Zorgwekkend personeels tekort bij rijks district Dordt" polit G.S. willen torenflat in H.G. geen ie Vogelliefhebber was te goeder trouw Verwacht wordt, dat concentratie nog niet in eindfase is Thor viert zaterdag feest DISTRICTSCOMMANDANT S. DE VRIES: y> Felle strijd om damtitels Dwingende eis Wim Hol naar andere club Jeugddienst Filmavond VU P. C.V.-Zuidlan d hield j aarvergadering Schermwecls trij d om de „gouden floret" Buit inbraak 7000 Voor de Goudse kantonrechter c? Ontslagen van rechtsvervolging Formeel Verkeersplein met nieuwe w eg op Nieuwe Gouwe Goudse leraar exposeert Jongeu op ijs gevallen Clir. lom-scliool komt in Ijzen do orn park Bond voor rundveefokkerij hijeen „Onontkoombare noodzaak" ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 20 FEBRUARI 1969 Z/2—N'2 DORDRECHT ..Het per- Foncelstekcrl in het district Dordrecht van het korps rijks politie is nog steeds zo sterk dat van een verantwoorde po litiedienst en surveillance niet kan worden gesproken", aldus majoor S. de Vries, de districtscommandant in Dor drecht in zijn jaarverslag over 1968. Dat personeelstekort, de toename van dc criminaliteit) en het feit dat per groep van de rijkspolitie één man met re cherchewerk wordt belast, acht hij dc belangrijkste pun ten uit datzelfde jaar. Dat tekort aan personeel is een landelijk verschijnsel en in liet district Dordrecht dat globaal gezien begrensd wordt door Via- nen in het vosten en Rozenburg in het westen is die pcrsoneels- sjtnatie volgens de heer De Vries ..zorgwekkend, en lettend op de leeftijdsopbouw van het korps rijkspolitie beangstigend". Er zijn naar verhouding teveel oudere leden bij hei korps en vooral in de leeftijd 30-45 jaar zijn er te weinig krachten. Bij de verkeers- groep Dordrecht, waarvan naar PAPENDRECHT Bij de dammers woidt nog steeds tel gestreden um oe eerste tien Piaatsen in groep i. welke goed zon voor een plaats in het eer ste tiental. H. Houweling, reeds enkele weken kouloper, had het niet gemakkelijk tegen een taaie tegensianucv als A Noderlof. In een nog vrij onoverzichtelijke srand werd de partij afgebroken. Zïm grote rivaal P v.d. Aa won var. G. Kol sloot, F. Ke ijzer, die zich reeds hoog had geklasseerd, maakte in de opening reeds een lout, hetgeen voor G. Marke- ste;jn voldoende was om te win nen. V. Verschoor en E- van Bohe mer* kwamen tol remise. E. Stam won van P, y, d. Poel en kwam daardoor bij dc eerste zes, terwijl A. Visser en D. de Jong eveneens een puntenverdeling be reikten. A. v.d. Graaf had alles mee in zijn partij tegen P. Mar*, kesteijn en won dan ook zonder vepi moeite. M. Boer klom weer enige plaatsen door B. Lam u» verslaan en B. dc Jong en F- Kiop moesten hun partij afbre ken bij een stand, die nog geen inzicht geeft .n de kansen van dit tweetal. In groep twee moest E. Ro- mesjn, lot nu ongeslagen, dan eindelijk het hoofd buigen. Door een blunder gaf hij T. de Hcei de volle winst mee. al wordt rijn eerste piaats door deze riedenaag m het gehec-l niet bedreigd. P. Versluis won van D. Bor en V. van Zanten wist met veel moei te remise te bereiken, tegen T. Romeijn. men verwacht nog dit jaar de organieke sterkte wordt vastge steld, is de steikte eveneens on voldoende cn dc gemiddelde leef tijd van het personeel (50 jaar) ie hoog. ..Uitgaande van het bevolkings cijfer van 1 januari 1969". aldus majoor De Vries, „zou het district Dordrecht 403 man dienen te heb- I c-n. Juist in een snel groeiende streek naar bevolking en in dustrie is een jaarlijkse aanpas sing ven de organieke sterkte een uwingende eis' Het jaarverslag doet daar noj een schepje bovenop door te ver- metden dat aan de te kleine per soneelsbezetting bovendien nog wordt geknabbeld omdat gedu rende het hele jaar drie man be schikbaar zijn gesteld aan de ge meentepolitie te Amsterdam en dat gedurende de zomermaanden 16 man in de badplaatsen wordt gedetacheerd. Waarschijnlijk zullen nog dit juyr de verschillende golflengtes waarop diverse politieinstanlies hun mobilofoonberichten uitzen den. centraal worden gekoppeld. Daardoor ontstaat de mogelijk heid, zo deelde de heer De Vries ons mede ..dat wanneer er bij voorbeeld ergens in het gebied een auto gestolen is. alle politie wagens zowel van gemeente als rijkspolitie in het hele district onmiddellijk een signale ment kunnen doorkrijgen PAPENDRECHT In de Beth- lehemkerk wjrdt zondagmorgen om half elf een speciale jeugd dienst gehouden, waarin voorgaat d-. G. Zonneveld, ned. herv. pre dikant te Valkenburg (Z.H.). D-,. Zonneveld zal spreken ever ..Jc/.Ui, ilgenheeft ge volgen'". Aan de bijz >ndere dienst wordt verder rnec-gewerkt door het jeugddien-torke.it uit Dordrecht o.i.v. dc heer A. de Snoo. PAPENDRECHT In „De Palm" wordt vrijdag de tweede Tsjechische filmavond van de Volksuniversiteit gehouden. Deze avond is zowel voor leden als niet-ieden van V.U. toegankelijk en begint om acht uur. Vertoond worden de hoofdfilm Nacht over Praag een speelfilm over de Duitse bezetting met als voorfilm „De Grobotmoeder", een poppen- film die de makers hebben gesi tueerd m het jadr 2000. Uitvoering HZOD PAPENDRECHT Het man- r.enkoor H.Z.O.D, geeft vrijdag avond in Cultura haar jaarlijkse uitvoering. Benalve de zang van het koor zal men kunnen genie ten van het optreden van de to neelgroep Het Masker, dat het blijspel ..Welterusten'" opvoert. De avond begin-, om acht uur. De toegang is gratis. SLIEDRECHT De bekende a tie et van Slied recht Sport 5(5 Wim Hol, heeft wegens menings verschillen met het bestuur be dank; als lid van deze verenig Hij heeft zich aangemeld sis lid van het Dordtse „Hercules". Wijkraad vergadert HOEK VAN HOLLAND - dinsdag. 4 maart vergadert wijkraad voor Hoek van Hol land om half acht in de hillpse cretarie. Aan de orde komt der meer een nieuw schema voor de woningverdeling van gemeen te Rotterdam. Voorts zal de sane- rirjgsnota, die op een vorige ver gadering werd uitgesteld, op nieuw aan de orde komen. De wijkraad denkt aan sanering van de beide slopjes in de School straat en de Concordiaatraat. Wijkopbouw en sociale opbouw zullen eveneens weer een puni van bespreking vormen, wellicht in samenhang met het bezoek dal wethouder Dc Vos op 2P april aan de wijkraad denkt le brengen. Concert Vox Humana HOEK VAN HOLLAND Hei dameskoor Vox Humana iJ Hoek van Holland, onder leidin. van Ton Wessling, geeft op dins dag 25 februari een concert gebouw Harmonie. Medewerking wordt verleend dooi de sopraan Sari van Vliet en de alt Els Kloos. Als gastkoor zal ditmaal het Shell Mannenkoor onder lei ding van Ria Borgmeijer naar Hoek van Holland komen. De pianist Wouter Blacquière zal beide koren begeleiden. Bejaardenhulp gevraagd HOEK VAN HOLLAND Reeds /es bejaardenwerksters zijn m Hoek van Holland aan het we rit. maar nog veel bejaarden Heen won en den en echtparen wachten op hulp. Zij wachten Op iemand die een of meer ochten den per week kan komen hel pen cm te doen waartoe ze zelf niet meer in staat zijn. Ook chro nische zieken en minder validen hebben hulp nodig. De rerenigin; Humamtas die de bejaardenhulp organiseert vraagt geen vrijwil ligsters. maar mensen die per uur betaald worden. Inlichtingen worden graag verstrekt door me vrouw B. H. v.d. Windt-Pieterse, De Ruyterstraat 22, telefoon 2603. Biljarten voor bejaarden hoek van HOLLAND De jaarlijkse büjartstrijd voor Hoek se bejaarden wordt gehouden op de vier donderdagen in maart, te beginnen op 6 maart. Alle be jaarden boven 65 jaar die wil len deelnemen zijn weer van harte welkom en kunnen zich aanmelden bij de heer J. v.d. VJies in café Harwich. Er wordt gespeeld in twee poules. Op de laatste avond worden de finales lerpeeld en daarna is er prijsuit reiking met de dames der spelers. ZUfDLAND De Protestants Christelijke Volkspartij van Zuid- land heeft dinsdag haar jaarver gadering gehouden. Voorzitter li- de Leeuw van Weenen schetste in zijn openingswoord de politieke situatie op landelijk niveau. Daarbij wees hij erop, dat de openheid van vele partijen is uit gegroeid tot verdeeldheid. De politieke terugblik door het raadslid A. Wolters betrof de raadszaken die vorig jaar aan de orde waren. Hierbij kwamen ter sprake grondaankoop, woning- huur, straat- en baatbelasting, scholenbouw en bejaardennood. Postzegelclub Posita MAASAND De postzegel club „Posila" houdt haar eerst volgende bijeenkomst op zater dag 22 februari om 14.00 uur in de land- en tuinbouwschool. Van 14.00 tot 15.00 uur is er gelegen- hek1 *ot het ruilen van zegels. Van 15.00 tot 13.30 uur wordt de jaarvergadering gehouden en om 13.30 uur is er een veiling van. een 30-tal kavels zegels uit diver se landen. Fees la vond ODO MAASLAND Zaterdagavond wordt in hel Trefpunt de tradi tionele feestavond van de c.k.c. ODO gehouden, met een heropvoe- ing van één van de grootste suc cessen uit de 13-jarige historie van de toneelspelende korfballers Gebroeders Kalkoen. De feest avond begint om 19.45 uur. Er is een gezellige pauze met een tom bola. Burgerlijke stand Maasland GEBOREN: Jacon, zoon van J, de Bruijn en van J. M. Zee- gers, Kerkplein 3; Ronald Eliza, zoon van J. Lagraauw en J. F. Pijn. Oostgaag 7c; Franciscus Ma- rinus Petrus, zoon van P. H. M. Bierkens en van H. C. A. Neelen, Oranje Nassaustraat 36. y*r'*z<*y DAT KAN ZOMAAR op een vrije woensdagmiddag: scJiaai- sen achterop de fieishuiswerk vergeten en zomaar ergens langs de openbare weg de fiets parke ren tegen een bank, schaatsen onderbinden en ,4e vloer" op. Onze fotograaf schoot dit irm terse plaatje bij het park Mer- wesieijn, waar het ijs (nog) rede lijk betrouwbaar is. VL AARD INGE N Na de wed strijden van deze week staan no, twee ronden te wachten in de strijd om het clubkampioenschap van de scherm- en sportvereni ging Vlaardingen, met als inzet cie gouden floret. De nu in de bovenzaal van het Kolpabad gehouden wedstrijden hadden een spannend verloop. Greta van Dort eindigde met 7 gewonnen par lij- en op de eerste plaats, tweede werd Elennor Faber met 3 ge wonnen partijen en 20 ontvangen treiters; 3. Paul Groene veld» 5 gewonnen partijen en 23 ontvan gen irefters; 4. Fred van. Keulen, 5 gewonnen partijen, 25 treffer?.; 3. Petra van Dorp. 4 ge wanner partijen, 20 treffers. De volgende ronden staan op het programma voor H april en 9 juni. Behalve de wekelijkse trai ning, onder leiding van mnïtre Jaap Brouwer, op maandagavond in de bovenzaal van het Kolpa bad. kent de schermxrcreniging VI a a rdi n gen ook nog conditietrai ning i'oor een dames- en een ne- rengroep. MAASSLUIS Bij een in braak in een woning in de Rei gerstraat zijn twee geldkistjes met sieraden gestolen. De buit bedroeg circa f 7ÖÜ0. De inbre ker was binnengekomen door het openbreken van de voordeur. HAKDINXVELD-GIESSEN- DAM Als de gemeenteraad het advies van Burgemeester en Wet houders opvolgt, krijgt Hardinx- veld geen torenflat In bestem mingsplan De Peulen. Gedepu teerde Staten hebben namelijk hun goedkeuring onthouden aan dat gedeelte van het bestem mingsplan, waarin de flat zou worden gebouwd. Burgemeester en Wethouders zijn n.et /o erg teleurgesteld ovei het besluit, omdat, zo schrijven yij mm de raao, „het goedge keurde gedeelte van het plnn Pc uien-wemeer biedt dan het vroeger geldende plan". Zij ge ven de raad in overweging, niet bij de Kroon in beroep te gaan. Volgens Gedeputeerde Stalen is het terrein waar de flat zou wor den gebouwd over de Buiten- Giessen langs dc Rijksweg - on- gur.sXg ges.tueerd. Het ligt tegen over een bedrijfsterrein. Zij schrijven verder, dat de bij het plan ontworpen etage bouw onge wenst is met het oog op de na te streven differentiatie in laagbouw on hoogbouw en dat in regionaal verband bezien een duidelijk on derscheid moet worden gemaakt tussen de gemeenten aan de Mcr- wede-oever, welke moer respec tievelijk minder verstedelijkt zijn GOUDA Een 24-jarige slager uit Gouderak, in zijn dorp en de gehele streek bekend staand als vogelliefhebber en prepara teur. werd woensdagmorgen door de Goudse kantonrechter mr. J. A. van Bronkhorsi ontslagen van rechtsvervolging, Hem was ten laste gelegd, dat hij de vogekvel uit 1936 had overtreden door drie door deze wet beschermde vogels te prepareren en op te zetten. ,Het zijn zeldzame vogels. Als ik /.e niet zelf had geprepareerd, had ik ze weg moeten gooien, want ze waren reeds in een te verre staat van ontbinding. Ik breng beschermde vogels altijd naar een erkende preparateur. Het gaat er helemaal niet om, dut ik deze vogels zelf wilde hou den. Ik wilde ze gewoon, redden en er een school of instelling een plezier mee te doen". Aldus de jonge Gouderakker, die geheel te goeder trouw heeft gehandeld, en in feite het slacht offer is geworden van (zoals dit in militaire kringen wordt uitge- druk overdreven dienstijver. De slager verdedigde zijn zaak voor het kantongerecht met overtui- :ing en vond gehoor bij de offi cier van justitie cn kantonrech ter. „Ik wil deze overtreding echt formeel zien, want ik ben er van overtuigd, dat deze jongeman een vogelliefhebber is", zo zei mr. A. C. van der Spek, die f 10 boete eiste en verbeurdverklaring van de vogels (een dunsnavel noten kraker, een puttertje en een boomkleverlje. „Als ik nu gestraft wordt, be staat er de kans, dat ik nooit er kend zal worden als preparateur. De verbeurdverklaring is niet zo erg, als de vogels maar een goe de bestemming krijgen", was de reactie var» de Gou der akker op deze eis. De kantonrechter had er alle begrip voor. „De feiten zouden een straf niet rechtvaardigen", aldus mr. Van Bronkhorst, die de slager ontsloeg van alle rechts vervolging en hem de toezegging deed de vogels aan één van de Goudse middelbare scholen te ge ven. Waterleidingbuizen vernield op B-wcg „liet is altijd hetzelfde liedje. Als de chauffeur wordt vervolgd, dan zegt hij „opdracht van de baas" en als de baas wordt ver volgd, dan zegt deze „ik wist niet, dat mijn chauffeur daar op een B-weg reed". Aldus mr. Van der Spek tegen mr. P. van Schravendijk, die aï& gemachtigde optrad van een 50- jarige expediteur uit Werkendam. Deze werd ten laste gelegd, dat een 18-wielige truc op de Kerkweg B-weg in Berkemvoude had ge reden zonder ontheffing. Het ge volg van het negeren van de ver keersborden was geweest, dat de waterleidingbuizen in de Kerkweg op veertig plaatsen waren ge sprongen. De officier eiste tegen de expe diteur f 25 boete, subsidiair vijf dagen hechtenis. De kantonrech ter maakte er f 20 \'an. GOUDA In februari 1967 be sloot de raad aan de Verenigde Bedrijven Nederhorst (Ne der horst United) N.V. een perceel rond aan de Nieuwe Gouwe en de Winterdijk ter oppervlakte van 1.18.42 ha te verkopen voor de bouw van een kantorencomplex. In verband met de sedertdien ge wijzigde inzichten over dc aanslui ting van de aldaar geprojecteer de weg op de Nieuwe Gouwe bijzondere aandacht besteed a de afbakening van de ruimte, die moet worden gereserveerd voor het aan de Nieuwe Gouwe, in de nabijheid var. het bedrijf gepro jecteerde verkeersplein, dat via een ontworpen spoorwegkruising aansluiting zal geven op het stadsdeel Bloemendaal en de rijksweg Den Haag-Utrecht. Als gevolg daarvan is het nood zakelijk, dat de situering van het kantorencomplex een wijziging ondergaat en de begrenzing van het terrein aan de nieuwe inzich ten worden aangepast. In verband hiermeoe stellen burgemeester en wethouders de raad voor met de N.V. Verenigde Bedrijven Ne derhorst een ruiling van grond aan te gaan. GOUDA Hare o Fellmger. die te Hilversum woont en teken leraar is aan de rijksscholenge meenschap te Gouda, exposeert voor het eerst grafisch werk en schilderijen. De tentoonstelling wordt hedenavond geopend en gehouden in galerie „De Stal ling" van de AMJV aan de Stadhouderskade te Amsterdam, waar het werk dagelijks van 9 tot 21 uur te bezichtigen is. GOUDA Bij het schaatsen op de vijver langs de Cronjéstraat is woensdagmiddag de 13-jarige Hans Perdijk uit de IJsellaan gevallen. Hij werd aan het hoofd gewond en is naar het Vvan Iter- sonzi ekenhuis gebracht. 'Na be- c.q. blijven. Dc gemeente Har- dmxvcld-G lessend am wordt tot de laatst-bedoelde categorie gere kend, zodat hoogbouw daar onge wenst is. Grondverkoop Burgemeester en wethouders zeggen het besluit te betreuren omdat de financiële voordelen niet uit de bus zullen komen nu van de bouw moet worden afge zien. De grondverkoop voor dit flatgebouw, dat in een later sta dium m 't plan werd opgenomen nad een deel van het nadelige sal do kunnen goed maken. Tegen over deze tegenvaller plaatsen burgemeester en wethouders de goedkeuring voor de bouw van flats met vijf en zeven woonlagen, waardoor hogere grondopbreitg- sten mogelijk worden in verband met de verdichting van. de bebou wing. Niettemin zal het gemeentebe stuur naar compensatie moeten zoeken voor gederfde inkomsten ten bedrage van f 432.000,-. Het college hoopt binnenkort nadere mededelingen te kunnen doen over de definitieve grondprijs in De Peulen. SCHIEDAM Zaterdag js het 65 jaar geleden, dat de gym nastiekvereniging Thor werd on gericht. In een extra jubileum nummer van het verenigingsblad met de titel Thor iade wijdt liet bestuur aan dit feit een artikel tje. een overzicht over de ge schiedenis der vereniging. In de dagen van Oprichting, zo wordt gezegd, was Schiedam nog slechts een stadje met 27.000 in woners, nog echt een branders- stad. Van een erkenning an het nut van goed geleide lichaams oefeningen door de overheid was bij de oprichting van Thor nog bij lange na geen sprake. Het was geheel en al een zaak van het particuliere initiatief. Be enige oefengelegenheid was bet gymnastieklokaal aan de Buiten havenweg, dat later in gebruik kwam als politiepost. De zaal had kleinere afmetingen dan de turnlokalen van tegenwoordig. Langs de kant stond stond ecri knots van een Goliath-kolenka- ehel die bij gebruik van de zweefmolen danig hinderde Toch heeft Thor hier de hechte basis gelegd voor de krachtige uitbouw van de vereniging nader hand. Na afloop van de oefenin- gen werd als regel een uurtje doorgebracht in hel tramhuisje van de toenmalige RETM, dat zich bevond midden in het later aangelegd Koemarktpiantsoen. Het was er knus en de he-^-te vriendschapsband die hier ont stond, heeft tot de grote bloei der vereniging bijgedragen. GOUDA Van het bestuur der Vereniging voor christelijk buitengewoon iager on denvijs te Gouda is bij het gemeentebestuur een verzoek ontvangen om de medewerking voor het stichten van oen protestants-christelijke school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden (lom- schooi) Daar de aanvraag aan de wettelijke vereisten voldoet, stellen burgemeester en wethou ders de raad voor de gevraagde medewerking in beginsel te ver lenen. De school komt op een ter rein in het Van Bergen IJzen- doompark. GOUDA De Bond voor de Rundveefokkerij in Zuid-Holland heeft woensdagmorgen in het veemarktrestaurant zijn jaarver gadering gehouden. In zijn ope ningswoord gaf de voorzitter, de heer D. de Groot te Noordeloos, een overzicht van de ontwikkelin gen van de rundveehouderij sinds de fusie van de bond in 1964. Als één van de belangrijkste ontwik kelingen in dit verband noemde de heer De Groot de samenwer king lussen de K.I.-verenigingen in Zuid-Holland en Zeeland, die gestalte heeft gekregen door de totstandkoming van één K.I.-ver eniging voor beide provincies. Met 70.000 koeien deze ver eniging de grootste van ons land, maar in het licht van wat fok- teehnisch mogelijk en economisch gewenst is, verkeert zij bepaald nog niet in haar eindfase. Daar om zal het bestuur naar uitbrei ding blijven streven. Tevens noemde de heer De Groot het een verheugend feit, dat de bond, wat de concentraties betreft, had ge toond over een uitstekende toe komstvisie ie beschikken. In het jaarverslag van ir. M. M. Veld man te Gouda werd onder meer het plan Mansholt besproken, waarvan werd gezegd, dat het bewijst, dat een vergaande vorm van horizontale en verticale sa menwerking tussen de bedrijfs- genoten en de organisaties een welhaast onontkoombare nood zakelijkheid is. Ook werd in het verslag gezegd, dat niets er op wijst, dat de opbrengstprijzen van de produkten sterk zullen stijgen, dit in scherpe tegenstel ling tot het algemeen kostenni veau, dat wel aan verhogingen onderhevig is. Leden van verdienste Blijkens de rekening heeft de bond een batig saldo van f 1760 handeling kon hij naar huis gaan. I gemaakt het afgelopen jaar. Hierna werd de benoeming bekend gemaakt van de heer H. W. J. Dekker te Voorburg tot iid van verdienste. Tevens werden als zodanig benoemd de heren D. de Groot en S. J. van de Stoel te Lei derdorp, die respectievelijk wer den benoemd door de K.I.-verenj- ging en de sectie blaarkop. Tot slot van deze reeks verkiezingen, werd de heer A. F» Chardon te Maasland herkozen door de afge vaardigden van de fok- en contrö- leverenigingen. Namens de commissie „sectie blaarkop" merkte de heer Va& de Stoel op, dat er het afgelo pen seizoen twee voorlichtings avonden zijn geweest, waar onder meer de ervaring met spermata bletten is besproken. De algeme ne conclusie was, dat tabletsper ma het gebruik van goed verer vende stieren bevordert. De heer H. G. Kome te Oostvoorne bracht verslag uit namens de werk groep Westmaas. Behalve dat veertien opfokstations zijn opge richt is deze zomer een aantal wachtstieren geweid. Tevens is er een belangrijke hoeveelheid gras gedroogd. De omvang van de ar beidskosten vormt aanleiding tof de gedachte aan een groot sta tion voor opfok- cn wachtstieren in het centrum van ons land. Gunstig resultaat Namens de foktechnische conj missie, vertelde de heer J. Xoordegraaf te Ouderkerk a. IJssel, dat er veel belangstel bestaat voor sperma van verervende stieren. In de Pp"'"f van 1 november 1966 tot 1 ,r,f" vember 1967 zijn er circa 7 l* dieren bevrucht met sperms ri de bondsregeiing. De heer Xoordegraaf merkte tevens ,w- dat een aanvaardbare prijs v"' de boer het gebruik van slici'in met een goede produktie vei er ving bevordert. „Het is vooral een kwestie van bijtijds bij de tijd zijn, en als dat gebeurt zie ik ook het komend® jaar met het volste vertrouwt» tegemoet", aldus voorzitter üe Groot in zijn sluilingswoord.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2