Jeugdgemeen t eraad dient politieke interesse van schooljeugd te polsen Koude training van water Kolpad remt vze EVERT TIMMER (91) KAN HET WATER. NIET VAARWEL ZEGGEN „Alleen wat hardhorend VLAARD3MGS ALLERLEI Scholieren gaan hengelen Nel Kars bezorgde huisvrouwen een middag vol kunstgenot Vragen aan B en W over bulderhaan GEMEENTE DOET HAAR BELOFTE NIET GESTAND Stiefmoederlijke behandeling van Vlaardingen- beste ambassadeur Vlaardingen in Znijndreeht voor krachtproef ROTTERDAAÏSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 22 MEI J»SS N 1 SCHIEOA5I VLAARDINOEX MAASSLUIS MAASLAND ROZENBURG HOEK VAN HOI.LANII VLAARDIN GEN Ouder dom komt met gebreken. Een treffend voorbeeld van uitzon dering op deze regel is de 91- jarige Êvert Timmer. Wel komt de huisarts een enkeip keer bij hem over de vloer, maar dan voor zijn dochter Sjaan (57), die in de Vondel straat met hem samen woont en hem verzorgt. Ruim Ln denegentig voelt hij zich. nog steeds zo gezond als een vis. Het enige wat hem 'mankeert is een zeer lichte hardhorendheid Hij slaapt al& een marmot en het doet hem niets of hij 's avonds tien uur, twaalf uur of later naar bed gaat. 's Morgens om acht uur staat hij weer fris als een hoentje naast zijn bed. Hij is erg uithuizig, vindt zijn dochter. Van 1U tot' hr.tï twaalf maakt hij zijn ochtendwandeling en doet hij boodschappen, 's Mid dags is hij nooit thuis-. Dan kan men hem veelal mei enkele ande re bejaarden op een bank bij de pniélkerk aantreffen. Hij voert er het hoogste woord. Duikend in het verleden, dal; onuitwisbaar in zijn geheugen staat gegrift, komt aan zijn woordenstroom geen ein de. Levensloop Zich' tot in de kleinste details alles herinnerend en met een zeer avontuurlijk leven achter de rug. heeft hij stof genoeg.Als Schaap herder in Soestdijk trok grootva der 's winters naar de grazige weiden van Zuid-Holland, waar hij een boerenspulletje in Spijke- nisse kocht en daar neerstreek. Mijn vader Dirk werd de scha penscheerder op Voorne en Pui ten. hielp dijken uitzetten, maai de en deed allerlei andere klusjes voor de boeren. Hij is bijna 99 ge worden. Ik was het nakomertje in een gezin van 6kinderen. Ik moest van m'n vader op het land werken, had daar -geen zin in en verhuurde me als knechtje voor een gulden in de week,met de kost, bij de Bredase schipper Ze- gertje Drift, die in Sptjkenisse vlas lag ie lossen. Ik was toen 11 jaar en thuis wisten ze nergens van. Ik heb het onderweg in een brief bericht. Toen ben ik een jaar weggebleven. Ik nam m'n ontslag, omdat de schipper wei gerde me 30 cent opslag te geven. Maar thuis was er geen g-aren met me te spinnen. Toen ik met 'm'n vader aardappelen moest delven, was de weerzin zo groot, dat ik het land uit liep, waarbij m'n vader me de spa achterna wierp. Met een dubbeltje op zak trok ik met een vriendje naar Rotterdam Dm daar een schip te vinden. Het lukte niet direct. Ik heb toen een paar nachten onder Ren dekzeil geslapen en voor nei stillen van de honger kocht ik van het dubbeltje vijf broodjes. Rijnschip Ik kwam op een lijnschip van een Duitse schipper en voer vier jaar van Mannheim op Rotter dam, zonder ooit thuis te komen, tot ik in dienst moest en in Breda bij de infanterie diende. Daarna verhuurde ik me aan beurtschip pers uit Sommelsdijk, Zuidlsnd en Numansdorp. Allemaal zeil schepen. Heb vaak in 't haampje moeten lopen, wanneer er niet gezeild kon worden. Zo kwam ik in alle delen van het land, ook in België. Na nog als stoker op sleepbootjes van de Gele Dienst van Piet Smit en op mijn eerste motorschip bij Van der Kolk in Rotterdam te hebben gevaren, werd ik bij rederij Van Zessen schipper op de Factor voor graanvervoer. Het was daar wer ken geblazen van 's morgens 6 tot 's avonds 10 voor f 13 per week, plus 5 procent van de lading, wat gemiddeld f4 per week oplever de. Ik trouwde een meisje uit Oud-Beijerland, .dat in Numans- V L AA Iï DIN GEN Met het oog Op de Pinkster dagen is een spe ciale regeling getroffen voor de aangifte van clestructiematerinai. Aangifte is mogelijk. zaterdag morgen van negen tot tien uur bij de opzichter-keurmeester, cle - heer Vv. J. F. C. Buijsrogge. tel. 261HÖ. De Raad voc-r de Gemeen schap var. Kerken bestaande uit Gereformeerde Kerk. Her vormde Gemeente, Rooms-Katho lieke Kerk. Remonstrants-Gere formeerde Gemeente en Leger ties Heils organiseert een Pink stersamenkomst, die op Eerste Pinksterdag, s morgens huif elf wordt gehouden in >'at.I Excel sior. Oostliavenkade 10. Kapelaan; L. A. M. Banning zal spreken over ..Geestige mensen". De sa menkomst is voor ieder toegan kelijk. VLAARDINGEN Het PSP- ra ad slid Zoutendijk heeft burge meester en wethouders vragen geste-Icï naar aanleiding vfui de plannen op het Rotterdamse vliegveld Zesiienhoven een nieu we. lunge startbaan non te leg gen. geschikt voor grote straal vliegtuigen. Als de aanleg van die buiderbaan" doorgaat konn een deel van Vlaardingen, w.o. de wijk Holy, met het Hoiyzieken huis en bejaardenhuizen, in de z.g. primaire geluidszone te lig gen, aldus de heer Zoutendijk, die van het college wil weten, of dat de consequenties van lawaai en hogere persoonlijke risico's ver antwoord acht. Mocht dat niet het geval zijn, zijn B. en W. dan be reid bij de gemeente Rotterdam stappen te ondernemen om uit voering van het plan te voorko men? VLA A K DING E X De in april ingestelde Commissie ter bestu dering van de Jeugdgemeente- raad van Vlaardingen heeft tij dens de gisteravond in de burger zaal van hei stadhuis gehouden vergadering laten weten, hoever zij inmiddels is gekomen met de hoofdlijnen. De lieer UI, J. Dor- ie i j ii. secretaris van de commis sie zei, dat de jeugdgemeente- raad meer inspraak moet zien te verworven ïn de gemeenteraad van Vlaardingen, maar de com missie zal zicïi nog nader moeten beraden op welke wijze dit zal moeten geschieden. Do commissie is van oordeel, dat tevens jongeren vertegen woordigers uit andere groeperin gen {niet politiek gericht) het recht tn» participatie in de jeu gd gemeen teraaci niet mag worden ontzegel. Teneinde de vraag te beantwoorden wat politiek en nie-t-politiek jong Vlaardingen nu eigenlijk wil, steil de commissie de raad voor. om een politieke enquête te houden onder de schooljeugd van de middelbare scholen, alsmede los hiervan, ook een politieke enquête in de wijk Holy, omdat deze wijk wordt ge zien ais een stad in wording. Projectencinalyse Om de jeugdgemeenteraad werkelijk interessant te maken, is de commissie van oordeel dat dii moeL gebeuren door middel DEZE EDITIE bestaat uit het volledig Kotterdamsch Nieuwsblad, zoals het in Rot terdam en naaste omgeving wordt verspreid, met EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek, EVERT TIMMERmet scheper, en icater vergroeid, hier op de szeigfer van de Knik bij het jacht van zijn schoonzoon en dochter Nd. dorp was geboren, en we betrok ken een huis op de Kortekade, achter het Witte Huis in Rotter dam. Dat was in 1903 en ik was toen 28. Tweemaal heb ik voor Van Zessen op werf Boot in Lei derdorp. een nieuw schip "uitge haald." In 1910 kocht, hij.eeneigen schip: de Adriarï'a -Wilhelmina. Zijn vrouw schonk hem 5 meisjes en 3 jongens. Bastiaantje (Sjaan), met wie hij nu samen woont, was de enige, die op het schip werd geboren. ,,In 1915 zijn we jn Spijkenisse naast m'n ou derlijk huis gaan wonen. In de eerste wereldoorlog viel er wei nig te varen en in 1917 verkocht ik mijn schip, toen ik er een beste prijs voor kon krijgen. Kapitein Ik kocht en verkocht daarna enkele zeilscheepjes tot ik in 1920 kapitein werd op een sleepboot," waarmee ik schepen door heel Nederland sleepte. Dat hield ik twee jaar vol, icn ik in 1922 kapi tein werd van het personeelsboot- je Son ja van de Superfosfaatfa- briek in .Pernis, dat ik nieuw uit haalde in Leiderdorp. Mijn zoon Bas, die als knechtje meevoer, volgde me in 1935 als kapitein op. We woonden vier jaar op de Von delingenplaat, maar voor de schoolgaande kinderen verhuis den we in 1927 naar Vlaardingen, waar ik een huisje op de Galgka de had gekocht. Ik kon voor aan nemer Van Splunten uit Ridder kerk. die met de bouw van Pak huis meesteren. was belast, perso neel gaan varen en kocht een mo- torvlet, waarin ik 30 man kon meenemen. Omdat de Duitsers hem in beslag dreigden te nemen, heb ik 'm eind 1940 weer opge ruimd. Na de oorlog ging de Shell aan de overkant bouwen en ging ik voor het Shellpersoneel op dé Galg kade een fietsenstalling voor 200 fietsen exploiteren, waarmee ik een aardig bestaan had. Ten slotte heb ik nog enkele jaren ge werkt voor boer Swerus de Jong in de Broekpolder. Acht jaar ge leden verloor ik mijn vrouw, waarna m'n enige ongehuwde dochter bij me introk." Evert Timmer niag graag rei zen. Naar zijn zwager in Nieuw Lekkoiiand. naar zijn nicht in Ca pe! a.tl. IJssel en naar zijn twee doe liters in Delft- In z'w eentje. En clan varen «|i het motorjacht van zijn schoonzoon Aric de Wit. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD BUREAU SCHIEDAM: Broersvest 3. Administratie en abonnementen telefoon 26.ao.ai. Redactie telefoon 26.25.66. Klaehtendienst: telefoon 26.17.73 van 15.00—20.1(1 uur zaterdags van 17.00—19.03 uur. BUREAU VLAARDINGEN: Smalle Havenstraat L. Administratie en abonnementen telefoon 34.32.29. Redactie telefoon 34.52.09 en 34-54.53 Kiochtendiensi: van 18.00—20.00 uur Narcisstraat l. telefoon 34.76.96 zaterdags van 17.00—19.09 uur. Natuurwandeling voor kampeerders HOEK VAN HOLLAND. Dg bewoners van de kampeerterrei nen in Hoek van Holland hebben op tweede pinksterdag en goede gelegenheid om eens nader ken nis te maken met de naaste om geving van hun zomerverblijf. Dank zij de bemiddeling van de Vv'V is de Hoekse vogelkenner B. van Oosten bereid gevonden om met de liefhebbers een ex cursie te maken door het Hoekse natuurgebied. De wandeling, die ongeveer twee uur /.al duren, begint om acht uur voor het kantoor van do staf c»p het oude kampeerterrein, i VLAARDINGEN Bij de ope ning van de buitenbaden van het Kolpabad voor het publiek is on langs aangekondigd, dat gcduren de hel gehele zomerseizoen het water zou worden verwarmd waardoor ook bij fris weer in wa ter van aangename temperatuur zou kunnen worden gezwommen Dinsdagavond moest de KNZB-consul, de heer P. Neelc- maat, twee waterpolo wedstrijd en in hel Kolpabad afgelasten, om dat een temperatuur van 13 gra den werd gemeten en voor water- polotvcfistrijden een minimum temperatuur van 16 graden is be paald. Dertien graden was dinsdag avond tie normale buitentempera tuur van het water en ergo was het water in het Kolpabad hele maal niet verwarmd. Dit is al de genele week hei geval. Kennelijk wordt geredeneerd: met een weersgesteldheid als deze week komt* er toch niemand recreatief in de buitenbaden zwemmen, en zou het zonde van de stookkosten zijn, ze dan te verwarmen. Behal ve dat dit niet strookt met de eer der gedane toezeggingen, wordt daarbij volkomen voorbij gegaan aan de belangen van de werl- strijdtraming van de Vlnnrdingse zwemverenigingen. Met name van VZC, die zich met zijn da- m cs pit-eg heeft opgewerkt tot de sterkste formatie van ons land. VZC-lrainer Jaap Ploeg heen al de hele week met zijn 30 leden sterke selectie ploeg door het kou de water niet builen kunnen u tien, terwijl' reeds over acht we ken de nationale zwem kam pioen- schappen beginnen. Conditie Hij betoogt: om mijn pupillen op Internationaal niveau te bren gen, moeten ze dagelijks het ge hele jaar door rond 8 km afleggen. In de wintertijd staat het aantal beschikbare z we muren in het bin nenbad dagelijks slechts 2 km toe. De conditie probeer ik dan zoveel mogelijk op peil te houden door een extra conditietraining van tweemaal per week in park 't NieuwtTant, waarbij we gral is de beschikking hebben over cle ac commodatie van de voetbalclub de Hollundiayn. De schade moet zoveel mogelijk worden inge haald met een zo vroeg mogelijk begin van de training i-n het bui tenbad, waar we meer de ruimte. hebben en we ons' tijdig moeten instellen op de officiële 50 meter banen. In zwembad Den Hommel Utrecht en andere bekende baden elders gingen de verwarmde bui tenbaden reeds in april open. Dat had ook in het Kolpabad gekund en gemoeten, ware het niet, dat de verwarm ingsinstulla tie toen defect was. Maar na het herstel kun ik bij kil weer evenmin in hel buitenbad trainen door het te koude water. Het betekent, dal ik, ver in msij mijn trainings schema nog steeds moet afstem men op ca. 3 km per dag, doordat ik op iiet druk bezette binnenbad ben aangewezen. De conditie van mijn pupillen is hierdor dermate achterop geraakt, dat deze ach terstand niet meer is in te lopen. Vorig jaar zat ik om deze tijd reeds op een trainingsschema van 8 a 9 km per dag. Omdat mijn pupillen, die alJes vocir de zwemsport over hebben, hiervan liet slachtoffer worden, peins ik er over, een beroep te doen op de gastvrijheid in het V laar ding se Shellbad of het Scnlede.msc Groenoord, waar het' buitenwater wel is verwarmd. Het is daar ca. 20 graden, maar met oen tempe ratuur van 17 a 18 graden zou ik ul dik tevreden zijn. Triest Zaterdag bij de opening van het HV O-sportpark heeft sportwet houder G. Walstra verklaard, dat de voor dc sportbeoefening' te in- Gewonde van boord gehaald HOEK VAN HOLLAND. De üfnaalboot' van het loodswezen heeft gisteravond de 22-jarige matroos Jan C. Otlerskred van boord genaaid van het Noorse schip „Hallanger". Dit gebeurde lak voor de Rerghuven bij Hoek van Holland. De jonge Noor had kort na het vertrek uit Rotterdam zijn voet gebroken na een vat in het ruim. Nadat dr. Hui de eerste hulp had verleend is hij naar het Havenziekenhuis in Rotterdam vervoerd. t Zoldertje'gaat sluiten HOEK VAN HOLLAND. Nu de zomer weer nadert gaat de jeugdsocicteit 't Zoldertje zijn deuren weer .sluiten. De Hoekse jeugd kan. dit weekeinde nog twee :ivonden bijwonen. Vrijdag om half acht is er een „Underground- vond". Zaterdagavond is er nog oen gewone soosuvond die echter een speciaal tintje zul krijgen. Deze vond begint om acht uur. Voor beide avonden is de mini mum-leeftijd 36 jaar. vesteren bedragen niet door eco nomische maatstaven mogen, worden bepaald. Het is een zeer trieste zaax, dat dit blijkbaar niet geldt voor VZC, als veruit de grootste sportarnbassadeur voor Vlaardingen. VZC sleepte op de nationale zwemkampioenschap- pen 1968 de meeste medailles in .de wacht, werd er nationaal esiu- fettekampioen met een nieuw na tionaal record, veroverde in de afgelopen winter hel nationale clubkam pioenschap, vestigde 12 nieuwe nationale records en werd aan de lopende band winnaar van nationale zwemwedstrijden. Met zijn landelijke reputatie wordt VZC geregeld uitgenodigd voor het openen van nieuwe zwemba den. Zaterdag is dat in Waddinx- veen het geval e-n de week daarop in Oegstgeest. In de Nederlandse ploeg voor de jeugdinterland Ne derlandEngeland op 5 en 6 juni in Groningen zijn vier VZC-leden opgenomen: Frieke Buys, Cora Schouten, Roger van Hamburg en Ruud Beele. Zij komen voor Ne derland ook uit in de drietanden- wedstrijd NedcrlandrWest, Duits- krnd-Engeland op 14 en 15 juni in O Iden zaal. V/««r aandacht In de verste verte kan geen en kele andere Viaardïngse sport vereniging, in welke tak van sport ork, op een dergelijke re- prpsenl.itie bogen. Men zou mo gen verwachten, dat de gemeen te. a's eigenaar van het Kolpa- id. een dergelijke sportambas- dcjr op dc handen zou draken. Zoa's Heemstede dat voor HPC doedie, doordat deze als de grotste rivaal van VZC wal te rug zuklo, dagelijks een exira zwenutugratis kreeg. VZC telt 550 leden, onder wie 500 jeugdleden, die allen zeer ac tief de zwem spurt beoefenen, muur daarbij driemaal in de week op de club uren als haringen in een ton in het binnenbad moe ten trainen. Het zou te wensen, zijn dat de belangen van dc VZC- jeugcl wat meer aandacht kregen van het gemeentebestuur en van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Te beginnen met 'net buitenbassin van het Kolpa bad zo king mogelijk ter beschik king te stellen door voor oen re delijke tempera:uur van het wa ter te zorgen. VZC was onlangs in Vraag. De buitenbaden zijn daar het gehele: jaar door verwarmd opengesteld, zo ervoer de VZC-lrainer. Ju int bij wat killer weer werpt, de verwarming van het water tie meeste vruchten voor de wed- rijdtraining af- Er is daarvoor clan Je ruimte, doordat dc recrea tiezwemmers verstek laten gaan. van een projecten analyse. In gro te lijnen ziet dc commissie de uit voering. de fasering van di* pro ject. zoals woningbouw a's volgt: bestudering van het object door de jeugugt-meenit raadsleden: de jfeligdgemeenteraad vormt zich cd schrift een visie: tie aanpak van deze zaken, dient te geschie den in samenwerking met andere jongerenorganisaties: de jeugd- semeemer&ad gaat zijn theorie aan de werkelijkheid toetsen en het resultaat daarvan doorgeven aan de gemeenteraad; het mede- beslissen aangaande subsidie Co- werrappor:. Het nieuwe doe! van de jeugd- gemeenteraad is: het bevorderen van democratisering, van de in spraak ..van onder naar .boven" ;n plants van andersom, aldus cle heer Dorleljn. De mededeling gaf een summiere weergave van het commissiewerk tijdens de drie gehouden ver»;:deringen. Het voorstel lot het oprichten van een periodiek verschijnend gemeentelijk informatieblad werd niet bijzonder enthousiast ontvangen, met uitzondering van het CRU-standpunt. Men was er met name tegen gekant, dat de redactie en exploitatie er van in handen zou komen van burge meester en wethouders. De CHU-fractie was van oordeel dat 20U moeten worden gewaakt, voor „ambtelijke stol" en dat derhal ve een mm of moer sensation et?! bericht zeer zeker zou moeten worden geplant?:, wi! men het blad aantrekkelijk houden. Voorlichtingsambtenaar Verder was deze fractie rink te gen een voorlichtingsambtenaar omdat deze man alléén niet ob jectief kan berichten. maar slechts subjectieve gegevens kan verschaffen, die naar zijn eigen oordeel goed zijn. Uiteindelijk kon de raad het toch eens worden over het oprich ten van een blad. maar dan in de vorm van een. communicatief)]ad. Het ligt ïn de bedoeling van de jeugdgcroccnteraad om dit door te spelen naar de gemeenteraad van Vlaardingen. Voetbaliers gesehorst HOEK VAN HOLLAND. De Hoekse Boys speler B. Tukker is door het bestuur van zijn ver eniging voor drie wedstrijden ge schorst. Dit naar aanleiding van de ongeregeldheden bij de beker wedstrijd Hoekse BoysSportlust toen Tukker, overigens als toe schouwer. een Sportlust-speIer in .et gezicht stompte. VLAARDINGEN Hel eirsle elftal van Vlaardingen. dat twee achter de rug heeft en in twee seizoenen van de afdeling Rotter dam naar de 3e klas KNVB is doorgestoten, heeft zich ook vlot door de voorronde en eerste ron de gewerkt van dc strijd om de KXVB-beker zaterdagvoetbal. Het is hierin als enige Vlaar dingse club overgebleven. Maar gevreesd moei worden. dut Vlaardingen in dc* tweede runde zijn Waterloo /al vinden. Hel is /.nierdag in Zwljndrechi dc- gast vun Groote Lïndt, dat i-n da tierde klus A als tweede is ^eëir.digti, mei 2 punten achterstand op kampioen Spijkenisse, dit? naai de hoogste afdeling van hei zater dag voethal is gepromoveerd. Het zou wel een bijzondere, prestatie zijn als Vlaardingen zich ook deze zeer sterke tegenstander van het lijf zou weten te houden. Scheidsrechter -is Chr. de Groot. SCHIEDAM Voor dc leerlin gen van de Burgemeesi* r Ver- veenschool te Kethoi wordt lor gelegenheid van de opening van het hengelseizoc-n een wedstrijd gehouden op zaterdag 31 mei. Er wordt gevist van 19 tot 12 uur in een viswater, dat cle leerlingen gfit d Ik-kc-nd is: de vijvers en sin gels v/a uraan dc school in het Beatrix park is gelegen. De oudercom missie heeft diver se aardige prijzen beschikbaar gesteld, o.mvoor de grootste vis, die wordt gevangen, voor het grootste a an lal vissen en voor de* grootste totale lengte aan gevan gen vis. In de school wordt in een der lokalen een gezellige hengelaars- bar ingericht, waar koffie en li monade worden geschonken. Er zutlen niet alleen jongens met hun hengel aan de oever ver schijnen, want bij de meisjes is de geestdrift minstens even groot. Uiteraard zullen vele ou ders komen kijken hoe hun hen gelende kindfiren het er afbrei.- VLAARDINGEN Tot be sluit van het seizoen had de af deling Vlaardingen van de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen in Triangel oen middag belegd met Nel Kars, bekend om haar «olotoneel. De actrice heeft haar goede reputatie alte eer ongedaan. Haar opu-eden vol deed geheel aun de verwachtin gen. De aanwezige huisvrouwen kre gen eerst een klein historisch o- v er zicht van het ontstaan van het toneel, In onze streken was het de kerk in de middeleeuwen die begon het evangelie aan schouwelijk voor te stellen. Aan- nkelijk gebeurde cl JU niet door bfcroepsacteurp. maar geleidelijk ontstonden er groepen, die dit werk wet om den brode tie- i. De stukken werden uitge breider. maar omdat tie jilaul- i 3clein waren, was men er gauw uitgespeeld. Dat leidde tot rondtrekkend toneel, de z.g. wa genspelen. Later ontstonden als .'ürm vun liefhebberijtoneel de edci.ijkerskamërs. in onze stad niet onbekend. Na haar inleiding voerde Nel Kars een fragment ten tonele van een der bekendste stukken uit de historie, t.w. „Maryke van Nimweghen" en door stem, mimiek, houding en kleding maakte zij daar een boeiende /oorstelling van. Hetzelfde kan worden gezegd ran fragmenten uit „De Ede len" van Shukesoeare en uit Molière's „De geteerde vrou- i-n". Bewondering verdiende ook de wijze, waarop Nel Kars steeds door enkele aanvullingen en wijzigingen haar kostuum wist an te pussen. Zij wekte de in druk, dat dit toch wel zeer in spannende werk totaal geen moeite kostte. Een act er Had voor de pauze de humor zeker niet ontbroken, daarna v/ercl toch we! heel hartelijk ge lachen om de éénader „Het jubileum" van Tsjechov. Enke le vrouwen op een pes'tijlje ..al leen voor heren" kunnen daar grote problemen scheppen, dat hebben de huisvrouwen deze mid- cog wel geleerd. Overigens ontstaat ook een al lerminst eenvoudige situatie als twee huisgenoten èn dan nog wel moeder en pleegdochter verliefd worden op dezelfde man. Met deze situatie werden de da mes geconfronteerd in een Rus sische schets, geschreven rond 1830 en getiielri „Een maand op het kind". De middag werd besloten met een sluk van Molière, die blijk baar. nel als al Ie* mannen in zijn tijd, van mening was. dal een vrouw zich niet behoorde te bemoeien met dingen, die builen haar toen wel zeer kleine krin getje, het huishouden, lagen. Hoewel?... in „School voor Vrou wen" geeft hij toch wel duidelijk blijk zich er van bewust le zijn, ciat vrouwen heus niet zo dom en onnozel zijn als de meeste mannen in die tijd graag wil den aannemen. Molière was een heerlijke spotter en dat wist Nei Kars in haar spel heel goed tot uitdrukking te brengen. Dankwoord Dc- presjdunte, mevrouw Van Slooten-Epharim, besloot deze middag »p hoog niveau mei woorden van hartelijke dank voor mevrouw Kars. Dit is in dit seizoen de laatste bijeenkomst ran de huisvrouwen binnenshuis peweesl. Voor juni staan nog een „wandelkoffieuurtje" en eea excursie op het programma.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 1