Proef met gemeentelijke raadsman loopt af Samenwerking op gebied voortgezet onderwijs niet langer uitgesloten BB is geldverslindend en ondoelmatig werkend apparaat Raad Maasland stelt begroting 1969 vast Sprekende wegwijzer gaat na maandag schrijven Stichting Krimpenerwaard in Berkenwoude bijeen IF oordvoerder PvdA-fraclie: Ada Kok slaat eerste paal voor zwembad Veteranen van Excelsior '20 houden knalavond Kerstzangavond Wethouder Smit bij begrotingsbehandeling Firma Van Dijl vierde 75e verjaardag „Wij moeten wakker blijven!" Uitvoering OKK Gesprek met de ongeorganiseerde jeugd op komst WP. Verveer kampioen driebanden X 2 HOTTERDAJUSCH KIEUWSBLAD WOENSDAG 11 DECEMBER iK SCHIEDAM Een asbak op een tafeltje, negentien stoeien langs kale wanden, een gaskachel en een huisorgeltje. Dat alies overgoten met het kille licht van vier neonbuizen, dat is zaal twee van het Wijkcentrum Nieuwland. Het zaaltje is sinds september verschillende malen de spreekkamer geweest van de officiële contactman van de gemeente Schiedam: de heer P. J. Drenth, in het dagelijks leven ambtenaar bij de gemeentelijke algemene dienst, kabinet en voorlichting. De herr Drenth ziet er niet uit als een gemeentelijk inqui siteur, maar in wezen is hij het wel. Hij onderzoekt namelijk in opdracht van het gemeentebe stuur of er in Schiedam behoef te is aan een gemeentelijke contactman. Acht wachtende mensen in de hal van Wijk centrum Xieuwland illustreren die behoefte in levenden lijve, Vier mannen en vier vrouwen, ieder met hun eigen problemen, wachtend tot ze aan de beurt zijn. De 192 haakjes van de gar derobe zijn al vele malen ge teld, alp ver na achten de laat ste client aan. de beurt komt. Hij ontmoet aan de deur van zaaltje twee de heer Drenth. Een vriendelijke man, een ge moedelijk prater met achter over golvend haar en een ver trouwenwekkend blozend ge zicht. Hij is gekleed in een jas je van blauw-grijze visgraat tweed en grijze pantalon. Het enige dat eigenlijk aan hem opvalt, is het geborduurde zwarte roosje op zijn overhemd en de grote zegelring aan zijn linkerhand met de gouden let ters P. D. op donkerglanzendé ondergrond. Voor het laatst Aanstaande maandagavond zal hij voorlopig voor het laatst ergens in de stad spreekuur houden als gemeentelijk eon- tactman, zoals h« dat afgelopen tijd vijf avonden in de maand heeft gedaan. Na maandag zet de heer Drenth zich aan het schrijven van een rapport, waaruit het gemeentebestuur zal moeten concluderen of een contactambtenaar het handha ven waard is. Ongeveer 2? jaar geleden kwam de heer Drenth naar Schiedam, maar vaag is nog een Gronings accent te horen als hij zegt: ,,Over de aard van de moeilijkheden waarmee de mensen naar mij toekomen, kan ik natuurlijk niets vertel len. Ook het aantal contacten vertel ik nu nog liever niet, dat zou vooruitlopen zijn. ap een rapport dat nog moet worden geschreven. Maar nuttig voel ik mij als contactman zeker. Ik had er nooit een idee van, dat er zoveel mensen met proble men rondlopen. Soms denk je verrast: Lopen ze daarmee nou rond te tobben!" Wegtcijzcr „De taak van de contactman", zo vertelt de heer Drenth, „is de mensen die geen wegwijs meer weten in het ingewikkel de svsteem van voorschriften en reglementen het geloop van kastje naar de muur te bespa ren. Ik zit hier als een soort wegwijzer. Ik geef inlichtingen en voorlichting. Ik wijs de weg, de mensen moeten die zoveel mogelijk op eigen kracht be wandelen. Ik ben er niet voor P. J. Drenth dat de overheid de mensen al les uit de hand neemt. Ieder een moet zoveel mogelijk zijn eigen verantwoordelijkheid dra gen". De heer D» heeft een volledige dagv op de ge meentesecretarie, contact man is hij alleen vijf avonden in de maand. Krijgt hij die bijbaan in eigen tijd betaald? „Nee, een ambtenaar krijgt nu een maal geen overwerk uitbetaald, maar dat vind ik niet zo erg. Plezier in mijn bezigheden vind ik belangrijker dan geld. En ik vind het leuk om iets te kun nen betekenen voor de gemeen schap, Om iets voor de men sen te kunnen doen. Het ver heugt mij, dat hel gemeente bestuur zover vooruit heeft öe- keken en de proef met de con- tactman is gaan nemen". Potdicht, Doorvragen naar de aard van de moeilijkheden die men bij hem op tafel legt, heeft geen enkel resultaat. De heer Drenth vertelt met alle genoegen over de grote lijnen, maar bijzonderheden blijven diep verborgen voor nieuwsgierige buitenstaan ders. En zo hoort het, bij de vertrouwensman van heel wat Schiedammers. MAASSLUIS KVP-fractie- %oorzitier, drs. Deibel. kondigde aan, dat zijn fractie elk voorste! tot verdere tariefsvernogmg zeer kritisch zal bekijken; de bedrijven moeten zo mogelijk wel hun kos ten goedmaken, maar ze mogen niet de melkkoe voor de gemeen tekas worden. De heer Deibel wilde van het college weten waarom het voor de f-ociaïe werkplaats geen hogere bedrijfsreserve nodig acht dan de huidige var. ruim 3 ton en infor meerde hoe het college dacht over vorming van een bestemmingsre- perve om nieuwe investeringen te financieren. Evenals vorig jaar drong deze spreker aan op het openbaar maken der ijnmond) normen van de alg. 1* s* mdswet. Van 73 vergelijkbar meenten in ons land hebben er i,. echts acht die normen nog niet openbaar ge maakt en daarvan is Maassluis er eén. De heer Deibel informeerde ook naar de stand der onderhan delingen over een verpleegtehuis voor langdurig zieken. Ook betref fende andere onderhandelingen over regionale voorzieningen als een tehuis -voor gehandicapten en een schooladviesdienst drong de ze spreker aan op spoed. Hij vroeg verde of het college eerst verder wilde gaan bouwen in de Dijk polder-west, dan wel ten wes ten van üif Dr. Jan Schoutenhui er» bepleitte het stichten van nood winkels m de burgemees ters wijk. De KV P-spreker drong aan op invoering van meernttenkaarten voor vervoer met de Holybus en bleek van mening, dat de voo 2ichtbïg?ambtennfar de voorlich ting van de raadsleden evenzeer ais een dringende zaak zal zien als voorlichting van de burgerij. Drs. Deibel vroeg het college ook om tijdige inspraak van de raads leden bij in ontwikkelds zijnde plannen; een gang van „aken, die hij zag ais een wapen van de de mocratie tegen de technocratie. Onhoudb- De heer B<P) pleitte voor instelling van v, ;der. omdat hij de gebruikelijk* .nmuflicatieka- nalefl on volde* achtte. Hij wees op het ontbreken van berg ruimte bij sommige woningen, waardoor fietsen en brommers buiten moeten bhjven staan en in formeerde naar de stand van de plannen voor de Rijnpoo.t haven. De heer Boer wees er op, dat een onhoudbare toestand dreigt te i ontstaan bij de spoorwegovergang naar het veer, als het spoorweg vervoer drukker wordt en vroeg verder aandacht voor mogelijkhe den tot creatieve vorming van de jeugd bij inrichting van speel plaatsen. De heer Duimelaar {PvdA) vroeg het college zich uit te spre ken over de vraag of het voor komen van een tekort op de be groting eventueel nagestreefd moet worden, ook als het daar door niet mogelijk zou zijn een re delijk peil der voorzieningen te handhaven; de PvdA-fractie is in zo'n geval bereid een tekort te aanvaarden. Deze spreker wees het college op de mogelijkheid voor gemeentebesturen, onder be paalde voorwaarden, zelfstandig leningen te sluiten als dat kan bij een plaatselijke instelling en infor meerde naar de invloed van de BTW op tarieven voor gas, water en elektriciteit. Hij vroeg ook een betere regeling te treffen voor ge vallen waarin burgers gas- alarm" maken en noemde ten slotte de BB eon geldverslindend en inefficient werkend apparaat, waar niet serieus geoeEend wordt. Vooral door zijn semi-miJitaire karakter 1» de BB nooit door de bevolking geaccepteerd, aldus de heer Duim tiaar. d:e de raad ad viseerde de post voor de BB op de begroting n:et goed te keuren. Dat geld kan beter besteed wor den cjóin de plaatselijke EHBO. Het Rode Kruis en de brandweer aldu^ de spreker, die daarmee hei standpunt, van 2ijn fractie weer gaf. .MAASSLUIS Ada Kok is c'oor het gemeentebestuur uitge- n^'F op vrijdag 20 december in de S!iii.;poldcr-Oost de eerste paal te s1*" voor het nieuwe open luchtzwembad met overdekt in- structiebad, dat da «ar wordt ge bouwd, De bekende zwemster heeft de uitnodiging aangenomen en zal zich in de namiddag van haar taak kwijten. Zij kan dal komen doen omdat inmiddels alle hindernissen voor de bouw van dit bad zijn geno men. De financiering van het plan, dat ca. f3.8 miljoen zal ver gen, is geregeld en onlangs is de bouw gegund. SCHIEDAM De veteranen- afdeling van de voetbalvereniging Excelsior *20 gaat zaterdagavond een knalavond houden, uiteraard in het clubgebouw De Toekomst op Thurlede. De a\*ond begint om 8 uur en zal duren tot ver over het mid dernachtelijk uur. Als medewer kers voor het slagen van deze avond treden o.a, op Stef Meeder, Piet Tombrink, Piet de Winter, e.a. Het bestuur van de \retera- nen-afdeling doet een vriendelijk verzoek aan de autobezitters om bij slecht weer een half uur eer der aanwezig te zijn en anderen die ook graag willen komen, be hulpzaam te zijn bij het vervoer, De soiree-dansante wordt he: eerste grote evenement van de veteranen-af deling in het nieuwe clubgebouw. Voor diegenen, die met vervoersproblemen zitten, biedt telefoonnummer 261959 uit komst. De indoor-iraining van de vete ranen o.l.v. Berry Janse loopt ook uitstekend. Iedere dinsdag avond van 21 tot 22.30 uur wordt getraind en er zijn al 19 deelne mers. Het bestuur rekent er op, dat deze groep nog groter wordt Liefhebbers kunnen dus iedere dinsdagavond terecht. Verzame len in De Toekomst. HARDINXVELD-GIESSENDAM Het Hed. Herv. gemengd koor en het meisjeskoor geven zater dag een kerstzangavond in de Ned. herv. kerk in de Peulen straat. Beide koren staan onder leiding van Henk Klop. Het orgel wordt bespeeld door Piet Klop. Frans Vreugdenhil (trompet) zal ook medewerking verlenen. Ds. G. C. Post verzorgt de meditatie. De zangavond begint om hall acht. DORDRECHT De NV v.h. C. F, van Dijl en Zoon, beter be kend als de Zwartkop-firma in Dordrecht heeft gisteren het 75- jarig bestaan gevierd. Ter gele genheid daarvan had men de rondvaartboot Pieter Galand ge huurd aan boord waarvan een enorm feest werd gegeven voor het personeel, Interessant daar bij was de show die werd gege ven door enkele mannequins die haarmodellen toonden van de pruikentijd tot en met het jaar tweeduizend. Gouda's burgemeester herdacht BERKENWOUDE In café „De Vriendschap" in Berkenwou de is dinsdagavond een verga dering van afgevaardigden van de „Stichting voor de sociale, eco nomische en culturele ontwikke ling van de Krimpenerwaard" ge houden. De voorzitter, Lekker- kerks burgemeester M. J. Muller stond bij de opening van de bij eenkomst even stil bij het over lijden van Gouda's burgemees ter, mr. R. M. van Reenen. Hij zei, dat mr. Van Reenen met een verbazingwekkende ijver had gestreefd naar regionale binding. Naast de bekende jaarlijkse subsidies, stond op de begroting van de stichting voor 1969 een be drag van f 2.000 voor een fotowed strijd. Voorts stond in de toelich ting op de begroting vermeld, dat wordt overwogen een brochu re over de Waard uit te geven Naar aanleiding van de begro ting werd de vraag gesteld, waar om er niets was begroot met betrekking tot de economische Onmogelijk De heer Westerhof (AR) bleek erkentelijk voor hetgeen in Maas sluis voor het onderwijs wordt ge daan, maar bepleitte beperking van buiten-schools* activiteiten, die het onderwijs in het gedrang kunnen brengen. Hij verdedigde zijn eerder geuite opvatting, dat een samenwerkingsschool" een onmogelijkheid is, maar bleek toch van mening, dat de stichting van een openbare blo-school een goede zaak Ls. De heer v.d. Lely fKVP) had bij aile lof toch in verkeerstechnisch opzicht wat aanmerkingen en in formeerde verder of het college eens heeft overwogen een proef te nemen met een „abonne mentstarief" voor gasverbruik. Dat betekent besparing door min der meters en minder meteropne- aajjffiea MAASLAND De gemeente raad heeft in een middag- en een avondvergadering de begroting over 1989 vastgesteld. De begro ting gaf een tekort te zien van I 20.000, belangrijk minder dan m voorgaarde jaren. Voor on voorziene uitgaven bteef echter maar een bedrag van f 7.690 over. Verscheidene raadsleden dron gen aan op bezuinigingen. Na verschillende onderdelen beke ken te hebben werd op voorstel van de heer W, van Geest (CH) de begroting nogmaals uitge kamd, met het gevolg dat een bedrag van f 10.000 kon worden gevonden op de subsidies, plant soenen en wegen. Per 1 januari worden de hon denbelasting en de reinigings rechten verhoogd en worden rioolrechten ingevoerd. Een. com missie zal worden benoemd om de subsidies, die f 2.000 lager ge steld zijn te verdelen. Burgemeester Groot Enzerink zei, dat het tekort van f 20.000 niet erg verontrustend was. Vo rige jaien was het tekort belang rijk hoger. Hij wees op de be langrijke plaats die Maasland in neemt en hoe hiervoor meer ar beidskrachten moeten worden aangeworven dan in een andere gemeente \»an gelijke grootte. Kredieten Voorts werden verschillende kredieten voor de "verbetering van de verwarmingsmstallatie van het gemeentehuis van f 3.200, tot verbetering van. de verwar mingsinstallatie van de Rooms- Katholieke school van f 1.200, voor de restauratiekosten van het pand Burgemeester van der Lelykade van f 24.000 (subsidie) een extra krediet van f 49.173,30 voor de verbouw en inrichting van de gereformeerde school zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Inzake het verlenen van een extra subsidie van f 750 aan de gymnastiekvereniging LIOS voor afbetaling van turntoestellen voor vijf jaar aflossing' zag de heer Verhagen he ver dat elk jaar een bedrag betaald werd. Het voor stel van B. en W. werd echter aangenom en. Bestemmingsplan Er was nog een langdurige be spreking tot vaststelling althans goedkeuring van het bestem mingsplan voormalig veilingter- rein. De heer A. v, d. Hoeven (K.VP) was hierop tegen, omdat hier iets anders zou komen dan de oorspronkelijke bedoeling was. De voorzitter zeide dat in een bestemmingsplan de bestemming :gt opgesloten en daar niets aan te veranderen valt. De heer Van der Hoeven bracht zijn bezwaar nogmaals naar voren en vertelde dat een naburige gemeente een zeker bedrijf oo-k met graag zag, maar het is er toch geko men. Het voorstel van R. en W. om het bestemmingsplan goed te keuren werd in stemming ge bracht en met zes tegen vijf aan genomen. ontwikkeling. De voorzitter deel de mede, dat hieraan regelma tig aandacht wordt besteed. Voorts werd gevraagd aandacht te besteden aan wandel- en rij wielpaden. Dat is een zaak van de commisie wegen, zei de voor zitter. Bij de bespreking van de com missies werd hierop nader te ruggekomen. Het bestuur stelde voor de commissie wegen te heractiveren. Tenslotte stelde de voorzitter., dat bestuur en afge vaardigden wakker moeten blij ven om problemen te onderken nen en aan de orde te stellen. Er was een verzoek binnenge komen van de schaatsvereniging „Lekstreek" voor subsidie. De stichting kan hieraan niet begin nen, zo was de algemene mening, omdat anders een precedent ge schapen zou worden ten aanzien van andere sportverenigingen. Uiteraard kwam ook de vuil verwerking ter sprake. De voor zitter zei hierover, dat de stich ting als eerste een rapport over deze materie had laten samen stellen en daarna onstond de com- missie-Rooken. Voor de stichting is de zaak in zekere zin nu afge daan. Het woord is aan de ge meentebesturen. Goud.°raks bur gemeester, de heer J. Huurman, is een fel tegenstander van open stortplaatsen en. van ïstt dempen van sloten met huisvuil. Hij vond, dat de beste oplossing is om het vuil met de VAM af te voeren naar Drente. HARDINXVELD-GIESSENDAM De gymnastiekvereniging OKK geeft zaterdag de winteruitvoe- ring in de Werf de Merwede- stichting. Er worden demonstra ties gegeven om half drie en 's avonds om acht uur. Na de de monstratie 's avonds zorgt de band Holland Stars uit Dordrecht voor de muziek. V.ln.r. L. Stolk (derde), M. Kloot (hoogste serie), IV*. P. Verveer (kampioen) en B. van Vuuren (tweede). MAASSLUIS Wethouder Smit kon de raad op de hoogte brengen van een verheugende ontwikkeling met betrekking tol de samenwerking bij het stichten van een school voor voortgezet onderwijs. De prot. chr. school vereniging, die tot nu toe een af wijzend standpunt heeft ingeno men, benoemde nu een werk groep, die antwoord zal moeten geven op de vraag of de vereni ging met de r.k. vereniging en de gemeente zal samenwerken. Vooruitlopend op het resultaat van dit onderzoek is in feite de samenwerking al begonnen bij het maken van een opzetschema voor de nieuwe school. Ook de ontwikkeling van plannen voor een mavoschooi heeft niet stilgestaan; de neer Smi; uee'de mee, dat B. en W. begin volgend jaar de raad een krediet zuuen vragen om een architect de bouw van zo'n school te laten voorbe reiden. Om een beter inzicht te krijgen in onderwijstechnische za ken heeft het college een werk groep samengesteld, waarin, met de wethouder van onderwijs, de hoofden der openbare basisscho len zitting hebben. BLO'School De Stichting BLO-school heeft bericht gekregen, dat zij in aan merking komt voor een rijksbij drage en nu is spoedig een ver zoek om medewerking aan de raad te verwachten. Aangenomen mag nu worden, dat volgend jaar dit onderwijs kan beginnen. De al eerder toegezegde onderwijsnota zal nu binnen korte tijd verschij nen. He* college heeft er mee ge wacht f-1 het meer gegevens ter beschikking had over het voortge zet onderwijs, waarin door de mammoetwet zo veel veranderd is. Wethouder Smit vertelde de raad ook, dat van de 23 Rij'nmond- gemeenten er 17 graag bereid zijn om met Rijnmond en Rotterdam samen te werken in een gemeen schappelijke schoolbegeleidings dienst. De aanleg van een recreatiege bied langs de Nieuwe Waterwe; wordt door B. en W. voorbereid, HENDRIK IDO AMBACHT In het toernooi om het biljart- kampioenschap driebanden van Ambacht is de heer W. P. Ver veer, ongeslagen kampioen ge worden. De kampioen van vorig jaar, L. Stolk, speelde in het toer nooi de laatste partij tegen Ver veer. Vast stond toen reeds dat Verveer kampioen was, maar Stolk had belang bij winst om de tweede plaats te bereiken. Het zag er naar uit dat hij zou winnen maar in de laatste fase van de partij kwam Verveer uitstekend terug en klopte Stolk met 25 tegen 22. Hierdoor bleef de tweede plaats aan veteraan B. van Vu ren die dit toernooi bijzonder goed heeft gespeeld. De eindstand: 1. en kampioen W. P. Verveer 22 pt. (winnaar D, A. Stolk wisselbeker), 2. B. van Vuren 17 pt. (definitieve beker), 3. L. Stolk 15 pt. (trofee), 4. H. Alblas 12 pt„ 5. M. Kloot 10 pt., (hoogste serie van het toernooi), 6. A. v. d. Waard 10 pt., 7. B. Stolk 10 pt., B. J. de Vormer 10 pt-, 9. I. Verveer 10 pt., 30. G. Rijsdijk 6 pt., 11. T. Vogelaar 6 pt. en 12. P. Alderliesten 4 pt. maar er zijn nog al wat .techni sche problemen, zoals de nood zaak de spoorlijn te passeren, de mogelijke omlegging van' de spoorlijn en het maken van de Deltadijk. De heer Smit zegde toe, dat de Stichting Speeltuinen de mogelijkheden voor creatieve vorming in samenhang met de aanleg van speelplaatsen- zal on derzoeken. Voorlichting De wethouder kondigde verder aan, dat in januari een gemeente lijk mededelingenblad gaat ver schijnen en dat er gewerkt wordt aan een regeling om persberich ten langs de raadsleden te laten circuleren, voor ze in de krant komen. Voor de voorlichting naar buiten wordt gewerkt aan een vouwblad over de gemeente en een werkgroep bespreekt het hou. den van een tentoonstelling, met lezingen, die de burgerij moet voorlichten over de stadsontwik keling. De heer Smit verzekerde verder, dat de leden van het col lege zeker bereid zijn voorlich tende spreekbeurten te houd an, b.v. op bijeenkomsten van politie ke partijen. Het college houdt zich ernstig be zig met de toekomst van Maas sluis' jonge burgers. Van de hele bevolking is momenteel ongeveer 1/3 jonger den 18 jaar en het me rendeel daarvan behoort tot de jongste groepen. De wethouder rekende er op, dat spoedig het ogenblik zal aanbreken, waarop deze kinderen niet langer met een zandbak zoet zijn te houden. Hij kondigde aan, dat er spoedig een nota over jeugdzaken zal wor den aangeboden die vooral gewijd zal zijn aan het probleem van de ongeorganiseerde jeugd. Het ge meentebestuur wil'daarbij beslist geen paternalistische houding aannemen» maar het ziet het ge woon als z'n taak ook de belangen van deze groep burgers te behar tigen. Ook protest De heer Smit vroeg vooral be grip voor deze jongelui, die zo hun eigen manieren hebben, maar die over goede eigenschappen be schikken. Als ik nog een jongeman was, aldus de wethouder, zou ik vandaag ook tegen tal van zaken, ook in onze eigen stad, proteste ren. Hij deelde mee, dat hij de groep SJ (die onlangs door het uitdelen van pamfletten in de raadszaal burgemeester Van Dijck in verlegenheid bracht) voor begin januari heeft uitgeno digd voor een gesprek. Hij wilde dan vooral luisteren en hoopte op bereidheid, ook naar hem te luis teren. Hij zag er overigens van komen, dat deze ongeorganiseer de jeugd, tot enige vorm van or ganisatie zal moeten komen, wil het gemeentebestuur zaken met haar kunnen daen. De wethouder wees er op, dat er in Maassluis gebrek is aan ruimte, die deze groep jongelui zou kunnen gebrui ken; hij betreurde het, dat be paalde particuliere instellingen wel over die nodige ruimte be schikken, die echter biet ge bruikt wordt. Er zou een formuie gevonden moeten worden om die ruimte dienstbaar te maken aan wat de wethouder omschreef als een goede toekomst, ook voor de jeugd van Maassluis. Havenplamten Bij de gesprekken in tweede in stantie ontmoette de heer Smit veel sympathie voor zijn plan nen. In dit stadium van de be sprekingen diende 2ich ook nog een nieuwe spreker aan, de heer Vermeulen (ARP), die een geheel nieuw onderwerp aan de orde stelde, nJ. de havenplannen. Hij wees er op, dat de burgerij meer en meer tot de overtuiging komt, dat Rijnpoort er zal komen en dat de eigen haven daardoor onrenda bel zal blijken, mede door vertrek van bedrijven. De heer Vermeu len vroeg of er voor aanleg eu exploitatie van die eigen haven a* eens een begroting is gemaakt. Hij zou zo'n begroting erg nualg vinden want ,,dan weten we ten minste waar we over praten". Burgemeester Van Dijk Het zich door deze spreker echter uit 2ijn tent lakken. ,,In het be lang van de gemeente", zo ver klaarde hij, „iaat ik me niet ver leiden meer hier in het openbaar over uit te spreken" en daarmee moest iedereen het dan maar weer doen. Het is de raad deze keer gelukt de begrotingsbehandeling in een dag af te werken, zij het dan dat het al flink na middernacht was, voor d leden van de ra3ü dat heugelijke feit met het g?* bruikelijke gezellig samenzijn konden gaan. vieren. DS. J. WESTERINK te Haam- steöe-Kerkwerve heeft bedankt voor het beroep van de Christe lijk Gereformeerde kerk v* 's-Gravendeel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2