Schiedamse gemeenteraad wil Rijnmond als bovengemeentelijk orgaan Scliiedamse raad nam afscheid van wethouder Van Bochove Besluiten van de Schiedamse raad Weer actie in Schiedam voor zwembad in Zuid VLAARDINGS ALLERLEI Vroedschap vergaderde tot diep in de nacht Toegewijd en bekwaam, bestuurder Maassluis gaat eengrainshuizen bouwen Hengelaars vingen veel vis BOTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 27 AUGUSTUS 1988 KI SCHIEDAM In een vergadering, die tot half één vannacht duur de, heeft de gemeenteraad zich met grote meerderheid uitgesproken (29 stemmen vóór, 7 tegen) voor een zelfstandig, met eigen recht streekse bevoegdheden toegerust streekorgaan, d^t de bestuurlijke laken van de in het K (j run on d gebied gelegen gemeenten moet over nemen, voor zover zy de huidige gemeentegrenzen overschreden en het belang van het gebied in zijn geheel of van een deel daarvan be treffen dan wel taken, die om technische of economische redenen doeltreffender centraat kunnen worden verricht. Dat streekorgaan dient door rechtstreekse verkiezingen tot stand te komen en het moet een van de gemeenten onafhankelijke positie op financieel gebied krijgen. Deze uitspraak was vervat in een motie, die door drs. Simons (PvdA) werd ingediend en die mede ondertekend was door ver tegenwoordigers der fracties van WD, KVP, PSP, Boerenpartij en Onafn. Boerenpartij. Tegen deze motie stemde de PCG-fractie, evenals wethouder Van Bochove. Deze stemde ook tegen een mo tie. die door de heer Van ICat- wijk namens de PCG was inge diend en die zodoende met 30 stemmen tegen en zes voor werd verworpen. Deze motie bedoelde de raad te laten uitspreken, dat hij van me ning was, dat het gebied van Rijnmond, ook ai om zijn belang voor de nationale economie, de aandacht behoeft van hogere overheden en dat de voortzetting van "t functioneren van Rijnmond onderwerp van studie behoort te zijn. Zoals uit de stemmenver houding blijkt, was de overgrote meerderheid het met die opvat ting oneens. Wethouder Van Boc hove vond in geen der beide moties zijn opvattingen terug en stemde dus tweemaal tegen. De discussies over de structuur van het openbaar lichaam Rijn mond begonnen met een verkla ring van de voorzitter, dat het college, gezien de deskundige voorlichting, die de raad had ge kregen, meende zich te kunnen onthouden van het uitbrengen van een pre-advies. B. en W. zouden ook niet als college aan het debat deelnemen. Toelichting In een toelichting op zijn mo tie herinnerde de heer Simons er aan, dat nu al ca. 15 jaar wordt gesproken over een nieuwe struc tuur in het Waterweggebied, no dig geworden door de schaalver groting op ieder terrein. Met be trekking tot b.v. het uitgeven van industrieterrein, de werkgelegen heid, maar ook de recreatie, het verkeer en het wonen, raken de belangen steeds sterker verweven en daarmee groeit de behoefte aan een streekorgaan. Van een intergemeentelijk or gaan. verwachtten de onderteke naars. niet veel. Zij dachten, dat die oplossing tegen de maat schappelijke ontwikkeling zou in gaan, Eigen, gemeentelijke be langen dreigen in zo'n orgaan, de boventoon te gaan voeren en de afstand tot de kiezers wordt gro ter. dan bij een rechtstreeks ge kozen streekorgaan. waarin de plaatselijke belangen onderge schikt kunnen worden gemaakt aan het streekbelang. Voor een efficiënte huishouding verdient een echte streekonlossing de voorkeur, maar de heer Simons meende, dat de raad niet een concrete regeling moest opstel len. Hij dient slechts enkele hoofdpunten en normen aan te geven en die waren in de motie vastgelegd. Spreker hoopte, dat het streek orgaan de kansen zal krijgen, die het verdient en hoopte, dat in de va catur e -Mari jnen geen tijdelijke oplossing zou worden gezocht. De nieuwe voorzitter moet een man met veel bestuurlijke ervaring zijn en cumulatie van functies dient te worden vermeden. Weinig zin De heer Van Katwijk (PCG) toonde zich allerminst gelukkig met het ontbreken van een pre advies van B, en W. Hij veron derstelde, dat het college in de ze wel een standpunt had en wil de weten, waarom dat niet bekend DEZE EDITIE bestaat uit bet volledige Rotterdamseh Nieuwsblad, zoals bet in Rot terdam en naaste omgeving wordt verspreid, met EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek. ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD BUREAU SCHIEDAM: Broersvest 3. telefoon 29 80 BI. KJachtendlenst: telefoon 28 17 73 van 18.30—10.30 uur: «aterdags 17.30—18.30 uur. BUREAU VLAARDINGEN: Smalle Havenstraat teleloo» 14 32 29. Klachtend lenst: Narcisstraat 1, telefoon Mies# (van lfi^o—20 uur: zaterdags van 17.30—18.30 uur). was gemaakt. Een behandeling van dit onderwerp zonder richt lijnen vond de heer Van Katwijk weinig zin hebben. Hij meende te kunnen stellen, dat vele gemeenten in het Rijn mondgebied weinig ingenomen zijn met de gang van zaken. Zij ziin niet bereid bevoegdheden aan Rijnmond over te dragen. Hierdoor was, aldus deze spre ker, de twijfel toegenomen over de juistheid van de ingeslagen weg. Hij achtte de noodzaak van Rijnmond niet of onvoldoende be wezen en dacht, dat het provin ciaal bestuur zich bezig zou kun nen gaan houden met een betere coördinatie van het beleid der verschillende gemeenten. Deze overwegingen leidden tot het indienen van bovengenoemde motie, die echter de reis niet haalde. De heer Collé (CPN), die ten slotte achter de motie-Simons bleek te staan, had toch wel en kele bedenkingen daar tegen. Hij bleek namelijk van mening, dat Rijnmond zijn huidige bevoegd heden nog niet tenvolle heeft uit gebuit en met name meer zou kunnen doen aan coördinatie van het wehk der gemeenten. Rijnmond moet daarom maar doorgaan en de zaken wat stevi ger aanpakken, aldus de heer Collé, die daarnaast wel een. stu die wilde beginnen naar de ge wenste verdere ontwikkeling, Drs, Houtman (WD) bepleitte nog verandering van de naam Rijnmond in b.v. Groot-Rotter dam, om'dat die naam ook ver der in de wereld als begrip kan gaan leven. Hij dacht, dat dat Groot-Rotterdam uiteindelijk zal m-oeten gaan. bestaan uit een aan tal gelijkwaardige gemeenten, met 'n omvang zoals ongeveer die van Schiedam nu. Daarvoor zal het huidige Rotterdam moeten worden gesplitst en een aantal kleinere gemeenten dient te wor den samengevoegd. Twijfel In tweede instantie onderstreep te de heer Van Katwijk zijn twij fel aan de noodzaak van het be staan van Rijnmond als orgaan met eigen bevoegdheden. Mis schien is er aan zo'n orgaan hele maal geen behoefte, zo stelde hij, en alleen maar aan coördinatie. Eventuele andere mogelijkheden moeten worden open gehouden, zo vond hij en daarom is bestu dering van de problemen nodig. Tussen de heren v. Katwijk en Sim-ons ontspon zich nog een klein debat over de beide moties en dat leidde tot een korte schorsing van de vergadering om te pro beren op verzoek van de heer Van Katwijk tot een gezamen lijke motie te geraken. Daarover bleek echter geen overeenstem ming bereikbaar, zodat beide he ren hun motie handhaafden. De raad schaarde rich ten slotte in grote meerderheid achter die van de heer Simons. Bij het spelen op de speel plaats van een school in de Van Boisotstraat is de zesjarige René Kammink gevallen. Het jongetje is met een gebroken linkerarm in het Holy ziekenhuis opgenomen. De politie heeft een 24-jarige stadgenoot aangehouden, die de nachtelijke uren. gebruikte, om, zonder rijbewijs, rond te toeren met een auto, die technische ge breken vertoonde. De wagen was ook ernstig beschadigd als gevolg van een aanrijding met een licht mast op de Van Beethovensin- gel. Doordat het voorwiel van zijn bromfiets blokkeerde is op de Westlandseweg, bij het ENCK- recreatiegebouw, een 37-jarige stadgenoot over de kop geslagen. Hij is met een hoofdwond naar het Holy ziekenhuis gebracht. Terwijl de bewoners naar de kerk waren is zondagmorgen op de Lepelaarsingel ingebroken. Er wordt een geldkistje met f 4.700 vermist; de recherche stelt een onderzoek in. De vierjarige Angeluge Heins- broek is met een lichte herser- schudding naar het Holyzieken- huis gebracht nadat het kind in het Kolpabad een val had ge maakt. De elfjarige Herman Mastwijk moest in het ziekenhuis een snijwond aan zijn voet laten behandelen, nadat hij in aanra king was gekomen met een tent haring. Voor ongeveer honderd gulden aan consumptie-artikelen is ver dwenen bij een Inbraak in de kan tine van VFC, op het complex aan de Sportlaan. DS. MR. Q. ROVERS, voor ganger van de hervormde evan gelisatie in Oostvoorne heeft toe zegging van beroep ontvangen van de hervormde gemeente in Maasdam. SCHIEDAM De gemeen teraad heeft maandagavond met een toespraak van burge meester H. Roelfsema afscheid genomen van wethouder P. van Bochove, die ontslag heeft ge nomen als wethouder en als raadslid. Hoewel hy rekening wenste te houden met de wens van de scheidende wethouder, die een soher afscheid had ge vraagd, wilde de burgemees ter hem toch niet met alleen een handdruk laten gaan. In zijn afscheidstoespraak heeft hij de heer Van Bochove ge schetst als een toegewijd en bekwaam bestuurder, die als geboren en getogen Schiedam mer een bijzonder grote kennis bezit van de gemeente en haar bewoners. Mr. Van Bochove werd in 1939 Hd van de gemeenteraad en kwam in 1945 terug, eerst in de noodraad en daarna, meteen als wethouder, in de eerste gekozen raad. Hij werd op 3 september 1946 wethouder en legt ook op 3 september die functie neer, pre cies 22 jaar later dus. Het was uw eigen, in vrifhei-d genomen besluit, af te treden, al dus burgemeester Roelfsema, maar velen betreuren dat besluit. In die periode van 22 jaar bent u uitgegroeid tot een bekwaam bestuurder, die mede Schiedam een eigen bestuurlijk gezicht heeft gegeven. De burgemeester memoreerde hoe de nu scheiden de wethouder vooral op finan ciële zaken altijd een scherpe kijheeft gehad. Daarvan ge tuigden ieder jaar b.v. weer zijn colleges" bij de begroting. De scheidende wethouder heeft het politieke bedrijf altijd gezien ais een spel, maar als een ernstig spel. Hij heeft de gave van het xvoord en kruidde zijn betoog vaak met humor en ironie. Inhoud U hebt, aldus de heer Roelfse ma, het wethouderschap inhoud gegeven en omgekeerd heelt dat wethouderschap uw leven ver rijkt. TJ bent een. gevoelig mens en heeft veel verdriet gehad om de verstarring en verwarring in de politieke omstandigheden in ons land. Uw besluit uw ambt neer te leggen heeft veel strijd en moeite gekost, maar toen het eenmaal was genomen, beteken de het voor u in zekere zin oo*k een bevrijding en daarom moe ten wij dat besluit respecteren. Namens „heel velen" dankte burgemeester Roelfsema de heer Van Booh-ove voor hetgeen die voor de stad heeft gedaan. Hij gaat zich nu geheel wijden aan zijn praktijk als advocaat en pro cureur en daardoor zal hij weer veel mensen ontmoeten, zodat hij vrede zal kunnen hebben met zijn besluit, zonder spijt m ver bittering. De burgemeester bood zijn beste wensen aan voor de ko mende periode en verzekerde, dat goede herinnringen bewaard zul len blijven aan het wethouder schap van de heer Van Bochove. Met een „heel, heel hartelijk bedankt voor de hele stad" be sloot hij zijn afscheidstoespraak, die door de scheidende wethou der met een kort woord werd be antwoord. Hij verzuimde niet, daarin nog eens te wijzen op het feit, dat de gemeenten al een aantal jaren niet in staat zijn een gezond financieel beleid te voe ren omdat zij grotendeels afhan kelijk zijn van de uitkering uit het Gemeentefonds. Daarin zit wel een zekere groei, maar te weinig om de bestaande taken op voldoende wijze te kunnen blij ven behartigen. Laat staan, dat aan nieuwe zou kunnen worden begonnen. Ongunstiger De begroting 1969 zal voor Schiedam weer ongunstiger uit vallen dan die van vorig jaar en de heer Van Bochove wenste zijn nog onbekende opvolger vooral toe, dat deze een goede verstandhouding zou weten op te bouwen met de chef van de af deling financiële zaken, die een zeer goed vakman is. De lovende woorden, die tot hem waren gesproken, relativeer de hij met de opmerking, dat bij een afscheid altijd veel vriende lijks wordt gezegd over de ver trekkende functionaris, maar hij dankte toch van zijn kant ook hartelijk, allen, die hem tijdens zijn wethouderschap medewer king en vriendschap hadden ge schonken. Hij onderstreepte, dat vooral ook de medewerking van vrouw en kinderen het hem mo gelijk heeft gemaakt te doen, wat hij heeft gedaan en memoreerde Uit de afgelopen jaren vooral oud wethouder Sabel, oud-secretaris Post en oud-chef financiën Kna- pe. Het dankwoord van de heer Van Bochove betekende ook het slot van deze langdurige raads vergadering. MAASSLUIS Burgemeester en wethouders hebben de raad een krediet van bijna 1.845.000 f gevraagd waarvan ƒ291.000 - grondkosten voor het bouwen van. 46 e enge zin swomngwetwonin- gen naar een ontwerp van. Ge- - meentewerken. Het college wil de bouw opdragen aan het Maas- siuise aannemingsbedrijf J.A.C. Van dit plan zullen 32 wonin gen verrijzen op een bouwterrein ten zuiden van de Plevierstraat; de overige ten westen van de Meester Blomschool in diezelfde straat, langs de Patrijsstraat. i De gemiddelde minimirmhuur van deze woningen is becijferd op ca. 145 per maand, waarbij zijn. inbegrepen de vaste kosten van de centrale verwarming. Bij dit bedrag komen nog enkele ver- j goedingen, zoals voor centrale an tenne en glas verzekering. Door de te verwachten stijgingen van lonen en prijzen zal de becijfer de huur overigens ongetwijfeld hon ger worden. De gemeente be- hoeft zich verder ook niet aan de - minixnumhuur te houden; wel is t van rijkswege een maximum ge- 1 steld, afhankelijk van stichtings- kosten en rijksbijdrage. Deze bij- - drage wordt ten slotte, te begin- nen met het tweede jaar van be woning, jaarlijks verminderd, waar dan een huurverhoging van 4 procent tegenover staat. De te houwen woningen krij ger» vier slaapkamers. Mevrouw M. van der GaagVan Berkel werd maandag iu Bad Groenoord gehuldigd. Deze 80- jarige Schiedamse maakt reeds vanaf de beginperiode van de Schiedamse zwembaden deel uit van de zwemwereld. Donderdag avond zal zij het bord onthullen dat acmgee/£ op welke plaats het zwembad in zuid zal komen. VL AARD INGE N -- In de Nieu we Weg heeft de hengelaarsvere- nïging Het Westen haar zevende serieconcours gehouden onder uit stekende visomstandigheden. De vangst v/as er evenredig aan en het was D. E erve Ling, die voor de derde keer winnaar werd. Dit maal gaf de weegschaal 1380 gr voor zijn vangst aan. Hij werd gevolgd door H. Cevering, die 1300 gram vis op zijn naam bracht. Jaap Verheij, die derde werd ving 1150 gram en vierde werd W. Tempelaar met 1070 gr. De overige deelnemers, die minder dan 1 kg vingen waren F. Tempelaar 887 gr.; Jan Ver heij 740 gr.; M. P. de Goede 720 gr; M. Wijnhorst 720 gr.; J. Kollenberg 700 gr.; E. Verheij 695 gr.; A. D. de Goede ,600 gr. en M. L. Berveling met 590 gram. De Zwervende Visser VLAARDINGEN De Viaar- dingse hengelaarsvereniging De Zwervende Visser hield in de Boonervliet het tweede seriecon cours met als inzet de Oude Markt-bcker. De vangst van de deelnemers was zeer wisselval lig, hetgeen toegeschreven werd aan het fraaie weer. A. Hoogendijk jr. werd eerste met een vangst van liefst 2471 gram, gevolgd door G. A. van Dam, die 2304 gram vis ving. Twee uitschieters, want de ove rige deelnemers vingen allen min der dan 600 gram. Dat waren C. v. Oosten, 575 gr.; M. de Brum 547 gr; G. v.d. Zwart, 365 gr; M. v. Dam 299 gr; M. Groen 275 gr; C. v. Dam 247 gr; S. v.d. Arend, 237 gr.; A. Hoogendijk sr. 235 gr; L. Stout jr. 154 gr; A. Koster 45 gr; F. Groen 38 gr en A. Overduin 36 gr. Zaterdag zal langs de Trek- vliet het jubileum concours wor den gehouden, dat dan om half acht begint. SCHIEDAM De bel voor de tweede ronde is geluid. Met nieu we energie. laaiend enthousias me en boordevol .sprankelende ideeën heeft de Stichting Zwem bad-Zuid zich opnieuw in de strijd geworpen. In het tweede actiejaar zal men de Schiedam se bevolking er nog verder van overtuigen, dat Schiedam een tweede overdekt zwembad nodig heeft. Immers het Sportfondsebad is een zwembad voor verenigingen geworden. Particulieren kunnen nog maar enkele uren per dag van het bad gebruik maken. Voor verregaande recreatie is het had ongeschikt. Schiedam, en met name Schiedam oost en zuid, hebben dringend behoefte aan 'n nieuwe mogelijkheid zich te ont spannen Bad Groenoord ligt te ver weg om door dp bewoners uit zuid en oost intensief te worden gebruikt. De stichting Zwembad-Zuid werd ruim een jaar geleden in bet leven geroepen om iets nan deze situatie te doen. Verdeeld over vier jaar kar. iedere Schie dammer f 200.- bij de Stichting Zwembad-Zuid sparen. Dit komt neer op f 1,- per week, Voor de ze f200,- krijgt ieder spaarder f 23,- reductie op een jaarabonne ment of dertig zwemlessen gra tis. Blijkt het zwembad na vijf jaar nog niet gebouwd te zijn dan krijgt men na verloop van die periode f 250,- terug. Beginkapitaal Met deze spaaractie hoopt de stichting f800.000 bij elkaar te krijgen, het beginkapitaal voor het overdekte zwembad, dat komt te liggen tussen de West Franke- tandsedijk en de Deltadijk. ten westen van de Willem de Zwij gerlaan. Bi) het zwembad een instructiebad, dat voldoende I ruimte biedt aan volwassenen, die meer willen doen dan een beetje in het water spartelen komen een ligweide en een poe- delbadje, Deze worden niet over- J dekt. Voorlopig staat het bad er ech-< ter nog niet. Wel staat er het re- 1 sultaat van het eerste actiejaar, een bedrag van f 200.000,- op de bank. Om dit bedrag zo snel mo gelijk aan te vuUen houdt de stichting evenals in het voorgaan- de jaar diverse acties. Onthulling Donderdag wordt met de ont hulling van een bord op de plaats van het zwembad het startsein gegeven. De volledige Rijnmond band zal een muzikaal tintje aan de onthulling geven. Aan de para- de van de band op het nieuwe - zwembadterrein gaat een optocht door zuid vooraf. De schoolkin deren uit zuid trekken met hun badgoed onder de arm achter de muziek aan naar het zwembad terrein. Zij zullen in twee groe- J pen om kwart over zeven star ten vanaf het Rozenburgpleïn en. het Wilhelminaplein. ICa de onthulling van het bord door mevrouw M. van der Gaag- f van Berkel, hoofdbadjuffrouw van het oude Maasrwembad, ke ren zij naar huis terug. Rond 8 f uur zal de viering van het berei ken van de tweede mijlpaal in. de geschiedenis van het zwembad teneinde zijn. Wanneer de laatste mijlpaal de opening van het zwembad, dat waarschijnlijk door de Ned. Heidemaatschappij voor 1,2 mil joen zal worden gebouwd be reikt zal zijn weet het stichtings bestuur nog niet. ..Dat hangt van het slagen van de acties af", zeg gen zij. SCHIEDAM Na onderzoek van de geloofsbrief is in de Schie damse gemeenteraad de heer A. Vertinde gisteren als lid benoemd verklaard. De raad benoemde de heer E. G. J. Mulder tot onderwijzer in vaste dienst aan de A. H. Ger- hardsctiool en besloot tot aankoop van de panden Boterstraat 76 en Hoofdstraat 29. Met het hoogheemraadschap Delfland wordt een ruiltransactie aangegaan, waarbij 3700 m2 grond bij de Vlaardingerdijk ge meente-eigendom wordt en 77.220 tn2 tossen Spujsluis en Vijfslui zen naar het hoogheemraadschap overgaat. Bijna zonder discussie stelde de raad het bestemmingsplan Kethel Zuid vast. Alleen de heer Ver- hulsdonk (WD) informeerde, of er geen vrees behoeft te bestaan voor verstoring van het woonge not in dit stadsdeel door de plan nen voor uitbreiding van het vliegveld Zestienhoven. Wethou der Van Kinderen bleek lid te zijn van een provinciale commis sie, die studie maakt van de pro blemen rond aanvliegroutes voor vliegvelden en bij verzekerde, dat men zich met deze problemen ernstig bezighoudt, liet gaat er echter om welke normen moeten w< rden gehanteerd en dat is een heel moeilijke zaak. Voor het be stemmingsplan zag hij echter geen moeilijkheden, Nieuiv gebouw Met algemene instemming be groette de raad het voorstel een nieuw gebouw to stichten voor do school voor leerlingen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden (lom-school). Het gevraagde kre diet van ruim 1 3.190.090 werd verleend en er werd p«ingedron gen op spoed bij uitvoering van de plannen. Wethouder mevrouw De Graaff was echter niet in staat een datum te noemen, waar op de rijksgoedkeuring voor de bouw kan worden verwacht en dan moet ook de financiering nog worden geregeld. Zij hoopte ech ter wel, dat de school klaar zal rijn ;n 1971, tien jaar nadat tot stichting van de 'om-school werd besloten» Ook de nota over de schoolbe geleiding werd met instemming ontvangen. De hf-er Hoogkarspel (PvdA) sprak de waardering van zijn fractie hiervoor uit en wel vooral met betrekkin» tot de wei- ov rwogen manier, waarop de wethouder wil komen tot een schooladviesdienst, samen met Vlaardingen en Maassluis. Die d:enst zal echter een goede huis vesting nodig hebben. De heer Collé hoopte, dat die schooladviesdienst straks zal worden gevormd door alle rich tingen, evenals de huidige com missie, d»e aan cle totstandko ming werkt, Wethouder Do Graaff kon over de onderhandelingen met Vlaar- dingen en Maassluis nog niets zeggen, aangezien die nog maar in een informeel stadium verke ren. Vooruitlopend op het over leg is echter in verschillende op zichten wei al coördinatie moge lijk. Geschikte huisvesting zal moeilijk zijn te vinden. Ijsbaan Het voorstel f 35.700 uit te trek ken om te beginnen met aanleg var oen landijsbaan m Kethel gaf mevrouw Krikke-Hein (PvdA) gelegenheid haar blijdschap er over uit te spreken en tevens aan te dringen op de aanleg van het zwembad Scduedam-Zuid, dat nu alleen is overgebleven van de' drie urgente voorzieningen, die in dt aportnota werden genoemd. Mevrouw Gerchng-Eggink (PSP). wil de aan te leggen ijsbaan gra tis toegankelijk maken en ook d® heer Poot (PCG) wilde de baan aan een zo groot mogelijk deel v_n de bevolking ten goede laten komen. Hij informeerde naar mogelijkheden de baan buiten het Ijsseizoen een andere bestemming te geven. Drs. Houtman (VVD) betuigde instemming en informeerde hoe het beheer van de baan geregeld gaat worden. De voorzitter verzekerde, dat ook aan de plannen, voor het zwembad hard wordt gewerkt, maar wilde met ingaan op de vragen, die betrekking hadden op de exploitatie van de ijsbaan. Bij het beheer wilde hij graag ruimte maken voor particulier initiatief en naar een mogelijk heid van meervoudig gebruik wordt nog gezocht. De overige punten, die op de agenda stonden, werden, soms na een enkele opmerking, met hamertik afgedaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1