Schiedamse clubs in de afdeling goed op toeren Ttvee nederlagen Korfballers winnen De laatste der mohikanen Scylla dames ontfutselen DWS kampioenschap SCHIEDAMS ALLERLEI Veel lof bij afscheid van referendaris L. Hollaar Onderlinge wedstrijden van Exeelsior-turners Volgende maand kampioenschappen tafeltennis Dammers op dreef Zaalsport worrit steeds moeilijker in de Hoek Dubbele winst voor SVC-dames NIO deed het goed laSi yt Off-day voor de DWS-handballers l IVO zo goed als kampioen Saligh Weven in gemeentemuseum Eerste concert Maassluis Mannenkoor OudeMhoara en Zuidtand twee uur zonder strocoi ROTTERSAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 4 MAART 1969 7.' 2-N 2 SCHIEDAM In het afdelings- voetbal op zondag blijken df plaatselijke clubs goed te heb' ben overwinterd, behalve SFC en H'F, die een nederlaag leden. De overige clubs kwamen tot volle of gedeeltelijke winst. UrsusGr. Witten 21 Deze ontmoeting werd in het Ursuskamp mei enige zorg tege moet gezien, omdat men met vijf invallers moest aantreden. Na 5 minuten echte, schooi invaller W. Huigen Ursus ai naar 10. Inval- ker Breur schoot daarna in eigen doel en dat was 11. Groen Wit ten bleef tot aan de rust de meest aanvallende ploeg. De spanning bleef er in, in de tweede helft, maar inuten voor tijd schoot Verwt^ Ursus naar een 2i zege. DZBDemos I1 De doelpunten vielen in de wed strijd DZB-Demos in de eerste helft en DZB scoorde eerst. Ui*, een strafschop schoot Wahl De mos naast DZB (11). In de 2de helft was het oen rommelig duel en werd er vrij hard gevoetbald Doelpunten bleven echter uit en - £o bleef het 11. VOBSchiedam 13 Dank zij goede leiding heeft Schiedam de moeilijke uitwed strijd tegen VOB met 13 ge wonnen. Nico Huet scoorde in dit dueï een hattrick en pas vijf mi nuten voor tijd zag VOB kans de eer te redden. WRW—Wr 4—0 WF heeft in Den Briel tegen VrRW geen tegenstand van bete kenis kunnen bieden. Op het laat ste moment moest men nog twee invallers opstellen en daar WRW directer en sneller voethal srpceL- de wist het in de eerste helft al een 20 voorsprong op te bou wen en in de hervatting ging het op dezelfde wijze, zodat het 40 werd. SlarlittitDilettant 60 Mariirtit heeft er in de strijd te gen Dilettant geen twijfel aan la ten bestaan, dat het dc- bcsLe ploeg was. De tegenstanders openden voor Mariioit de score door in eigen doel te schieten. In tweede helft maakten Kooy- man en Stip om beurten ieder twee doelpunten en het zesde t«Y - op naam van Kuneman. Bel;.«.«se BoysDOC In de strijd tegen DDC liet Van Mullem de aanhang van de Boys na 10 minuten juichen voor het eerste doelpunt en weer tien minuten later was het Van Ros- sum die 20 maakte. Nog voor rust schoot laatstgenoemde ook nummer drie in de touwen. Chris van Gerven scoorde in de uveede helft een halt nek en begon daar mee :n de vijfde minuut. DDC scoorde toen tegen maar met nog twee doelpunten van Van Gerven werd het 61. s EurekaDRZ 11 Zouden de DRZ-ors de winter niet goed zijn doorgekomen, zo vraagt men zich af nu dere lijst aanvoerder tegen het bezoekende Eureka niet verder kwam dan een 11 gelijkspel. Zij moesten eerst een I0 achterstand wegwerken". Invaller Prins schoot namelijk; hard op doei en via een been van een tegenstander veranderde de bal van richting, waardoor dc Eureka doelman kansloos was. FC SiemclandRVI li De eerste helft van de strijd tussen FC Nïeuwland en RVVK was vooral bij FC Nïeuwland niet zo best en de stand was bij de rust 2I. Hel doelpunt van Nïeuwland werd gemaakt door DomseUar. In de tweede helft ging het aanmerkelijk bptrr. Van Vliet scoorde 2-2, Rost scoorde twee keer achter elkaar 42 en Van Gijp bepaalde de eindstand op 5—2. n VLAARDINGEN Van 21 tot en met 25 april zullen de plaat selijke tafeltenniskampioenschap pen 1969 worden "gehouden. De eerste- en derde klassers spelen dan op maandag 21 april; de tweede- en vijfde klassers op dinsdag 22 april en op donderdag 24 april komen de vierde klas- sers aan de beurt alsmede stad genoten, die niet bij een vereni ging zij" aangesloten. Op vrijdag 25 april zullen de finales worden gespeeld. Al deze wedstrijden worden ge speeld in de hal van het Sport park De Vijf sluizen. De junioren bekampen elkaar reeds op zaterdag 29 april in de gemeentelijke turnzaal in de Koode Kruislaan. De finales van deze wedstrijden worden gespeeld in De Vijfsluizen. De plaatselijke verenigingen zullen op donderdag 20 maart in het bezit komen van de inschrijf formulieren. De Inschrijving sluit op zaterdag 5 april a.s. Nïet-le- den kunnen formulieren, verkrij gen bij de heer A. Stolk, Dirk de Derdelaan. 131. VLAARDINGEN De vier le den van de damvereniging VDV, die zaterdag hebben deelgeno men aan een nationaal damtoer- nooi te Alphen aan den Rijn heb ben daarbij allen succes geboekt. D, v. d. Kerkhoff behaalde de eerste prijs in de hoofdklasse. Mede dank zij dit resultaat kreeg hij een uitnodiging om deel te ne men aan een ïnvitatietoemooi, -dat binnenkort in Den Haag zal worden gehouden. In de overige klassen werd J. van Osnabrugge eerste, eindigde A. Molenaar op de tweede plaate, terwijl in de jeugdklasse Leen Torn tweede .werd. HOEK VAN HOLLAND Zaal sporten wordt in Hoek van Hol land langzamerhand een luxe, die ;e re serve ercl voor enkele ge lukkigen. De Hoekse Sport Vere niging heelt de onlangs aange kondigde ledenstop moeten uit breiden. Die slop treft vooral jon gere kinderen. Voorts heeft de af deling volleybal moeten besluiten om, wegens de te kleine zaal geen publiek bij de wedstrijden toe te laten. Ook verschillende an dere HSV-afdelingen zijn aan de top van hun capaciteit. Overigens is niet alleen de Hoekse Sport Vereniging de dupe van het grote gebrek aan accommodatie. Ooi; de Hoekse badmintonclub kan rtiet uit de voeten. In hot afgelo pen seizoen was het niet moge lijk alle ba dmint onlief hebbers te laten spelen omdat men geen speelmogeli ikheid meer heeft. De toch al niet grote gymnastiekzaal in de 2e Scheep-' vaartstraat is overdag beze* door de Hoekse scholen. Ook hier moet men woekeren met de beschikbare tijd, zodat van morgens acht toi 's middags vier uur vrijwel constant gebruik wordt gemaakt van de zaal, met inbegrip van de middagpauze. Daarvoor worden lesuren verzet. Direct om vier uur komt de HSV in de zaal, als regel tot 's avonds half elf. In de weekeinden «peelt de badmintonclub. Een nieuwe gymnastiekzaal is voor Hoek van Holland toegezegd. In 'feite zou hel- nieuwe gebouw nog dit jaar gereed moeten komen, maar tot nu toe Is er geen steen gelegd. Volgende week syelrege Iivedst rij d en SCHIEDAM De spelregel- testwedstrijden voor de junioren staan weer voor de deur en bij de diverse voetbalclubs is men de jeugd ui danig aan het trainen cm de juiste antwoorden te kyn~ nen geven aan de heer Lou van Ravens die de vragen zal sletlen. De A-junioren doen nu niet mee. Daarvoor in de plaats ge komen zijn de pupillen, samen met de B- en C-junioren, Op 13 maart begint dc eerste ronde en zullen de B-junicrcn de serie openen. Zij komen dan bijeen in de kantine van Schiedam op Harga om half acht *s avonds. Op 27 maart is het de beur: van de C-junmren en op 10 april komen de jongsten onder de voetballers, de pupillen, aan de beurt. Dat is op de finale-avond, wanneer ook de prijzen zullen worden uitgereikt. Men verwacht daarvoor veel belangstelling en daarom hoef* men de grote zaal van Jrene op de Nieuwe Haven gekozen. Zwarte banden bij Sportschool Bischot'f SCHIEDAM Februari is voor de judoka's van Sportschool Bi- sehoff een succesrijke maand ge weest. Er slaagden namelijk twee leerlingen voor het examen zwar te band, dat werd afgenomen door de examencommissie van de Nederlandse Jiu-Jitsu en de Judo Bond. De heer Th. Hertog behaalde de eerste dan en de heer P. J. Jaglman slaagde voor de tweede dan. SCHIEDAM Het eerste da mesteam van de Schiedamse Vol leybal Club speelde twee wed strijden in vier dagen cn zorgde voor twee overwinningen. Woensdag, in eigen zaal. werd EBVC met 30 geklopt. Zaterdag was SVC op bezoek bij RHBS in Breda. De SVC-da- mes moesten in de eerste set aar. een zeer luidruchtig publiek wen nen en zagen :n grote voorsprong verloren gaan. 1G14 voor RHBS De Schiedamse speelsters waren toen aan. zaal en publiek gewend en toonden toen hun kracht door de volgende drie sets in de wacht te slepen: 715, G—-15 en 125. Een 31 zege dus. Dames 2 stelde teleur door van een beslist niet sterker Swift met 39 klop te krijgen. Heren I tenslotte kon het we derom niet bolwerken. Van Ma tador in Vlissmgen werd met 30 verloren en de setstanden tonen wel aan hoezeer SVC in de laat ste weken is teruggevallen: 157, 157 en 159. MAASLAND Het eerste team van de tafeltennisvereniging NIÖ heeft met grol geschut de tweede helft der competitie ingezet. Het versloeg ABB 2 met 100. Het tweede, dat bovenaan staat in zijn afdeling, deed het iets minder: 91 winst op Tava 4- Het derde speelde met 55 gelijk, maar het vierde verloor met 73 van Tets 8. Voor de eerste twee teams zijn de vooruitzichten niet ongunstig. Promotie naar cie vierde klas zou geen slecht resultaat zijn voor een vereniging, die pas een jaar bestaai. SCHIEDAM Ale korfbal ploegen van de Sportclub Schie dam, die tijdens het weekeinde in het void kwamen, hebben gewon nen. Het eerste twaalftal behaal de een verdier.de 52 zege op het Rotterdamse Velox. Nog steeds is Freek Veer een uiterst gevaar lijk man in de Schiedam-aanval en hij was het dan ook, die zijn ploeg met twee mooie afstands schoten. op 20 zetten. Er ontwik kelde zich een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de Schiedam mers het tempo volledig opleg den aan hun tegenstanders. Na een prachtige combinatie, vol gend op een vijandelijke verde- digingsfout was het Hans Josen die op even geraffineerde aK fraaie wijze de stand op 3 bracht. Vakgenoot en routinier Piet Bogaers schaamde zich ken nelijk diep over een gemiste strafworp en zorgde voor rust nog voor 40. In de tweede helft zakte jam mer genoeg net tempo en daar mede het peil van de wedstrijd. Velox zag zelfs kan- tot 42 op te halen. Dit bracht de eerste aanval weer terug in de uitgangs positie en het was tenslotte op nieuw Freek Veer, die middels de hattrick zijn ploeg naar de ver diende 52 tilde. De overige uitslagen luiden: Velox 2Schiedam 2, 0—6; Schiedam JVIaardingen J 32; Schiedam aCharlois a, bij 10 door scheidsrechter wegens wemgedrag Charlois geslaakt. Kapsalon geopend MAASSLUIS In hel nood- winkelcentrum is de dameskap- ■c3 Ion van het echtpaar Nitschc geopend. Daarvoor werd het bedrijf uitgeoefend in een woon huis in de Nagtegaaliaan. De salon is in Italiaanse stijl inge richt, De heer Nitschc heeft twaalf jaar over de wereld ge zworven om kapsels en kapte ch- nieken te demonstreren. V roii ven-wereldgebedsdag HOEK VAN HOLLAND De Ned. Christen Vrouwenbond Hoek van Holland komt vrijdag avond bijeen in gebouw Irene in het kader van de vrouwenwereLd- gebedsdag. Aanvang half acht. a i'. w VLAARDINGEN Op de Ke- luxe is. Met de smederij ver- SCHIEDAM Dc Schiedamse damesderby DWS 4—Scylla om het handbalkamploenschap voor dc afdelings 3e klasse, is een bij zonder spannend treffen gewor den. Scylla begon goed en liet na korte tijd een 61 stand aanteke nen. Het was alsof Scylla geen zenuwen had, in deze toch zeer belangrijke wedstrijd. Scylla had reeds een 03 voorsprong opge. bouwd, vooraleer DWS kans zag de uitstekende Ria Poot te passe ren. Scylla liet zich hierdoor niet intimideren en zorgde voor een 15 ruststand. Na rust was het een totaal an der spelbeekl. DWS had het ini tiatief volkomen overgenomen liep langzaam uit naar 6—5, Dc spanning werd haasi ondraaglijk, Scylla bleef zich fel verweren, maar ging nu toch fouten maken. Zelfs een strafworp werd volko men gèmist. Tot Margreet Bunte, in. een snelle break-out. de goed meegekomen Carla van Wamelen kon lanceren, en een 66 stand werd bereikt. Scylla voelde dat het mogelijk moest zijn en via drie treffers .van Margreet Bunte behaalde Scylla een verdiende 69 zege er, daarmee het kampioenschap. Hierdoor promoveert Scylla auto matisch naar de afdeling 2e klasse, wat een hele prestatie be tekent in het nog geen tweejari, bestaan. Het zou een off-day voor DWS blijken. Het vierde heren team veteranen), trad aan tegen Actief Uit Rotterdam voor het kampioenschap. Het was spoedig duidelijk dat DWS, zonder een Cees van Geene en Jaap Bunte, die beiden door een ongeval voor lopig zijn. uitgeschakeld, niet vol doende kracht had om Actief te weerstaan. Via een 43 ruststand, werd het een 106 zege voor Actief, dat daardoor de titel binnenhaal- l verweerd en als het team niet vier straf worpen had gemist, dan had het er heel anders uitgezien. Hel werd nu een welverdiende C2 zege voor Hellas. De heren-junioren van UVG zijn er evenmin in geslaagd ont de Haagse kampioen op een af stand te houden. Het werd een spannende strijd met een aan vankelijk sterk UVG, dat de ope ningsscore voor zich opeiste. Er ontstond een gclijkopgaande strijd, maar na een 66 stand werd de druk te machtig voor UVG en moest het Hermes een 149 zege toestaan en daarmee de districtstitel. thetweg wordt de laatste hoef smederij in VI aard mg en gesloopt. Kaas Bergeman was er de laat ste hoefsmid, die als zodanig de laatste jaren weer aan de slag kon door de zich in onze contrei en snel verbreidende ruiter- er ponysport. Maar een hartaanval zette hem buitenspel, waarna hij 2ijn bedrijfspand met de belenden de grond aan burman N.V. Steen houwerij Rijnmond verkocht, wel ke deze aankoop benut voor uit breiding van de steen hou der ij. De oude hoefsmederij stak enkele meters buiten de nieuwe rooilijn uit. Met de sloop kan deze nu ook hier worden recht getrokken, wat op de veel te smalle Ketlielweg ais verkeersader bepaald geen VLAARDINGEN Het is thans vrijwel zeker, dat het eer ste tiental van de schaakvereni ging HVO, kampioen zul worden in de promotieklasse van de Rot terdamse Schaakbond. De ont moeting tegen Schiedam eindig de in een voorlopige 6V23 V2 stand in het voordeel van HVO. Alleen De Jong moest 2ijn partij afbreken. Overwinningen werden behaald door Auwerda, Heyna, Kwindacz en Akkerman, terwijl de 5 remi ses op naam kwamen te staan van Korpershoek. Hoogerwerf, Van Drie). Kor pel en Koopman. Op maandag 24 maart wordt de laatste wedstrijd gespeeld te gen Shell 1, maar deze ontmde- ting mag HVO nog wel verliezen, zij het niet met ai te grote cijfers. De kampioen van deze klasse komt in aanmerking voor het spelen van wedstrijden waarbij promotie mogelijk is naar de competitie van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. dwijnt op de Kethelweg een van. de laatste typische aanblikken van' het voormalige dorp VIaar dingen Ambacht als plattelands gemeente. SCHIEDAM 'Vannacht orn j uur probeerde de 57-jarige verte gemvoordiger F. V. op de Buiten- havenweg zijn auto aan te du wen, die niet wilde starten. De auto begon echter op het hellen de wegdek zo snel te rijden, dat de vertegenwoordiger haastig naar rechts moest sturen om te voorkomen dat het voertuig er vandoor ging. De auto reed daar na half over het kademuurtje naast het hoogspanningshuisje en bleef boven het water hangen, Via de politie werd een takelbedrijf gewaarschuwd dat de wagen weer op de weg zette. De 6-jarige Frans v. d. Meer uit de Esöoomstraat stak giste ren plotseling over en werd aan gereden door de 31-jarige dansin- slructeur M. K. De automobilist kon ondanks hard remmen het jongetje niet meer ontwijken, dat met kneuzingen aan arm en' voet ter plaatse door de GG en GD werd behandeld. De 44-jarige ir. T. C. L. deed gisteren aangifte van diefstal van de carburateur uit zijn auto, die geparkeerd stond op de Nassau- laan. Vannacht om 4 uur reed de 22- jarige zeeman A. A. A. op het fietspad langs de Rotterdamse- dijk bij de Van Deventerstraat te gen een verkaerspaab Hij is, sa men met zijn 25-jarige duopassa gier P. J. R.,-met kneuzingen en snijwonden naar 'de Dr. Nolet- slichting gebracht. - Aan de rijksuniversiteit te Groningen is de heer J. K. M Fokbema te Vlaardingen ge slaagd voor het kandidaatsex; men geschiedenis. Uitgesteld Dames 2 van DWS zou aantre den tegen Kwiek Sport uit Den Haag, voor een beslissingswed strijd om het kampioenschap van hei District 2e klasse. Deze wed strijd is echter uitgesteld en wordt nu dinsdagavond om 9 uur in de Margriethal gespeeld. De dames junioren van DWS zijn er niet in geslaagd om het Haagse Hellas een beslissings wedstrijd af te dwingen voor de distri ctstitel. DWS heeft zich goed SCHIEDAM Onder zeer gro te belangstelling heeft de r.k. Gymnastiek Vereniging Exeelsïor zondag in de Sporthal Margriet de jaarlijkse onderlinge wedstrij den gehouden, De tribunes waren de hele dag door vol bezet, en dat droeg niet weinig bij tot de ge de sfeer waarin dc jcugdi gymnastiekliefhebbers moesten turnen. Dit jaar deden ongeveer 450 kinderen mee aan het toernooi, waarvoor ze ai vele weken van te voren hadden geoefend. De jon gens hadden al op zaterdag de wedstrijdonderdelen aan rekstok en ringen in een gymnastiekzaal uitgevochten, omdat die instru menten natuurlijk bezwaarlijk in de sporthal kunnen worden aange bracht. Tussen de oefeningen van de verschillende groepen door waren er zondag demonstraties van enkele keurgroepen. Als waardige afsluiting van de dag was er een optreden van de eigen drumband van de vereni ging, Het tromgeroffel vormde voor de jury het sein om nog eens duchtig met de cijfertjes te stoeien, zodat de heer NI. Buckers wist aan wie hij de prijzen moest uitreiken. Het bestuur van Excel sior kan terugzien op een geslaag de en goed georganiseerde dag. De prijzen werden door de vol gende deelnemers gewonnen: Meisjes E: Ie prijs Hannie Schulze, 2e pr. Wiima van Ger ven, 3e pr. Son ja Marrevee. Meisjes F: le pr. Annemieke van de Wolf, 2e pr. Jolanda Kro- winkel, 3e pr. Yvonne Lomans. Meisjes» C: le pr. Yvonne Groot-Bea Profijt, 2e pr. Caroline van Dorp, Lia Dij man, 3e pr. Hanneke Scholte. Meisjes D: le pr. Monique Klein herenbrink, 2e pr. Louise Lomans, 3e pr. Mieke van L.in- gen. Meisjes B3: le pr. Ria Bijl, 2e pr. Louise Lomans, 3e pr. Mieke van Lingen. Meisjes B3: Ie pr. Ria Bijl, 2e pr. Berry de Rauy, 3e pr. Fia Blom steel. Meisjes B2: le pr. Irma Prein, 2e pr. Geramo de Vette, 3e pr. Charlotte Stuy, Meisjes B: le pr. Leïdie Uytde- willigen, 2e pr. Anja Jonkman, 3e pr. Ronny Verspeek. Jeugddames A 2: le pr. Corrie van de Staay, 2e pr. Anja Joustra, 3e pr. Wiizna Broeren. Jeugddames AI: Ie pr. Petra Scheilekens, 2e pr. Greet Roo- sloot, 3e pr. Mieke Spitters. Jeugdheren: le pr. Johnny Boon. en Jos Hertog, 2e pr. Ko Gerrets, 3e pr. Leramo Lansber gen, Jongens F: le pr. Peter Thijs- sen, 2e pr. Michael Hollander, 3e pr. Hans Scheilekens. Jongens E: Ie pr. Norbert Kleinherenbrink, 2e pr. Leo Buckers, 3e pr. Frank Keisers. Jongens D-C: le pr. Kees Vol- lebrecht, 2e pr. Arnold Winkel, 3e pr. Kees Schaeffer. Jongens BI: le pr. Paul van Stralen, 2e pr. Urin van Groos, 3e pr. Peter Scova Righir. en Gui- do Lansbergen. MAASSLUIS Hoewel officieel vrijdag 28 februari dc laatste dag was waarop referendaris L. Hol laar op de gemeentesecretarie werkzaam was, fungeerde hij za terdag 1 maart alweer als hulp in nood. Gemeentesecretaris H. Kra mer vertelde, bij het officiële af scheid van de heer Hollaar, maandagmiddag in het Zalen centrum, dat hij zaterdag werd opgebeld door een zakenman uit Maassluis die zojuist in het bui tenland zijn paspoort was kwijt geraakt. Maandagmorgen moest hij alweer van Schiphol vertrek ken. De heer Hollaar werd ge vraagd te hulp te komen en. bin nen 24 uur was de zaak weer voor elkaar. Dit was niet een in cidenteel geval, aldus de meentesecretaris. U had een op vatting over de taak die de over- heid dient te vervullen die zeer hoogstaand was. U behartigde het algemeen belang; u bevorderde de zelfwerkzaamheid en onder uw leiding heerste er op dc afdeling een sfeer van respect voor de menselijke waarden. In de branding Loco-burgemeester P. v.d. Snoek, die de burgemeester ver ving, herinnerde er aan dat hij de vertrek kende refrendaris veel tegenkwam in zijn ambtelijke loopbaan. Vooral de laatste jaren heeft 11 midden in de branding ge staan van de stormachtige ont wikkeling die Maassluis door maakt. U bleef er rustig onder. U was dc eerste die op kantoor ver scheen en meestal de laatste die wegging. Daarnaast vervulde u. nog vele andere functies in het openbare leven van Maassluis. U krijgt nu veel vrije tijd. Om u behulpzaam te zijn die tijd goed te benutten mag ik u, ndïnens het gemeentebestuur, een gouden polshorloge aantreden met in scriptie. Uitzondering De heer J. Hartingsveldt, nes tor van d^ gemeenteraad, wees er op dat deze raad niet altijd vertegenwoordigd is bij elk af scheid van een gemeentefunctio- MAASSLUIS Er was veel be langstelling in het gemeentemu seum voor de opening van. de expositie van kanselkleden ver vaardigd door de eigenares van het handweefatelier Saligh We ven in Delft, Willy Penning. Ar chitect F. J. C. v.d. Vegt uit Delft hield een korte inleiding. Hij wees er op dat het bijzonder belangrijk is dat de economische ontwikkeling van Waterweggebied voortgang vindt maar er 2itten ook gevaren in. De recreatie komt wel eens in het gedrang en ook de ontwikkeling van de menselij ke geest gehaakt wel eens wat veel op de achtergrond. Het ge voel van de mensen voor kleur, klank en beweging wordt afge stompt. Na de lagere school wordt er meestal niets meer gedaan aan kunst of expressie. Er dreigt een onderontwikkeling van het gevoel- Exposities als deze, over het handweven, kunnen er toe bij dragen dat wat meer aandacht zal worden besteed aan de gees telijke ontwikkeling in dit gebied. Bovendien is de techniek \'an het handweven zeer eenvoudig te le ren. Na deze inleiding kregen de bezoekers de gelegenheid tot het bezichtigen van de expositie. naris. Voor u hebben wij echter een uitzondering willen maken omdat de contacten die wij met u hadden en de adviezen die wij van u kregen zeer veelvuldig zijn ge weest. U zult wel met weemoed afscheid nemen van de taken die u tot nu toe vervulde. Die wee moed gaat wel over, zei de heer Hartingsveldt, de bejaardensocs staat nu in ieder geval voor u open. Wethouder J, Smit, van On derwijs, wees er op dat samen werken al moeilijk is met men sen van een ongeveer gelijke denkrichting. Met u, hoewel vol komen verschillend van levens beschouwing was samenwerken, echter niet moeilijk. U heeft ge diend onder veie verschillende ge meentebesturen, maar u is dezelf de gebleven. Als geschenk bood de wethouder een boek aan-, nogs andere geschenken kreeg de heer Hollaar. Van het personeel van het gemeentesecretarie kreeg hij een diaprojector. Een projectie scherm werd geschonken door zijn collega's de hoofden van dienst terwijl de personeelsvere niging een projeetietafel schonk. Na het officiële gedeelte kwam burgemeester W. J. D. v. Dijck met echtgenote afscheid nemen van de heer Hollaar. MAASSLUIS Het Maassluis Mannenkoor heeft zaterdag zijn eerste concert gegeven in de lm- manuelkerk. In aanmerking ge nomen, dat de vereniging pas vo rig jaar werd opgericht waren de resultaten heel bevredigend. Dit is niet in de laatste plaats te dan ken aan de bekwame leiding van de dirigent, de heer T, Stolk. Uitgevoerd werden voorname lijk volksliederen uit vele lan den, zoals Con El Tripili, Ei oechnjem en.Izza ïessa. Voor dit concert waren ook uit genodigd de bas-bariton Henry Black mon begelend aan de vleu gel dor Koos Bons. Hun optreden voor de pauze ontlokte aan het publiek een staande ovatie. Ook Blackmon zong voornamelijk - volksliedjes waarbij enige van Brahms, Grieg en Haydn. Na de pauze zong het Mannenkoor en kele negro-spirituals, ZUID LAND In. de gemeenten Zuidland en Oudenhoorn is zon dagavond de elektriciteit uitge vallen door een kabelstoring. On geveer twee uur later was de storing opgeheven. De huizen werden in die tijd verlicht met kaarsen en olielampen. De1 kerkdienst, die om half ze ven in jfde Christelijk Gerefor meerde tcerk begon, werd gehou den bij het licht van zes kaarsen. In de Hervormde kerk viel het licht uit, terwijl de gemeente in gebed was. Ook hier werd dienst gewoon voortgezet. Een ambtenaar van het G.E.B.- Brielle verklaarde maandag, d£t* de plaats van de kabelstoring pas in de loop van de week bekend zou zijn. „Het systeem van dis tributie maakt het echter moge lijk, in 99 procent van de geval len via andere kanalen stroom te verkrijgen." Dit systeem werkte uitstekend, want na twee uur gingen de lich ten in de dorpen weer aan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2