Onze werven leverden voor 300 miljoen aan booreilanden af Uitgaan in Schiedam RET-directie: betere busverbinding voor Groenoord onmogelijk Zwaar Kolpabad verhinderde leveren spectaculaire prestaties Grondtransacties voor vele bouwprojecten Speel- en werkplaats Jeugdfestijn maandag open Redelijke vooruitzichten voor honkballers SCHIEDAMS ALLERLEI Ui l slagen van „De Ki l vissers" ZRO-KRINGKAMPIOENSCHAPPEN Van dag tot dag Exposities Bioscopen N I ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 4 JULI 1868 SCHIEDAM Wilton Fijenwrd- Nieuws van deze maand geeft een artikel over het Nederlandse aandeel bij de vervaardiging van boortorens etc. voor hel zoe ken naar aardolie buiten <le kust. Tot dusver zijn bij Nederlandse werven zeven verplaatsbare boor eilanden besteld en enige tien tallen vaste boor- en produktic- platforms. Het eerste verplaatsbare boor eiland, dat m Nederland werd ge bouwd, is de Seashell. die in 1958 door de werf Gusto uit Schie dam werd opgeleverd. Pas zes jaar later kwamen nieuwe op drachten voor booreilanden en wel voor de lie de France (Werf Gusto) de Sedco 135D (RDM-P. In 1967 werden weer drie boor eilanden opgeleverd, t.w. de Cha- zar. bouwers Werf Gusto-Wilton Fijenoord, de Sedneth I, bou wers RDM-NDSM-P. Smit-KMS- Van. der Giessen-De Noord, en de Sedneth II, bouwers Werf Gus to-RDM. Vaste boor- en produk- tieplatforms zijn gebouwd door Smit Jr.-Wilton Fijenoord) en de j Werf Gusto. NDSM, Verolme, Transworld Rig 58 (NDSM-Van oer Giessen-De Noord-P. Smit Jr.-Wilton-Fijenoord) VLAARDINGEN De gemeen teraad heeft gisteravond zijn goedkeuring gehechbaan een aantal voorgestelde grondtrans acties. Zo wordt, voor 40 per m2, 2.500 m2 grond op de hoek van de George Stephensonweg en de Fultonstraat verkocht aan Van Rombouts Internationale Transporten N.V. te Schiedan, die haar bedrijf naar het industrie terrein De Vergulde Hand wil verplaatsen. Op het terrein wordt daarom een garage gebouwd met kantoorruimte en een woning. Voor het bouwen van bungalows werd, tegen 2 per m2 per jaar, grond in Holy in erfpacht uitge geven aan de heren D. Visser, al hier, C. Bokx, Schiedam, G, W. van Bergen Walraven, Schiedam, drs. C. L. Noordzij, Maasland, ir. F- Brei m er, Hoogvliet en A. J. Meder, alhier, terwijl het Co mité Wonlngdoorstroming ruim 7.100 m2 langs de Johan Willem Frisolaan in erfpacht kreeg om daar voor 39 gegadigden even zoveel eengezmshuizen te bou wen. Voor het bouwen van een kern met nevenruimten kreeg de Nieuw-Apostolische Kerk in Ne derland, te Amsterdam, 1.238 m2 grond langs de KorhoénLaan in Holy-Zuid in erfpacht, waar voor zij per jaar 1.665 moet gaan betalen. De N.V. Melkinrichting De Com binatie te Rotterdam gaat 2.437 per jaar betalen voor ca. 750 m2 grond in de 4e Industriestraat, waar zij een melkuitgiftestation gaat bouwen en het Centraal Automobielbedrijf Eigenraam N.V. gaat een nieuw bedrijf, met o.a. toonzalen en autospuitin- richting stichten in de Praduk- tiestraat, waar het bedrijf ca. 2.700 m2 grond in erfpacht kreeg voor 3,25 per m2 per jaar. Winkels in Holy De raad ging ook graag akoord met het voorstel, aan de N.V, Bouw- en Aannemingsmij. Both 4.270 m2 grond tussen de Amalia van Solmslaan en de Charlotte de Bourbonlaan uit te geven voor het bouwen van 22 winkels met daarboven 22 patiowoningen en verder één paviljoenwinkel. De erfpacht bedraagt voor de win kels 9 en voor de woningen 3 per m2 vloeroppervlak per jaar. De heer v.d. Meer (KVP) drang er op aan met de Vlaardingse middenstand goede afspraken te maken over de bezetting van de ze winkels en de heer Ligthart (PCG) uitte de vrees, dat in ,,de loper" te veel winkelruimte tot stand zal komen, zodat het wijk centrum, dat aan de andere kant van de Europaboulevard moet komen, er onder zal gaan lijden. Wethouder De Bruijn verzekerde dat er met de Stichting Winkel centra Holy goede afspraken zijn gemaakt. Voorop staat echter, dat er geen vertraging meer mag ontstaan. De firma Both zal over de bezetting van de winkels over leggen met het stichtingsbestuur en als de zaken vlot genoeg ver lopen krijgen de ingeschreven ge gadigden voorrang. Het gemeen tebestuur houdt alleen in laatste instantie zeggenschap over de brancheschepping. Als het alle maal niet snel genoeg gaat, dan is de firma Both vrij ook met an deren zaken te doen. Alleen op deze manier is het mo gelijk snel te werken; de winkel bouw in Holy is toch al veel te laat, aldus de wethouder, die ver der stelde, dat „de loper" op het ogenblik wordt gezien, als een on derdeel van het te bouwen wijk winkelcentrum. De loper valt nu wat groter uit, dan eerst werd aangenomen en het wijkcentrum zal straks wat kleiner van opzet worden. De tendens is op het ogenblik om ten noorden van de Europaboulevard met winkel plannen voorzichtig te werk te gaan. Wilton-Fijenoord en in het bijzon der De Groot in Zwijndrecht. De bestelde platforms vertegenwoor digen naar raming een waarde van 300 miljoen, waarvan tweederde voor de verplaatsba re booreilanden. Typisch is, dat dat het m Neder land geproduceerde materieel voornamelijk buiten het Neder landse plat in de Noordzee is in gezet, Op ons deel van de Noord zeebodem gebruikt men thans de platforms, die eerst in de En gelse sector hebben gewerkt en die nu naar ons plat worden ver sleept Half miljard Wilton-Fijenoord Nieuws ver wijst hierbij naar cijfers in het Financieel Dagblad, volgens wel ke de Nederlandse industrie in de afgelopen vijf jaar al voor meer dan een half miljard aan materieel voor de opsporing en winning van olie en gas op zee heeft geleverd. Tel daarbij nog het aandeel, dat ons land had m de dienstverlenende sector, 20- als slepen van booreilanden en de aan- en afvoer van ander „offshore' materieel, dan. komt men tot een totaal bedrag van omstreeks driekwart miljard. Dit had meer kunnen zijn als de oliemaatschappijen eerder kans hadden gekregen met boorwerk- zaamheden op het Nederlandse deel van het Continentale Plat te beginnen. SCHIEDAM Tijdens een con- 1 thel reeds over behoorlijke ver- tactavond tussen, eemeentebe- voersvoorziemngen^besehikken, stuur en een aantal bewoners van [Men heeft met lijn 53 een reeht- Groenoord is een vraag naar vo ren gekomen over de mogelijk heid van een directe autobusver binding naar Groenoord. „Is het mogeliik". zo werd gevraagd, ..dat buslijn. 38 vanuit Crooswijk via het centrum van Schiedam wordt doorgetrokken naar Groen- oord-Kethel? Is het voorts moge lijk. dat buslijn 53. met name tijdens de spitsuren, langs de kortste route naar het station in Schiedam gaat?" B. en W. heb ben deze vraag voorgelegd aan de directie van de RET. die daar op heeft meegedeeld, dat bedoel de wijzigingen, niet kunnen wor den verwezenlijkt. Het is onmogelijk om lijn 38 door te trekken, omdat met die lijn al twee voormalige lijngedeelten worden verzorgd. Wordt er nu een traiect aan toegevoegd, dan. is er kans op overbezetting van de autobussen. Overigens meent de directie van de RET, dat de bewoners van Groenoord en Ke- Op de nieuwe glijbaan in Jeugd- festijn. 's-GRAVENDEEL De uitsla gen van de onderlinge competi tiewedstrijden van de hengel- sportvereniging De Kilvissers lui den: l. L. J, van Twist 445 gr, 2. W-Dobber 433 gr, 3. H. J. Kolzeberg 395 gr, 4. H. van Waardenburg 376 gram. Blues in De Peulen HARDINXVEDD-GIESSENDAM De Groningse band Art. 461 speelt zaterdagavond een blues- repertoire in. clubhuis Dc Peulen. Op 3 augustus treedt de groep Circus op. met een lichtshow. Op 10 augustus komt Daddy's Act naar De Peulen. SCHIEDAM Vannacht is de brandweer uitgerukt naar een brandje in de tuin van de pasto rie van de Oud-Katholieke kerk aan de Dam. Jongelui hadden snoeihout in brand gestoken. De hoog oplaaiende vlammen en de vonkenregen maakten blus sen noodzakelijk. De brandweer onder leiding van commandant De Jager doofde het vuur met een nevelspuit. De 3-jarige J.C. v.d. L. kwam gistermiddag plotseling uit een uitrit aan de Deiflandseweg en raakt in botsing met een auto. Met snijwonden aan armen en benen werd het jongetje na be handeling door de GG en GD naar huis gebracht. De 74-jarige J.M.T. reed in zijn invaliden-wagen de Pietersteeg af, raakte daarbij de macht over het stuur kwijt en viel. Met hoofdwonden is hij opgenomen in de Dr, Noltetstichting. De politie controleerde weer de snelheid van automobilisten op de Hcrvathweg. Er-zijn 22 rij ders bekeurd. De snelheid lag tussen de 72 en 86 km. VLAARDINGEN Gister avond werd in het Vlaardingse Kolpabad het derde program ma van de ZRO-kringkam- pioenschappen verwerkt. Dit vermeldde de 400 meter vrije slag, de 200 m. schoolslag en. de 4 maal 200 meter vrije slag estafette heren. VZC voegde aan de op zaterdag en zondag veroverde 24 kring- titels er 8 toe^ waarmee het totaal op 32 kwam. SZC bleef op 5 staan, De Devel uit Zwijndrecht kwam van 2 op 4, RZC van 2 op 3, RDZ van 1 op 2, Merwede bleef op 1 staan, terwijl SZPV uit Strijen met 1 titel op de lijst verscheen. Op de 400 meter vrije slag dames nam. Dolly Maaneman (RZC) re vanche voor de nederlaag, die zij zaterdag op de 100 en 200 meter vrije slag tegen de VZC-dames Conny Buys, Corrie Mulder en Cora v. d. Veer had opgeiopen. Zij zegevierde in 5.00.6, gevolgd door Corrie Mulder en Cora v. d. Veer in resp. 5.07.en 5.10.6. Bij de meisjes onder 16 jaar bleef alleen Tineke Maat (VZC) in 5.10.1 onder de gestelde limiet. •Zij had een voorsprong van. 52 meter op M, Luckking van RDZ. .Bij de jongens onder 16 jaar tikte jWout Schouten (VZC) in 4.48.9 als 'eerste aan en klasseerde zich ook Ruud Beele (SZC) in 5.18.5. Op het nummer voor meisjes on der 14 jaar werden de eerste vijf plaatsen door VZC-meisjes bezet: resp. Cora Schouten (5.20.1), Hanny van Boerem (5.24.4), Frieke Buys (5,30.9). Wilma Pors (11 1) (5.32.5) en Anneke de Ligt (5.35.3). Behalve dit vijftal klas seerden zich voor de nationale kampioenschappen Truus Zant- voort van De Devel (5.41.8) en S. Honig van RDZ (5.45.6). Op dit nummer voor jongens onder 14 jaar klasseerden zich alleen Roger van Hamburg (VZC) in 4.45.1, Tweede werd de RZC- er Johan de Joode, maar hij bleef met, 5.39.4 boven de Ixmief. Bij de heren werd Nïek Bastiaan (VZC) kringkampioen, doch met zijn tijd van 5.04.1 bleef hij ruim 9 sec. boven de limiet. Schoolslag De 200 meter schoolslag leverde bij de dames een zege op voor M argot Seleski van De Devel, die Cora v. d. Veer (VZC) met 0.1 sec, verschil versloeg. Maar met haar tijden van resp. 3.10.4* en [3,10.5 bleven beiden boven de li-leen te grote handicap, om binnen miet van ,3.10.0. Ook bij de heren)de gestelde limiettijden te komen. wist niemand zich te klasseren. Met een gestelde limiet van 2.56.0 werd Kees Smit (VZC) in 2.56,4 eerste en Mar Hoogerwerf (VZC) tweede in 2.59.6 Bij de meisjes onder 16 jaar klas seerden zich de twee RDZ-meis- jes: M. Hofman (3.08.2) en H. den Outer (3.08.6). Ook bij de jongens in deze leeftijdsgroep plaatsten zich er twee: de VZC-ers Rob Valk (2.57.2) en Roel Pieterman (3.04.8). Eveneens twee klasseer den zich bij de meisjes onder 14 jaar: P, van Dam van de Strijen- se SZPV en R. de Deugd \ran De Devel, in resp, 3,19,1 en 3.21.8, terwijl drie jongens onder de 14 naar de nationale kampioenschap, pen mogen: Roger van Hamburg (VZC) 3.04.-; P. Amdersen (De Devel) 3.12.9 en K. Korstink (Nautilus) 3.15. Slechts twee ploegen bonden de strijd aan op de 4 maal 200 meter vrije slagestafette: De Devel en SZC. Maar beide bleven ver bo ven de limiet van 8.36.-; De Devel in 10.06.9 en SZC in 10.30.6. Twee jeugdige matadoren De twee 14-jarige VZC-ers Roger van Hamburg en Tineke Maat hebben thans resp. 8 en 6 kring- titel s veroverd. Zaterdag worden de kringkampioenschappen in het Kolpabad besloten, aanvang 's middags 4.15 uur. Hopelijk gaat dit niet weer gepaard met het oorverdovend lawaai van een oefenende drumband, zoals gis teravond op het Kolpabadcomplex In tegenstelling tot zaterdag, was ditmaal de waterstand tot de overloopgoot verhoogd. Maar het ontbreken van bodemlijnen in dit zeer zware bad was voor velen Het meest succesvolle tweetal ap de ZRO-kampioenschappen Tine ke Maat en Roger van Hamburg met rechtsde bij alle wedstrij den aanwezige vrouw van de VZC-trainerJopic Ploeg-Van Rij.t Roger heeft reeds acht en Tineke ses kringtitels veroverd. SCHIEDAM Maandag begint in Sporthal Margriet het derde Jeugdfestijn, waar dc Schiedam- mertjes veertien dagen hun hart kunnen ophalen aan allerlei ge zellige knutselwerkjes, spelletjes en andere boeiende bezigheden. Direct al bij de opening van de Sporthal hebben dc beren C. J. M. Bolmers (directeur Sporthal) en G. Rens (gem. bureau voor jeugdzaken) Zich het houden van dergelijke jeugdweken voorge steld. Zij trokken daarmee het eerste jaar 7000 en in 1967 tengevolge van minder gunstig weer 4000 kinderen. Er komen weer vijf tig leiders en leidsters, deels af komstig van de middelbare scho len. Diverse bedrjven hebben weer hun medewerking ver leend. De stands zijn dit jaar iets an ders ingedeeld. De verkeerstutn is er niet meer bij. De ruimte die daardoor wordt uitgespaard is gebruikt voor een speeltuin met hijmkooi en schommels. Er zijn ook een tennisbaan, kegel baan, ringbiljart, sjoel-hoek, tent om ballen te gooien en gelegenheid voor tafelvoetbal en hengelwedstrijden. De verschillende attracties zijn in groepen samengebracht, in de verwachting, dat de jeugd zich zonder de hekken van vorige jaren meer op haar gemak zal voelen. Nieuwe stands De attracties die het vorig jaar vooral in de belangstelling ston den zijn de hoek voor het stem pelen met doorgesneden en mooi^ bewerkte stukken aardappel, plastikant, het knutselen met plastic buisjes en kruisjes. Rol schaatsen is er ook weer. Kinde ren van vijf en zes jaar kunnen in de poppenhoek spelen. In de boetseerhoek wordt geëmail leerd. De schildershoek is iets groter van opzet met bredere panelen, zodat meer kinderen er tegelijk kunnen werken. Helemaal nieuw is de stand voor het pannekoeken bakken. Ieder mag het lekkers zelf oppeuzelen. Er is figuurzagen en timmeren, een supermarkt, deze keer voor zien van nieuw winkelmateriaal, knippen en plakken met papier, prikken en borduren, In de fietsenwerkplaats kunnen de kinderen hun fiets opknap pen. Waarschijnlijk komt er nog een stand bij met oude kleren, bruidsjaponnen, hoeden en schoenen, voor kinderen die dol zijn op een verkleedpartij. De verkeerspolitie houdt een quiz met grote foto's. De dagprijs is f 1 per kind. Weekkaarten kosten f 3.75 per stuk. Een lunclikaart kost i 1 en geeft recht op zes versnaperin gen. Jeugdfestijn is open van 9 tot 4 uur. Werken aan bouwplaten, poppen- koppen en maskers maken is ook nieuw. De Spaarbank Anno 1820 maakte het mogelijk prijzen te verdienen met kleurplaten. De gezelschapsspelen zijn bin go, dammen, schaken en ganze- bord. Een speelgoedwinkel heeft spulletjes ter beschikking ge steld en twee schrijfmachine maatschappijen hebben een do zijn machines te leen gegeven. Opknapbeurt streekse verbinding met het Schiedamse stadscentrum en hét station. Door over te stappen od een der tramlijnen. 1 of 8 of op buslijn 38 kan men tevens vele Rotterdamse stadsdelen en het centrum van Rotterdam berei ken. Moeilijk Lijn 53 via de korist mogelijke route naar Kethel zou betekenen, dat men niet meer door het cen trum van Schiedam zou riiden, doch rechtstreeks naar het sta tion via de Burgemeester Van Haarenlaan. Hierdoor zou de rechtstreekse.verbinding van Ke thel met het stadscentrum van Schiedam worden verbroken en zouden tevens de tramlijnen I en 8 op de Koemarkt moeilijker be reikbaar worden, hetgeen vooral in het spitsuur tot gevolg zou hebben dat bewoners van Groen oord en Kethel met een verlen ging van hun reisduur rekening zouden moeten houden. Zij kun nen immers thans op de Broers- vest vóór de Korte Singelstraat uitstappen voor de tramlijnen 1 en 8 of voor buslijn 53. Bovendien, aldus de directie van de RET, zouden de bewoners van Schiedam-Centrum en de omge ving van de Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan in een ongun stige positie komen te verkeren, omdat buslijn 53 de enige lijn is die dit gebied doorkruist. Gemeenteraad nam afscheid van twee van zijn leden VLAARDINGEN Burgermees ter mr. J. Heusdens dacht, dat het misschien, wel een unicum was, dat tussentijds afscheid moest worden genomen van twee raadsleden tegelijk, in één raads vergadering. Gisteren gebeurde dat in de Vlaardingse raad, waar van de vergadering voor het laatst werd bijgewoond door de heren M. Hoogerwerf (PvdA) en F. Sterenberg, die beiden wegens drukke werkzaamheden hun func. tie ter beschikking hadden ge steld. De voorzitter richtte woorden van dank tot. beide scheidende raadsleden, die resp. sinds sep tember 1962 en 1966 die functie hebben bekleed. Hij wees op hun verdiensten, en bood, met zijn dank, beiden een "boek over Vflaaï. dingens geschiedenis aan als aandenken aan de periode van hun raadslidmaatschap. Beide heren spraken een dank woord. SCHIEDAM De vooruitzichten voor de Schiedamse honkballers ziin redelijk. Immers zowel Schiedam als DHS hebben zon dag hun eerste winst geboekt. De situatie op de ranglijst, die verre van rooskleurig was voor de bei de clubs, is hierdoor wat verbe terd al is het degradatie-gevaar nog lang niet geweken. De negen tallen hebben echter door hun ze ge enorm aan zelfvertrouwen ge wonnen en dat zou web eens de oorzaak kunnen zijn. dat ook zon dag de vreugde om de overwin ning in b'eide kamnen weer groot zal ziin. Eerste klasser Schiedam speelt thuis tegen Terrasvogels. De wedstrijd begint om half drie. Spelers zijn: H. Cristan. M. Gom- mel. L. v.d. Hamer. A. v.d. Ha mer. N. Kolmeyer, J. Lupker. G. Ostiano. P. v. Ruiven, B. Smit, Zaterdag HENGELEN: De hengelsport vereniging „Schiedam en Om streken" houdt een groot con cours in het Beatrïxpark van 's morgens acht tot elf uur. Er wordt alleen op maatvis gevist. De prijsuitreiking heeft plaats omstreeks twaalf uur bij het Theehuis. CRICKET: Om een uur begint Excelsior aan de knock-outwed- strijd op Thurlede. Het cricket team van Excelsior komt uit te gen de eerste klasser Rood Wit 2. Maandag JEUGDFESTIJN; Om negen uur gaan de deuren van de Sport hal open voor de kinderen. De hele week kunnen zij zich ver maken met werken en spelen. Er zijn weer veel stands. STEDELIJK MUSEUM: Van avond om 20.25 uur wordt er in het Stedelijk Museum een nieu we expositie geopend onder de ti tel Vormgevers van vandaag en morgen. Geëxposeerd wordt toe gepaste en aebonden kunst. De ze tentoonstelling wordt gehouden van 5 juli tot 5 augitstus PASSAGE THEATER: ..Een reis om de wereld in 80 da sen" is de titel van een meesterwerk van Michael Todd. Jaren gele den is deze film in roulatie ge bracht en trok toen volle 2alen. De bioscoopbezoeker wordt tij dens de film langs en door vele landen van de wereld gevoerd. Men krijgt een kijkie od de aar de vanuit een ballon en volgt een tocht door het oerwoud od een olifant, vaart in een hoot door een snelstromende rivier. Prachtige kleuren, fraaie scènes eri een keur van sterren zijn de pijlers waarop deze film is ge bouwd. In de hoofdrollen van de ze film, die is gebaserd op een verhaal van Jules Veme. David Niven. Mariene Dietrich, Marti- ne Carol, Fernandel. Frank Sina tra en Shirley Mac Laine, MONOPOLETHEATER: Door braak naar Shlohde hoofdfilm voor deze week. Avonturen van seven Texanen tijdens de Ame rikaanse Burgeroorlog. Deze jongemannen begeven zich naar Virginia om daar dienst te nemen in het Zuidelijke leger. Op hun tocht beleven zij vele avonturen. Een van Jien wordt neergescho tenIn plaats van in Virginia ko men zij in Corinth terecht en le veren een gevecht samen met in fanteristen. Een voor een sneu- velen zij in de hitte van de slag op één na. die weer moed verzamelt om terug te keren. „Slavinnen van de Amazone" in de zaterdagnachtfiimvoorstel- ling. Een film vol met jungle- avonturen. waarin een tocht wordt ondernomen naar een mys terieus gebied langs de Amazone dat uitsluitend door vrouwen ver dedigd en bewoond zou worden. Na vele avonturen met amazo nes komt uiteindelijk een piloot met een vliegtuigje redding bren gen. Uit de brand ben je" in de kin dermatinees ov zondag-en woensdagmiddag. In deze film o.a. Spike Johes, Buddy Hackett- Hugh O'Brian. A. Vermeulen. J. Vroon en W. Pannekoek. DHS. dat na ziin. kostbare 1—° zege od Laakkwartier ziin kans om het deeradatiegevaar uit de 2e klas te ontlopen weer in eieen hand heeft, gaat zondag naar Rotterdam. Eurostars is de te genstander. De wedstrijd aan de Abr. v. Stoikweg begint om 2 uur en uit de volgende spelers wordt het negental samengesteld. J. v. Voet, K. M. v.d. Vliet, J. Schip pers, G. Bons. W. Dijkers. B. Sou- dijn, L-, Zwaan, H. de Lange. G- Droog, P. v.d. Harg. R. Diikstra en G. Krommenhoek. Stijgende kans DRZ, de club die uitkomt in da tweede klas rayon Rotterdam, ziet ziin kansen om kampioente worden, met de week stligen. De slagoloeg heeft al heel wat pun ten binnengehaald en ook zater dag zal het misschien winst wor den. Men wil z,o graas het kam pioenschap ongeslagen binnen «a* len en dat zal ook VVOR. dat za terdag op bezoek komt. moeten ervaren. De wedstrijd begint om 2 uur. Coach Westhuis maakt ui* de volgende spelers een keuze: J. en E. v. Doom. H. Zagwin». K. v. Veen. G. de Zwart. A, Cot' lé. J. Blomsteel. T. Burgerhouat. B. Harreman. E. Korpel. A- Meier. K. v.d. Berg, J. v, Groot- veld. Tegen kabel gereden SCHIEDAM Op de BettowegJ gisteravond een ongeluk geboura door een over de weg gespannen staalkabel. Arbeiders waren ter plaatse bezig met het overladen van een container op een vracht auto, waartoe de kabel was be vestigd aan. een op een oplegg" staande container. Vandaar liep de kabel circa anderhalve me ter boven de grond naar een vrachtauto. Men had verzuimd veiligheidsmaatregelen te tref fen. De twintigjarige automobilist A. P. Valk uit Schiedam is tegen de kabel gereden, waarbij de bo venbouw werd afgerukt. De be stuurder liep over het gehele 1> ehaam verwondingen op. Boven dien klaagde hij over pijn keel. De heer Valk werd dooreb dokter behandeld. De wagen werd geheel vernield,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2