Tijd van waarschuwen en voorlichting is nu achter de rug Directrice Leeszaal ziet terug op 31 jaar met vele veranderingen Kerkdiensten voor morgen Directeur Sporthal Margriet streeft naar landelijk overleg Verkeersmaatregelen Vlaardingse binnenstad t Is wel eens goed als ander op mijn stoel zit" B. en W. Ablasserdam vragen 500.000 krediet lil Opstelling van tafeltennisteams Nationale schietwedstrijden Wilhelmina Geen geld voor grote evenementen Voetbalprogramma Voorlichtingv hoekje over H.I. Ambacht Italiaans bezoek aan Crabbehof Woelige periode Samenwerking De toekomst Verkeerscursus in Zwijndreclit ANWB-filmavond in het Vergulde Paard N 2 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 28 SEPTEMBER 105 VLAARDINGEN Sinds bij de opening van V D in de binnen stad een aantal nieuwe verkeers maatregelen van kracht is gewor den. heeft de politic zich i'cel moeite getroost vooral de auto mobilisten vertrouwd te maken met de gewijzigde situaiie. Zoals bekend werd rond het Vecrplein eenrichtingverkeer ingevoerd langs V D in de richting van Het Weeshuis en langs de anclcre kant In omgekeerde richting en kwam het plein geheel binnen de blauwe parkeerzone te liggen. In totaal heelt de politie cle af gelopen. weken circa 3.500 waar schuwingen voor foutief parkeren uitgedeeld. De betrokken bestuur ders vonden zo'n waarschuwing achter hun ruitewisser veelal met een platte grond je van de binnen stad, waarop de parkeerterreinen itaan aangegeven. Er is in de binnenstad name lijk veel meer parkeergelegenheid dan alleen die op het Veerplein. Er liggen parkeerterreinen in de Ridderstraat voor het Weeshuis) in de Paterstraat (achter het stadhuis), in de Dijkstecg. op de Wcstha1venkade en de West ha ven plaats, in de Achterstraat (ingang via Afrol) en op de Ged. Bier- sloot (ingang Marisstraal). Dat zijn allemaal vrije parkeer plaatsen, war dus geen prkeer- hChijf behoeft le worden gebruikt en war men zo lang» kan. parke ren als men wilt. Uitbreiding Op de zaterdagen van de laat ste weken is gebleken, dat de par keerruimten in de binnenstad vol waren, maar iedereen heelt een plaats kunnen krijgen, en kon ook, ondanks de voite, weer goed weg komen. Toch wordt nog gewerkt aan een verdere uitbreiding; van de parkeermogelijkheden. Binnen kort komt "n parkeerterrein in de T*" *~eed, waar ruiu. -• JTs een plaats zullen .«den. en wat la tei* .V zal ook een par keerterrein worden aangelegd tussen het Westnieuwland en de Ma a ss Lui se dijk. Ook dit worden vrije parkeerplaatsen. Fietsen Een afzonderlijk probleem vor men, sinds bovengenoemde ope ning, de fietsen en bromfietsen. Rond de winkels van De Ster. Hij en Vos waren van tijd tot lijd de trottoirs eenvoudig ver sperd door daar geparkeerde tweewielers. Gemeentewerken heeft daar echter een afdoende oplossing voor gevonden. In één dag tijd plaatste do afdeling be stratingen 300 rijwielbeugels. Van die beugels staan er nu vele, zo wel op het Liesveld als op het Veerplein en de politie vraagt de burgerij dringend er ook gebruik van te maken. Er zijn. genoeg beugels en alleen door ze ie ge bruiken houden we de voetpaden begaanbaar. Op de Markt is een nieuwe par- kcerrcgeling ingevoerd- Waar een gele streep is getrokken mag in hel geheel niet worden gepar keerd. De overige weggedeelten behoren nu tol de blauwe zone. Eren Kennen Het is al met al voor vele vas te bezoekers van het centrum duidelijk even wennen geweest, iedere weggebruiker moet natuur lijk altijd goed op de verkeers borden letten, maar hel is ver klaarbaar, dal iemand, die soms al jaren op eenzelfde plaats komt. niet meteen opmerkt, dat de bor den zijn veranderd. De politie heeft daar begrip voor getoond en een tijd lang waarschuwingen uitgedeeld. Die periode van waar schuwen is nu echter voorbij. Tegen overtreders zal in het ver volg proces-verbaal worden opge maakt. VLAARDINGEN De LSf.4- tennisverenigingen Sunügnt, Shell en De Windmolens hebben dezer dagen hun teams samen gesteld voor de komende compe titie. Sunlight 1 en 2 komen in de derde klasse uit en het derde team is in de vierde kl»»*-a inge deeld. De opstellingen luide;,: Sunlight I: G. de Jong, J. v. Linden en J. Padmes. Sunïigh; 2: D. Assenberg, B. Roz^ndani en M. Vink. Sunlight 3: .1. Ka doe- man, R. Haddeman en R Viiijn. Shell I speelt in de derde klas se met A. Brouwer, A. Vr'jbln&d en J. v. "t Oever sr. In de vier de klasse speelt Shell met H. Verhoef, C. Weïjcrs en J. v. 't Oever jr. Hel derde team komt in de vijFde klasse uit met H. Bakker. Annie Wentzel, J. Pen ning en L. Groeneweg. De Windmolens zijn ingedeeld in de derde klasse met slechts een team dat bestaat uit J. Bra- ber, W. Verheul en A. Basle- meijer. De uitslagen van de door In tiem gespeelde vriendschappelij ke wedstrijden waren: Intiem t NKF 1 7—3, Intiem 5—NKF 5 64, Intiem 7NKF 7 9X, In tiem 3—NKF 8 8—2. VLAARDINGEN Vier avon den schieten in het scbietlokaal van Wilhelmina zijn voldoende geweest om F. C. van Rest aan de leiding te houden met een sco re van 6x30, 13x29 en 10x26. D, Stam is tot de tweede plaats op geklommen met 4x30, 9x29 en 7x28. De Nederlandse kampioen J. v. Domselaar uit Driebergen heeft zich inmiddels ook aange meld en hij is derde met 4x30, 9x29 en 1x28. Ook won hij een maal de dagprijs, evenals J. W. Bouwman. Op de vaste baan heeft Van Domselaar meteen de leiding ge nomen met 148-142. Hij wordt ge volgd door D. Stam. met I4B-140. Op de derde plaats staat M. P- Hanemaayer met 147-140 en de vierde plaats is voor A. Boer met 147-133. Ook op de personele baan staat Van Domselaar bovenaan en wel met de maximumscore van 2x50. Bouwman is hier tweede met 50- 47 en L. Maat derde met 49-49. De personele baan B. wordt aangevoerd door J. v.d. Velden met 44—41. De tweede en derde plaats worden gedeeld door F. v. Staalduinen en I. II. Verhulst» die eik 44 punten 44 punten behaal den. De personele baan C. wordt ge leid door J. v. Soest met een sco re van 47-27. P. Kalkman volgt met 46.43 en mevrouw Van Nieu- wenhuizen is hier derde met 45- U. SCHIEDAM Sporthal Margriet heeft in de stille zo mermaanden een aantal ver anderingen ondergaan. De gehele zonnewering is nu vol tooid. zodat tennissers hun sport, zonder last le hebben van de zon, kunnen bedrijven. Verder is een oplossing gevon den voor de afscherming van de loze ruimten tussen de ijze ren binten in de onderbouw van de hal. Sporthal directeur Bolmers beeft, samen met zijn assisten ten, een houten betimmering aangebracht voor de ijzeren bin ten. Op deze manier is tevens een groot aantal kasten ontstaan, waarin sportattributen kunnen worden opgeborgen. De verlich ting is ra twee en een half jaar opnieuw bijgewerkt. Circa 49 pet van de werkelijke lichtwaarde was door tal van oorzaken r slechts overgebleven van de jenlijke lichtsterkte. De gehele nal is nu "oorzien van nieuwe lampen, hetgeen een aanmerke lijke verbetering is. V olgeboekt Voor het nieuwe seizoen, dat van 1 oktober tot en met 31 maart loopt, is de hal reeds volgeboekt. Tal van sportorgani saties hebben cle hai op zondagen en zaterdagen gehuurd. Op werk dagen is de ha! overdag beschik baar voor tennissers. Grote eve nementen staan dit seizoen niet op het programma. Direcrl' Bolmers kan hiervoor een aantal redenen aangeven. ,,In de eerste plaats", aldus de heer Bolmers", is er sprake van concurrentie tus sen hallen. Ir verschillende ge meenten wordt de hal gratis ter beschikking gesteld voor een of ander groot internationaal toer nooi. Wij kunnen dat niet doen. Tevens is de financiële positie van de gemeente dermate zorg wekkend, dat men. geen grote subsidies kan verlenen voor eve nementen. Om deze reden heb ben we ook een aantal van deze evenementen aan onz-e neus voor bij moeten 1 iten gaan,"- Hiermee doelt de heer Bolmers op de Europese tafeltenniskam- picenschappen, waarvoor de la- feltennisbond een garantiebedrag van 75.000 gulden van de gemeen te vroeg. Voor de wereldkam pioenschappen schermen werd een bedrag gevraagd van 60.080 gulden. Het bestuur van de sport- nalstichting ziet duidelijk in. dat deze bedragen door de gemeente niet op tafel kunnen worden ge legd, al vindt men dit jammer. Wel zou men graag beschikken over een klein potje, waaruit minder geldverslindende toer nooien zouden kunnen worden be kostigd. De heer Bolmers ple:t, in ver band met de concurrentie tussen de hallen voor een landelijk over leg tussen directeuren van sport hallen. „In een landelijk over legorgaan, zouden we misschien kunnen komen tot een uniforme p rijf'bepaling per vierkante me ter en per uur halhuur. Dan zou den we excessen, zoals deze voorkomen bij het aantrekken van grote evenementen, kunnen, voorkomen. Het vooroverleg over deze organisatie heeft reeds zeer informeel plaatsgevonden. Mocht een dergelijke opzet niet slagen, dan zou ingrijpen van het minis terie gewenst zijn en dat ingrij pen zal er dan ook wel komen," De Wiener Eisrevue komt in ieder geval dit seizoen niet. An dere evenementen dan sportieve staan niet on het programma. Dit houdt echter wel een finan ciële consequentie in, omdat met niet sportieve evenementen een gedeelte van het exploitatiever lies wordt goedgemaakt. De ver hoging van de huurprijs tot acht gulden per uur per derde gedeel te van de hal is slechts nodig ge worden omdat een aantal voor zieningen zijn getroffen, die veel eld gevraagd hebben. Vlaardingse dam zege VLAARDINGEN Het eerste tiental van de damvereniging VDV heeft ook de tweede compe titiewedstrijd in een overwinning omgezet. In Rotterdam werd Con stant 2 donderdagavond met 15 5 verslagen. Z oiidag EDOFortuna VI, 2.30 uur, te Haarlem; VFCODS 2.30 uur Sportpark; De HollandiaanVDL 2.30 uur, 't Nieuwelanl; Flamin go's—-RKWIK 2.30 uur, te Den Haag; De Hollandiaan 2Hille- gersberg 2 10.30 uur. *t Nieuwe- lant: VFC 2—CKC 2 10 uur, Sport park; PDK 2—Fortuna 3 12 uur, te Den Haag; ADS 2—VFC 3. 12 uur, |e Den Haag. AFDELING ROTTERDAM Hillegersberg 3VFC 4 12 uur, te Roterdam; DJS 2De Hollan diaan 3 12 uur, te Rotterdam; RKWIK 2EDS 4 12 uur, 't Nieu we! ant: BI ij dorp 2De Hollan diaan 4 9.30 uur. te Rotterdam; Rotterdam; Flos 2—RKWIK3 2.30 Sparta 10Fortuna 4 12 uur, te uur, te Achihuizen; SVV 8De Hollandiaan 5 12 uur, te Schie dam: Spartaan 8VFC 5 2.30 uur, te Rotterdam; Martin it 3De Hollandiaan 7 9.30 uur, te Schie dam; Zwart-Wit 3—VFC 6 9.30 uur, te Rotterdam; CVV 9For tuna 3 12.15 uur, te Rotterdam; VFC 7Excelsior S. 6 12 uur, Sportpark: Fortuna b*Neptunus 9 9.30 uur, Floreslaan: VOC 6For tuna 7 9.30 uur. te Rotterdam; Hl ON 4Fortuna 8 10 uur, te Rot terdam; De Hollandiaan 8For tuna 9 12 uur, 't Nieuwelanl; RKWIK 5Transvalia 8 2.30 uur, t Nieuwelanl; RKWIK 6—DCV 9 12 uur, T Nieuwelanl; Activitas 4 WIK 7 2.30 uur, te Rotterdam: De Holïandiaar 9Bloemhof 6 9.30 uur, 't Nieuwela^4" Snoeken VLAARDINGEN Het be stuur van de Vlaardingse Henge- Iaarsbond maakt de leden be kend, dat het snoekvissen zondag alleen is toegestaan in de binnen wateren. Vanaf dinsdag 1 okto ber mag in de buitenwateren, zo als in de Vlaardingse Vaart wor den gesneekt. HENDRIK IDO AMBACHT Het gemeentebestuur van Hen drik Ido Ambacht heeft een voor lichtingsboekje uitgegeven over de gemeente. Het boekje zal wor den toegezonden aan alle nieuwe ingezetenen van Ambacht, die er zich sinds 1 januari van dit jaar hebben gevestigd. Het fraai uit gevoerde boekje ligt tevens in het raadhuis gereed voor iedere in woner van Ambacht, die er be langstelling voor heeft. In liet boekje is behalve een historisch overzicht van de gemeente een opsomming verwerkt van vereni gingen, namen en adressen van het college van burgemeester en wethouders, leden van de ge meenteraad, scholen en kerken. Ook presenteert de Ambachtse middenstand zich in hel- handza me boekwerk. Aan de achter flap is een plattegrond van Am bacht gehecht met een straatna menlijst. DORDRECHT De winkeliers vereniging Crabbehof heeft gis termiddag een gezelschap Italia nen ontvangen uil Trento (88.(100 inwoners. De Italiaanse delega-" tie, bestaande uit winkeliers, vertegenwoordigers van de Ka mer van Koophandel en de loco burgemeester van Trento, maakt op het ogenblik een reis door Ne derland langs verschillende win kelcentra om de systemen en or ganisatievormen in ons land te bestuderen. De heer P. A. de Kok, voorzitter van de winke liersvereniging Crabbehof ,gaf een uiteenzetting over de ook voor ons land unieke organisatie vorm in Crabbehof. Wethouder L. van Bohemen was bij de ont- ngst aanwezig. In het activi teitscentrum in Crabbehof werd het Italiaanse gezelschap een unch aangeboden. SCHIEDAM „Ik heb hier al die jaren met veel plezier ge werkt en ik geloof dat ik nog ve le jaren met plezier in Schiedam zou kunnen werken." Dat zegt de scheidende directrice van de openbare gemeentelijke leeszaal en bibliotheek, mejuffrouw K. Visser. Met ingang van l oktober zal zij haar nieuwe taak aan vaarden. Met pijn verlaat mej. Visser Schiedam. „Ik ga bier-niet graag weg, maar ik geloof dat het goed is voor het bedrijf, dat er iemand anders op mijn stoel komt zitten en ik geloof bovendien dat het voor mezelf goed zal zijn. na 31 jaar iets anders te gaan doen. Het vak evolueert namelijk steeds en ik vind het een nare gedach te, steeds maar door op eigen ervaring af te gaan en daarmee voort te werken Natuurlijk pik je af en toe wel eens iets nieuws op, maar het is moeilijk om modern te blijven, mijn nieuwe werkkring geeft me de gelegenheid volledig op de hoogte te blijven met de nieuw ste ontwikkelingen Er kwam namelijk op een ge geven moment een vacature op de bibliotheek- en documentatie- school in Amsterdam, waar bi bliothecarissen worden opgeleid- De baan leek me zeer aantrekke lijk en dat is dan de reden, waar om ik gesolliciteerd heb en thans wegga uit Schiedam." Mej.. Visser trad 31. geleden in diens! van de gemeente Schiedam en maakte in die tijd een voor de bibliotheek woelige periode door. „Ik kwam hier als leerling in opleiding en ben allengs opge klommen tot directrice. Dat werd ik in 1951, Er is in al die jaren natuurlijk veel veranderd in de methoden en de techniek. Er is eigenlijk veel meer openheid in het vak gekomen. De mensen kunnen nu veel meer hun eigen gang gaan en kunnen nu zelf de boeken kiezen. Vroeger, bij de gesloten uitle ning, maakte eigenlijk de biblio thecaresse de keuze, want de le den vroegen slechts om een be paald genre boek. Onder leiding van oud-wethoutL.* Sabel is dat ingrijpend gewijzigd. We hebben nu het open systeem in de cen trale en in de filialen. Daarnaast hebben we ons beziggehouden met vele andere aspecten van het bibliotheekwezen. We hebben Burgerlijke stand Maasland GEBOREN: Johannes Marti- nus Petrus, z.v, M. A. Kleiwegt en J. A. F. Kester, Burgenveg 18. ONDERTROUWD: G. J. Keij zer, 22 jr. on J- J. Bouwmeester 20 jr.; A. C. van der Hoek 20 jr. en T. M. Quak 20 jr.; Th. M. Gunneweg 22 jr. en G, J. M. Vermeuten 20 jr.; M. Buitelaar 25 jr. en G. A. de Vette, 20 jr. GETROUWD: A- dc Jongh 26 jr. en M. T. H. A. van den Berg 23 jr. Schiedam HERVORMDE GEMEENTE Grote Kerk: 10 uur cfc- A. D. Klaas- sen. 17 uur ds. W. Vroeglndeweij. Berg ambacht; is uur ds J. W. Zimmer man. Bethel kerk: n> uur ds. J. w. Zimmer man. Opstandlngskerk: 10 uur ds. D. J. Spa- ling, IS uur ds. D- J. Spaling. Vredeswerk: 10 uur ds». H. J, Groenewe- gen, IS uur ds. A. Hoffman. Dorpskerk: io uur ds. W. vans, H. Doop: ld uur ds. E. Verwaal. St. Martinuskerk B.ao uur ds. e. Ver waai. GEREF. GEMEENTE Oosterkerk; ia uur ds- H. de Brum, Rotterdam-Krallngen, 17 uur ds. A. Veldhuyzen. Honselersdijk. Kethe! „De Ark": D.3Q uur ds.. J. C. van Veen, 3 uur ds. H. de Bruin. Magnolia Dei Kerk: 10 uur ds. J. N. rcammeijsma. 3 uur ds. J. c. van Veen. De Goede Haven': JO uur ds. C. van Zuylen. 5 uur ds. J. X. Nammcnsma. Jutianskerk: 10 uur ds. a. veldhuyzen; 17 uur ds. c. van Zuylen. XED. PROT. BOND: 10.30 uur ds. P. D. Tjalsma, Den Haag (rem.). NED. HE KV. GEREF. EV.: 10 uur Ire- ne ds. J. Hovius, Dordrecht, 5 uur Gro te Kerk. ds. W. Vroeglndeweij, Berg ambacht. Vlaardingen HERV. GEMEENTE Nieuwe Kerk: 10 uur ds A A. Bos. 17 ds. a. P. xauta. Bet hel kerk: io uur ris. A. P Nauta; 19 uur de heer J. van Lambalgen. ïinmanuèlkerk: 10 uur ds. A. J. Hoorn; 19 uur ds. Samson uit Rotterdam. Kehobothkerk: 8.30 uur ds. J. Bouterse, io uur ds. K. Blei, 19 uur ds. a. J. Hoorn. Ichtuskerk: 10 uur ds. Mulder uit Poortvliet, is uur ds, j. E. van Veen. lïolykerk: 10.30 uur ds. j. Bouterse, Doop. Holy-aiekenhuis: 9 uur: Leger des Hoi Is. zonnehuis: 10 uur ds. l. r. Krol. Avondmaal. Rusthuis Vaartland; dinsdag 15.30 uur de heer J, Hcogendara, Jeugdkerken worden gehouden voor 12- 16 Jarigen om IQ uur Ir. de grote zal van de Immanuclkerk, en In een zaal van Triangel en 10.35 uur in de grot zaal van de Kehobothkerk. JeugdappeL voor boven 9-jangen om 15 uur In Obadja. Callenburgstraat, Item. Ger, Gem. en N.P.B.: ID uur da tl. E. Postma (kinderoppas aanwezig). GEREFORMEERDE KEEK Oosterkerk: 10 uur ds. Th. Swen, Avondmaal, 17 uur ds. H. J. Kouwenho- vcn. Voortz. cn dankz. Emraauskerk; 10 uur ds. J. F, ter Hart. 17 uur ds. L. H. Krol. HoJy-kapel: 5 uur ds. j. F. ter Hart. Voortz. en d&nkz. Pniëlkerk: 9 uur ds. H. J. Kouwenho- ven, 15.30 uur ds. H. j, Kouwenhoven. Gastendlenst: 3 uur dr. F. L. Bos. Maranathakerk: 10 uur: Dr. F. u. Bos. Avondmaal; 17 uur ds. Th. Swen. oortz. en dankz. GER. KERK (Vrijgemaakt): 10 en 17 ds. M. v. Dooren. CHRISTELIJK GER, KEHK: lfl en 17 uur ds. G. J. Buil1* GEREF. GEMEENTE: 10 en 1*J Uut leesdlènst. GEK. GEM. IN NEDERLAND: 15 en 17 uur leesdienst; dinsdag ds. Smits uit Sliedrecht. HET LEGER DES IIEILS Winkelcentrum Fl. de Vijfdelaan: zon dag 7 uur Straatzang; zondag 10 uur heillgjngssamenkomst; 13.30 uur open- luehtsamenkcmst: 19,30 uur evangellsa- tiesamenkomst. Medewerking verle nen muziekkorps en zangkoor. Leider van de bijeenkomsten majoor H. An dres. Maassluis GEREFORMEERDE KERK: Marana- thakerk: S.35 uur ds. E. Duursema; uur ds. A. Aaftink. Xmmanuëlkerk: 9.35 uur ds. Aaitink, 16.35 uur ds. Duursema. Andreaskapei: 19 uur ds. E. Duurse ma, HERVORMDE GEMEENTE: Grote kerk: 15 uur ds. H. Meier, 19 uur ds. E. Kalkman. rchthuscentrum: 10 uur ds. W. Duvekot (Brielle) (jeugddienst). Zalencentrum: 10 uur ds, E. Kalkman. Gemeenschapshuis: 8.45 uur de heer L. v.d. Pol GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): Constantljn Huygensstraai i: 10.15 uur ös. Beukman. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK. Kerkgebouw Wagenstraat: 3.30 en 4.3Q uur student B. de Nompe van Apeldoorn. Maasland Ned. herv. kerk 10 uur ds. H. J. J. Keijzer, 7 uur dr. A. P. vd. Made [Rotterdam) G.eref .kerk IQ en 7 uur d» T. W, Pen ning (Zoetermeer).. bibliotheken opgezet op cle lagere schoJen, we hebben een speciale dienst voor het ziekenhuis enz." Het aankoopbeleid heeft nxej. Visser alttijd zeer consciëntieus gevoerd. „We zijn een algemene bibliotheek, dat betekent dat we er zijn voor iedereen. Daarom heb ik er altijd naar gestreefd,- zo ruim mogelijk, aan te schaf fen en altijd in te gaan dp de vraag van het publiek. Er zijn hier moeilijke beslissingen geval len. Je hebt een bepaald budget, waar je niet buiten mag gaan. Daarom moet je voorzichtig zijn met het aanschaffen van boeken uit de technische, politieke theologische sector. Toch heb ik er altijd naar gestreefd ook zo veel mogelijk boeken van dit gen re in de bibliotheek te hebben." Tijdens de periode waarin mej. Visser directrice was, is ook de samenwerking ontstaan tussen de openbare en de katholieke biblio theek. „We hebben ons in die tijd af gevraagd of het niet rendabeler zou zijn, indien de tvvee biblio theken zouden samenwerken. De ze samenwerking is toen ont staan in de filialen en is nu zo ver uitgegroeid, riat'ieder iid. van welke bibliotheek ook boeken van beide centrales kan betrek ken en ook in de gezamenlijke fi lialen terechtkan". Een mentalïtcitsverschil tussen 31 geleden en nu is in het aan koopbeleid volgens mej. Visser duidelijk aanwijsbaar. „Er heb ben grote verschuivingen plaats gevonden in de maatstaven bij de beooi-deling 'van een boek, In mijn beginperiode dacht men er niet aan boeken aan te schaffen dat voor een bepaalde lezer kwet send zou kunnen zijn. Dat is nu anders. We hebben hier boeken in de leeszaal van bv. Wolkers. Sommige mensen zullen zich aan zijn stijl en zijn onderwerpen er geren cn er zich gesehokt door voelen. Toch staan ze in de rek ken. Zoiets was vroeger ondenk baar. Jan Cremer hebben wc hier in de leeszaal niet staan, ik ge loof ook niet, dat dat nodig is. Zijn werk is niet van blijvende waarde, en bovendien, er is nooit grote vraag naar geweest. Was die vraag er wel geweest, dan had het boek hier waarschijnlijk wel gestaan." Mej. Visser ziet de toekomst voor de bibliotheken met opti misme tegemoet. „Er is al jaren een trend, die aangeeft dat or steeds meer belangstelling voor de leeszalen gaat ontstaan. Er zijn nog vele nieuwe wegen, die de bibliotheek kan inslaan. Een goede mogelijkheid vind ik het atin de bibliotheek een disco theek te koppelen, al zal dat in hot begin veel geld vergen. De jeugd voelt zich goed thuis in de bibliotheek. De jongeren bewegen zich vrij, raadplegen registers en catalogi enzovoorts. En daar in ligt toch de toekomst." Of ze in de nieuwe werkkring meer tijd zal hebben voor haar hobby's is mej. Visser nog niet bekend. Hoar hobby's zijn ove rigens bet beluisteren van mu ziek, het lezen 'over muziek, de klassieken en de Franse litera tuur. In dc trein naar Amster dam heeft ze ei* misschien tijd voor, want mejuffrouw Vis ser blijft in Schidam wonnen. „Ik heb hier zo veel vrienden en ken nissen wonen, die ik voor geen goud zou willen missen. ALBLASSERDAM De ge meenteraad is bijeengeroepen voor een vergadering, die op don derdag 3 oktober om half acht begint. 33. en W. hebben een aan tal kredietverleningen voorge steld tot een totaalbedrag van een half miljoen. Omdat de Plant soenendienst gebrekkig gehuisvest en het loodsje aan de Rand weg binnen afzienbare tijd zal moeten verdwijnen, stellen B. en W. voor een krediet van 102.0ÖÖ te voteren voor verbouwing en verbetering van de boerderij Randweg lib ten einde de plant soenendienst hierin, een goed on derkomen te verschaffen. De wo ning zal benut worden voor een van de personeelsleden, de wa genschuur wordt reparatiewerk plaats van maaimachines enzo voorts. De schuur zal een kanti ne, een. bergplaats voor giftige stoffen, een werkplaats, een ma gazijn en bergruimte bevatten, terwijl de hooizolder dienst zal doen voor opslag van allerlei goederen welke thans in ver schillende gebouwen zijn opge slagen. Op het erf zal onder meer een kweektuin worden aangelegd een broeikas werden ge plaatst, Te zijner tijd .-.j] nog een krediet van nog s bijna ƒ50.000 nodig zijn om alle voor genomen veranderingen te kun nen aanbrengen- Ten behoeve van de uitbreiding vaii de bergruimte op het sport park Souburgh wordt een krediet gevraagd van ƒ3200. Voor het herstellen en verbeteren van het gymnastieklokaal aan de Leis straat is ƒ45.050 nodig. Voor dit bedrag zal onder meer in. de zaal een vloer worden gelegd. Ten slotte vragen B. en W. een kre diet van 326.56D voor de bouw van een schoolgebouw ten behoe- ve van de openbare kleuterschool Prinses Beatrix, volgens het Va- riël-systeem. Het college heeft reeds eerder een krediet voor de bouw van. een schoolgebouw gevraagd volgens een ontwerp van het Ingenieursbureau Stuur man te Waddinxvee». De raad kon zich daarmee ech ter niet verenigingen, omdat men unaniem van mening was dat Variël N.V. waarmee reeds lan ge tijd onderhandelingen waren gevoerd om meer redenen de voorkeur verdiende. Het college heeft meegedeeld, dat hei ge hoord de besprekingen in de raad, Lhans dit nieuwe voorstel doei, docht dat het zijn 'eerder ingeno men standpunt handhaaft. ZWIJNDRECHT Volgende week dinsdag begint de politie van Zwijndrecht met de najaarc- verkeerscursus. Op negen ach tereenvolgende dinsdagavonden wordt de cursus gehouden in ds kantine van het bureau van poli tie te Zwijndrecht, aanvang 19-39 uur. Deelnemers kunnen zich mon deling of telefonisch opgeven aan het bureau van politie, telefoon 28844 tot en met zaterdag S okto ber 1968. ALBLASSERDAM - De ANWB belegt donderdagavond om uur in Het Vergulde Paard esn filmavond. Er zullen enkele in teressante films worden ver toond, welke betrekking hebben op toerisme en verkeer, tenvU1 aan de hand van een serie kleu rendia's de veelomvattende werk zaamheden van de A.N-W-H- worden toegelicht. Een beschei den expositie in de zaal zal öe belangstellenden een indruk se ven van de grote verscheidenheid der bonds uitga ven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2