningen per hectare aan de hoge kant en pleitte daarom voor een verlaging van deze norm. „Wat de kantoorflat bij het Hoofdplein betreft, wil ik nog graag opmerken dat deze flat be ter niet in de naaste omgeving van de sterflat geplaatst kan worden. Ik vraag me af of het niet mogelijk is dit kantoorpand meer noordelijk binnen de dijk te plaatse- zodat de bewoners van de steriiat weinig last van het kantoorpand ondervinden". De heer Bastiaans vroeg zich voorts af of de oliemaatschappij Total, op wier terrein de kantoorflat zal moeten verschijnen, mede werking verleent, en indien dit bedrijf dit niet doet. of de ge meente dan overgaat tot onteige ning van de grond. Toch riant Schoten Mevrouw A. Blaauw (PSP) kwam met een voorstel nieuwe scho- len voor openbaar en bijzonder onderwijs in Groenoord zo bij elkaar te plaatsen, dat zou kun nen worden gesproken van een gemeenschap van scholen voor basisonderwijs. Als voordelen zag zij het gebruik van een ge meenschappelijke aula, filmzaal, gymnastieklokaal, handarbeid- lokaal, sportveld en instructie- bad. Wethouder mevrouw De Graaff za a deze mogelijkheden echter niet. Deels om financiële en deels om praktische redenen moest zij de voorstellen, van mevrouw Blaauw afwiizen. maarzij be loofde wel in de toekomst de suggestie opnieuw te bekijken. Alle voorstellen van B. en W. werden overigens door de raad aangenomen. Burgemeester Roelfsema beant woordde de vragen van de heer Bastiaans. Het woord riant zag de burgemeester toch graa'g ge handhaafd. „Op de dijk die door de Gorzen loopt is een weg gepro jecteerd. En op die weg rijdende heeft men een prachtig uitzicht, enerzijds op de havens en ander zijds op het recreatiegebied". Het noordelijke gedeelte van de Hoofdstraat, dat de heer Bas tiaans minder riant vond, was volgens de burgemeester niet aan de orde. omdat dit is opgenomen in het geheel van het reconstruc tieplan van de Gorzen. „Men moet bij dit plannetje bedenken, dat het is ingediend om het be loop van de waterkering zo snel mogelijk te verwezenlijken. Over het Hoofdplein en de kan toorflat merkte de burgemeester op: „Wij kunnen natuurlijk nie mand dwingen tot de bouw van een kantoorflat, ook Total niet. Als Total niet bouwt dan zul len we echter niet dadelijk tot onteigening overgaan, omdat dit een dure aangelegenheid zou kunnen aanbieden. Ik geloof niet, dat we de industrie uit Schiedam moeten weren. Het is nog niet ze ker of Total gaat bouwen. Wat overiges het uitzicht betreft van de bewoners van de Sterflat: slechts een gedeelte van het uit zicht op de werf Gusto zai wor den ontnomen, maar het gezicht op de Rotterdamse haven zal blij ven bestaan". Toch onteigening? De heer Bastiaans maakte in tweede instantie bezwaar tegen de huidige bebouwing van het terrein van Total. Hij vroeg zich af of tegen de tijd van uitwer king van het bestemmingsplan toch niet tot onteigening kon wor den overgegaan, als Total dan nog niet de kantoorflat heeft ge bouwd. De burgemeester geloofde, dat Total toch over enige tijd tot re constructie van het terrein zal moeten overgaan en dat dan de plannen die bij de gemeente zul len worden ingediend en zuilen worden bekeken aan de hand van het bestemmingsplan. HOEK VAN HOLLAND De Hoekse 2ondaevoetballers hebben VDL uitgeschakeld in de eerste bekerronde. Het is op het et meen- teliik soortDark een sensationeel duel eeworden. De bezoeker.*, verdedigden in de eerste helft bijzonder bekwaam. Het zag dan ook naar uit dat het Hoekc-" offensief geen resultaat zou heb ben. temeer daar de uitvallen van VDL bijzonder gevaarlijk waren. Vlak voor de rust kwa men de Hoekenaren toch noe op een voorsprong. 10 dus met de rust. Na de thee leek het er od dat Hoek van Holland rechtstreeks op de overwinning zou afstevenen. Het werd 20 voordat VDL de aanvalswapens scherpte en de stand on 23 bracht. Hoek van Holland maakte tenslotte gelijk, waarop de wedstrijd verlengd werd. Toen hieruit geen doelpun ten kwamen moesten strafschop pen de beslissing brengen en de sensationele ontmoeting eindigde in Hoeks voordeel. Hoek van Holland 2 hield de laat ste theoretische kans op het kam pioenschap in handen door Rijs wijk 2 met 20 te kloppen. VLAARDINGEN Op deze foto Igote visserijervaring. Op de 2. staat Fer van Schoor op de brug weekse reizen met de hektrawler van zijn nieuwe schip in zijnnieu- VL. 115 Vooraan was schipper we functie afgebeeldals eerste stuurman op het rijksonderzoe- kingsvaartuig Tridens. Wie hem als schipper heeft gekend, stelt in één oogopslag vast: hij is onher kenbaar in zijn voordeel veran derd. Daarbij doelend op zijn uit monstering. In tegenstelling tot de koopvaar dij. kustvaart en sleep va art is op de visserij niemand geünifor meerd, Althans niet op door rede rijen geëxploiteerde visserssche pen, die voor de besommingen varen. De Tridens is ook een vis sersschip, maar in dienst van het rijk voor het wetenschappelijk onderzoek op visserij gebied. Een onderzoek, dat de visvangst en al les, wat daarmee verband houdt, omvat. Met de Tridens wordt dus ook vis gevangen. Dit onderzoe kingsvaartuig is een vergrote hektrawler met een lengte van 61 meter, voortgestuwd door 1800 pk's en uitgerust met een modem geoutilleerd laboratorium voor de wetenschappelijke werkers aan boord, onder wie biologen en technici. Van de 24-koppige be manning is de jonge kapitein Krijgsman (29) een koopvaardij- officier. De bezetting met stuur lieden en werktuigkundigen is, evenals de rangenonderscheiding, dezelfde als op koopvaardijsche pen. De stuurlieden zijn geselec teerd uit de vele sollicitanten met VLAARDINGEN Het is 25 jaar geleden, dat VFC het sportpark op de Sportlaan ging bespelen. In'deze verstreken kwart eeuw hebben enkele gene raties actieve voetballers hun voetbalschoenen aan de wilgen gehangen. Voor een drietal VFC-ers is dit aanleiding ge weest een comité te vormen voor het organiseren van een veteranentoemooi, waarin men de oude garde nog eens aan het werk kan zien. Dat gaat zon- SCHIEDAM De weekmarkt In Groenoord zal deze zomer nog niet kunnen worden gerealiseerd. Dat bleek uit het antwoord van wethouder Van Bochove op vra gen, die de heer H. Metaal (KVP) gisteravond tijdens de vergadering van de gemeente raad stelde. De heer Metaal vond het tijdens de vakantie voor huismoeders een lastige aangelegenheid te gaan winkelen in de stad, als de weinige winkels in Groenoord wegens vakantie sluiten. De heer Verhulsdonk merkte op, dat het winkelen in de stad geen be zwaar, maar een genoegen was, hetgeen van hem als Hoogstraat- winkelier te verwachten was. De heer Metaal vroeg zich tevens af of het mogelijk is de tijden van het parkeerverbod iets krapper te nemen, zodat thuiskomende bewoners van het Johann Straussplein hun wagens voor 2es uur reeds kunnen parkeren. De heer J. Hoogcarspel (PvdA) worden en ook omdat we Total in jnoemde het een goed ding, dat Schiedam geen ander grond 'een markt is geprojecteerd in Groenoord. Bezwaren van de kant van de heer Hoogcarspel hadden alleen betrekking op de formulering van de nieuwe marktverordenïng. De heer Verhulsdonk (VVD) had eveneens moeilijkheden met de formulering en vroeg zich af wat een „zwemmer" was. Wethouder Van Bochove deed dit uitvoerig uit de doeken en verklaarde tevens, dat hij ook wist wat een .^wammer" was. Op wie hij doelde werd niet dui delijk. Hij achtte het onmogelijk, dat de markt eerder zou kunnen worden geopend dan september of oktober in verband met de behandeling in de Provinciale Staten. De heer Metaal drong echter toch aan op vluggere rea lisering, maar de wethouder zei Provinciale Staten niet voor een kort geding te kunnen dagvaar den en zag slechts een mogelijk heid in het volgen van de wette lijke procedure met daarbij de aantekening dat vlugge behanüe- lling was vereist. dag op het VFC-sportpark ge beuren van 's morgens 10 uur tot 's avonds 5.3Ö uur, met inbe grip van de prijsuitreiking. Toe gang gratis. Van dit drietal behoren er twee tot de bekende oud-VFC-ers, die zelf ook. meedoen: Toob Rem mers en Jan Barendregt. De derde is de VFC-secreiaris Sjaak de Jong. Zij zijn er in ge slaagd vele bekende oud-spelers te „engageren", vertegenwoor digd in zes elftallen, die aan het toernooi deelnemen en in twee poules zijn ondergebracht. In poule 1: Sparta, SW en VFC; in poule 2: Xerxes, Fortuna en DHC. Bij de thuisclub zal men, behalve genoemd tweetal, doel man Joop Dettingmeyer, Ccr van Eijk, Henny Groene veld, Frans van den Burg, Melis Bos, Giel Arkenbout, Jan van Dijk, Aad Termijn en ex-voorzitter Wim Vermeulen kunnen zien opereren. Bij SW speelt het vrijwel volle dige elftal dat in 1948 kampioen van Nederland werd: bij Sparta: Tinus Büsselaar, Ad Verhoeven, Wim v.d. Gijp; bij Xerxes: Hans en Coen Rijshouwer, Hans Koers, Joop Beun, Pim Visser, Piet de Leeuw, Jac. Barzilay; bij Fortuna: doelman JanHooymans Jan Kooyman, Herman Peters, Piet van Berkel, Jan v.d. Berg jr. en Jan v.d. Berg sr, Jan. Brilleman en Isaac Smits. De gestelde minimum-leeftijds grens is 33 jaar. Een Vlaarding- se juwelier heeft voor de toer- nooiwinnaar een staande klok beschikbaar gesteld. Alle deel nemers ontvangen een toernooi- aandenken. Drie eredïviescheids- rechters arbitreren: Jaap Bijle- veld uit Rotterdam, Chris Roo- denburg uit Maassluis en Jaap Bax uit 's-Gravenzande. De wedstrijden duren tweemaal 20 minuten. Programma: 10 uur: Sparta-SW en Fortuna-DHC 11.15 uur: Xerxes-Fortuna en VFC-SW; daarna uitsluitend op het hoofd veld: 12.30 uur VFC- Sparta, 1.30 uur: DHC-Xerxes; 2.30 uur: nummers 3 uit beide poules; 3.30 uur: nummers twee uit beide poules: 4.30 uur: num mers 1 uit beide poules. Fer van Schoor slechts twee et malen binnen en kwam hij in de overige tijd op zee nauwelijks uit de kleren. Met het dure schip moest dag en nacht worden doorgevist, slechts onderbroken voor de verwerking van de ge vangen vis. Als eerste stuurman op de Tridens vist hij ook, maar nu als rijksemployé met een voorgeschreven 45-urige werk week en pensionering op 60-jari- ge leeftijd. Dat weegt ruim schoots op tegen de veer, die hij in financieel opzicht heeft moe ten laten. VLAARDINGEN In de zomer avondvoetbalcompetitie bedrijfs voetbal, heeft de ENCK zoals werd verwacht, zich als eerste geplaatst in groep B. Toch moest aan hekkesluiter A. de Jong één punt worden afgestaan; de uit slag werd namelijk 22. Muylaert won van DVO'65-PTT met 61 en plaatste zich als tweede met 6 punten. DVO'65- PTT eindigde op de derde plaats met 4 punten en de Energie Boys werd vierde. A. de Jong eindigde met één punt. Het elftal van Hollandia zag zich genood zaakt terug te trekken wegens gebrek aan een volledig team. In groep A wordt donderdag avond de laatste wedstrijd ge speeld in de voorronden. Dan spelen Chloride en Airetool te gen elkaar, welke ontmoeting van groot belang is voor de eindstand. Fontijne eindigde hier op de eer ste plaats dank zij een 6—1 zege, behaald op Griffijn, dat op de tweede plaats staat met 7 pun ten. Van Dooren speelde met 0-4) gelijk tegen Van Neerbos. Chlori de en Van Dooren hebben elk 5 punten. Als chloride wint van Airetool dan moet nog minstens één be slissingswedstrijd worden ge speeld. Derhalve zal de halve finale worden gespeeld op 6 of op 13 juni en de finale op 7 of op 20 juni. SCHIEDAM De lawnteamis- com petit ie is dit seizoen voor TSF redelijk verlopen. Het eerste en tweede team werden vorige week kampioen en moeten nu via promotiewedstrijden probe ren volgend jaar respectieve lijk in de tweede en derde klas se uit te komen. TSF 1 sloot de competitie af met een q_2 overwinning op Zoeter- meer 1. Huug Wittop Koning en Harry Meijer verloren hun dub bel en Huug met Els Meijer ver loren samen het gemengd dub bel. TSF 2 versloeg in een uitwed strijd plaatsgenoot WF 1 met 7—1. TSF 3 leed in de laatste wedstrijd tegen kampioen Krim pen 2 een 7—1 nederlaag. Alleen het herendubbel (Aad Schudde- beurs en Hans van Bezooyen) werd in drie sets gewonnen. De overige uitslagen zijn: TSF 4— ICC 6 4—4. TSF 5—Keep Smi ling 5 4—4, TSF 5—VLTC 3 7—1, TSF 6—Albiasserdam 2 3—2. TSF 7Tios 6 32. V.v, De Luchtbode VLAARDINGEN De vereni ging van postduivenhoudersDe Luchtbode vloog met 310 duiven vanuit Quievrain, 173 km. Gelost werd om 6.10 uur met oosten wind. De eerste duif arriveerde om 8.50.11, de laatste (78e) prijs- duif om 9.36.37 uur. Uitslag: C. Verwey 13 5; G. Roodenburg 2 10 13; J. de Ligt 4 20; V Keulen 6; M. Broek 7, 8,18; W. Eikel boom 9; G. Kalkman 11, 14; J. Heinsius 12; A. Cornelisse 15; L, Poldervaart 16; Ph. Hoffmann 17. Donderdag inmanden voor Pont St. Maxence, 314 km. Klokken aanslaan, vrijdagavond achtuur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2