Gemeenten moeten eigen vertegenwoordigers hebben in Rijnmondraad KES- en Ammo-zegels binden strijd aan met Schiedam-zegel Matige reacties bij SOS-zegel verkoop Directeur KES-zegels fulmineert tegen de SOS-actie VLAARD1NGS ALLERLEK Gemeenteraad Maassluis achter nota van B. en W. Motie van WD kreeg niet voldoende steun Toch nog promotie voor volleyballers van Sunlight Oud-leden van Ursus: verenigt u Na 82 uur plaatjes draaien f 150 voor Anjerfonds Duitser droeg verboden wapen Ruim zes mille Huisvrouwen gingen via de aardappel naar Pakistan PvdA houdt èen „breng-in" Snoekconcoursen Vlaardingse Hen gelaars bond WAT WAAR WANNEER? BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1968 MASSLTJIS De gemeenteraad van Maassluis heeft zich gis teren met bijna algemene stemmen achter de nota van burge meester en wethouders geplaatst met inbegrip van de daar aan verbonden conclusies die het college had samengesteld over de toekomstige structuur van het openbaar lichaam Rijn mond. Een poging van de VVD-fractie de eerste van die con clusies te amenderen, zodat voorkeur voor een andere wijze van samenstelling van de Rijnmondraad zou worden uitge sproken, leed schipbreuk omdat dit amendement onvoldoende steun kreeg. De conclusies, die B en W had den geformuleerd, luidden: De bestuursstructuur van Rijnmond dient 20 te zijn, dat in spraak der gemeenten in het be leid verzekerd is. Dat kan door de raad van Rijnmond samen te stellen uit 54 door de kiezers rechtstreeks gekozen leden en uit 27 uit en door de gemeenteraden inclusief de voorzitter - benoem de leden. 2.a Uitbreiding van bevoegdhe den is alleen wenselijk en verant woord als die niet tevens inhoudt hst in het leven roepen van een extra toezichthoudend orgaan. b. Het scheppen van mogelijkhe den tot ongebreidelde uitbreiding der bevoegdheden van Rijn mond, b.v. bij algemene maat regel van bestuur, komt ons on aanvaardbaar voor. c. Taken, die bepaalde gemeen ten onderling zelf ter hand kun nen nemen dienen niet tot de taak. van Rijnmond verklaard te worden. Rijnmond heeft slechts een taak bij de coördinatie van het beleid der gemeentebesturen. 3. Een nieuw financieel statuut is onmisbaar en de kosten van Rijnmond dienen niet op de ge meenten te worden afgewenteld. De PvdA-fractie verwees, bij monde van haar voorzitter, de heer Slagboom, naar haar stand punt, dat zij heeft ingenomen bij de stichting van Rijnmond. Met de nota kon zij het nu in grote lijnen wel eens zijn, maar het daarin genoemde aantal van in raad vond zij te groot; een aan tal van 60 leek haar voldoende. De A.R.-fractievoorzitter Wes terhof was van mening, dat Rijn mond zoal niet geheel, dan toch voor een groot deel mislukt ge noemd moet worden. Hij dacht dat de oplossing te vinden zou zijn in een toekomstige samen werking tussen de gemeenten, al verwachtte hij geen wonderen van de zo gepropageerde recht streekse inspraak der gemeenten. De conclusies kon deze spreker wel onderschrijven, al bleek hij voorstander van een iets andere formulering, waar het ging om uitbreiding der bevoegdheden van Rijnmond. Goed uitgangspunt De heer Pons (CHU) vond de nota een goed uitgangspunt voor discussie. De kern der moeilijk heden rond Rijnmond zocht hij in het feit, dat de wet, waarbij het openbaar lichaam is ingesteld, anders is uitgevallen dan het ont werp luidde. Voor een goede gang van zaken achtte hij inspraak der gemeenten noodzakelijk en hij pleitte er ook voor de leden van de Rijnmondraad te laten aanwijzen door de gemeentera den, zo mogelijk uit de colleges van B en W. Rechtstreekse ver kiezingen noemde deze spreker hier niet opportuun omdat, naar hij als argument aanvoerde, het gaat om belangen, die over de gemeentegrenzen heen reiken. Het zou daarom belangrijk zijn als de vertegenwoordigers zich gesteund konden weten door de eigen gemeenteraad. De Rijn mondraad zou volgens deze spre ker kunnen bestaan uit 55 leden, waarvan 27 op de door hem ge noemde wijze afkomstig uit Rot terdam, 3 uit Schiedam en Vlaar- dingen elk, 2 uit Maassluis en uit elk der overige gemeenten. De heer Pons dacht verder, dat het aanbeveling kon verdienen de voorzitter van Rijnmond uit en door leden van de Rijnmondraad te laten verkiezen. Drs. Deibei, woordvoerder van de KVP-fractie, pleitte voor een krachtig Rijnmond. Er is in dit gebied behoefte aan een nieuwe bestuursvorm en angst, b.v voor aantasting van de autonomie, altijd een slechte raadgeefster. Die angst zag hij ook op de ach tergrond bij het streven naar in spraak; de heer Deibei zelf ver wachtte geen heil van vertegen woordigers der gemeenten in de Rijnmondraad. Ér zijn andere mogelijkheden voor de gemeen ten om hun stem te laten horen, b.v. in het college van samen werking. Deze spreker was het dus niet geheel eens met de con clusies in de nota; hij gaf name lijk de voorkeur aan rechtstreek se verkiezing van alle Rijnmond leden. tndcrs De heer Ouwenbroek (VVD) wilde de Rijnmondraad op een andere manier samenstellen dan in de nota werd voorgesteld. Van b.v. 80 leden zouden er hoogstens 45 procent uit Rotterdam mogen komen. Volgens de motie, die hij had opgesteld, zouden van deze 80 leden er 57 door de kiezers gekozen moeten worden uit de leden der gemeenteraden en 23 moesten er uit en door die ge meenteraden aangewezen wor den. Deze motie kwam echter niet door mevrouw Van Eck-Groot- veld (VVD) werd gesteund. De steun, die de heer Slagboom wil de verlenen om behandeling van de motie mogelijk te maken, werd door de voorzitter niet ge accepteerd. De voorzitter heeft de nota en haar conclusies uitvoerig verde digd, zonder daarbij overigens nieuwe gezichtspunten te openen. Hij gaf een overzicht van de voorgeschiedenis van Rijnmond en onderstreepte nog eens met nadruk het grote belang, dat naar zijn menig gehecht dient te wor den aan rechtstreekse vertegen woordiging der gemeenten in de Rijnmondraad, zodat ze daar hun stem kunnen laten horen. In tweede instantie bleken er nog enkele bezwaren te bestaan tegen benoeming door de raad van de burgemeester als afge vaardigde naar Rijnmond. Ge vreesd werd namelijk, dat de raad de burgemeester niet ter verantwoording zou kunnen roe- DEZE EDITIE bestaat uit het volledige Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals het in Rot terdam en naaste omgeving ■wordt verspreid, met EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD BUREAU SCHIEDAM: BroertvMt teltfooD 28 «0 01. KJ a enten dl erwt: telefoon 26 57 73 van 1S-3&-1850 uUï: zaterdag» 27.30—18.30 uur. BUREAU VLAARDlNGENr Smalle Havenstraat I. telefoon «»zs. KlacJatendieost: Narcis» traat 1, telefoon «4 70» {van 10.20—20 uur; tater dag* vaO 17.20—ÏSJJO uur). VL AAR DINGEN De volley balvereniging Sunlight gaat op l oktober met de nieuwe competi tie beginnen, in een onbekende omgeving. Het eerste team is na melijk toch nog gepromoveerd naar de tweede klas en is samen met negen clubs ondergebracht in afdeling B. Trainer van het team is de heer G. H. Tanis uit Rotterdam die, evenals vorig jaar ook het gepromoveerde Maasslui- se MVC onder zijn hoede heeft. Sunlight gaat de competitie in met \V. P, van Beek, W. J. Bel, D. Ch. den Boer, H. Dossin, A. v.d. Leeden, H. Onder de Linden, J, vd. Most, H J. van Oosten, J. C. Overdulve, J. N, de Vin, G. van Vliet en H. de Wit. Competi tieprogramma: 1 oktober: Sun light—CVV 2 (Capelle a.d. IJssel) turnzaal aan de Delftseveerweg, 21.15 uur. 12 oktober: Juliana 3 —Sunlight, 17 oktober: VCK (Krimpen a.d. IJssel)—Sunloght, 22 oktober: SunlightZVC (Rot terdam en 2 november BHC (Rotterdam)Sunlight. pen voor diens beleid in de Rijn mondraad. Die vrees werd ech ter weggenomen door de verze kering van de voorzitter, dat in zSli geval natuurlijk de raad de bevoegdheid heeft verantwoordin te vragen. Toen het op stemming aan kwam vroeg de heer Ouwenbroek stemming over elk der conclu sies afzonderlijk. Punt 1 daarvan waarin geopperd wordt de Rijn mondraad te laten bestaan uit 54 rechtstreeks gekozen leden en 27 uit en door de gemeenteraden benoemde, werd met tien stem men voor en vier tegen aangeno men. Tegen stemden, behalve de biede VVD-raadsleden, de he ren Deibei en v.d. Lely, beiden KVF. De raad besloot vervolgens met algemene stemmen een gedeelte van het badhuis in de Taanstraat te verhuren aan de heer F. Abbas, die er een physio-therapeutLsche revalidatie-inrichting gaat ves tigen. SCHIEDAM De voetbalver eniging Ursus heeft het plan op gevat haar oud- en ereleden wat meer aan de dub te binden. De praktijd heeft geleerd dat de voetbalverenigingen haar groot ste ledental hebben bij de jeugd. De meeste leden bedanken voor het lidmaatschap, al» zij zijn uit- gevoetbald. Ergens is dat wel lo gisch, want waarom zal men lid blijven ais men te oud is gewor den of omdat redenen van ande- aard het onmogelijk maken nog actief te blijven voetballen? Ursus wil de oudleden echter behouden en dan is het niet be gonnen om het lidmaatschap, in tegendeel. Men wil komen tot een eerste bijeenkomst van ere- en oud-leden, een gezellige bijeen komst, waar men elkaar weer eens ontmoet. Wie weet wat er dan bij hun gesprekken nog uit de bus komt. De heren Wesseling en van Druten gaan nu trachten dat te realiseren. Zij gaan een lijst sa menstellen van allen, die sinds 1926 lid van Ursus waren. Dal zal niet meevallen, want er zal er best een een zijn verhuid. Daarom doen zij een beroep op al diegenen, die weer eens con tact willen hebben met Ursus om zich in verbinding te stellen met de secretaris van Ursus, de heer J. v.d. Hoeven. Joh. Strauplein 299, tel. 159383 of met de heer J. Wesseling, Bilderdijkstraat 23, tel. 269973. Wegens reparatiewerkzaamhe- den zal de spoorbrug over de Oude Haven voor het scheep vaartverkeer gesloten zijn van zaterdag, 5 oktober, 's avonds acht uur, tot de andere ochtend zeven uur en voorts van zondag avond, 13 oktober, acht uur tot maandag, 21 oktober, 's morgens zeven uur- Bospolder Binnenhuiskunst te Schiedam heeft rijksgoedkeuring gekregen voor het bouwen van een winkelpand op de Hoogstraat, alhier. Op het industrieterrein De Vergulde Hand, in de Marconi straat, is de eerste paal gesla gen voor een complex van vier bedrijfshallen, te bouwen in op dracht van de N.V. Hoogewerff en Groeneveld, alhier. In Holy IB ging, an de Ernst Casimirstraat, de eerste paal in de grond voor de bouw van twaalf eengezinswo ningen, te bouwen door het aan nemingsbedrijf P. J. Zegers. al hier. Ten zuiden van rijksweg 20 Is begonnen met de aanleg van een oefenveld voor de voetbalvereni ging VFC. De afdeling bestrating van ge meentewerken is begonnen met het herstraten van de Groen van Prinstererstr. Ook worden slijt lagen aangebracht op het wegdek van de Holyweg en de Woudweg. Wegens de uitbreiding van de parkeerzone in de binnenstad, waar dus het gebruik van een parkeerschijf verplicht is, wordt er op gewezen, dat deze schijven voor één kwartje verkrijgbaar zijn op het hoofdbureau van poli tic, Delftseveerweg. In augustus hebben 44.065 per sonen een bezoek gebracht aan het Kolpabad tegen 45.733 in au gustus vorig jaar. In een periode van acht maanden werden dit jaar 325.120 bezoekers geteld en in 1967 370.737. Op een bouwwerk in de Emma- straat is een 23-jarige Vlaarding- se timmerman door een misstap vier meter lager op een betegel de vloer gevallen. Hij moest met een gebroken linker pols naar het Holyzïekenhuis worden ge bracht. VLAARDINGEN Cees Lich- tendahl, discjockey bij de CSLD, is na 82 uur plaatjes draaien overladen met bloemen en ge schenken in een taxi gestopt om thuis eens lekker uit te slapen. Met deze stunt is de nieu we discobar van de CSLD, in de sociëteit in de Zomerstraat, in gebruik genomen, die naar de ideeën van Cees Lichtendahl tot stand is gekomen. Na zijn vier dagen durende 'avontuur vond Cees fris en monter nog „het zo mooi zat". Het hoeft geen wereldrecord te zijn. maar als stunt heeft het goed gewerkt, Cees mocht ook tevreden zijn, want de talrijke bezoekers brachten f150 bijeen voor het Anjerfonds. Ook over de nieuwe discobar was de CSLD-platenrid- der goed te spreken. „Die heeft het best gehouden", aldus zijn commentaar. SCHIEDAM Vannacht even na twee uur werd op het Rubens plein een 25-jarige Duitser gear resteerd wegens het in bezit heb ben van een wapen. De opvaren de van het in de Merwehaven liggende schip Koral Bay had het wapen kort voor zijn arrestatie onder de op het Rubensplein staande friteskraam verstopt. Kennelijk een noodsprong naar aanleiding van het zien van twee surveillerende politie-agenten, die dan ook onmiddellijk argwaan kregen en 2ieh naar de kraam begaven. Op het politiebureau bekende de Duitser dat hij de revolver in Canada voor 400 dollar had ge kocht en hem nu bij zich droeg om hem te verkopen. SCHIEDAM De invoering van het Schiedam-zegel heeft een ware zegel-oorlog doen ontbran den doordat de commerciële ze gel-bureaus Kes en Animo een tegenzet hebben ondernomen, zo als wij gisteren reeds in het kort hebben gemeld. Z(j trekken ten strijde tegen het Sehiedam-zegeh maar de daarbij gevolgde metho de is voordelig voor de huis vrouw èn voor de winkeliers. In plaats van twee zegels bij één gulden aan inkopen, worden er nu drie (gratis) gegeven. De Schiedam-zegel uitgever, de Stichting Opbouw Schiedam Is niet bang voor de nieuwe actie. „We hebben eerst rustig afge wacht wat de commerciële zegel* bureaus zouden gaan doen. We hebben ons niet uit de tent laten lokken, al wisten we natuurlijk bij het begin van onze actie wel, dat men iets zou gaan ondernemen. We hadden eigenlijk wel iets der gelijks verwacht. Ik geloof niet, dat wij nu meteen met een tegen actie moeten beginnen", aldus de heer Sterenberg, voorzitter ^'an oe Stichting Opbouw Schiedam. De zegeloorlog, gevoerd door de commerciële zegelbureaus, biedt de huisvrouwen natuurlijk bepaalde voordelen. In de Schie- damse winkels alleen Schie dam kan volgens de bureaus pro- SCHIEDAM Negen muziek korpsen en circa duizend jongens en meisjes zijn gisteravond tus sen zes en negen uur door de stad getrokken. Organisatorisch zat de introductie van de Schiedam-ze gel goed in elkaar. Aan iedere Schiedamse deur werd gebeld. In sommige straten misschien SCHIEDAM De totale bruto opbrengst van de ver koop-actie van SOS-zegels was vannacht omstreeks 3 uur be kend. De ruim duizend jonge lui haalden gezamenlijk f 6.127,42 op. SCHIEDAM De man ach ter de KES-zegels, de heer J. van Nocrtwijk uit Hoek van Holland, Iaat er geen twijfel over bestaan dat hij de Schiedam-zegels van de Stlehting Opbouw Schiedam ziet als een vorm van oneerlijke concurrentie, „Met deze concur renten reken ik zeker af", zegt hij, „ik ga cr mee door, ik vecht voor een zuiverdej doel dan zij. Ik ben er al jaren mee bezig en dit is de vierde of vijfde aanval, die men op onze onderneming on. demeemt en al die keren is de aanval ingezakt. Maar dit is de limiet: toen ging het om andere midd enstandsondememinge n maar nu zitten er een commis saris van politie en een burge meester achter". Want dat is voor de heer Van Noortwijk de grootste ergernis, het grofste onrecht, dat over heidsdienaren hier hun invloed uitoefenen om een particuliere onderneming de nek om te draai en. „Zeventien jaar geleden ben ik uitgegaan van de gedachte, dat allerlei winkeliers gelijktijdig een zelfde spaarzegel zouden uitge ven, zodat de huisvrouw niet vier honderd boekjes van Jansen en Pietersen en Gerritsei. zou be hoeven vol te plakken, maar één collectief boekje voor allemaal. Dat was toen wat nieuws en de zaak nam goed op. 3k begrijp daarom niet waarom thans deze onderneming moet worden ge naast en dat zonder schadeloos stelling, voor een doel. dat toch eigenlijk op het terrein ligt van de overheid. Het ergste is dat bur gemeester en commissaris het nieuwe idee hebben uitgebroed en het nu ten koste van alles wil len verwezenlijken, zich daarbij bedienend van hun ambtelijk overwicht. Want ik ben over tuigd dat zonder hen de winke liers er niets voor zouden voe len". De heer Van Noortwijk herin nert daarbij aan de eerste avond, die aan de SOS-zegels werd ge wijd. Het aantai winkeliers, dat aanwezig was, bleek uiterst ge ring. Zij waren niet geestdriftig voor de SOS-zegels. Tot de bur gemeester het woord nam en met een vurig vermaan.... zegge drie winkeliers wist over te halen. „Zo is de situatie nu nog: als die officiële figuren er zich niet mee hadden bemoeid, was de ac tie geen drie centimeter van de grond gekomen". DE BURGEMEESTER van Schiedam, de heer Roelfsemat gaf de thans zo omstreden tier koop van de SOS-zegels een officieel 'lintje. VLAARDINGEN De af de- ling Vlaardingen van de Neder landse Vereniging voor Huisvrou wen is gisteren voor de eerste keer in het nieuwe winterseizoen bijeen gekomen, in de zaal van de Ichthuskerk was ook de gaste, mej. N. Hoogendoorn, aanwezig om de aanwezigen iels te vertel len over de verbouwing van fa brieksaardappelen en zij gaf een overzicht van de vele produkten die van aardappel worden ge maakt. Mej. Hoogendoorn gaf ook nog enige informatie over het ge bruik van spuitbussen. In de pau ze was er een verloting. Een boeiende film over Pakistan be sloot de bijeenkomst. SCHIEDAM Naar het voor beeld van de PvdA, afdeling Rot terdam, houdt de afdeling van de PvdA in Schiedam, in Wijkgebouw Niuewland een z.g. „breng-in". Het gaat er bij deze breng-in" om de contacten tussen de burge rij en haar organisaties aan de ene kant en de gemeenteraad aan de andere kant, intenser te maken. Er zullen raadsleden aanwezig zijn. De eerste „breng- in." wordt gehouden op 3 oktober. tweemaal, omdat enkele deelne mers hun opbrengst zo karig von den, dat ze een straat van een paar andere jongens en meisjes nogmaals doortrokken... Om acht uur kwam de eerste vereniglngscontactman binnen in het kantoor van de SG, dat voor deze gelegenheid tot hoofdkwar tier van de Stichting Opbouw Schiedam was gemaakt. Het was de handbalvereniging DWS. Som bere gezichten van de twee hand- balsters die als contact,,man" fungeerden, voorspelden niet veel goeds. „We hadden het Oos ten en de Broersvest, Soms gooi den de mensen gewoon de deur dicht. Het is een schande. Andere mensen wisten niets van de ze gel af. De opbrengst is ons bitter ••egenge vallen". Van de 341 gezinnen, die DWS bezocht, kochten 126 tien zegels voor een gulden. Dat betekende voor DWS een bedrag van f 31,50 voor de kas. De tweede ploeg, PFSC, kwam zich om even over acht melden en bleek 99 pakjes zegels te heb ben verkocht. Ook de contactman van deze vereniging was niet te vreden over de reactie van de Schiedammers.'„Ik liep in de An- thonie Muysstraat' en omgeving. Sommige mensen staan je zo wa zig aan te kijken. Ze begrijpen er geloof ik niets van. In een straat van honderd gezinnen haalde je misschien 19 gulden op". Hoogste score Hierna volgden de luchtverken- ners en UVG. Vooral deze laat ste vereniging had hoge ver wachtingen van de opbrengst. „Tot nu toe de hoogste score", aldus juffrouw Collignon. van de Schiedamse Gemeenschap. UVG ging tevreden naar huis. Hoewel de opbrengst in de eerste uren tegenviel, bleef de stemming er in op het kantoor van de SG- WV. Het gehele stichtingsbe stuur had inmiddels plaats geno men en hielp mee met teilen. Commissaris Van der Haagen vergaderde met de heer Willem- se, de burgemeester telde geld, samen met de heer Van der Klink, kortom iedereen hielp mee de binnenkomende contactmen sen zo snel mogelijk hun juiste bedrag mede te delen. De ver enigingen kregen direct na bere kening van de opbrengst 25*/« van het bedrag mee naar huis. Vooral voor de zeekadetten was het een flinke versteviging voor de kas. Duidelijk bleek dan ook, dat veel verenigingen te jonge kinderen hadden ingezet. fileren van de extra aanbieding kan de huisvrouw nu geen twee, maar drie procent korting krijgen op de inkopen. De werkwijze Voor de winkelier verandert er niet veel. Om een inzicht daarin te hebben moet men weten hoe de zegelbureaus werken. Een winkelier, die KES- en Animo-ze- gels geeft, koopt de zegels op de kantoren van de commerciële bu reaus. Daar koopt de winkelier de zegels voor 1.2 cent per stuk. Per zegel verliest hij dus 0.2 cent. Nu de zegeloorlog begint, kunnen' de winkeliers drie zegels kopen tegen de prijs van twee zegels. Dat houdt in dat de winkelier nu 2.4 cent betaalt voor drie zegels, Deze drie zegels zijn bij inleve ring door de klant drie cent waard. VLAARDINGEN Zaterdag wordt er een snoekconcours ge houden in de tankval en zondag een snoekconcours in de wateren, van park 't Nieuwelant. Beide; concoursen beginnen om zeven uur en zijn uitsluitend bestemd voor leden van de Vlaardingse Hengelaarsbond. „Winst" Een eenvoudig rekensommetjé leert nu, dat per zegel een winst kan worden gemaakt van 0.2 cent. Handige winkeliers hebben dat begrepen en hebben snel ei$ grote party „goedkope" zegel* ingekocht, deze op de daarvoor bestemde kaarten geplakt en de volle kaarten ingeleverd bij da li.ES en Animo. Per volle kaart, waarop 500 zegels kunnen worden geplakt, maakt de winkelier dan een netto-winst van een gulden. Na het bekend worden van d^ze mogelijkheid hebben verschillen de winkeliers hetzelfde gedaan, zodat de KES en de Animo in de komende maand een flink verlies kunnen lijden. Een andere kant van de zaak is de zogenaamde „twee-pro- cents-regeling". De vereniging riVA te Amsterdam, waarbij de fabrikanten van alle grote merk artikelen zijn aangesloten, heeft pas gisteren konnis genomen van de actie van de zegelbureaus, toen wij het secretariaat der ver eniging om commentaar vroegen. it gr ij pen door FIV A Mr. M. Muller, secretaris van de F1 VA, verklaarde: „U bent de eerste die ons dit vertelt. Wij wa ren niet op de hoogte. Wanneer wij merken, dat op onze artikelen clrie procent korting wordt gege ven, grijpen wij direct fors in, We kunnen niets tegen deze zegel bureaus beginnen, maar wel te gen de winkeliers, die misschien niet allemaal op de hoogte zijn, hetzij door verkeerde voorlichting van de zegelbureaus of onwetend heid op dit punt. Wij zullen on middellijk in Schiedam kijken 01 inderdaad onze reglementen wor den overschreden". De kwestie is namelijk, dat door de vertikalé prijsbinding de maximale korting, die de winke liers aan de klanten mogen toe staan, twee procent is. Een win kelier, die daar boven gaat, is in overtreding. „Organisaties van winkeliers", aldus de heer Muller, „die hogere korting geven, pakken we direct aan. De particuliere middenstan ders apart. We kunnen ver gaan. We waarschuwen eerst en als onze waarschuwingen niet ter barte worden genomen, dan be staat de mogelijkheid dat de be treffende winkelier de produkten van de twaalf grootste Nederianc- se fabrikanten niet meer krijgt, met daarbij een groot aantal was middelen". Het is wel duidelijk, dat de ru ontstane zegeloorlog, gezien de beide vreemde aspecten aan hét geval winst voor zèlf-zegel- pïakkende winkeliers en bedrei ging met uitsluiting van levering van merkartikelen niet van lange duur zal kunnen zijn. Vlaardingen WOENSDAG SCHOOL MEERKOETSTRAAT, 7—8.30 uur, Zitting gemeentelijk voorUchtingS* en inlichtingenbureau. VAN HOGENDORF5CHOOL, 8 uur, Bijeenkomst planten werk groep KNNV. OBADJA, 8 uur. Sociëteit Elyaium- HOLYKAPEL, 8.15 uur. Bijeenkomst NCVB-Holy; spreker C. J. Schreur# over „Signalen van onveiligheid". LUXOH, 2.20 uur. Martin en Lewis io het Wilde Westen <a.L); S uur, Sabo- tagecotnplot gouden 7 114 jr.). STADSGEHOORZAAL, 8 uur, Blow-up 118 jr.) Geopend: v. iiogendorpapotheek, Van Hogendorplaan 129a, tel, 344233. DONDERDAG MEIDOORN SCHOOL, 7-8.30 uur: Zitting gemeentelijk voorlichting^- en inlich tingenbureau. TRIANGEL, 7.30 uur: Contactavond trainingsgroep kunstrijdea v. d. viaard. IJsclub. TEAROOM 't LIESVELD, S uur; Poli tieke instuif; onderwerp van discussie: troonrede en begroting:. HARMONIE, soc. zaal, 8 uur: Bridge club vtaardingen, TRIANGEL, 8 uur: Alg. vergadering Dierenbescherming Vlaardingen. GEOPEND: v, Hogendorpapotheek, V» Hogendorplaan 229a, tel. 34 42 33. Tentoonstellingen DE vtsbank, Lm. 22 september, expo sitie beelden van ajs. Junk. Geopend» dagelijks 12—17 uur; zondag 14-47 uur; woensdag bovendien IS—21 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2