Gemeentebibliotheek meldt hoewel laat een verheugende groei WAT WAAR WANNEER? Italianen in arrest Aantal leden kwam hoger dan gemiddelde Hengelaars hadden een matige vangst Jongerensociëteit CSLD na drie jaar nu onder nieuw bestuur ZO WAS DORDRECHT Stadsbaanwedstrijd werd schot in de roos VLAARDINGS ALLERLEI §3 Spaarbank boekte groter overschot dan v orig jaar Gecombineerde ruilbeurs Finale leeswedstrijd in aula van museum De Fico ontstak groot licht D.DJ}. over het ijs Vliegerivedstrijd van Verveenschool •Hoek van Holland oefende Expositie geopend in gemeentemuseum Tentoonstelling De Verzamelaar trok veel belangstelling BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 14 OKTOBER 196S VLAAK DINGEN. Jaarver- slagen hebben, vaak de neiging Iaat tot zeer Iaat te verschijnen zonder dat het buitenstaanders altijd duidelijk is, waarom dat mi niet eerder kan. Zo ontvingen we nu het jaarverslag van de ge nteen tebibÜoih eelt over 1967, waarin belangwekkende gegevens lijn te vinden. Het verslag maakt o-.a. melding van drukke werkzaamheden en perioden van regelrechte overbe lasting van het personeel en daar in valt dan vermoedelijk de ver ontschuldiging te vinden, dat dit verslag bijna tien maanden op zich heeft laten wachten. Het verslagjaar was voor de achtjarige gemeentebibliotheek van veel belang door de aanslui ting van de chr, openbare lees zaal en bibliotheek. De eigen ves tigingen van deze instelling wer den gesloten, en het boekenbezit is overgebracht naar de gemeen telijke bibliotheek. Door dit sa mengaan werd de gemeentebi bliotheek versterkt met 762 vol wassen en 283 jeugdleden. Te zwaar De uitlening, vooral aan vol wassenen, in het hoofdgebouw, heeft veel van het personeel ge vergd. Zo werd op een zaterdag in maart een aantal van 8S2 uit geleende boeken geregistreerd, wat het verslag beslist een te zware belasting voor het perso neel" noemt. Dit aantal werd in de loop van het verslagjaar nau welijks minder en bereikte op de eerste zaterdag van het nieuwe jaar zelfs een nieuw hoogtepunt, nl. van 946, wat enerzijds een re den tot blijdschap is, maar daar naast problemen schept voor het verlenen van een goede service. Het verslag memoreert ook met vreugde de opening van het jeugdfiiiaal in de Sehimmelpen- ninckstraat, waardoor met het bi bliotheekwerk in het oosten van de stad begonnen kon wo-'den. De nieuwe vestiging vond bij de jonge bewoners van de Babbers- polder een goed onthaal; aan hot eind van het jaar waren 323 nieu we lezers ingeschreven terwijl ca. 200 zich hadden laten overschrij- verx van de jeugdafdeling in de Fransensfraat. Het streven blijft echter gericht ep een volledig filiaal in deze stadswijk. Er bestaan daarvoor plannen, maar het if uitermate moeilijk gebleken een geschikte plaats te vinden om die plannen uit te voeren. Het verslag constateert met voldoening een grote toeneming van het aantal uitgeleende boe ken, nl. van 217.018 tot 311.510 Het aantal lezers steeg met 2.619 tot 8.702 aan. het eind van het verslagjaar. Met dit aantal is de "Vlaardingse bibliotheek boven het landelijke gemiddelde van 10 pet. der bevolking gekomen en slaat dus in deze sector van het cultu rele leven een goed figuur. Het verslag geeft uitdrukking aan goede verwachtingen voor de na bije toekomst, als zowel in Vlaar- dingen-Oost als in de wijk Holy ruime en doelmatig ingerichte fi lialen gevestigd zullen zijn, zoals In de bedoeling ligt. Het boekenbezit van de biblio theek werd uitgebreid met 8.208 stuks, waar tegenover staat, dat 956 banden verwijderd werden. Hieruit blijkt wel. dat ook achter de schermen veel werk is verzet. Jeugd De jeugdafdelingen waren tij dens de kinderboekenweek erg actief; in vier bijeenkomsten werd aan hij elkaar ca. 40ü kin deren een vrolijke morgen gebo den. De wekelijkse vertelhalf- DEZE EDITIE bestaat uit het volledige Rotterdamse!. Nieuwsblad, zoals het in Rot terdam en naaste omgeving wordt verspreid, met EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD BUREAU SCHIEDAM; Broers vest 3» telefoon 28 80 ftV KJacfctendlenst; telefoon 26 11 73 van 18.3V-1BJ3 U«T; zaterdags iT-SO—lSLa uur. BUREAU VLAAfUUNClSN: Smalle Havenstraat 1, tetefoo. zisaz» Klacht endlenat; Narcisstraat i. teieroco uw» (van 18.3&-20 uur; zaterdags van tLSO-i&a» uur). uren trokken een en dank baar publiek van gemiddeld 40 jonge luisteraars. Drie maal bracht een school klas een bezoek aan. het hoofd gebouw in de Fransenstraat. De ze bezoeken noemt het verslag van groot belang, mede om het contact met de onderwijzers, waaruit de wenselijkheid bleek collecties samen te stellen, die aansluiten bij op school te behan delen onderwerpen. Het onder houd van het boekenbezit vraagt ook steeds meer aandacht; m het verslagjaar werd bindwerk ver richt aan ruim 3.100 banden tot een bedrag van ruim 8.700. Overwogen wordt speciaal voor dit werk een extra kracht aan te stellen. Enkele cijfers nog om de groei van de gemeentebibliotheek te il lustreren. In 1965 werden 5.152 lezers ingeschreven, in 1966 groei de dat aantal tot 6.083 en in 1367 tot 8.702. Het boekenbezit was in de genoemde jaren resp. 26.584, 28.750 en 31.710 stuks voor vol wassenen en voor de jeugd boven dien nog resp. 8.681, 10.461 en 14.753. Aan het eind van het ver slagjaar waren er dus in totaal 46.463 boeken in de gemeentebi bliotheek. Hierin is verwerkt een deel van do cotlectie van de voormalige chr. leeszaal en bibliotheek, «lie 4.793 romans afstond, 11.614 stu dieboeken en 3.968 jeugdboeken. Het werk om deze banden in de eigen boekerij op te nemen, wordt voortgezet. De gemeentebibliotheek nad \«erder 245 abonnementen op tijd schriften en 14 op dagbladen; de leeszalen in hoofdgebouw en fi liaal werden bezocht door resp. ca. 5.000 en ca. 1.000 mensen. Er werden verder in het verslagjaar 507 boeken uit andere bibliothe ken geleend. VLAARmXGEX Bij de spaarbank te Vtaardingeit is het spaartegoed in de maand septem ber sterker gegroeid dan in sep tember vorig jaar. Er werd nu f 4.945.000 ingelegd tegen vorig jaar f 4.226.000 terwijl de terug betalingen opliepen, tot f 4.752.000 en f4,147.000. Het spaaroverschot kwam zodoende op i 193.000 tegen f79.000 vorig jaar. Het totale te goed, dat eind september vorig jaar f56.693.000 beliep, is tot eind september dit jaar gegroeid tot 61.675.000. In de eerste negen, maanden van dit jaar werd bij elkaar f45.426.000 ingelegd (vo rig jaar f 39.942.000) en f 42.975.000 (t 37,908.000) terugbetaald. Het spaaroverschot bedroeg dus f2.451.000 (f 1.994.000). Woensdagavond, kwart orer acht, begint in de Holy ka pel een bijeenkomst van de afdeling Viaardingen-Holy van de XeL Chr. Vrouwenbond. De heer J van Lambalgen zal daar spreken over ..Belijden en getuigen Donderdagavond om acht uur vergadert de afdeling Vlaardin- gen van de Coop. Vrouwenbond in het Volksgebouw. De heer P. Boschman zal daar spreken over „Met vakantie naar Engeland". Met een vernissage wordt vrij dagavond. kwart over acht. in de Visbank een door de commis sie voor beeldende kunsten geor ganiseerde tentoonstelling geo pend. Geexposeerd worden daar t.m. 3 november pentekeningen, schilderijen, plastieken en mo notypes van Marijke Rek-Lips, Jan de Winter en Jan van, Ree ven. VLAARDIXGEN SCHIEDAM. De Vlaardingse afdeling der Ned. Ver. De Verzamelaar heeft besloten met de zusterafdelfngen in Rotterdam en Schiedam xmort- aan gecombineerde ruilbeurzen te houden en wel telkens op de der de donderdag van de maand, in gebouw Arcade, Lange Haven 71 te Schiedam. Ook verzamelaars uit andere plaatsen zijn hier van harte welkom. De eerste gecom bineerde ruilbeurs begint donder dagavond om zeven uur. VLAARDINGEN De henge laars vereniging De Zwerver vis te zondag haar laatste serie in de wateren langs de Weverska de waar de vangst erg klein was. De uitslag was: L. v.d. Zwart, 684 gram; 2. E. v.d. Bos (470); 3. S. v.d. Arend (402); 4. G. A. v Dam (350),; 5 I. Stout (345); 6. M. Groen (325), 7. M. de Bruin (324); 8. A. Kosten (229); 9. A. Hoogendijk (215); 10. C. v. Oosten (209); 11. J. Ramoon (118); 12. M. v.d. Meer (55); 13. L. Stout Jr. (45). De hengelaarsvereniging Het Westen Meld haar negende serie concours m de Westgaag waar de vangst ook aan de matige kant VLAARDINGEX —Drie jaar CSLD is een bewogen periode ge weest waarin wij er echter in zijn geslaagd, de jeugd te blijven be geleiden en enthousiast te ma ken. Dat waren zaterdagmiddag de woorden van scheidende prae- ses Frans van der Ven, die na drie jaar zijn taak heeft overge dragen aan Kees van Haren. Het oude bestuur zal nu zitlïng ne men in de Stichting CSLD. De officiële overdracht in de sociëteitszaal werd onder ande re bijgewoond door de commissa ris van politie, dr. C. N. Peysxer. In zijn afschefdsrede verklaarde Frans van der Ven onder meer dat het jeugdwerk in Vlaardingen klaar moet zijn wanneer het in wonertal tot 150.0Q0 is -gestegen. Alleen door samenwerking van alle groepen kan men iets in die richting bereiken, vond hij. Drie jaar geleden werden, de bij eenkomsten van CSLD geopend en afgeklopt met een bijl. Later deed een leeg limonadeflesje zijn intrede en zaterdag was het een leeg bierflesje. Kees van Ha ren kreeg dat flesje overhandigd ten teken dat hij nu CSLD moet gaan verkopen. De nieuwe prae- ses Kon zijn lecien. al vertellen dat de oudere leden van CSLD een ei gen avond krijgen op vrijdag. Aan de leeftijdsgrens van 19 jaar zal streng de hand worden gehou den. In de avonduren was er in de feestelijk versierde zaal een groot galabal, waar alle dames in het lang verschenen. De mu ziek werd verzorgd door het trio Ben van der Linden. Tussen het dansen door was er cabaret en werden er liedjes gezongen, Beatconcours Het beatconcours dat CSLD ter gelegenheid van het driejarig be staan hield, is zondagmiddag ge wonnen door Final Shappe uit Delft. Deze groep stond ver bo ven het gemiddelde en liet de Vlaardingse groep Home Guards Selection ver achter zich. De be langstelling voor het concours in de societeitszaal in de Zomer straat was groot. De jury, onder voorzitterschap van Ben v. d. Linden, had geen moeilijke taak. Na afloop ver klaarde de voorzitter dat er veel te hard was gespeeld, wat ten koste van de kwaliteit was ge gaan. De jury bestond uit Ben v. d. Linden, Aad Struys, Koos Pakvis, Roll Hoekstra, en Jack van der Blink. Elke groep had twintig minuten de gelegenheid om te tonen wat zij waard. was. De eerste prijs, vier avonden spelen bij CSLD, was voor de Delftenaren. Gister avond konden ze niet optreden door verplichtingen elders. De Vlaardingse groep Home Guards Selection trad to^n op voor eigen publiek. De verdere uitslagen waren: 3. FAG-groep uit Rotterdam, groep Pact uit Zuidland» groep Sjam uit Piershii en Miseerries uit Vlaar dingen. Het concours nam twee eneen halfuur in beslag. SCHIEDAM Op woensdag 23 oktober wordt de finale gehouden van de ie es wedstrijd „Kinderen lezen voor uit hun lievelings boek". Deze finale, waarin uit sluitend Schiedamse- kinderen uit boeken zullen voorlezen, wordt gehouden in de aula van het Ste delijk Museum. De feestelijke eindstrijd gaat tussen tien deelnemers, die bij de voorselectie uit 58 Schiedamse la ger e-s chool-kinderen werden ge kozen. De Schiedamse winnaar of winnares zal naar de landelijke finale gezonden worden, die rechtstreeks op het beeldscherm komt, Ksperanlo-agendo SCHIEDAM Merkredon, la JSan de oktobro klubvespero. N'ï konversacios èe kado H. Letsch sr. Lekstraat 100b. Vi estos bon- venaj. was. E. Verheij werd winnaar met 880 gram. Na hem volgden: 2. D. Berveling, 672, 3. M. de Goede, 610, 3. N. Wijnhorst, 475, 5. Jaap Verheij, 416, 6. J. de Goede, 405, 7. P. Groen 400, 8. A. v. Biezen, 355, 9. F. Tempe- laar, 325, 10, W. Tempelaar, 295, 11. J. Hollenberg, 170. De hengelaarsvereniging Ze- 4hameta hield zaterdag haar tien de serieconcours in een stromen de regen in bootjes in de Vlaar dingse Vaart. mnaar van dit concours was D. Berveling met een vangst van 1016 gram, 2. P. Groen 724, 3. W. Kor perskoek 554, 4. E. Verheij 430, 5. G. v.d. Zwart 422, 6. H. Koster 360, 7. J. Koster jr. 322, S. L. Stout 232. 9. P. v. 't Oor 226, 19. H. Oomen 59 en 11. J. Koster sr, met 56 gram. VLAARD1KOEN De Film- commissie van Liefde en Vrede (Fico) heeft zaterdagmiddag met veel succes gebruik gemaakt van de laatste vinding uit Amerika op het gebied van 16 mm-fdiapro jectie die een aanzienlijk grotere lichtopbrengst gaf. Wel betekent een en ander een uitgave van f 5.000, maar daar voor heeft men reeds jaren ge spaard. Om deze grote uitgave enigszins terug te verdienen, zijn de toegangsprijzen iets gewijzigd. Wel is het de bedoeling, dat de middagvoorstellingen zullen blij ven doorgaan tegen betaling van twee kwartj'es. Zaterdagmiddag was gebouw Triangel boven en beneden, uit verkocht toen daar de film „Het ezeltje Sabio" werd vertoond. De aanschaffing van de kostba re apparatuur houdt verband met. het 20-jarig bestaan van de FICO op 20 december. Het was zater dagmiddag 'n bijzondere dag voor de filmcommissie v&n Liefde en Vrede. Voorzitter K. v. Vliet wees daarop tijdens zijn welkomst woord. w'C'.'ï ICt1? Blik op lir Spuibaven vanaf de Spuibrug, in de richting van de Johai* de Wittbrug, tijdens tfe winter vaö 1949, MEN heeft dezer dagen kunnen lezeu. dat Doi-dt van oudsher muziekmtnded is geweest. Onze stadgenoten waren ook „mmded* voor een andere vorm van ontspanning: de ijsspore. Wanneer de rivier voor de stad bevroor en vastzatbeleefde men natuurlijk het superwintergenot. Dat kwam vnj- vaak voor, want in, het verleden waren er nog geen technische hulpmiddelen, zoals ijsbrekers en explosieven. om het vaarwater open te houden, en kwam de schaatsen rijder aas ruimschoots aan zijn trekken. Het was altijd een wonder mooi gezicht zo'n feestvierende bevolking op de met vlaggen getooide en door tal van kraampjes omzoomde banen repen het aloude decor der torens, molens en wallen can het Dordtse et land, in volle actie te aanschouwen op scheuvels, prikjes of arresleden. Dies werd het tafereel bij herhaling vastgelegd door de beroemdste schilders en tekenaars vanaf de gouden eeuw tot de vonge toe. Hun specimina vindt men niet altoen in onze eigen, maar ook in vele buitenlandse musea en het zijn Dardrechts fraaiste visitekaartjes. Natuurlijk, heel Holland en Friesland schaatsten en het liefst over lange trajecten. Dat u?as hier niet zo gemakkelijk en cfe Dardtenaar bepaalde zich dan ook meer bij het „beentje over" of schoontijden, een kunst waarin velen het een eind hebben gebracht. Toch Z'jn er ook wel snelheuLswedslriiden op het Dordtse ijs ge weest, De populaire „Dwars door Dordt" hardloop-prestatie van Groothoofd tot Sportpark, sinds 1912. heeft enige variaties gekend o.a. een race op bakfietseneen D.D.D.-zwemstHjd door de stads gracht en gedurende cie strenge winter van 1929 op woensdag 20 fe bruari een rit over de Spuihaven van Noor der- tot Spitibrug vice- versa. Ofschoon er ceel van die tocht werd verwachtbleek het suc ces met zó groot. Tal van jaooriefen, die weken lang op de banen aan de Bankastraat hadden geoefendlagen al vóór de Johan de Witl- brug uit de strijd, tengevolge van gebroken of losgeslagen ijzersDe route was n.lonvoldoende schoongeveegdicaardoor er vooral in het begin meer gelopen of „geklauwd" moest worden over het vol scheuren zittende en brokkelige ijs, dan gereden. De latere arts, voet baller Wepster (nadien o.a. voorzitter van de Sportstichtingwien men bij voorbaat de zege had toegedacht, sneefde b.v. dientengevolge al in de eerste minuten. Het hierbij afgedrukte plaatje uit de collectie IV. Jïetjers, gescho ten i7i J.949, toen de jongens uit de buurt heel plesant over het ge sloten Sputwater krasten en zwierden, moet men nu maar beschou wen als een hommage aan deze in 1271 gegraven en nadien slechts weinig veranderde haven, die m het kader van de sanering straks loordt gedempt om ais Spuibouleuard te herrijzen. Geen kans dus meer voor bootjesvissers, zwemmers en schaatsliefhebbers, alleen de auto zal dan regeren. Zo wordt het kleine, intieme Dordt steeds groter en indrukwek kender. Wellicht zullen onze kleinkinderen op de nieuwe pleinen en brede boulevards hun privé helikaptertjes laten opstijgen en landen en wordt de almachtige auto van thans dan nauwelijks meer aange keken SCHIEDAM De kinderen van de Burgemeester Verveen- school in Kethel zijn al enkele weken druk in de weer met het maken van vliegers. De ouder commissie van. deze school heeft namelijk een vliegerwedstrijd georganiseerd. Uit de door d* kinderen zelf gemaakte vliegers worden de mooiste en de origi neelste gekozen door een jury, bestaande uit mejuffrouw G. D. de Graaf, wethouder van, onder wijs en culturele zaken, de heer K. Giel, voorzitter van Volkson derwijs Kethel en de heer P- J. Mulder, hoofd van de Gerhard- schooL in Schiedam. Op 19 oktober om kwart voor tien, bij slecht weer op 26 okto ber, worden de vliegers op het DHS-terrein opgelaten, want de kinderen moeten, tevens bewijzen dat hun vliegers „luchtwaardig" zijn. Het fanfarekorps St.-Rad- bouwd verleent muzikale mede werking op deze dag. HOEK VAN HOLLAND De competitieleiding mocht dan voor dit weekeinde het voetbalpro gramma hebben afgelast, het ter rein ran het gemeentelijk sport park in Hoek van Holland was uitstekend te bespelen. De eersteklasser Papendrecht kwam naar Hoek van Holland, zodat de nog vrij talrijke Hoekse supporters zondagmiddag toch konden genieten van een wed strijd. Hoe we! de voerde klas- thuisclub met 13 het loodje moest leggen tegen de eerste klassers, hebben ze zich geen mo ment door het klasseverschil la ten imponeren. VLAARDINGEN De stads baanwedstrijd, die werd gehou den als onderdeel van de viering van het 75-jarig bestaan van de schietx'ereniging Wüheimmu is een enorm succes geworden, dat de verwachtingen van het be stuur ver heeft overtroffen. In drie dagen tijds hebben niet-le- den van de vereniging ruim vier-, duizend schoten gelost in het lo kaal aan de Emmastraat en dat is bepaald niet mis, WiIhelminp-voorzitter Andr. Buis noemde de wedstrijd zater dagavond tijdens de prijsuitrei king. bijzonder geslaagd: hij vond dat Wilheïmina de toe komst met veel vertrouwen te gemoet kan zien. Vergrijzing wil ier we niet en wat in de loop der jaren is opgebouwd, willen we graag in goede staat achterlaten. We stellen prijs op goede en blij vende schutters. Leden van Wil heïmina ajn overal gevreesde te genstanders, aldus de heer Buis, die opmerkte dat nieuwe aanwas en nieuwe kweek gelegenheid tot schieten heeft telkens op maan dagavond tussen 8 en U uur. De beste schutter van de afge lopen v/eek was J. van Bodegom die 57 punten voor zich had la ten- noteren en de eerste keuze mocht doen uit de prijzentafel waarop zich voorwerpen bevonden met een totale waarde van f 300. J. van Uperen had ook 57 punten en verwierf de tweede prijs. Daarna werden prijzen gekozen door R. van Oort, J, Holleraa». L. E. v.d. Linde, J. Braak, A. Ivasko, W. de Boek, P. den Breems. K. Lunger, L. A. See- len, L. Spek, J. v. Kapel, J, v. Mare, P. M. Hoos, S. v. VHet, F. v.d. Graaf, P. J. v. Witzen- burg, L. Hoogendijk en A. Mar tini. Dagprijzen werden gewon nen door J. van Uperen, W, de Boek en J, van Bodegom. SCHIEDAM De politie heeft zaterdag een auto met Italianen aangehouden, die kennelijk met veel goed3 in de zin hadden. In de auto werrl een rubber hamer aangetroffen, die kenneliik was gebruikt voor het inslaan van rui len, alsmede een complete micro- foonapparatuur en onder de aut om ut een revolver. De inzittenden waren de 23-ja rige meubelmaker A. T.. de 2t- jange kelner G. C. en de 2i-jari ge danseuse V. M. S. De mannen hadden m hun sokken pistoolpo- tronen verborgen. De auto bleek te zün gestolen op de 's-Graven- landseweg. de apparaten uit eert te Rotterdam geparkeerde wa gen. C MAASSLUIS In het gemeen temuseum te Maassluis is een meuwe expositie geopend. Tot II november kan men er werken be kijken van Anton Sciuks en Hen ri Laupman. Niet alleen de werk stukken van beide constateren maar ook de personen. De een is een autodidact die tekem. schil dert en beeldhouwt. De ander Is een 30 jaar oudere collega die ge boren is op Java en door geheel Indonesië heeft gezworven. Hij volgde een HBS-opLeidmg en stu deerde daarnaast techniek. Tn. zijn Indonesische tijd leerde hij veel van houtsnijders. Thans is de heer Laupman ontwerper bij de Glasfabriek Leerdam met als standplaats Schiedam. De teil- toonstelling werd geopend door Anton Schiks, die eigen werk voorlas. ALBLASSERDA3.I Xa de ve- le tentoonstellingen die de afde ling Dordt van de Nederlandse Vereniging De Verzamelaar in Al b lass er dam heeft gehouden, is zaterdagmiddag de eerste ten toonstelling van de nu zelfstandi ge Alblasserdam. gehouden. De afdeling bestaat sinds 1 januari. Voorzitter is "de heer L. Smit. Onder de vele inzendingen was de collectie kristal uit Tsjecho- Slowakije wel de meest opvallen de. Ook de potloodtekeningen, va.i wijlen Leen Pijl trokken veel be langstelling. De eigenaar, de heer L. Sreut, zal ze overdoen aan de gemeente. Personeels vereniging Verolme vierde derde lustrum ALBLASSERDAM De perso neelsvereniging van de Verolme Scheepswerf te Alblaiserdam heeft zoterdag het derde lustrum gevierd. In de foyer van het Dorpshuis werd het bestuur tij dens een receptie onder andere toegesproken door burgemeester mr. J, H. Vijgeboom. Tot de ve le bezoekers behoorden directeur ir. H. C. Honrman en het enige erehd van de vereniging, de hoog bejaarde heer P. Benzon. DS. D. NOORDMANS, her vormd predikant te Boogeveen, heeft bedankt voor het beroep naar Schiedam, Schiedam Maandag WTJKCENTHL'M: 20 uur ouderavond schoolraad GEBOUW MARIJKE: 20 uur jaarver gadering Singel twartier. CHH. SOC. BJSLAXGSN: 2fl uur oefe ning B.B.; 211 uur wljkxercntgmg Meuwland klaverjassen; 19 uur In stituut voor Sociale Wetenschappen. GEBOUW IRENE; 20 uur vergadering „Aqua F aura". Dinsdag GEBOUW ARCADE; 20 uuiKo nSchied. GEBOUW ARCADE: 20 uur Kon. Schie dams Alannenkoor Orpheus: 20 uur CUMis Ï.UBO. Cirn. soa BELAXCEN: 13 uur örulge- club; 20 uur cursu-. Adv Kerk; .10 uur zangrepflitie '1 omjkunsl. LUTHERSE KERK: Contactkring, spreekster mevr. Eckels-Wiegel ovci gedenkpenningen Woensdag OPSTAXD1NGSKERK12—19 uur judo. CHR. SOC. BEL.: H—15 uur bejaartien- koor Senectute: 20 uur. C.B.B. Wei- kende Jeugd. DE RANK: 20 uur \crgadering NCVB Kemel. GEBOUW 1HKXE: Vergadering DOK- Bioscupen PASSAGE THEATER: De Laatste Trein uit Kai^nga. ia jr. ma. en dl. 3 en 8.13 uur. wo. IS uur. Kmdemiatinee: Kwajongensstreken van Spanky, a.l. wo. 2 uur. rentootisteHingen GALERIE DE G KA APT: Schilderijen en pastels van Jan Jongert. di. en wo. van 10—IS uui. STEDELIJK MUSEUM, schil dei ij en en grafisch werk van Jan van der Zee, V laar dingen uur, Jeugdaer- MAAXDAG STADSGEHOORZAAL: 7—8 30 uur, Zit ting gemeentelijk s oortichtings- en In liet» m genbureau. HET WEESHUIS: vice bureau. DE VtiBANK: 10—12, 2—3 en 8—12 uur. Culturele manifestatie SADK; 8 uur. CtHhchc Universiteit en priester studenten. KANTINE N V. CHLORIDE: 9 uur, Clubavond Am.» fotografen veren'.ging Vlaardingen: Piet Bosman over eigen v, erk. RECREATIEZAAL SUNLIGHT: uu;, V, t s ic lb ekertoe r nooi ki a ver jas ve ren s- gtng Sunligh*. CAFr DE OUDE MARKT: 3 uur. Club avond k.J.V. D.O..VI. TRIANGEL: uur. Clubavond schaak vereniging HVO LUX OR; a uur, Zo gezegd, zo gedaan (a 1.). DINSDAG DIRK DE DERDELAAN 43: 7—3.2» uur. Zitting gemeentelijk v oortlcfuings- en inlichtingenbureau. DE VISBANK: 10—12. 2-5 en a-12 uur, Culturele manifestatie SADK; a uur, Hen no Eggen kamp, erotische manl- les: at: c. LUXOR: 3 uur. Zo gezegd, zo gedaan fa I siadsgekoonZAAL: 8 uur. Dokter zjivago (U jr.). GEOPEND: Apotheek Wairave, Hoflaan 49. tel. 34 28 9';. Tentoonstellingen dB KATTENBBKER, X.vxn. 13 oktober. Expositie van houtsnijwerk uit Afrik* en Nieuw-Guinea Geopend: werkdagen aiiuda*) van 9 tot S uur. i s

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1