Taf eltennisYerenigingen Service en T.S.F. gaan tot fusie over Uitgaan in Schiedam Tuberova-onderzoek loopt ten einde Televisie-proef op drie Dordtse scholen Wal de gemeenteraad gaat behandelen iljoen gewaagd voor twee grote projecten Nu nog slechts twee t.t.-clubs in Schiedam Stadsgehoorzaal biedt volgend seizoen aantrekkelijk programma Krijgt firma achteraf nog De Zeeuw subsidie voor ziekenvervoer Ruime aandacht voor Uitgifte van gemeentegrond parkeerexcesseh Nieuw raadslid voor PvdA Andere wegwijzers op rijksweg 20 Man valt jongens lastig Wedvluchten van De Adela ar Groei aantal woningzoekend en Van dag tot dag Bioscopen Exposities Natte sintelbaan speek Hercules atleten parten •ROTTERDAMSCH XIEUWSEI.AP BOXPERPAO 27 JÜSÏ ISO* SCHIEDAM De fusie tussen de tafeltennisverenigingen TSF en Service is woensdagavond op de ledenvergadering van bei de verenigingen een feit gewor den. De vergadering, die Service hield in het wijkcentrum Nieuwland, had tot resultaat dat van de 23 leden die aanwezig waren van de 34, er twintig voor en slechts drie tegen de fusie hebben ge stemd. Bij TSF waren 17 leden, aanwezig van de 20. Hier stem de niemand tegen de fusie. Sendee heeft door de fusie het lö-jarig bestaan net niet gehaald. De vereniging gaat op in TSF. De heer W. de Raay, die tot nu toe bij Service het voorzitter schap bekleedde, had de overtui ging, dat als je niet tot bunde ling van krachten overgaat, je positie verloren gaat. Bovendien kon de junioren geen voldoende trainings gelegenheid worden ge boden. Tevens is nu de kans gro ter geworden topspelers in Schie dam te houden. Drie takken TSF dat met zijn drie afdelingen badminton, veldtennis en tafel tennis, drie takken van sport be oefent, waarbij de tafeltennisaf- deling de kleinste was, heeft dus een belangrijke versterking ge kregen. Immers de plaatsen van Sendee in de hoofd- en over gangsklasse worden nu overgeno- VLAARDINGEN De raad moet volgende week beslissen over enkele voorstellen tot uit gifte in erfpacht van gemeente grond. De heren C. Bokx, Schiedam, G. IV. v. Bergen Walraven, Schie dam en drs. C. L. Noordzij. Maasland hebben, samen 1.880 m2 gevraagd, gelegen op de hoek van de Graaf Adolüaan en de Heiligerleedelaan, canon f 2,- per m2 per jaar; De heren ir. F. Breimer, Hoog vliet en A. J. W. Meder, alhier willen resp. 1.030 en 1.060 m2, tegen dezelfde canon, langs de Pr. Beatrixlaan, resp. de Prin ses Christinalaan. In al deze gevallen gaat het om de bouw van bungalows. Voor het bouwen van een melk- uitgiftestation heeft de N.V. Melkinrichting De Combinatie te Rotterdam 750 m2 aan de 4e Industriestraat gevraagd, waar voor jaarlijks f 2.437 betaald zal moeten worden. Voor 39 gegadigden vroeg het comité Woningdoorstroming vier stukken grond aan langs de Johan Willem Frisol&an, samen groot 1.104 m2, om daar 39 eengezins huizen te bouwen en de Nieuw- Apostalisché Kerk in Nederland, gevestigd in Amsterdam wil een kerkgebouw met nevenruimten, stichten in de Korhoenlaan. Het terrein in kwestie is 1.238 m2 groot en ligt momenteel nog op Schiedams grondgebied. Met het van kracht worden der grenswij ziging wordt het Vlaardings ge bied. De te betalen erfpachtsca non zal f 1.665 per jaar bedra gen. Verkoop van grond komt aan de orde in een voorstel betreffende Rombouts Internationale Tran sporten N.V. te Schiedam, Het ligt in de bedoeling dit bedrijf over te brengen -naar het Indus trieterrein De Vergulde Hand, waar het 2.500 m2 grond wil kopen langs de George Stephensonweg en de Fultonstraat. Er is een Prijé overeengekomen van f 40 per m2. men. De topteams zullen uiter aard uit oud-Servicespelers be staan maar direct hierop zullen toch de TSF-spelers voor de zo nodige aanvulling kunnen zorgen. Dat miste men bij Service en dat is nu door de fusie opgeheven. In de vergadering van Service bleek bij de stemming, dat juist de topspelers voor fusie waren. TSF komt nu in de nieuwe com petitie uit met een team in de hoofdklasse, een team in de over gangsklasse, een team. in de eer ste klas en drie teams in de tweede klas. Behalve de Beurs als speelgelegenheid heeft men ook nog de beschikking over een gymnastieklokaal aan de Tho mas a Kempisstraat dat op dins dag en donderdagavond kan wor den gebruikt en dat geschikt is voor competitiewedstrijden. Er is een voorlopig bestuur ge kozen dat bestaat uit vier oud- Se rviceledem en vier TSF-Ieden. Het ziet er als volgt uit. Voor zitter J. Degreef, vice-voorzitter W. de Raay en A. Rieken, G. Bijtenhoom, J. Clazing van Ser vice en H. Borgers, H.Moesker en A. Zuidgeest van TSF. Negentig leden In de eerste weken van. septem ber zal een algemene ledenver gadering een officieel bestuur kiezen. Het plan tot fusie is voortgekomen uit een kern van Service-leden. De vereniging telt nu ongeveer 60 senior- en 30 junior-leden. Dankzij deze fusie zijn er thans in Schiedam nog slechts twee tafeltennisverenigingen, TSF en NO AD en laatstgenoemde ver eniging bestaat het komend sei zoen 20 jaar. In de loop der tij den heeft ze heel wat verenigin gen zien komen en gaan. Men heeft Schiedarase tafeltennis kampioenschappen verspeeld met vijf deelnemende verenigingen, waaraan behalve door NO AD werd deelgenomen door PTTS, Wilton, TCK, Ready en zelfs nog door SCF. Al deze verenigingen zijn ter ziele en zelfs de ver eniging RAP uit Kethel, die een grote toekomst tegemoet leek te gaan, is ontbonden. De Schiedamse kampioenschap pen zullen dus in de toekomst, als er geen nieuwe verenigingen worden opgericht, worden ver speeld tussen de leden van twee verenigingen. De strijd om de verenigingsbeker wordt dus een tweekamp. De toekomst zal uit wijzen of de sanering van de tafeltermissport in Schiedam nuttig is geweest. DORDRECHT Hel college van B. en W. heeft het raadslid drs. G. M. V. van Aardenne (VVD) geantwoord op zijn vra gen omtrent de parkeerexcessen in woonstraten. In de nieuwe Al- geme Politie Verordening zal, zo verklaren. B. en W„ ruime aan dacht worden bes leed aan dit on derwerp, De nieuwe verorde ning zal zo spoedig mogelijk aan de raad worden, voorgelegd. De heer v. Aardenne had ge vraagd of het college bereid is maatregelen te nemen tegen het parkeren van auto's, die bepaal de afmetingen te boven gaan, ia woonstraten. VLAARDINGEN Het pro gramma voor het komende sei zoen van de Stadsgehoorzaal vermeldt weer verschillende belangwekkende uitvoeringen. De Hoofdstad Operette komt een voorstelling geven van de operet te „Die Csardasfürstin van Em merich Kalmén. Daaraan, wer ken mee bekende zangers en zangeressen als Herman Vlas- ner, Fritz Silberbauer, Karl Prey, Rudolf Vagler, Lizzi Schöffmann, Claire dairy e.a. Het Tournee Theater verzorgt Postkantoor stelt bei^e loketten open HENDRIK IDO AMBACHT De directeur van het postkantoor deelt mede. dat voortaan de bel de loketten in het kantoor tijdens openingstijden voor alle geldhan delingen. en zeaelverkoop in ge bruik zijn. Om de wachttijd te verkorten kan het publiek dus het minst drukke loket kiezen. De openingstijden zijn nu: maan dag tot en met donderdag 8.30 tot 12.30 en 14 tot 18 uur. Vrijdag 8.30 tot 12.30 en 14 tot 20.30 uur. In verband met de personeelsbe zetting wijst de directeur er op. dat men na half tien s morgens en na drie uur s middags het rustigst wordt geholpen. ABBENBROEK De heer K. Poldervaart, heeft zijn benoe ming aangenomen tot lid van de gemeenteraad voor de PvdA. Hij volgt de heer B. van Bodegom op. die naar Hellevoetsluis ver trekt. De heer Poldervaart is de laatste op de socialistische lijst. De leden G. Lankhaar, G. C. Fase, J. Verkerk en A, W. de Vries, die voor hem o-p de lijst stonden, hebben de benoeming afgewezen. s-GRAVENDEEL Het zieken vervoer in de Hoekse he Waard heeft gisteravond in de gemeen teraad van 's-Gravendeel weer vele tongen losgemaakt. Het col lege van B. en W. stelde voor aan de heer Stolk in Futtershoek, die voor het ziekenvervoer zorgt, een subsidie van 27 cent per inwoner <e geven, omdat het vervoer voor de firma een zwa re verliespost is. Deze subsidie-regeling geldt voor alle vier de gemeenten, waarvoor de heer Stolk rijdt. In Putters- hoek en Maasdam ging men er reeds mee akkoord, maar in Strij- en heeft men het voorstel aange houden. De 5s-Gravendeelse raad had tegen het voorstel geen be zwaar, maar diepte wel weer een oud zeer Dp, Voordat de heer Stolk twee jaar geleden met zijn. ambulance het ziekenvervoer op zich nam, werd dit verzoi-gd door de firma De Zeeuw in 's-Gravendeel. Deze beëindigde haar activiteiten na een lange periode waarin over een eventuele subsidie voor het ziekenvervoer werd gesproken. Deze procedure duurde de fir ma waarschijnlijk te lang en men stopte er mee op het mo ment, dat de ambulance waar mee het vervoer werd uitge voerd, versleten dreigde te gera ken. SCHIEDAM Het Tuberova-on derzoek naar tbc en andere borst- aandoeningen loopt ten einde. Op maandag 8 juli zal de laatste ge gadigde worden doorgelicht. Het onderzoek, dat in januari is begonnen, heeft zich uitgestrekt tot ongeveer 40.000 Schiedam mers, hetgeen bewijst dat de meerderheid van de opgeroepen bevolking jonge mensen zijn nl. niet mee opgeroepen VLAARDINGEN. Naar aan leiding van vroegere opmerkin gen, hebben B. en W. overleg ge pleegd met de ANWB over de wegwijzers, die geplaatst zijn op rijksweg 20. Uitgangspunt daar bij was het verkeer, komende van Schiedam, via de aftakking Broekweg naar het centrum en naar het industriegebied, te lei den. Hierover is overeenstem ming bereikt met de ANWB; de kosten van de vereiste verande ringen zijn becijferd op 15.025. B. en W. hebben de raad ge vraagd dit bedrag beschikbaar te stellen als eenmalige subsidie aan de bond. DordrechtDrie scholen in Dordrecht zullen in het komende schooljaar waarschijnlijk al deelnemen, aan het schooltelevi sie-experiment. B. en W. stellen •dit voor aan de gemeenteraad. Zij menen dat het gewenst is, dat enkele scholen aan deze Proef deelnemen om ze te doen -slagen, De Stichting Nederlandse ■Onderwijstelevisie vervaardigt in samenwerking met de NTS se- «rt 1963 in toenemende mate on- 5rwijsteIevisieprogramma's. H'deze programma's is, door beperkte aantal scholen dat deelneemt, nog niet voldoende er varing opgedaan ten einde te kun nen beoordelen of de program ma's in het onderwijs kunnen worden geïntegreerd. B. en W. willen bij dit experiment een rooms katholieke-, een pro testants-christelijke- en een open bare school inschakelen. B. en W. stellen de raad voor deel te nemen aan deze proef en een kre diet van f 3000 beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van [drie televisietoestellen en het na- 'dige lesmateriaal. het nut en de wenselijkheid van een regelmatige controle heeft in gezien. Hierbij moet men dan nog die Schiedammers tellen, die zich hebben onderworpen aan een rou tine-onderzoek, ingesteld door hun werkgever, zodat men kan spreken van een geslaagd on derzoek. Toch is er nog een klein gedeel te, dat zich aan het onderzoek heeft onttrokken en ondanks her haalde oproepen niet ïn het Tu be ro va-gebouwtje is verschenen. Ook wie geen oproep heeft gekre gen kan, mits ouder dan vijftien jaar, zich nog voor onderzoek melden. Wie een o-proep heeft ge- kregen, maar om een of ander reden er geen gevolg aan kan geven, wordt verzocht de oproep kaart met vermelding van re denen aan het Tuberova-bureau terug te zenden. DORDRECHT De ongeveer 20- jarige jonge man met zwart krullend haar en ongeveer 1 me ter 70 lang die enige da^en ge leden enkele jongetjes lastig viel in Dordrecht, heeft weer aanlei ding gegeven tot een intensiever politieonderzoek. Gisteravond omstreeks 6 uur ging de 9-jarige H. B. boodschap pen doen op het Van Oldenbar- neveltplein, toen hij werd. aan gesproken door de man. Deze vroeg hem wat hij ging doen, wees hem de weg naar de winkel en trakteerde hem opsnoep. ».Ga maar met mij mee", stelde hij daarop voor, waarna het jonge tje bang werd en wegrende. Zijn vader deed gisteravond aangifte van het gebeurde. Dat men met dezelfde man te doen heeft die maandag drie jon getjes lastig viel, blijkt uit de vraag: „Waar zit je op school?", die hij telkens de knaapjes stelt. De politie vermoedt met een zwakzinnige te doen te hebben. De heer J. Wirds (CHU> meende, dat nu de heer Stolk zijn subsidie krijgt de vier ge meenten nog een schuld hebben aan de firma De Zeeuw, die vijf jaar lang het vervoer zonder eni ge subsidie heeft moeten uit- voeren. Ook de heer D. Stolk (PvdA) ondersteunde dit denk beeld van de heer Wirds en vroeg zich af, of, wanneer de on derhandelingen tussen de ge meenten en de firma De Zeeuw indertijd vrat soepeler waren verlopen, deze firma niet gewoon de diensten had blijven uitvoeren. In ieder geval noemde hij het billijk, dat ook deze firma over de jaren dat men met verlies de ambulancedienst had uitgevoerd, via een subsidie schadeloos wordt gesteld. Nieuwe aanvraag Raadsvoorzitter rar. dr. C. J. Verplanke stond daar niet afwij zend tegenover, maar wees de raad. erop, dat dat alleen kan ge beuren wanneer de firma op nieuw een subsidie-aanvraag in dient, met een betere begroting erbij dan enkele jaren geleden. Vooral", meende hij, „dient er in. zo'n begroting een verschil te worden gemaakt tussenpartieu- liere en fondspatiënten. Particu lieren kunnen de rit zelf beta len en zijn daar tegen verzekerd. We zijn niet van plan die ritten te subsidiëren. De ziekenfondsen schieten in het ziekenvervoer nou eenmaal nog steeds tekort, zodat voor die patiënten de subsidie-regeling geldt". De heer L. van Stigt (Gem. Bel.) informeerde naar de coör dinatie tussen de verschillende ziekenvervoerders in de Hoek- sche Waard. De heer Verplanke deelde mee, dat een commissie hierover over enige tij-d een rapport zal uitbrengen. een voorstelling van het blij spel „Blaffende honden bijten niet", waarin de medewerking van Johan Kaart en Johnny Kraaikamp borg staat voor een avond van onbezorgd pleïzier. In de Hippo-Campusserie is voorts een cabaret-chantant te verwachten, waarvoor de caba retgroep Harlekijn naar Viaar- dingen komt met de nieuwe ster aan het cabaretfirmament. Herman van Veen, als middel punt. Hij trad al meer dan eens op voor televisie en kreeg be kendheid door o.a. zijn liedjes De Neus en Het Hondje, Theo Oiof en Marinus FItpse verzorgen een p ia no- vioolreci tal en NeL Oosthout, de beken de voor drachtskunstenares, brengt twee stukken, nl. De Hei ligen en De Bekentenis. Samuel Becketts bekende stuk Wachten op Godot wordt, onder regie van John van de Rest, op de planken gebracht door de toneelgroep Proloog. Een muziekavond wordt tenslot te verzorgd door twee Vlaar- dingse gezelschappen, nh The Smog Town Jazz Band en het Delta Orkest. De jazzband speelt muziek in dixy!andstijl en het Delta Orkest legt zich to« op de „Glen Miller'-stijl. De juiste data der verschillende uitvoeringen worden nog bekend gemaakt. Zomervoetbal HOEK VAN HOLLAND Het le elftal van Hoekse Boys speelt zaterdagavond op het terrein aan de 's-Gravenzandseweg een vriendschappelijke wedstrijd te- gen een team van de kampeer terreinen. De wedstrijd begint om zeven uur. l VLAARDINGEN Met 202 dui- i ven hebben Jeden van de post- t duivenhoudersvereniging De Adelaar deelgenomen aan een wedvlucht, vanuit Surviltiers, af- stand 342 km. Na de lossing om 7es uur, met ZW-wind, arriveer de de eerste duif om 9.38.04 en de laatste prijsduif om 10.16.13 uur. Uitslag: mevr. VanKuifk, I, 25; H. Janse en Zn., 2, 4; E. Bouman, 3, 25, 30; DLang broek, 5. 34; H. Freen, 6, 24; .1. A. Tuinder en Co., 7; B. v. Beveren, 8. 35; H. Plomp, 9, 13, 33; P. Verhart, 10; J. ^mits, 11, 38; M. Schiopers, 12; B. Blan ker, 14, 21, 29, 31; A. de Ruiter, 16; P. v. Oeveren, 17. 28. 32; C. Akkermans. 18, 26; J- Vink, 19, 20, 22; J. de Bruin, 23; G. v.d. Hurk, 26, 37, 40; W. Struis, 27; A. Koevermans, 39. Leden van De Adelaar hadden ooit 49 duiven ingezet in de vlucht over 1.012 km vanuit St. Vincent. Daar werden de dieren vrijdagmiddag, één uur, in vrij heid gesteld en hier arriveerde de eerste zaterdagmorgen om _9.05.2I uur, De laatste prijsduif jwerd om 11.10.28 uur geconsta teerd. Uitslag: L. de Clerck, 1: J. A. Tuinder en Co.» 2; H. Jan- t se en Zn.. 3. 7, 10; C. Moerman, |4, 3; J. v. Peer. 5. 11; A. v. ïToor, 6; A. J. Olsthoorn, 9; W. Struis, 12. Vrijdagavond, van zeven tot half inegen inkorven voor een traï- 'ningsvlucht voor jonge duiven, die bij goed weer zaterdagmor gen worden gelost. VLAARDINGEN In mei is het aantal woningzoekende in onze stad met 70 toegenomen tot 3.450, Van dit aantal valt de vol gende onderverdeling te maken: te klein behuisd 868; samenwo ning opheffen 107; sanering 15; geen woonruimte 3; a.s. echtpa ren 163; echtparen en a.s. echt paren, te jong voor inschrijving 119; opzegging huurcontract 84; kandidaten voor een nieuwe wo ning, die voldoende woonruimte hebben 520; te groot'behuisden 336; ongeschikte woning 798 en werknemers van elders 427. VLAARDINGFN Volgende week woensdagavond om half acht, vergadert de gemeente raad, Tot de onderwerpen, die aan de orde komen, behoren ook de volgende: aankoop van het pand Waalstraat 25, met 245 m2 grond van de N.V. Handel- en Exploitatiemij. in on roerende goederen Maasbos. vaststelling van het bestem mingsplan Zomerstra at-Wes-tha- venkade, dat ter inzage heeft ge legen en waartegen geen bezwa ren zijn ingebracht; benoeming van een lid van liet bestuur der Stichting Algemeen Ziekenhuis, als opvolger van de DORDRECHT Het college van .raad vorig jaar reeds een krediet hl11*l¥0TY1tf al* AVI ii'aI tlAIIrla... imn t I1 ff AAA l...nl.ll.l.nnv IYaaI.. burgemeester en wethouders van Dordrecht vraagt de raad een. krediet van een miljoen gulden beschikbaar te stellen voor het- verder ontwikkelen van de nieuwe rioolwaterzuiveringsin stallatie en de nieuwe vuilver branding. Voor het opzetten van dit project stelde de gemeente- O G Donderdag DIPLOMAUITREIKING Op bij na iedere school loopt het school jaar langzaam maar zeker ten eindgetuigschriften. gaat uitdelen. De uitreiking geschiedt middag» om drie uur in de kantine van het schoolgebouw. INGEBRUIKNEMINGDe Christelijke school voor uitge breid lager onderwijs aan de einde. Vele lagere scholen, begin- Willem Passtoorstraat wordt of- nen na deze week aan de grot© vakantie. Ook zijn de examens achter de rug en vindt veelal een feestelijke uitreiking van de di ploma's plaats. Voor de vakklas sen van de Huishoud- en indus trieschool voor Schiedam en Om streken gebeurt dat vanavond om half acht in het schoolgebouw. Ook de Aiberfus Mapnusschoot houdt een afscheidsavond. De leerlingen, van de zesde klassen brengen voor de ouders een af- scheidsrevue. Er wordt een serie toneelstukjes opgevoerd uit <de revue „Mengelmoes". Voorts spelen kinderen duetten op piano en blokfluit. Ook verrichten en kele kinderen gymnastische toe ren. De avond wordt gek ouden in Irene en begint om- achtuur Vrijdag ficieet in gebruik genomen ook. al is het schooljaar dan ook bijna ten. einde. Deze plechtigheid is om acht uur 's avonds. DIPLOMAUITREIKING: Dit maal is het de Technische School PASSAGE THEATER; „Wat deed jij nou in de oorlog, pap pie?" (What did you do in the war, daddy?) is een kolderachti ge oorlogsfantasie met Jamea Cobum en Dick Shawn in tumul tueuze situaties. Batman en Robin is de film die voor de kinderen op zondag- en woensdagmiddag gedraaid zal ioorden. Van deze serie films wordt het eerste deel vertoond. MO NO POLE THEATER: ,,De dodenlijst van Adrian Messen- j ger" (The list of A.M.) is de hoofdfilm voor deze week. Tal mee-zoals Frank Sinatra en Tony Curtis. Een echte thriller is deze film eigenlijk niet, het is meer een raadselspeltetj© met een flinke dosis humor, die het effect van een elftal moorden in koelen bloede volkomen teniet doet. ,,Ik zal V op wijn dochter u>re ken" in de. zaterdagnachtvoor stelling is een echte Amerikaanse thriller uit 1962 met o.a. Gregory Peck en Robert Miichunt „De charels van. de weg", een ti tel die misschien enigszins angst aanjagend is. Toch is deze film bestemd voor kinderen en draait op zondag- en woensdagmiddag. GALERIE DE GRAAFF: Nog steeds exposeert hier de Pools© kunstenaar Hilary Krzysztioviak. Een aantal van zijn tekeningen en schilderijen zijn nog tot 3 juli te bezichtigen. STEDELIJK MUSEUM: Werk van de kunstenaar Antonio Col der ar a. Tol en mej. zondag zijn ran hem nog tekeningen, goua- van f 65.000,- beschikbaar. Zoals bekend za! dit gecombineerde project verrijzen nabij de Baan- hoek-spoorbrug. De werkcom- missle zal pas in het komende najaar zijn studie hebben vol tooid, maar ook het overleg over een regeling voor een gemeen schappelijke regionale vuilver branding heeft nog geen resul taat opgeleverd. De beide huidige installaties, zo wel de vuilverbranding als de rioolwaterzuivering in Dor drecht zijn aan vernieuwing toe. De desolate toestand van de vuil verbranding vergt keer op keer hoge kosten om de installatie in gebruik te houden. Openbare Werken heeft het college nu ver zocht in ieder geval haast te ma ken mei de rioolwaterzuiverings installatie en een ingenieursbu reau opdracht le geven om een vöoi-ontwerp te maken van het rioleringsstelsel in het project en de eigenlijke installatie z.oals hoofdgemaal, persleiding en zuiveringsinstallatie. Hiervoor is een bedrag van f 400.000,- nodig. Om de werkzaamheden aan het totale project te stimuleren vra gen B. en W. de raad nu om het genoemde krediet en zeggen de raad toe zo spoedig mogelijk met een afgerond voorstel te zullen komen voor het totale ri oolwaterzuivering- en vuilver- 1 brandingproject. heer H. J. Knoester, die deze functie heeft neergelegd. Op de voordracht van B en W staan dt heren drs. P. A, de Ruiter, Coom- hertstxaat 201a en A. C. van Cor- tenberghe. Sneeuwbalstraat 50a; toekenning van een verplaat singsvergoeding aan de heer J. t de Winter, die huurder is van het pand Day er 5. Dit pand moet ont- ruimd worden, voor verbreding van Zomerstraat en Dayer en de heer De Winter gaat zijn zaak verplaatsen naar Nieuwelaan X; f vervanging van een laagspsn- ningskast op de hoek Riouwlaar.- Floreslaan door een transforma torhuis om de stroomvoorziening in het gebied tussen Floreslaan, Broekweg, Jan Pieterszoon Coen- laan, Bangkasingel en Bilüton- iaan t© verbeteren. Kosten f 21.000; verhoging van 12.500 tot 15.000 van de subsidie voo-r 1968 voor- het Comité Jeugdvakantievreugd dat voor de 22e maal vakantie weken voor de Vlaardingse jeugd organiseert; het geven van denaam Dülen- I burgschool aan de tweede open bare lagere school in Holy (Stadhouderslaan), waar het on derwijs, naar B. en W. verwach ten, op X augustus zal kunnen be ginnen; omschakeling van de gemeente lijke kwekerij op aardgas; kos ten 24.300; aanschaffing van twe© lichte vrachtauto's voor de afdeling be strating en rioleringen, wat 18.610 gaat kosten. Vaardige meisjes HARDINXVELD-GI ESSEN DAM De meisjes van d© Chr. school voor VGLO Groen van Prinste- rer hebben getoond wat ze in het afselooen schooljaar hebben ee- nresteerd onder leidiner van het onderwijzend personeel. De tra ditionele modeshow werd weer druk bezocht. Dat de jeugd niet 1 heeft stil gezeten werd duidelijk l bewezen. De toeschouwers gaven vele malen met aonlaus uitdruk- voor Schiedam en Omstreken di» 1 van prominenten spelen hierin cites pn grafieken le bewonderen, kmc aan hun waardering. j DORD RECHT Tijdens avond- atletiekwedstrijden te Roosendaal hebben Jeden van Hercules Le kampen gehad mei voortdurende regen en een grotendeels onder water staande sintelbaan. Tot goede prestaties kwamen des ondanks Henk Barends die de 200 meter heren won in 23,6 sec., Jngrld Reinders Ie bij de B-meis- ies op de 80 meter in 10,9 sec. en Piet Barends die 2e werd op kogelstoten heren met 11,71 m. Bij het verspringen meisjes werd Ingrid Reinders 3e met 4,15 m. Visafslag Vlaardingen VLAARDINGEN, 27 juni Aan het afslaglokaal werd hedenmor gen betaald voor: maatjesharing, klein (900 st.) f 310-f 318; idem (1.4(10 st.) f 274-f 283; idem, groot f 190-f 203; exporthanng (zout) f 199-f 200; makreel f 42-f 43. Aanvoer: VL 1X2, 22 kantjes ha ring on l maKreeJ; VL 110, 20: VL 153, <4; VL 121, i?: VL 7, 12; VL 105. 35; VL 115, 132 en 2 makreel; VL 142, 14 kantjes ha- mg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1