WATERFEESTJE IN DE VAART Met Hoogland «Mept de „goede" oude Vlaardingse tij«I op Maasland behandelde agenda in 20 minuten Raadsleden wonden zich op over knippen van heg mM Kind (2) stak onverwachts over ZWEMMER UITGEKLEED Geslaagd KWB- kamp van Zn a luwen Geen circulaire over Bijstandswet in Maassluis SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS MAASLAND KOZENBUIÏG HOEK VAN' HOLLAND ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 6 AUGUSTUS IS*» f Aan de overzijde: starten met tobbevaren. kind bleek, waarvoor de kosten van de externe verzorging pas onlangs door de overheid zijn overgenomen. Het echtpaar Hoogland heeft de ervaring op gedaan. dat, als je zo'n kind hebt. de vrienden en kennissen met een grote boog om je heen lopen, kennelijk bang je op de een of andere" manier te 'zulten kwetsen. Later slijt dit wel. Het meisje is inmiddels 17 en al lang in een verzorgmgstehuis- elders opgenomen. Maar voor Piet Hoogland betekende het destijds een streep zetten ach ter het gezelligheidsleven bui tenshuis: zoals het bedanken als lid en bestuurslid van de watersportvereniging De Som meer. van de hengelsportclub De Snoekers en van zijn biljart vereniging Mes. Voetballen was z'n eerste sporthobby. Hij was achterspeler van Vlaardingen, dat destijds op de Kethelweg, naast Fortuna speelde en waar van, bij de opheffing, spelers als Jan v. d. Griend en Mar Goumare naar het Schiedamse HDVS verhuisden. Hij maakte ook deel uit van de zaterdags -spelende - Vlaardingse toerclub vsc. OPRICHTER VZC Van de nu roemruchte zwemver eniging VZC was hij 43 jaar geleden een der oprichters, de eerste penningmeester en ach ter speler van het eerste heren- polozevental. Na vijfjaar moest hij de banden verbreken we gens verhuizing naar Scheve- ningen. Na terugkeer in zijn geboortestad in 1938 werd hij Piet Hoogland zoekt al lang de gezelligheid thuis met lezen en grammofoonplaten draaien, by het genot van een goede sigaar. aangezocht als spel er-tra ine r bij HVO, destijds een veel gro tere zwemclub dan VZC, met een zwemstrandbad in de Vul- caanhaven. In 1943 ging HVO door do oorlog geruisloos ter ziele. Piet Hoogland is nog een werker van de oude stempel, zoals zijn patroon op de feestdag getuig de: Hij heeft hart voor bet be drijf alsof het van hemzelf is. Ily is een gezellige prater, maar in het bedrijf gunt hij zich daar geen tijd voor en zat hij nooit drie woorden spreken als hij het cr met twee af kan. VLAARDINGEN Bij de grote hitte van gisteren paste bijzonder het water festijn in de Vlaardinger Vaart, als programmaonder deel van jeugd vakantie vreugd. Dc belangstelling liet niets te wensen over, zowel van de zijde van de deelneinertjes als van het publiek. Van de maandenlange voor bereidingen heeft de met de algemene leiding belaste Ab Oosterlee rijkelijk de beoog de vrachten geplukt. Kinde ren en publiek hebben een kostelijke middag gehad en met volle teugen van spel, schouwspel en het weer ge noten. Het waterfestijn, dat 130 deelne- mertjes van 7-15 jaar trok, be stond uit twee onderdelen: boegsprietlopen met tobbeva ren in de Vaart, gevolgd door stormbaan, die langs de oever was opgesteld. De beste totaal tijden van beide onderdelen we zen de 27 prijswinnaars aan, verdeeld over vijf leeftijdsgroe pen. Voor het boegsprietlopen moesten de kinderen over een aan een gecharterde zolderschuit beves tigde en boven water uitsteken de boomstammen manoevre- ren, vervolgens naar gepar keerde autobanden zwemmen, daar onderdoor of doorheen duiken en aan dc overzijde van de Vaart naar de tobben ren nen, waarin ze terug moesten keren. Aan de finish zaten de heer G. A v. Vliet én de dames Kerkhoven, Swiep, Hooger- waard en Boschman als tijd- waarnemers geïnstalleerd. Op de zolderschuit fungeerde me vrouw De Veer-Bijnagte als geestdriftig startster. In roei bootjes hielden de heren Oos terlee sr. en Edelschaap het wedstrijdveld vrij en oefenden zij controle uit. Met de rol van ordebewaarders waren hopman J. Nieuwland en zijn padvin ders belast. Bij het tweede on derdeel, de stormbaan, kregen de kinderen als hindernissen voorgeschoteld: over een hei ning klimmen, zaklopen, onder een zeil door kruipen en naar het laatste obstakel, een mini- zwembad,.rennen, waar zij zich van een met zeep ingesmeerde kant in het water moesten laten glijden en daarin naar de ande re kant hoLlen, waar achter een tafel de dames De Jong, Verka de, Mersch en Maat de ge maakte tijden noteerden. De nooit aan de weg timmerende, maar bij alle sportfestijnen aanwezige EHBO-ers hadden druk werk. Zij kregen niet min der dan 17 kinderen met snij- wonden te behandelen, als ge volg van scherpe voorwerpen op de bodem van de Vaart. PRIJSWINNAARS In volgorde van plaatsing moch ten de volgende kinderen een keuze doen uit schrijf- en teken- behoeften e.d. op een prijzenta- fel: Groep van 7-jarigen: 1. Johan Sloot; 2. Edwin van Tartwijk; 3. Wolf Vol Leb recht. Groep 8- en 9-jarigen: 1. Theo Tion; 2. Jozienlje Leenheer; 3. Adri de Reus; 4. Piet Kurpers- hoek; 5. Martin Koster; 6. Jan Duyverman; 7. Jeroeg Roiaff, Groep 10- en 11-jarigen: 1. Frans Paul Gast; 2. Marja Goossens; 3. Martin van Wensem; 4. Gert de Vries; 5. Paul Goossens; 6. Rein v.d. Werff; 7. Ernst Ke gel; 8. Wim Brandwijk. Groep 12-jarigen: 1. Jack Kokke; 2. Hugo de Winter; 3. Herman Meeuw; 4. Ali Brobbel; 5. Heinz van Dorp. Groep 13- en 14-jarigen: l, "Wim Brobbel; 2. Rini de .Bruijn; 3. Kees Kegel; 4. Koos van Allen. Zwemmend door ecu autoband duiken. DEZE EDITIE bestaat uit het volledig Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals het in Rotterdam 'en naaste omge ving wordt verspreid, met EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek. ROTTERDAMSCH' KIEUWSBLAD BUREAU SCHIEDAM: Broersvest 3. Administratie en abonnementen telefoon 2650.91. Redactie telefoon 26.25.66. KI achtend lenst; telefoon 261773 van 18 00—20.00 uur, zaterdag van 17.00—13.00. üür. hoofdagentschap VLAARDINGEN: Boekhuis Den Draak, Veerplein 27, telefoon 3i.37.6fl. Redactie: Smalle Havenstraat 1, telefoon 34.52.09 en 34.54.S3. Klachtendienst: van 18.30—20 uur, zaterdags'van 17.00—19.00 uur. Narcissestraat i. telefoon 34,7656. VLAARDINGEN De vie ring van zijn 40-jarige jubi leum bij het haringexportbe drijf Wouter Sterk is voor de heer Piet Hoogland (65) een onvergetelijke dag ge worden. In stoffelijke zin hield hij er een gouden ko ninklijke onderscheiding aan over, een gouden draagme- daille van de maatschappij voor Nijverheid eri Handel en onder meer een stapel kisten en dozen sigaren, waar hij, als geducht siga- renroker, minstens een jaar mee toe kan. Een overweldigende indruk heeft de receptie en het diner in het Deltahotel, hem aangeboden door zyn patroon, de heer Huib X Knoester, bij hem achter gelaten. Meer dan honderd handen heeft hij op de receptie moeten drukken. "Van al zijn collega's haringhandeiaren in Vlaardingen, van de vele rela ties ill Rotterdamse scheep vaartkringen en van de voor zitter van de Ned. Bond van haringhandelaren, de heer N. Parlevliet uit Scheveningcn. STERK GESLONKEN Als procuratiehouder en bedrijfs leider belast met de keuring, in- en verkoop, im- en export van gezouten haring voor zijn bedrijf, behoort hij als Vlaar dingse haringhandelaar tot een zeer geslonken categorie. Op de Vlaardingse afslag treft hij nog slechts collega's aan van de firma's Boiderhey, Bel> en Van Heyst, Warmelö en Van der Drift, Johannes Hoogendijk en van de gezamenlijk optreden de firma's HoogerwerE en Van Leeuwen en Van Toor. Voorts van de nog twee resterende rederijen Kwakkelstein en dc Doggermij. Van deze collega's heeft hij diep respect voor de heer Dirk Kwakkelstein, direc teur van het Kwakkelsteincon- eern. Met zijn 73 jaar slaat, hij nog steeds nimmer een afslag en de daaraan voorafgaande keuring, over, terwijl deze: reeds 's morgens half zes of zes uur begint, HALVE EEUW 'k Raak bij de keuring nooit een haring aan, het inspecteren met de ogen is voor mij vol doende, verzekert Piel Hoog land, die vorige weck vrijdag precies een halve eeuw in de haringhandel zat. Voordat hij bij zijn huidig bedrijf kwam, was hij tien 'jaar bij het Han dels- en Rederij kan toor De Zeeuw en Van Raait op de Westhavenkade, waar nu meu belfabriek Sprij staat. Daaraan was nog 27s jaar kantoorleven voorafgegaan op de koekjes fabriek van Niemantsvcrdriet in de le Van Leyden Gacl- straat, waar hij vanaf de la gere schoolbanken was begon nen. Ais kuiperszoon was ver der leren er voor hem niet bij. Als zovelen van zijn tijdgenoten in Vlaardingen moest hij var- d«c9 kennis verzamelen op de vijfjarige handelsavondschool Kennis is Macht. En was hij, nog op de lagere school, koffie- jongen geweest: dagelijks, 's morgans voor schooltijd en 's avonds tegen zes uur en half negen kannetjes koffie en stik- kezakjes met boterhammen bij de kuipers vrouwen ophalen en die naar hun echtgenoten in de kuiperij brengen. De stikke- zakjes droegen deze jongens aan een haak aan een.koord om de hals en de kannetjes koffie in dé gleuven vun'-'eën stok. Tegen een beloning van 5 cent per week per klant. MET MET PENSIOEN In die tijd was de 8-urige werk dag een onbekend begrip, zoals ook beloning voor overwerk. Hel bezoeken van do handels avondschool betekende voor de kanioorklerk Piet Hoogland 5 jaar lang 's nachts studeren om do toen veel kortere vrije tijd in de weekeinden aan sport 'ie kunnen wijden. Dat was je enige ontspanning en je bleef er fit bij. zegt de nu "knap lik- buikige 65-jarige, die niet van een welverdiende en onbezorg de levensavond kan genieten. Behorend tot hetkantoor» en leidinggevend personeel in de visserijbranche, valt hij in ".de categorie, waarvoor nog geen bedrijfspensioenfonds bestaat. Zijn ievensverzekering en lijvig postzegelalbum moest hij in de laatste oorlog te gelde maken om zijn gezin in leven te hou den, Na de oorlog werd in zijn spaargeld een groot gat gesla gen, doordat het nakomertje een geestelijk, onvolwaardig SCHIEDAM Op de kruisi'hg Co- li jnstraat-Mackaystraat is van morgen het 2-jarige meisje Fransisca IJsselsti jn uit de Mhckaystraat aangereden door een auto. Het kind liep onver wacht» de weg op. Het is met een lichte hersenschudding en een hoofdwond naar het ge meenteziekenhuis gebracht. HOEK VAN .HOLLAND De 20- j jarige- A-. -S. uit Vlaardingen! was gaan zwemmen en had- zijn i kleding in de duinen laten Üg-j gen. .Toen hij. terugkwamwa-1 ren de kleren leeggeroofd. Zijn 1 hand radio was - verdwenen, evenals een. horloge, een- aan- sieker-,eon portemonnaie - met f 15 en andere-zaken. De totale buit van de dief beloopt onge veer f 400 Pv De Zwaluw HOEK VAN HOLLAND Vlucht ..Duffel (101 km.). Gelost om 4 uur; 1- Gel^r. de Koning, 2, 13; K. van Didtfen, 3; 10; 11, 20' 21, 25, 31 J. v.d. Marei, 4, 6, 24; D. van Oos ten, 5, 14 A. Kenning, 32; P. Pe ther, 8. lö. 23, 28, 35, J. de Munck f), 19; Keren man, 12, 15, 18, 29, 33; Gebr. Klootwijk, 17, 26, 36, P. van Dam. 22; H. Hog- tirg, 30; J. Veldhoen, 34 ;H. Be nard. MAASLAND De gemeenteraad van Maasland heeft zich gister avond binnen 20 minuten door de ra ad sa gen da heen gewerkt. Op het bezwaarschrift van de Coöp. Veilingvereniging Maas- y land inzake de waternoia 1 i»-5S werd afwijzend beschikt. Men was van mening dat het ver bruik dat door de watermeter wordt aangegeven betaald moet worden. i Van G.S. was de gedeeltelijke goedkeuring ontvangen inzake vaststelling van het beste m- mingsplan „Voormalig Veiling terrein". Op de hierover ge si ei- i de vragen, deelde de secretaris i de heer J. v. d. Brink mede, datV de gedeeltelijke goedkeuring! slechts punten zijn van formele aard. Re slot e n werd me cl owe rking e i verlenen aan het bestuur van I cle hërv. school tot de bouw van I een negende schoollokaal aan 1 de Hildegaarde. j sloten van het bestuur van de Com m and eu r spolder enkel e jslooigedeelten aan te kopen groot 325 en 2685 ca, voor f 0,70 per Ca oor het plaatsen van nieuwe lichtmasten in de Pr. Irene- laan; L unset aam en Nolweg, werd een krediet van f 3.700 be schikbaar gesteld. Zonder hoofdelijke -stemming werd besloten, medewerking te verlenen aan de Stichting Ka tholiek Onderwijs Maasland, ?n- zake verbetering van hc-t schoolplein en andere werk zaamheden. Een krediet van f 5.700 werd hiervoor beschik baar gesteld. In verband met realisering van de bestemmingsplannen Doel- straat, Bejaardencentrum en Commandeurspolder werd 'oe- MAASSLUIS Een schrijven van'ude heer D. Teeters aan do ge mee nlc raad heeft gister- ave nd van de raadsleden de no dige aandacht gekregen.- De heer Peelers had zich tot de ge- - meenteraad -gericht naar aan leiding van een door hem ont vangen (door B. en W., gege ven) opdracht tot het snoeien van de heg in de tuin bij zijn woning. Het ging de heer R. G. Deibei (KVP) om het principe van deze zaak. Vier dagen voor de gemeenteraadsvergadering hebben n.l. drie mannen van de Plantsoenen Dienst, tegen de wens van de heer Peelers in, zijn heg afgeknipt tot een hoog te van 50 cm, „Als B. en W" betoogde de heer Deibei maatregelen neemt voordat een bezwaarschrift in de ge meerite- raad is behandeld;1'zijn we ner gens meer. Na 9 maanden on derhandelen over deze kwestie hadden die vier dagen er ook nog wel bij gekund. Het argu ment er had wel een ongeluk kunnen gebeuren in die vier da gen, kan geen steek houden want dan had men al maanden geleden in moeten grijpen. De heer Slagboom fPvdA) was het volledig met de heer Deibei eens. „Als een burger een. be roep op ons doet moeten, wij daar zo nodig over kunnen pra ten, anders heeft deze beroep- mogelijkheid geen enkele zin." merkte hij op. Burgemeester W. X D. v. Dijck was duidelijk geïrriteerd door de uitspraken van de twee fractievoorzitters en hij stelde dat hij voor de ge nomen maatregelen de goed keuring van de gemeenteraad niet nodig had. „Op grond van art 28 van de Alg. Pol. Verorde ning, kan ik als hoofd van de politie dergelijke maatregelen bevelen", aldus de burgemees ter. De brief moest wettelijk aan de raad worden voorgelegd maar verder heeft dit geen en kele betekenis- Beide sprekers vroegen daarna waarom dit niet duidelijk op de agenda was vermeld. De heer Deibei stelde nog, dat als B. en W. nog 5?' dagen, hadden ge wacht met het nemen van maatregelen, er bij de behande- iing van het adres, weinig .over gezegd zou zijn. De reden n.l. waarom de heg moest' worden ingekort, verkeersveiligheid, is nauwelijks aanvechtbaar. Hier op ging de voorzitter uitvoerig in op de handelwijze van de heer Peeters de afgelopen 9 maanden, hoewel niemand van de raadsleden deze zaken in tijn betoog had betrokken. Hij ging zelfs zover om mede te de len dat de heer Peeters nog een proces-verbaal krijgt. Ant woord op de vraag waarom deze kwestie vier dagen voor de i Raadsvergadering zonodig j moest worden geforceerd kwam er echter niet. LAAR DINGEN l'orige week was Zwaluwen mei een grote jeugdgroep aanwezig in het KNVB kamp te Baarn, Met veel succes is deelgenomen aan diverse spelen. Bij voetbalten- nis won Zwaluwen bl al zijn wedstrijden en daarmee de eer ste prijs. Zwaluwen b2 werd tweede. Bij de e-groep werd Zwaluwen cl ongeslagen kam pioen. Bij tafeltennis won Avie Kal na een prachtig gespeelde final opart ij de eerste prijs. Op donderdagavond werd deelge nomen aan sport en spelwed- ■st rij cl en, waarbij Zwaluwen bij na alle onderdelen won en met grote voorsprong de eerste prijs veroverde. Voor de gehou den voetbaltest slaagden bij ria B groep Maarten Keizerswaard met 1400 pnt.; bij de C-groep And v. d. Linden, met 1290 pm;.. Tonnie Poot met 1265 pnt. en Hans Moorlanden met 1240 pnt. Woensdag werd een bezoek ge bracht aan Ou d-Val fee vo en waar de jongens zich uitste kend konden vermaken. Na af loop van de kampweek moch ten de twee heren Roodenburg het KNVB-speldje in ontvangst nemen, omdat zij reeds 22 maal aan de kampen hadden deelge nomen. Het was een zeer ge slaagde kampweek. MAASSLUIS Het gemeentebe- stuur van Maassluis heeft de circulaire van de minister van Financiën betreffende de hoog te van de uitkeringen volgens dc Algemene Bijstandswet niet ontvangen. Ir. hun antwoord aan de fractie voorzitter van de KVP, drs. R. G. Deibei zeggen B. en W. dat de hoogte van de basisuitkeringen in de gemeen te Maassluis gelijk zijn aan die van andere gemeenten in het Rijnmondgebied. In het Rijn mondgebied geeft men naast de gewone uitkering nog een toe slag voor andere kosten dan voor het noodzakelijke levens onderhoud. Daardoor komt het dat de uitkeringen in Maassluis in gunstige zin afwijken van de door het ministerie voorgestel de uitkeringen. Het rapport „Wonen, leven en werken in Rijmond", dat is uit gebracht door de Stichting On derzoek Arbeidssituatie in het Rijnmondgebied en de Commis sie Opvoering Produktiviteit zal aan de gemeenteraad ter ken nisgeving worden voorgelegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 1