Er is geen agent die Jan Schut van zijn dubbeldeksfiets haalt... Dordrecht bereidde Hastings bezoekers warm welkom F ons Jansen opent seizoen bij Culturele Kring Zwijndrecht SCHIEDAMS ALLERLEI Nieuw bestemmingsplan voor Kethel-Zuid wegens eind Poldervaart VLAARDINGS ALLERLEI Engelse gasten gaven goed partij in scherm en tafeltennisstrijd Vragen water overlast over De Hollandiaau wil geld lenen Torenmuziek voor Hastings gasten Burgerlijke stand Schiedam 22e SPORTIEVE UITWISSELING Veel animo voor hengehvedslrijd Hardinxveld neemt nieuw club huis in gebruik HOTTE RD AMSCK NIEUWSBLAD DINSDAG 20 AUGUSTUS 1963 DORDRECHT De 12-jarige Jan Schut uit de Madeiiefstraat 23 was er schuld aan, dat vorige week dinsdag een agent van de Dordtse gemeentepolitie de schrik van zijn leven kreeg. Hij zag Jan rijden op zijn zelf ge construeerde „dubbeldeks- iï V'. De jonge knutselaar l„ arnde hoog boven het verkeer uit en manoeuvreerde zijn ge vaarte behendig in de richting van de wenkende agent. „Als ik je nog een keer op dat levensge vaarlijke ding zie, neem ik hem mee", liet hij Jan weten. „Da's gemeen*', x'ond deze en reed la ter op de dag naar het politie bureau om genoegdoening te vra gen. Hij had tenslotte niet voor niets een hele week gelast en ge schroefd om zijn. vinding rij klaar te maken. Strikvraag OF HET BUREAU hebben en kele agenten en ook verkeersöes- kundige bij uitstek adjudant L. J, M. de Leeuw, het rijwiel ge test en er op gereden om te be oordelen. of het vihikel gevaar oplevert voor het verkeer. Na het onderzoek bleef er nog een pro bleem over. Hoe kom je snél van dat zadel ais je plotseling moet sloppen?, meenden de agenten een-strikvraag te hebben gevon den. Voor Jan Schut geen pro bleem. Hij gaf een uitvoerige demonstratie voor de verbaasde agenten die daarna geen enkele bedenkingen meer hadden. ,,Ik mag alleen niet door de tunnel bij de Spuiweg. Als ik diep buk dan kan ik er net door over het fietspad, maar ze wiiien het niet hebben." Vakantie JAN, DIE NOG een paar da gen vakantie heeft en straks naar de HAVO gaat, 'toert nu, ver baasd nagestaard door nieuws gierigen, op zijn fiets door Dor drecht. „Alles bij elkaar heeft het mij ƒ35 gekost". En hoe hij het gedaan heeft?,,Je maakt ge woon van twee fietsen een fiets", laat hij met duidelijke trots we ten. Tijdens zijn vakantie in Kootwijk zag hij voor het eerst zo'n vreemd uitgedoste fiets en nam zich meteen voor om wan neer hij thuis kwam, te proberen hetzelfde te doen.. Het is overi gens meer dan een nuttige va kantiebesteding geweest, „Ik kan er geld mee verdienen. Een fieisenzaak heeft al gevraagd of ik reclame wil rijden en ook een paar patatzaken hebben dat ar gevraagd". EN ER IS geen agent die hem tegenhoudt.... „WIE DOET ME WAT", schijnt Jan hier te zeggen. Hijzelf 1.50 meter groot, zijn fiets enkele cen timeters hoger vormen op elkaar gestapeld een aardig gevaarte, dat zelfs een verbod heeft gekre gen van de verkeerstunnel bij dc Spuiweg gebruik te maken VLAARDÏNGEN Volgende week vrijdagavond houdt De Hol- landiaan een buitengewone alge mene ledenvergadering In het eigen clubgebouw. Enig punt van bespreking is een lening van vijf duizend gulden ten behoeve van een nieuwe afrastering rond het hoofdvelö. De afrastering zal moeten bestaan uit Ijzeren pijpen die gedragen worden door beton nen palen. Daar achter zullen re clameborden. komen, waarvoor op het ogenblik een actie loopt. SCHIEDAM De 8-jarige Cia- zinus Kremers uit de Kortland straat speelde gistermiddag op de brandtrap van de Willem de Zwijgerschooi. Tijdens zijn spel viel het jongetje van een drie me ter hoog platform af. Het kind is met schaafwonden over het gehe le lichaam in de Dr. Noletstich* ting opgenomen. Wederom is ingebroken in het kledingbedrijf Gazan. De dieven kwamen door de voordeur binnen, Het is nog onbekend wat de in brekers hebben ontvreemd. De 47-jarige bedrijfsleider J. W. S. deed gistermiddag bij de politie aangifte van diefstal van zijn auto, kenteken GG 52-48, die geparkeerd stond in de garage van het autobedrijf NV Victoria. Er is ingebroken in het kantoor pand van de NV Tevopharm aan de Van. Heekstraat. Kasten en bu reaus werden doorzocht. Slechts een aantal rollen snoep, pakjes tabak en repen, chocolade zijn ont vreemd. De 24-jarige mevrouw IV. F. B.- de E. gaf op de Mesdaglaan geen voorrang aan een auto, bestuurd door de 21-jarige A. W. uit Rot terdam. De moeder, die een fiets bereed en haar 2Vs-jarig dochter tje Lize achterop had, kwam te vallen. Het kind werd mei een hersenschudding in de Dr. Nol et- stichting opgenomen, VLAARDINGEN Ds. II. KOUDSTAAL te Oudshoorn heeft bedankt voor het beroep, dat de hervormde gemeente op hem had uitgebracht. SLIEDRECHT B. en W. heb ben de raad voorgesteld in de Woonruimte-adviescommissie te herbenoemen de heren H. Nieu- wendorp, G. van 't Hof, A. Boer, C. Srait en J. C. Vos en ais hun plaatsvervangers resp. de heren R. Kros, T. P. van Es, L. Venis, J. van Heteren en J. van Andei. Tot lid van de Commissie van beheer van de Stichting Van Haaftenfonds de heer W. van Eijk. Visafslag Vlaardingen VLAARD1NGEX, 20 aug. Heden werd aan het Alstaglokaal betaald voor; kleine volle en maatjes groen (73D st.) 190.kleine maatjes en volle groen (1200 st) 150,grote volle zout f 101.—, per kantje. Aanvoer: VL 73 met 262 akntjes haring en 5 kantjes makreel. JAN SCHUT op zijn dubbeldeks- fiets: oefenen in stille straatjes. DORDRECHT In het kader van het Torenmuziekprogramma concerteren, donderdagavond op de Kaapstandzolder in de toren van de Grote Kerk leerkrachten van de Stichting Toonkunstmu- ziekschool voor de Drechtsteden en de stads beiaardier Jaap van der Ende. Dit concert zal wor den bijgewoond door het gemeen tebestuur en de groep Engelsen uit Hastings, die deelnemen aan de jaarlijkse sportuitwisseling. Uitvoerenden zijn: mevr. Le na Bik-Eijkeïboom (hobo), de he ren Peter Bik (fluit), Dick Hoo- geveen (gitaar) en Henk Berg hout (viola da gamba). Het programma luidt als volgt: Fan tasie op de manier van een echo (beiaard) van J. P. Sweelinck, Drie dansen uit „Thesausus Har monieus", van Jean B. Besard, Suite 2 uit „Het nieuwe Holland se Speelhuys" van Domingo del Groebelis, Sorfata a cymbalo so lo (beiaard) van Sybrands van Noordt, Aulos, voor fluit en hobo van Jurriaan Andriessen, Drie Pavanes van Luys Milan, Sona te I in g en Sonate II in a van Giovanni Paolo Cima en Suite in C (beiaard) en Prélude-couran- te-sarabande-bourrée van Joh. Sebastiaan Bach. Geboren: Angelique d.v. J. L. Vorstenbos en W. G. van Dijke, Coenraad L. z.v. J. G. van Ko nijnenburg en E, "Winkelman, Fredericus z.v. C. C. Jeijsman. en E. W. M. Buring, Mariska E d.v. H. Planken en H. J. Men nen, Irene d.v. C. G. Ii, Hoor- man en J L. Haanskorf, Marcel A z.v, A. A. van den Berge en T. B. Meijer, Aaltje d.v. M. J. C. M. Oomes en C. S Cino, Kat- ja dv. O. Boot en H Sprenger Deborah, 1. d.v, W. E. Schüma- chcr en M. Ayal, Danielle Mz. v. G. Bomboi en J. J. Meerkerk, Annachiena d.v. J. Beuraer en H. H. SonneveJd, Annemieke S. d.v. A. Martini en J. Brouwer, Eric z.v. W. Zeeman en J. Te- brugge Ingrid d.v. J. van Nooij- en en W. N. F. de Vree, Jurgen G z.v. G. M. Diepstraten en M. C. H. van Vught. Overleden: G. van Geenen, 52 jr., L. Sterrenberg, 76 jr, J. D. F. Roukema, 76 jr., T, Zwart- hoed, 80 jr. SCHIEDAM Het voorstel-be- stemmingsplan Kethel-Zuid, waarover maandag in de raad wordt gesproken, heeft betrekking op het gebied, begrensd door de Churchiliweg, (Provinciale weg la), Prinses Beatrijdaan, de Sohiedamseweg, het Prinses Bea- trixpark, de waterloop langs de Nachtegaallaan en het Duivenpad en Rijksweg 20. Bij vaststelling van dit bestemmingsplan zullen het uitbreidingsplan in hoofdzaak Kethei-Schiedam, d.d. 6 januari 1964, het uitbreidingsplan in on derdelen Tuindorp Kefchei, d.d. 6 mei 1S46, en het bestemmings plan bijdorp, vastgesteld op 21 augustus 1S67 ingetrokken, voor zover de bestemming van de daarin gelegen gronden wordt ge regeld in het nieuwe bestem mingsplan. Het plan heeft betrekking o-p een terrein ter grootte van plm. 28 ha: daarvan is verreweg het grootste gedeelte, t.w. plm. 21 ha, bestemd voor recreatieve doel einden. Openlucht Zwembad Groenoord en het sportvelden complex beslaan, plm. 8 ha en 13 ha is gewijd aan passieve recrea tie. In het plan is voorts een ter rein aangewezen voor bijzondere bebouwing, bestemd voor de LOM-schooi. Gezien het bijzonde re karakter van deze school is de ;epareerde ligging in een re creatief milieu gewenst, zonder dat evenwel daarbij een tekort aan toegangswegen haar regiona le functie in de weg staat. Een bijzondere bestemming is ook toegedacht aan het karakte ristieke boerenbedrijf je in en na bij de Hargmolen; gedacht is aan een gebouwtje met recreatief ka rakter wanneer de molen zijn eigenlijke functie niet meer heeft. Veertien eengezinshulzen langs de Sohiedamseweg zouden worden gehandhaafd. Tenslotte is in het Dl an voorzien in een ruime par keer- en stallingsmogelijkheid voor bezoekers van het open- luchtbad en van het park en de andere recreatiemogelijkheden in de omgeving. Eén recreatiegebied De opheffing van de Polder vaart zaL het mogelijk maken het ten westen van de vaart gelegen recreatiegebied met het stedelijk recreatiegebied ten noorden van Rijksweg 20, thans bestaande uit het Prinses Reatrixpark, 't Sport park Thurlede en het volkstuinen- complex Thurlede, samen te trek ken. Dit bestemmingsplan geeft nog maar een globale aanduiding van het toekomstig gebruik der gron den, met de bedoeling bij de de taillering van de definitieve re creatieve bestemming zoveel mo gelijk de vrije hand te behouden. Het onderzoek naar de economi sche uitvoerbaarheid van het plan is nog achterwege gelaten als zijnde niet relevant, omdat het plan beoogt de bestaande toe stand te conserveren. Zo zal het bij aanvaarding van het bestem mingsplan in het betrokken ge bied. verboden zijn gronden op te hogen of af te graven of sloten of vijvers aan te leggen, opslag plaatsen in te richten of aan te leggen en terreinen te bestem men voor vuilnis- en afvalstort- ptaatsen, voorts het op enigerlei wijze verharden van open terrei nen en het aanbrengen van boom- beplantingen. DORDRECHT Ook al zijn ze al het gehele weekeinde In Dor drecht, eerst gistermorgen zijn de gasten uit het Engelse Has tings die in het kader van een jaarlijks uitwisselingsprogram ma dezer dagen Dordrecht be zoeken, in het Dordtse stadhuis ontvangen. Louter officieel was de bijeenkomst want bijvoor beeld de heer en mevrouw Van der Lee hadden daarvoor al ge zorgd dat de vrouwelijke burge meester van Hastings en haar echtgenoot, mevrouw en de heer Jones uitermate gastvrij waren ontvangen in dc Merwestad, Burgemeester Van der Lee verwelkomde in zijn toespraak alle gasten uit Hastings die naar Dordrecht kwamen om op spor tief gebied krachten te meten met de Dordtenaren en hij noem de de verwantschap die bestaat tussen beide steden. De eerste burgers wisselden bovendien geschenken uit: voor mevrouw Jones was er een prachtige oude plattegrond van Dordrecht, voor de heer Van der Lee, een boekwerk over de histo rie van Hastings. Een twintigjarige Schiedam mer, die gedronken had, is gis ternacht cp de Schiedamsedijk met zijn personenauto tegen een lantaarnpaal gereden. De auto sloeg hierbij over de kop. Twee passagiers, beiden zestien jaar oud en eveneens afkomstig uit Schiedam, liepen, verwondingen op. de een aan het hoofd, de ander had rugklachten. De ge wonden zijn naar het Holyzieken- huis gebracht, de bestuurder werd opgesloten in het hoofdbu reau van politie. Op de Curagaolaan werd de 2- jarïge Jacob Russeher aangere den door een personenauto, toen het kind tussen geparkeerde aula's door de rijweg opliep. Met een verwonding aan het gezicht is het jongetje naar het Holy zie kenhuis gebracht. Tijdens de voetbalwedstrijd, die in het sportpark Zuidbuurt werd gespeeld tussen elftallen van Sa- teliet en KVO, kopten twee spe lers tegelijk naar de bal. De 18- jarige Satelietspeler A. v.d. Windt moest dat bekopen met een her senschudding: hij werd naar het Holyziekenhuis gebracht. Wegens uitvoering van werk zaamheden zal de Ary Kopiaan, tussen de Maassluisedijk en de Prof. Telderstraat, gedurende 'n periode van tien weken gesloten zijn voor alle verkeer. Ditzelfde geldt voor de Holy, singel, tussen de Dillenburgsin gel en de Frederik Hendriklaan; deze afsluiting duurt tot 14 sep tember. DORDRECHT De wedstrij den, die gisteravond in het kader van de Hastings—Dordrecht sportuitwisseling zijn gehouden hebben de toeschouwers goed be zig gehouden. In de zaal van de schermschool Monshouwer streed een Dordtse formatie tegen enke le afgevaardigden van de Has tings Fancing Club. De meren deels jeugdige Dordtenaren de den weinig onder voor hun En gelse sportcollega's. In de kantine van Victoria werd een spannende serie tafel- tenniswedstrijden tussen de teams van de twee steden ver werkt. De spanning bleef tot de laatste match gehandhaafd. De voorlaatste partij tussen de num mers een De Heer en Hyiand ein digde na een spectaculaire strijd in een Engelse 20 zege. De stand werd hierdoor op 44 ge bracht. In een veel rustiger par tij d besliste Mookhoek tenslotte de wedstrijd via een overwinning op Say er in het Dordtse voor deel. Onder het toeziend oog van burgemeester mr. J. J. van der Lee gaven de schermers in het zaaltje in de Louterbloemenstraat Hasfitifls' eerste burgeres ont vangt van haar Dordtse rollega een oude kaart van Dordrecht. Xa de koffie werd het gezel schap een boottocht aangeboden gisteravond begonnen op twee plaatsen de sportontmoetin- gen: Rond half acht tafeltennis in de Victoria kantine en om acht uur schermwedstrijden in de zaal van Monshouwer. Vanavond is er een sportuit wisseling met Zwijndrechl. een goede demonstratie van de mogelijkheden van de elegante schermsport. De wedstrijden op floret van de Monshouwer-jeugd kregen een gelijkopgaand ver loop. De laatste partijen deden de eindstand in het voordeel van de gasten overhellen. Uitslagen tafeltennis dubbel- spel: S tt a t-M oo'khoek—Br itt- Wylcr 20, mevr. Heymanmiss Jar ret t 02, Heyman.IVyler 20. De Heer-SchoonHyïand- Mommöne 02, Heyman-Hey- manSayer-Jarrett 20, Sttat^— Mommone 0—2, SchoonBritt 20. De HeerHyiand 02, Schermen: equippe wedstrijd floret: Hastings—Monshouwer 5—4. Fox 3 overwinningen, Bur gess 2 overwinningen, Monshou- er: Jan van Sterk 2 overwinnin gen, Monshouwer en De Jong 1 overwinning. Senior-teams Has tingsMonshouwer 72, Fox 3 overwinningen, Burgess 3 over winningen, mlssea Burgess 1 overwinning. Monshouwer: mej Uijttelïnden en v.d. Kloet ieder een overwinning. De sabelwed- strijd werd bij een 42 stand in het voordeel van Monshouwer af gebroken. HENDRIK IDO AMBACHT De jeugdviswedstrjjd, georga niseerd door hengelvereniging De Voorn, bracht 250 deelnemertjes aan de oever van De Waal. On danks de harde wind en regen buien werd met veel animo ge hengeld. De vangst was echter gering. De individuele uitslag was: 1. Piet van Driel 62 cm.: 2. Jan Lagendijk 59 cm.; 3. Henny v. d. Linden 46 cm.; 4. Letta v. d. Berg 43 cm.; 5, Arie de Haan 36 cm.; 6. M. de Haan 35 cm,; 7. Leo Roodbol 31 cm.; 8. Peter de Winter 31 cm.; 9. A. Hollemans 30 cm. en 10 Wim Roliof 26 cm. De korpswedsfcrijd werd een overwinning voor openbare lage re school II met 53 cm. De twee de plaats werd veroverd cloor christelijke school De Stnnema met 26 cm. DORDRECHT Het commu nistische raadslid, de heer K. Stek, heeft gisteren schriftelijke vragen gesteld aan B. en W. van Dordrecht over de gevolgen van de hevige regenval in het afgelo pen weekeinde. Hij vraagt daar in onder meer of het college be reid is om m overleg met de be trokkenen een schaderegeling vast te stellen. Van de vele tien tallen bewoners van dc onderge lopen huizen, werden er enkele al voor de vijfde maal dit jaar ge troffen door wateroverlast. Hij dringt er voorts bij B. en W. op nan noodmaatregelen te nemen om herhaling van dit ongerief te voorkomen. Voorts vraagt hij het college met spoed een onderzoek in te stellen naar de oorzaken. De heer Stek heeft gisteren al meteen zij het dan niet offi cieel antwoord gehad op zijn vragen. B. en W. hebben toen reeds alle gemeentelijke experts bijeengeroepen en bun opdracht gegeven de zaak te onderzoeken. Ook de schaderegeling is in dat onderzoek opgenomen. Begin vol gende week zal de uitslag hier van bekend worden gemaakt. Financiële middelen oorzaak mager programma ZWIJNDRECHT Cabaretier For?j> Jansen bijt met zijn nieuwe programma ,,3 X andermaal" hut spits af van het programma voor het nieuwe seizoen van de Cultu rele Kring Zwijndrecht. Op S okto ber speelt hij in de Vonkenberg. I-Iet nieuwe programma van dc cabaretier heeft dc liefde en het kind als thema. Zwijndrecht be tekent voor Fons Jansen een zo genaamde inspeelavond voordat rijn programma de officiële pre mière beleeft op 14 november Op 1 oktober komt hij ook m Hendrik Ido Ambacht om zich in te spelen op het nieuwe seizoen. Het programma van de cultu rele kring is voor het oven ge vrij mager van opzet. Er zijn over het hele seizoen slecht"; vier programmapunten, die stuk voor stuk attractief zijn Bijpassen De Kring worstelt met geringe financiële middelen. Vorig sei zoen moest de gemeente Zwijn drecht ook „zwaar bijpassen" Voor het nieuwe seizoen* heeft de gemeente zich opnieuw garant gesteld voor het tekort. De Krin',. die het voornamelijk van abonne menthouders moet hebben, slaag de er het afgelopen seizoen in 260 abonnementen te verkopen, waarmee men meer dan de helft van het aantal plaatsen in de Vonkenherg ongeveer 4C0) kon bezetten. Op 18 november Jcomt het AmsteJtoneel met het blijspel Born Yesterday van Gar son Kanin naar Zwijndrecht. Voor 2ö januari van het volgend jaar is een avond met een geva rieerd programma vastgesteld. 't Hart, Fred Kops en het Cock tail Trio verlenen hieraan hun medewerking. Het seizoenpro gramma wordt op 13 maart beslo ten door de Toneelgroep '66 met een moderne versie van de satire De ernst van ern^t van Oscar Wilde. HARDIXXVELD-GIESSEXDAM Hot Wei5 zaterdag weer feest voor de voetbalvereniging Har dinxveld, want de Sluiswegbewo- nors namen hun nieuwe clubhuis m gebruik. Om vier uur stak me vrouw P. van Bommel-De Krij ger de <.1 outel in het slot en open de de deur. Weliswaar geen. ori ginele opening maar voor de ver eniging was het een belangrijk moment. Een periode van hard werken door de aannemer en niet te vergeten de eigen leden Wda hiermee afgesloten. De genodigden kwamen eerder in de middag m de oude kantine bijeen. Onder hen bevonden zich burgemeester A. L. C. Brinkman, wethouder H. Dankers en ge meentesecretaris J. Maaskant. Het bestuur van de KNVB aCd. Dordrecht kwam een kijkje nemen en ook het plaatselijke vereni gingsleven was vertegenwoordigd, De meest luidruchtige bezogker was wel dc dorpsharmonie EMS, die met de drumband een serena- Marle Cecile Moerdijk, Herman de kwam brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1