J. Scheffers gekozen als wethouder van Schiedam Uitgaan in Schiedam Koninklijk goud voor de heer C. den Daas De heer D. Mast nieuwe voorzitter van Vlaard. Damver. Mej. E. van der Nagel, maatschappelijk werkster bij H.V.O., nam afscheid SCHIEDAMS ALLERLEI Groot aantal blanco stemmen Burgerlijke stand Schiedam Scheffers «ehoren en getogen Schiedammer Vogelvereniging opent seizoen met een lezing SW en Hermes hebben beide kans op winst Nieuwe cursus van Zeekadettenkorps Afscheid van wethouder Bons te Sliedrecht HBSS-voetbal is de eerste amateurcluh met sponsor Bromfietser verongelukt Jaarwedden van wethouders worden verhoogd Van dag tot dag Bioscopen Exposities Britlge-toernooi kampioenschap van Schiedam Ongeoorloofd schoolbezoek ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG- 5 SEPTEMBER 1S6S SCHIEDAM Met 23 van de S3 uitgebrachte stemmen is gis- teren de heer J. Scheffers van de P.v.d.A. gekozen als opvolger van wethouder Van Bochove. Van de overige tien stemmen werden er drie uitgebrarht op drs. J. H. Simons, één op de heer Muijs en seg waren er blanco. Het vierde punt van de ge meenteraadsvergadering was dï benoeming van de wethouder. De heer P. J- Beekman zei niet te spreken namens zijn partij, maar alleen uit eigen naam. Hij vond het onjuist, dat Iemand naast zijn loon nog eens een be hoorlijk inkomen heeft. ,,Het sa laris van een wethouder be draagt f 29.000 per jaar. Ik wil niet beweren dat dit te hoog is. Wanneer dit bedrag wordt ge zien met de toelage van de kin derbijslag en de vakantieuitke- rihg dan wijst dit op een volledi ge betrekking. Onrechtvaardig Stel nu dat de nieuwe wethou der na 1970 niet meer wordt ge kozen, dan. krijgt hij gedurende twee jaar wachtgeld, dat 80 pro cent bedraagt. In die tijd kan hij rustig uitzien naar een ande re betrekking. In dat geval heeft hij in vier jaar ruim 104 duizend gulden als neveninkomen", aldus de heer Beekman van de KVP. Hij vond dit onrechtvaardig ten opzichte van o.a. bejaarden die alleen AOW hebben, „Wanneer het wethouderschap een volledige dagtaak is, dan komt dit het werk ten goede en kan ook aan minder belangrij ke zaken aandacht worden ge schonken", zo zeide de heer Beekman. Motiveren De heer Bastiaans van de P.v.d.A. vroeg zich af op v~<. de heer Beekman nu zou stemmen. Prachtig ambt Na een korte pauze ging men over tot de stemming, waarbij de heer Scheffers met ruime meerderheid werd gekozen. Burgemeester Roelfsema wen ste hem van harte geluk met zijn benoeming. „Het wethouderschap is een prachtig ambt, dat ook zijn. moeilijkheden, met zich mee brengt. Het staat dichtbij de bevolking en het kan veel naar boven doorgeven". Tot slot sprak de burgemeester de hoop uit dat wethouder Scheffers veel genoegen zal beleven aan. zijn nieuwe functie. Zware last De heer Scheffers sprak tot slot zijn dank uit voor de be noeming. Hij dankte de gemeen teraad voor de^vijze waarop hij was geïntroduceerd. „Ik zal \*e- Xe dingen niet gemeen hebben met wethouder Van Bochove, maar één ding wel: We zijn bei den geboren en getogen Schie dammers. Ik ben me bewust van de zware last welke ik op me heb genomen. Ik heb deze raad nu niet veel te presenteren. U hebt mij het vertrouwen geschonken door mij te benoemen in dit ambt. Ik hoop het vertrouwen waar te maken. Naast bet een voudige werk dat ik tot nu toe in de raad heb gedaan, zal ik het ac cepteren en trachten het met moed, beleid en trouw waar te maken", aldus de nieuwe wet houder. GEBOREN: Carlo z.v. M. J. A. Bevers' en C. van Hagen; Anne- marie d.v. A. van der Roest en M. van Meurs; Patrick J. A. z.v. G. H. Dessens en J. M. Futse laar. OVERLEDEN; P- Greenewe- gen, 92 jr.; A. van Dooren, 62 jr; C.' S. Rovers, 90 jr. Burgerlijke stand Vlaardingen GEBOKEN: Fftter Martin, z.v. J. Kasiander en 3. J. Veldhyyzen, Roemer 'VUscherctraat 302; Ozlem. d.v. M. S Ertjüc en A. Bastancl, Nieuwsteeg 12: Murat Gökhan. 7..V. M. S. Ergüc en A. E&stancl, Nieuwsteeg 12. OVERLEDENJacob Wilhelm Wij eand. 46 Jr. echtg. J. M. Oostendorp- Maasland: Graal Dirk de Tweedelaan Mb2HTJVD: Hans Hoogendoorn, 25 Jr. -#n wljnanda Anthonle Maria van der velden, 23 Jr. Burgerlijke stand Maasland MAASLAND Geboren: Wer ner Eduard, zoon van A. Karpers- hoek en G. van der Kooij, Hms -te Veïdelaan 45: Arie Jan, zoon van P. H. de Boer en A. van Dam; Huis te Veïdelaan 23. ONDERTROUWD: A. N. van den Doel 23 jaar en H. van Buu- ren 20 jaar. GEHUWD: J. M. L. van Leeu- wen 25 jaar en M. A. H, van der Drilt 23 jaar: P J. Verboon'22 Jaar en J C. Hoogendam 22 jaar. O cp SCHIEDAM De nieuwe wet houder, dhr. J. Scheffers, werd ■op 1 juli 19-13 in Schiedam gebo ren. In de oorlogsjaren kwam hij voor het eerst in de gemeente raad. Hii maakte toen deel uit van de zogenaamde nood gemeen teraad. In 1943 verliet hij deze raad en keerde pas in 1958 terug. Op 10 december 1928 kreeg de heer Scheffers een functie bij het NVV. In 1945 werd hij benoemd tot penningmeester, welke functie hij nu nog vervult. In het bijzon der interesseert de heer Scheffers zich voor de sport. Gedurende een aantal jaren heeft hij deel uitge maakt van de Sportraad. Ook was de heer Scheffers lid van de ver- keerscommissie. MAASLAND Op vrijdag avond 13 september zal voor de leden van de Maaslandse Vogel vereniging een lezing worden ge houden in het Trefpunt te Maas land. Op deze avond zal de be kende keurmeester A. Dommer- holt uit Den Haag spreken over kanaries, tropische vogels en ten toonstelling. Het bestuur hoopt op eeen flinke opkomst. Deze avond zal de eerste zijn in het seizoen 1968-'69. Door het bestuur en de tentoon stellingscommissie worden al voorbereidingen getroffen om de vijfde tentoonstelling te organise ren. Aangezien dit een lustrum tentoonstelling zal worden, zal aan dit evenement extra aan dacht worden besteed. Aan alle leden die op deze tentoonstelling vogels inzenden zal een herinne- rings vaantje worden uitgereikt. SCHIEDAM SW dat voor zondag een wedstrijd op het pro gramma heeft staan in en tegen Wageningen, kan zijn positie aan de kop van de ranglijst verbete ren. Wageningen heeft uit zijn drie wedstrijden tot nu toe I punt binnen en SW behaalde er 5. Een overwinning behoort duide lijk tot de mogelijkheden. Hermes DVS heeft ztjn eerste winstpunt ver moeten halen. Kennelijk is er nu wat meer een heid in de ploeg gekomen en dat kunnen wij zondag zJen als Her mes DVS op Harga PEC als te genstander ontvangt- De Zwolle naren zijnv nog zonder winst en als de Hermes-spelers de greep op het publiek niet willen verlie zen dan zal er zondag door goed voetbal winst moeten komen. De wedstrijd Wageningen—SVV wordt geleid door scheidsrech ter Derks en bij Hennes DVS PEC is het scheidsrechter Geu- rens die de fluit zal hanteren. Voor de B-elf tallen staan op het programma voor zaterdag SVV Gooiland en HaarlemHermes DVS. DORDRECHT In Wol- phaartsdijk^ aan boord van de Henry Dunant, hebben 72 gasten uit Dordrecht, die een dagje naar Zeeland waren, bezoek ont vangen van druivenprinses Wil* ma Jansen, bloemenfee Ineke Seholtens en oogstfee Nelly van Schie. Zij brachten natuurlijk bakjes fruit mee. Het gezel schap uit het Westland had op het programma ook nog een be zoek staan aan een kinderhuis in Goes. MAASSLUIS— Het Zeefeadet- tenkorps te Maassluis, dat 73 le den telt, gaat binnenkort begin nen met een nieuwe cursus. De lessen worden iedere zaterdag middag gegeven, aan boord van het opleidingsschip Abraham van der Hulst. Degenen die de cursus met goed gevolg hebben afgelopen worden geïnstalleerd tot Zeeka- det 3e klas. Daarna kan men cur sussen volgen voor Zeekadet 2e en Ie klas. Er kan een keuze worden ge maakt uit de volgende diensten: rnachinekamerdienst, radio dienst, elektrodienst en civiele dienst. De toelatingseisen zijn: Niet jonger dan 13 en niet ouder dan 18 jaar; het bezit van een zwemdiploma. Men kan zich iedere zaterdag van 15-16.30 uur en iedere woens dag van 20-21 uur melden aan boord van het opleidingsschip. In lichtingen worden verstrekt door commandant J. Warbout, Jozef fsraëlslaan 14, Maassluis tele foon 3189- ROCKANJE Op zaterdag 5 oktober zal door de regionale or ganisatie voor harmonie- en fan- faregezelsehappen en drumbands op Voorne en Putten in Rockanje een festival worden gehouden. Aanvang 13 uur- De deelnemende korpsen zullen in het Vereni gingsgebouw uitkomen in een concert en een marswedstrijd. Voor de drumbands en tamboer korpsen zal een afzonderlijike wedstrijd worden gehouden. De 63-jarige perronchef van de Nederlandse Spoorwegen de heer L. Th. Poots, werd gisteravond tijdens zijn terugreis van Delft naar Dordrecht onwel. Hij werd naar het gem. ziekenhuis ge bracht, waar bleek dat hij was overleden. De 12-jarige scholiere S. v.d» H. werd gistermiddag aangereden door een personenauto. Het onge val gebeurde op de kruising Stad houderslaan - Westerkade. Het meisje reed in de verkeerde rich ting en kwam op het kruispunt in aanrijding met een personen auto. Ze liep daarbij beenverwon dingen op. Wegens werkzaamheden aan de riolering en waterleiding zijn de Kam. Onneslaan, de Lorentz- laan en de Morsestraat van ma a - dag af voor het verkeer gesloten- De verlegging loopt voor het ver keer, komende uil de richting Rotterdam via de Franselaan, de oostzijde van de Buys Ballotsin- gel, het Hoffplein en de Boerhaa- veplein haar Schiedam. Het ver keer, komende uit de richting van de Kam. Onneslaan wordt via de Boerhaavelaan, de Edison- straat, de westzijde van de Buys Ballotsingel en een gedeelte van. de Lorentzlaan naar de Franse laan geleid. SLIEDRECHT De raad van Sliedrecht komt maandagavond om half zeven in openbare verga dering bijeen. Er staat maar één punt op de agenda: Afscheid van de heer B.A Bons als raadslid en wethouder der gemeente Slie drecht. Na afloop van de vergade ring is er ter gelegenheid van dit afscheid een receptie ten raadhui- ze, die te 20 uur aanvangt. "VLAARDINGEN Vanmor gen heeft burgemeester mr. J. Heusdens ten huize van de heer C. den Daas, Riouwlaan 186, aan deze stadgenoot de eremedaille, verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau, in goud, uitgereikt om dat de heer Den Daas 40 jaar in dienst Is bij de Scheepswerf en Machinefabriek A. de Jong N.V„ Schiedam, De heer Den Daas, die in 1907 in Arnhem geboren, werd, kwam op 1 augustus 1928 als kantoor bediende bij De Jong in dienst. Van 1931 tot 1933 was hij tijdelijk magazijnmeester en daarna be kleedde hij verschillende functies, tot hij in 1958 werd benoemd tot procuratiehouder Hij is tevens chef de bureau en heeft m die functie de leiding over een groep administratieve medewerkers. SCHIEDAM HESS is als eerste zaterdagvoetbalclub in. Ne- derland erin geslaagd een spon sor aan zich te binden. De naam van een chipsmerk zal de ruggen van de nieuwe trainingspakken paan sieren. Zaterdag hoopt men deze nieuwe pakken, die uitge voerd zijn in de clubkleuren oranje met zwarte biezen, reeds in huis te hebben. Het blijft niet alleen bij deze trainingspakken voor de spelers, bij verre uitwedstrijden, die HBSS ook dit seizoen weer heeft, is men nu in staat na afloop van de wedstrijd gezamenlijk te dine ren. Bij deze eerste geslaagde be- stuursactie laat HBSS het niet. Men heeft nu ook het veld in ei gen beheer gekregen en "daarvan wil men profiteren door reclame op het veld te plaatsen. Tenslot te heeft men zich tot het ge meentebestuur gewend met het verzoek vergunning te krijgen om het clubgebouw te mogen uitbreiden. Men wil o-a. een be stuurskamer gaan. bouiven en het aantal kleedkamers vermeerde ren. Uiteraard is men In HBSS- kringen zeer verheugd dat men in het aantrekken Van een spon- so* is geslaagd. Juist nu de re clame steeds meer bij de sport verenigingen haar intrede doet. Toen sportverenigingen aan de weet kwamen dat een chipsfa briek een oortvereniging zocht, kwamen er bij dit bedrijf 47 ver zoeken binnen en HBSS bleek hierbij de gelukkigste. De jubilaris heeft zich'geduren de zijn ruim 40 dienstjaren met inzet van zijn gehele persoon ge wijd aan de belangen van de Scheepswerf en Machinefabriek A. de Jong en hij hééft zodoende in niet onbelangrijke mate bijge dragen tot de groei van deze on derneming. Op grond van zijn ver diensten is hem genoemde ko ninklijke onderscheiding toege kend, die hem in de kring van zijn familie werd uitgereikt, o.a. ook in aanwezigheid van de direc tieleden van het bedrijf. VLAARDINGEN" Het 52ste levensjaar van de Vlaardingse Damvereniging VDV is een goed jaar geweest, waarop hét bestuur met tevredenheid terug kan zien- Duidelijk bleek dit tijdens de al gemene jaarvergadering in ge bouw Excelsior waar bijna alle Leden present waren. Het aantal leden is gestegen van 35 tot 43 en daaronder be vinden zich liefst twaalf jeugdle den. Dat zijn nog meer jeugdle den, dan.de overige 12 damver enigingen in het district Rotter dam van de Kon. K*ed. Damhond bij elkaar hebben. Onder leiding van de scheiden de voorzitter, de heer Lansber gen, zijn veel activiteiten ont plooid, juist voor de jeugd en daarom werd het aftreden van de ze voorzitter („de jeugd is altijd mijn id&aal geweest") betreurd. Hij vertrekt echter naar Friesland en daarom was hij niet herkies baar. Zes jaar zijn bij de heer Lansbergen de teugels van VDV in goede handen geweest. De bestuursverkiezing had ove rigens een 2eer vlot verloop. Tot voorzitter wer-d de heer D- Mast benoemd, terwij] de aftredende bestuursleden, de heren J. Lu- cassen Sr. en L. Smits, werden, opgevolgd, door de heren J. Lu- cassen jr. en C. J. Suyker (com missarissen). Het voorstel tot ve hoging van contributie ondervond geen enkele tegenstand. Zoals gebruikelijk bij VDV- jaarvergaderingen was er ook dit maal sprake van een ware prij zenregen vanwege de resultaten behaald in het afgelopen vereni- gingsjaar* Bekers, medailles en andere geschenken kwamen in het bezit van de meest succes volle dammers van het seizoen: Boudewijns, 7an den Kerkhoff, Korver, Lucassen jr., Mast, Mo lenaar, Niestadt, Suyker, Tom en Van Woerden. De tientallen die in het nieu we seizoen de VDV-kleuren zul len verdedigen, werden als volgt samengesteld: VDV l: D. v.d. Kerkhoff, J* J. v. Leeuwen, C. Biel. W- H. Niestadt, H. A Lans bergen, C W. v. Veelen, D. Tam- SV Maasland schoot MAASLAND De S.V. Maas land^ heeft onderlinge schietwed strijden gehouden. De hoogste vijf schutters van de korpswed strijd op basis van 50 punten wa ren: P. Kalkman 50; C. Klein Hesselink 49; A. Korpel 49; M. P. Hanemaaijer 48 en Ad van Staal duinen 48 punten. De vijf hoogste schutters van de vrij eb a 5 nwe dstrijd op basis van 30 punten waren: A. Korpel 30; J. Hanemaaijer 30; P. Kalk man 29; A. Moerman 29 en J. van Zwlenen 29 punten. boer. W. F. Verburg, M. v. Splun- ter en K v. Oudheusdem VDV2: D- Mast, J. Vermeulen, R. C. v Woerden, G Buy se, J. Weiss cher, J. Lucassen sr, L. Boudewijns, S. M. Korver, J. Lucassen jr. en L. Tom. VDV 3: L- Mechielsen, R. de Vries, J v.d, Kooy, W. den Breems, G J. Suyker, M, Mooy, A. Molenaar, P. A. Alblas, D- Snijders en T. Sluimer. De overige leden hebben zich als reserves beschikbaar gesteld. De competitie begint dinsdag 10 november met een thuiswedstrijd van VDV 1 tegen DOS 1 uit Ro zenburg. ALBLASSERDAM De 34-ja- rige timmerman G. Groenendijk is gisteravond om half zes op slag gedood toen hij met zijn bromfiets frontaal in botsing kwam met een vrachtauto. De heer Groenendijk wilde een in een bocht staande bakkerskar passe ren toen hij door een tegemoetko mende vrachtauto werd gegrepen Het slachtoffer was getrouwd en. vader van een kind. SCHIEDAM Tijdens de korte gt meent raadsvergadering vsn woensdagavond stond op de agenda een voorstel tot herzie ning van de jaarwedden van de wethouders. Bij de behandeling van dit punt sprak de heer A. Roede van de Boerenpartij zijn mir ie gen uit over de procentue le -hoging. „Ket is nu een verhoging vnn 6,6 pet- Ik hen niet tegen loons verhoging. Ik ve rid aar dat het een nioelijk en zwaar beroep Willen we echter tegen de huidi ge loonsverhoging ingaan, dan stem ik tegen", aldus de mening van de heer Roede. Mevrouw Blaauw van de PSP betreurde het, dat over deze ver hoging zo gemakkelijk wordt heengelopen. Dit in tegenstelling tot het minimumloon waarover lang wordt gekibbeld. Zij was het met de heer Beekman eens, dat de wethouder van zijn func tie een volledige dagtaak moet maken. Burgemeester H. Roelfsema lichtte de verhoging toe. Hij zei daJ het hier gaai om een verho ging van 6,6 procent, die alle ambtenaren hebben gekregen. Gedeputeerde Staten hebben me degedeeld, dat een verhoging voor de jaarwedde van de wet houders van de gemeente Schie dam wenselijk wordt geacht. Gerding (PSP), mevrouw Blaauw (PSP) en de heer Roede stemden tegen. Met betrekking op het betoog van de heer Beekman merkte de burgemeester op, dat de vakan tietoelage niet van toepassing is op wethouders. VLAARDINGEN In ccn lan ge r$ schoven ze woensdagmid dag langs, medewerkers en voor al oud-medewerkers en hun huis genoten van het Havenbedrijf Vlaardingen-Oost, die naar één van de kantines van het bedrijf gekomen waren om afscheid te nemen van „zuster Van der Na gel", de maatschappelijk werk ster van het bedrijf, die met ruim 22 dienstjaren nu zelf met pensi oen ging. Het was geen toeval, dat juist zo veel gepensioneerden naar het afscheid waren gekomen, want het is vooral met deze groep, dat zr. v. d. Nagel te doen heeft ge had, Haar goede kwaliteiten en verdiensten voor het bedrijf wer den met overtuiging breed uitge meten, eerst door de directeur, ir. C. Oorthuys en vervolgens door de personeelschef, de heer H.J.E. Perquin, die zijn woorden een sterk persoonlijk karakter Zaterdag DANSEN: De Rotterdamse groep The Swinging Soul Machi ne brengt een bezoek aan de so ciëteit van Martin Green, Sinds kort hebben zij een nieuwe neger zanger in hun midden, die nu voor de eerste maal in Schiedam op treedt. Veel aandacht besteedt de band pok aan het show-element. De avond begint om acht uur u* de grote zaal van Arcade. IN DE SPORTHAL wordt een groot feest gehouden ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van het bedrijfsvoetbal. Op deze avond zullen ook de prijzen van de afgelopen competitie worden uitgereikt door wethouder mevr. De Graaff. Als kampioen van Schiedam wordt aan Enterprise de beker van het Rotterdamsch Nieuwsblad uitgereikt. Een aan tal bekende artiesten zullen voor het amusement zorgen. Aan de zaal zijn noe énkele kaarten ver krijgbaar. KLAVERJASSEN: De kaarters van de wijkvereniging Het Sin- gelkwartier gaan vandaag naar Pernis om te proberen zoveel mo gelijk punten in de wacht te sle pen bij het klaverjassen. HET HARMONIEGEZEL SCHAP St, Radboud uit Kethel gaat de verplaatsbare muziektent van de Schiedamse Gemeen schap inwijden. Dit gebeurt op het Cornelia van Zantenplein in Groenoord. Het concert begint om half acht. Zondag IN ITALIAANSE SFEER wordt in gebouw Arcade vanavond een avond gehouden van de RK In- stuff Jong Schiedam. De organi satoren willen nog even de Ita liaanse vakantiesfeer op deze avond oproepen. Peter and the Rising Four" zorgen voor de dansmuziek. Ook de discobar van Martin Green draait vanavond weer in Tivoli. PASSAGE THEATER: „De tien geboden" brengt het aloude bijbelverhaal van Mozes in beeld. Het filmverhaal omvat de perio de vanaf Mozes' geboorte, de ge schiedenis met het biezen mandje in de Nijl. zijn opvoeding aan het hof van de Pharao, tot het mo ment dat Mozes het Joodse volk tot aan de grens van het beloofde land brengt. Het hoogtepunt van de film komt op het moment dat Mozes op de top van de berg Si nai de tien geboden ontvangt en tenslotte Mozes' bittere teleurstel ling als .hij bij zijn ïterugkemst 2ijn volk het gouden kalf-ziet aan. bidden. MONOPOLE THEATER: „Ko gelregen in Rimrock", als hoofd film nu alleen nog ln het weekein de. Een uitgever van een krantje voert een campagne tegen de wetteloze tirannie die de rijke Lu ke Star in het stadje Rimrock uit oefent. Luke schiet hem zonder proces neer. Zijn broer Jess gaat de zaak uitzoeken en in een hevig tweegevecht vindt Luke de dood. „STRIJD TEGEN VERDO VENDE MIDDELEN", In de za terdagnachtvoorstelling. In de film wordt een felle strijd ge voerd tussen het Amerikaanse Interpol-bureau met een Interna tionale bende smokkelaars van verdovende middelen. Speciaal rechercheur Sturgis voert deze strijd verbeten, wanneer zljo zus ter door onverlaten is vermoord. „WAAGHALZEN DER SHOW- BUSSINESS" (Rings around the world), in de kindermatïnees op zaterdag- en zondagmiddag. Een verfilming van het circusleven 'in' de Verenigde Staten. Dene marken, Duitstand, Zweden en Zwitserland. De artiesten laten allerlei circuskunsten zien zoals o.a. balanceren op eikaars hoofd, trapezewerk, jongleren met hoe den, bekers, ballen en hoepels, gedresseerde paarden. Olifanten presenteren een dwaas beat-num- rner. STEDELIJK MUSEUM; Vrij dagavond zal een expositie wor den geopend van werken van de Schiedamse kunstenaar Theo Wiegman. De tentoonstelling wordt gehouden naar aanleiding van zijn zestigste verjaardag. Velen kennen zijn genuanceerde havengezichten, die vaak ruig zijn en levendig als de schilder zelf, maar waarin ook een wslaf- gewogen rust valt te bemerken. Wiegman schildert het liefst por tretten. Een voorkeur heeft hij hierbij voor kinderen. SCHIEDAM Op maandag 9, dinsdag 10 en vrijdag 27 septem ber organiseert De Schiedamse Gemeenschap roor de 14e maal het bridge-toemooi om het kam pioenschap van Schiedam in Mu sis Sacrum. Op maandag 9 september is de eerste speelavond, aanvang 9.45 uur. Op dinsdag zal de halve fi nale worden gespeeld en op vrij dag de 27e de finale Deze fmale za! worden gespeeld 'olgens het topintegraalsysteem Men kan zich opgeven via de plaatselijke bridgeclubs en to en met vrijdag op het SG-VVV-bu- reau aan de Plantage. meegaf. Ir Oorthuys legde de na druk op het grote belang van de taak die zuster Van der Nagel met zo veel succes heeft vervuld en bracht de verontschuldigingen èn de hartelijke groeten over van mede-directeur ir. H. van Rossen en oud-directeur J.L. Jonker, die tot hun spijt verhinderd waren. De heer Oorthuys bood mej. v.d. Nagel niet alleen gelukwensen en bloemen aan omdat zij op deze dag van haar afscheid ook jarig was, maar overhandigde haar tevens de gebruikelijke en veloppe met inhoud. Uw groot ste geschenk is echter de dank baarheid van allen, die u in het bedrijf hebben leren kennen, al dus de directeur van HVO. De heer Perquin toonde vooral bewondering voor de manier, waarop zuster v. d. Nagel er in is geslaagd „bij" te blijven en haar contacten te onderhouden. Met zijn beste wensen bood hij namens het hele personeel een bloemstuk en een geschenk onder couvert aan. De geschenken op de tafel voor mej. Van der Nagel groeiden sterk in aantal naarmate de rij van sprekers langer werd. Allen gaven uiting aan hun dankbaar heid voor hetgeen de scheidende maatschappelijk werkster voor hen en voor hun relaties heeft be tekend. Er werd gesproken door vertegenwoordigers van het per soneel en het voorzieningsfonds, van de ondernemingsraad, de ge pensioneerden - waarbij een fraai gedicht werd voorgedragen -en de plaatselijke collega's maat schappelijk werkster. Mej. v. o. Nagel had uiteraard het laatste woord om op haar beurt dank .e betuigen. Tot degenen die af scheid kwamen nemen, behoorde ook de dïreteur van de gmeente- lijke sociale dienst, de heer C. M. de Jongh. DORDRECHT In de nacht van dinsdag op woensdag heeft de Adm. de Ruyterschool bezoek gehad van ongenode gasten. De bezoekers hebben niets van hun gading kunnen vinden in bet schoolgebouw, maar wel zijn le afgesloten V asten en laden op ruwe wijze opengebroken. Geld, waar kennelijk naar xr gezocht, was niet aanwezig. GROENTE- EN FRUITVEILING ZWIJNDRECHT Andijvie £-12 kg, 22.000 kg; spinale 28—55, 1.500; postelein 18—60, clen 5—17, 5.000; pret .W—37. ï0fl: spitskool SS—40, 2 000: groenekooi 1.500; gelekool 50—28. 1.500; rtXl 7—20, 2.500; kroten 5- -22, i i - j A 8780, B 61—75, D A4 .W bonen 90—120. 1.200. v m 1.000; pronkbenen ti. 81—03; Knnlwkleri, 30—121. 600 -t A 44- 78 H i* hid Al i i. kontk •0 3) ti li

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2