IFC HEEFT MEER DAN EEN MOOIE VERBANDKAMER Merwede-meisjes werden ongeslagen kampioen Schooltuintje in alle wijken van Schiedam KV VI Hardingen kampt met tekort aan jongens P. Verwoerdt als jurylid naar Mexico Prognose O Alleenvertoningsrecht Toekomstmuziek Voetgangster na aanrijding overleden Wedvlucht P.V. Dc Snel post S treekkadersch ooi Nieuw terrein voor vuilstorting Dammers weer aan de slag Contactavond van DW S-handballers DFC speelt tegen Willem II in Sparta-opslelling Subsidies voor dorpscentrum te Vierpolders VORMGEVING ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1968 HENDRIK IDO AMBACHT „Zo'n rerbandkamer vind je nergens", moet Bertus Ausum, de bekende Dordtse scheidsrechter, zoals hij al jaren heet, eens gezegd hebben toen hij bij de Am- bachtse derde klasser IFC op bezoek v;as. Die woorden galmen nog steeds na op het gemeentelijk sportpark Schild- man en worden vaak overstemd door bestuursleden van bezoekende vereni gingen, die vinden dat IFC er geweldig bijzit. De Ambachters zelf zijn er niet het minst trots op. Hun voorzitter, de heer G. van Helden, doet tenminste geen moeite dat te verbergen. Het is nu een maal een feit zeggen ze in Ambacht, dat veel clubs uit de „stad" jaloers zijn op de accommodatie van dat ,boerencl'ubje,. Orerisens is die accommodatie niet het caige waardoor de derdeklasser het afgelo pen seizoen opviel. Na een aanvankelijk sukkelende start met veel „pimtenschade", «erd er door de Ambachters in de tweede helft van de competitie een geweldige eindspurt ingezet die hen plotseling nog op de derde plaats bracht. Of IFC dit tempo ook het komende seizoen volhoudt? „We gaan een stevig woordje meespreken. Direct favoriet voor het kam pioenschap zijn we niet, maar met een beetje gej.ukheet de prognose van .voorzitter Helden. IFC's vlaggeschip mag Öe uitgebreide supporters-schare evenals Vorig jaar niet opnieuw de schrik op het lijf jagen door zo minnetjes te beginnen. Het afgelopen seizoen bleef die grote schare „door dik en dunners" de eerste elftal spelers met niet aflatend enthousiasme volgen naar de steeds moeilijker wordende wedstrijden, maar ze hielden vol en geno ten er met volle teugen van toen „hun jon gens" terugkwamen. De actieve suppor tersvereniging van IFC zorgt er bij meni ge uitwedstrijd voor dat de penningmees ter van de gastvrijheid verlenende vereni ging hen nandrmvntvend staat op te wu en ten, Geen wonder. Ze komen niet met een busje vol, maar zelfs in de slechtste perio de van het afgelopen seizoen waren het al tijd nog twee volle bussen. Fluks in Dor drecht noteerde een bezoekerstop toen IFC op bezoek kwam en tijdens de belangrijk#* wedstrijd tegen Coal, om de tweede plaats, waren er meer Ambachters dan Rotter dammers op het veld te vinden. ''>Y> Voor Hendrik Ido Ambacht heeft IFC op zondag het „alleenvertoningsrecht". Dat wil overigens niet zeggen dat de zaterdag afdeling van de vereniging wordt verwaar loosd. Het hoogste zaterdagelftal speelt nu nog in de eerste klas van de afdeling Dor drecht. „Werd er maar wat serieuzer ge traind door die jongens'*, verzucht voorzit ter Van Helden, „dan zouden ze gemakke lijk mee kunnen draaien in de vierde klas se KNVB. IFC's nieuwe oefenmeestcr Van Dijkhuizen heeft de jongens al laten weten dat hij de zaken energiek zal aanpakken het komende seizoen, ook bij de zaterdag- voetballers. IFC neemt met zijn 21 elftallen en 400 le den een belangrijke plaats in, in de ge- IFC-voorzitter O. ron Helden: IFC heeft meer dan een mooie verbandkamer meente. Ook de vele nieuwkomers en Ambacht telt er nogal wat vinden snel de weg naar het sportpark Schiidman. ,,Dat is fijn", vindt voorzitter Van Hel den, „daardoor hebben we veel jongeren gekregen en die zorgen er voor dat IFC een vereniging is waar veel toekomstmu ziek inzit". DORDRECHT Gisteravond tijn in het Wantijbad de meisjes- adspiranten van Merwede voor de tweede achtereenvolgende keer kampioen van de zwem- kring voor Rotterdam en Om streken geworden. Dit gebeurde ra de wedstrijd tegen Lamme- tjewiel uit Alblasserdam, dat door de 84 nederlaag definitief naar het tweede plan werd ver wezen. Na de wedstrijd w.erd de meisjes, die het gehele seizoen ongeslagen bleven, door enkele bestuursleden bloemen aangebo den. Al snel na de aanvang van de wedstrijd ging het voordeel van de score naar Merwede. Elly Deensvaart (2) en Anja Baren- orecht bezorgden, hun ploeg een 3—0 voorsprong, die door de zich duchtig verwerende Alblasser- damse meisjes werd terugge bracht tot 3—2. Hierna viel ech- BOSKOOP De 78-jarige mevr. A. Uittenbroek- in 't Hout, die dinsdagavond levensgevaarlijk werd gewond toen zij bij het oi'er- steken van de Zijde door een auto werd aangereden, is aan haar verwondingen overleden. Varkeusbeurs Utrecht GOUDA Op de Utrechtse var- kensbeurs van vrijdagavond werd een verwachtingsnotering opgesteld die een prijs aangaf van f 2,86 tot f 2,88 voor ge slachte varkens, middenkwaliteit, Sewichtsklasse 63-85, levering franco abattoir. Voor zwaardere varkens gelden de gebruikelijke kortingen. Voor levende varkens noteerde men f 2,30 tot f 2.32. voor varkens tot 110 kg en f 2.23 fot f 2.25 voor varkens van 111- *25 kg, tarra 4 kg. Vergeleken met voorgaande week zijn de Prijzen met 3 tot 5 cent verhoogd. ter snel de beslissing. De Dordt- sen liepen door treffers van EI- ly Bekkers (2), Elly Leensvaar en Anja Barendrecht (2) uit naar een comfortabele 83 voor sprong. Tot slot van de wed strijd lukte het de Lammetje- iviel voorhoede nog de verdien stelijk keepende Marjan Luyten voor de vierde maal te passeren. Het team, dat gisteravond in het Wantijbad de toekomst voor het dames-polo van Merwede in een gunstig licht zette was als volgt geformeerd: Elly Leensvaar, Anja Barendrecht, Jetske Bak ker. Elly Bekker, Marja Kodde, Sjanle Schouwenburg, Marjan Luyten en Antoinette Luyten. D FC-loterij DORDRECHT Ook in het nieu we seizoen zullen nog enkele lo terijen worden gehouden ten bate van DFC. Zondag bij de wed strijd DFC—Willem II worden weer loten verkocht. De prijs winnaars worden in de rust al bekend gemaakt. Zondag is de eerste prijs een koelkast en de tweede prijs een scheerapparaai. ZWUNDREQIT. 16 augustus Andijvie 10.00-23.00 kg. 25.000 kg; Spi nazie 45.00—65.00 1.000; Postelein 24.00 -—37 00 1 000; Uie" 5,00-15.00. 6.00U; Prei 59.00—62,00, 500; Rabarber 4.00— 17 00; Spitskool 26,00—30,00, 3.000; Groe ne kool 25,00—29,00, 1.O60; Gele kool 10 00—31.00, 2 50O; Rode kool 8,00—19.00, 6.000; Aardappelen 13,00—18,00, 3.000; Kroten 5,00—21.00. 6.000; Snijbonen 100 00—156.00. 2.000; Stambomen 81.00— 120*00, 2.500; Stokpnnsessen 169.00; Soêkbonen 99,Cf»; Meloenen UO.OO—142.60 it* Bloemkool AA 130,00—133.00; A 80,00 —125,00; B 70,00—09.00; C 31,00-60.00. 15 000 st: Sla AI 20.00-33.00. 30 000; „li gnn21,00; Komk. 904- 41,0043,00; 75-f- 38 0041.00; 60-t- 34,00—37,00 50-r 3UJQ 4G 00; 40-t- 28.00—24,00. 133 000 st; 3a-r 22,00-25,00; ki'om 21,00—32.00 kg, 8.59U kg; Tomaten A 2,752.90 p.b. B 2./,»— 2,85: C 2,55-2.65; CC 2.30. 2.700 bajes: Selderij 5,00-7.00 bos. 6 000 bos; Pe terselie 13,00—10.00. 2 000; James Grieve 30.00—62,00 kg: Preeote de Trev. 30,00 —54,00; Stark Earliest 25.00—o7,0fi, Clapps Fav. 20.00—41.00. Pruimen 40,00—59,00; Augurken 30,00—121,00. 'S-GRAVENDEEL P.V. „De Snelpost" in 's-Gravendeel hield een wedvlucht vanuit SurviUiers Fosses, afstand: 233 km. In concours waren 248 duiven. Los 11.30. Aankomst eerste duif: 16.15.32; 1166,97 mtr; laatste duif: 18.47.14; 762.53 meter. De uitslag: A, P. Baars 1, 4, 8; Aard oom- Ka toen 2, 3, 7, 9; D. v. Es 5, 15; M, Verkerk 6, 13; P. B. Mol 10, 12; A. de Baat 11, 16; A. Brand 14- G. Mol 17; H. Katoen 18; H. de Wit 19; J. Hordijk 20. Uitslag: Hoek van Hoiland. In concours 44 duiven. J. St. Nicolaas 1, P. de Vla ming 2, 6; H. de Wit 3. J. A. Lankhuijzen 4. 11; A. Brand 5, 10; Mej. S. Kolster 7. 8, 9. DORDRECHT Na de succes volle start, vorig jaar. van de N.V.V. Studieclub in ver schillende steden, o.a. in Dor drecht en Gorinchem, begint het N.V.V in het nieuwe wintersei zoen met een Streek-kaderschool. Voor de West-Alblasserwaard en de Drechtstoden wordt deze gehouden in Dordrecht en voor de Oost-Alblasserwaard en Vijfhee- renlandcn m G irinchem. Het is een 2-jarige cursus die op zater dag wordt gegeven. De vakken zijn: staatsinrichting, maat schappelijk werk, sociale op bouw, bedrijfseconomie en vak beweging, ruimtelijke orde ning. Opgave voor deelname kan geschieden o.a. bij de A.N.M.B., W. H. Vliegenstraat 63 te Dordrecht en de afde lingsbesturen der diverse aan gesloten vakorganisaties. SCHIEDAM —Eindelijk i* er dan het voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitbreiding van de vuilstortplaats, die nodig is ter overbrugging van hel ge brek aan stort ruim te, in de pe riode van augustus lot half 19G9. Tegen die tijd zullen de stedelij ke afvahroli'en afgevoerd wor den door NV Vuilafvoer Maat schappij VAM. B. en \V. zien voor de huidige uitbreiding maar een mogelijk heid. nl. door aan de noordkant van het terrein nog een stuk grond van 9000 m2 in gebruik te nemen. Dat terrein dient te worden ontgraven en van kaden met beplanting te worden voor zien en kan dan rond 70.000 m3 huisvuil bergen. De kosten voor de inrichting van dit stuk grond zullen f 125.000 bedragen. Een bijkomstige moeilijkheid is. dat er vooraf maatregelen moeten worden genomen ter voorkoming van moeilijkheden aangaande de waterhuishouding voor het ge hele industriegebied daar zich anders grote risico's van gron ci rri echa nis che aard zouden voor doen. Voorts zal het nodig ziin de Fokkerslraat in noordelijke richting door tc trekken. Deze werken zullen nog een bedrag van f 55.000 vergen. B. en W. stellen de Raad voor een kre diet voor beide bedragen uit te trekken. SCHIEDAM De Vereniging Schicdamsc Schooltuinen heeft zich tot de gemeente gewend met een beschouwing over de mogelijkheid tot vervanging van het thans voor schooltuintjes ge bruikte gebied, dat binnen af zienbare tijd verdwijnen moet wegens aansluiting van de Bene- JuxWcg naar de VJaardïngerdijk. Afgezien daarvan is een uitbrei ding gewenst. De Vereniging steil dc behoefte aan schooltuinen voor het zuiden v 4ii dc stad op plm. 3.000 m2, voor het oosten op plm. 12.000 m2. voor het westen op plm. 12.000 m2 en voor het noorden plm. 4000 en 13.440 m2. Voor /.over thans kan worden be zien, aldus B, en W„ kan m deze behoefte worden voorzien door daarvoor tc reserveren: het ter rein tegenover het bejaardente huis Francois Haverschmidt- liuis aan de Prins Bernhardlaan; een terrein in de Spaanse polder ten zuiden van de verlengde Prinses Beatrixlaan en eventu eel het terrein van de oude vuil stortplaats; voorts, met behoud VLAARDINGEN De nauwe lijks 5 jaar bestaande korfbal club VIaardingen komt nu het op 1 september beginnende nieuwe seizoen met maar liefst 20 twaalf tal jc:. uit. Vla are ngen heeft twee afdelin gen: écn voor het westen en één voor het oo-.ten van de stad Het is jammer dat in het oosten nog niet over een eigen terrein kan worden beschikt, zodat alle ploe gen voorlopig hun wedstrijden op het beperkte terrein aan de Sa muel Esmeyerstraat in Zuid- buurt zullen moeten spelen. Wel wordt er in het oosten name lijk in de wijk Holy aan de Sper- w'erlaan iedere vrijdagavond getraind op een speelweide. Na tuurlijk heeft het ontbreken van sneclgclegenheid in het oosten een remmende invloed op de uit breiding van de afdeling Iloly. de beste propaganda is immers het spelen van wedstrijden in de buurt zelf en deze mogelijkheid ontbreekt. Ondanks deze rem is ruim een kwart deel van de ver eniging toch al woonachtig in de DORDRECHT De bekende zwemcoach P. Verwoerdt is door de KNZB aan het IOC voorge dragen als zwemofficial voor de Olympische Spelen 1968 te Mexi co. De FINA hoeft deze voordracht inmiddels geaccepteerd zodat de heer Verwoerdt deel uitmaakt van de jury voor de zwemwed strijden. De heer P. Verwoerdt die grote bekendheid geniet, niet alleen door de zwemverenigingen Mer wede en De Devel maar in de ge hele Nederlandse zwemsport, was reeds bij de vorige Olympi sche Spelen jn Tokio doch fun geerde toen als leider en ass. chef d'équipe. DUBBELDAM —De heer L. in 't Veld is afgetreden als voorzit ter van de Dubbeldamse ijsclub De Winterkoning. De heer in "t Veld heeft vanaf de oprichting van de vereniging 35 jaar ge- f leden, de voorzittershamer ge hanteerd. De heer M. G. Steen huizen volgt hem op. «ie» i wijken Holv en Babbersnolder. Het bestuur van dc vereniging is er echter van overtuigd dat, wan neer men tijdig over een eigen veld in Holy hacl kunnen beschik ken, de „afdeling oost" op dit moment al minstens net zo groot zou zijn geweest als de afdeling in het westen, welke laatste mo menteel ongeveer 200 leden telt. Dezer dagen zal in Holy en in een deel van de Babberspotder op uitgebreide schaal propaganda voor de korfbalvereniging VIaar dingen worden gemaakt. Circa 5000 folders zullen worden ver spreid om de jeugd op te wek ken te komen korfballen. Deze actie zal speciaal op de jongens van 8 jaar en ouder worden ge richt, omdat de afdeling „oost" een flink overschot aan meisjes heeft. Om at deze meisjes regel matig wedstrijden te kunnen la ten spelen zat hel aantal jongens moeten worden uitgebreid. De folders zullen door een aantal aspiranten zelf huis aan huis wor den rondgebracht. De vereni ging hoopt, dat een groot aantal jongens zich zal aanmelden. PAPENDRECHT De leden van de damvereniging zijn na de va kanties vol overgave en strijdlust begonnen aan het restant van de wedstrijden o-m het clubkampi oenschap en de ladderwedstrij- den. De strijd om het clubkampioen schap is op een oor na gevild. A. Koppelaar won deze week van B. dc Jong en is uitgespeeld met 11 punten. P. v. d. Aa heeft nog een wedstrijd te spelen tegen M. Boer. Koppelaar heeft reeds tien punten en maakt dus een zeer goede kans clubkampioen te worden, In deze strijd won M. Ne derlof van M. Boer en speel den A. Visser en F. Keijzer re mise. Voor de ladderwedstrijden kwa men P. v, d. Aa en W. Verschoor tot remise, evenals H. Houwc- ling en P. Klop. C. van Zanten won verrassend van E. van Bo- hemen en B. Lam versloeg P. Markestfeïjn. D. Bor verloor van L. de Borst en P. van Wijngaar den won van H. Besemer. Naast deze competities is er nog een strijd aan de gang om de laatst beschikbare piaats in het eerste tiental. In deze na-compe- litie won D. de Jong van A. Xe- derlof. De Jong kwam daarmee naast P. Klop, die ook 9 punten heeft verzameld. J. C. de Borst, die van P. v. d. Poel won, heelt nu zeven punten met nog een parti j te spelen, zodat deze ook nog op gelijke hoogte kan komen. SCHIEDAM De handbalver eniging DWS houdt op zaterdag 14 september een grote contact avond in Irene. Aanvang 8 uur. Voor de muziek heeft de vereni ging een uitstekend bandje kun nen engageren. Voorts staat, er voor december een. Bingoavond op het programma. Er is onder tussen een comité opgericht voor de inzameling van gelden nodig voor de luisterrijke viering van het dertig jarig bestaan van de vereniging in het komende iaai. 'van een deel van het huidige complex, een terrein even ten noorden daarvan dat ter be^chik- kn'4 komt na do opheffing van dc Poldervaart; en tenslotte een l er rem ten oosten van Bij dorp, een ander terrein ten noor den van het Beairixpaik en een terrein ten westen van de Har re weg. Een definitief plan moet hierover r.og worden opgesteld. De verplaatsing van de schooltui nen zal vermoedelijk niet zo spoe dig worden uitgevoerd, daar het zich laat aanzien dat er de eerste jaren geen gelden beschikbaar zullen zijn, om de aansluiting van de Beneluxweg naar de Viaardmgcrdijk mogelijk te ma ken. B. en stellen zich overi gens voor na te gaan of de uit breiding misschien etappegewij- ze kan worden gerealiseerd. DORDRECHT DFC zat zondag de eerste competitiewedstrijd in gaan met dezelfde spelers, die in de jubileumwedstrijd Sparta met genstraft. Ex-Feijenoorder Kraay heeft de prognoses dus niet gelo genstraft. E-Feijenoorder Kraay heeft voor zondag de beschikking over bijna al zijn spelers, alleen Joncic is geblesseerd. De opstelling van DFC in de wed strijd tegen Willem II luidt als volgt: doel: De Jong; achter: De Blok, Bouwer, Valk en Bakker; midden: Kemper en Verheul en in de voorhoede: Struis, Van Laatum, Vermolen en Onsman. VIERPOLDERS Voor de rea lisering van het dorpscentrum Vierpolders zijn een aantal be langrijke subsidies toegezegd. Het bestuur van de Stichting Dorps centrum Vierpolders heeft van het Anjerfonds Zuid-Hol land be richt ontvangen, dat f 30.00 is ge voteerd voor het meubilair en verdere inrichting van het ver enigingsgebouw. Ook de subsidie-aanvrage aan het provinciaal bestuur van Zuid- Holland is gehonoreerd: dc pro vincie verstrekt f 25.000 subsidie. Ten slotte is bekend, dat ook het Koningin .Juliana Fonds een. flink bedrag zal schenken voor de tot standkoming van het nieuwe „hart". Mede door deze gunstige ontwik kelingen is het bestuur van de Stichting Dorpscentrum Vierpol ders ervan overtuigd, dat nu niet zo heel lang meer zal behoeven te worden gewacht op de realise ring van de plannen. DORDRECHT „Vormge- vers van vandaag en morgen heet de expositie die gister avond in Museum van Gijn en het Dordrechts Museum is geopend. De tentoonstelling poogt een beeld te geven van ontwerpen en resultaten van industriële vormgeving en de ontwerper van de Leerdamse glasfabriek de heer A. P. Copier verrichtte gisteravond de opening. De expositie is tot en met 28 september te bezichtigen. In Museum van Gijn zal een bandrecorder ge reed staan waarop een toe lichting op het tentoongestel de kan worden beluisterd. SCHIEDAM Mr. J. CJ. Pels Pijeken. vice-voorzitter van de Schiedawse Gemeenschap, heeft gisteravond officieel afscheid ge nomen van de buitenlandse deelnemers aan de internationale jeugd uitwisseling. De heer Pels Rijcken sprak m een korte toespraak ot?cr wereldvrede en de pogingen van de oudere generatie, die wereld vrede te bereiken. Hij hoopte dot de deelnemers aan de jeugduit wisseling hvn werk zonden afmaken zodat binnen met aï te lange tijd een verenigd Europa 'mop el ijk is De verschillende groepsleider* dankten hierna dc gastouders in Schiedam, de organisatie en fit" bijzonder de heer P. uan den Boom, de argantmtur ran de uitwisseling. Op dc joto van links naar rechts: de heer P. den Boom, Picro Pelhz"ari. mevrouw Van den Boom, David Hiiwel Joims, Sandra Perrnzzi, dc heer Pels Rijcken en Bcmhard Blank tijde»-*, het overhandigen ra» dc geschenken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1