Samenwerking bouwvereniging premiewoningen eerste die bouwt Papendrecht en Gouda verzuimden door te drukken op goede moment Voor investeringen in 1968 maar twee miljoen Duiven vlogen van St. Ghislain en Bourges SCHIEDAMS ALLERLEI „Visitekaartje" hi Holy van Elementum Tweede concours van Het Westen Nationale schietwedstrijden Wilhelmina Laatste concours Vlaardingse Hengelaarshond G. Mackenbach koninklijk onderscheiden Ander systeem voor competitie tafeltennis Aan handen en voeten gebonden door het Rijk Verlies voor ODO Klaaswaals bestemmingsplan goedgekeurd Schaken en clanunen voor de jeugd Het Westen ivon hen gelconcours ROTTERDAMSCK NIEUWSBLAD DINSDAG 1 OKTOBER 1965 VLAARDINGEN Wethouder E, P. van der Veen heei't maandag op een terrein langs de Dillenburgsingel in Holy de eerste paal geslagen voor een complex van 220 woningen die daar gebouwd worden in opdracht van de woningbouw vereniging Samenwerking. Deze vereniging heeft daarmee in Vlaardingen de primeur: zij is de eerste die een groot complex woningen in de premieseclor tot stand brengt. Doordat op liet afgesproken tijd stip nog niet alle vereiste uitrus tingsstukken aanwezig waren moest de heer Van der Veen even geduld hebben voor hij in actie kon komen, maar toen hel zo ver v as, verliep het heien van de eerste paal bijzonder vlot. De aanwezigen stelden dal zeer op prijs, want het gure weer maakte het verblijf op de bouwplaats niet tot een groot genoegen. Met vreugde trok het gezelschap dan ook na het eigenlijke kanvei naar ret Deltahotel, waar de heer L. 7. Velthuizen namens Samenwer king woorden van dank sprak tot rie wethouder en tot het gemeen tebestuur, dat het mogelijk heeft gemaakt, dat de vereniging als eerste zo'n groot project in pre- miebouw kan .uitvoeren en dan i.og wel op een bijzonder gunstig gelegen plaats. Het worden 220 woningen, gebouwd volgens het jysteem Elementum''Larsen Xielsen. Er komen twee bouw blokken van vier woonlagen op ten onderhuis en één gebouw van 14 woonlagen op een onderhuis. Eet merendeel bestaat uit 4-ka- merwoningen en de gemiddelde buur, met inbegrip van service- eii stookkosten, zal op ca. ƒ270 per maand uitkomen. Als premie- koning worden deze huizen luxu euzer uitgevoerd dan de woning wetwoningen van Elementum; zij krijgen bv. afgesloten trappen huizen en er komt een huis meester. De heer Velthuizen was er van overtuigd, dat de bouwer zijn best zou doen iets moois van het com plex te maken, wat mogelijke eerdere contacten met Samen werking alleen maar kan bevor deren. De architect, de heerK. C. van Waalwijk, is hierbij natuurlijk een sleutelfiguur. De heer Velt- hjjizen hoopte tenslotte, dat het mogelijk zal blijken de berekende bouwtijd van een jaar per blok té bekorten. tyooiste ptt/tl .Wethouder Van der Veen wees er op, dat dit bouwwerk ook voor de gemeente van veel belang is. Het verrijst op het mooiste punt in Holy en zal, nu Holy-Zuid vrij wel geheel is of wordt volge bouwd, aan dat stadsdeel een af- gewerkter karakter geven. ,De heer v. d. Veen noemde dit bouwplan van Samenwerking het bewijs, dat ook de overheid snel kan werken. Het eerste gesprek ér over werd gevoerd in decem ber vorig jaar, maar de eerste bespreking tussen gemeentebe stuur en bestuur van Samenwer king vond plaats op 22 januari van dit jaar; toen werd voor het eerst gevraagd of het mogelijk was iets in de premiesector te gaan doen. Op 12 april lag de oiferte, met tekeningen, van de aannemer op tafel en op 6 augus tus was er een premiebeschik- Hi"g- Nu, 5Vs maand later, Is de eerste paal geslagen. De heer v. d. Veen besefte, dat uitvoering van dit plan voor de vereniging een hele opgave is, maar hij ver trouwde, dat zij het tot een goed eind zal weten te brengen. Hij dacht, dat het ook voor de bouwer plezierig'moest zijn hier iets meer te kunnen doen dan in de wo- ningwetbouw mogelijk is en hij had alle hoop, dat Elementum van dit „visitekaartje" van Vlaardingen iets goeds gaat maken. Ir. F. Brouwer, directeur van Elementum, iiet daaraan weinig twijfel bestaan. Zijn onderneming wil graag in het Waterweggebied san het werk blijven en daarvoor is continuïteit in het werk onont- VLAARDINGEN Langs de Oostgaag werd zondagmorgen het tweede concours gehouden van. de hengelaarsvereniging Het Westen Jhet als inzet de Jaap-Hollenberg- beker. Behalve de weersomstan digheden. was ook de vangst slecht. Jan Verheij won dit concours fflet een vangst van 1190 gram: - P. Groen f1155), 3, E. Verheij (380), 4. D. Bervelir.g (875), 5. W. Tempelaar (820), 6. M. dc Goede (675), 7. ivi. L. Berveling (535), 6. J. Holienberg (530), 9. F- Tem- Pelaar f445), 10. Jaap Verheij met HO gram. heerlijk. Er kan daarom niet langer gewacht worden op aan vragen van bouwers, die dan be stek en tekeningen veelal klaar hebben, maar de zaken verlopen nu omgekeerd; Elementum biedt zijn produkten aan, zoals die ge maakt worden, waarbij over aan passingen altijd gepraat kan wor den. Dat is ook hier gebeurd. De te bouwen blokken komen op een prachtig punt. in het volle zicht anaf- rijksweg 20 te liggen en ..wij zijn eenvoudig verplicht h'eraan een bijzonder cachet te geven" aldus de heer Brouwer, ciie de zorg daarvoor bij de heer Van Waalwijk in goede handen wist. Optimistisch Voor Elementum is dit karwei van. historische betekenis; na de bouw van 5.000 woningwetwonin gen gaat het bedrijf nu voor het eerst in de premiesector begin nen. Ook al door het regerings beleid, dat het accent in de wo ningbouw wil verschuiven van. de woningwet- naar de premiebouw, dient Elementum de bakens te verzetten en dat brengt ook al mee, dat de leiding een grote ver antwoordelijkheid voelt voor dit „visitekaartje". Over de voort gang van de bouw was de heer E rouwe r optimistisch; „laat de penningmeester de premie voor vroegere oplevering maar vast reserveren". Ook in ander opzicht is dit plan ook voor Elementum iels bijzonders, nl. doordat een torenflat van 14 woonlagen er deel van uitmaakt. Dal betekent een enorme stap vooruit en als uitvloeisel daarvan wordt nu al gedacht aan weer nieuwe ontwik kelingen, zoals aan een woon toren met zes woningen rond een centrale hol op iedere verdieping, wat in de industriële bouw een nieuwe woonvorm is. Ook gedachten over geheel nieuwe vormen beginnen lang zaam vorm te krijgen. Praktijk zijn al de patiowoningen van Ele mentum, die het bedrijf kant en klaar heeft liggen. Er wordt ook gewerkt aan plannen voor kan toorgebouwen en er is begonnen met de produktie van een club huis voor sportverenigingen, waar een tribune voor 600 mensen bij behoort. Op deze manier werkt Elementum aan „verbreding" van het eigen bedrijf. Men meent daar ook een oplossing gevonden te hebben voor de technische pro- VLAARDINGEN Letterlijk en figuurlijk is er meer schot ge komen in de schietwedstrijden, georganiseerd bij de viering van het 75-jarig bestaan van de schiet- veeeniging Wilhelmina. Vooral za terdag was de deelneming bij zonder groot. De schutters kwa- rrfen toen uit alle delen van het land en er xverd tot Iaat in de avond geschoten dat het een lie ve lust was. ondanks de grote deelneming van buitenaf, werd de dagprijs van zaterdag toch ge wonnen door een Wilhelmina-lid en wel door de heer L. Maat. De vrije baan telt inmiddels 30 deelnemers waarvan de beste tien zijn: F.C. van Rest, J. de Gelder, L. Maat, C. D. J. Cop pers. A. Korpel, R. C. Bruin, J. v. Domselaar, C. Schep, D, Stam en G. Hardeman." De volgorde op de vast baan luidt; W. Spijker, J. de Gelder, J. v. Domselaar, D. Stam, A, Boer M.P. Hanemayer, J. Pluim, L. Maat, H. M. Lam en C. A. v.d. Wilt. De beste vijf geplaatsten op de personete baan A, zijn: J. v, Dom selaar, J. W. Bouwman, J. de Gelder, L. Hulsbos en L. Maat. De beste vijf op de personele baan B. zijn: A. v. Egteren, J. Janson, C. de Gelder, C. v. Huis stede en P. Zeeman. De persone le baan C. wordt aangevoerd door het vijftal: A. Poot, J. v. Soest, P. Kalkman. F. Midden dorp en mevrouw Van Kieuwen- huizen. Op de jubileumbaan heeft A. Smout de leiding met 5044. Daarna volgen J. v. Domselaar (4948). D. D. J. Coppers (49— 48). J. do Gelder (4913) en _M. H. Lam met de score van 47 50. blemen van siadssanering. Stre ven daarbij is het karakter van een te saneren wijk te bewaren, door het oude te vervangen door nieuw op eenzelfde schaal. Het wordt mogelijk geachl de oude bebouwing in een stadswijk te verwijderen en er meteen achter aan nieuwe huizen neer te zetten, bij voorkeur op dc oude fundering. Omdat Vlaardingen tot nu toe de grootste al nemer is van Elemen tum zou de hoer Brouwer graag hier beginnen met de toepassing van dit nieuwe idee. Geschenk [r. Brouwer bood niet alleen weihouder Van der Veen een kleine attentie aan als herinnering aan het slaan van deze eerste paal. maar hij had ook een ge schenk voor Samenwerking. Zon der .koslen«'ci hoging zal nl. in de torenflat van ieder balkon, dat ontworpen is met een lengte van bijna 10 meter en een breedte van 1.57 meter, de helft verbreed, wor den tot 2.1(1 meter, wat de ge bruiksmogelijkheden aanmerke lijk kan vergroten. VLAARDINGEN Zaterdag zal het vijfde en laatste concours worden gehouden, georganiseerd door de Vlaardingse Hengelaars- bond. Voor dit slotconcours zou woensdagavond geloot worden, maar in verband met Ajax-Xett- renberg, is de loting uitgesteld tol donderdagavond, acht uur, in café de Kroon op de Hoogstraat. SCHIEDAM Tijdens een. bij eenkomst in de raadzaal van het stadhuis heeft burgemeesLer H. Eoelfsema vanmiddag de heer G. Mackenbaeh de zilveren eré-me- daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de revers ge speld. Dat gebeurde ter gelegen heid van het feit. dat de heer Mackenbach (57) vandaag precies 40 jaar in dienst is bij N.V. Bing ham Co., waar hij thans de fuctie van correspondent vervult. VLAARDINGEN De 34 teams van de 6 Vlaardingse tafeltennis verenigingen. die dit seizoen deel nemen aan de competitie van de afdeling Rotterdam van de Ned. Tafeltennisbond zullen dal doen volgens een gewijzigd systeem. Het nu te volgen sj'steem is in overeenstemming: gebracht met wat landelijk reeds enkele jaren gebruik is.-Zo worden, na het spe len van het eerste com petitie de el alle nummers 1, 2 en 3 tezamen ondergebracht in nieuw te vor men promot ie gr o epen van zes. De nummers 4, 5 en 6 vormen dan degradatiegroepen. Ka dit eerste deel zullen géén beslissingswed strijden behoeven te worden ge speeld. Wanneer namelijk rond de derde en vierde plaats twee of meer teams met een gelijk aan tal punten eindigen, beslist de set stand. Aan deze competitie wordt deelgenomen door Flardinga met 2 teams; Hollandiaan met 8 teams, Intiem met 12 teams, Shell met 3 teams, Sunlight met 3 teams, URTTC met 5 teams en door Windmolens met slechts één team. Van de 34 teams komen er 2 uit in de eerste klasse, 3 in de tweede klasse, 9 in dc derde klasse, 14 in de vierde klasse en in- de vijfde klasse. Intiem is de enige, Vlaardingse vereni ging, die met junioren uitkomt: en wel met 9 teams. De com petitie begint deze week. PAPENDRECHT Op het door de aanhoudende regen bij zonder moeilijk bespeelbare Slob- bengors hebben Papendrecht en Gouda zondagmiddag een fel duel uitgevochten, dat resulteerde in een 22 gelijk spel, waarmee de krachtsverhouding goed werd weergegeven. In de eerste helft gaf Papendrecht dc toon aan en speelde zich naar oen verdiend 10 voorsprong door een doelpunt van Dick van Gils in de I2e mi nuut. Papendrecht begon sensatio neel. In de eerste minuut werd een schot van Ooyen op de doel lijn gëstopt door achterspeler De Grijp. In een snelle aanval kwam Gouda via Wolf er s dicht bij een doelpunt, toen Noordermeer een voorzet zou inkoppen. Juist bo- van het hoofd van Noordermeer verscheen de vuist van Romeïjn om erger te voorkomen. Papendrecht nam een. zeker o~ verwicht in deze periode en kon vooral over rechts, waar Buiten dijk de grote stuwkracht was, steeds weer tot de aanval over- _aan, hetgeen dan in de 12e mi nuut resulteerde in de eerste treffer, gescoord door Van Gilst na goed samenspel tussen Ten Oe ver en Buitendijk. Na rust was Papendrecht nog slechts een schaduw van de ploeg uit de eerste helt. Stuntelig spel en onzuiver plaatsen gaven de Goudse aanvallers kansen te over en dit resulteerde ai na 8 minu ten in de gelijkmaker, toen Vee- nendaal vrij voor Romeijn kwam en zonder enige moeite de pass van Wolfers omzette in de eerste treffer. Papendrecht liet toen het initia tief geheel over aan Gouda, dat zich met overtuiging op de aan val stortte en de Papendrechtse defensie volledig uit balans bracht. In deze periode faalde de thuisclub geheel, waarbij al leen Buitendijk zijn kalmte en rust gewaarde. Toch kon een tweede goal van Gouda niet uit blijven. Bij een der Goudse aan- ■allen kwam Veenendaal binnen het strafschopgebied in goede schietpositie, mnar hij speelde de bal terug naar de Werf, die met een machtig schot van zeker twin tig meter de bal in de uiterste bovenhoek joeg. De uitsteker de doelman Romeijn had teger. JA geweld geen verweer. Het zag er naar uit. dat de de bacle voor Papendrecht volkomen zou worden, maar Gouda beging fout, zich op dat moment te veel in de verdediging terug te trekken, waardoor Papendrecht alle kansen kreeg, in de aanval te gaan. Aanvankelijk kon Gouda de stormlopen gemakkelijk de baas, maar toen Buitendijk via rechts Ten Oever goed vrijmaakte, kon deze een voorzet lanceren, die via het hoofd van Cees Versteeg Klerks voor de tweede keer het nakijken gaf. Vanaf dat moment hebben beide ploegen tevergeefs getracht alsnog de zege uit het vuur te slepen. C1 SCHIEDAM Het gemeentc- esluur heeft aangekondigd bin nenkort een tweede investerings- nota te zuilen aanbieden, die pas na de begroting in behandeling zal komen. B. en W. willen in de ze nota wat uitvoeriger ingaan op de toekomstige beieggingsactivi- Leilen, maar willen reeds nu een cn ander mededelen over de moeilijkheden, welke zich voor doen hij het onderhanden nemen van nieuwe projekten als gevolg van de nog steeds bestaande ft- nancieringsmoeilijkheden. De gemeenten hebben slechts een mogelijkheid om gelden op lange termijn te lenen bij de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten, hetgeen betekent, dat de minis ter over de toekenning ven de le ning het laatste woord heeft. Voor elke kapitaaluitgaaf van meer dan f 25.000 moet een ver zoek tot het verkrijgen van een \'aste geldlening door tussenkomst van Gedep. Staten bij de minister van Binnenlandse Zaken worden Ingediend. Deze regeling leidt tot een we zenlijke beperking van de ge meentelijke investeringen. Enig soelaas biedt daarbij de op brengst van grond verkopen, w.o. de uitgifte van grond t.b.v. de woningwetbouw. Wat Schiedam betreft zijn alle raadsbesluiten op een na tot dusver door de minister „gehonoreerd"; de uit zondering is het besluit eèn aula voor de algemene begraafplaats te bouwen, dat in maart j.L. ge nomen is. Alle na de maart-ver gadering gevoteerde bedragen boven de f 25.000 wachten nog op beschikbaarstelling van een le ning, alvorens de goedkeuring kan afkomen. Gronden Geen moeilijkheden hebben zich tot dusver-voorgedaan t.a.v. de grondverwerving: reeds enige tijd gelden zijn zodanige bedra gen toegezegd, dat de gronden in Woudhoek en. Spaland in eigen dom konden worden verworven voor aankopen in de binnensgad kon worden, geput uit de rijksbij dragen in de kosten van stadssa- nering. Het uitblijven van leningen kan ernstige gevolgen hebben voor het normaal functioneren van de gemeentelijke diensten, bv. voor de aankoop van materieel voor de reinigingsdiensten. B. en W. blij ven daarom met klem aandringen op hel verstrekken van midde len voor althans de meest urgen te voorzieningen. De in uitvoering zijnde wer ken, zoals de bouw van het zie kenhuis, het verder bouwrijp maken van Groenoord en het op spuiten van terreinen in Woud- hoek, ondervinden geen moeilijk heden van de centrale financie ring. Om aan reeds lopende ver plichtingen te voldoen, mag zo nodig vlottende schuld worden aangegaan. Ter consolidatie van deze vlottende schuld, en ter fi nanciering van de reeds lopen de verplichtingen de zg. pipe line worden van tijd tot tijd KLAASWAAL Uitslag Hoek- sche Waards Kringconcours van de Nederlandse Algemene Bond vanaf St. Ghislain. 'Deelneming löoo duiven. Afstand 153 km. Los om 7.10 uur met zuidenwind. Eerste en laatste duif om 8.52.42 uur en 9.05.44 uur. Eerste 20 prijzen voor: Rie- mersma en Zn Maasdam 1, P. Mol 's Gravendeel 2, P. Deun- houwer Puttershoek 3, A. van der Heiden Klaaswaal 4-8. W. A. Ver- sendaal Mookhoek 5, T. J. Ver maas Numahsdorp 6, L. Groene- veld Puttershoek 7, A. de Man Strijen 9, A.' Stuurstraat Mook hoek 10, Gebr Reijerkerk Maas dam 11, Gebr Besseling Strijen MAASLAND De Maaslandse korfballers hebben tegen. het sterke Pernix 2 uit Leiden (de vermoedelijke kampioen in de eerste 11 as), verdienstelijk ge speeld. TA aan de rust gingen de verhoudingen ongeveer geiijk op(l2), maar na de pauze lie pen de bezoekers uit tot 15. De Maaslanders bezetten nu met Avanti uit Pijnacker een gedeel de 3e en 4e plaats. Tegen VES 5 een twaalftal van oude rotten dat buiten mededingen aan de competitie deelneemt, hield ook ODO 2 behoorlijk stand: hier bleef de schade tot een verlies van 41 beperkt. De wedstrijd ODO 3—DES 4 werd wegens ter reingesteldheid afgelast. Va Ito c en ODO b deelden :n Dc Lier de punten 11ODO a verloor rre: de oneer, goal (01) van VaJto r. 12, W. van Leeuwen Numansdorp 13. P. T. M. Gaanderse Mijnshee- renland 14, J. van Zanten 's-Gra- vendeel 15, Mast-van Vark Put tershoek 16, R. Prooij Strijen 17, A. Brand 's-Gravendeel 18, Goud- v. d. Linden Mookhoek 19, J. Ree dijk Strijen 20. Uitslag Hoeksche Waards Kringconcours van de Algemene Nederlandse Bond vanaf Bour ges. Deelneming 81 duiven. Af stand 547 km. Los om 7.10 uur met zuidenwind. Eerste en laat ste duif om 14.20.55 uur en 16.17.10 uur. Eerste 20 prijzen voor: Mast- van Vark Puttershoek 1-3-18, P. van der Kolk 's-Gravendeel 2. A. Kooijman Puttershoek 3, B, van der Sten Puttershoek 4, W. Wilde man Maasdam 6, G. Koesveid Zuid-Beijer!and 7, P. de Man 's-Gravendeel 8-11, A. van Vark Puttershoek 9 P. Deunhouwer, Puttershoek 10-12, Batenburg- Verschoor strijen 13-15, M. van der Vinden Strijen 14, E. van Zeist Puttershoek 16. L. Groene- veld Puttershoek 11. G. Heems kerk Zuid-Beijerland 19, J. Ver steeg Strijen 20-21. Geslaagden aan deT.H. DELFT Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn ge slaagd voor het propaedeutisch examen voor bouwkundig inge nieur mej. The Sioe Lan uit Schiedam en de heer A. B. J. van Wezel uit Vlaardingen; voor het propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur dc heren J. J Koedijk uil Maaslui* cn A H. Neltenbreijer uit Schiedam. bepaalde leningen verstrek;. Een en ander heeft geleid tot een lager investeringsniveau in 1967. het geen niet verwonderlijk is. In 1963 werd voor f 15.323.000 ge ïnvesteerd, in 1964 voor 27.878.000 en in 1967 voor slechts f 19.580.0U0. In het hoge bedrag van. I960 rit ruim f 8 mil joen voor de bouw van het zie kenhuis en de omschakeling op aardgas. Voor deze projekten werd in 1967 een bedrag van l 6.3ÖU.G00 uitgegeven. Heb totale bedrag voox 1967 was f 19.780.000, maar hiervan werd f 18.377.00Ö bestemd voor consolidatie en slechts f L,403.000 werd toegewezen voor nieuwe werken. Ruim de helft hiervan was bestemd voor eigendomsver werving. zodat slechts f 713.000 resteerde. In 1968 werd f 2 mil joen aangeboden, de helft vor consolidate en de rest voor grond verwerving KLAASWAAL 6 Dt Kroon heeft een beroep van de heer K- Mast te Klaaswaal tegen een be sluit van Gedeputeerde Staten, waarbij gedeeltelijke goedkeu ring is verleend aan het bestem mingsplan Dorp-Noord. onge grond verklaard. De aan de be- stemmingsvoorschriftcn toege voegde profielen heeft de Kroon evenwel niet goedgekeurd. Reeds in het in 1963 door Ge deputeerde Staten goedgekeurde uitbreidingsplan (Piasdorp) is voorzien in uitbreiding van de bebouwing van Klaaswaal in moordelijke richting. Voor de noodzakelijke voortzetting van dc woningbouw zijn. thans in het huidige bestemmingsplan gron den. aangewezen, die aansluiten bij de inmiddels tot stand geko men bebouwing. De gronden van de appellant zijn zodanig gele gen, dat zij voor de ontworpen dorp? uitbreiding, aansluitende op de tot stand gekomen woon buurt, niet gemist kunnen wor den zonder dc structuur van het toekomstige dorp in ernstige ma te aan te tas en, zo heeft de Kroon thans geoordeeld. Mits dien hebben de bezwaren van de heer Mast niet kunnen leiden tot het alsnog onthouden van goed keuring aan dit bestemmings plan. Het besluit van Gedeputeerde Staten is evenwel niet ten volle gehandhaafd, want de Kroon merkt nog op, dat door de niet aan enige objectieve begrenzing gebonden mogelijkheid tot het houwen van kleine bedrijven, de opzet van het plan wezenlijk kan worden aangetast. Siinohsliaven verliest een predikant SÏMONSHAVEN Dr. F. H. Bieukelman treedt heden »n dienst van oe Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam, na twin tig jaar de Hervormde Gemeente alhier te hebben gediend als pre dikant. Simonshaven en Biert ver liezen hierdoor hun predikant en uit financiële overwegingen poogt rr en thans tot een tijdelijke combinatie te komen met één der omliggende gemeenten. Plotseling overgestoken SIMONSHAVEN Toen hij bij zijn woning aan de Molendijk plotseling de weg overstak, is zendag de heer L. Ruighaver (77) aangereden door een auto, be stuurd door de heer L. P. De be jaarde voetganger Is bewusteloos per ambulance naar een Rotter dams ziekenhuis gebracht. Voor beroep bedankt PAPENDRECHT Ds. P. van Zonneveld, chr. gerefor meerd predikant, heeft bedankt voor een beroep uit Maassluis. Mej. Y. C B. Eikendal uit Dordrecht is aan de rijksuniver siteit te Utrecht geslaagd vnoi het kandidaatsexamen in de far macie. De heer J. van de Rotte uit Sliedrecht slaagde voor het doctoraal examen in de natuur kunde. SCHIEDAM In he; algelopen weekeinde beeft men geprobeerd ;r. ie breken fori dc confectiefa briek N.V. Gazsn aan de Nijver heidstraat. Door een poortje te forceren cn het verbreken van een öcuiTun drong men het ge bouw binnen. De daders hadden al voor ongeveer f 15.000 aan kle ding klaar liggen, toen een be ambte var. de Eerste Scivedamse Bewakingsdienst onraad bespeur de en de pohtie alarmeerde. B- j aankomst van dc politie bleken dc da-de:s verdwenen met achter lating van hun buit. Dc 42-;arige caféhouder V. A. van de Rio-bar aan hei Rubens - plein deed gisteren aangifte b.j ce politie, uat een onbekende man gisteravond om.-treek- kwari over l;cn in zijn café een spiegel ruit van 2x2 meter had vernield. De 23-jange Rotterdamse kel- r?- W. de J. is maandagmorgen om hs;f drie op de Zoom weg door de slagregens verblind en geslipt. Zijn wagen reed van de wegberm af de sloot in. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De auto is later met een takelwagen wee: op de weg gezet. Op het klaverblad rijks-weg 2a wandelde gisteravond om half elf een paard. De Sciredamse politie heeft het dier samen met Vlaar- crlr.g.-r collega's, gevangen. He: dier is vermoedelijk ontsnapt uit een naast dc weg gelegen wei land. De eigenaar is nog niet be kend. Sinds gisteren zijn in Schiedam weer lieden actief die met een aandoenlijk verhaaltje in gebro ken Duits inferieure stoffen aan de deur proberen te verkopen. Zij zoeken hun slachtoffers meestal order oudere mensen, die zich la ten overtuigen door een vernaai* tjfi over modeshows en het omzei len van uitvoerrechten. Hoewel de prijs van de aangeboden stof uitzonderlijk laag is blijkt dc kwa liteit van de coupons nog lager. De politie kan tegen de activitei ten van deze handelaars weinig meer doen dan waarschuwen, om dat er geen overtredingen worden begaan. SCHIEDAM Dc Centrale schoolspoi'tcommissie deelt mede, dat hel in de bedoeling ligt in de herfstvakantie oen school scha ak en school dam toernooi te houden. De Schiotlamsc schaakvereniging en de Damclub Schiedam hebben zich bereid verklaard de techni sche leiding op zich te nemen. Het schaaktoernooi valt op maandag cn dinsdag 23 en 29 ok tober en het dam toernooi np woensdag on donderdag 30 en 31 oktober. Waar de strijd zal wor den gevoerd is nog niet bekend. Dat hangt nl. af van het aantal deelnemers. Voor deelneming is geen inleggeld verschuldigd. Scholieren kunnen deelnemen aan beide toernooien. Inschrij ving heeft plaats via het onder wijzend personeel bij de Ge- Kerkhof 19a. Jongelui, die elders meentelijke Sportraad, Oude een school, hoger dan GLO, be zoeken, kunnen ook aan beide toernooien deelnemen. Zij kunnen, zich ook opgeven bij het bureau van de SG en het VVV tot en met 11 oktober. HSV zoekl turners HOEK VAN HOLLAND Hoe wel dc Hoekse Sport Vereniging in het algemeen zeer tevreden is over de bezetting van de ver schillende gymnastiek afdelingen, blijft de ploeg van de heren seni oren een zorgenkindje. Omwille van de heren die trouw de les uren bezoeken om hun conditie op peil le houden, zal de afdeling met worden opgeheven. Om op een prettige manier te kunnen werken is he* echter noodzakelijk dat hel aantal heren belangrijk wordt uitgebreid. De lesuren voor de heren senioren zijn elke don derdagavond van half tien tot half elf. Badminton en tafeltennis HOEK VAN HOLLAND On der leiding van de heer A, A. Louw zal ook deze winter weer gelegenheid worden gegeven voor he' spelen van tafeltennis en bad minton. Het zal afhangen van het aantal deelnemers op welke dagen en op welke tijden zal wor den gespeeld. VLAARDINGEN Langs de Vlaardingse Vaart werd zaterdag een hengelconcours gehouden, ge organiseerd door de afdeling hen gelen van de ROV Shell. Er na men negen korpsen aan deel met in totaal 118 personen. Het con cours werd gewonnen door Het Werten met een vangst von 1461 gram. hetgeen een prachtige be ker opleverde. Dc- tweede prijs kwam fn het bezit van De Vriend schap mei 1232 gram cn Zethame- ta nam de derde prijs mee. dank zn ccn vorig.-1 van 1204 gram Vierde aankomende was Shell (940), 5. Sunlight (822). 6. Onze Sport (613), 7. EXCK (536), 8. El- ma (505) en 9. Hollandiaan met 88 gram. ?n het persoonlijke klassement werden 30 prijzen uitgereikt waarvan de eerste tien waren: L. R. Tijson met 1205 gram, 2. J. v. Diggelen, (760). 3. A. Westerman (726). 4. J. Tuk (703), 5. .1. de Licht (455), C. M. W:inborst (450) 7. D, dc Wal (435). 6. 3. A. Vi- lijn (422), 9. M. dc Goede (-103) en it), P. Gr non met een vangst van 374 giam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1