Enquêteeijfers over de meningen in Luth. kerk Weer auto te water Onrust op Broersvesl over verkoop winkels Hermes hoopt op goed weer voor de strijd tegen Roda-JC Muziekhandel Hakkert heeft grote pi annen m HBSS krijgt het zaterdag erg moeilijk Wederom vraagteken bij bet afdelingsvoetbal Singelkwartier voor zijn feest naar Rotterdam Circus Rancy Vlaardingen SCHIEDAMS ALLERLEI VLAARDKNGS ALLERLEK epolit' Korps reservep ierde 20ste verjaardag in Arcade Wat, waar, wanneer? Voortaan eens per twee maanden meterman aan de deur „Geen samenhang niet Zwolsman" Stenen gegooid naar trein 1 Man zou vrouw over balustrade hebben willen gooien Afd. Maarten Luiker bestaat niet meer in X 2 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD - VRIJDAG 13 OKTOBER 1668 SCHIEDAMDe Evang lisch Lutherse Gemeente te Schiedam heeft sedert een maand of vijf enquête-formu lieren uitgezet bij haar leden en heeft dit onderzoek naar wensen en gewoonten der ge meenteleden thans afgesloten. Op vrijdag 8 november a.s. wordt in da leerkamer van de Lutherse Kerk een ledenver gadering gehouden, waarin de resultaten zullen worden be sproken. Tevens komen dan de bezuinigingsmaatregelen aan de orde, die op grond van deze enquête gerechtvaardigd lij ken. De bijeenkomst begint om acht uur. Omtrent de binnengekomen antwoorden wordt opgemerkt, dat te weinig formulieren zijn in gevuld om een volledig beeld van de situatie te krijgen: slechts 23.2 procent van de uitgereikte formulieren is ingevuld terugge keerd. Hel ziet er echter naar uit, dat het de trouwe kerkbezoe kers zijn, die geantwoord heb ben, zodat de enquête selectief toch een beeld geeft van de me ningen van de praktiserende kern der gemeente. Daarbij zijn dan de vrouwen met 52 procent iets in de meerderheid. Het aantal be lijdende leden boven de 50 jaar vormt 5S.5 procent van het to taal; de 30 tot 50-jarigen maken 21.7 procent uit. Oecumenische diensten Meer dan een kwart van de kerkgangers komt uit Nïeuwland (28,3 procent)daarop volgen de kerkgangers uit Oost en uit West en tenslotte Zuid met 4.4 procent. Uit Nieuwland komt 13 procent van het totaal in de leeftijdsklas sen boven de 60 jaar. De ouderen komen gewoonlijk te voet naar de kerk, bij de 30- tot 40-jarigen is het gebruik van de auto het hoogst. Slechts weinigen komen per bus; het grootste percentage geeft op daarvoor meer dan een gulden kwijt te zijn (tot 3 toe). De mensen boven de 60 gaan vrij wel wekelijks naar de kerk (34.8 procent), de 30- tot 40-jarigen aanmerkelijk minder (10.9 pro cent) en de leden jonger dan 2: zakken af naar incidenteel. Andere kerken worden door 60,1 procent der geênquteerden niet bezocht; de overigen, meest tussen de 50 en 60, hebben nog wat belangstelling voor andere kerken; boven de 60 niet meer. Deze belangstelling gaat voorai uit naar NH of NPB. Belangstel ling voor de oecumenische dien sten is er niet bij een groep jong- sten (4.4 procent) en bij ouderen boven de 40 (36.9 procent); deze weigeren pertinent een oecume nische dienst te bezoeken. Positie ve belangstelling voor deze dien sten is er bij een groep 50- tot 70-jarigen (15.2 procent) en de de vijf jaar in. jongeren (6.5 procent). Reden om niet te gaan is: te bezet, geen op pas, onprettige tijden of geen be langstelling. Liturgie Van de geênquteerden voelt zich 41.4 procent vooral aange trokken door de liturgie: de 30- tot 40-jarigen vinden ook de zang belangrijk; ouderen vooral sfeer en eenheid. Jongeren tot 20 vra gen meer begrijpelijke diensten, 30- tot 40-jarigen alsmede ouder dan 70 vinden dat de diensten niet op het hedendaagse leven zijn ingesteld. Vóór avonddien sten stemden 47.8 procent der in vullers, ertegen 23,9 procent, geen mening hadden 28.3 procent, kerkgangers boven, de 50 willen die avonddienst om 7 uur, jonge ren liever om 8 uur. Avondzang diensten wensen 21 procent, ves perdiensten 15 procent en ge- spreksdiensten 17.4 procent. Men wenst geen maandelijks avondmaal uit angst voor sleur en geringe deelname; van de mu zikale prestaties prijst men voor al de koorzang (46.6 procent); so lozang waardeert men minder of niet, trompet, gemeentezang orgel spreken aan aan, beurtzang niet. Suggesties worden gedaan t.a.v. meer gemeenteaktiviteiten, maandelijks koffie na de dienst voor meer contact, speciale meenteavonden voor praktische zaken, en gezinsdiensten. Waar uit de overwogen bezuinigings maatregelen bestaan, wordt niet meegedeeld. ie SCHIEDAM Het korps reser- ve-politie van de gemeente Schie dam bestaat twintig jaar, reden om gisteravond een feest te hou den in gebouw Arcade dat klonk als een klok. De avond werd ge opend door commissaris Van dei- Ha agen, die in zijn openingswoord extra aandacht besteedde aan de zeven man van het eerste tiur die het korps nog telt. Hij noemde hen een belangrijk deel van de kern waar het hele korps om draait. Om die belang rijkheid te onderstrepen, kregen de zeven man een aandenken, waarvan iedereen zich de hele avond heeft zitten afvragen of het een boek of een doos sigaren was. De bloemen voor de dames stelden de aanwezigen in ieder ge val niet voor problemen. Nadat alles opgeborgen was en iedereen weer op zijn plaats zat, stortte men zich op het blijspel ,,Op blote voeten in het park", gespeeld door de toneelvereni ging Geron. Na het toneelstuk danste men op de muziek van het Duo Van Vessem de volgen- SCHIEDAM De Fifty-In, waarmee de jubilerende Platen zaak van Hakkert haar gouden feest heeft ingezet, is een gezelli ge avond geworden. De naaste medewerkers van het bedrijf kwamen in een zaal van Dajis- school Sitton bijeen voor een in tieme herdenking. Van de gele genheid werd gebruik gemaakt om met vrienden en bekenden te spreken over de verdere activi teiten. die ter gelegenheid van het gouden jubileum van de mu ziekhandel zullen worden georga niseerd. „Wat we nu vieren", al dus de lieer B. Hakkert, „houdt het midden tussen een receptie en een fuif; men kan er praten, maar wie er lust in heeft kan er ook een dansje wagen." Van deze laatste mogelijkheid werd graag gebruik gemaakt. APOTHEKEN SCHIEDAM Tijdens dit weekend en des avonds kan men voor spoedgevallen terecht in Apotheek Jansen, Swammerdam- singel 41, tel. 264.917. ROTTERDAMSCH MTEUWSBLAD BUREAU SCHIEDAM: Broersvesl 8, telefoon 2« 8D 8,'.. KJachiendjenst; telefoon 26 17 73 ven ifiso—1M3 uur; eateröags 17.so-ib.SO uur. BUREAU VLAARDINGEN: Smalle Havenstraat 1. telefoon 1*22 23. Klacfttendienst: Narolsstraat l, telefoon MWW (van 18.30—BO uur; emterdapi v«J i7.3o-ia.5o uur). Morgen zet Hakkert het feest voort. Vooral de leerlingen zullen heel wat drukte met zich brengen. Immers de muziekschool van de heer Hakkert telt er ongeveer vijfhonderd. De leslokalen boven de winkel worden die dag her metisch gesloten. Er wordt niet aan studeren gedacht en ook niet aan de nieuwe school, die de heer Hakkert achter zijn zaak gaat bouwen en waarvan de plan nen nu volkomen rond zijn. Zaterdagavond wil men in De Waag, naast de Grote Kerk in do Lange Kerkstraat, de festivitei ten een waardig slot bereiden. Een discobal vormt het sluitstuk van het gouden feest van Muziek handel Hakkert. Schiedam ,vond VRIJDAG U OKTOBER MUSIS SACRUM, a uur Fcesti GTB. cabaret met bal na. ARCADE, 8 uur: Bestuursvergadering Kabo. CHR. SOC. BEL, 8 uurt Avond Kon. Ned. Brig. Redd. Drenk. KANTINE WILTON", 8 uur: Uitreiking diploma's bedrijfsschool. Tentoonstellingen GALERIE DE GRAAF: Jan JongerL Tentoonstelling van schilderijen en pastels. Geopend lt>—18 uur. Vrijdag avond 19—21 uur. zondag 13—17 uur. Maandag gesloten. Bioscopen PASSAGE THEATER: WecfcfUm „On getemde driften", 13 jr, 14 en 20.13 uur. SCHIEDAM De Technische Bedrijven der gemeente Schie dam gaan het opnemen van gas- en elektriciteitsmeters in de toe komst eens in de twee maanden doen. De gemeenteraad heeft in februari een desbetreffend %roor- stel geaccepteerd. Ook de afreke ning van elektriciteits- en gasre- keningen zal eens in de twee maanden gebeuren. De voortdurende stijging van de kosten is aanleiding tot dit stre ven. Door de wijziging van de bedrijfsadministratie zou men meer rationeel kunnen werken. In tal van gemeenten is de twee maandelijkse methode al in ge bruik. De technische bedrijven zulen binnenkort alle gebruikers schriftelijk inlichten over de ma nier waarop de overgang naar de nieuwe methode van geval tot ge val is geregeld. Ann boord van het Liberiaan se nis Nostos, dat op het ogen blik aan de werf van Wilton Fi.;e- noord ligt. is uit de hut van de chef-machmïst G.A. (40) eert drag van ruim f 400,- gestolen. De hut en de Iade waarin, het geld lag, waren niet afgesloten. De kantine van de voetbalver eniging SVDPW op het sportpark Harga heeft ook bezoek van in brekers gehad. Men verschafte zich toegang tot het gebouwtje door een ruit uit de sponningen te lichten. De nachtelijke bezoe kers leegden het geldlaatje van de speelautomaat en namen drie pakjes shag mee. Ook de be stuurskamer werd doorzocht, maar daar werd niets vermist. De Schiedamse politie heeft gisteren weer drie autowrakken van de straat gehaald en „opge bracht" naar het wrakkenterrein. De wagens waren afkomstig uit Schiekade, de Huijsmanstraat en de Maria straat. Als de eigenaars niet op korte termijn hun wagen komen terughalen tegen betaling van sleepkosten en bewaarloon, worden verkocht aan. de schroothandel. SCHIEDAM Wat speelt zich af rond een aantal win kels op de Broersvest? Ee:i dagblad publiceerde woensdag j.i. een artikel onder de kop Bi oers vest winkeliers maken zich zorgen/' In dit artikel wordt geschreven dat winke liers, die een vestiging bezit ten tussen Broersvest en Korte Singelstraat zouden zijn bena derd met het voorstel de win kels, die zij thans in huur heb ben, aan te kopen van de hui dige eigenaar. De beslissing over deze aankoop zou volgens het dagblad nog deze week moeten geschieden. De winkeliers van de Broers vest zijn geschrokken van deze publicatie. De in Schiedam ver schijnende krant zou de verkre gen inlichtingen verkeerd hebben geïnterpreteerd. Overigens weige ren de winkeliers wel iedere na- aere verklaring of commentaar te geven. Volgens het dagblad in kwestie zou de eigenaar alle panden wil len verkopen: eerst aan de win keliers afzonderlijk, maar wan neer dit niet mogelijk blijkt, aan een grote onderneming. Canard Eigenaar van de winkelpanden en woonhuizen, aan de Broersvest de Haagse onderneming N.V. Gemeenschappelijk Eigendom, maatschappij tol exploitatie van woon- en winkelpanden. Direc teur Kouwenhoven is zeer verrast door de publicatie. „Ik heb geen contact met een journalist gehad over deze zaak. Ik begrijp er echt niets van. Wij worden in verban ;ebracht met de EMS. Voor iedereen die enigszins ingewijd is in financiële kringen moet duide lijk zijn, dat dit een canard is. Wij hebben niets van doen met de EMS. We hebben indertijd zelfs strijd gevoerd over een bepaald project. Zwol sm an wilde dit pro ject ook hebben. Wij waren ech ter de hoogste bieder en verwier ven tenslotte het project. (leen dwang De verkoop van panden aan de Broersvest is een netelige zaak. het zijn panden die er al geruime l'jd staan. Ons geld zit er dus al lange tijd in. Wij kunnen nu an- aere projecten gaan financieren, tls we meer geld hebben. We itten er niet om te springen, maar het maakt zakendoen aan trekkelijker. Indertijd hebben we de achterzijde van de panden aan de Broersvest al verkocht voor de bouw van een garage. Nu hebben een voorlopig contact met de firma Noordennen, die enige we ken terug een geheel verbouwde Causerie over penningen SCHIEDAM Dinsdag 15 ok tober spreekt In de leerkamer van de Lutherse Kerk mevr. A.M. Eekels-Wiegel uit Uithoorn over causerie voor de leden van de haar interessante collectie ge denk Jpennin gen. Zij houdt haar Lutherse contactkring. Ook bui- enstaanders zijn welkom. zaak heeft, geopend. Wanneer men, en daarmee bedoel ik de winkeliers, dit nu ziet als een te ken van ons dat we alle panden willen verkopen, heeft men het mis. We willen wel verkopen, maar nooit onder dwang. Dat wil zeggen nooit met behulp van een soort dreigbrief, die spreekt van een beslissingstermijn van drie dagen. Ook niet door een stok achter de deur te zetten in de vorm van een grootbedrijf, dat de panden eventueel wil kopen en daarna een bepaald soort bedrijf erin wil gaan uitoeienen. „Losse" verkoop De naam Gemako wordt ook genoemd. Dat klopt, wel, maar in ander verband. Gemako is geen eigenaar. Het is een makelaars kantoor. dat voor ons panden ver koopt. Gemako is een dochter onderneming van ons. We hebben echter niet de gehele rij panden aangeboden voor de verkoop. Wij hebben totaal niets gedaan. We hebben slechts de mogelijkheid geschapen voor de winkelier om over te gaan tot aankoop van het nu van ons gehuurde pand. Ge mako bezit dus niets en heeft geen enkele beslissingsbevoegd heid. Die ligt geheel bij ons," al dus de heer Kouwenhoven. Ondanks deze uitgebreide ont kenning van de directeur van Ge meenschappelijk Eigendom, blijft de handelwijze van de winkeliers vreemd en geeft aanleiding tot denken. Duidelijk blijkt de ner veuze spanning, die onder de zwijgzame winkeliers heerst. Hun houding is agressief. Waarom blijft zelfs na een uitgebreid on derzoek onduidelijk. VL AAR DINGEN Woens dagmiddag is een personentrein ter hoogte van de Industrieweg met stenen bekogeld. Een ruit van de trein werd daardoor ver nield, maar er waren geen per soonlijke ongelukken. Het ligt voor de hand aan te nemen, dat dit door baldadige jongens is uitgehaald. SCHIEDAM Of de KNVE- clubs zaterdag en. zondag in het veld kunnen komen is de vra«g. maar als het gebeurt krijgt HBSS het zaterdag erg moeilijk in de uit wedstrijd te sen Ft WH. Het zal de eerste aanval worden op de leiderspositie van or.ze stad ienoten. Hopeh'jk komen zij er zonder kleerscheuren af. PPSC heeft de weg naar de top gevonden en zaterdag gaa: men pogen op die weg een stap verder te komen door het bezoe kende Spv. Hoogvliet met een nederlaag terug te sturen. Bij de zondagsclubs gaat DHS een bezoek afleggen bij HOY en wij menen, dat men in het DHS-kamp al blij zou zijn met een verdeling der punten. Onze tweede-klasser blijft daardoor in de goede helft van de ranglijst, Vierde-klasser Excelsior '20 krijgt hoog bezoek op Thuriede. Leider Kranenburg komt dan in het strijdperk. Als onze stad ge noten er in slagen de bezoekers te kloppen, dan betekent dat een i-oorlopige bezetting van één van de hoogste plaatsen in de afde ling. SVDPW speelt ook in eigen, omgeving en gaat weer pogen om de eerste nunten binnen te halen en dat zal dan mogelijk gaan gebeuren tegen Steeds Vol harden. Of dat gemakkelijk zal gaan, menen wij te betwijfelen, want de tegenstander troont ook al in de bovenste helft van de ranglijst. Voor SVDPW zal dus de uiterste inzet worden gevergd. SCHIEDAM Gistermiddag omstreeks vier uur raakte een grote personenwagen in de Lan ge Haven te water. De eigenaar had zijn wagen in een garage ge parkeerd aan. de Lange Haven. Toe nhij even later omkeek, zag hij zijn wagen juist met een boog in het water van de Lange Haven verdwijnen. De wagen bleef drij ven en werd door de wind tegen de andere kant van de Lange Ha ven geblazen. Hij bleef daar nog enige tijd drijven en zonk toen weg in de modder. Een takelwa gen van de firma Bijl haalde la ter de wagen op de kant. De auto had zowel aan voor- als achter zijde schade opgelopen. De onder kant van de auto is eveneens be schadigd. MAASSLUIS De 34-jarige C. tie te Maassluis in verzekerde be waring gesteld. Hij wordt er van verdacht op 3 oktober zijn vrouw cu er de ballustrade van de 12 me ter hoge galerij aan de Mgr. Bek kerslaan te hebben willen duwen. K. wordt voorgeleid voor de offi cier van justitie te Rotterdam. SCHIEDAM Het is ai een beetje traditie geworden: als SVV op Harga speelt, is hel ide aal voetbalweer en als Hermei een thuiswedstrijd heeft, val het regenwater met bukken uit de he mel. Dat hebben wij ondervonden bii de bekerwedstrijd tegen He racles en de daarop volgende thuiswedstrijd tegen Excelsior. Bij wat een aardig kasstukje voor de penningmeester had kunnen zijn. viel de regen bij stromen neer. Bij Her mes hoopt men. dat het komende zondag ais Roda-rC op bezoek komt, beter weer zal zijn- De ploeg verdient op het ogen blik de belangstelling wel, want het spel wordt met de week aan trekkelijker en trainer Remmers schijnt met zijn ploeg op de goe de weg'. SCHIEDAM Of het afdelings- voetbal zal doorgaan is weer een groot vraagteken. Het weerbeeld is niet stabiel en de voorspeHin gen zijn niet optimistisch. Deze zaterdag is het van de Schiedam se ploegen alleen GTB, dat bin nen de lijnen hoopt te komen; GSS is vrij. GTB krijgt Roekan- je op bezoek en daar zit winst in, zeggen ze bij GTB. Voor zondag staan er twee der by's op het programma. Dot zijn SFC-Demos en Mortinit-WF. Een rlag te voorspellen is in een dergelijke situatie altijd een hachelijke zaak Tcrh menen wij de thuisclubs als favoriet te moe ten bes chr uwen. Ursu? gaat zijn topplaats ver- d^digrn tegen SVDP, oen lastige zaak, al geven wij Ursu, een goe de Kans op winst. SCHIEDAM Dc wijkvereni- ging Het Singelkwartier houdt op 1,9 oktober haar jaarfeest 1968 in de grote zaal van Gebouw Odeon, Gouvernestraat 50 in Rot terdam, aanvang 8 uur. Dat het fees! niet i:i.Schiedam wordt gevierd komt doordat er in Schiedam geen zaal groot ge noeg is om alle leden te herber gen. Het programma vermeldt een muzikale introductie door her Trio Romantica o.l.v. C. Oost hoek en het optreden van Jan Blanser, Harry Mooten (accor deon). Maisa y Ju an Antonio (Spaanse dansers), Diana en Darantie (muzikale show). And ré en Belga (tempo-jongleurs) en Benny Beer en Sem Nijveen. du ellisten op de viool. Na de pauze Swing en Sweet van Harry Moo ten. vijf gedresseerde poedels van Miss Amta, wervelwind en xylo de To ri e voor De foni-i Darantie, nogmaals Spaanse dansers en Ronnie ber. Jan BI a a se r zorgt voor conférence en Cas Oosthoek de muzikale begeleiding, dansmuziek ten slotte want er is bal na wordt geleverd door het orkest Romantica onder lei ding van Cas Oosthoek. Er is ook oen tombola. Op maandag 14 oktober houdt Het Smgeikwartier zijn jaarver gadering in Zaal Marijke, Broers veld 121, aanvang 8 uur. Op het programma staan een verslag van de pennjngrw-ester over het financiële beleid, het jaarverslag van de secretaris, on ten slotte een rondvraag waar leden kunr.cn komen met sugges ties on kritiek. Voorts komen ter sprake de bestuursverkiezing, net weekkamp, de filmmiddagen voor de jeugd en evt. dansavon den. Schiedam dat met stadgenoot Ur-sus bovenaan op de ranglijst staat, moet zijn positie gaan ver dedigen in de uitwedstrijd tegen Swift Boys en dat is een ha&'na re kaart. Schiedam se Boys zo.. Kt zijn geluk ook al buiten de fctad. Het gaat een strijd om de pun ten aan met DDC. DRZ gaat ernstig pogen zijn bo venste plaats te verstevigen door het bezoekende Na do V mei lege handen terug te sturen. FC Nieuw land ten slotte, dat zich als nis ren ern.itig kandidaat voor ac titel hoeft ontpopt, krijgt Vic toria R op bezoek. SCHIEDAM. —Het bestuur van de Ned. Bond Maarten Lu tli er afd. Schiedam heeft beslo ten tot opheffing en liquidatie, hoewel dit, vlak voor de herden king van het zestigjarig be-t.tan. een moeilijk besluit is geweest. Het aantal leden was in de age lopen vter jaar door overlijden, ziekte en veroudt.i.nz dermate geslonken, clat de Jk j een komsten geen /in meer hadden. Pogingen om nieuwe .'eden te werven had den geen succes. Zo komt dan een triest einde non een stuk verenigingsleven, dut in vroeger jaren het gemeentelijke leven der Luthetsen in belangrijke mate heeft gestimuleerd. VL AARDING EN - Donder dag 24 oktober wordt op een bouwterrein aan de Holysingt-l, bij het Holvziekenhuis, de eerste paal geslagen voor e>in verzot- gingshuis en een aantal flats voor bejaarden, te bouwen door de R.K. Stichting Bejaardencentrum St.-Joseph. Die eerste paal zal worden geslagen door de wethou der van Sociale Zakr-n. dc heer A. P. Wceda, 's middags drie uur. Het zal echter niet gemakke lijk worden komende zondag te gen Roda JC. met dc topscorer van het vorig seizoen, in. de twee de divisie, Blolenberg. Al enkele seizoenen behoort Ro da JC tot de kandidaten, die net de promotie naar dc eerste divi sie missen. Ook na hadden de Limburgers eer. uitstekende start, maar zij zijn de laatste wedstrij den wat teruggevallen. De blauw witter zullen er dus rekening mee moeten houden, dat Rodn- JC een sterke tegenstander is. al zijn zij nu wat op de ranglijst gezakt. Scheidsrechter bij dit duel op Harga is de heer Vlug. SW staat voor een voorlopig examen, zo zou men het optre den voor zondag ïn Utrecht tegen Elinkwijk kunnen noemen. Zijn de roodgroenen inderdaad instaat om deze proef van bekwaamheid goed af te leggen? De uitslag van dit duel zal het antwoord geven. Wij dachten, dat er voor SVV, dat zich ongetwijfeld weet ge steund door een grote schare sup porters, de mogelijkheid van een puntenverdeling zeker in zit, om van een zege maar niet te spre ien. Elinkwijk zal op winst moeten spelen om de aansluiting in de kopgroep ru'et te verliezen. SVV daarentegen weet dat zijn gevaar lijke voorhoede-spelers v Meele ren en Kou dij ze r daardoor kun nen profiteren van de mogelijke open-vallende ruimte. Dc B-elftallen van beide clubs komen zaterdag binnen de lijnen, SW ontvangt HVC en Hcrmes- DVS gaiit naar Spangen om Spar ta partij te geven. VL.NAR DING EX De grote show. die het circus Rancy gis teravond bracht in de grote tent op de standplaats aan de Broek- weg op liet marktterrein vormde wel het mee si succesvolle optre den van dit circus. De tent heeft een capaciteit var. rond 5000 be zoekers, maar meer dan 500 wa ren er niet. Het programma liet weinig te wensen over. Over het algemeen kwamen alle nummers goed tot hun recht en werd het gebodene door het publiek goed ontvangen. De dressuurnummers bleken ze- kf-r een succes te zijn van dit Franse circus, dat voor het eerst m Nederland is. Dc show werd opgevoerd als „Feest in Nepal" en wel in de vorm van een enorm schouwspel, waarbij verschillende dieren groe pen het feest opluisteren. Het Is de prins van Nepal, die zijn In dische olifanten presenteert, ter wijl prinses Shara haar Lipiza- ner hengsten laat zien. Bijzon der attractief was verder net op treden van Dynamite en Kid Cal ls gh an uit Texas. Dynamite was» dan het wonderpaard. Behalve de acrobatiek, kreeg ook de messen- werpster de volle aandacht van de bezoekers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1