Grote belangstelling bij geboorte van Schiedamse Sportsoos Uitgaan in Schiedam Janson-Lauwerens zijn kampioen in de parencompetitie NBB Het hoe en waarom van nieuwe vormen in het jeugdwerk Feestje? Namens de koningin: van harte gefeliciteerd Herman van Veen met cabaret Harlekijn in de Stadsgehoorzaal In clubgebouw van Excelsior '20 Sint-Nicolaas in Helle voetsluis DDV 2 verloor van Zuijndreckt 2 Feestavond van De Modder geuzen Politie Sliedreclxt zoekt man mei ringbaard Seneclule-koor behaalde eerste prijs op concours KOELKAST VOOR ENERGIERECORD KOTTERDAMSCH XIEUWSBI.AD DOXDEEDAG 21 XOX'EMBERWSS SCHIEDAM De sportsoos in Schiedam is geboren. Dit gebeur- gisteravond even na half ne- gen in he» clubgebouw van. Excel sior '20 na een openingswoord van roorzitler van de SBLO, de heer H. Degreef, die door een an dc leden van de sportsoos- coinniissie werd ingeleid. De opening had een officieel lintje, want de SBLO-voorzitter trok een doek weg, waarachter een ooievaar schuil ging die een couvert in zijn snavel had. Daar in zat de naam van het borelings- fce en die luidde Schiedamse Sportsoos. Overigens mocht deze eerste avond zich in redelijke be langstelling verheugen, al gaven wet alle sportverenigingen acte de presence. Tooh waren er bekende gezich ten uif'de sportwereld. Zo zagen wij de wethouder van sportzaken, mej. De Graaff, commissaris Van der Haagen, de heer Bijloo, voorzitter KNVB afdeling Rotter dam, de heer Bronneman van de gemeentelijke sportraad. Hans Eyfcenbroek, Jan v. SchïjndeL, Cock v.d. Ttiyn, Lou v. Ravens, enz. Deze soos, waartoe men is ge komen in. samenwerking met de SBLO, bracht ook de voorzitter van de Rotterdamse sportpers, DE HEER H. de heer Bart in 't Hout aan het opening van woord. Hi] memoreerde, dat men, Sportsoos. jn het verleden ook in Rotterdam heeft geprobeerd een. sportsoos m het leven te roepen, maar deze was geen lang leven beschoren. Hjj hoopte, dat dit in Schiedam anders zou zijn. Sport prijs SCHIEDAM De heer P. N. had op de stoep van de Hoofdstraat drie bidons met ieder tien liter jonge jenever neergezet voor ver zending. Eerder dan de rechtma tige eigenaar, verscheen echter een dief die zich over de dertig liter sterke drank ontfermde. Subsidie voor uitzetten poolvi» in singel» SCHIEDAM B. en W. stellen voor f 1.400 uit te trekken, ter dek king van de helft van de kosten voor het uitzetten van vis in ver schillende singels in de gemeen te. B. en W. willen er op verzoek van de Hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken. toe overgaan de singels voor bevis sing open te stellen, echter uit sluitend voor het vissen met één hengel. De singels, waarom het hierbij gaat zijn gelegen in het recreatie gebied Nieuwland nabij de Vlaar- dingerdijk, aan de Marconistraat de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, ce Meeuwensingel eri de Jozef Oreliosingel. De eerste vis zal nog deze maand worden uitgezet. Dammers overspeelden Pap endrecht 2 ALBLASSERDAM Ook dc achtste competitiewedstrijd is voor het eerste tiental van de Damvereniging Albiasserdam in. een grote overwinning geëindigd. Met 17-3 werd Papendrecht 2 in eigen huis verslagen. Maandag speelt Albiasserdam 1 de laatste wedstrijd van deze competitie tegen Rijsoord, dat op de ranglijst de tweede plaats be zet. Uitslagen: P. Klop - C. Bak ker 02; W. Verschoor - S. Boer 02; J. C. de Borst - T. van Es 11; E. van Bohemen - G. Verhaar 0—2; D. Markenstein jr. - G. de Vreede 02; P, Mar- kestein - A. Boon sr. 02; D, Parkesteïn sr. - D. den Ouden 02; B. Lam - G, de KJoe 0-2; L. de Borst - A. Boon jr. 02 en A. Nederlof - C. van der Wal 2—0. Degreef bij de de Schiedamse De commissaris van politie, de heer C. v.d. Haagen, kwam op de ze soos met groot nieuws. Hij maakte bekend, dat er een jury was gevormd, bestaande uit bur- gemeester Roelfserrta, als voor zitter, en verder uit de heren v.d. Haagen, Degreef, voorzitter van de SBLO, v.d. Boom, directeur van de Schiedamse Gemeenschap, v. Bochove, P. Bul, L. Mast en C. Ma rijnen. Deze jury. zal een jaarlijkse sportprijs toekennen aan een persoon of organisatie, gevestigd m Schiedam, die zich in het daarvoor liggende jaar naar het oordeel van de jury in de sector sport het meest heeft onderscheiden. De prijs bestaat uit een beeldje, geschonken dooi de S.G. on gemaakt door de Schiedamse kunstenares Judith Stuip. Het stelt een hordenloper voor. De heer v.d. Haagen vond dit toepasselijk, omdat iemand, die voor de prijs in aanmerking komt, heel wat horden heeft moe ten nemen. Hjj hoopte, dat de prijs het plaatselijke sportleven een impuls zal geven om tot nog betere prestaties te komen. De Schiedamse sportprijs zal ieder jaar in december worden uitge- reikt. Het is de bedoeling dat de soos een regelmatig terugkerende bij eenkomst wordt. Deze eerste avond was een succes. De bijeen- komst werd opgeluisterd door de orgamste Willy Stello, die voor toepasselijke achtergrondmuziek zorgde. De volgende soos wordt gehouden op 4 december. HELLE VOETSLUIS Sint- Niolaas komt zaterdag om half twee aan dc^WeStkade aan. Bur gemeester J. A. A. Aarse verwel komt hem om ongeveer kwart voor twee op hefet.Baantje. Na de toespraak van 'd§ burgemester begeeft Sint-Nicolaas zich per schimmei via Opzoomerlaan en Rijksstraatweg naar de muziek tent aan de Moriaanseweg west. waar hij om ongeveer tien voor half drie zal aankomen. Om kwart voor drie zetf de sint zijn tocht voort in de richting Nieu- wenhoorn. Hij brengt ook een be zoek aan het bejaardencentrum. DORDRECHT In de achtste rende van de Dordtse damcom- petitie maakte het tweede tiental va DDV niet veel klaar tegen Zwijndrecht 1. Voermans was de enige Dordtenaar die op een winstpartij kon bogen. Vier par tijen gingen verloren. Uitslagen: A. Romijn—D. van Nug-teren 1—1; T. Spek—A. Man tel 0—2; W. Kroon enM. van der Poel 11; J. BrandtH. Bolder 02; C. Havelaar—C. van de Ruit l—l; J. Koopman—-G. Boogaard l—l; F. Voermans— F. van der Kruk 2—0; A. Snij dersA. van der Wiel O2; F. EI- 7. en gaW. de Graaf 02; H. van Hofwegen-—A. de Bruijn I—1. To taal: 7—13. r.. DORDRECHT Burgemeester mrJ. J. ran der Lee heeft van middag, zoals hij zei „in opdracht van de koningin" een bezoek^ge- 'racht aan het echtpaar Michielsen-Scheepsbouiver aan de ivris- Mnseweg, dat zondag hei 70-jarig huwelijksfeest heeft gevierd, tamens de koningin overhandigde de burgemeester het echtpaar en prachtige fruitmand. De heer en mevrouzv Michielsen zijn e*Pectievehjk 9ö en 9Ï jaar oud. VLAARDINGEN In de pa- rencompelitie van de Ned. Brid gebond hebben Janson-Lauwe rens het in de hoofdklasse toch gepresteerd. Een prachtige sco re (63,89 procent) bezorgde hen in de slotzitting van het kampi oenschap en het recht deel le ne men aan de ver volg wedstrijden om een plaats m de overgangs klasse. Zonder twijfel mag dit kampioenschap verdiend worden genoemd, gezien de regelmaat, waarmee dit paar zich aan de t'op van de ranglijst wist te hand haven. Smit-Trom pp er wisten, zeer verrassend, beslag te leggen op de tweede plaats en na een kort verblijf in de hoofdklasse is er nu dus degradatie voor mevr. Heck-De Ruiter en d'Achard-Tit, wat, gezien het vertoonde spel peil, een goed beeld van de ver houdingen geeft. Hun plaatsen worden volgend jaar ingenomen door mevr. De Jong-Poot van ENCK en Koller- Willebrandt van de B.c. "Vlaar- dingen. die dankzij ee.ii /eer ver rassende eindsprint Hartogh- Stahlie en het echtpaar V.d. Berg achter zich lieten. De machtige scoren van Dupon- Koelewijn en v. Doeveren-v. Vel- sen laten geen ruimte over voor twijfel aan de vraag of deze pa ren in de eerste klasse thuis ho ren. - Enigszins verrassend wisten Dangerman-Tomberg in de twee de klasse nog juist de derde plaats en daarmee promotie te veroveren. In de eerste klasse van de da- mesparencompetitie leverden de dames Vink-Voorwinde een mooie prestatie door twee geduchte kanshebbers achter zich te laten; zowel Aernoudse-Boshart als Ra- vestijn-Went kwamen juist iets te kort om het Schiedamse paar van het kampioenschap af te hou den. SLIEDRECHTEvenals voor gaande jaren zaL de C.J.V. To neelvereniging De Moddergeuzen ook dit jaar weer een openbare uitvoering geven en wel op 30 november om acht uur in het C. J. AI. V.-gebouw, .Het toneelspel dat deze keer zal worden opgevoerd is getiteld ,,Met Hartelijke Gelukwensen", een blijspel in drie bedrijven van Dick van Maasland. Voorts is de groep ..The Grass and Blues" ge contracteerd. die met hun folk songs deze avond zal opluisteren. In de tweede klasse kwamen de dames Brouwer-v. Dijk met de hakken over de sloot, maar de begeerde promotie werd daar mee toch een feit. Alles bijeen was het wederom een geslaagde dumesparencompetitie, maar het wordt wel tijd, dat zich meer dames voor deelneming aanmel den. Zes paren in de tweede klas se is toch wel hel uiterste mini mum. De eindstand in de parencom petitie 1967~'68 was :r de hoofd-' klasse: 1. Janson-Lauwerensc 54.47 (63.89), districtskampioen; 2. Smit-Trompper 53,52 (56.94)3. Aalders-Tonset 52.71 (52.78). le klasse: 1, Mevr. De Jong-Poot 54.76 (50,00) distr.kamp. en pro moveert; 2. Köller-Wiliebrandt 54.37 (64.2D) promoveert; 3. Har- togh-Stahlie 53.97 (47.62). 2e klasse: 1. Dupor.-Koelewijn 62.81 (57,94) distr. kamp. en pro moveert; 2. V. Doeveren-v. Vel- zen 59.66 (51.25) promoveert; 3. (59.52) promoveert. Eindstand damesparencompe- titie 1967-6B, le klasse; 1. Vink-Voorwinde 55.76 (48.41) distr. kamp.2. Aernoudse-Bos hart 54.34 (57.14); 3. Ravenstijn- Went 53.46 (64.29). 2e klasse: 1. Brouwer-v. Dijk 57.92- (56.25) distr. kamp. en pro moveert; 2. Berkhout-Posr. 57.50 (50.00); 3_ Anderson-Smilh 52.50 (55.00). SLIEDRECHT Dc Slieörecht- se politie vraagt inlichtingen over een man. die woensdagmid dag 13 november zou hebben ge tracht oneerbare handelingen te plegen niet meisjes van zes tot acht jaar, eerst op de speel plaats van de kleuterschool De Kabouter, toen in een kelder van een flat aan de Deltalaan en ten slotte bij de Hervormde kerk. Volgens de politie te de man 25 a 30 jaar oud, van middelma tige lengte en met een opv'allend tenger gezicht. Hij heeft een ringbaard en lichtkrullend haar en was gekleed in een zwarte broek en een lichtbruin jack, en reed in een lichtgroene auto van het type Volkswagen 1500. VLAARDINGEN Volgende week donderdagavond treedt ir de Stadsgehoorzaal op het caba ret-chantant Harlekijn met Her man van Veen, Floortje Klomp (Fleur Colombe van het songfes tival in Knokke). Africa Varbo, een Amerikaanse negerzanger; Laurens van Rooyen, piano en een combo onder leiding van Geraard Stellaard, orgel en ver der bestaande uit Eric van der Wurff, fluit, Tonnie Koning, slag werk en Bert Ducaat, bas. VLAARDINGEN Mejuffrouw drs. M. A. Pijl heeft gisteravond in het Vlaardingse stadhuis ge probeerd een antwoord te geven op vragen over de toekomst van het jeugdwerk. Zij is studiesecre taresse van de in 1966 opgerich te Nederlandse Jeugd Gemeen schap en behandelde voor twintig vertegenwoordigers van de stich ting Vlaardingse jeugd Gemeen schap het hoe en waarom van de nieuwe vormen. Voor de toekomst van het jeugdwerk, is geen recept, aldus mej. Pijl. Ik kan slechts 'n ana lyse geven, die een aanknopings punt voor de toekomst voor u is. Zij schetste het jeugdwerk van voor en na de oorlog en. kwam daarbij tot de conclusie dat rond 1955 het jeugdwerk in ons land op zijn laatste benen kwam om-! dat grotendeels de jeugd van 16 jaar cn ouder verstek liet gaan. Met dit beeld op de achter grond is het open jeugdwerk ont staan, dat een andere benadering van het jeugdwerk met zich mee bracht. «Het accent van de activi teiten is daarbij verlegd en de sfeer is meer bij de jongeren aangepast. De jeugd organiseert in vele gevallen zelf. Mej. Pijl betoogde verder dat het samen zijn m informele gesprekken al een bepaalde vorming geeft in het jeugdwerk. In een rapport over de zg. raad voor jeugdser- vice worden de bestuursorgani saties naar de achtergrond ver wezen aldus mej. Pijl. en dat is een moeilijk te verteren zaak. De organisaties hebben m het verle den hun uiterste best gedaan om de jeugd zelf te leiden, zelf ser vice te bieden en nu spreekt een ingesteld onderzoek zich uit voor een jeugdraad. De provo's hebben volgens de spreekster grote invloed op het gedragspatroon van het jeugd werk. in de nabije toekomst. De provo's kennen een spel- en maatschappelijk element en zorg den voor een sprekershoek, De hedendaagse jeugd wil ook meer inspraak en medezeggenschap. Zij moot verder de ruimte krijgen om te experimenteren en om fou ten te maken. De verantwoorde lijkheid bij de jeugd zal vergroot moeten worden. Dit zijn wensen die o.a. naar voren zijn gekomen op een internationaal jeugdcon- gres in Wenen de/e iura°r. Het. sloteommunigué gaf 'n verlaging van het stemrecht aan tot 18 jaar, meer inspraak van de jeugd in besturen, b.v. op universitei ten en een hogere waardering voor de jeugd in beroep en poli tieke leven. Herman van Veen is ais een ko meet verschenen aan de vader landje klemkunsthemcl; troetel kind der lichte muze, parodist, violist, zanger en craz.y showman. Twee jaar geleden was hij nog nauwelijks bekend, nu oogst hij de lof der allergroots ten, Wim Kan zag hem m de Haarlemse schouwburg twee uur lang alleen op het toneel aan het werk. In een interview verklaarde deze topfiguur in het Nederlandse co- baret: ..Deze Herman van Veen 23 jaar deed me van ver bazing én van de lach bijna van mijn stoei tuimelen. Een prach tig talent; hij heeft een zeer goe de toekomst in dit vak in han den''. Toon Hermans noemt zijn jeug dige collega ,,de sterkste theater persoonlijkheid, die Nederland in de laatste 20 jaar heeft gehad. Deze man heeft een aantal unie ke kwaliteiten, die vrijwel alle «inde re Nederlandse artist en mis sen". Voor de televisiekijkersis Her man van Veen geen onbekende; hij trad reeds op in verschillen de programma's. Zelf /egt Herman van Veen „Theater moet een klassieke basis hebben; als je een symfonie schrijft moet je ook gehoorza men aan de wetten". Hij heeft zelf vijf jaar conservatorium ge had en heeft dus vijf jaar lang o\*er dat soort dingen kunnen na denken. Over zijn theater zegt hij: ..Dat is een avondje uit voor een paar honderd mensen; vo gels vun allerlei soort. Ik probeer 7C uit de dagelijkse sleur te trek ken; een romantische „kick" te geven. Ik neem ze mee in een schaterlach en n alver we go breek ik het sfeertje weer eigenhandig af. 2e mogen geen moment het gevoel krijgen dat ze me helemaal door hebben. Daarom kom ik ook onverwacht met een anti climax". SCHIEDAM Het Senectute- koor heeft tijdens een concours in de Ooslerkerk met 338 punten de eerste prijs behaald in haar afde ling. Het bejaardenkoor ontving, een mooie beker voor de prijzen- kast. w- SCHIEDAM De culluurlief- raste kern bezoekers. Dp voor- -maken, i$ het verhaal gelardeerd hebbers komen deze week in stelling begint orn acht uurmet nogal veel üda vuist-, pn>- Schiedam volop aan hun trekken, tooi- en andere gevechten. Al mei als ze tenminste niet thuis blijven De cultuur minna ars die geen een smakelijk verhaal voor de zitten kniezendat er „niks te zitvlees hebben kunnen cie ko- liefhebbers, doen is". Vrijdagavond om acht mende week. bijvoorbeeld eens uur kunnen ze al eieren kiezen bij Galerie Punt Vier aan de In het Monopole Theater heeft voor hun geld. Struisvogelveren Rotterdamsedijk gaan kijken. Matt Hc-lm het deze week Goed zelfs, voor het voetlicht gebracht. Wegens de feestdagen is daar Geschoten. Matt Helm maakt als en hopelijk ook erover* door to- weer een kijk-koop-kunst-tentoon- enige overgeblevene van het Ame- neelveremging Groetort in gebouw stelling ingericht, met werk van rlkaanse «pionnenbureau I.J.S. De Rank. ongeveer zestig kunstenaar. Ga- jacht op de ontvoerder van dr. lene De Graaff ydt een tentoon- Solaris, de uitvinder van de helio- Zaterdagavond zullen de lief- stelling aan het erk van Elen-. straal waarmee allerlei gneze- hebbers van cabaret Tobi Hitman buiis. die er diverse zeer fraaie lige dingen kunnen gebeuren. De met gejuich begroeten, die in prenten heeft hangen. Het Stede- boevenjager krijgt assistentie van Musis Sacrum dan de eerste voor- lijk Museum biedt drie exposities: een meisje, dat ook nog de doeh- stelhng geeft van Vïsavïsie. Hij De Luister van het Orgel, Con- tei van de ontvoerde professor hoopt, dat tot eind november da- frontatie II en schilderijen van blijkt. Ala ar 7e is daarom niet gelijks te doen, met uitzondering Cees Bouw. minder fraai en behulpzaam, van maandag 25 november. Dan ^,att en bet meisje redden is zelfs de hoofdpersoon van ,.de Ten slotfe de bioscopen. Jn het eikaars leven alsof het geen moei- eerste nul-man show in Neder- Passage Theater vertolkt Bart te kost en worden ook nog een land" afwezig, maar misschien Lancaster de hoofdrol in The «cecr samen gered, per helikopter valt dat juist daarom niet op. In gebouw Irene speelt op de el/de avond de toneelvereniging b'ntre-Nous het stuk Pinnetje. KV Scalphunters, een in het tijd- u't zee perk rati de haarstukjes niet meer zo afschrikwekkend verhaal van Voor de kindertjes draait Mo- een kurartct huid-en-haar-snij- nopole een meer ockwist spionage- ders, die via een omweg in het verhaal: Rusty en dc Spionnen hopen dat het geen onder-on*je bezit cija gekomen ren de pels- Pa&soge heeft roor de kinder- idijren, maar dat langstelling zal zijn ook be- buiteri de jager Jne Bass. Om er een niet matinee „Walt Disnep's Lach- cn al te har ge geschiedenis van te Pretfestival". VIANES Groot feest was er gisteren voor het zeer jonge gezin ïielpeut, aan de Vijfheerenl landen 99 in Vlaneti. Hun nieuwe hui;; bleek namelijk het 100.009e „aanslultpunt" te zijn uit het elektrische verzorgingsgebied het Dordtse GEB en wethouder J, II. van Zuuren was daarom ook gisteren naar Vianen gegaan om het jonge paar in Hotel Vianen tijdens een feestelijke bijeen-; komst een koelkast met inhoud aan te bieden. Op de foto het verraste paar dat de diepvries-I inhoud van dc nieuwe koelkast keurt. Vier A lb lasser flam m ers in finale dist riet sue (1st rijd en ALBLASSERDAM De vooi- wedstrijd van het dïstnetskam- pioen^chap hoofdklasse 1969 i? voor de beide Alblasserdamse deelnemers D. den Ouden en A. Boon jr. goed verlopen. Zij plaatsten zich voor de finale. 2ri dir/e finalewedstrijden komen nu vier spelers van dc Damvereni ging Albiasserdam uit. T. van Es en S. Boer waren van de voorwecMrijden vrijgesteld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1