Mental i teits verschil bepaalt de plaats, die buitenlander inneemt Uit in Vlaardingen Echtpaar E. Groeneweg vijftig jaar getrouwd Tsjechische atleten vijf dagen op bezoek bij Fortuna Zedenzaak in Gouderak VLAARöliSS ALLERLEI Gastarbeider en gastarbeider is twee @3 De Redding- medaille collecteert Commissie om plan nieuw station voor te bereiden Oude band met het Nieuwsblad Fortuna oefent tegen VFC Van dag to t dag Bioscopen Tentoonstellingen Maassluis UW-bej aarden gaan vier dagen op stap Eerste prijs etalage-wedstrijd voor firma Winkeler V.IJ.C.-trainiug begint deze maand Jonge SG-gasten beluisterden concert Orpheus WAT WAAR WANNEER? 2 ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD "WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1963 om ?ade- •unten: voorde .ele ad- vast- SCHIEDAM Bij de NV Schïe- damsc Cartonnagefabriek aan de Burg. Honneriage Gretelaaiii bekend als Schiecarton, heeft men onder het personeel onge veer tachtig Spanjaarden, vijf Turken, twee of drie Grieken en twee Marokkanen. Er zijn voorts een paar Hongaren, die zijn ge bleven na de grote invasie van Hongaarse vluchtelingen in het jaar 1956-1957. Schiedam had er dal jaar 34 op genomen, waarvan er 17 werkten br Wilton-Fiienoord, vier bij de dr. Nole[stichting en acht bij de Schiedamse Cartonnage. „We hadden er hier echt niet veel", vertelt zuster G. J. W. v.d. Knaap, die nu al achttien jaar bii Schiecarton in dienst is als sociaal werkster, „maar zo ge leidelijk zijn ze afgevloeid. Som migen zijn weer geëmigreerd, anderen zijn overgegaan naar an dere bedrijven. Maar een van hen is gebleven. Het is Gabor Kosstk van de technische afdeling. Die heeft hier een masseursdiploma gehaald en zich bij zijn collega's bijzonder getapt gemaakt. Hij is helemaal opgenomeh in de sfeer. Wore integratie D^zer dagen heeft hij aan de Lange Achterweg een woning ge kregen en om nou te vertellen, hoe graag ze hem mogen: De mannen van de technische dienst hebben allerlei dingen voor zijn nieuwe woning aangesleept. Stoe len, stukken zeil, zelfs een enorm schilderij van een paar meter lengte. Geen sprake van dat hij er zo maar mag intrekken: Met elkaar zijn ze "aan behangen en witten. Het hele huis wordt opge knapt en pas als eind augustus als alles "klaar is mag hij er intrek ken „Gelooft u. dat de war me ontvangst in 1Ö56 tot dit resul taat heeft geleid en lijkt u een vér-gaande assimilatie en inte gratie van gastarbeiders ook thans nog herhaalbaar?" Die 34 jonge Hongaren zijn im mers een tijdlang aanleiding ge weest tot gezellige contactavon- den, waar werd gedanst, gepiusi- ceerd en gezongen. D'e NV Schie- damse Cartonnagefabriek had er haar kantine voor beschikbaar gesteld. Er was een commissie huisvesting Hongaarse vluchte lingen met de burgemeester vrouw als voorzitster. Maar zus ter Van der Knaap betwijfelt dat. Dat lag allemaal heel an ders. Dat waren vluchtelingen. Iedereen was begaan met hun lot. Toen zij kwamen werden Hon gaarse volksliederen gespeeld. Iedereen probeerde ze met be grip tegemoet te treden. Het is nu een keer zo: we worden meer aangetrokken door wat ontspoord en verdreven is, dan door de mensen, die normaal naast ons werken in het bedrijf. Sigarendozer. „Een voorbeeld", zegt de heer J. Kroon, hoofd van afd. Person eelszaken, die oök bij het ge sprek aanwezig is, wij hebben hier in. maart of april een bijeen komst belegd voor onze Span jaarden, die inclusief de andere buitenlanders, zo'n negentig man sterk zijn. Toen stelden wij en de directie heeft instemmend geknikt dat onze Nederlandse economie niet zonder da buiten landers kan. Men ziet dat niet in, ook bij ons niet. Maar het feit ligt er: de helft van on2e produk- tie bestaat uit sigarendozen en daarvan wordt 65 procent door de Spanjaarden gemaakt. Stuur ze naar huis, dan „dag, sigarendo zen!" Natuurlijk kwam er een donderende ovatie van de Span jaarden, maar onze eigen men sen beseffen nu ook. dat méé hun boterham van deze buitenlan ders afhangt". DEZE EDITIE bestaat uit het volledige Rotterdamsch Kieuwsblad, zoals het in Rot terdam en naaste omgeving wordt verspreid, met EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek. ROTTERDASISCH NIEUWSBLAD BUREAU SCHIEDA3.I: Broersvest 3, telefoon 26 80 91. Klachtendlenstj telefoon 25 17 73 van 18.30—is.3o uur; zaterdags 17.30—18.30 uur. BUREAU VLAARDINGEN: Smalle Havenstraat l, telefoon 31 32 29, Klachten dienst: Narcisstraat 1, telefoon S4 76B» (van 18.30—20 uur; zaterdags van 17.30—18.30 uur). Geen apartheid „De Hongaren", aldus zuster Van der Knaap, hadden een ei gen muzikale groep, maar bij de Spanjaarden wil zo'n initiatief eenvoudig niet aanslaan. De heer Theo H. Boerboom, tolk van de Stichting Hulu Buitenlandse werknemers'in Rotterdam, i heeft eens gezegd: Laten we eens een gezellige avond organiseren of een kerstdiner voor hen spe ciaal, maar de Spanjaarden voelden er niets voor: Wij doen dat als wij er zin in hebben, zei den ze, als we gek willen doen, doen we dat thuis wel: daar heb ben we jullie niet voor nodig. De Spanjaarden hier willen gewoon doen, als Hollander tussen de Hollanders: waarom een uitzon dering voor ons? vragen zij, we zijn geen bijzondere greep: we willen de dingen net als voor el ke andere bewoner van Neder land. Het enige is. dat we een paar Spanjaarden, hebben in onze voetbalclub en die waren laatst wat trots, dat ze de vereniging aan een overwinning hadden ge holpen." T urkcnsckip De Spaanse arbeiders willen ge woon tussen de mensen wonen en zeker niet apart. Maar die Tur ken, ja, dat wordt een probleem. „Wij kunnen niet zo veel over die Tunken zeggen", .aldus de heer Kroon, „want we hebben er maar zo weinig, maar als ze straks van die boot weg moeten, wordt dat voor Schiedam een heel probleem. De Spanjaarden laten veelal hun vrouwen overko men en vormen hier weer een normaal gezin, maar de Turken doen dat niet. D1e lopen in groep- jes op straat contact tussen de mannen op straat, maar geen gezelligheid in de huiselijke zin. Wat gaat er nu op 1 januari a.s. gebeuren? "Wat voor huizen, wor den voorihen opengesteld? Al leen de onbewoonbaar verklaar de krotjes? En ontstaat dan niet de kans op een zekere verpaupe ring en verruwing, een soort get to-systeem? Dat moeten wij niet hebben en. het zou goed zijn, in dien Schiedam dat tijdig onder het oog ziet". „Misschien is er in Schiedam een of ander gebouw te vinden, dat voor de Turken uit d's „Rotter dam" kan worden ingericht. Een pand zoals de oude Muziekschool, hoeveel zouden da ér kunnen wor den ondergebracht? Misschien eer veertig of vijftig. Maar dan zou er een echtpaar moeten zijn, dat de Turkse mentaliteit kent en tegelijk die van de Nederlanders en dat de boel schoonhoudt. Die kunnen als huisbewaarders wor den bekostigd uit de gelden, die bedrijf en gemeente thans bijdra gen tot de Stichting Hulp Buiten landse Werknemers. Maar dan. moet er voor die lui een moge lijkheid zijn om hun eigen potje te koken, zoals hun Mohamme daanse godsdienst bun dat voor schrijft. Plus een ruimte, die voor gebed wordt ingericht, zoals die thans op het Turkenschip aanwe zig is." De heer J. Kroon. P.v. De Luchtbode VLAARDINGEN De postdui- venhoudersvereniging De Lucht bode vloog met 131 duiven vanuit Noyon, 276 km. Wegens het slech te weer in Frankrijk en België werden de duiven pas maandag middag, kwart voor twee, in vrij heid gesteld. De eerste duif ar riveerde om 17.39.40 uur. de laat ste prijsduif om 18.53.01 uur, Uit slag: L. Poldervaart 1.11, 13.19, 24, 26. 29; J. v. Beveren2, 10; W, Eikelenboom 3, 7, 25, 31, 32; G. Koodenburg 4, 6, 9; D. Kloppen burg 5 M. v. d. Pijl 8, 16, 27 Goedegebure-v Keulen 12 17 23 M. Krijnberg, 14 M, Boek, 15 13 20 22 30 J. Heinsius, 21 28 C Bakker 33 Zuster G. J. W. van der Knaap. Echtpaar in arrest GOUD E RAK De rijkspolitie- heeft een 43-jarige inwoner van Gouderak in verzekerde bewa ring gesteld. Hij wordt ervan verdacht ontuchtige handelingen met zijn minderjarige dochter te hebben gepleegd. De man had al twee jaar sexueel contact met zijn nu 17-jarige dochter. Ook zijn 44-jarige vrouw bevindt zich in arrest in het Goudse politiebu- re- u, waarheen de man is over gebracht. Zij wordt van mede pHchtigheid verdacht. Beiden hebben een bekentenis afgelegd en zullen voor de officier van justitie te Rotterdam worden ge leid. VLAARDINGEN De Neder landse vereniging De Reddingme- d ille houdt zaterdag een collec te, waarvan de opbrengst be stemd is voor de Stichting Onder steuningsfonds voor leden, wedu wen en wezen van leden der Ned. ver. De Reddingmedaille. Het bestuur van dit fonds geeft een uitkering aan redders boven 60 iaar, aan weduwen van red ders, die dat nodig hebben en zo nodig ook aan gehandicapte red ders. Wie wil heipen collecteren is van harte welkom en kan zich mel den bij mevr. K. v. Krimpen-v.d. Lugt, Oranjelaan 37 of bij mevr. J. Struijs-Kruijt, v.d. Duijn van Maasdamlaan 132, tel. 341031, Coliectelökaal is gebouw Trian gel, Fran'kenstraat 5. In café Bellevue op de Hoogstraat is een 41-jarige Rotterdamse, toen zij bezig was de vitrage voor het raam weg te halen, van een trapje gevallen, doordat zij uit gleed. Bij haar val brak de vrouw haar rechter enkel. Op de Insulindesingel kwam een. 65-jarige bromfietser te vallen doordat een baL voor zijn brom fiets terecht kwam. De man liep lichte verwondingen op; de poli tie is op zoek naar de eigenaar van de bal. De klaverjasvereniging D.O.M. houdt vrijdagavond, acht uur, in café De Oude Markt een zomer- toemooi, waar alle liefhebbers van harte welkom zijn. Op maan dag is er wekelijks clubavond eveneens om acht uur waar nieuwe leden graag ontvangen worden. VLAARDINGEN Dezer dagen maakten de Ned, Spoorwegen be kend. dat er met «poed vijf nieu we voorstadstations gebouwd ui en worden, waaronder ook het station VJaardingen-West, op het Geuzenplem in het zuiden van de Westwijk. De bedoeling is. dat volgend jaar op 1 juni de eerste treinen op de nieuwe stations stoppen. Het stichten van dergelijke sta tions vraagt een grondige voor bereiding; er vallen o.a. t e chin ch e, stedebouwkundige en ver keerstechnische problemen op te lossen. N.S. heeft daarom voor gesteld een commissie te benoe men met wederzijdse vertegen woordigers. welke commissie mei de voorbereiding belast gaat wor den. Ve rt e genwoordi ge rs van .S. in deze commissie zijn ir. \V. F. Schutter, afd. Nieuwe Wer ken. drs. H. van de Ruit. sector- chef afd. Algemeen Beheer van Werken en Onroerend Bezit en ir. J. Schouten, afd. Stedebouw. Ar chitect is ir, C. Douma van de afdeling Gebouwen. B. en V. hebben als vertegen woordigers van de gemeente Vlaardingen aangewezen de he ren M. Bot. chef afd. stadsont wikkeling, ir. ,T. G. Gerritze. di recteur van gemeentewerken en dr. C. N. Peijster, commissaris van politie. SCHIEBAM Een van de oud gedienden van het Nieuwsblad viert deze week zijn gouden hu welijksfeest. Het is de heer E. Groeneweg van de Seringenhof 3, die vrijdag de dag herdenkt, waarop hij een halve eeuw ge leden met zijn Neeltje in het hu welijk trad. Zowel de heer Groeneweg als mevrouw Groeneweg-Meuzeiaar genieten nog een goede gezon- held, ondanks hun 71 jaren, en zij hopen het grote feest vrijdag te vieren met vier van hun vijf kinderen. Een van hun kinderen, een 2<>on, is naar Australië ge- emigreerd en zal niet zo gemak kelijk aan dit grote familiefeest kunnen deelnemen. Sint Rad boud komt ook, zoals dat in Kethel bij dergelijke gebeurtenis sen de gewoonte is, In de Rank wordt vrijdagavond van 7 tot 8 - uur een receptie gehouden waar de vele vrienden, die de heer en mevrouw Groeneweg hebben, het feestpaar de hand zal kunnen drukken. Oude relaties De relaties van Groeneweg met het Nieuwsblad dateren al van voor de oorlog. Hij was als kind al bezorger in Rotterdam en heeft dat vele jaren volgehouden. Een geweldige verandering in zijn leven bracht de oorlog. Hij voer toen als kak op de Volen- dam en zou op 10 mei 1940 de ha ven van Rotterdam binnenlopen, verheugd na afwezigheid van zo vele dagen, vrouw en kinderen te kunnen terugzien. Maar dat zou anders uitkomen. De Vol en- dam moest de steven wenden en zo is de heer Groeneweg in de Verenigde Staten beland. Daar zou hij het vijf jaar volhouden. Hii heeft er goede jaren gekend in Amerika, en nog altijd denkt hij er met grote waardering aan terug. Het liefst zou hii er zich blijvend hebben gevestigd, maar het schijnt, dat 2ijn vrouw daar toe te zeer aan het oude vader land en haar vele kennissen ge hecht was. Ondertussen groeiden de kinde ren op zonder hun vader. Na het bombardement was er aanleiding voor de familie om -de stad te verlaten. Zij vestigde zich in Kethel en toen vader tenslotte in 1946 naar Holland terugkeerde, knoopte de heer Groeneweg aan stonds de oude relatie met het Nieuwsblad weer aan. Hij kreeg er een agentschap; hij bouwde er een hele nieuwe wijk op; hij kende er iedereen en hij heeft ruimschoots zijn aandeel gehad in dc snelle ontwikkeling van on ze krant na de oorlog. Goede collega Voor de andere bezorgers ïs de heer Groeneweg altijd een pret tige collega geweest, die, als iemand hem nodig had, altijd klaar stond om te helpen. En ook rijn vrouw werd door hen ge waardeerd. Ettelijke keren heeft zij hen als gast ontvangen, wan neer haar man een muziekavond je gaf. Hij speelde en speelt nog op.een huisorgel. Ze-U mag hij dan momenteel geen orgel meer hebben, ma ar hij grijpt nog elke mogelijkheid aan om hier of daar te spelen, wanneer hij maar de kans krijgt. Hij is ook een tijdlang organist geweest in de kerk in Kethel. Het is duide lijk. dat het Nieuwsblad met het feesipÈJar medeleeft en dat onze war me gelukwensen de heer en mevrouw Groeneweg verder ver gezellen. VLAARDINGEN Van woens dag 21 tot en met zondag 25 augustus zal een atletiekplocg uit Tsjechoslowakije navr Vlaardin gen komen voor een krachtme ting met de leden van de atle tiekvereniging Fortuna Vlaardin gen. De gasten (25 mannen) zullen donderdagmorgen om half elf op het stadhuis worden ont 'angen. Daarna zal een rondrit door de stad worden gemaakt, gevolgd door een bezoek aan de Metro te Rotterdam en een rondvaart door de havens. Het is de bedoeling, dat de gas ten vrijdag naar Scheveningen gaan en dan ook een kijkje ne men in Madurodam. In de avond uren krijgen zij gelegenheid om op het Fortunacomplex aan de Zuidbuurtseweg zich voor te be reiden op de wedstrijden. Zaterdagmiddag om twee uur be ginnen de wedstrijden vaarbij op het programma staan: 100 mèter, 400 meter en 1500 meter hardlopen; 4 x 100 meter esta fette; verspringen, speerwerpen, kogelstoten en polsstokhoogsprin gen. VLAARDINGEN Fortuna Vlaardingen speelt morgenavond de laatste oefenwedstrijd die op het programma staaf tegen VFC. De wedstrijd wordt gespeeld op de velden aan ie Sportlaan en begint om kwart voor zeven. For tuna verschijnt in zijn sterkste opstelling. Bij VFC zijn nog en kele spelers met vakantie. De opbrengst van de wedstrijd komt ten goede aan de venvarmings- installatie van het sportpark. Vanavond speelt Fortuna B een wedstrijd tegen RKWIK, op het terrein aan de Marathomveg. Aanvang kwart voor zeven. HET ECHTPAAR Groeneweg- Meurelaar viert zijn vijftigjarig huwelijksfeest met een receptie in De Rank. Het verheugt zich in het bezit van vijf kinderen. 21 kleinkinderen en vijf achtei- kleinkinderen. Donderdag EEN BIJZONDERE gebeurtenis, vooral voor de bewoners van de nieuwe wijk Holy, wordt het slaan van de eerste paal voor het winkelcentrum De Loper. Dat gaat om half vier gebeuren en het zal wethouder T. de Bruijn zijn, die, op uitnodiging van de directie der N.V. Bouw- en Aan- nemingsmij. Both, het heiblok di rigeert. Plaats van handeling: Charlotte de Bourbonlaan-Amalia v. Solmslaan. DE HEER J.' LIGTHART, ge meenteraadslid en bekend mid denstandsorganisatieman, is 40 jaar in zaken en daarom red- pieert hij van drie uur tot half zes in Triangel. Op het adres Wilhelminastraat 49 is om acht uur een bijeen komst van de straodwerkgroep der Kon. Ned. Natuurhist. Ver eniging. Vrijdag DE KLAVERJASVERENIGING D.O.M. houdt in café De Oude Markt een zomertoemooi, waar alle liefhebbers kunnen proberen een prijs te winnen; het toernooi begint om acht uur. ONDER AUSPïCIëN van het Vlaardings Kinder- en Jeugdkoor, dirigente mej. Jo Mulder, treedt in de Stadsgehoorzaal op The American Youth Symphony and Chorus, welk gezelschap op zijn vierde Europese toemee één con' cert in Nederland geeft. Het be gint om kwart voor acht. DE KLAVERJASVERENIGING D.O.M. heeft in café De Oude Markt haar wekelijkse club avond; aanvang acht uur. Woensdag WETHOUDER A.P. WE EDA opent het nieuwe schoolartsen centrum, ingericht in het pand Mozartlaan 9. De openingsbijeen komst wordt gehouden in de bur gerzaal van het stadhuis en be- gint om kwart voor drie. 's AVONDS OM HALF ACHT vergadert de gemeenteraad. De agenda voor deze extra vergade ring vermeldt als enige punt van bespreking de nota van B. en W. over de structuur van het open- baar lichaam Rijnmond. IN HET LUXORTHEATER zijn deze week, voor wie tenminste 14 jaar is, iedere avond, acht uur „De dertien slavinnen van Fu Manchu" te bewonderen. Zon dagmiddag, vijf uur, draait „Go liath tegen de reuzen' (14 jr.) en zondag-, zowel als woensdagmid dag, half drie kunnen „alle leef tijden" terecht bij „Johnnie de vluchteling". IN DE STADSGEHOORZAAL wordt deze week niet naar leef tijd gevraagdieder kan daar trnv genieten van het Laatste flt'?i cht van Chubasco" en wel de, derdag t.m, zaterdag, dins dag en woensdag om acht inir *s avonds en zondag zowel om half zeven als om kwart over ne gen. TOT EN MET ZATERDAG van 's morgens negen tot des avonds zes uur is in de exposi tiekelder van De Kattenbeker op het Liesveld 151 nog de expositie Verstild Leven te bezichtigen; een verzameling schelpen en ko ralen uit alle wereldzeeën. IN DE GROTE KERK geeft Fei- ke Asma zaterdagavond om 8.15 uur weer een orgelconcert. Het programma U geheel gewijd aan Bach met onder meer enkele Choralvorspiele, een preludium en fuga., twee toccata's en de so nate IV in E-moU. VLAARDINGEN Voor het eerst heeft de Vlaardingsc UW voor haar bejaarden niet een één-, maar een vierdaags uit stapje georganiseerd. Met een touringcar vertrekken maandag 46 bejaarden, onder leiding van de UW-bejaardenleidster en di rigente van het UW-bej aarden koor. In a van der Kuyl, naar It- tenbach in het Zevengebergte. Van daar uit worden tochten on dernomen. die onder meer door het Aardal en naar de Drachen- fels zullen voeren en waarbij een bezoek aan een wijnkelder zal worden gebracht. Het gezelschap kvert donderdagavond terug. HOEK VAN HOLLAND De firma Winkeler, won mg inrichting bedrijf in Hoek van Holland, heeft de eerste prijs gewonnen in de etalagewedstrijd die de VVV ter gelegenheid van de vijfde avond vierdaagse had uitgeschreven. Een jury heeft vorige week de etalages beoordeeld. De firma Winkeler heeft op het VVV-kan toor de wisselbeker in ontvangst genomen. Tweede werd het le- vensmiduelenbedrijf Meershoek en de derde prijs was voor de schoenhand el Remijn. Alle prijs winnaars kregen een lauwer krans als aandenken. Waarschijn lijk zal de VVV de etalagewed strijd volgend jaar weer op haar programma zetten. Dan zal het winkelend publiek bij de be oordeling worden ingeschakeld. Vanaf zondagmiddag 2 uur staan op het programma: 200 meter, 300 meter en 3000 meter hardlo pen; 4 x 400 meter estafette; dis cuswerpen, hoogspringen, kogel- slingeren, 110 meter horden en hirik-st a p-spron g De gasten worden ondergebracht in het Nivonk a mpe er centrum aan de Van Baerlestraat. VLAARDINGEN Schaats en- Tijden moge een wintersport zijn, met de voorbereiding op het nieuwe schaatsseizoen begint de Vlaardingse IJsclub reeds zon dag 18 augustus. Dan vangt de conditietraining in het Oranje- park aan, met gebruikmaking van de turnzaal op de Delftse- veerweg. Zowel de voormalige bondscoach Wim de Graaff uit Maassluis als de Westlander Nica Oisthoorn heeft zich bereid ver klaard de leiding van de training op zich te nemen. Gestreefd wordt naar een splitsing van trainingsgroepen voor dames, he ren en junioren. Een ieder, die zich serieus aan deze traming wil onderwerpen, Is welkom. In lichtingen bij commissaris W. B. de Jong, Emthovenstraat 1. tel. 346895, Vlaardingen, alsme de op zondagmorgen in vermel de turnzaal om 8.45 uur. In het begin van het seizoen zullen contactbijeenkomsten worden belegd voor de beoefenaars van het hardrijden en het kunstrijden. SCHIEDAM Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus concerteerde gisteravond, o.l.v. dirigent Chris Verhoog in de gro te zaal van Arcade voor de buitenlandse en richiedamse deel nemers aan de internationale leugduitwisseling van de Schie- damse Gemeenschap. De diri gent had een luchtig programma samengesteld met muziek uit Amerika, Duitsland en Italië en kwam daarmee tegemoet aan de smaken van de verschillende groepen uit de drie deelnemende landen. Voorzitter P. Smit van Orpheus vertelde iets over het speciale karakter van deze avond. Circa zes jaar geleden bracht het Schie- damse koor een bezoek aan Ess- lingen en gaf daar een concert. Na afloop van dit concert werden contacten gelegd met het bestuur van dg Kreisjugendring, de orga nisator van de jeugduitwisseling in Esslingen. Via de heer Smit werd indertijd de Schiedamse Gemeenschap in contact gebracht met de jeugduitwisseling. De heer Bernhard Blank, de Duitse groepsleider, bedankte het koor en zijn dirigent, voor het prachtige concert en wees tevens oo de internationale taal van de muziek, een taal die tijdens de uitstapjes van de buitenlandse deelnemers aan de jeugduitwis seling de afgelopen dagen dik wijls gesproken is. Vlaardingen WOENSDAG 14 AUGUSTUS POLITIEBUREAU. 10 20 uur. Beëdiging .i(iiunel-mspecteur P. 3. W. M. Vermeulen. HET HOEKPUNT. 10—12 en 7.30—9,30 uur. Tentoonstelling en demonstraties St. Huish. en Gezmsvoorllchting, VISBANK. 1.30 uur. Vertrek bustocht naar nat, fuchsiatentoonstelling te Overveen. LUXOFL 2 30 uur. Batman en Robin (a-L): 5 uur, Johnny Reno de scherp schutter (14 jr.); 8 uur. Elvis beat en blues (al.). STADSGEHOORZAAL. 8 uur. Ontem bare Angclique (18 jr Geopend- Veste ra pot heek. Voorstraat 53. lel. 34 26 83, DONDERDAG: TRIANGEL, S3 10 Uur: Receptie J. Ligthan: 40 jaar ln zaken. CHAIÏL. DE BOURBON'LAAN-A. VAN SOLMSLAAN, 3 30 uur: Weth. T. de UruIJn slaat ccisic paal voor winkel centrum „De Loper". WILHELMINASTRAAT 49, 8 uur: Bij eenkomst strandwerkgroep KNN'V. luxor, uur: De dertien slavinnen van Pu Manchu <34 jaar). STADSGEHOORZAAL, 8 uur: Laatste gevecht van Chubasco (alle leeftijden). GEOPEND: Wcsterapotheek, Voor straat 53. tel. 34 2fl 83. Tentoonstellingen DE ICATTEXBEKLRj Uil. 17 aus. „Verstild Leven", ev positie van schel pen cn koralen. Alle u-erkdagen (mri uitzondering van dinsdag) 9—18 uur. ZOMERSTRAAT 81 en VISBANK v«s 17 juli Lm. 19 augustus: expositie Vrij* Academie Vlaardingen. ARe werkdagen 2—5 uur en zaterdags 10—12 uur «a

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1